Sunday's Results

Baseball

NONLEAGUE

Woodbury 7, Clayton 3

Boys' Tennis

Colonial Conference Singles Tournament

At Haddon Township

Championship

Max Oberholtzer, Haddonfield, def. Kyle Bright, Gateway, 6-1, 6-3.

Semifinals

Kyle Bright, Gateway, def. Sam Oberholtzer, Haddonfield, 6-4, 7-6 (8-6); MaxOberholtzer, Haddonfield, def. Isaak Anderson, Haddonfield, 6-1, 6-0.

Colonial Conference Doubles Tournament

At Haddon Township

Championship

Charlie Carr/Stephen Quickel, Haddonfield, def. Kevin Pacheco/Ivan Martinez, Lindenwold, 6-3, 6-0.

Baseball Box

Nonleague

Clayton 001 000 2 - 3 3 0

Woodbury 300 004 x - 7 10 0

WP: Reilly Roan. 2B: W-Jack Tierney, Chris Roan, Brandon Wilcox-Gaines.

Monday's Schedules

Baseball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence at Riverside, 3:45

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Trenton Catholic at Palmyra, 4

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Pennsauken at Northern Burlington, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Holy Spirit at Millville, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Cape May Tech at Wildwood Catholic, 4

St. Joseph at Lower Cape May, 4

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Heights at Sterling, 4

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherry Hill East at Lenape, 3:45

Eastern at Shawnee, 3:45

Cherokee at Washington Township, 4

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Camden Catholic at Seneca, 3:45

Paul VI at Winslow Township, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Gloucester at Pitman, 4

NONLEAGUE

Christian Academy at Cumberland Christian

Medford Tech at Maple Shade, 3:45

Cedar Creek at Absegami, 4

Overbrook (N.J.) at Moorestown Friends, 4

Pennsville at Deptford, 4

Clayton at Glassboro, 4

Penns Grove at Highland, 4

Gloucester Catholic at Delsea, 4

Williamstown at GCIT, 4

Triton at Clearview, 4

Delaware Valley at Delran, 4

Ocean City at Oakcrest, 4

Lindenwold at Vineland, 7

BURLINGTON COUNTY TOURNAMENT SEMIFINALS

Moorestown at Holy Cross, 3:45

JOHN ROSE TOURNAMENT

Schalick at Bridgeton, 2

Salem vs. Woodstown at Bridgeton, 4:45

Softball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence at Holy Cross, 3:45

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Northern Burlington at Pennsauken, 3:45

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Burlington Township at Cinnaminson, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Absegami at Millville, 4

COLONIAL CONFERENCE

Sterling at Haddon Heights, 4

Paulsboro at Haddonfield, 4

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherry Hill East at Lenape, 3:45

Eastern at Shawnee, 3:45

Cherokee at Washington Township, 4

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Timber Creek at Bishop Eustace, 3:45

Paul VI at Winslow Township, 3:45

Camden Catholic at Seneca, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton at Schalick, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

GCIT at Williamstown, 4

Clearview at Triton, 4

NONLEAGUE

Medford Tech at Maple Shade, 3:45

Burlington City at Haddon Township, 3:45

Atlantic County Tech at Atlantic City, 4

Cape Christian Acad. (N.J.) at Lower Cape May, 4

Bridgeton at Camden Academy Charter, 4

Cherry Hill West at Cedar Creek, 4

Cumberland at Salem, 4

Gloucester Catholic at Pitman, 4

Pennsville at Glassboro, 4

Deptford at Gloucester, 4

Highland at Penns Grove, 4

Woodstown at Wildwood, 4:30

Boys' Lacrosse

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Vineland at Absegami, 4

Oakcrest at Mainland, 4

Middle Township at Ocean City, 4

NONLEAGUE

Camden Catholic at Seneca

Cinnaminson at Holy Cross, 3:30

Eastern at Cherry Hill West, 3:45

Bishop Eustace at Paul VI, 3:45

Washington Twp. at Egg Harbor Twp., 4

Gloucester Catholic at Kingsway, 4

New Egypt at Moorestown Friends, 4

Cherokee at Clearview, 6:30

St. Joseph's Prep vs. St. Augustine at St. Joseph's University, 7:30

Girls' Lacrosse

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Holy Cross at Rancocas Valley, 3:45

Pennsauken at Cinnaminson, 3:45

Northern Burlington at New Egypt, 3:45

Delran at Maple Shade, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami at Millville, 4

Mainland at Oakcrest, 4

Middle Township at Ocean City, 4

Lower Cape May at Our Lady of Mercy, 4

NONLEAGUE

Collingswood at Paul VI

Cherry Hill West at Washington Twp., 3:45

West Deptford at Camden Catholic, 3:45

Gloucester Catholic at Bishop Eustace, 3:45

Kingsway at Eastern, 4

Gateway at Sterling, 4

Woodstown at Cedar Creek, 4

Clearview at Cherokee, 4:15

Cherry Hill East at Shawnee, 6

Seneca at Lenape, 7

Boys' Tennis

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Florence, 3:45

Delran at Cinnaminson, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

St. Augustine at Oakcrest, 4

Lower Cape May at Cedar Creek, 4

Absegami at Millville, 4

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Heights at Haddonfield, 4

Collingswood at Overbrook, 4

OLYMPIC CONFERENCE

Bishop Eustace at Timber Creek, 3:45

Cherry Hill East at Lenape, 3:45

Shawnee at Eastern, 3:45

Winslow Township at Paul VI, 3:45

Washington Township at Cherokee, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE

Hammonton at Wildwood Catholic, 4

NONLEAGUE

West Deptford at Triton, 3:45

Salem at Woodbury, 4

CEN. JERSEY GROUP 1 QUARTERFINALS

Point Pleasant Beach at Florence

FRIENDS SCHOOLS SEMIFINALS

Moorestown Friends at Shipley, 4

SO. JERSEY GROUP 1 QUARTERFINALS Pennsville at Haddon Township

Glassboro at Pitman

Gateway at Audubon

Schalick at Lindenwold

SO. JERSEY GROUP 3 QUARTERFINALS Ocean City at Hammonton

Cumberland at Pinelands

SOUTH JERSEY NON-PUBLIC A

QUARTERFINALS

Bishop Eustace at Pingry

Paul VI at Christian Brothers

Notre Dame at St. Augustine, 3

Golf

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Ocean City at Vineland, 3:45

Cedar Creek at Lower Cape May, 4

Millville at Atlantic City, 4

Egg Harbor Township at Absegami, 4

St. Augustine at Oakcrest, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE

Triton at Deptford, 3:30

Kingsway at Highland, 3:30

Audubon at Pitman, 3:45