Boys' Basketball Holiday Tournaments

AUDUBON HOLIDAY TOURNAMENT

At Audubon

Dec. 29

Holy Cross vs. Moorestown Friends, 11 a.m.

Gloucester vs. Audubon, 2

Dec. 30

Consolation, 11

Championship, 2

BOARDWALK CLASSIC BRACKET

At Wildwoods Convention Center

Boardwalk Classic Showcase

Dec. 23

Bonner-Prendergast vs. Pleasantville, 3

Friends' Central vs. Atlantic Christian, 4:45

Dec. 29

Delsea vs. Holy Spirit, 6

Ernie Troiano Sr. Memorial

Dec. 26

MaST Charter vs. Lower Cape May, 5:15

Camden Tech vs. Montgomery Blair (Md.), 6:45

Dec. 27

Consolation, 2:45

Championship, 4:15

Chickie Ludman Memorial Bracket

Dec. 27

Germantown Friends vs. Penns Grove, 11:30

Mastery Charter North vs. Middle Township, 1

Dec. 28

Consolation, 10 a.m.

Championship, 2:45

Bernie McCracken Memorial Bracket

Dec. 28

Devon Prep vs. Wildwood, 11:30 a.m.

King's Christian vs. Ocean City, 1

Dec. 29

Consolation, 9:30 a.m.

Championship, 11 a.m.

John Carlson Memorial Bracket

Dec. 28

Schalick vs. Cherokee, 6:15

Mgsr. Farrell (N.Y.) vs. Central Bucks East, 7:45

Dec. 29

Consolation, 3:45

Championship, 5:30

Frank McAlarnen Memorial

Dec. 29

Conrad Sciences (Del.) vs. Wildwood Cath., 12:30

Lower Moreland vs. Glasgow (Del.), 2:15

Dec. 30

Consolation, 11:30 a.m.

Championship, 1

Bill Osborn Memorial

Dec. 29

Woodbury vs. Cedar Creek, 7:15

Penn Charter vs. Polytech (Del.), 8:45

Dec. 30

Consolation, 2:45

Championship, 4:15

BUENA HOLIDAY TOURNAMENT

At Buena

Dec. 29

Clayton vs. LEAP Academy, 2

Buena vs. Vineland Prep, 6

Dec. 30

Consolation, 2

Championship, 6

BUTCH MCLEAN MEMORIAL INVITATIONAL

at Haddon Heights

Dec. 27

Gloucester Catholic vs. Sterling, 11

Seneca vs. Triton, 1

Clearview vs. Camden Catholic, 3

Wildwood Catholic vs. Haddon Heights, 5 p.m.

Delsea vs. Haddonfield, 7

COLLINGSWOOD HOLIDAY TOURNAMENT

At Collingswood

Dec. 29

GCIT vs. Collingswood, 2

Salem vs. New Foundations, 4

Dec. 30

Consolation, 12

Championship, 4

CUMBERLAND COUNTY TOURNAMENT

At Cumberland

Dec. 27

Vineland vs. Millville, 1

Cumberland vs. Bridgeton, 5

Dec. 29

Consolation, 1

Championship, 5

GINNY WHITAKER HOLIDAY TOURNAMENT

At Cherry Hill East

Dec. 27

Highland vs. Williamstown, 12

Woodrow Wilson vs. Cherry Hill East, 1:30

Dec. 29

Woodrow Wilson vs. Highland, 12

Williamstown vs. Cherry Hill East, 1:30

Dec. 30

Williamstown vs. Woodrow Wilson, 12

Highland vs. Cherry Hill East, 1:30

JAMES G. ATKINSON MEMORIAL CLASSIC

At Gloucester County Community College

Dec. 26

Deptford vs. Timber Creek, 6

Paulsboro vs. Winslow Township, 8

Dec. 27

Consolation, 3

Championship 8

J. MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

At Bordentown

Dec. 27

Nottingham vs. Hamilton West, 10 a.m.

Bordentown vs. Palmyra, 4

Dec. 29

Consolation, 12

Championship 4

MAINLAND INVITATIONAL

At Mainland

Dec. 27

Barnegat vs. Hammonton, 12

Lindenwold vs. Mainland, 1:30

Dec. 28

Consolation, 12

Championship, 1:30

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

At Pennsville

Dec. 29

Pennsville vs. Camden County Tech, 10:30

Gateway vs. Maple Shade, 1:30

Dec. 30

Consolation, 9

Championship, 12

PITMAN CLASSIC

At Pitman

Dec. 29

Shawnee vs. Glassboro, 5

Overbrook vs. Pitman, 7

Dec. 30

Consolation, 5

Championship, 7

PRIMETIME ESCIT TOURNAMENT

At Trenton Catholic

Frantz Massenat Bracket

Dec. 27

Rancocas Valley vs. Bartram, 1:30

Lakewood vs. Newark Tech, 3

Dec. 28

Consolation, 1:30

Championship, 4

Doug Hice Bracket

Dec. 27

Phila.Electrical vs. St. Benedict's (N.J.), 4:30

Conwell-Egan vs. Trenton Catholic, 6

Dec. 28

Consolation, 3

Championship, 6

SCORE AT THE SHORE

At Southern Regional

Dec. 27

Jackson Liberty vs. Pinelands, 10 a.m.

Pemberton vs. St. John Vianney, 11:45 a.m.

Howell vs. Absegami, 1:30

ACIT vs. Southern regional, 4:45

Dec. 29

Consolation, 10 a.m.

Consolation, 11:45 a.m.

Semifinal, 1:30

Semifinal, 3:15

Dec. 30

Consolation, 10 a.m.

Fifth-place game, 11:45 a.m.

Third-place game, 1:30

Championship, 3:15

SPARTAN CLASSIC

At Doane Academy

Dec. 27

Riverside vs. Cross Christian, 10

Lenape vs. Steinert, noon

Doane Academy vs. City Center, 2

Olney vs. Florence, 4

Dec. 29

Consolation, 10

Consolation, noon

Semifinal, 2

Semifinal, 4

Dec. 30

Consolation, 10

Consolation, noon

Third-place game, 2

Championship, 4

WASHINGTON TOWNSHIP TOURNAMENT

At Washington Township

Dec. 29

Haddonfield vs. Moorestown, 2:30

Washington Township vs. Kingsway, 6

Dec. 30

Moorestown vs. Kingsway, 2:30

Washington Township vs. Haddonfield, 6

WEST DEPTFORD HOLIDAY TOURNAMENT

At RiverWinds Community Center

Dec. 27

West Deptford vs. Burlington Twp., 10 a.m.

Bishop Eustace vs. Delran, 2

Dec. 28

Consolation, 12

Championship, 4

WOODSTOWN CHRISTMAS TOURNAMENT

At Woodstown

Dec. 29

Haddon Twp. vs. Camden Acad. Charter, 10 a.m.

Woodstown vs. Triton, 12

Dec. 30

Consolation, 10 a.m.

Championship, noon

WARRIOR HOLIDAY CLASSIC

At New Egypt

Dec. 27

Solebury School vs. Raritan, 2:30

Burlington City vs. New Egypt, 5:30

Dec. 29

Consolation, 2:30

Championship, 5:30

Girls' Basketball Holiday Tournaments

ANGELA ANDERSON CLASSIC

At Clayton

Dec. 26

Penn Tech vs. Clayton, 4

Dec. 29

Highland vs. Pennsauken Tech, 12

Dec. 30

Highland vs. Clayton

AUDUBON HOLIDAY TOURNAMENT

At Audubon

Dec. 29

Holy Cross vs. Cinnaminson, 12:30

Gloucester vs. Auduon, 3:30

Dec. 30

Consolation, 12:30

Championship, 3:30

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center

Dec. 23

Burlington City vs. Lower Cape May, 4:45

Clearview vs. Middle Township, 6:30

Andrew Alameno Island Championship

Dec. 23

Wildwood vs. Wildwood Catholic, 6:30

Kaitlin Anzelone Memorial

Dec. 26

Pleasantville vs. Wildwood, 12:30

Dec. 28

Upper Merion vs. Pleasantville, 12:30

Dec. 29

Upper Merion vs. Wildwood, 11 a.m.

Jay Craven Memorial Bracket

Dec. 26

Egg Harbor Township vs. Cape May Tech, 2

Nazareth Academy vs. Winslow Twp., 3:30

Dec. 27

Consolation, 2:45

Championship 4:15

Dave Lewis Memorial Bracket

Dec. 27

ACIT vs. Camden County Tech, 11:30

Haverford High vs. Robbinsville (N.J.), 1

Dec. 28

Consolation, 10:30

Championship, 2:15

Big Al Memorial Bracket

Dec. 27

Mastery North vs. Delsea, 6 p.m.

West Catholic vs. Wildwood Catholic, 7:30

Dec. 28

Consolation, 2:15

Championship 3:45

Ray Martin Memorial Bracket

Dec. 28

Middle Township vs. Brandywine (Del.), 7:15

Neshaminy vs. Great Valley, 8:45

Dec. 29

Consolation, 3:45

Championship, 5:30

George Betz Memorial Bracket

Dec. 29

Council Rock North vs. Springfield (D), 12:30

Owen J. Roberts vs. Cherokee, 2:15

Dec. 30

Consolation, 11:30

Championship, 1

Boardwalk Cup

Dec. 29

North Penn vs. Methacton, 7:15

Cape May Tech vs. Mifflin County, 8:45

Dec. 30

Consolation, 2:45

Championship, 4:15

BUENA HOLIDAY TOURNAMENT

At Buena

Dec. 29

Woodbury vs. GCIT, 12

Maple Shade vs. Buena, 4

Dec. 30

Consolation, 12

Championship, 4

BURLINGTON TOWNSHIP CLASSIC

At Burlington Township

Dec. 27

Florence vs. Burlington City, 10 a.m.

Ewing vs. Burlington Township, 12

Dec. 29

Consolation, 10 a.m.

Championship, 12

CAROL STUTZER-HARRIS TOURNAMENT

At Paul VI

Dec. 27

Triton vs. Camden Academy Charter, 11

Haddon Township vs. Eastern, 12:30

Holy Spirit vs. Pennsauken, 2

Sterling vs. Bishop Eustace, 3:30

Paul VI vs. Pemberton, 5

Rancocas Valley vs. Seneca, 6:30

Dec. 29

Bishop Eustace vs. Haddon Township, 11

Pennsauken vs. Camden Acad. Charter, 12:30

Seneca vs. Sterling, 2

Pemberton vs. Holy Spirit, 3:30

Eastern vs. Rancocas Valley, 5

Triton vs. Paul VI, 6:40

CEDAR CREEK CHRISTMAS TOURNAMENT

Dec. 26

Camden Catholic vs. Deptford, 5

Cedar Creek vs. Atlantic City, 7

Dec. 27

Consolation, 1

Championship, 7

COLLINGWOOD TOURNAMENT

At Collingswood

Dec. 29

Clearview vs. Northern Burlington, 10

Collingswood vs. Moorestown, 12

Dec. 30

Consolation, 10

Championship, 12

CUMBERLAND COUNTY TOURNAMENT

At Cumberland

Dec. 27

Vineland vs. Millville, 11

Cumberland vs. Bridgeton, 3

Dec. 29

Consolation, 11

Championship, 3

HADDONFIELD HOLIDAY TOURNAMENT

At Haddonfield

Dec. 27

Delran vs. Hightstown, 2

Newark Tech vs. Haddonfield, 3:30

Dec. 30

Consolation, 2

Championship, 3:30

JAMES G. ATKINSON MEMORIAL

At Gloucester County Community College

Dec. 26

Paulsboro vs. Timber Creek, 1

Glassboro vs. Kingsway, 3

Dec. 27

Consolation,1

Championship, 6

J. MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

At Bordentown

Dec. 27

Mainland vs. Nottingham, 10 a.m.

Bordentown vs. Hamilton, 2

Dec. 29

Consolation, 10

Championship, 2

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

At Pennsville

Dec. 29

Pennsville vs. Schalick, 9 a.m.

Gateway vs. Barnegat, 12

Dec. 30

Consolation, 10:30

Championship, 2

PITMAN HOLIDAY CLASSIC

At Pitman

Dec. 26

Moorestown Friends vs. Palmyra, 5

Overbrook vs. Pitman, 7

Dec. 27

Consolation, 5

Championship, 7

RIVERSIDE HOLIDAY CLASSIC

At Riverside

Dec. 29

Haddon Heights vs. Cherry Hill West, noon

Riverside vs. Salem, 1:30

Dec. 30

Consolation, noon

Championship, 1:30

SCORE AT THE SHORE

At Southern Regional

Dec. 26

Oakcrest vs. Raritan, 10 a.m.

Hammonton vs. Howell, 11:45 a.m.

Dec. 27

Neptune vs. Hammonton/Howell winner, 10 a.m.

Southern Regional vs. Raritan/Oakcrest winner, 11:45 a.m.

Dec. 29

Consolation, 10 a.m.

Third-place game 11:45

Championship, 1:15

WARRIOR HOLIDAY CLASSIC

At New Egypt

Dec. 27

Westampton Tech vs. Pinelands, 1

Lindenwold vs. New Egypt, 4

Dec. 29

Consolation,1

Championship, 4

WASHINGTON TOWNSHIP TOURNAMENT

At Washington Township

Dec. 29

Gloucester Catholic vs. Woodrow Wilson, 1

Washington Township vs. Williamstown, 4

Dec. 30

Woodrow Wilson vs. Williamstown, 1

Washington Twp. vs. Gloucester Catholic, 4

WEST DEPTFORD HOLIDAY TOURNAMENT

At RiverWinds Community Center

Dec. 27

West Deptford vs. Penns Grove, 12

St. Joseph vs. Woodstown, 4

Dec. 28

Consolation, 10 a.m.

Championship, 2