Monday's Results

Boys' Bowling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pemberton 3, Burlington Township 1

OLYMPIC CONFERENCE

Shawnee 4, Camden County Tech 0

Kingsway 4, Gloucester Catholic 0

Cherokee 2, Washington Township 2

TRI-COUNTY LEAGUE

GCIT 3, Deptford 1

NONLEAGUE

Cherry Hill West 4, Seneca 0

Girls' Bowling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pemberton 3, Burlington Township 1

OLYMPIC CONFERENCE

Camden County Tech 2, Shawnee 1

Kingsway 4, Gloucester Catholic 0

TRI-COUNTY CONFERENCE

GCIT 4, Deptford 1

NONLEAGUE

Cherry Hill West 3, Washington Township 1

Olympic Conference National All-Stars

Girls' Tennis

FIRST TEAM

Juliana Bidic, Bishop Eustace, Singles

Emily Barbera, Paul VI, Singles

Yuki Silva, Winslow, Singles

Caitlyn Sorelle, Bishop Eustace, Singles

Natalie Narkiewicz, Seneca, Doubles

Gabrielle Bingemann, Seneca, Doubles

Tori Felt, Seneca, Doubles

McKenzie McGlone, Seneca, Doubles

SECOND TEAM

Sarah Weill, Bishop Eustace, Singles

Angela DeKlerk, Seneca, Singles

Katie O'Brien, Seneca, Singles

Jessica Errigo, Seneca, Singles

H. Robinson, Bishop Eustace, Doubles

C. Hromy, Bishop Eustace, Doubles

A. DelRossi, Bishop Eustace, Doubles

A. Sorelle, Bishop Eustace, Doubles

Cape Atlantic National All-Stars

Boys' Cross-Country

FIRST TEAM

Ryan Herlihy, Middle Township

Chris Robison, Middle Township

Giovanni Aracena, Pleasantville

Noah Prevard, Pleasantville

Val Vadino, St. Joseph's

Alvaro Perdomo, Pleasantville

Mike Feraco, Middle Township

Josh Moore, Middle Township

SECOND TEAM

Nate Sanders, Middle Township

Elijah Crouch, Buena

Mark Nelson, Lower Cape May

Robert Rebbish, Atlantic County Institute of Technology

Billy Francz, Buena

Brandon Walters, Cedar Creek

Evan Fallon, St. Joseph's

Mike Lyons, Cedar Creek

HONORABLE MENTION

Teddy Lind, ACIT

Ted Moseley, ACIT

Pat Lynch, Cape May Technical

Jack Gombar, Cape May Technical

Justin Deissler, Cedar Creek

Larry Mays, Cedar Creek

Anthony Coleman, Holy Spirit

Sean Downey, Holy Spirit

Josh Schneider, Lower Cape May

Ben Isenhart, Lower Cape May

Jake Van Osten, Middle Township

Brandon Haring, Middle Township

Raddcliffe Narasighn, Pleasantville

Marquie Cruzado, Pleasantville

Tyler Tartaglia, St. Joseph's

Dominic Tartaglia, St. Joseph's

Dan Moses, Wildwood Catholic

Colin Hamlin, Wildwood Catholic

Girls' Cross-Country

FIRST TEAM

Kristin Siegle, Buena

Kristy Goff, Holy Spirit

Caitlin McGettigan, Holy Spirit

Rachael Donnelly, Buena

Quinn Bethel, Lower Cape May

Alison Risko, Middle Township

Suzanna Beteta, Lower Cape May

Alicia Forrest, Wildwood Catholic

SECOND TEAM

Amy DePietro, Cape May Technical

Hanna Dietrich, Cape May Technical

Briana Donnelly, Buena

Monica Powers, Cape May Technical

Carly Damon, Buena

Emily Farschon, Cape May Technical

Olivia Craig, St. Joseph's

Paula Garzon, Buena

HONORABLE MENTION

Madyson Delesandro, ACIT

Queenchina Adams, ACIT

Alyssa Paluch, Cape May Technical

Sarah Doherty, Cape May Technical

Darcy McLaughlin, Cedar Creek

Julia Schenker, Cedar Creek

Sarah Miller, Holy Spirit

Shannon Boyle, Holy Spirit

Eleonai Serra, Lower Cape May

Angelica Galindo, Lower Cape May

Malia Caminos, Middle Township

Gabby Toth, Middle Township

Barber Bazemore, Pleasantville

Erica Donahue, St. Joseph's

Field Hockey

FIRST TEAM

Jenna Herlihy, Middle Township, O

Deja Mosley, Bridgetown, O

Kati Blanchet, Holy Spirit, O

Gianna Morganti, St. Joseph's, O

Carlina Sacco, St. Joseph's, M

Devon Nagle, Middle Township, M

Kimberly Pantaleon, Bridgetown, M

Abby Thompson, Middle Township, M

Summer Herlihy, Middle Township, D

Grace Petrongolo, St. Joseph's, D

Paige Garth, Cedar Creek, D

Annie Mallett, Middle Township, G

SECOND TEAM

Skylar Gentilini, Middlie Township, O

Alexa Steffens, Holy Spirit, O

Claire Glenn, Cedar Creek, O

Olivia Levin, Lower Cape May, O

Kat Swan, Lower Cape May, M

Rachel Migone, Holy Spirit, M

Carrie Wunder, Lower Cape May, M

Rachel Miner, Middle Township, D

Brianne Nicholas, Lower Cape May, D

Brooke Surran, Buena, D

Allyson Hoke, Holy Spirit, G

Mikaela Power, St. Joseph's, G

HONORABLE MENTION

Destiny Thompson, Bridgeton

Khyasia Floyd, Bridgeton

Sydney Hall, Bridgeton

Rachel Toffenetti, Buena

Melissa Reese, Buena

Corinn Guilford, Buena

Samantha Errera, Cedar Creek

Joelle Linstra, Cedar Creek

Nikki Martin, Cedar Creek

Cassidy Gallagher, Holy Spirit

Kaila Gallagher, Holy Spirit

Gina Jiacopello, Holy Spirit

Gab Scocca, St. Joseph's

Mikaela Power, St. Joseph's

Julia Jones, St. Joseph's

Hailey Murdock, Middle Township

Casie Salvadore, Middle Township

Miranda Urquhart, Middle Township

Kemlyn Pearson, Lower Cape May

Carissa Scott, Lower Cape May

Kylie Gorbsky, Lower Cape May

Football

FIRST TEAM

Offense

Chris Lynch, Cedar Creek, OL

Eddie Torres, Buena, OL

Breon Bonner, Bridgeton, OL

Matt Hess, Oakcrest, OL

Jon Morris, Bridgeton, OL

Ahmir Mitchell, Cedar Creek, WR

Nazir Williams, Bridgeton, WR

Jordan Taylor, Holy Spirit, WR

Stefon Bowman, Bridgeton, RB

Sammy Crouch, Buena, RB

Quadir Albright, Buena, RB

Joe Durso, Middle Township, QB

Tyler Rainear, Buena, K

Defense

Felton Blackwell, Cedar Creek, DL

Kevaughn Street, Bridgeton, DL

TJ Clayton, Holy Spirit, DL

Antonio Rodriguez. Buena, DL

JB Burrell, Cedar Creek, LB

George DiBiase, Buena, LB

Nate Pauls, Cedar Creek, LB

Jim Versage, Middle Township, LB

Cappadonna Miller, Bridgeton, DB

DJ Velazquez, Buena, DB

Ron Boskett, Oakcrest, DB

Gary Voss, Cedar Creek, DB

Michaelangelo Williams, Cedar Creek, P

SECOND TEAM

Offense

Anthony Dobronte, Holy Spirit, OL

Jayson Williams, Cedar Creek, OL

Donovan Howard, Middle Township, OL

Dimitri Leger, Pleasantville, OL

Krischan Guerra, Cedar Creek, OL

Erik Arenberg, Middle Township, WR

Isaiah Usher, Oakcrest, WR

Tariq Adams, Pleasantville, WR

Zhair Bland, Middle Township, RB

Nick Cordavari, Holy Spirit, RB

Terrance Smith, Oakcrest, RB

Kendall Elliot, Oakcrest, QB

Dan Fala, Middle Township, K

Defense

Kevin Stokes, Oakcrest, DL

Jordan Miro, Buena, DL

Josh Sanchez, Middle Township, DL

Pharaoh Whitted, Pleasantville, DL

Yaier Hinton, Oakcrest, LB

Tyler Dralle, Buena, LB

Marlon Chiles, Pleasantville, LB

Jake Maxwell, Buena, LB

Zach Newman, Cedar Creek, DB

Marquese Bell, Bridgeton, DB

Ali Quan Stokes, Oakcrest, DB

Raesean Cruz, Buena, DB

Colin Cooper, Middle Township, P

HONORABLE MENTION

Derrick McCall, Bridgeton

Anthony Jannelli, Bridgeton

Kevin Scott, Bridgeton

Nico Rizzo, Bridgeton

Joshua Alvarez, Buena

LJ Maldonado, Buena

Justin Inman, Buena

Tim Suter, Buena

Bo Melton, Cedar Creek

Owen Bowels, Cedar Creek

Jose Quinones, Cedar Creek

Nick Catherine, Cedar Creek

Desean Hunt, Holy Spirit

Amir Young, Holy Spirit

Alex Joseph, Holy Spirit

Andrew Light, Holy Spirit

Zach Hagan, Lower Cape May

Kevin Alexander, Lower Cape May

Andrew Robb, Lower Cape May

Avence Florisma, Middle Township

Justin Lent, Middle Township

Jesse Godwin, Middle Township

Mark Turner, Oakcrest

William Fish, Oakcrest

Ishmial Shakur, Pleasantville

Che'quan Hargrose, Pleasantville

LaQuay Bishop, Pleasantville

Girls' Soccer

FIRST TEAM

Madie Gibson, Lower Cape May, O

Christine Conaghy, Holy Spirit, O

Bridget Ruskey, Middle Township, M

Amanda Durbin, Lower Cape May, M

Kira McCully, Holy Spirit, M

Katie Kavanagh, Our Lady of Mercy Acad., M

Kasey Whitten, Lower Cape May, D

CJ Hengstler, Middle Township, D

Anna Attardi, Atlantic County Institute of Technology, D

Tia Du Pont, Our Lady of Mercy Academy, D

Lizzy Sulecki, Lower Cape May, G

Lynn Brown, Buena, G

SECOND TEAM

Nicole Cirigliano, St. Joseph's, O

Shayla Murray, Cedar Creek, O

Alina Nelson, Cedar Creek, O

Jaime Barber, ACIT, O

Becky Andress, Wildwood Catholic, O

Ariel Magee, Lower Cape May, M

Emily Darling, Cedar Creek, D

Gabrielle DeSousa, Buena, D

Gabrielle Sirolli, St. Joseph's, D

Danielle Conaghy, Holy Spirit, D

Gabrielle Christensen, St. Joseph's, G

HONORABLE MENTION

Tessa Carty, ACIT

Sabrina Quarton, ACIT

Courtney Hartman, ACIT

Melinda Mangiaracina, Buena

Aysiah Cintron, Buena

Lindsey Armanini, Buena

Madison Tomasello, Cedar Creek

Emily Frazee, Cedar Creek

Darby Langel, Cedar Creek

Kourtney Dalzell, Holy Spirit

Audrey Wilson, Holy Spirit

Paxton Antonucci, Holy Spirit

Sophie Crossley, Lower Cape May

Destiny West, Lower Cape May

Marissa McGaffney, Lower Cape May

Abby Stahler, Middle Township

Jen McCann, Middle Township

Summer Sides, Middle Township

Madison Hagerty, Our Lady of Mercy Acad.

Dana Dasilva, Our Lady of Mercy Academy

Abbey Ward, Our Lady of Mercy Academy

Kristine Kozachyn, St. Joseph's

Kayla Harris, St. Joseph's

Jana Martini, St. Joseph's

Lauren Moretti, Wildwood Catholic

Caitlin McMullan, Wildwood Catholic

Olivia Rulon, Wildwood Catholic

Nikki Abad, Cape May Technical

Jessica McAnulty, Cape May Technical

Casey McDonald, Cape May Technical

Girls' Tennis

FIRST TEAM

Julia Dalzell, Holy Spirit, Singles

Taylor Schad, Middle Township, Singles

Winter Bruggeworth, Our Lady of Mercy., Singles

Madison McNicholas, Wildwood Catholic, Singles

Lauren Novsak, Middle Township, Doubles

Maddie Ellis, Middle Township, Doubles

Rebecca McLaughlin, Holy Spirit, Doubles

Kassidy Rumpf, Holy Spirit, Doubles

SECOND TEAM

Casey Thomas, Cedar Creek, Singles

Ashley Ryan, Middle Township, Singles

Carlee Harbright, Holy Spirit, Singles

Devon Sorantino, Our Lady of Mercy., Singles

Joann Smith, Cedar Creek, Doubles

Ella LaVerde, Cedar Creek, Doubles

Haley Reiss, Lower Cape May, Doubles

Sam Sandhoff, Lower Cape May, Doubles

HONORABLE MENTION

Maria Cruz, Bridgeton

Meghan Quinlan, Buena

Krishna Patel, Buena

Leigha Jurasik, Buena

Emilee Roesch, Cedar Creek

Rachel Crane, Cedar Creek

Olivia Valiente, Holy Spirit

Maeve McFadden, Holy Spirit

Chelsea Fossett, Middle Township

Paige Cantz, Middle Township

Gabby Crippen, Middle Township

Catherine McLaughlin, Our Lady of Mercy Acad.

Alyssa Bononcini, Our Lady of Mercy Acad.

Flor Woodard, Pleasantville

Richa Jana, Pleasantville

Racquel Wynder, Pleasantville

Tara McBride, Wildwood Catholic

Eileen McNulty, Wildwood Catholic

Volleyball

FIRST TEAM

Dionise Ko, Absegami

Samantha Spurrier, Our Lady of Mercy Acad.

Courtney Olson, Absegami

Tiffany Valiante, Oakcrest

Dana DiRenzo, St. Joseph's

Ivelisse Diaz, Absegami

Katie Nelson, Cedar Creek

Sara Musial, Our Lady of Mercy Academy

SECOND TEAM

Emily Ohlson, Oakcrest

Gisela Palomino, Pleasantville

Jessica Bergbauer, St. Joseph's

Eshani Choksi, Absegami

Marissa Evans, Middle Township

Amanda Bilazzo, Cedar Creek

Ayana Culhane, Absegami

Morgan Brown, Cedar Creek

HONORABLE MENTION

Tiffany Vibora, Absegami

Annalise Wagner, Absegami

Shirbrina Jefferson, Cedar Creek

Olivia Tort, Cedar Creel

Courtney Laing, Middle Township

Brianna Reef, Middle Township

Amber Juzwiak, Oakcrest

Corrine Price, Oakcrest

Jessica Baals, Our Lady of Mercy Academy

Brandi Winchester, Our Lady of Mercy Acad.

Nyasia Fowlkes, Pleasantville

Crystal Velez, Pleasantville

Mackenzie Fabrico, St. Joseph's

Sarah Wible, St. Joseph's

West Jersey Football League All-Stars

Classic

FIRST TEAM

Offense

Matt Widmaier, Pennsville, QB

Juwaan Carr, Clayton, RB

Justin Graves, Gloucester, RB

Dione Alston, Salem, RB

Jeremy Boucher, Pennsville, WR

Elijah Rehm, Clayton, WR

Kyle Pszenny, Pennsville, WR

Ryan Simpkins, Pennsville, OL

Bobby Girgenti, Gloucester, OL

Jared Slyvester, Clayton, OL

Rob Saulin, Pennsville, OL

Andre Andrews, Wildwood, OL

Vincent DiGiacomo, Gloucester, P

Defense

Rob Saulin, Pennsville, DL

Bobby Gorman, Gloucester, DL

Jared Slyvester, Clayton, DL

Mikal Poteat, Wildwood, LB

Andrew Burkhardt, Gloucester, LB

Ryan Simpkins, Pennsville, LB

Levi Shockley, Salem, LB

Daiquan Blake, Salem, LB

Justin Graves, Gloucester, DB

Brennan Reico, Pennsville, DB

Shamal Hayward, Salem, DB

Donovan Lewis, Salem, DB

Thomas Moore, Pennsville, K

SECOND TEAM

Offense

Marc Seibert, Gloucester, QB

Abdiel Richards, Wildwood, RB

Josh VanBlarcom, Pennsville, RB

Steven Mick, Pitman, RB

Tahir Davenport White, Salem, WR

Vincent DiGiacomo, Gloucester, WR

Levi Shockley, Salem, WR

Rashawn Williams, Salem, OL

Trebor Maldonado, Salem, OL

Joe Weichman, Gloucester, OL

Mikal Poteat, Wildwood, OL

Tad Derenberger, Pitman, OL

Richie Jackson, Pitman, P

Defense

Tyler Sanders, Pennsville, DL

Gabe Carson, Pitman, DL

Jeremere Furbush, Salem, DL

Dan Lynum, Pitman, LB

Logan Robbins, Pennsville, LB

Eric Kastrava, Clayton, LB

Eric Larson, Pitman, LB

Amani Justice, Salem, LB

Abdiel Richards, Wildwood, DB

Phil Bevilaque, Pitman, DB

Antonio Bultron, Gloucester, DB

Shareef Jeffries, Salem, DB

Richie Jackson, Pitman, K

Colonial

FIRST TEAM

Offense

Jordan Sadusky, Rancocas Valley, QB

Shaun Bradley, Rancocas Valley, RB

Benjamin Hunt, Lenape, RB

Ben Fair, Nottingham, RB

Jake Alessi, Allentown, RB

Michael Curry, Allentown, QB

Stevie Stevenson, Rancocas Valley, WR

Colton Wilson, Rancocas Valley, WR

Sean Pfeiffer, Rancocas Valley, OL

Brandon Searles, Lenape, OL

Dan Gerdes, Lenape, OL

Paul Fullerton, Lenape, OL

Joe Pritchard, Allentown, OL

Defense

Stefanos Karpontinis, Notre Dame, DL

Kevin Locke, Allentown, DL

Anthony Cordero, Nottingham, DL

Michael Boyer, Lenape, DL

Chris Bright, Rancocas Valley, LB

Alex Roman, Notre Dame, LB

Ricky Mottram, Allentown, LB

Adam Fricke, Rancocas Valley, LB

Anthony Brunetti, Lenape, DB

Ryan Shuts, Lenape, DB

Malcolm Anthony, Lenape, DB

Jake Morse, Allentown, DB

Jarry Jones, Lenape, K

SECOND TEAM

Offense

Jimmy Kennedy, Lenape, QB

Ruddy Fan Fan, Trenton, OL

Nate Pean, Nottingham, OL

Pat Burn, Lenape, OL

Tyler Quinones, Rancocas Valley, OL

Ian Grant, Allentown, OL

Daniel Stout, Nottingham, OL

MacKenzie Henry, Nottingham, RB

Tyler Vidal, Rancocas Valley, WR

Dean Apostolico, Allentown, RB

Josh Flowers, Lenape, WR

Tom Hackett, Notre Dame, WR

Andrew Holt, Trenton, RB

Defense

Pardy Terrassan, Nottingham, DL

John Deveney, Notre Dame, DL

Darren Spitzer, Lenape, DL

Dave Roberts, Lenape, DL

Isaiah Rodriguez, Notre Dame, LB

David Kreig, Allentown, LB

Connor Gaffney, Lenape, LB

Cole Keyes, Lenape, LB

Kenson Belleus, Nottingham, LB

McKenzie Nicolas, Nottingham, DB

Alex Martinez, Notre Dame, DB

Zakly Williams, Rancocas Valley, DB

Elia Palmese, Rancocas Valley, K