Tuesday's Results

Boys' Basketball

TEAM TAGGART CLASSIC

La Salle 58, Germantown Academy 44

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Church Farm 70, Valley Forge Military 28

Holy Ghost Prep 55, New Hope-Solebury 44

CENTRAL LEAGUE

Upper Darby 55, Radnor 37

Harriton 60, Haverford High 41

Ridley 61, Strath Haven 48

Conestoga 49, Springfield (D) 34

Lower Merion 54, Penncrest 42

Marple Newtown 71, Garnet Valley 59

PIONEER ATHLETIC LIBERTY

Boyertown 51, Methacton 48

Perkiomen Valley 52, Owen J. Roberts 41

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

Frankford 69, Northeast 61

Southern 60, Sankofa Freedom 45

Boys' Latin 61, Freire Charter 43

Washington 55, Engineering and Science 45

Simon Gratz 58, Olney 32

Central 51, Bartram 45

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Robeson 68, Lincoln 64

High School of Future 54, Sayre 51

Overbrook 68, Franklin Learning Center 42

West Philadelphia 49, Strawberry Mansion 48

Audenried 67, Prep Charter 58

Mastery North 58, Fels 48

PUBLIC LEAGUE DIVISION D

Kensington 54, Mastbaum 39

World Communications 68, Palumbo 57

Swenson 59, Mariana Bracetti 31

New Media Charter 71, Bodine 64

Roxborough 68, Edison 63 (2 OT)

Randolph 57, Franklin Towne Charter 24

KIPP DuBois 67, Mastery South 65

PUBLIC LEAGUE DIVISION E

Elverson 50, Rush 23

Motivation 56, Parkway Center City 55

Tacony Charter 64, Parkway West 54

Masterman 75, Maritime Academy 49

Penn Treaty 51, Phila. Academy Charter 40

Parkway Northwest 50, GAMP 30

Science Leadership 51, CAPA 33

NONLEAGUE

Central Bucks West 48, Cheltenham 45

Ben Franklin 54, Dobbins 15

Girard College 42, King's Christian 30

Penn Charter 66, Abington Friends 53

Barrack Hebrew 42, City Center 37

Friends' Central 84, International Christian 62

Germantown Friends 60, Mercy Vocational 34

Academy of New Church 55, Solebury School 45

Shipley 58, Episcopal Academy 54 (OT)

Westtown 62, Sanford (Del.) 58

Plymouth Whitemarsh 70, North Penn 47

Conwell-Egan 74, Princeton Day 29

Faith Christian 49, Morrisville 30

Devon Prep 43, Jenkintown 40

Octorara 77, Pequea Valley 61

Central Bucks East 57, Upper Dublin 49

Pennridge 59, William Tennent 51

Truman 64, Chichester 55

Moyer Academy (Del.) 75, Collegium Charter 74

Kennett 70, West Chester East 63

Oxford 61, Rising Sun 34

W.C. Henderson 67, Unionville 46

Downingtown West 58, West Chester Rustin 47

Chester 74, Lancaster McCaskey 48

Phil-Mont Christian 62, Christopher Dock 59

Girls' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Phil-Mont Christian 37, Plumstead Christian 22

Faith Christian 41, Jenkintown 36

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Calvary Christian 48, MaST Charter 17

New Hope-Solebury 37, Lower Moreland 19

CATHOLIC ACADEMIES

Villa Maria 55, Nazareth Academy 35

St. Basil 50, Merion Mercy 36

Mount St. Joseph 56, Villa Joseph Marie 27

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Wood 74, Conwell-Egan 20

CENTRAL LEAGUE

Conestoga 46, Springfield (D) 38

Lower Merion 47, Penncrest 43

Garnet Valley 56, Marple Newtown 38

Strath Haven 46, Ridley 33

Radnor 51, Upper Darby 23

PENN-JERSEY LEAGUE

Solebury School 54, Calvary Christian (N.J.) 28

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Boyertown 52, Methacton 20

Perkiomen Valley 54, Owen J. Roberts 47

Phoenixville 48, Pottsgrove 45

Pope John Paul II 56, Pottstown 44

TRI-COUNTY LEAGUE

Collegium Charter 26, Del-Val Friends 9

Perkiomen School 44, West-Mont Christian 15

NONLEAGUE

William Tennent 49, Springfield (M) 34

Wilson-Reading 41, Great Valley 35

Ben Franklin 49, Dobbins 24

Baldwin 53, Sacred Heart 19

Lansdale Catholic 46, Abington Friends 37

Penn Charter 56, Shipley 43

Springs. Chestnut Hill 44, Germantown Friends 36

Palumbo 47, West Catholic 44

Westtown 49, St. Andrews 36

Cardinal O'Hara 69, West Chester Rustin 52

Sun Valley 48, Academy Park 44

Upper Merion 47, Penn Wood 45

Upper Dublin 44, Central Bucks East 26

Abington 61, Souderton 23

Central Bucks West 61, Neshaminy 25

Pennsbury 36, Plymouth Whitemarsh 29 (OT)

Kennett 43, West Chester East 37

North Penn 45, Downingtown West 41

West Chester Henderson 68, Chichester 19

Wrestling

NONLEAGUE

Episcopal Academy 41, Friends' Central 39

Westtown 48, St. Andrew's 15

Girls' Swimming

INTER-AC LEAGUE

Germantown Academy 95, Episcopal Academy 90

NONLEAGUE

Phoenixville 71, Coatesville 31

Phoenixville 55, Twin Valley 43

Boys' Swimming

INTER-AC LEAGUE

Germantown Acad. 96, Episcopal Acad. 87

NONLEAGUE

Malvern Prep 99, Salesianum (Del.) 71

Coatesville 76, Phoenixville 25

Coatesville 70, Twin Valley 27

Boys' Bowling

BICENTENNIAL LEAGUE

Bristol 3, Christopher Dock 1

PUBLIC LEAGUE

Constitution 3, Bartram 1

High School of the Future 4, Southern 0

Prep Charter 4, Mastbaum 0

Central 4, Penn Treaty 0

Girls' Bowling

CATHOLIC LEAGUE

Bonner-Prendergast 4, Archbishop Ryan 0

PUBLIC LEAGUE

Prep Charter 4, Mastbaum 0

Central 4, Penn Treaty 0

Girls High 4, Fels 0

SUBURBAN ONE LEAGUE

Truman 4, Council Rock South 0

Squash

NONLEAGUE

Episcopal Academy 8, Shipley 1

Boys' Basketball Boxes

Team Taggart Classic

Germantown Academy 9 5 13 17 - 44

La Salle 17 7 14 20 - 58

GA: Eathyn Edwards 2, Devon Goodman 5, Tim Guers 17, Isaiah Jones 1, Sam Lindgren 2, Evan-Eric Longino 6, Kyle McCloskey 2, Bailey Whitman 9.

LS: Dan Corr 8, Matt Dessner 2, Charlie Hemcher 4, Ryan McTamney 11, Matt Paulus 7, Shane Stark 11, Jarrod Stukes 3, Shawn Witherspoon 12.

Bicentennial Independence

Valley Forge Academy 6 7 7 8 - 28

Church Farm 14 19 21 16 - 70

VFMA: Balthazar 2, Mohammed Camara 2, Aubley Isaacs 3, Bariq London 8, Elijah Miner 8, Ryans 5.

CF: Tolu Babalola 9, Tim Davis 2, Ingvi Thor Gudmundsson 6, Jon Axel Gudmundsson 15, Kareem Holmes 5, Emmit Jefferies 7, James Lawton 2, Malik Lissone 2, Michael Mohamed 13, Fred Odhiambo 9.

New Hope-Solebury 7 12 15 10 - 44

Holy Ghost Prep 9 19 14 13 - 55

NH: Mays Lane 4, Brenden Shadle 3, Connor Smith 3, Spencer Tinkel 14, Max Wagner 20.

HGP: Tim Brandt 10, Liam Brennan 8, Tim Brennan 9, Jack Coolahan 8, Michael Kirby 13, Connor Rankin 6, Julian Turner 1.

Central League

Upper Darby 8 25 14 8 - 55

Radnor 9 5 11 12 - 37

UD: Isheem Adams 2, Jaris Fisher 8, J. Graham 2, Kahleel Henry 14, B. Hodges 7, Nyanfor Sieh 3, Quadi Turner 12, K. White 7.

R: Jake Bodenger 5, Billy Donahue 2, Hyram Hill 3, Vinnie Kelly 12, Thomas Mogan 4, Mason Ressler 9, Jake Schug 2.

Garnet Valley 17 23 6 13 - 59

Marple Newtown 12 19 17 23 - 71

GV: Jack Diggory 5, Austin Klenotz 12, Austin Laughin 8, Andrew Louden 21, Griffin Morandini 2, Carl Tiemabeso 11.

MN: Austin Follington 2, Nick Giordano 31, Matt Hahn 8, Jake McGee 11, Mike Rutecki 2, Marcus Weathers 17.

Ridley 9 15 17 20 - 61

Strath Haven 9 12 14 13 - 48

R: Ryan Bollinger 3, Nick Czechowicz 10, Brett Foster 23, Kylon Hicks 2, Ameer Staggs 14, Julian Wing 9.

SH: Nick Fender 11, Kyree Fuller 18, Alex Ischiropoulos 11, Anthony Myers 8.

Conestoga 8 14 14 13 - 49

Springfield (D) 7 3 11 13 - 34

C: Daryl Caldwell 9, Andrew Diehl 15, Martin Dorsey 15, James VanDeventer 3, Dan Vila 7.

S(: Jordan Collins 9, Ryan McCloskey 4, Kevin McCormick 16, Jack Schott 3, Quideer Wimes 2.

Lower Merion 13 13 10 18 - 54

Penncrest 11 9 10 12 - 42

LM: Jule Brown 11, KJ Helton 10, Jeremy Horn 2, Terrell Jones 2, Steve Pendleton 15, Corey Sherman 14.

P: Mike Doyle 18, Drew Hanna 9, Chandler Henry 7, John Nichols 5, AJ Taylor 3.

Haverford High 8 15 7 11 - 41

Harriton 17 11 12 20 - 60

HH: Benard 2, Brown 13, Davis 2, Doneghy 3, Gishu 6, Kaufmann 10, Roe 5.

H: Rashad Anderson 6, Ethan Anderson 5, Jermaine Brokenborough 1, Montgomery Brown 9, Will Esposto 8, Jake Firestone 3, Sam Schlicting 11, Jordan Wright 17.

Pioneer Athletic Liberty

Owen J. Roberts 7 7 14 13 - 41

Perkiomen Valley 9 7 17 19 - 52

OJR: Bailey 7, Bradford 2, McDougal 6, Michener 8, Walker 12, Wydner 6.

PV: Hodson 3, Ethan Hodson 3, Justin Jaworski 13, Tyler Krause 19, Sean Moriarity 7, Sean Owens 6, Kevin Stanton 4.

Public League Division B

Southern 9 8 24 19 - 60

Sankofa Freedom 8 7 4 26 - 45

S: Mohamed Ben Abdullah 2, Benjamin Baker 4, Marvin Bell 5, Romello Johnson 7, Khassian Kay 9, Alon Moore 2, Juwan Moore 4, Barry Quartlebaum 7, Anwar White 2, Casey Williams 2, Latrelle Wilson 16.

SF: Justin Anson 3, Terron Bacon 4, Naseem Brown 9, Nasir Johnson 6, Kijuan Matthews 6, Verland Wayns 17.

Washington 15 16 12 12 - 55

Engineering & Science 6 11 11 17 - 45

W: Asanti Ali 10, Jerome Blume 3, Charles Brown 17, Aaron Curry 1, Shaheed Fagan-Haynes 4, Jheron Johnson 3, Elmange Watson 17.

EaS: Quaadir Davis 3, Shaquan Frazier 6, Johnathan Hall 26, Devon Owens 3, Keinan Oxner 4, D'yon Pittman 1, Ibrahim Sylla 2.

Frankford 14 16 13 26 - 69

Northeast 12 16 16 17 - 61

F: Taleek Anderson 1, Seydou Cisse 8, Aleem Griffith 12, Babacar N'Diaye 5, Jamire Solomon 2, Quadire Truesdale 17, Tashawn Twiggs 6, Demetrius White 18.

N: Darren Bagget 1, Anthony Brown 2, Deshan Brown 29, Jose Espinosa 2, Drew Heller 2, John Kirkpatrick 5, Darius Thomas 6, Tyriq Wilson 14.

Freire Charter 11 10 5 17 - 43

Boys' Latin 13 4 15 29 - 61

FC: Jaison Battle 4, Elijah Elam 6, Joel Grant 13, Kadear Johnson 2, Calil Moultrie 14, Semaj Smith 4.

BL: Noah Abrams 3, Isaac Breese 2, Jahmir Green 10, Jelani Mauge 11, Elijah Pittman 4, Umar Saaba 12, Gus Sephes 11, Zafir Smith 8.

Bartram 16 10 15 4 - 45

Central 11 12 15 13 - 51

B: Shawn Bailey 8, Lymier Banks 6, Marquise Bullock 6, Sharif Goff 2, Jameel Hester-Bey 12, Maurice Waters 11.

C: Gbolahan Alliyu 4, Khyre Bilal 18, Rakee Cromwell 1, Danny Holdsman 2, Greg Holdsman 14, Kyle Spaulding 3, Kahlil Williams 9.

Simon Gratz 35 6 17 0 - 58

Olney 11 0 15 6 - 32

SG: Joseph Burnett 13, Jamal Goode 5, Christian Hauser-Pinkman 6, Leon Little 2, Jacoby Livingstone 12, Tahir Marron 2, Tariq Meredith 5, Lamar Moore 4, Jaleel Sanders 7, Naifef Smalls 2.

O: Cornelius Bishop 2, Dominic Brown 1, Shafee Cosby 3, Isaih   James 2, Jamir   Stewart 8, Kadir   Chisholm 4, Justin Williams 12.

Public League Division C

Sayre 11 13 12 15 - 51

High School of Future 16 6 22 10 - 54

S: Antwan James 19, Tymair Johnson 12, Donte Lewin 6, Donte Trayham 2, Brandon White 12.

HSoF: Jahmir Burton 5, Kameron Gilfillian 10, Dominick Morales 24, Malik Morancie 4, Shawn Morrison 8, Chancy Scott 2, Naheem Selby 1.

Fels 11 8 14 15 - 48

Mastery North 14 10 16 18 - 58

F: Devon Adams 8, Allen Betrand 5, James Bishop 4, Samir Coe 4, Jaquan Harrell 10, Kordell Johnson 6, Aquil Jones 11.

MN: Eli Alvin 17, Fred Farris 10, Reed 5, Rodney Ross 10, Koby Thomas 15, Eriq Washington 2.

Audenried 15 14 18 20 - 67

Prep Charter 5 17 11 25 - 58

A: Vichon Adkinson 2, Hondo Brown 4, Jamir Carr 5, Quadree Lane 3, Eddie Lewis 6, Terrence Moore 9, Kanron Stokes 2, Rahim White 16, Nasim Wright 20.

PC: Marcell Curry 5, Raymond Glass 9, Qaadir Holloman 5, Zamir Lett 12, Dontaye Morris 1, Rahim Washington 26.

Strawberry Mansion 14 8 11 15 - 48

West Philadelphia 8 16 7 18 - 49

SM: Saleme Barbee 9, Majay Butler 3, Johnny Eden 13, Reggie Jackson 7, Quadir Norman 14, Nysiem Parks 1.

WP: Stanley Coleman 3, Tyler Elam 2, Lavelle Harper 13, John Hayes 4, Haneef Herring 10, Anthony King Jr. 7, Dominique Owens 9, Jabbar Shy 1.

Franklin Lnr. Center 4 10 10 18 - 42

Overbrook 15 8 18 27 - 68

FLC: Chase Davis 9, Tyler Johnson 5, Ta'Quan Johnson 16, Aaron Turner 9, Tamir Wade 3.

O(: Massi Allen 8, Dhamere Griffin 4, Michel Hairston 2, Gary Hawes 2, Dahmere Jackson 6, Jaquil Madison 5, Nasir Morris 11, Daevon Ravenell 22, Nykolis Rodriguez 3, Raekwon Thompson 5.

Lincoln 17 13 20 14 - 64

Robeson 13 8 23 24 - 68

L: Kyle Bailey 6, Bryheem Barber 8, Nassir Coleman 4, Marquis Horton 7, Ishmael Marshall 22, Isaiah McLemore 4, Lamar Talley 13.

R: DJ French 15, Willie Grant 16, Musa Harrison 18, Thomir Jackson 10, Jahir Lee 9.

Public League Division D

Mastbaum 6 6 6 21 - 39

Kensington 11 9 15 19 - 54

M: Karee Davis-Combs 3, Dashawn Hines 3, Kyseem Johnson 2, Taiquan Jones 3, Robert Lafayette 10, Saleem Thompson 13, Isaiah Watson 2, Ronald Zeigler 3.

K: Kendale Brisbon 8, Ahmeen Fletcher 2, Kywayne Hill 9, Daquan Johnson 2, John McCree 2, Vernell Nelson 2, Jerrell Richardson 12, Charles Smith 6, Keith Smith 1, Sadiq Walker 2, Brandon Young 8.

Mariana Bracetti 8 7 4 12 - 31

Swenson 14 13 19 13 - 59

MB: Miguel Cintron 9, Azeem Fletcher 3, Jiovanny Garcia 3, Joshua Marrero 5, Isaiah Outen 4, William Russel 5, Antonio Smith 2.

S: Ryan Bradley 4, Clarence Brunot 5, Billy Devine 2, Coley Eleazer 2, Quzil Frazier 3, Milan Garrett 2, Jalen Marks-Allen 1, Alex Rodriguez 13, Somah Slewion 16, Jihad Warner 11.

Edison 10 17 12 12 7 5 - 63

Roxborough 18 4 11 18 7 10 - 68

E: Ernest Beideman 7, Natrone Gary 14, Montrell Gilliam 20, Wesley Guzman 4, Jahliel Jackson 1, Robert Sample 17.

R: Marquis Atkins 2, Austin Daniels 5, Jovan Hammond 24, Dashon Henley 4, Keyonne Parker 9, Walter Smith 20, Terrell Williams 2, Jerome Wright 2.

KIPP DuBois 22 12 10 23 - 67

Mastery South 11 13 23 18 - 65

KD: Jermaine Bent 15, Jamir Coleman 22, Jahmaris Jefferson 4, Jahi Randle 4, Jordan Ross 6, Kyrie Ruffin 6, Najee Stephens 6, Antoine Watkins 4.

MS: Jahleel Brown 1, Larry Edwards 13, Dionte Falligan 11, Michael Feredee 12, Elijah Kiah-El 17, Za'von Richardson 11.

Bodine 21 7 12 24 - 64

New Media Charter 11 16 13 31 - 71

B: Terrell Brent 1, Nasir Cheeks 15, Naim Feaster 2, Derrick McLean 15, Troy Richardson 22, Sidi Thiam 9.

NMC: Edens Dorestal 23, Donte Govan 2, Latees Govan 9, Rodney Phillips 8, Jizereese Thomas 29.

World Communications 20 21 14 13 - 68

Palumbo 18 11 18 10 - 57

WC: Zakaria Abdulazize 2, Savarr Fogle 2, Nehemiah Hodges 18, Quadir McNeil 15, Pop Myers 17, Kevin Salman 5, Samual Sams 3, Nasir Slaughter 6.

P: Muhammad Bey 16, Myles Carter 2, Samad Dawson 5, Saadiq Jones 3, Jason Kinning 1, Tavion Mack 2, Shafi Meachum 26, Laquan Preston 2.

Randolph 13 23 6 15 - 57

Franklin Towne Charter 5 7 10 2 - 24

R: Michael Allen 2, Zahir Gillis 23, Bruquan Havery 8, Quincy Mason 3, Daquan Sanders 5, Amir Tarkenton 14, Jazz Walker 2.

FTC: Steve Callahan 2, Joe Greenstein 5, Ishmael Lanzo 2, James McGrath 1, Sean Pera 2, Cordelle Swinson 2, Will Welch 10.

Public League Division E

Phila. Academy Charter 10 6 11 13 - 40

Penn Treaty 9 14 11 17 - 51

PAC: Chris Cherry 7, Jeff Days 11, Tyler Michels 5, Allen Ramsey 3, James Smith 4, Tim Zink 6.

PT: Eoi Cintron-Junco 8, Isaiah Frazer 5, Watson Kendall 20, Hector Martinez 3, Dymier Redmond 6, Gregory Robinson 7, Bailey Shykeem 2.

Elverson 12 13 16 9 - 50

Rush 3 8 7 5 - 23

E: Isaiah Browne 12, Jajuan Garrett 4, Samre Jones 2, Shafi Muhammad 6, Thomas Page 2, Davon Perry 2, Robert Redmond 4, Jerimiah Steiniger 6, Christian Sullivan 5, Kaseem Turner 3, Andrew Wright 8.

R: David DeJesus 1, Fistrumk 2, Liam Gallagher 5, Deion Hammond 3, Maleek Hughes 3, Arseniy Kifyak 2, Isaiah Riddick 9.

Parkway Center City 19 7 19 10 - 55

Motivation 13 16 14 13 - 56

PCC: Hyzeem Banks 2, Tyron Davis 10, Cole Ruley 20, Tyrell Tillman 9, Maqi Watson 14.

M: Rasjay Bettis 6, Nazir Gossette 23, Dequan Harvey 2, Isaiah Lewis 8, Shad Lino 6, Malik Redmond 2, Jamal Richardson 4, Robert Slate 5.

Masterman 21 22 19 13 - 75

Maritime Academy 10 14 7 18 - 49

M: Jackson Foltz 2, Basili Mantsos 2, Maurice Scott 6, Andrew Seibert 4, Liam Shanahan 21, Corey Stewart 11, Jesse Turkson 26, Greg Whitehorn 3.

MA: Troy Conyers 6, Nasi Hayes 9, Zahir Stewart 34.

Parkway West 9 14 15 16 - 54

Tacony Charter 17 15 19 13 - 64

PW: Ishmail Bolling 8, Charles Cannon 3, Khalief Hester 9, Mike Lewis 8, Noah Walker 8, Manny Wortham 18.

TC: Jeremiah Alston 18, Robert Barner 4, E'Drise Hightower 7, Justin Johnson 14, Ervin Merone 6, Joe Purnell 7, Tyler Taliaferro 8.

CAPA 2 7 10 14 - 33

Science Leadership 15 14 6 16 - 51

C: Michael Adkins 6, Marcus Bryant 11, Omar Hill-Walker 8, Casey Mitchell 1, Jackson Presant 3, Kenneth Riggs 4.

SL: Justice Avery 2, True Black 8, Jeremiah Cunningham 2, Lewis Ford 9, Tim Ingram 4, Christian Moore 4, Haneef Nelson 16, Shalien Nixon 1, Ben Simon 3, Raekwon Smith 2.

GAMP 10 9 5 6 - 30

Parkway Northwest 14 16 9 11 - 50

G: Cesar Quezada 1, Deverris Stuckey 12, Matt Ventus 14, Sharif Williams 3.

PN: Corey Barrow 2, Ahanri Briggs 12, Sayzon Dunn 5, Shawn Gardner 7, Martin Hutchins 7, Hanif Islam 2, Demetrius Jackson 4, Naire McNeal 4, Christian Thomaston 2, Khalif Watson 5.

Nonleague

International Christian 12 17 12 21 - 62

Friends' Central 20 24 19 21 - 84

FC: Chuck Champion 24, De'Andre Hunter 14, Jonathan Lawton 29, Steven Solwell 5, Antone Walker 12.

Solebury School 8 7 18 12 - 45

Acad. of New Church 12 11 14 18 - 55

SS: Justin Berger 9, Malik Harvey 6, Darvin Johnson 17, Devin Matchett 8, Curtis Thompson 5.

AoNC: Matt Cotton 15, Carnel Harley 15, Vince Jackson 10, Quadir Phillips 8, Samir Phillips 2, Timothy Spencer 3, Markus Stephenson 2.

Dobbins 8 0 2 5 - 15

Ben Franklin 19 12 17 6 - 54

D: Omar Coaxum 2, Tyzjay Faison 3, Brandon Smith 3, Maqel Styles 7.

BF: Hanif Alexander 10, Keyon Boykin 5, Kawagie Carr 2, Ramir Hardrick 17, Dashaun Johnson 6, Mike Kane 2, Rafiq Marten 4, Malcolm Oliphant 2, Isaiah Wilmore 4, Omar Young-Jordan 2.

Penn Charter 17 12 14 23 - 66

Abington Friends 15 14 9 15 - 53

PC: Michael Berk 2, Frank Driscoll 2, Evan Ferrell 7, Sean Foley 7, Michael Hnatkowsky 3, Julian Johnson 19, Jake McCain 9, Patrick McCain 3, Frank McGlinchey 5, Adam Mosenkis 1, Harrison Williams 8.

AF: Austin Levin 15, Jack Levy 3, Sam Levy 11, Jared Smith 8, Jake Stark 16.

Barrack Hebrew 9 3 16 14 - 42

City Center 2 17 10 8 - 37

BH: Cory Barnet 3, Elliot Bernstein 11, David Gordon 5, Josh Juccovich 4, Zach Lipstein 6, Benjie Mizrachi 10, Avi Solomon 2, Sammy Turk-Tolub 4.

CC: Jordan Freeland 2, Kadeem Goode 1, Joseph Horn 6, John Horn 9, Oren Joiner 4, John Meinel 11.

Germantown Friends 14 12 16 18 - 60

Mercy Vocational 11 4 11 8 - 34

GF: Andrew Aldridge 19, Mike Buckmire 10, Sam Istavan 1, Ray Leon 13, Jamil Pines-Elliott 8, Jalil Pines-Elliott 6, Pietro Verghella 3.

Episcopal Academy 8 14 14 11 7 - 54

Shipley 10 15 8 14 11 - 58

EA: Nick Alikakos 15, Conner Delaney 2, Mike Hinckley 13, Mike Jolaoso 24.

S: Kiyon Hardy 8, Quamier Johnson 27, John Parker 4, Sebastian Pepper 5, Sam Sessoms 8, Kevin Zwolak 6.

King's Christian 5 12 10 3 - 30

Girard College 9 9 14 10 - 42

KC: Ryan Anderson 2, Jared Jewett 4, Claude LaFond 8, Christian Pellerin 8, Anthony Thomas 2, Cole Trimble 6.

GC: Bryce Bohenek 11, Shawn Couch 6, Eyen McAllister 6, Ervin Smith 19.

Faith Christian 15 10 12 12 - 49

Morrisville 8 8 8 6 - 30

FC: Seth Brunner 4, Landon Coyle 5, Charles Ervin 1, Josh Groff 3, Junkie Hamano 3, Sawyer Smith 2, Zeke Snowden 13, Danny Vicardi 15, Luis Zavala 2.

M: Brandon Alwood 3, Damon Douglas 7, Prince Farley 10, Mike Hychalk 4, Anthony McIntosh 1, Andrew Ortiz 5.

Moyer Academy (Del.) 20 17 10 28 - 75

Collegium Charter 21 18 16 19 - 74

CC: Tyler Allen 23, Kevin Delarosa 3, Damion Dixon 3, Gautam Goswamy 3, Marcell Lawrence 4, Ahmadu Sarnor 27, Max Shiel 11.

North Penn 2 18 8 19 - 47

Plymouth Whitemarsh 18 19 17 16 - 70

NP: Derek Heiserman 7, Kyle Hulmes 5, Ricky Johns 10, Cordell Lord 7, Jared Malone 7, JJ Melchior 1, Matt Pickford 1, Joe Richards 9.

PW: Kevin Ashenfelter 2, Davon Burrell 2, Mike Lotito 3, Xzavier Malone 20, Grady Minick 4, Andre Mitchell 22, Devon Monteiro-Gray 4, Jimmy Murray 8, Oakley Spencer 5.

Pennridge 15 8 18 18 - 59

William Tennent 10 10 15 16 - 51

P: Dan Long 11, Stephen Lowry 8, Joe Molettiere 11, Zach Muredda 25, Joe Unangst 4.

WT: Brendan Carter 6, Nick Clark 2, John Ryan 17, Kevin Simonsen 24, Chalie Wodack 2.

Conwell-Egan 28 17 19 10 - 74

Princeton Day 7 5 9 8 - 29

C: Miqael Baylor 3, Vinny Dalessandro 13, Daniel Green 5, Karron Johnson 2, Stevie Jordan 20, Sean Kelly 2, Chase Kumor 17, LaPri McCray- Pace 9, Tyler Watto 3.

PD: Fragh 2, Lewis 18, Mankin 3, Meekin 4, Zaduans 2.

Central Bucks East 10 12 17 18 - 57

Upper Dublin 13 7 15 14 - 49

CBE: Jeff Circuit 2, Sean Dann 2, Cooper Fink 4, Justin O'Neil 21, Matt Pattyson 3, Blake Peterson 2, Chris Reilly 3, Tommy Strasburger 20.

UD: John Barrett 17, Gary Feilds 2, Simeon Fryer 11, Curtez Goff 7, Phil Santerian 2, Ryan Stover 6, Luke Teesdale 4.

W.C. Henderson 23 15 14 15 - 67

Unionville 9 6 7 24 - 46

WH: Jason Bady 11, Tommy Blackwell 2, Myles Cooper 3, Colin Costello 12, Tyler Ramirez 8, Wes Smith 14, Dan Torrance 11, Andy Vermeil 6.

U: Ryan Angle 11, Atma Bery 5, Pat Clark 5, Matt Godek 2, Andrew Jones 4, Spencer Kramer 2, Jimmy Nowosiat 2, Henry Shafer 2, Jordan Shafteen 13.

Pequea Valley 14 8 15 24 - 61

Octorara 21 20 22 14 - 77

PV: Brown 20, Gray 4, Mullen 9, Owens 4, Riehl 7, Stulztman 17.

O: Tarojae Breake 18, Corey Cooper 1, Jaekwon Dickinson 3, Andrew Forman 8, Christian Ray 10, Jackson Ray 7, Nate Reynolds 8, Jiaire Rodgers 5, Levi Worthington 17.

Cheltenham 9 8 11 17 - 45

Central Bucks West 8 3 19 18 - 48

C: Fatiir Al-Ahad 11, Brown 5, Justin Sutton 13, Khalil White 8, Anthony White 8.

CBW: Owen Cooney 16, Luke Irons 2, Connor Lynch 8, Nico Munari 5, Cal Reichwein 17.

Downingtown West 13 14 15 16 - 58

West Chester Rustin 14 5 6 22 - 47

DW: Ryan Begley 14, Marvin Davis 2, George Gordon 4, Don Guerrera 10, Jeff Halle 9, Josh Warren 19.

WCR: Tyler Blake 6, Andrew Chobany 8, Brennan Halverston 10, Ryan Loucks 9, Mike McKnight 10, Akwetey Okine 1, Tahjair Rhodes 1, Darius Soriano 2.

Jenkintown 15 7 5 13 - 40

Devon Prep 8 9 11 15 - 43

J: Jameson Kolb 12, Aiden Lorenz 3, Andres Madden 2, Colin Mulvaney 15, Seth Parker 2, Frank Sobolewski 6.

DP: Danny Brace 14, Jack Hegerty 13, Daniel Shannon 4, Andrew Shannon 8, Andrew Walheim 4.

Chichester 8 15 16 16 - 55

Truman 19 20 9 16 - 64

C: Shah Admed 6, Eric Baiocco 4, Freeman 4, Lindsey 2, Lockett 4, Eric Montanez 17, Derrick Welles 9, Jami Womack 9.

T: Adams 2, Brown 6, Clowney 5, Fant 4, Maurice Jackson Jr. 3, Law 23, Satchel Simpson 6, Danell Snelling 5, Waters 9.

Lancaster McCaskey 19 12 10 7 - 48

Chester 18 19 21 16 - 74

LM: Kyaire Bynum 4, Kobe Gantz 25, Tyler Owens 7, LaDetrius Sibley 4, Randolph Speller 8.

C: Jahmi Bailey 7, Khaleeq Campbell 7, Jordan Camper 8, Ahrod Carter 5, Marquis Collins 12, Stanley Davis 6, Maurice Henry 11, Juanir Moore 2, Jamar Sudan 8, Keyonte Watkins 8.

Rising Sun 4 7 10 13 - 34

Oxford 19 16 18 8 - 61

RS: Altenberg 4, Edwards 4, Farrington 10, Ford 3, Jergens 6, Martz 7.

O: Troy Brown 2, Thomas Cruz 6, Brian Dorsey 7, Tyler Farr 11, Terrence Henderson 2, Brian Hubley 9, Josh Mosley 8, Shane Quigley 12, Nick Salvador 4.

Kennett 12 18 19 21 - 70

West Chester East 12 22 11 18 - 63

K: Mike Boulden 8, Jackson Hyland 30, Matt Kelly 8, Connor McGlone 16, Sean Rodgers 4, Kerry Tomasetti 1, Chris Tucker 3.

WCE: Evan Anderson 16, Eric Duran 2, Hasan Leonard-Hakim 6, Tyrone Richardson 14, Milaj Singletary-Thomas 7, Dominic Stifel 18.

Phil-Mont Christian 12 15 14 21 - 62

Christopher Dock 17 11 6 25 - 59

PC: Noah Baldez 14, Joshua Byrd 10, David Giuliani 4, Sean Griffin 34.

CD: Brennan Addley 22, Justin Burkholder 3, Sean Hinson 18, Bobby McFadden 2, Terrell Willis 14.

Girls' Basketball Boxes

Bicentennial Constitution

Phil-Mont Christian 14 8 6 9 - 37

Plumstead Christian 0 4 8 10 - 22

PC: Tracey Goodman 21, Jael Jackson 6, Lauren Tipton 8, Katherine Wilmer 2.

PC: Sophie Kent 2, Ali Kent 4, Shaylee McRoberts 7, Ruth Thurston 9.

Jenkintown 4 8 11 13 - 36

Faith Christian 8 7 15 11 - 41

J: Sarah Dillon 2, Emma Dorshimer 8, Maddie Getty 2, Jen Kremp 5, Ashley Kremp 5, Nina Lindenbaum-Grosbard 2, Morrin McSherry 6, Amelia Mulvaney 6.

FC: Taylor Barnes 4, Monica Ervin 18, Ashley Forker 4, Liz Hoffman 9, Ashley Parylak 2, Jessica Robinson 4.

Bicentennial Independence

MaST Charter 0 10 2 5 - 17

Calvary Christian 21 11 11 5 - 48

MC: Casey Bradley 7, Taylor Champ 1, Allyson Holtz 2, Megan M. 3, Jen Summers 4.

CC: Megan Barish 9, Ani Brown 1, Kelsey Caldwell 5, Julie Cervone 18, Alainis Jean-Baptiste 2, Lauren Kachnycz 4, Mary Pelullo 5, Victoria Stum 2, Melanie Werner 2.

Lower Moreland 0 7 7 5 - 19

New Hope-Solebury 9 10 8 10 - 37

LM: Erica Fleck 1, Lauren Killion 3, Rachel Millan 7, Erin Przyblinski 2, Kaley Przyblinski 6.

NH: Annie Behre 12, Bella DeVito 12, Maggie Dougherty 4, Julianna Holland 1, Kelley Hyland 4, Lexi Morse 2, Toni Suler 2.

Catholic Academies

Villa Joseph Marie 10 6 9 2 - 27

Mount St. Joseph 12 18 16 10 - 56

VJM: Crozier 2, D. Ebo 6, Eife 2, Javardian 5, Morano 10, Morrison 2.

MSJ: Emily Carpenter 4, Caitlyn Cunningham 16, Julie Hoover 2, Kristin Lucas 7, Libby Tacka 9, Mary Kate Ulasewicz 7, Sarah Wills 11.

St. Basil 17 6 11 16 - 50

Merion Mercy 8 9 4 15 - 36

SB: Erin Buckley 5, Jules Gura 2, Lindsay Joyce 13, Natalie Kucowski 12, Karen Lapkiewicz 18.

MM: Shannon Carrol 2, Caroline Corzel 15, Gabby Heinsinger 10, Valez Jackson 2, Bernadette McGeever 7.

Nazareth Academy 8 6 10 11 - 35

Villa Maria 19 13 16 7 - 55

NA: Cecilia Cianci 3, Becca Rhodes 8, Marissa Sylvester 15, Bridget Watson 9.

VM: Jaime Brown 2, Laura Davis 3, Danielle Knopp 5, Katie Mooney 18, Mary Kate O'Malley 2, Clare O'Rourke 4, Marielle Picinich 2, Marissa Picinich 13, Murrin Tague 6.

Catholic League

Conwell-Egan 6 5 5 4 - 20

Archbishop Wood 26 15 21 12 - 74

AW: Bridget Arcidiacono 5, Claire Bassetti 3, Karly Brown 8, Aubree Brown 3, Kate Connolly 5, Lexi Edwards 8, Bailey Greenberg 10, Shannon Kelly 3, Shannon May 3, Katie May 6, Morgan McGhee 6, Erin Morgan 5, Cassie Sebold 7, Emma Stanfield 2.

Central League

Springfield (D) 0 16 16 6 - 38

Conestoga 5 10 16 15 - 46

S: Biehl 6, D'Ambrosio 7, Amanda Hopkins 13, McGillian 2, Maggie O'Connell 8, Sam Tomaccio 2.

C: Emily Conaway 6, Sondra Dickey 4, Jill Mascioli 8, Sarah Mascioli 8, Jess Monastero 9, Emma Powell 11.

Penncrest 6 7 10 20 - 43

Lower Merion 2 14 17 14 - 47

P: Kaitlyn Conrad 2, Erin Dougherty 15, Grace Harding 4, Brittney Hickman 4, Sam Martino 6, Corinne Mulhearn 12.

LM: Bethany Eldridge 10, Farah Fitzpatrick 12, Nique Glasgow 5, Izzy Meline 8, Ashley Roberts 2, Margo Urheim 9, Evey Zeguilla 1.

Strath Haven 12 15 12 7 - 46

Ridley 11 11 4 7 - 33

SH: Katie Fisher 21, Ami Iannello 2, Brigette Sherry 5, Rachel Vresilovic 18.

R: Hanna Crowley 3, Dana D'Ambrosio 15, Hailee Mayer 3, Jalessa Rodriguez 2, Kristin Saraceni 4, Haley Thompson 6.

Radnor 8 17 16 10 - 51

Upper Darby 2 4 7 10 - 23

R: Kristin Hamill 10, Maura Holst 7, Katie Jordan 9, Kelsey Lally 5, Allison Landone 4, Nicole Massimino 6, Lauren Pacifio 2, Fallon Quinn 2, Rocquel Razabi 6.

UD: Blewett 3, Dowd 4, Lawrence 2, McEliney 10, Sherif 2, Walls 2.

Penn-Jersey League

Calvary Christian (N.J.) 5 5 8 10 - 28

Solebury School 12 17 11 14 - 54

CC(: K Giddes 14, K Paulson 7, A Taskitti 7.

SS: Afra Boateng 4, Denia Campbell 19, Qiana Vigo 24, Carol Wright 7.

Pioneer Athletic Conference

Boyertown 14 8 15 15 - 52

Methacton 2 6 9 3 - 20

B: Ali Bauman 9, Anna Blanch 4, Maria Garafolo 11, Abby Kapp 15, Taylor Landis 4, Allie Marcus 7, Jordan Webb 2.

M: Jackie Cerchio 2, Ryan DeOrio 5, Tejarra Ellis 6, Lauren Engelman 1, Gabby Falcone 4, Brianna LaCurts 2.

Phoenixville 10 19 4 15 - 48

Pottsgrove 6 15 10 14 - 45

P: Julia Brown 13, Gabby Duda 2, Bridget Gibbons 2, Dakota Graham 4, Carolyn Groener 4, Mackenzie Smith 4, Nomi Washington 19.

P: Joy Applebach 4, Alliya Austin 10, Kyler Conrad 4, Cori Dickinson 7, Nikita Harper 3, Eirajah McCalvin 4, Diana Randelman 13.

Pottstown 15 12 11 6 - 44

Pope John Paul II 15 17 11 13 - 56

P: Chestnut 5, Cuasant 2, Endy 2, Gentles 12, Hudson 14, Lopez 2, Reddick 7.

PJPI: Susan Bossler 17, Lauren Dao 2, Annie Kottutka 4, Stephanie Petery 4, Jenna Widdicome 22, Dottlie Wilson 4, Rachel Yeager 2.

Perkiomen Valley 5 17 15 17 - 54

Owen J. Roberts 11 19 9 8 - 47

PV: KT Armstrong 24, Caitlyn Byrne 4, Kelsey Giese 8, Katie Leahy 10, Nikki Marino 2, Haley Streeper 3, Tori Walter 3.

OJR: Alexi Arias 2, Taylor Evans 11, Kylie Glenn 2, Rebecca Painter 15, Stuart 2, Marisa Sullivan 4, Nikki Testa 11.

Tri-County League

Collegium Charter 10 8 4 4 - 26

Del-Val Friends 4 3 2 0 - 9

CC: Kiara Brown 1, Shania Guzman-Murrey 2, Aalyiah Hoggard 2, Maimuna Kenneh 7, Gillian Schlenner 8, Akina Wollie 6.

DF: Julia Ennis 9.

West-Mont Christian 7 5 2 1 - 15

Perkiomen School 17 2 19 6 - 44

WC: Christy Chen 3, Haliley 1, Mayk 3, Olivia Miller 8.

PS: Destinee Astheimer 6, Jordan Barth 7, Kristen Burdo 2, Hannah Chiesi 2, Stephanie Falcone 13, Christina Sun 4, Laura Vetter 10.

Nonleague

Dobbins 6 7 7 4 - 24

Ben Franklin 13 13 6 17 - 49

D: Torens Berry 2, Marsha Hagans 13, Tronni Poland 2, Tvevanne Scott 3, Dejar Wright 4.

BF: Jewel Allen-Washington 12, Jojo Ellis 2, Cidera Heyward 2, Denise Johnson 10, Dorian Jones 13, Juju Pierce 6, June Wilder 4.

Shipley 14 7 8 14 - 43

Penn Charter 15 15 10 16 - 56

S: Yndiah Bobo 9, Martine Fortune 13, Meredith Maguire 6, Tenisha Pressley 5, Courtney Redcross 10.

PC: Mireyah Davis 11, Hannah Fox 14, Alexis Hnatkowsky 11, Ayanna Matthews 18, Taylor Zahairagunn 2.

Sacred Heart 6 4 4 5 - 19

Baldwin 10 14 14 15 - 53

SH: Lauren Kilroy 5, Bridie Anne MacCrory 7, Eileen Piombino 5, Madison Schneider 2.

B: Alex Brittingham 2, Imani Brown 9, Gillian Chestnut 5, Kejohna Hammond 8, Danielle Hammond 7, Radiana Mancheva 3, Morgan Montoute 1, Emily Urban 6, Kayla Watkins 12.

Springside Chestnut Hill 10 11 13 10 - 44

Germantown Friends 5 9 8 14 - 36

SCH: Chole Burns 4, Destini Curry 7, Caroline Henry 2, Lindsay Hiner 11, Delaney Sweitzer 2, Essence Walden 18.

GF: Schuyler Alig 4, Lizzie Becker 11, Julia Mankoff 2, Imani Ross 12, Nikki Williams 7.

Westtown 20 6 13 10 - 49

St. Andrews 6 4 15 11 - 36

W: Dagny Davidsdottir 13, Naomi Jimenez 17, Eunice Jimenez 17, Kate Novak 2.

SA: Feeley 4, Gravis 2, Grumbs 15, Hallow 8, Jorizzo 5, Krebs 2.

Cardinal O'Hara 15 18 11 25 - 69

West Chester Rustin 13 16 11 12 - 52

CO: Kristen Benoncour 2, Mackenzie Gardler 9, Maura Hendrixson 5, Bridgette Hoy 6, Hannah Nihill 26, Molly Paolino 11, Mary Sheehan 10.

WCR: Joovive Gridsmer 2, Katie O'Hare 11, Noelle Powell 14, Emily Walls 2, Courtney Warley 13, Casey Warley 1, Lexi Zavitsky 9.

Souderton 8 4 6 5 - 23

Abington 13 12 13 23 - 61

S: Alana Cardona 1, Tori Dowd 5, Olivia Kaunert 4, Noelle Noble 4, Liz O'Hara 1, Marissa Sandone 6, Krista Schneider 2.

A: Jordyn Allen 3, Bre Bermal 2, Taylor Deal 7, Sami Lochner 2, Liz O'Leary 15, Shelly Pirela 3, Deja Rawls 17, Leah Simmonds 12.

Springfield (M) 5 8 10 11 - 34

William Tennent 13 9 16 11 - 49

S(: Molly Dugan 2, Giampierto 1, Camryn Gold 2, Jayla Greene 5, Bailey Krewson 4, Jewell Ringgold 11, Maura Ryan 9, Savannah Shackleford 1, Smith 1.

WT: Alyssa Christiansen 6, Rachael Ebert 2, Kyla Gibson 6, Nicole Long 6, Angela Pomponio 15, Sarah Richie 8, Kelly Scipione 4.

West Chester East 12 9 15 1 - 37

Kennett 16 4 9 14 - 43

WCE: Caitlin Culbertson 10, Holly Hager 22, Maura McCloskey 4, Maddy Stiebritz 1.

K: Myia Bonifacino 2, Vicky Gallivan 4, Caroline Hertz 10, Miranda Hill 14, Jess Hussey 12, Deryn Schuck 1.

Great Valley 9 11 5 10 - 35

Wilson-Reading 4 13 12 12 - 41

GV: Stephanie Aker 5, Megan Buettner 2, Sadie Buzan 6, Codi Campetti 4, Natlie Kahn 2, Ashlyn Smith 16.

W: Ebner 14, Linnfield 4, O'Brien 15, Owens 4, Templeton 4.

Central Bucks West 22 11 18 10 - 61

Neshaminy 12 5 6 2 - 25

CBW: McKenzie Carrol 16, Makenzie Mason 10, Nicole Munger 22, Rakowsky 3, Megan Tilger 2, Peyton Traina 2.

N: Baum 4, Murray 9, Porterfield 2, Storms 10.

Academy Park 13 10 2 19 - 44

Sun Valley 10 11 13 14 - 48

AP: Alicia Hernandez 2, Shondraley Hightower 9, Raven-Monet Kemper 7, Terae Mason 4, Alicia Williams 6, Mahya Woodton 16.

SV: Carson Adelberger 5, Madison Corrento 4, Brooke Duncan 5, Kate Lannan 17, Shannon Savage 11, Hannah Turner 6.

Upper Dublin 11 7 13 13 - 44

Central Bucks East 4 3 10 9 - 26

UD: Demi Balasa 4, Josie Barrett 11, Allison Chernow 5, Julie Cross 15, Alissa Klammer 3, Maggie Weglos 6.

CBE: Megan Browne 1, Abby Charlton 4, Bree Galbot 3, Megan Lapioli 2, Kyra Scaliti 10, Grace Stewart 4, Maggie Vetter 2.

Penn Wood 12 11 13 9 - 45

Upper Merion 11 8 10 18 - 47

PW: Carle Andrews 11, Nadege Durand 5, Gabrielle Hairston 1, Joy Morton 3, Dahnye Redd 22, Teara Sheaff 1, Simone Walker 2.

UM: Eryn Brady 4, Anna Davis 6, Jessica Michael 3, Tatiani Pleasant 14, Regie Robinson 18, Jordan Wilson 2.

Lansdale Catholic 10 13 13 10 - 46

Abington Friends 14 9 10 4 - 37

LC: Erin Brokans 9, Lauren Crim 4, Lexie Ferko 5, Rachael Hart 2, Kim Talley 10, Abby Ward 11, Sammi Winslow 5.

AF: Morgan Burrell 2, Alyssa DeNofa 3, Alexa Middleton 17, Asia Turner 11, Jade Young 4.

Plymouth White. 10 2 4 13 0 - 29

Pennsbury 6 10 4 9 7 - 36

PW: Ali Diamond 7, Taylor O'Brien 4, Alison Spinelli 5, Alynna Williams 13.

P: Sarah Atunruse 7, Amy Blazejewski 5, Niasia Boone 9, Tara Israel 2, Maggie Kane 5, Abby Wick 8.

North Penn 15 4 15 11 - 45

Downingtown West 10 15 10 6 - 41

NP: Mikaela Giulini 12, Bri Hewlett 1, Taylor Putman 11, Taylor Thames 7, Irisa Yi 14.

DW: Megan Camden 6, Heather Camden 2, Maddie Dew 23, Holly Schanck 3, Hannah Supplee 7.

Chichester 3 2 8 6 - 19

W.C. Henderson 19 14 22 13 - 68

C: Carrafa 3, O'Donnell 3, Thornton 13.

WH: Emma Bertrando 6, Jenna Caruso 4, Brynn Cullinan 2, Maddie DePrisco 3, Shannon Duffy 2, Julie Gawrylowicz 13, Julie Jones 2, Vicki Kneis 6, Jenna Maratea 11, Morgan Maturani 10, Abbie Shea 2, Erin Torrance 4, Taylor Webb 3.

King's Christian 0 8 6 0 - 14

New Foundations 21 16 5 12 - 54

KC: Figueroa 4, Forrest 9, Yuwen Zheng 1.

NF: Breaszeale 4, Bridges 6, DePaul 11, DePaul 1, B. Feruko 2, Forrest 1, Gilchrist 6, Johnson 6, Miller 6, Mullen 1, J. Mullen 6, Vincent 4.

Wednesday's Schedules

Boys' Basketball

PUBLIC LEAGUE DIVISION A

Constitution at Del-Val Charter, 4:30

TRI-COUNTY LEAGUE

Mercy Vocational at West-Mont Christian, 5:15

NONLEAGUE

Strawberry Mansion at Glen Mills, 3:30

Del-Val Friends at Radnor, 3:45

Malvern Prep at St. Joseph's Prep, 3:45

Hill School at Episcopal Academy, 3:45

Collegium Charter at Germantown Friends, 4

William Tennent at New Foundations, 5

Science Leadership at Friends Select, 5:15

Community Ac. of Phila. at Barrack Hebrew, 5:15

Calvary Christian at MaST Charter, 5:30

Central Bucks South at Conwell-Egan, 5:30

Perkiomen School at Friends' Central, 5:30

Springfield (M) at Jenkintown, 7

Church Farm at Council Rock South, 7

Valley Forge Military Academy at Morrisville, 7

Overbrook at Bristol, 7

Academy Park at Upper Merion, 7

Coatesville at Reading, 7:30

North Penn at Exeter, 7:30

Girls' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Jenkintown at Plumstead Christian, 7

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Delco Christian at Lower Moreland, 7

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Ryan at Archbishop Carroll, 7

PENN-JERSEY SOUTH

Mercy Vocational at City School, 4

PUBLIC LEAGUE BRONZE

Maritime Academy at Randolph, 3:15

Rush at Mastbaum, 3:15

Kensington at Mastery South, 3:15

Sayre at Olney, 3:15

Tacony at Phila. Electrical, 3:15

Edison at Washington, 3:15

PUBLIC LEAGUE GOLD

Phila. Academy Charter at Franklin Learning Center, 3:15

Palumbo at Dobbins, 3:15

Bartram at Frankford, 3:15

Parkway Center City at Parkway West, 3:15

Prep Charter at Overbrook, 3:15

Robeson at Fels, 3:15

Motivation at High School of Future, 3:15

PUBLIC LEAGUE PLATINUM

Science Leadership at Audenried, 3:15

Imhotep Charter at Math, Civics & Sciences, 3:15

Freire Charter at Engineering & Science, 3:15

Franklin Towne Charter at Central, 3:15

Northeast at Simon Gratz, 3:15

Girls High at Lincoln, 3:15

Bodine at Mastery North, 3:15

PUBLIC LEAGUE SILVER

Swenson at Parkway Northwest, 3:15

Martin Luther King at Masterman, 3:15

Sankofa Freedom at New Media Charter, 3:15

Mariana Bracetti at Southern, 3:15

Elverson at Strawberry Mansion, 3:15

Ben Franklin at West Philadelphia, 3:15

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Council Rock North at Central Bucks South, 7

NONLEAGUE

Science Leadership at Friends Select, 3:45

Acad. of New Church at Upper Moreland, 3:45

Community Ac. of Phila. at Barrack Hebrew, 3:45

Morrisville at George School, 4

First Phila. Prep Charter at Little Flower, 4

Hill School at Friends' Central, 4

Marple Newtown at Gateway (Fla.), 6

Wrestling

CATHOLIC LEAGUE BLUE

Conwell-Egan at Cardinal O'Hara, 6

CENTRAL LEAGUE

Garnet Valley at Radnor, 7

Harriton at Penncrest, 7

Upper Darby at Ridley, 7

Strath Haven at Springfield (D), 7

CHES-MONT AMERICAN

Sun Valley at Unionville, 6:45

Kennett at Octorara, 7

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Owen J. Roberts at Perkiomen Valley, 6:30

Spring-Ford at Pope John Paul II, 6:30

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham at Wissahickon, 7

Norristown at Plymouth Whitemarsh, 7

Springfield (M) at Upper Dublin, 7

Upper Merion at Upper Moreland, 7

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks East at Souderton, 7

Central Bucks South at Central Bucks West, 7

Hatboro-Horsham at North Penn, 7

SUBURBAN ONE NATIONAL

Abington at Truman, 7

Bensalem at Council Rock North, 7

Council Rock South at Neshaminy, 7

Pennsbury at William Tennent, 7

NONLEAGUE

Episcopal Academy at Solebury School, 4

Episcopal Academy at Phelps, 4

George School at Springside Chestnut Hill, 4

Solebury School at Phelps, 4

Bishop McDevitt at Archbishop Ryan, 6

Glen Mills at Oxford, 6:45

Phoenixville at Great Valley, 7

Thursday's Schedules

Boys' Basketball

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Carroll at Bonner-Prendergast, 7

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Sun Valley at Octorara, 7:15

West Chester Rustin at Oxford, 7:15

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

W.C. Henderson at Avon Grove, 7:15

Downingtown East at Bishop Shanahan, 7:15

West Chester East at Downingtown West, 7:15

PENN-JERSEY SOUTH

Girard College at Kohelet, 3:30

PIONEER ATHLETIC FRONTIER

Upper Perkiomen at Pottstown, 7:30

PIONEER ATHLETIC LIBERTY

Spring-Ford at Perkiomen Valley, 7:30

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

Simon Gratz at Northeast, 3:15

Southern at Dobbins, 3:15

Frankford at Boys' Latin, 3:15

Freire Charter at Washington, 3:15

Olney at Central, 3:15

Bartram at Sankofa Freedom, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Robeson at Ben Franklin, 3:15

Overbrook (Pa.) at Audenried, 3:15

West Philadelphia at Fels, 3:15

Mastery North at Lincoln, 3:15

High School of Future at Franklin Lnr. Center, 3:15 Prep Charter at Strawberry Mansion, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION D

Roxborough at World Communications, 3:15

Kensington at Edison, 3:15

Palumbo at Mariana Bracetti, 3:15

Mastery South at Mastbaum, 3:15

Swenson at Bodine, 3:15

New Media Charter at Franklin Towne, 3:15

Randolph at KIPP DuBois, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION E

Motivation at Masterman, 3:15

Parkway Northwest at Phila. Acad. Charter, 3:15

Parkway West at Penn Treaty, 3:15

Tacony Charter at Parkway Center City, 3:15

Maritime Academy at CAPA, 3:15

Elverson at Science Leadership, 3:15

Rush at GAMP, 3:30

TRI-COUNTY LEAGUE

Kimberton Waldorf at Renaissance Academy, 4

Woodlynde at Perkiomen School, 5:15

NONLEAGUE

Upper Moreland at Springside Chestnut Hill, 5:30

Trinity at Academy Park, 7

Phil-Mont Christian at Calvary Baptist, 7

Daniel Boone at Pottsgrove, 7:15

Upper Perkiomen at Brandywine Heights, 7:30 Owen J. Roberts at Great Valley, 7:30

Girls' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Phil-Mont Christian at Bristol, 6

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Calvary Christian at New Hope-Solebury, 7

MaST Charter at Christopher Dock, 7

Delco Christian at Lower Moreland, 7

CATHOLIC ACADEMIES

St. Basil at Villa Maria, 5:15

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Octorara at Sun Valley, 7:15

Oxford at West Chester Rustin, 7:15

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

W.C. Henderson at Avon Grove, 7:15

Bishop Shanahan at Downingtown East, 7:15

Downingtown West at W.C. East, 7:15

PENN-JERSEY SOUTH

Pine Forge at Mercy Vocational, 4

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Perkiomen Valley at Spring-Ford, 7:30

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham at Upper Merion, 7

SUBURBAN ONE NATIONAL

Abington at Pennsbury, 7

TRI-COUNTY LEAGUE

Collegium Charter at Barrack Hebrew, 3:45

Woodlynde at Perkiomen School, 3:45

Renaissance Acad. at Del-Val Friends, 3:45

NONLEAGUE

Hallahan at Palumbo, 3:15

Edison at Motivation, 3:15

West Catholic at Chichester, 3:45

Shipley at Baldwin, 3:45

AIM Academy at Kimberton Waldorf, 3:45

Sacred Heart at Calvary Baptist, 4

Hun School at Episcopal Academy, 4

Academy Park at Conwell-Egan, 5

Cristo Rey at Little Flower, 5

Gwynedd Mercy at Notre Dame, 5:15

Pottsgrove at Wyomissing, 6

Methacton at Lansdale Catholic, 7

Great Valley at Phoenixville, 7:30

Pottstown at Wyomissing, 7:30

Wrestling

CENTRAL LEAGUE

Ridley at Strath Haven, 7

NONLEAGUE

Abington Friends at Acad. of New Church, 3:45

Abington Friends vs. Lower Moreland at Academy of New Church, 3:45

Lower Moreland at Acad.of New Church, 3:45

Haverford School at St. Joseph's Prep, 4