Saturday's Results

Boys' Basketball

JIMMY V COACHES VS. CANCER

Bridgeton 70, Medford Tech 56

Kingsway 60, Millville 37

OCEAN CITY PBA TIPOFF

Wildwood Catholic 60, Vineland 47

Atlantic City 54, Delsea 50

St. Augustine 68, Southern Regional 55

NONLEAGUE

Sterling 82, Northwest Prep 39

Camden County Tech 63, Pennsville 49

Winslow Township 55, Westampton Tech 43

Lower Cape May 53, Barnegat 47

Lindenwold 67, Moyer Academy (Del.) 56

Doane Academy 65, Timothy Christian 41

Paulsboro 88, Malvern Prep 67

Girls' Basketball

OCEAN CITY PBA TIPOFF

Middle Township 40, Egg Harbor Township 19

Wildwood Catholic 44, Millville 41

NONLEAGUE

Overbrook 49, Penn Tech 11

Timothy Christian 56, Doane Academy 16

Holy Cross 57, Medford Tech 12

Lindenwold 41, Winslow Township 35

Pennsville 23, Camden County Tech 20

Woodbury 51, Camden 18

Wrestling

BORDENTOWN DUALS

Pemberton 38, Bordentown 32

Pemberton 57, Burlington City 18

Clayton 40, Pemberton 31

Bordentown 37, Linden 36

Morristown 57, Bordentown 9

NONLEAGUE

Winslow Township 48, Westampton Tech 36

Girls' Swimming

SOUTH JERSEY SWIM LEAGUE

Cherokee 102, Cherry Hill East 68

Moorestown 106, Lenape 64

Boys' Swimming

NONLEAGUE

Cherry Hill East 111, Lenape 59

Northern Burlington 96, Holy Cross 73

Haddonfield 104, Cherry Hill West 65

Rancocas Valley 113, Cinnaminson 57

Haddon Heights 94, Sterling 76

Boys' Basketball Boxes

Jimmy V Coaches vs. Cancer

Millville 10 12 7 8 - 37

Kingsway 16 12 14 18 - 60

M: Jordan Fitchett 2, Dakota Fralick 8, Davion Holland 1, Derrick Porter Jr. 2, Carlton Lawrence 8, Andrew Powers 14, Shane Sanborn 2.

K: Nehemiah Arzeez 6, Matt Blaszczyk 5, Timar Brown 7, Noah Burrell 4, P.J. Crescenzo 2, Colin Pollick 14, Marcus Robinson 20, Nick Silva 2.

Bridgeton 22 20 18 10 - 70

Medford Tech 10 14 14 18 - 56

B: Marquese Bell 9, Stefon Bowman 24, Jeff Saunders 2, Ty'trel Stubbs 22, Nazir Williams 6, Marquis Wilson 7.

Ocean City PBA Tipoff

Wildwood Catholic 17 15 12 16 - 60

Vineland 8 12 9 18 - 47

WC: Will Bell 7, Caleb Fields 7, Charles Fields 2, Ryan Legler 11, Kevin McWade 8, D.J. Smith 17, Trey Smith 8.

V: Davon Carter 6, Chris Louis 4, Michael Miles 5, Christian Quijada 5, Alfonso Smith 13, Steve Tobolski 12, Eric Villar 2.

Atlantic City 9 10 16 19 - 54

Delsea 12 8 7 23 - 50

AC: Kevin Allen 12, Greg Edlebach 8, Chris Moss 2, Jamir Prevard 11, Laceon Redfurn 5, Lamar Thomas 16.

D: Greg Avis 3, Keith Braxton 2, Will Conrey 1, Danny McDuffie 4, Kaleb Morton 28, Kwame Morton 6, Kamel Morton 6.

Southern Regional 14 17 15 9 - 55

St. Augustine 15 10 21 22 - 68

SR: Mike Adragna 4, Ethan Dubois 2, Jake Logue 19, Eric Ray 7, Peyton Wejnert 23.

SA: Nate Aldrich 8, Tre Grier 3, Walt Harvey 2, Austin Kennedy 15, Justyn Mutts 13, Sa'eed Nelson 21, George Steffa 3, Mike Toner 3.

Nonleague

Northwest Prep 12 13 5 9 - 39

Sterling 28 19 18 17 - 82

NP: Donell Amaker 18, Richard DeGraul 2, Maurice Lowers 2, Hussain McNair 6, Isaih Pierce 2, James Plitous 2, Cadett Wiggens 7.

S: Tyler Blair 6, Dayzhon Fields 26, Paul Ganiel 4, Kevin Gilligan 12, Jelani James 2, Chris Row 2, Devon Tuten 27, Mike Williams 3.

Pennsville 10 10 10 19 - 49

Camden County Tech 18 21 15 9 - 63

P: Jeremy Boucher 9, Kyle Craner 5, Garrett Demby 2, Ryan Jackson 2, Johnston 2, McLaughlin 2, Colin Rieger 2, Robinson 4, Robbie Saulin 21.

CCT: Zafir Brower 13, Brice Culbreath 5, Nakee King 2, Earon Trowery 14, Najee Watson 5, Khalil Wise 2, Ray Young 22.

Barnegat 11 11 6 19 - 47

Lower Cape May 14 11 13 15 - 53

B: D. Anderson 13, N. Camerato 12, E. Gerena 9, M. Revello 7, Xavier Young 6.

LCM: Kevin Bryson 12, Mike Decave 15, Mike Downes 2, Tony Genaro 8, Pat Holden 12, Shane Szubski 4.

Doane Academy 19 17 18 11 - 65

Timothy Christian 8 12 11 10 - 41

DA: Willy Colon 4, Riccardo Dale 5, Titus Flowers 4, Bryce Green 19, Hayden Johnson 4, Chase Lane 11, Gavin Montoya 2, Damon Wall 16.

TC: Josh Alcoriva 1, Will Clemons 12, Josh Decker 15, Pierce Kokosink 2, Michael Oduro 5, Lucas Page 6.

Westampton Tech 9 10 12 12 - 43

Winslow Township 15 15 11 14 - 55

WT: Clinton Asalu 7, S. Briggs 4, Quadre King 2, Lamar Morgan 19, V. Savou 5, C. Sloccmbe 1, G. Thomas 5.

WT: Jared Bennett 2, Elijah Campbell 6, Dennis Clark 8, Mike Cubbage 16, Nasir Fields 15, Devon Robinson 2, Tyrae Taylor 6.

Lindenwold 20 12 12 23 - 67

Moyer Academy (Del.) 15 21 16 4 - 56

L: Rakim Bryant 10, Mylew Council 4, Bryant Geddes 10, Bryce Hill 8, James Hines 1, Eric Hughes 18, Malik Muldrow 16.

Malvern Prep 14 17 9 27 - 67

Paulsboro 20 20 27 21 - 88

MP: Chris Anderson 11, Ray Baran 8, Jack Doherty 14, Zac Fernandez 3, Joey Fitzpatrick 9, Mike Hollingsworth 2, James Keating 2, Ryan McNulty 2, Ryan O'Neill 2, Will Powers 14.

P: Deshaun Burgess 9, Brandon Hamilton 12, Dehron Holloway 4, Theo Holloway 23, Tyrique King 4, Saleem Little 21, John Pellegrini 6, Steven Priest 6, Cherron Quarles 3.

Girls' Basketball Boxes

Middle Township 10 10 9 11 - 40

Egg Harbor Township 2 7 6 4 - 19

MT: Jenna Herlihy 4, Allison Hunter 6, Devon Nagle 5, Olivia Nelson 9, Samantha Pyffer 2, Bridgette Ruskey 9, Ashley Ryan 3, Summer Sides 2.

EHT: Lindsey DeJean 3, Haley Drinks 1, Alexis Knox 6, Meaghan Mahana 1, Josephine Munizza 1, Amber Pappas 1, Alyssa Reed 6.

Wildwood Catholic 14 15 7 8 - 44

Millville 4 13 12 12 - 41

WC: Becky Andress 10, Mary Gomez 1, Noelle Johnson 6, Eileen McNulty 2, Lauren Moretti 5, Olivia Rulon 20.

M: Alexis Harrison 18, India Parker 4, Diamond Rivera 5, Amanda Smith 10, Kaila Smith 4.

Camden 4 2 7 5 - 18

Woodbury 18 19 9 5 - 51

C: Ballarce 6, Na'ilah Campbell 6, Tavaris Headen 2, Keevey 3, Mann 1.

W: Zeaenna Brackett 20, Jocelynn Colvin 2, Geena DiRugeris 5, Taylor Graham 12, Zah-Kia Mills 1, Sabrina Pantoja 2, Kayla Rone 6, Oceana Wallace 3.

Penn Tech 2 5 4 0 - 11

Overbrook 15 16 10 8 - 49

PT: Georgiann 8, Esmeralda Gonzalez 3.

O(: Alyssa Cavallaro 5, Raquel Harris-Scott 3, JaKhira Legoskey 6, Shainazia Peterson 7, Imani Peterson 6, Danielle Schaw 2, Maria Stanton 2, Taylor Vanore 18.

Holy Cross 13 15 17 12 - 57

Medford Tech 7 4 1 0 - 12

HC: Rachel Benson 2, Caruso 7, Hickey 4, Mary Kiesner 6, Kaitlin Millilo 6, Mackenzie Moran 6, Morgan Morocco 8, Jane Myers 2, Cassy Skelton 16.

MT: Bachman 5, Kiele Cruse 3, Naja Henderson 2, West 2.

Camden County Tech 0 3 13 4 - 20

Pennsville 13 4 4 2 - 23

CCT: Serenity Dilone 8, Genesis Sanchez 5, Destiny Sesay 3, Aliza Shoultz 4.

P: Lexie DePew 3, Laura Esham 6, Marissa Giovanetti 2, Alyssa Whipkey 7, Jenna Wyshinski 5.

Timothy Christian 19 13 5 19 - 56

Doane Academy 6 3 3 4 - 16

TC: Michaela Csorny 10, Katelyn Dyer 2, Elizabeth Koko 2, Syleen Reyes 3, Hannah Saquian 19, Sarah Saquian 5, Gabrielle Saydee 12, Dalian Williams 3.DA: Tania Bryant 4, Kelsey Doell 2, Sarah Farkas 1, Aubrey Leone 1, Zania Lewis 7, Giana Longo 1.

Sunday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Haddon Heights at Glassboro, 2

St. Joseph at Sterling, 5:30

JIMMY V COACHES VS. CANCER

Collingswood vs. Deptford at Schalick, 11 a.m.

Woodstown vs. Washington Township, 12:30

Timber Creek vs. Willingboro at Schalick, 4:30

MARY KLINE CLASSIC

Imhotep Charter vs. Trenton Catholic at Archbishop Wood, 5:15

OCEAN CITY PBA TIPOFF

Pleasantville vs. Wildwood at Ocean City, 1:45

Pemberton vs. Holy Spirit at Ocean City, 3:30

Mainland at Ocean City, 7

Girls' Basketball

OCEAN CITY INVITATIONAL

Bridgeton vs. St. Joseph at Ocean City, noon

OCEAN CITY PBA TIPOFF

Mainland at Ocean City, 5:15