Tuesday's Results

Boys' Basketball

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Bonner-Prendergast 54, Pleasantville 51

Friends' Central 49, Atlantic Christian 42

CHICK-FIL-A CLASSIC

Westtown 77, Spring Valley (NY) 70

CENTRAL LEAGUE

Ridley 57, Harriton 35

Conestoga 55, Radnor 24

Upper Darby 56, Strath Haven 50

Springfield (D) 59, Garnet Valley 44

Haverford High 40, Penncrest 37 (OT)

Lower Merion 69, Marple Newtown 64

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

Bishop Shanahan 77, Avon Grove 48

Downingtown West 58, Coatesville 52 (OT)

W.C. Henderson 51, West Chester East 33

SUBURBAN ONE AMERICAN

Plymouth Whitemarsh 68, Upper Dublin 54

Upper Moreland 44, Springfield (M) 23

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks South 55, Central Bucks East 33

Central Bucks West 60, North Penn 49

Hatboro-Horsham 56, Quakertown 43

Pennridge 49, Souderton 32

SUBURBAN ONE NATIONAL

Abington 55, Bensalem 34

Pennsbury 60, Truman 42

William Tennent 54, Council Rock South 51 (OT)

NONLEAGUE

Del-Val Charter 87, Edison 48

Devon Prep 41, New Hope 39 (OT)

Bartram 49, Penn Charter 48

Chichester 72, Christian Academy 33

Germantown Academy 78, West Catholic 56

Father Judge 36, Holy Ghost Prep 33

Archbishop Wood 71, Phila. Electrical 53

Bishop McDevitt 66, Christopher Dock 63

Chester 67, Reading 36

Owen J. Roberts 43, Oley Valley 35

Girls' Basketball

CATHOLIC ACADEMIES

Gwynedd Mercy 63, Merion Mercy 53

CENTRAL LEAGUE

Radnor 39, Conestoga 35

Garnet Valley 53, Springfield (D) 25

Marple Newtown 43, Lower Merion 33

Haverford High 32, Penncrest 17

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Sun Valley 38, Great Valley 35

Oxford 30, Kennett 28

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

Bishop Shanahan 55, Avon Grove 20

Coatesville 58, Downingtown West 51

W.C. Henderson 68, West Chester East 42

SUBURBAN ONE AMERICAN

Upper Dublin 57, Plymouth Whitemarsh 36

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks South 51, Central Bucks East 41

Central Bucks West 60, North Penn 50

Hatboro-Horsham 47, Quakertown 36

Pennridge 41, Souderton 38

SUBURBAN ONE NATIONAL

Council Rock South 45, William Tennent 38

Pennsbury 46, Truman 38

NONLEAGUE

Parkway Center City 54, Roxborough 18

Notre Dame 58, Villa Maria 53

Christopher Dock 42, Upper Perkiomen 36

Cardinal O'Hara 60, Gloucester Catholic 46

Cheltenham 55, Methacton 46

Owen J. Roberts 41, Fleetwood 36

Boys' Swimming

SUBURBAN ONE LEAGUE

Wissahickon 94, Central Bucks West 86

Boys' Basketball Boxes

Boardwalk Classic Showcase

Pleasantville 6 20 12 13 - 51

Bonner-Prendergast 10 11 16 17 - 54

P: Ken Allen 12, Hargrose 13, Demetrius Mallory 8, Shaheed Paige 3, Phil Polanco 6, John Robinson 3, Isiah Spencer 6.

B: Dillon Haas 3, John Hargraves 14, Tyler Higgins 1, Marques Jackson 18, Christian Lane 4, Tom McLoone 11, Keith Washington 3.

Atlantic Christian 6 10 10 16 - 42

Friends' Central 12 13 8 16 - 49

AC: Cooper 6, Hevallow 14, Johnson 3, Jones 3, Normil 16.

FC: Ardon Fryer 2, De'Andre Hunter 28, Jonathan Lawton 12, Antone Walker 5, Dan Yosipovitch 2.

Chick-fil-A Classic

Spring Valley (NY) 0 38 0 32 - 70

Westtown 0 33 0 44 - 77

SV: Perry Dozier 15, Malik Dunbar 11, Noah Harper 17, Jaylon Roberson 5, Kendall Wall 14, Israel Wall 4, Ja'lon Williams 4.

W: Mohammed Bamba 15, Jair Bolden 17, Najja Hunter 5, Jonathan Kasibabu 13, Edvinas Rupkus 23, Dakpe Yiljep 4.

Central League

Conestoga 20 14 10 11 - 55

Radnor 9 4 5 6 - 24

C: Baker 7, Daryl Caldwell 5, Andrew Diehl 8, Martin Dorsey 9, Jack Lambert 6, M.J. Lezanic 1, Piasecki 2, James VanDeventer 12, Dan Vila 3, Nick Yan 2.

R: Alex Hino 7, Michael Li 2, Thomas Mogan 5, Mason Ressler 7, Jack Thompson 3.

Lower Merion 15 18 15 21 - 69

Marple Newtown 16 8 15 25 - 64

LM: Asher Barry 16, Jule Brown 16, KJ Helton 12, Terrell Jones 4, Eli Needle 6, Corey Sherman 15.

MN: Nick DiCamillo 6, Austin Follington 4, Nick Giordano 34, Matt Hahn 7, Jake McGee 8, Mike Rutecki 2, Marcus Weathers 3.

Garnet Valley 7 12 9 16 - 44

Springfield (D) 11 12 13 23 - 59

GV: Jack Diggory 4, Austin Klenotz 1, Austin Laughin 10, Andrew Louden 20, Griffin Morandini 2, Carl Tiemabeso 7.

S(: Chris Abbonizio 2, Jordan Collins 7, Mike Conrad 2, Nick Fox 10, Kyle Long 3, Ryan McCloskey 7, Kevin McCormick 8, Dan Wasson 8, Quideer Wimes 12.

Haverford High 14 4 4 10 8 - 40

Penncrest 7 4 11 10 5 - 37

HH: Ryan Brown 1, Jack Donaghy 4, Farrill 2, Joe Ghisu 10, Connor Guilfoil 2, Sean McClatchy 16, Jimmy Roe 5.

P: Nolan Carroll 6, Mike Doyle 9, Drew Hanna 6, Chandler Henry 12, Nick Ladd 2, Tyler Norwood 2.

Ridley 12 12 14 19 - 57

Harriton 9 12 7 7 - 35

R: Ryan Bollinger 8, Nick Czechowicz 15, Brett Foster 12, Hinchey 1, Ameer Staggs 13, Julian Wing 8.

H: Rashad Anderson 5, Will Esposito 2, Jake Firestone 6, Sam Schlicting 8, Jordan Wright 14.

Upper Darby 16 10 12 18 - 56

Strath Haven 16 9 15 10 - 50

UD: Elliot Bruce 7, Jaris Fisher 18, Kahleel Henry 8, Nyanfor Sieh 10, Quadi Turner 13.

SH: Nick Fender 16, Kyree Fuller 16, Alex Ischiropoulos 3, Tyler Lashly 2, Josh Singleton 8, Jahmeir Springfield 5.

Ches-Mont League National

Avon Grove 8 14 9 17 - 48

Bishop Shanahan 20 19 23 15 - 77

AG: Barto 6, Deitz 14, Kuthmoore 7, MacCrory 3, Martinez 1, McCullogh 8, Osbourne 2, Petrison 4, Sottung 3.

BS: Jordan Ambrose 13, T.J. Booth 8, Pat Corcoran 6, Doug Costin 4, Drew Dolan 15, Justin Krasnick 9, Nick Lamb 5, Joe Lord 9, Ryan McNulty 1, Mike Sprague 7.

W.C. Henderson 14 14 11 12 - 51

West Chester East 9 10 3 11 - 33

WH: Jason Bady 16, Tommy Blackwell 1, Colin Costello 7, Matt Dinacci 2, Gay-Mozster 3, Logan 2, Tyler Ramirez 2, Wes Smith 13, Andy Vermeil 5.

WCE: Evan Anderson 12, Eric Duran 2, Reggie Loper 2, Zae Murrey 4, Milaj Singletary-Thomas 8, Dominic Stifel 3, Steve Versak 2.

Coatesville 18 11 11 8 4 - 52

Downingtown West 16 14 10 9 9 - 58

C: Rone Boyer 5, Keenan Coleman 9, Kevin Crutchfield 7, Amir Ealey 11, John Lott 1, Justus Martinez 9, John Rodriguez 10.

DW: Ryan Betley 17, Doug Conrad 5, George Gordon 11, Don Guerrera 8, Jeff Halle 2, Josh Warren 15.

Suburban One American

Upper Dublin 18 11 13 12 - 54

Plymouth Whitemarsh 21 16 15 16 - 68

UD: John Barrett 11, Will Derr 7, Simeon Fryer 12, Curtez Goff 13, Ryan Stover 7, Matt Thompson 4.

PW: Kevin Ashenfelter 3, Cameron Johnson 4, Mike Lotito 12, Xzavier Malone 18, Andre Mitchell 18, Jimmy Murray 13.

Upper Moreland 4 9 10 21 - 44

Springfield (M) 3 6 9 5 - 23

UM: Ryan Coyle 1, Casey Decker 3, James Martin 14, Brendan O'Donnell 20, Shane Stone 2, Joe Trovato 4.

S(: Ryan Daly 3, Noel Franzik 4, Justin Hill 2, DeAndre Johnson 2, Quentin Johnson 3, Sean Stovall 6, Christian Yoast 3.

Suburban One Continental

Central Bucks East 15 2 7 9 - 33

Central Bucks South 16 7 12 20 - 55

CBE: Sean Dann 2, Cooper Fink 2, Justin O'Neil 9, Matt Pattyson 17, Blake Peterson 2, Chris Reilly 1.

CBS: Josh Brodie 10, Tommy Doyle 11, Sean Gallagher 4, Chris Hones 4, Ryan Joerger 3, Alex Karras 8, Bryan Meyers 2, Ian Vogt 2, Tim Waddington 11.

North Penn 12 15 8 14 - 49

Central Bucks West 17 17 11 15 - 60

NP: Derek Heiserman 2, Kyle Hulmes 15, Ricky Johns 4, Cordell Lord 3, Jared Malone 15, JJ Melchior 2, Matt Pickford 8.

CBW: Owen Cooney 8, Erich Hohlenleitner 3, Luke Irons 8, Connor Lynch 2, Jim McCusker 9, Nico Munari 6, Bill Power 4, Cal Reichwein 20.

Quakertown 8 11 16 8 - 43

Hatboro-Horsham 8 15 15 18 - 56

Q: Grimmage 4, Norvasis 12, Perrine 8, Rejniak 8, Schmidt 11.

H: Kyle Katz 3, Walter Kimble 14, Brian McEachern 16, Clifton Moore 4, Zeke Sloan 19.

Pennridge 5 6 13 25 - 49

Souderton 5 4 5 18 - 32

P: Dan Long 14, Joe Molettiere 5, Zach Muredda 22, Joe Unangst 5, James White 1, Kyle Yoder 2.

S: Tim Markow 7, Tracy Simsick 7, Steve Sosnowicz 3, Evan Stone 15.

Suburban One National

William Tennent 3 16 11 12 12 - 54

Council Rock South 11 6 16 9 9 - 51

WT: Brendan Carter 4, Austin Fane 4, Josh Kravets 2, Kyle Lewicki 10, John Ryan 21, Kevin Simonson 7, Chalie Wodack 6.

CRS: Dan Buchnik 7, Kevin Newbert 9, Matt Stewart 25, Michael Stock 2, Austin Thomas 8.

Pennsbury 12 21 16 11 - 60

Truman 14 8 8 12 - 42

P: Mekhi Bryant 11, Isaiah Carpenter 4, Nick Cereby 2, Mark Flagg 2, Addison Howard 2, Juan Perez Jones 3, Cameron Jones 11, Tyler Sessa-Reeves 2, Derrick Woods 23.

T: Tramere Adams 14, Jair Brown 2, James Clowney 4, Justin Fant 2, Maurice Jackson Jr. 5, Tyquan Law 6, Mark Lopez 4, Quinn McQueen 3, Lucas Waters 2.

Abington 13 10 17 15 - 55

Bensalem 8 8 10 8 - 34

A: Brian Close 2, Brendan Gallagher 5, Robby Heath 6, Amir Hinton 16, BJ James 5, Matt Penecale 12, Jack Steinman 4, Anthony Walker 1, Robert Young 4.

B: Brennan Edwards 1, Keith Howard 8, Isiah Johnson 1, Bernard Jones 2, Nick Mulvey 10, Avery Nyekan 6, Neil Patel 2, Brandon Vaughn 4.

Nonleague

Bartram 10 9 18 12 - 49

Penn Charter 13 15 12 8 - 48

B: Cameron Arrington 5, Shawn Bailey 21, Lymier Banks 4, Jameel Hester-Bey 3, Maurice Waters 16.

PC: Michael Berk 3, Evan Ferrell 2, Sean Foley 4, Julian Johnson 16, Jake McCain 7, Patrick McCain 6, Eric Stahlheber 4, Harrison Williams 6.

Edison 10 16 8 14 - 48

Del-Val Charter 15 21 22 29 - 87

E: Andre Brown 2, Nahjair Corey 12, Montrell Gilliam 17, Jahliel Hall 2, Jahliel Jackson 1, Nathan Rodriquez 2, Robert Sample 12.

DC: Dwayne Coleman 2, DaShon Giddings 20, Ahmad Gilliam 8, Saadiq Harris 2, Karl Lewis 4, Dymir Logan 6, Kaleem Lovelace 1, Jermaine Lucas 10, Makhi Morris 8, Semaj Motley 4, Rashae Nixon 9, Bysil Northern 2, Alex Smith 2, Sheldon Stroman 9.

Holy Ghost Prep 4 8 10 11 - 33

Father Judge 9 5 10 12 - 36

HGP: Joe Braun 18, Liam Brennan 3, Michael Kirby 10, Andre Puleo 2.

FJ: Will Brazukas 4, Quinn DeNofa 1, Justin Fleming 15, Aaron Higgins 8, Nick Nowack 2, Quincy Reed 3, Marc Rodriguez 3.

Phila. Electrical 3 11 22 17 - 53

Archbishop Wood 14 18 25 14 - 71

PE: Jihad Barnes 8, Blair Bowes 17, Saleem Brown 1, Mike Cooper 2, Hassan Darby 2, Justin Davis 10, Kareem Hicks 2, Devonta Peterie 3, Zakee Shakur 8.

AW: Jason Babb 4, Luke Connaghan 25, Cody Fitzpatrick 9, Tom Funk 13, Collin Gillespie 8, Tyree Pickron 12.

Chichester 27 17 19 9 - 72

Christian Academy 8 7 15 3 - 33

C: Shah Admed 4, Eric Baiocco 2, Clarke 2, Drulik 4, Freeman 8, Lindley 4, Eric Montanez 18, Derrick Welles 13, Womack 3, Jami Womack 14.

CA: Davier Daniels 2, Ethan Dutton 22, Devon Howard 5, RJ Walker 2, Brady Waller 2.

Germantown Academy 22 13 19 24 - 78

West Catholic 18 11 14 13 - 56

GA: Devon Goodman 24, Tim Guers 14, Sam Lindgren 6, Evan-Eric Longino 18, Kyle McCloskey 10, Matt Perricone 2, Bailey Whitman 4.

WC: Brandon Cole 7, Pasquale Dimascio 2, Jahmil Harris 9, Stefan Jones 2, Dashon Laws 1, Keyohn Maddox 3.

New Hope 7 6 12 12 2 - 39

Devon Prep 15 4 12 6 4 - 41

NH: Boue 2, Lane 3, Smith 2, Tinkle 13, Vlahovic 2, Wagner 17.

DP: Danny Brace 15, Jack Hegerty 7, Daniel Shannon 5, Andrew Shannon 5, Andrew Walheim 9.

Bishop McDevitt 21 15 19 11 - 66

Christopher Dock 7 19 11 26 - 63

BM: Isaiah Brooks 6, Qadir Burgess 18, Jayson Clark 12, Emanuel Folkes 4, Allen Harmon 8, Fateem Jackson 13, Jaron Macon 3, Chris Moore 2.

CD: Brennan Addley 21, Justin Burkholder 9, Sean Hinson 4, Rashid Saint-Fleur 3, Terrell Willis 26.

Reading 5 11 11 9 - 36

Chester 19 14 21 13 - 67

R: Isiah Cook 2, Ty Gibson 11, Kellman 5, Khary Mauras 4, Keyon McCutchen 4, Daman Stern 2, Lonnie Walker 8.

C: Jahmi Bailey 2, Khaleeq Campbell 11, Jordan Camper 9, Ahrod Carter 2, Marquis Collins 9, Stanley Davis 5, Maurice Henry 2, Juanir Moore 4, Jamar Sudan 4, Keyonte Watkins 19.

Girls' Basketball Boxes

Catholic Academies

Merion Mercy 17 12 13 11 - 53

Gwynedd Mercy 19 14 17 13 - 63

MM: Caroline Corzel 14, Gabby Heinsinger 19, Valez Jackson 6, Allie Lee 2, Jada Smith 12.

GM: Maggie Cameron 4, Brigit Coleman 20, Maura Conroy 14, Erica DeCandido 16, Megan Dougherty 2, Emily Sullivan 7.

Central League

Radnor 14 9 7 9 - 39

Conestoga 6 5 9 15 - 35

R: Kristin Hamill 2, Katie Jordan 1, Allison Lanzone 13, Nicole Massimino 12, Lauren Pacifico 2, Fallon Quinn 2, Racquel Razavi 7.

C: Brooke Bassett 5, Emily Conaway 3, Sondra Dickey 4, Jill Mascioli 13, Sarah Mascioli 2, Liz Scott 4, Sammy Stephens 4.

Springfield (D) 6 8 6 5 - 25

Garnet Valley 14 10 12 17 - 53

S(: Amelia Brooks 2, Madison D'Ambrosio 6, Amanda Hopkins 4, Kelly Lynch 3, Maireab McGillian 1, Maggie O'Connell 4, Sam Tomaccio 5.

GV: Nicole Barnes 3, Sydney Fail 4, Macy Goldbach 10, Jordan Ireland 13, Maddie Ireland 6, Michelle Koscinski 5, Emily Mathewson 4, Kerry O'Donohue 2, Sam Tomasetti 3, Rachel Warden 1, Kylie Young 2.

Penncrest 1 5 3 8 - 17

Haverford High 13 5 10 4 - 32

P: Erin Dougherty 8, Grace Harding 2, Sam Martino 3, Corinne Mulhearn 2, Katharine Mullaney 2.

HH: Amanda Battista 12, Kelly Lyons 4, Ashley Murphey 2, Rosie O'Halloran 5, Mollie Reynolds 9.

Marple Newtown 7 16 12 8 - 43

Lower Merion 1 11 12 9 - 33

MN: Carley Hamilton 10, Megan Lynch 4, Morgan McAndrews 3, Rylee Power 11, Nicole Smyth 9, Young 6.

LM: Bethany Eldridge 4, Sarah Fitzpatrick 17, Nique Glasgow 3, Izzy Meline 7, Margo Urheim 2.

Ches-Mont League American

Kennett 11 1 7 9 - 28

Oxford 8 5 6 11 - 30

K: Emily Adelman 5, Kaitlyn Buchanan 2, Caroline Hertz 9, Miranda Hill 12.

O: Hannah Bahls 12, Hannah D'Aquanno 3, Grace Hennessy 7, Grace Tipton 4, Madeline Williams 4.

Sun Valley 2 8 13 15 - 38

Great Valley 6 8 6 15 - 35

SV: Carson Adelberger 2, Madison Corrento 10, Brooke Duncan 5, Kate Lannan 9, Shannon Savage 7, Hannah Turner 5.

GV: Megan Buettner 3, Sadie Buzan 5, Codi Campetti 13, Christina Porreca 4, Ashlyn Smith 10.

Ches-Mont League National

West Chester East 6 14 9 13 - 42

W.C. Henderson 18 16 16 18 - 68

WCE: Kaitlyn Boyle 4, Caitlin Culbertson 5, Holly Hager 11, Lexy Hartman 3, Caroline Lewis 2, Maura McCloskey 17.

WH: Emma Bertrando 17, Maddie DePrisco 14, Shannon Duffy 2, Julie Gawrylowicz 10, Julie Jones 5, Vicki Kneis 10, Jenna Maratea 6, Morgan Maturani 2, Erin Torrance 2.

Bishop Shanahan 19 21 14 1 - 55

Avon Grove 3 6 6 5 - 20

BS: Devon Adams 5, Abby Bailey 1, Kelly Basile 6, Kelly Cox 8, Ciara Forde 11, Mikayla Maxwell 5, Rachel Parker 2, Grace Phillips 6, Jamie Powers 2, Jen Sendi 8, Kelsi Trevisan 1.

AG: M. Boyer 3, R. Cook 1, M. Crowell 3, C. Martin 5, S. Patone 1, J. Richardson 1, D. Ruddisill 2, T. Sallie 4.

Downingtown West 12 15 15 9 - 51

Coatesville 14 15 11 18 - 58

DW: Megan Camden 5, Heather Camden 6, Maddie Dew 20, Kerri Karuso 2, Holly Schanck 7, Hannah Supplee 9.

C: Zada Bookman 14, Siani Brown 2, Sherdae Dunn-Hugue 4, Demetria Irwin 8, Nafisa Saunders 18, Samaria Turner 2, Briana White 10.

Suburban One American

Plymouth Whitemarsh 11 8 4 13 - 36

Upper Dublin 8 16 19 14 - 57

PW: Khadijah Hickson 7, Taylor O'Brien 4, Alison Spinelli 2, L. Suchsland 3, Alynna Williams 18.

UD: Demi Balasa 4, Josie Barrett 13, Allison Chernow 12, Julie Cross 13, Nancy DeCamara 2, Nicole Kaiser 4, Alissa Klammer 4, Maggie Weglos 5.

Suburban One Continental

Central Bucks South 10 16 18 7 - 51

Central Bucks East 8 10 9 14 - 41

CBS: Sam Clevenstine 3, Tricia Decesare 6, Taylor Dunn 6, Mackenzie Ehresman 5, Chloe Entenberg 4, Emma Gardy 5, Kaley Smith 3, Jordan Vitelli 23.

CBE: Bridget Birkhead 8, Megan Browne 5, Megan Lapioli 2, Bailey McManus 2, Kyra Scaliti 6, Grace Stewart 8, Bree Talbot 10.

Central Bucks West 15 13 20 12 - 60

North Penn 15 8 15 12 - 50

CBW: Mackenzie Carroll 14, Corrinne Godshall 12, Makenzie Mason 7, Nicole Munger 19, Maggie Rakowsky 6, Megan Tilger 2.

NP: Sam Carangi 17, Mikaela Giulini 11, Jess Huber 8, Mia Melchior 1, Taylor Thames 8, Irisa Yi 5.

Suburban One National

Council Rock South 7 8 13 17 - 45

William Tennent 8 13 5 12 - 38

CRS: Cara Barlow 2, Christina Deo 2, Kasey Schlupp 1, Payton Spadaccino 2, Shannon Taub 10, Allison Taub 26, Faith Turner 2.

WT: Braylin Dougherty 6, Rachael Ebert 2, Kyla Gibson 11, Nicole Long 2, Angela Pomponio 10, Sarah Richie 4, Kelly Scipione 3.

Truman 7 13 12 6 - 38

Pennsbury 10 22 8 6 - 46

T: A. Bookard 2, Rickea Boyd 1, Campbell 8, Cuney 2, Darnella McMillan 3, Moore 13, Rogers 4, Wilson 3, Debra Zehdee 2.

P: Sarah Atunruse 13, Amy Blazejewski 5, Niasia Boone 3, Tara Israel 4, Maggie Kane 6, Shannon Kropp 2, Meredith Webber 4, Abby Wick 9.

Nonleague

Villa Maria 14 17 12 10 - 53

Notre Dame 15 6 22 15 - 58

VM: Laura Davis 3, Danielle Knopp 11, Katie Mooney 18, Clare O'Rourke 8, Marissa Picinich 4, Murrin Tague 9.

ND: Jill Kane 2, Alex Kane 15, Leanne Purcell 4, Kristen Rogers 7, Rachel Ryan 13, Casey Walsh 17.

Gloucester Catholic 18 6 16 6 - 46

Cardinal O'Hara 14 15 14 17 - 60

GC: Mary Gedaka 13, Sophie Kinnarny 3, Maggie McIntyre 5, Naiyi Sabb 11, Kennedy Thompdon 14.

CO: Mackenzie Gardler 10, Maura Hendrixson 5, Bridgette Hoy 11, Hannah Nihill 18, Molly Paolino 3, Mary Sheehan 13.

Owen J. Roberts 15 4 11 11 - 41

Fleetwood 5 7 7 17 - 36

OJR: Taylor Evans 13, Kerry Huzzard 3, Rebecca Painter 8, Marisa Sullivan 4, Nikki Testa 13.

F: G. Downs 7, L. Lister 12, I. Mullen 3, A. Schoener 3, K. Schoener 2, Cy. Virgo 9.

Cheltenham 13 17 9 16 - 55

Methacton 13 15 6 12 - 46

C: Nashira Brown 4, Ashley Jones 25, Monet McGorda 9, Amarri Truehart 16, Gabrielle Wright 1.

M: Jackie Cerchio 4, Jenna Cooper 5, Ryan DeOrio 17, Gabby Falcone 9, Brianna LaCurts 11.

Roxborough 7 2 7 2 - 18

Parkway Center City 14 19 12 9 - 54

R: Zion Davis 5, Taiyana Lee 9, Khariah Williams 2, Gabrielle Wunder 2.

PCC: Saleemah Bright 10, Chattin 7, Finks 2, King 2, Lauren Watson 19, Aneeka Wilkins 2, Jordan Wright 10.

Upper Perkiomen 7 3 6 20 - 36

Christopher Dock 6 13 10 13 - 42

UP: Aubrey Gibbs 4, Holly Graber 11, Katchmar 9, Bridget Mayza 2, Moser 1, Alexis Moyer 2, Jess Spano 7.

CD: Sabrina Demetrius 7, Lanae Hunsberger 13, Olivia Longacre 5, Tab Miller 7, Olivia Seavy 1, Mattison Shisler 4, Megan Swintosky 5.

Friday's Schedules

Boys' Basketball

BOYERTOWN HOLIDAY TOURNAMENT

Pennridge vs. Governor Mifflin at Boyertown, 4:30

Southern Lehigh at Boyertown, 7:30

ERNIE TROIANO SR. MEMORIAL

MaST Charter vs. Lower Cape May at Wildwood Convention Center, 5:15

MARPLE NEWTOWN HOLIDAY

Phoenixville vs. Allentown Central Catholic at Marple Newtown High School, 3:30

Bishop Shanahan at Marple Newtown, 5

STRATH HAVEN HOLIDAY SHOOT-OUT

Chichester vs. Pottsgrove at Strath Haven, 6

Downingtown West at Strath Haven, 7:30

VARSITY CLUB TOURNAMENT

Downingtown East vs. Polytech (Del.) at Garnet Valley, 6:30

Lansdale Catholic at Garnet Valley, 8

VISIT MESA.COM CHALLENGE

Imhotep Charter vs. Corona del Sol (Tempe, AZ) at Mountain View (Mesa, AZ), 8:30

WILLIAMSPORT CHRISTMAS

Math, Civics and Sciences vs. Douglass (Md.) at Williamsport, 6

WISSAHICKON TOURNAMENT

Father Judge vs. Souderton at Wissahickon, 3

Council Rock South at Wissahickon, 4:30

Girls' Basketball

BOARDWALK CLASSIC - JAY CRAVEN

Winslow Township vs. Nazareth Academy at Wildwood Convention Center, 3:30

BOYERTOWN HOLIDAY TOURNAMENT

Pennridge vs. Downingtown East at Boyertown, 3

Daniel Boone at Boyertown, 6

GIRARD COLLEGE TOURNAMENT

Cheltenham vs. New Town (Md.) at

Girard College, 3

MARPLE NEWTOWN HOLIDAY

Norristown vs. Bishop Shanahan at

Marple Newtown, noon

Phoenixville at Marple Newtown, 12:15

TROJAN HOLIDAY CLASSIC

At Wissahickon

Souderton vs. Perkiomen Valley, noon

Truman vs. Wissahickon, 1:30

VARSITY CLUB TOURNAMENT

At Garnet Valley

W.C. Henderson vs. Archmere (Del.), 1:30

Academy Park vs. Garnet Valley, 3

Boys' Basketball Holiday Tournaments

ABINGTON FRIENDS COACHES VS. CANCER

At Abington Friends

Dec. 29

Freire Charter vs. Springside Chestnut Hill, 6:30

Engineering & Science vs. Abington Friends, 8

Dec. 30

Springside Chestnut Hill vs. Eng. & Science, 4:30

Freire Charter vs. Abington Friends, 6:30

BENEDICTINE CLASSIC

At Benedictine High School, Richmond, Va.

Dec. 27

Arch. Wood vs. Greenfield School (N.C.), 4:45

Dec. 28

Semifinals, 5:30 or 7:30

Dec. 29

Championship, 6

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center

Boardwalk Classic Showcase

Dec. 29

Delsea vs. Holy Spirit, 6

Ernie Troiano Sr. Memorial Bracket

Dec. 26

MaST Charter vs. Lower Cape May, 5:15

Camden Co. Tech vs. Mont. Blair (Md.), 6:45

Dec. 27

Consolation, 2:45

Championship, 4:15

Chickie Ludman Memorial Bracket

Dec. 27

Germantown Friends vs. Penns Grove, 11:30

Mastery Charter North vs. Middle Township, 1

Dec. 28

Consolation, 10 a.m.

Championship, 2:45

Bernie McCracken Memorial Bracket

Dec. 28

Devon Prep vs. Wildwood, 11:30 a.m.

King's Christian vs. Ocean City, 1

Dec. 29

Consolation, 9:30 a.m.

Championship, 11 a.m.