Sunday's Results

Boys' Basketball

JIMMY V COACHES VS. CANCER

Collingswood 54, Deptford 45

Washington Township 64, Woodstown 38

Timber Creek 62, Willingboro 45

MARY KLINE CLASSIC

Imhotep Charter 73, Trenton Catholic 68 (OT)

OCEAN CITY PBA TIPOFF

Pleasantville 70, Wildwood 65 (OT)

Holy Spirit 83, Pemberton 59

NONLEAGUE

Haddon Heights 59, Glassboro 43

Girls' Basketball

OCEAN CITY PBA TIPOFF

Bridgeton 44, St. Joseph 39

Boys' Basketball Boxes

Jimmy V Coaches vs. Cancer

Washington Township 18 17 21 8 - 64

Woodstown 12 10 7 9 - 38

WT: Spencer Cook 15, Mekhi Greene 11, Nick McGough 6, A.J. Michaels 4, Justin Ortiz 7, Rich Racobaldo 9, Mike Simmons 9, Jerry Thompson 3.

W: Nick Battle 4, Andrew Blaszczyk 13, John Cuzzupe 1, Kris Hackett 2, Dee Hall 8, Jesse Oscar 7, Ian VanAtta 3.

Deptford 10 16 13 6 - 45

Collingswood 15 16 14 9 - 54

D: Glenn Abbott 12, Mile Alliano 3, D'Andre Blue-Eli 4, Kevin Clark 13, Terron Hackley 8, Zack Jankauskus 2, Jaythan Vereen 3.

C: Isaac Destin 17, Chase Kaiser 5, Ibrahim Kargbo 1, Marcquon Lawrence 10, Tyree Mann-Barnes 13, Malik Muhammad 4, Jordan Wallace 4.

Willingboro 7 14 17 7 - 45

Timber Creek 10 21 18 13 - 62

W: James Alexander 2, Robert Augosto 3, Julius Chamble 8, Jeff Haddock 14, Paul Ogunleye 5, D.J. Outlaw 2, Antonio Parnell 11.

TC: Dikenba Amugo 8, Randy Bell 13, Caleb Bowser 10, Donovan Spencer 5, Justin Thompson 13, Denzel Washington 11, Hershell Williams 2.

Mary Kline Classic

Trenton Catholic 20 12 14 15 7 - 68

Imhotep Charter 13 26 14 8 12 - 73

TC: Richmond Aririguzoh 8, Marquise Bell 8, Tony Ellington 8, Marcus Floyd 8, Myles Powell 9, Malachi Richardson 27.

IC: Jaekwon Carlyle 17, Cananchet Jordan 5, Nysir Marshburn 8, DeAnte Robinson 11, Daron Russell 24, Khalief Tinley 6, Joshua Townsend 2.

Ocean City PBA Tipoff

Wildwood 12 18 13 15 7 - 65

Pleasantville 25 13 8 12 12 - 70

W: Brendan Bean 4, Jahnire Coleman 20, Kyion Flanders 14, Gerald Gibbs 12, Mikal Poteat 12, Justin Soto 3.

P: Ken Allen 19, Marquell Bridgers 9, Hargrose 4, Morgan 8, Phil Polanco 13, Isiah Spencer 4, Omar Wallace 13.

Holy Spirit 22 19 17 25 - 83

Pemberton 9 10 24 16 - 59

HS: CJ Barnes 23, Justice Cistrunk 2, Andrew Gallagher 2, Tyler Jones 15, Jack Marczyk 2, John Middleton 18, Matt Sommers 4, Jordan Taylor 15, Amir Young 2.

P: Nazir Britt 3, Taro Gaither 17, Jordan Heck 5, I'Javion Ivory 4, Ty'rae Johnson 2, Dezmen Johnson 3, Zion Powe 2, Antoine Wilson 23.

Nonleague

Haddon Heights 12 19 19 9 - 59

Glassboro 12 9 19 3 - 43

HH: Lucian Brownlee 19, Jeff Cross 2, Kwame Dokes 13, Matt Kennedy 2, Jared Latane 8, Kyle Pierce 4, Nick Smith 7, Robert Tindley 4.

G: Caleb DeBouse 2, Acosta Kittles 17, Deonte Rowland 13, Shyheim Smith 2, David Still 7, Christian Thompson 2.

Girls' Basketball Boxes

Ocean City PBA Tipoff

St. Joseph 8 9 7 15 - 39

Bridgeton 13 8 14 9 - 44

SJ: Dana DiRenzo 23, Alyssa Fabrizio 1, Krissy Kozachyb 15.

B: Zaviere Custis 4, Asha Money 11, Deja Mosely 4, Sadaiah Robbins 6, Jadesia Stafford 2, Destiny Thompson 17.

Monday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Moorestown at Willingboro, 5:15

COLONIAL CONFERENCE PATRIOT

Haddon Heights at Woodbury, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem at Clayton, 5:30

Gloucester Catholic at Pitman, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Cumberland at Penns Grove, 5:30

Delsea at Deptford, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Kingsway at GCIT, 5:30

Highland at Clearview, 7

Hammonton at Williamstown, 7

NONLEAGUE

Camden at Eastern, 3:45

Maple Shade at Moorestown Friends, 4

Washington Twp. at Winslow Twp., 5:15

Pennsauken at LEAP Academy Charter, 5:30

Lower Cape May at Egg Harbor Township, 5:30

Oakcrest at Triton, 5:30

Gloucester at Glassboro, 5:30

Camden Catholic at Cherokee, 6

Paul VI at Lenape, 6

Woodrow Wilson at Shawnee, 6

Burlington Township at Bordentown, 6:30

Seneca at Bishop Eustace, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Holy Cross at Burlington City, 5:15

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Willingboro at Moorestown, 5:30

COLONIAL CONFERENCE PATRIOT

Woodbury at Haddon Heights, 5:30

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace at Seneca, 5:15

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton at Salem, 5:30

Pennsville at Wildwood, 5:30

Pitman at Gloucester Catholic, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Penns Grove at Cumberland, 5:30

Delsea at Deptford, 5:30

Schalick at Woodstown, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

GCIT at Kingsway, 4

Williamstown at Hammonton, 5:30

Clearview at Highland, 7

NONLEAGUE

Cumberland Christian at Our Lady of Mercy

Penn Tech at Doane Academy, 3:45

Atlantic City at Pleasantville, 4:30

Cherry Hill East at Cherry Hill West, 5:15

Winslow Township at Washington Township, 5:15

Shawnee at Woodrow Wilson, 5:15

Cinnaminson at Pennsauken, 5:30

Glassboro at Gloucester, 5:30

Triton at Oakcrest, 5:30

Eastern at Holy Spirit, 6

Bordentown at Burlington Township, 6:15

Cherokee at Camden Catholic, 7

Lenape at Paul VI, 7

Wrestling

COLONIAL CONFERENCE LIBERTY

Audubon at Sterling, 5:30

COLONIAL CONFERENCE PATRIOT

Haddon Heights at Gateway, 6

OLYMPIC CONFERENCE

Winslow Township at Washington Township, 4

NONLEAGUE

Cherry Hill West at Ridgewood, 10 a.m.

Bishop Eustace at Rancocas Valley, 6

Cherry Hill West at Brick Twp, 6

West Deptford at Lindenwold, 6:30

Collingswood at Paulsboro, 7

Haddon Township at Haddonfield, 7

Colonial Patriot All-Stars

Field Hockey

FIRST TEAM

Madison Raws, Haddon Heights, F

Claudia Bowman, Haddon Heights, F

Nancia Holmes, Paulsboro, F

Regan Dougherty, Haddon Township, F

Megan Hoopes, Haddon Township, F

Tirzah McMullen, Woodbury, M

Myranda Christy, Haddon Heights, M

Paige Landgraf, Haddon Township, M

Brie Lynch, Haddon Township, M

Maura Power, Gateway, M

Cameron Teague, Haddon Township, D

Kristen Hornedd, Haddon Heights, D

Mikaela Lightcap, Gateway, D

Jillian Caputo, Haddon Township, G