Wednesday's Results

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Collegium Charter 62, Community Ac. of Phila. 57

Pa. School for Deaf 47, N.J. School for Deaf 43

Germantown Academy 65, Pennington 52

Friends' Central 71, Malvern Prep 55

Westtown 63, Mont Clare Academy 52

Shipley 64, Mercy Vocational 35

Girls' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Del-Val Friends 27, Kimberton Waldorf 26

NONLEAGUE

Westtown 42, Christian Academy 24

N.J. School for Deaf 28, Pa. School for Deaf 24

Germantown Academy 45, Pennington 22

Boys' Basketball Boxes

Nonleague

Malvern Prep 16 18 14 7 - 55

Friends' Central 17 19 13 22 - 71

MP: Chris Anderson 6, Ray Baran 2, Chance DiFebbo 2, Jack Doherty 6, Zac Fernandez 6, Joey Fitzpatrick 12, Will Powers 16, Tommy Wolfe 5.

FC: Chuck Champion 17, De'Andre Hunter 33, Jonathan Lawton 17, Steven Solwell 2, Antone Walker 2.

Collegium Charter 21 23 8 10 - 62

Community Ac. of Phila. 20 14 10 13 - 57

CC: Tyler Allen 11, Kevin Delarosa 2, Damion Dixon 7, Marcell Lawrence 4, Ahmadu Sarnor 32, Max Shiel 6.

CAoP: Jerrell Clark 14, Kerwin Jean-Baptiste 5, Leroy Moore 25, Joseph Rodriguez 3, Khalil Smith 10.

N.J. School for Deaf 5 15 13 10 - 43

Pa. School for Deaf 10 17 13 7 - 47

NSfD: Amon Baldwin 7, Jason Cruz 2, Han Cruz 2, Corey Jenkins 15, Ricky Maldanado 15, Stanley Uka 2.

PSfD: Jacob Cross 7, Nansir Ford 19, Maurice Gooden 2, Lattef Thomas 19.

Girls' Basketball Boxes

Tri-County League

Kimberton Waldorf 6 9 2 9 - 26

Del-Val Friends 4 8 9 6 - 27

KW: Lily Clee 18, Kayla Franklin 4, Annie Jones 2, Lauren Mitchell 2.

DF: Hannah Blossom 5, Julia Ennis 5, Hope Lynch 15, Regan Nacarella 2.

Nonleague

Christian Academy 2 9 7 6 - 24

Westtown 6 6 17 13 - 42

CA: Danay Cooks-Green 10, Kaylah Robertson 2, Grace Smith 12.

W: Maggie Cottone 2, Dagny Davidsdottir 11, Naomi Jimenez 12, Eunice Jimenez 13, Kate Novak 4.

N.J. School for Deaf 2 8 8 10 - 28

Pa. School for Deaf 8 2 2 12 - 24

NSfD: Rebecca Adeyinak 4, Aaliyah Dawkins 13, Elvira Kabanobah 9, Deavion Watson 2.

PSfD: Vasnema Evans 11, Janiah Mitchelle 2, Trinity Rios 2, Mecca Scott 9.

Germantown Academy 19 4 8 14 - 45

Pennington 2 10 2 8 - 22

GA: Lilly Bolen 9, Olivia Gorman 5, Kendall Grasela 8, Erin Lindahl 3, Alexa Naessens 8, Lauren Oeth 6, Cat Polisano 4, Abby Starzecky 2.

P: Brunner 8, Hessanthaler 2, Johnson 2, Rice 11.

Thursday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Del-Val Friends at Collegium Charter, 3:45

AIM Academy at Kimberton Waldorf, 3:45

Pine Forge at Hill School, 4:30

Girls' Basketball

TRI-COUNTY LEAGUE

Mercy Vocational at Perkiomen School, 4

Ches-Mont American All-Stars

Field Hockey

FIRST TEAM

Katie Dodson, Oxford, F

Erin Matson, Unionville, F

Logan Perkins, Unionville, F

Izzy McDonough, Unionville, M

Kelsey Donehower, West Chester Rustin, M

Kelly Denton, Unionville, M

Olivia Muscella, Great Valley, M

Morgan Johnson, Great Valley, D

Catie Ward, Unionville, D

Jess McGarrey, Sun Valley, D

Nicole Allen, Great Valley, D

Brooke Hostetter, Oxford, D

Erin Kratzer, Great Valley, G

SECOND TEAM

Amanda Boclair, Great Valley, F

Katie Jamison, Octorara, F

Julia Koehler, Oxford, F

Claire Donovan, Unionville, F

Haeli McCabe, Kennett, M

Vicky Gallivan, Kennett, M

Sarah Johnson, Oxford, M

Jordan Goddard, Kennett, M

Carly Imbierowicz, Octorara, D

Hannah Ash, West Chester Rustin, D

Grace Nelson, West Chester Rustin, D

Karyna Colon, Kennett, G

HONORABLE MENTION

Grace Terraciano, Great Valley, F

Molly McGowan, Sun Valley, F

Courtney Cortese, Great Valley, M

Katie Gallivan, Kennett, M

Lauren Longhi, Sun Valley, M

Ellie Hostetter, Oxford, M

Gloria Brucchieri, Octorara, D

Gwyn Montemuro, West Chester Rustin, D

Hannah Keenan, Octorara, D

Caitlin Barker, West Chester Rustin, G

Sarah O'Neill, Unionville, G