Wednesday's Results

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Bodine 70, Maritime Academy 48

Martin Luther King 85, Lincoln 33

Glen Mills 61, Strawberry Mansion 45

Radnor 42, Del-Val Friends 19

St. Joseph's Prep 65, Malvern Prep 47

Hill School 65, Episcopal Academy 63 (2 OT)

Germantown Friends 64, Collegium Charter 49

William Tennent 55, New Foundations 53

Science Leadership 36, Friends Select 27

Community Ac. of Phila. 66, Barrack Hebrew 59

Calvary Christian 73, MaST Charter 36

Conwell-Egan 61, Central Bucks South 39

Friends' Central 60, Perkiomen School 46

Springfield (M) 38, Jenkintown 37

Valley Forge Military 45, Morrisville 39

Bristol 55, Overbrook (Pa.) 46

Academy Park 84, Upper Merion 54

Frankford 62, Bensalem 51

North Penn 52, Exeter 41

Girls' Basketball

BICENTENNIAL CONSTITUTION

Jenkintown 39, Plumstead Christian 25

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Carroll 58, Archbishop Ryan 51 (OT)

PENN-JERSEY SOUTH

Mercy Vocational 28, City School 17

PUBLIC LEAGUE BRONZE

Maritime Academy 30, Randolph 19

Rush 53, Mastbaum 4

Mastery South 50, Kensington 20

Phila. Electrical 2, Tacony 0 (forf.)

Washington 37, Edison 23

PUBLIC LEAGUE GOLD

Phila. Acad. Charter 45, Franklin Lnr. Center 41

Bartram 56, Frankford 33

Overbrook 37, Prep Charter 25

Fels 55, Robeson 51

High School of Future 43, Motivation 33

PUBLIC LEAGUE PLATINUM

Audenried 43, Science Leadership 35

Imhotep Charter 71, Math, Civics & Sciences 35

Engineering & Science 45, Freire Charter 17

Central 39, Franklin Towne Charter 17

Simon Gratz 50, Northeast 30

Lincoln 44, Girls High 32

Mastery North 57, Bodine 44

PUBLIC LEAGUE SILVER

Parkway Northwest 36, Swenson 24

Martin Luther King 37, Masterman 35

Sankofa Freedom 44, New Media Charter 30

Southern 27, Mariana Bracetti 12

Strawberry Mansion 25, Elverson 8

Ben Franklin 52, West Philadelphia 43

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Council Rock North 35, Central Bucks South 31

NONLEAGUE

Upper Moreland 52, Academy of New Church 14

Morrisville 48, George School 33

Little Flower 57, First Phila. Prep Charter 21

Friends' Central 48, Hill School 24

Marple Newtown 44, Gateway (Fla.) 29

Wrestling

BICENTENNIAL LEAGUE

Church Farm 66, Delco Christian 6

Lower Moreland 65, Valley Forge 9

Bristol 66, Phil-Mont Christian 6

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Ryan 75, Bishop McDevitt 0

CENTRAL LEAGUE

Garnet Valley 61, Radnor 9

Ridley 51, Upper Darby 18

CHES-MONT AMERICAN

Kennett 54, Octorara 24

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Owen J. Roberts 60, Perkiomen Valley 12

Spring-Ford 71, Pope John Paul II 6

PUBLIC LEAGUE

Boys' Latin 58, Mastery Charter 0

Southern 47, Palumbo 15

Northeast 42, Mariana Bracetti 41

Edison 44, Lincoln 30

Central 48, Martin Luther King 27

Washington 30, Franklin Towne Charter 24

Frankford 45, West Philadelphia 26

SUBURBAN ONE AMERICAN

Wissahickon 57, Cheltenham 11

Upper Moreland 57, Upper Merion 12

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Hatboro-Horsham 36, North Penn 33

SUBURBAN ONE NATIONAL

Truman 40, Abington 32

Council Rock North 61, Bensalem 6

Council Rock South 51, Neshaminy 16

Pennsbury 66, William Tennent 18

NONLEAGUE

Springside Chestnut Hill 54, George School 27

Glen Mills 57, Oxford 18

Great Valley 44, Phoenixville 28

Boys' Bowling

SUBURBAN ONE AMERICAN

Plymouth Whitemarsh 3, Norristown 1

Girls' Bowling

CATHOLIC LEAGUE

St. Hubert 4, Little Flower 0

SUBURBAN ONE AMERICAN

Plymouth Whitemarsh 4, Norristown 0

Boys' Basketball Boxes

Malvern Prep 17 15 7 8 - 47

St. Joseph's Prep 20 14 14 17 - 65

MP: Chris Anderson 9, Ray Baran 3, Jack Doherty 9, Zac Fernandez 2, Joey Fitzpatrick 10, Will Powers 7, Tommy Wolfe 7.

SJP: Brendan Burns 12, Chris Clover 31, Pete Gayhardt 5, Jack Henkels 7, James McGovern 9, Keith Williams 1.

Maritime Academy 10 13 17 8 - 48

Bodine 24 16 22 8 - 70

MA: Maurice Bonner-El 4, Troy Conyers 1, Amin Davis 7, Nasi Hayes 2, Marcus Marrero 2, Stuart Murray 5, Nelson Reyes 2, Mason Richardson 6, Zahir Stewart 17, Diamonte Vaughter 2.

B: Terrell Brent 2, Nasir Cheeks 14, Raekwon Hatch 12, Derrick McLean 10, Tyron Price 6, Tyrone Prince 4, Troy Richardson 22.

Collegium Charter 15 10 15 9 - 49

Germantown Friends 11 25 10 18 - 64

CC: Tyler Allen 12, Marcell Lawrence 6, Ahmadu Sarnor 29, Max Shiel 2.

GF: Andrew Aldridge 14, Mike Buckmire 6, Sam Istavan 1, Ray Leon 28, Jamil Pines-Elliott 6, Jalil Pines-Elliott 4, Pietro Verghella 5.

Del-Val Friends 0 7 8 4 - 19

Radnor 23 7 2 10 - 42

DF: Aaron Abrons 10, Mike Hall 2, Tyler Veale 2, Grayson Waldron 5.

R: Billy Donahue 2, Aaron Fuller 2, Andrew Harrington 2, Hyram Hill 2, Alex Hino 1, Vinnie Kelly 3, Michael Li 5, Sahad Manzoor 6, Dan Morris 5, Mason Ressler 7, Jake Schug 3, Tommy Webb 4.

Strawberry Mansion 8 12 9 16 - 45

Glen Mills 4 20 16 21 - 61

SM: Antwuan Butler 10, Johnny Eden 16, Reggie Jackson 4, Quadir Norman 8, Christopher Russell 7.

GM: Tyree Braxton 2, Tyreek Brickus 15, Khyzeem Brown 2, Tiimothy Davis 9, Anthony Johnson 20, Steven Welsh 13.

Science Leadership 11 1 11 13 - 36

Friends Select 3 10 12 2 - 27

SL: True Black 5, Lewis Ford 5, Tim Ingram 3, Haneef Nelson 2, Raekwon Smith 21.

FS: Andrew Chachoute 8, Miles Rothman 8, Jacob Taranta 5, Widdlecomb 6.

Perkiomen School 7 15 12 12 - 46

Friends' Central 15 15 15 15 - 60

PS: Charlie Corraro 2, Joshua Cruz 6, Dillon Larkin 7, Miles Longstreth 9, Nicholas Posocco 2, Martynas Simanavicius 10, Paulius Zalys 10.

FC: Chuck Champion 16, Steven Folwell 2, De'Andre Hunter 20, Jonathan Lawton 20, Antone Walker 2.

Hill School 13 7 18 15 8 4 - 65

Episcopal Acad. 12 16 13 12 8 2 - 63

HS: Bryce Allen 8, James Fives 14, Andrew Lundstrom 8, Calvin Martin 19, Sam Norton 8, Seth Stankiewicz 8.

EA: Nick Alikakos 22, Conner Delaney 2, Mike Hinckley 11, Mike Jolaoso 20, Cameron Pott 2, Matt Woods 6.

Calvary Christian 17 18 25 13 - 73

MaST Charter 6 14 6 10 - 36

CC: Sam Bair 24, Ben Brophy 17, Brett Kikendall 3, Dylan Nickel 3, Braydon Ruiz 2, Jon Stauffer 4, Joel Thibodeau 10, Josiah Thompson 8, Joey Valentini 2.

MC: Matt Carter 9, Colin Dever 2, Luke Harrington 2, Shane Henehan 3, Tim Kaelin 4, Bryan Kaelin 8, Jordan Telesford 4, Kyle Wenclawiak 2, Calvin White 2.

William Tennent 15 16 11 13 - 55

New Foundations 7 14 11 21 - 53

WT: Anton Baluiskij 6, Brendan Carter 2, Josh Kravets 2, John Ryan 22, Kevin Simonsen 8, Chalie Wodack 15.

NF: Keith Blassingale 27, Ed Cahoe 13, Ian Kennedy 8, Joe O'Boyle 2, Travon Williams 2, Naz Wilson 1.

Lincoln 5 13 5 10 - 33

Martin Luther King 21 23 29 12 - 85

L: Nassir Coleman 2, Marquis Horton 1, Adam Johnson 2, Ishmael Marshall 9, Deshun McGhee 4, Khalif Meares 9, Aiezel Pichardo 1, Lamar Talley 5.

MLK: Nasir Dell 13, Sammy Foreman 17, Tyheem Harmon 9, Tyeir Marshall 12, Jabri McCall 14, Nashir McFadden 8, Rafool Samir 9, Aron Walker 3.

Comm. Ac. of Phila. 14 17 17 18 - 66

Barrack Hebrew 15 10 11 23 - 59

CAoP: Jerrell Clark 8, Kerwin Jean-Baptiste 7, Kieshon Lee-Ortiz 2, Leroy Moore 28, Joseph Rodriguez 6, Khalil Smith 15.

BH: Cory Barnet 19, Elliot Bernstein 15, David Gordon 13, Jake Gordon 4, Benjie Mizrachi 3, Sammy Turk-Tolub 5.

Springfield (M) 10 12 4 12 - 38

Jenkintown 7 5 11 14 - 37

S(: Ryan Daly 11, Brendan Dugan 6, Justin Hill 6, DeAndre Johnson 2, Quentin Johnson 2, Sean Stovall 6, Christian Yoast 5.

J: Mike Divalentino 6, Jameson Kolb 5, Aiden Lorenz 2, Andres Madden 3, Colin Mulvaney 7, Seth Parker 6, Frank Sobolewski 8.

North Penn 6 13 13 20 - 52

Exeter 9 9 10 13 - 41

NP: Kyle Hulmes 7, Cordell Lord 15, Jared Malone 10, JJ Melchior 3, Matt Pickford 1, Joe Richards 16.

E: Arndt 1, Churchill 15, Keim 3, Menet 4, Ocasio 10, Perkins 1, Trojanewski 7.

Frankford 13 11 16 22 - 62

Bensalem 15 9 11 16 - 51

F: Francisco Campo 16, Seydou Cisse 6, Quron Collins 2, Babacar N'Diaye 4, Jamire Solomon 6, Quadire Truesdale 17, Tashawn Twiggs 9, Jamal Williams 2.

B: Keith Howard 11, Nick Mulvey 10, Avery Nyekan 8, Neel Patel 6, Brandon Vaughn 6, Kevin Wade 10.

Valley Forge Military 10 9 6 20 - 45

Morrisville 10 5 7 17 - 39

VFMA: Ibrahim Bussey 2, Mohammed Camara 5, AJ Isaacs 2, Bariq London 22, Elijah Miner 7, Tarique Ryans 7.

M: Damon Douglas 4, Prince Farley 2, Gaston 4, Anthony McIntosh 5, Andrew Ortiz 13, Kasean Rivers 8, Scott 3.

Central Bucks South 5 6 8 20 - 39

Conwell-Egan 14 13 12 22 - 61

CBS: Josh Braddel 1, Tommy Doyle 4, David Drea 2, Chris Hones 1, Ryan Joerger 9, Alex Karras 2, Bryan Meyers 3, Jason Rewert 7, Ian Vogt 7, Tim Waddington 3.

C: Miqael Baylor 2, Vinny Dalessandro 16, Daniel Green 2, Stevie Jordan 15, Sean Kelly 7, Chase Kumor 12, Greg Lutz 2, LaPri McCray- Pace 3, Tyler Watto 2.

Overbrook 7 9 19 11 - 46

Bristol 11 20 14 10 - 55

O(: Massi Allen 8, Dhamere Griffin 3, Gary Hawes 15, Dahmere Jackson 8, Nasir Morris 8, D. Nixon 2, Daevon Ravenell 2.

B: Ryan Cosby 6, Aidan Coughlin 12, Deonte Harris 21, Parker Kelley 3, Sieed McFadden 5, Jabbul Rankins 3, Jabar Rankins 3, Nick Santana 2.

Academy Park 23 19 25 17 - 84

Upper Merion 18 16 8 12 - 54

AP: Rich Caldwell 20, Deandray Cobert 2, Jawan Collins 16, Nassan Garrison 8, Dayjuan Henson 4, Lashon Mapp 4, Mike Satimehin 1, Travis Smith 27, Brandon Stadey 2.

UM: Fano 8, Graham-Mobley 3, McDermott 6, Miller 16, Nuwell 12, Persaud 9.

Girls' Basketball Boxes

Jenkintown 6 12 10 11 - 39

Plumstead Christian 0 5 6 14 - 25

J: Emma Dorshimer 15, Molly Dorshimer 2, Maddie Getty 2, Ashley Kremp 7, Nina Lindenbaum-Grosbard 4, Morrin McSherry 2, Amelia Mulvaney 7.

PC: Sophie Kent 9, Ali Kent 4, Shaylee McRoberts 4, Ruth Thurston 8.

Archbishop Ryan 9 12 8 19 3 - 51

Archbishop Carroll 12 14 14 8 10 - 58

AR: Shannon Glenn 10, Sam Hicks 11, Sarah Ostaszewski 2, Shayna Rodriguez 8, Danielle Skedzielewski 11, Ashley Smink 9.

AC: Julia Gantz 21, Theresa Kearney 8, Ann McKnight 7, Keara McNulty 3, Kristen Ryan 3, Bella Sorrentino 2, Lexi Stover 14.

Mercy Vocational 4 12 10 2 - 28

City School 5 4 0 8 - 17

MV: Gabby Edwards 3, Lea Pierson 16, Devin Pigford 2, Essence Shaw 7.

CS: Tachari Alterno 1, Sonia Brown 9, Armani Jefferson 6, Grace Rush 1.

Edison 2 4 8 9 - 23

Washington 11 6 12 8 - 37

E: Anaya 6, Betances 9, Everett 1, Oyola 3, Word 4.

W: Briana Castor 3, Natoya Heyward 2, Kyra Jones 22, Unique Wright 10.

Maritime Academy 8 11 7 4 - 30

Randolph 3 4 5 7 - 19

MA: Danielle Fuller 2, Sameerah Jones 2, Jadea Lim 18, Mandy Rodriguez 6, Juliet Russell 2.

R: Harris 10, Matthews 3, Pearson 5.

Kensington 2 6 2 10 - 20

Mastery South 13 13 16 8 - 50

K: Alayshia Bridges 2, Brooklyn Johnson 4, Destiny McKee 4, Latona Rollins 2, Ashley Sanchez 2, Alexus Smith 6.

MS: Treniyyah Anderson 6, Latifah Cain 5, Sovonnery Chhen 6, Nylla Crooks 8, Cinnaya Demby 2, Vanessa Figueroa 9, Breteny Johnson 5, Casey Sao 3, Aliyah Schaffer 6.

Rush 19 7 15 12 - 53

Mastbaum 0 0 3 1 - 4

R: Ashley Ball 4, Brittany Chavis 2, Samira Cook 2, Sade Foxx 2, Atiyah Gardner 5, Erin Hinchey 1, Alison McCrorey 8, Keairah Messiah 24, Sara Rodriguez 3, Stephany Torres 2.

M: Tyauinia Allen 1, D Smith 3.

Bartram 12 10 16 18 - 56

Frankford 7 9 6 11 - 33

B: Sydney Barrows 13, Bryce Garrett 20, Tatiana Goosby 2, Cianni Matthews 9, Jay Wright 12.

F: Ball 3, Bynum 10, Gaddy 11, Nagbe 7.

Robeson 8 4 16 23 - 51

Fels 8 17 13 17 - 55

R: Bevins 3, Ikera Foster 5, Zauria Lewis 20, Totiana Myers 20.

F: Colon 10, Love 12, Rodriguez 7, Smith 2, Williams 24.

Prep Charter 6 6 4 9 - 25

Overbrook 6 14 10 7 - 37

PC: Johnson 4, McBreen 3, Mitchell 12, Studevan 2, Taylor 4.

O(: Abram 6, J. Benton 15, Carter 2, A. Fowler 2, Richardson 12.

Phila. Academy Charter 7 13 9 16 - 45

Franklin Lnr. Center 11 10 8 12 - 41

PAC: Beck 1, Elisa Curtin 11, Taylor Fritz 15, Haley Keller 6, O'Connor 12.

FLC: Amber Brown 2, Aiyanna Brown 2, Octavia Johnson 8, Jeanette Jones 4, Darrielle Mobley 11, Sonia Nazario 2, Daja Rollins 10, Chyna White 2.

Motivation 9 3 11 10 - 33

High School of Future 15 8 10 10 - 43

HSoF: Gonzales 17, Goodlet 2, Jackson 8, Rudd 7, Williams 2, Wimes-Childs 7.

Girls High 6 10 8 8 - 32

Lincoln 14 11 7 12 - 44

GH: Destiny Brooks 11, Nana Huang 9, Jada Lawrence 3, Autumn Nolan 8, Qadirah Redmond 1.

L: Kellecia Brown 10, Alexis Parsley 8, Nebrea Samuels 13, Karla Williams 13.

Franklin Towne Charter 5 3 5 4 - 17

Central 11 11 9 8 - 39

C: Amber 2, Shanique Mattis 21, Andria Stanton 12, Diamond Talley 2, Reunisha Williams 2.

Imhotep Charter 12 20 16 23 - 71

Math, Civics & Sciences 10 9 7 9 - 35

IC: Lorna Caesar 15, Bionca Dunham 6, Allissia Green 6, Brittany Hinton 7, Shaderra Jenkins 5, Mayah Kitchen 2, Mary Parker 5, Deja Reynolds 19, Taylor Scruggs 4, Anyae Underwood 2.

MC&S: D. Dunn 8, K. Fields 22, I. Kerrin 4, A. Rippy 1.

Northeast 7 4 5 14 - 30

Simon Gratz 19 10 15 6 - 50

N: Braun 5, Gillman 8, Jackson 3, McHale 3, Simon 4, Smith 5, Urgiles 2.

SG: Ciani Ballard 16, Tiana Barnett 5, De'Zae Guder 2, Destinee McClendon 2, Robmira Taylor 13, Geneea Walker 12.

Science Leadership 8 7 7 13 - 35

Audenried 2 9 15 17 - 43

SL: Khadijah Fofana 1, Antoinette Hiller 6, Imani Holness 7, Devia Terry 12, Dejah Williams 9.

A: Deja McKinney 14, Tatyana Sao 4, Labriya Smith 4, Jaquay Williams 19, Denijsha Wilson 2.

Bodine 12 10 11 11 - 44

Mastery North 17 11 17 12 - 57

B: Tiana Garvin 21, C. Harp 2, J. Hosey 2, Sydney Mitchell 6, Keynah Price 3, K. Standford 10.

MN: Dezjah Davis 5, Kayla Lewis 11, Shaquida Matthews 11, Stephanie Reed 16, Nia Reid 8, Cilah Womack 6.

Mariana Bracetti 4 0 0 8 - 12

Southern 12 6 9 0 - 27

MB: Casiano 4, Cotto 1, Gonzalez 4, Johnson 3.

S: Jasmine Bowens 4, Carliah Butler 2, Khadisah Davis 14, Amira Howard 2, Mariah Mejias 2, Tajanna Mosley 2, Deshonda Ponder 1.

Elverson 0 5 3 0 - 8

Strawberry Mansion 4 6 4 11 - 25

SM: Shawntae Garrison 4, Nadirah Gateward 10, Lashauna McCray 1, Patricia Parker 2, Niyzeah Pringle 3, Nagewa Robertson 5.

Martin Luther King 16 7 8 6 - 37

Masterman 8 12 7 8 - 35

MLK: Aaliyah Baddie 16, Danyell Bell 2, Dyamond Foster 2, Anisha Hargove 3, Dajah Harris 2, Tajhae Munroe 2, Tiyana Ward 6, Nia Young 4.

M: Maya Bracy 4, Sasha Brehouse 9, Tatyanah Brehouse 11, E. Higani 4, Allison Mark 7.

Ben Franklin 15 12 14 11 - 52

West Philadelphia 8 9 11 15 - 43

BF: Jewel Allen-Washington 7, Courtney Harkless 3, Cidera Heyward 3, Denise Johnson 22, Dorian Jones 5, Juju Pierce 6, Keyona Ray 6.

WP: Conic 7, Davis 2, Robinson 8, Spence 6, Todd 14, Wells 6.

Sankofa Freedom 10 14 13 7 - 44

New Media Charter 4 5 5 16 - 30

SF: Kristan Devine 19, Keyonna Johnson 24, Mariah Roher 1.

NMC: Ebony Bradford 5, Talia Burgess 14.

Council Rock North 11 5 3 16 - 35

Central Bucks South 3 9 2 17 - 31

CRN: Hailey Burns 7, Michaela Finneyfrock 7, Jessica Gerber 10, Emily Mackin 7, Becca Margolis 2, Hannah Weiler 2.

CBS: Sam Clevenstine 2, Taylor Dunn 1, Mackenzie Ehresman 5, Chloe Entenberg 2, Haley Meinel 13, Kaley Smith 6, Jordan Vitelli 2.

First Phila. Prep Charter 8 7 4 2 - 21

Little Flower 18 18 13 8 - 57

FPPC: Jailyn Bishop 6, Ashley Zimmerman 15.

LF: Nicolette Conway 2, Julia Fox 2, Siobhan Grant 2, Carlie Huggard 11, Nicole Lemongelli 4, Courtney Murray 10, Gerri Passalacque 4, Brianna Reith 6, Colleen Trahey 10, Katie Volz 6.

Hill School 9 11 0 4 - 24

Friends' Central 16 7 14 11 - 48

HS: Maria Julia Ananias 3, Chyanna Antonio 4, Jackie Anyanwu 7, Jonica Brown 3, Ashley Gilmore 4, Brielle Smith 3.

FC: Rucha Alur 2, Anna Leone 2, Iyanna McCurdy 20, Mikayla Vaughan 24.

Acad. of New Church 3 3 4 4 - 14

Upper Moreland 20 10 11 11 - 52

AoNC: A. Brook 6, R. Kolb 7, A. Smith 1.

UM: Sydney Bachmeyer 4, Kim Benge 5, Julia Gatto 6, Jenna Getz 12, Myla Green 4, Elizabeth Magaha 6, Timyla Martin 7, Noelle Woodman 4, Emily Zanine 4.

Marple Newtown 7 10 17 10 - 44

Gateway (Fla.) 7 4 7 11 - 29

MN: Danielle Collins 1, Carley Hamilton 9, Julia Lynch 3, Megan Lynch 1, Morgan McAndrews 7, Riley Paolino 1, Rylee Power 15, Nicole Smyth 7.

G(: Celestine 6, Clayton 8, Darensbourg 3, Mobley 2, Walker 10.

Morrisville 13 10 13 12 - 48

George School 10 6 8 9 - 33

M: Gabrielle Fogg 17, Tiara McClease 6, Carlee McClease 9, Delila Mena 8, Denise Sacco 8.

GS: Shannon Cunningham 10, Ginneh Dickerson 2, Val Lavar 11, Darryan McKee 5, Autumn McMillan 2, Janine Shehadren 3.

Thursday's Boys' Basketball

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Carroll at Bonner-Prendergast, 7

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Sun Valley at Octorara, 7:15

West Chester Rustin at Oxford, 7:15

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

W.C. Henderson at Avon Grove, 7:15

Downingtown East at Bishop Shanahan, 7:15

West Chester East at Downingtown West, 7:15

PENN-JERSEY SOUTH

Girard College at Kohelet, 3:30

PIONEER ATHLETIC FRONTIER

Upper Perkiomen at Pottstown, 7:30

PIONEER ATHLETIC LIBERTY

Spring-Ford at Perkiomen Valley, 7:30

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

Simon Gratz at Northeast, 3:15

Southern at Dobbins, 3:15

Frankford at Boys' Latin, 3:15

Freire Charter at Washington, 3:15

Olney at Central, 3:15

Bartram at Sankofa Freedom, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Robeson at Ben Franklin, 3:15

Overbrook (Pa.) at Audenried, 3:15

West Philadelphia at Fels, 3:15

Mastery North at Lincoln, 3:15

High School of Future at Franklin Lnr. Center, 3:15 Prep Charter at Strawberry Mansion, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION D

Roxborough at World Communications, 3:15

Kensington at Edison, 3:15

Palumbo at Mariana Bracetti, 3:15

Mastery South at Mastbaum, 3:15

Swenson at Bodine, 3:15

New Media Charter at Franklin Towne, 3:15

Randolph at KIPP DuBois, 3:15

PUBLIC LEAGUE DIVISION E

Motivation at Masterman, 3:15

Parkway Northwest at Phila. Acad. Charter, 3:15

Parkway West at Penn Treaty, 3:15

Tacony Charter at Parkway Center City, 3:15

Maritime Academy at CAPA, 3:15

Elverson at Science Leadership, 3:15

Rush at GAMP, 3:30

TRI-COUNTY LEAGUE

Kimberton Waldorf at Renaissance Academy, 4

Woodlynde at Perkiomen School, 5:15

NONLEAGUE

Upper Moreland at Springside Chestnut Hill, 5:30

Trinity at Academy Park, 7

Phil-Mont Christian at Calvary Baptist, 7

Daniel Boone at Pottsgrove, 7:15

Upper Perkiomen at Brandywine Heights, 7:30 Owen J. Roberts at Great Valley, 7:30