West Jersey Football League All-Stars

All teams selected by coaches.

American

FIRST TEAM

Offense

Jake Chamberlain, Williamstown, OL

Eric Hawkins, Shawnee, OL

Dan Iannone, Cherokee, OL

John Lass, Cherry Hill East, OL

Braedon Parker, Shawnee, OL

Cooper Bentz, Washington Township, P

Brandon Stern, Cherry Hill East, QB

Mike Welsh, Shawnee, QB

Vinny Guckin, Cherry Hill East, WR

Anthony Mague, Shawnee, WR

Jacoby Brown, Williamstown, RB

Jake Parola, Shawnee, RB

Marc Woodard, Cherokee, RB

Defense

Isaiah Perkins, Williamstown, DB

Anthony Racobaldo, Williamstown, DB

Jesse Streb, Cherokee, DB

Curtis Corley, Shawnee, DL

Paul Flagg, Williamstown, DL

Jordan Krug, Cherokee, DL

David Sanchez, Williamstown, DL

Pierson Davis, Shawnee, K

Evan Powell, Cherokee, LB

Jarius Ransom, Williamstown, LB

Eric Sawyer, Eastern, LB

David Smith, Shawnee, LB

Cole Troyano, Shawnee, LB

SECOND TEAM

Offense

Joe Early, Williamstown, OB

Clinque Hill, Eastern, OB

Jon Lovett, Cherokee, OB

Miles McLeod, Cherry Hill East, OB

Rich Stanzione, Washington Township, OB

Patrick Fryer, Shawnee, OL

Dave Grossmick, Washington Township, OL

Jacob Gruber, Eastern, OL

Mike Kringler, Cherokee, OL

Ryan Swenson, Cherry Hill East, OL

Paul Flacco, Eastern, WR

Austin Grose, Shawnee, WR

Defense

Jordan Clark, Cherry Hill East, DB

Jamir Miller, Washington Township, DB

Jack Tyrrell, Shawnee, DB

Tyler Wilson, Eastern, DB

David Gajderowicz, Shawnee, DL

Amare Graham, Eastern, DL

Deven Lewis, Williamstown, DL

Chris Stein, Shawnee, DL

Nick Buono, Shawnee, LB

Max Busca, Shawnee, LB

Tyrick Glenn, Williamstown, LB

James Merrill, Washington Township, LB

Mario Paglione, Cherry Hill East, LB

Constitution

FIRST TEAM

Offense

Joey Argentina, Cherry Hill West, OB

Lonnie Moore, Paul VI, OB

Sam Pawlikowski, Seneca, OB

Tyrone Williams, Cherry Hill West, OB

Darrin DiLauro, Paul VI, OL

Jon Kornacki, Seneca, OL

Jimmy McHugh, Moorestown, OL

Brandon Niewinski, Triton, OL

Shawn St. John, Cherry Hill West, OL

Jared Payne, Moorestown, P

Irvin Charles, Paul VI, WR

Stephonne Moore-Green, Paul VI, WR

Chris Pascall, Cherry Hill West, WR

Defense

Austin Haynes, Moorestown, DB

Quincey Jenkins, Cherry Hill West, DB

Brandon Pagan, Triton, Db

Melvin Reid, Winslow Township, DB

James Bartleson, Triton, DL

Christopher Kasavage, Winslow Township, DL

Niles Turner, Moorestown, DL

James Wethers, Paul VI, DL

Gavin Sentak, Paul VI, K

Kevin Bucceroni, Triton, LB

Kevin Fields, Paul VI, LB

Darrian Harris, Winslow Township, LB

James Potts, Cherry Hill West, LB

SECOND TEAM

Offense

Keshawn Bradshaw, Winslow Township, OB

JJ Scarpello, Seneca, OB

Dominic Staiano, Triton, OB

Anthony Williamson, Moorestown, OB

Matt Kresz, Cherry Hill West, OL

Tyrus Legenski, Triton, OL

Devon Robinson, Winslow Township, OL

George Vyzanaris, Cherry Hill West, OL

Thomas Wardle, Paul VI, OL

Kevin Gray, Seneca, P

Brett Barnes, Seneca, WR

Quinton Jenkins, Cherry Hill West, WR

Mike Mulvihill, Seneca, WR

Defense

Harrison Hand, Cherry Hill West, DB

Elvis Hines, Paul VI, DB

Sam Jordan, Seneca, DB

Matt Emenecker, Triton, DB

Mike Johnson, Paul VI, DL

Anthony Nieves, Cherry Hill West, DL

Sameer Parks, Cherry Hill West, DL

Kasey Szymanek, Seneca, DL

Vaughn Butler, Seneca, K

Frankie Caterina, Seneca, LB

Henry Ensley, Cherry Hill West, LB

Cliff Owens, Winslow Township, LB

John Santini, Paul VI, LB

National

FIRST TEAM

Offense

Mark Chaney, Delsea, OL

Nick Carnesale, Hammonton, OL

Isaiah Hardy, Timber Creek, OL

Julian Perotti, Clearview, OL

Andrew Beamer, Kingsway, OL

Connor Bell, Kingsway, P

Khalil Trotman, Timber Creek, QB

Alan Butler, Timber Creek, WR

Cameron Chambers, Timber Creek, WR

Sterling Sheffield, Clearview, WR

Isaiah Spencer, Delsea, RB

Kareem Ali, Timber Creek, RB

Joseph Coles, Clearview, RB

Defense

Mason Pease, Timber Creek, DB

James Chukwurah, Delsea, DB

Deron Maxwell, Kingsway, DB

Tyler Bowen, Clearview, DB

Phil Sampson, Delsea, DL

Daren Sherif, Timber Creek, DL

Denzel Polk, Kingsway, DL

Armani King, Clearview, DL

Bronson Deckert, Delsea, K

Jay Scerbo, Kingsway, LB

Julian Mahan, Timber Creek, LB

Dalton Reim, Clearview, LB

Aaron Swann, Pennsauken, LB

SECOND TEAM

Offense

Myles Lindsey, Delsea, OL

Travonni McNair, Pennsauken, OL

Dashon Thomas, Timber Creek, OL

Sal Piccone, Clearview, OL

Justin Weaver, Pennsauken, P

Jon Triboletti, Hammonton, QB

Deron Maxwell, Kingsway, WR

Dylan Mento, Hammonton, WR

Noah Ellison, Timber Creek, WR

Shaquese McIntyre, Timber Creek, WR

Anthony Seas, Kingsway, RB

Nahir Nelson, Clearview, RB

Casimir Phillips, Hammonton, RB

Defense

Kniquan Cephas, Pennsauken, DB

Jared DeVita, Hammonton, DB

Shawn Springs, Timber Creek, DB

Frank Pipich, Clearview, DB

Nate Rivera, Pennsauken, DL

Vic Defrance, Delsea, DL

Malcolm Bolden, Timber Creek, DL

Pete Berenato, Hammonton, DL

Jon Ryker, Hammonton, K

Aaron Swann, Pennsauken, LB

David Dow, Pennsauken, LB

Neal Nelson, Timber Creek, LB

Jake Hallowell, Delsea, LB

Royal

FIRST TEAM

Offense

Vincent Purcell, Bishop Eustace, OL

Cesar Ruiz, Camden, OL

Kevin Smith, Highland, OL

Robert Elia, Cumberland, OL

Michael Foytik, Cumberland, P

Brad Hawkins, Camden, WR

Vinny Papale, Bishop Eustace, WR

Jamal Parker, Camden Catholic, WR

Nigel Sanchez, Woodrow Wilson, WR

Jamir Washington, Camden, WR

Joseph Boose, Cumberland, RB

Tyree Rodgers, Camden Catholic, RB

Khalil Williams, Camden, RB

Defense

Adrian Clark, Woodrow Wilson, DB

Carl Garnes, Camden Catholic, DB

Bryce Washington, Highland, DB

Robert Chandler, Highland, DL

Joshua Clark, Camden, DL

Ron Johnson Jr., Camden, DL

Maquay Richmond, Cumberland, DL

Everett Minchew, Camden Catholic, K

Jameer Bullard, Woodrow Wilson, LB

Mark Gillis, Higland, LB

Adam Giordano, Camden Catholic, LB

Roy Hansen, Bishop Eustace, LB

Dymelle Parker, Camden, LB

SECOND TEAM

Offense

Nico Barnaba, Bishop Eustace, OL

Albert Stevens, Camden, OL

Luciano Manzo, Bishop Eustace, OL

Antonio Mercado, Woodrow Wilson, OL

Robert Dunn, Bishop Eustace, OL

Allen Sharp, Cumberland, QB

Derin Sweeney, Highland, QB

Thomas Lawus, Highland, WR

Chris Smith, Bishop Eustace, WR

Gian Perez, Camden, WR

Chais Hill, Highland, RB

Khalif Williams, Camden, RB

Edwin Lopez, Woodrow Wilson, RB

Defense

Bryant Banks, Cumberland, DB

Christian DiAntonio, Bishop Eustace, DB

Terrance Moore, Camden, DB

Jake Dutterer, Camden Catholic, DL

Jamal Holloway, Camden, DL

Cafee White, Woodrow Wilson, DL

Kenwood Hagarmin, Camden, DL

Jack Smith, Bishop Eustace, DL

Jason Coombs, Cumberland, LB

Danny Hopkins, Camden Catholic, LB

Ryan Lange, Bishop Eustace, LB

Sal Henderson, Camden, LB

Colin Wharton, Camden Catholic, LB

Olympic Conference National All-Stars

Boys' Cross Country

FIRST TEAM

Shawn Hutchison, Bishop Eustace

Tim Slack, Camden Catholic

Praveen Vulimiri, Bishop Eustace

Nicholas Rivera, Camden

John Slack, Camden Catholic

Nick Hutchison, Bishop Eustace

Greg DelColombo, Camden Catholic

SECOND TEAM

William Schmidt, Paul VI

Be Rottler-Gurley, Paul VI

Paul Jacob, Bishop Eustace

Vincent Li, Camden Catholic

Sam Giumarello, Paul VI

Stephen Conte, Paul VI

Nolan McDonald, Bishop Eustace

Girls' Cross Country

FIRST TEAM

Kelly McHugh, Camden Catholic

Michaela Urbach, Paul VI

Haley Karcher, Paul VI

Ann Foley, Paul VI

Angela Ebbert, Camden Catholic

Kelsey Crouse, Camden Catholic

Caitlin Reyes, Bishop Eustace

SECOND TEAM

Shannon McHugh, Camden Catholic

Erin Siciliano, Paul VI

Gabrielle Marino, Paul VI

Molly Gallagher, Paul VI

Abigail Gilson, Bishop Eustace

Sarah DiDomenico, Bishop Eustace

Melissa Rodriguez, Camden Catholic

Boys' Soccer

FIRST TEAM

Brian Keller, Bishop Eustace, F

Andreas Papadourakis, Bishop Eustace, F

Ji Park, Paul VI, F

Pierce Adams, Seneca, F

Sam Gray, Bishop Eustace, M

Jay Lee, Camden Catholic, M

Sean Heins, Seneca, M

Chris Morales, Timber Creek, M

Jacob Ayoub, Bishop Eustace, D

Tyver Butler, Seneca, D

Nick DeFeo, Timper Creek, D

Matt Wolf, Timber Creek, D

Mike Bizzoco, Paul VI, G

Gus Valeriano, Seneca, G

SECOND TEAM

Christian Belz, Camden Catholic, F

Brandon Rosolia, Camden Catholic, F

Clem Green, Seneca, F

Brendan Atkinson, Timber Creek, F

Cameron Acito, Bishop Eustace, M

Andrew Pietrangelo, Bishop Eustace, M

Marc Acchitelli, Paul VI, M

Jack Stewart, Paul VI, M

Danny Rondeau, Paul VI, D

Carson Spering, Paul VI, D

Justin Williams, Seneca, D

Kevin Mercedes, Winslow Township, D

Dan Martinez, Timber Creek, G

Joe Purvis, Winslow Township, G

Girls' Soccer

FIRST TEAM

Tziarra King, Winslow Township, F

Lauren Bogardus, Seneca, F

Shannon Farrell, Timber Creek, F

Staci Bell, Timber Creek, F

Megan Reardigan, Paul VI, M

Emily Meale, Seneca, M

Sarina Jones, Timber Creek, M

Kelly Giebner, Winslow Township, M

Taylor Kolbe, Timber Creek, D

Taiah Thronton, Camden Catholic, D

Julia Green, Seneca, D

Vashti Williams, Winslow Township, D

Gabrielle Giaccobe, Paul VI, At Large

Jenna Tolen, Timber Creek, G

SECOND TEAM

Casey Brockett, Seneca, F

Caitlin Golden, Bishop Eustace, M

Gabby Pietrangelo, Bishop Eustace, M

Juliet Esposito, Camden Catholic, M

Lacey Biddle, Winslow Township, D

Kate Deutsch, Camden Catholic, G

Megan Leach, Winslow Township, G