Sunday's Results

Boys' Basketball

BOARDWALK BIG AL BRACKET

Mainland 81, Penns Grove 77 (2 OT)

BOARDWALK BILL OSBORN BRACKET

Germantown Friends 50, Washington Township 40

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Middle Township 43, Harriton 38

Schalick 87, Pleasantville 61

Ocean City 57, Wildwood 46

ESCIT

Rancocas Valley 51, Lakewood 39

Girls' Basketball

BOARDWALK ANZELONE BRACKET

Wildwood 56, Robbinsville 40

Friends' Central 48, Atlantic County Tech 32

BOARDWALK LEWIS BRACKET

Woodstown 34, Abington Friends 27

BOARDWALK JOHN CARLSON

Council Rock North 55, Lower Cape May 47

BOARDWALK FRAN ST. JOHNS

Wildwood Catholic 58, Washington Township 49

Boys' Basketball Boxes

Mainland 8 15 18 16 11 13 - 81

Penns Grove 14 5 27 11 11 9 - 77

M: Drew Dalzell 22, Dean Deveney 4, Sam Jackson 6, Darius Jerkins 25, Ken Randall 14, Drew Riska 10.

PG: Davon Davis 4, Kyle Goodson 19, Allen Killiebrew 6, Tristin Lloyd 16, Steven Sanchez 6, Laqwin Stewart 24, Mark Wilson 2.

Washington Township 6 13 10 11 - 40

Germantown Friends 6 17 7 20 - 50

WT: Julian Jastrzebski 17, Savoy Jones 7, Brett Lawrence 9, Christian Maiden 2, Dom Nastasi 4, John Schoelkopf 1.

GF: Andrew Aldridge 15, Jamil Elliott 9, Austin Harriott 4, Ray Leon 16, Myles Wyche 6.

Middle Township 10 12 10 11 - 43

Harriton 6 9 14 9 - 38

MT: Jeremiah Bland 4, Lynell Brooks 6, Trai Greer 13, Tanner Kerr 8, Yamire McNeal 12.

H: Ethan Anderson 5, Tas Dixon 7, Drake Friend 3, Jake Rosenberg 6, Alex Shippen 15, Jordan Wright 2.

Schalick 20 16 34 17 - 87

Pleasantville 15 15 14 17 - 61

S: Melvin Allen 19, Tariq Furbush 4, Rashaan Holloway 25, Mike Holloway 4, Tyler Lunsford 20, Will Murphy 3, DeAndre Solomon 12.

P: Kenny Allen 2, Marquel Bridgers 2, Ajon Centeno 10, Brian Gomez 8, Cha'Quan Hargrose 3, Jovan Luna 4, Lou Savage 11, Omar Wallace 2, Nile White 19.

Ocean City 13 14 13 17 - 57

Wildwood 14 5 16 11 - 46

OC: Zach Altieri 1, Griffin Grimes 13, Kieran Kelleher 6, Conner Laverty 8, Pat Martin 2, Justin Price 2, Justin Ruggia 12, Jeremy Sullivan 13.

W: Brendan Bean 4, Jahnire Coleman 16, Dave Flanders 11, Gerald Gibbs 9, Mikal Poteat 6.

Girls' Basketball Boxes

Atlantic County Tech 6 6 8 12 - 32

Friends' Central 9 17 16 6 - 48

ACT: Tekyya Harrell-James 5, Courtney Hartman 6, Amber Lombardi 3, Jade Middleton 2, Yasmeen Nelson 12, Tamia Taylor 4.

FC: Taylor Allen 7, Sophie Berger 2, Lisa Bernstein 2, Zoe Ginsberg 2, Iyanna McCurdy 19, Mikayla Vaughn 16.

Wildwood 12 14 18 12 - 56

Robbinsville 9 6 10 15 - 40

W: Fantasia DelValle 2, Hediyah Farlow 2, Jillian Freeman 6, Jess Freeman 17, Mackenzie Huber 6, Mackenzie McCracken 4, Monika McGrath 2, Leishly Reyes 17.

R: Melissa Ailey 2, Courtney Allen 12, Nicole Cox 2, Theresa Demkovitz 2, Kaitlyn Herbert 10, Julia Kardos 6, Sara Motusesky 2, Peyton Waters 4.

Woodstown 7 1 11 15 - 34

Abington Friends 9 6 1 11 - 27

W: Paige Caldwell 7, Kayla Mayers 12, Teaunah Moulden 9, Ali Scottile 2, Colmia West 4.

AF: Bianca Adams 2, Morgan Burrell 1, Isabel McPeak 3, Alexa Middleton 12, Asia Turner 9.

Boardwalk John Carlson Bracket

Lower Cape May 7 17 9 14 - 47

Council Rock North 8 15 17 15 - 55

LCM: Maddie Gibson 12, Lauren Holden 22, Ariel Magee 9, Carrie Wunder 2, Rian Young 2.

CRN: Madison Attanasio 7, Tara Garfield 10, Jessica Gerber 14, Megan Haggerty 2, Emily Mackin 15, Hannah Weiler 7.

Washington Township 15 9 9 16 - 49

Wildwood Catholic 19 6 14 19 - 58

WT: Brianna Capacchione 9, Torrie Eggers 8, Kylie Giedemann 16, Jessica Monte 12, Erin Rafter 4.

WC: Becky Andress 2, Kennedy Johnson 21, Katie McCallion 14, Morgan Mulholland 5, Olivia Rulon 2, Naiyanna Sabb 8, Danielle Sanderlin 6.

Monday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Cherry Hill East at Cherry Hill West, 2

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Cape May Tech vs. Wildwood at Wildwoods Convention Center, 10:45 a.m.

Atlantic Christian vs. Paulsboro at Wildwoods Convention Center, 12:15

Friends' Central vs. Rancocas Valley , 5:15

Archbishop Wood vs. Wildwood Catholic, 7

KSA TOURNAMENT

Bishop Eustace vs. Fox Chapel at Orlando

ST. AUGUSTINE CLASSIC

Bonner-Prendergast at St. Augustine, 3

Camden Cath. vs. Satellite Academy (NY), 4

Roman Catholic vs. Holy Spirit , 7

STAPLETOWN HOLIDAY CLASSIC

Medford Tech at Bridgewater-Raritan, 2

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON CLASSIC

Egg Harbor Township at Clayton, 5

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Our Lady of Mercy vs. Cape May Tech at Wildwoods Convention Center, 11 a.m.

BOARDWALK KAITLIN ANZELONE BRACKET

Robbinsville vs. Atlantic County Tech at Wildwoods Convention Center, 12:30

Friends' Central vs. Wildwood at Wildwoods Convention Center, 2

NATIONAL TITLE IX CLASSIC

Life Center vs. New Hope Christian (N.C.) at Washington, D.C., 5