Thursday's Results

Boys' Bowling

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood 3, West Deptford 1

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester 4, Gloucester Catholic 0

NONLEAGUE

Ewing 3, Pennsauken 1

Girls' Bowling

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester 4, Gloucester Catholic 0

NONLEAGUE

West Deptford 3, Collingswood 1

Saturday's Schedules

Football

SOUTH JERSEY GROUP 1 FINAL

Paulsboro vs. Salem at Rowan, noon

SOUTH JERSEY GROUP 3 FINAL

Delsea vs. Allentown at Rowan, 3:30

SOUTH JERSEY GROUP 5 FINAL

Rancocas Valley vs. Cherokee at Rowan, 7

STATE NON-PUBLIC GROUP 1 FINAL

St. Joseph vs. St. Anthony at Kean, 4

STATE NON-PUBLIC GROUP 2 FINAL

Holy Spirit vs. DePaul Catholic at Rutgers, 4

Boys' Basketball

SCHOLASTIC PLAY-BY-PLAY TIP-OFF

Academy of New Church vs. Life Center at Philadelphia University, 10:30 a.m.

Girls' Basketball

ART TURNER MEMORIAL TIP-OFF

Life Center vs. Archbishop Carroll (D.C.) at Fairfax, Va., 1

Cape Atlantic American All-Stars

Girls' Soccer

FIRST TEAM

Emma Wilkins, Absegami, F

Abby Daigle, Millville, F

Devon Terwilliger, Ocean City, F

Maddie Williscroft, Mainland, M

Taylor Sergiacomi, Millville, M

Karissa Bourbeau, Ocean City, M

Ashley Edgell, Ocean City, M

Kelcie Dolan, Absegami, D

Despina Lianidis, Mainland, D

Brandy Toso, Millville, D

Olivia Briggs, Ocean City, D

Dominique Barber, Oakcrest, GK

SECOND TEAM

Shea Scannell, Mainland, F

Hannah Daigle, Millville, F

Jenna Sayers, Oakcrest, F

Julia Dolan, Absegami, M

Amber Raines, Millville, M

Jamie Hutter, Oakcrest, M

Sarah Patrignani, Vineland, M

Bryanna Bacanskas, Oakcrest, M

Jordan Martini, Egg Harbor Township, D

Lauren Read, Millville, D

Ally Zelinski, Ocean City, D

Shelby Money, Vineland, GK

HONORABLE MENTION

Naiomi Earl, Absegami

Lauren Kromenaker, Absegami

Camille Howarth, Egg Harbor Township

Stephanie Auble, Egg Harbor Township

Siani Magrucles, Egg Harbor Township

Carol Casey, Mainland

Marge Dodds, Mainland

Lexi Miller, Mainland

Bryn Powers, Millville

Imani Gaines, Millville

Courtney DeFalco, Oakcrest

Maggie Madamba, Oakcrest

Haleigh Whitcraft, Oakcrest

Dara Hennessy, Ocean City

Shannon Tarves, Ocean City

Kristi Rohrer, Ocean City

Emily Caignon, Vineland

Cassidy Piccone, Vineland

Alyssa Nanni, Vineland

Girls' Tennis

FIRST TEAM

Tess Fisher, Vineland, Singles

Isabella DeStefano, Atlantic City, Singles

Cassidy Calimer, Absegami, Singles

Rachel Rha, Mainland, Singles

Anne Mkrtchyan, Egg Harbor Twp., Doubles

Tiffany Trivers, Egg Harbor Twp., Doubles

Blare Adler, Mainland, Doubles

Jenny Margolis, Mainland, Doubles

SECOND TEAM

Sara Redmond, Ocean City, Singles

Alyssa Brady, Absegami, Singles

Harmony Brecht, Millville, Singles

Sarah Phung, Egg Harbor Township, Singles

Chelsea Smith, Millville, Doubles

Monica Miller, Millville, Doubles

Gaby Lombardo, Ocean City, Doubles

Macy Oteri, Ocean City, Doubles

HONORABLE MENTION

Danielle Orlov, Millville, Singles

Rosalena Ficcaglia, Millville, Doubles

Mallory Reichert, Millville, Doubles

Meena Mandalapu, Mainland, Singles

Caroline Barth, Mainland, Doubles

Erin Kiernan, Mainland, Doubles

Emma Paugh, Absegami, Singles

Kristen McCormick, Absegami, Doubles

Pridhi Arora, Absegami, Doubles

Maddie Cialini, Egg Harbor Township, Doubles

Kelly Ma, Egg Harbor Township, Doubles

Sejal Menghani, Vineland, Singles

Nandni Patel, Vineland, Doubles

Mia Massaro, Vineland, Doubles

Paula Cuerquis, Oakcrest, Singles

Sierra Jordan, Atlantic City, Doubles

Elizabeth Rubino, Atlantic City, Doubles

Manisha Kapaswald, Atlantic City, Doubles

Patricia Abenante, Ocean City, Singles

Rachel Zeides, Ocean City, Doubles

Libby Trofa, Ocean City, Doubles

Cape Atlantic National All-Stars

Boys' Soccer

FIRST TEAM

David Hicks, Middle Township, D

Chris Roche, Wildwood Catholic, D

Saul Sanchez, Buena, D

Zayne Czeronka, Buena, F

Derlin Jimenez, Pleasantville, F

Trent Carter, Middle Township, F

Jorge Flores, Pleasantville, M

Sal Zampirri, Wildwood Catholic, M

Joe Fala, Middle Township, M

Griffin Crowley, Lower Cape May, M

Pat McGann, Wildwood Catholic, M

Anthony Zampirri, Wildwood Catholic, G

SECOND TEAM

Brian Coffee, Cedar Creek, D

Raul Garcia, Pleasantville, D

JC Belmonte, ACIT, D

Eliseo Ramales, Buena, F

Oscar Mancia, Pleasantville, F

Brendan Forrest, Middle Township, F

Tom Tonia, St. Joseph's, M

Max Shevchenko, Buena, M

Christian Rafter, Middle Township, M

Alex Malaspina, Cedar Creek, M

Kyle Broecker, Cedar Creek, G

Alexis Olivera, Pleasantville, G

HONORABLE MENTION

Ryan Hoke, Holy Spirit

Jack Barrone, Holy Spirit

Stephen D'Ascenzo, Holy Spirit

Tim Brown, Middle Township

Tom Williams, Middle Township

Sean McMullen, Middle Township

Stephen Moore, Lower Cape May

Oscar Nunez, Lower Cape May

Gabe Crowley, Lower Cape May

Luis Rivera, Buena

Victor Czeronka, Buena

Derek Santiago, Buena

Manuel Paz, Pleasantville

Giovanni Rodriguez, Pleasantville

Emilio Cortes, Pleasantville

Tyler Norris, Wildwood Catholic

Jackson Rogers, Wildwood Catholic

Rakim Coyle, Wildwood Catholic

Colin Curry, St. Joseph's

Darrien Wittock, St. Joseph's

Rhett Rosario, St. Joseph's

Kevin Padilla, ACIT

Hunter Steele, ACIT

Greg Dillon, ACIT

Brinton Shinn, Cedar Creek

Garry Blight, Cedar Creek

Zeek Chaparro, Cedar Creek