Sunday's Results

Boys' Basketball

ART DIPATRI TOURNAMENT

Del-Val Charter 80, Eastern 78 (3 OT)

St. Joseph 73, Paul VI 72

BOARDWALK CLASSIC

Bernie Cracken Memorial Bracket

Wildwood 44, Devon Prep 35

Ocean City 56, King's Christian 22

Chickie Ludman Memorial Bracket

Mastery North 71, Penns Grove 63

Germantown Friends 40, Middle Township 35

John Carlson Memorial Bracket

Cherokee 53, Schalick 39

MAINLAND INVITATIONAL

Lindenwold 59, Hammonton 39

Mainland 53, Barnegat 44

PRIMETIME ESCIT TOURNAMENT

Rancocas Valley 47, Newark Tech 44

SLAM DUNK TO THE BEACH

Roselle Catholic 71, Haverford School 55

WEST DEPTFORD TOURNAMENT

Bishop Eustace 54, West Deptford 43

Girls' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

Big Al Memorial Bracket

Delsea 49, West Catholic 27

Wildwood Catholic 48, Mastery North 29

Dave Lewis Memorial Bracket

Haverford High 42, Atlantic County Tech 28

Kaitlin Anzelone Memorial Bracket

Upper Merion 65, Pleasantville 12

Ray Martin Memorial Bracket

Middle Township 46, Brandywine (Del.) 27

STUART COUNTRY DAY TOURNAMENT

Princeton 58, Doane Academy 23

WEST DEPTFORD TOURNAMENT

Woodstown 48, West Deptford 27

Boys' Basketball Boxes

Art DiPatri Tournament

D-V Charter 12 22 9 12 12 4 9 - 80

Eastern 16 10 17 12 12 4 7 - 78

DC: DaShon Giddings 28, Karl Lewis 11, Dymir Logan 5, Jermaine Lucas 4, Makhi Morris 8, Semaj Motley 22, Bysil Northern 2.

E: Keith Davis 12, Logan Edwards 12, Justin Fredericks 15, Darren Gibson 6, John Salicandro 11, Maliq Sanders 19, Justin Williams 3.

St. Joseph 22 19 17 15 - 73

Paul VI 22 10 14 26 - 72

SJ: Jordan Davis 4, Jordan Herrin 9, Drew Hohman 18, B.J. Mitchell 25, Ricky Quirindongo 10, Val Vadino 7.

PV: Patrick Bakey 2, Will Cabbler 18, Jeremiah Harris 3, Kiyon Johnson 12, Lonnie Moore 29, Justin Ryder 6, Keenan Wife 2.

Boardwalk Classic

King's Christian 2 8 6 6 - 22

Ocean City 10 10 15 21 - 56

KC: Jared Jeweitt 13, Claude LaFond 1, Chris Ross 1, Anthony Thomas 5, Cole Trimble 2.

OC: Zach Altieri 4, Matt Aromondo 2, Joe Gildea 6, Noah Gillian 3, Garrett Jones 2, Connor Laverty 19, Luciano Lubrano 4, Patrick Martin 6, Josh Mazzoni 8, Kevin Witasick 2.

Wildwood 11 6 10 17 - 44

Devon Prep 6 15 4 10 - 35

W: Brendan Bean 6, Jahnire Coleman 16, Kyion Flanders 4, Gerald Gibbs 1, Richie Payne 2, Mikal Poteat 9, Justin Soto 2, Trayvon Young 4.

DP: Danny Brace 9, Joe Heater 3, Jack Hegerty 3, Steve Lewis 3, Daniel Shannon 5, Andrew Shannon 6, Andrew Walheim 6.

Mastery North 11 19 17 24 - 71

Penns Grove 12 12 12 27 - 63

MN: Andre Allen 7, Michael English 3, Fred Farris 13, Rashaad Guyton 4, Asa Kitchen 5, Daequon Plowden 8, Matthew Reed 9, Rodney Ross 14, Eriq Washington 8.

PG: Davon Davis 12, Kyle Goodson 19, Jyair Jackson 3, Allan Killiebrew 4, Eli Richardson 6, Ky'Lee Ridgeway 3, James Robertson 2, Keyshawn Seals 10, Mark Wilson 4.

Germantown Friends 11 7 10 12 - 40

Middle Township 11 8 10 6 - 35

GF: Andrew Aldridge 14, Mike Buckmire 4, Charlie Dolgenos 1, Ray Leon 13, Jamil Pines-Elliott 2, Jalil Pines-Elliott 6.

MT: Marty Caron 5, Michael Feraco 3, LeVerne Fitzpatrick 3, Trai Greer 16, Corey Greer 6, Tim Toney 2.

Cherokee 8 17 14 14 - 53

Schalick 10 6 16 7 - 39

C: Paul Bellamy 10, Kevin Brown 9, Steve Gervasi 4, Grant Gibson 15, Marcus Marshall 6, Zach Rowe 4, Tyler Tobin 5.

S: Mike Holloway 12, Caleb Holmes 12, Shamirr Kennedy 2, Tyler Lunsford 13.

Mainland Invitational

Lindenwold 12 16 9 22 - 59

Hammonton 6 4 12 17 - 39

L: Rakim Bryant 5, Mylew Council 7, Bryant Geddes 15, Zaire Giles 3, Eric Hughes 12, Malik Muldrow 17.

H: Terrell Alphonso 2, Marquise Bassett 7, Sean Collins 2, Kelvin Rivera 10.

Primetime ESCIT

Newark Tech 13 11 14 6 - 44

Rancocas Valley 16 7 10 14 - 47

NT: Walter Byrd 3, Tarae Merritt 5, Adonis Ridley 3, CJ Webb 10, Walker Wilson 9, Jordon Zagadou 14.

RV: Jordan Cole 11, Darius Dooley 5, Shaun Ellis-Bradley 12, Aaron Little 3, Adam Perry 12, Brendan Ruby 4.

Girls' Basketball Boxes

Boardwalk Classic

Delsea 10 11 15 13 - 49

West Catholic 4 3 14 6 - 27

D: Asya Alba 4, Shelby McCarty 7, Gloria Morton 2, Haley Parks 34, Abby Poisker 2.

WC: Jocelyn McPhatter 8, Akyra Murray 19.

Wildwood Catholic 10 12 11 15 - 48

Mastery North 10 7 7 5 - 29

MN: Nashae Glover 2, Shaquaya Matthews 12, Stephanie Reed 6, Jean Sheared 5, Kenisha Smith 2, Cilah Womack 2.

Atlantic County Tech 7 8 4 9 - 28

Haverford High 12 13 9 8 - 42

ACT: Takyyah Harrell-James 8, Courtney Hartmen 2, Yasmeen Nelson 9, Tamia Taylor 9.

HH: Amanda Battista 10, Brianna Blair 4, Kelly Lyons 3, Stephanie Manning 4, Katie McCunney 2, Rosie O'Halloran 16, Mollie Reynolds 3.

Pleasantville 0 2 3 7 - 12

Upper Merion 17 16 19 13 - 65

P: Maribel Liddell 9, Tashiana Mathieu 3.

UM: Amya Anthony 7, Eryn Bradley 2, Anna Davis 5, Nekola Hill 2, Jessica Michael 6, Tatiana Pleasant 10, Regie Robinson 21, Linda Sobeck 2, Tatum Thomas 2, Katie Valeri 3, Jordan Wilson 5.

Brandywine (Del.) 6 4 8 9 - 27

Middle Township 15 6 14 11 - 46

B(: Taylor Davis 5, Ciani Hamilton 6, Tranae Lanier 4, Grace Stauffer 5, Alexa Stirparo 5, Grace Zeleniski 2.

MT: Jenna Herlihy 6, Allison Hunter 2, Olivia Nelson 2, Samantha Pyffer 2, Bridgette Ruskey 11, Ashley Ryan 12, Summer Sides 10, Rachel Wade 1.

West Deptford Tournament

West Deptford 10 6 7 4 - 27

Woodstown 8 14 19 7 - 48

WD: Nina Berry 4, Kelsey Brown 4, Samantha Budd 10, Ally Gordon 7, Jess McGivern 2.

W: Gillian Bailey 2, Chardae Booker 6, Paige Caldwell 14, Kayla Mayers 16, Casey Opdyke 2, Carlie Rieck 6, Kate Woodruff 2.

Monday's Schedules

Boys' Basketball

AUDUBON HOLIDAY TOURNAMENT

Holy Cross vs. Moorestown Friends, 11 a.m.

Gloucester at Audubon, 2

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center

Bill Osborn Memorial

Cedar Creek vs. Woodbury, 7:15

Frank McLaren Memorial

Conrad School of the Sciences (Del.) vs. Wildwood Catholic, 12:30

BUENA HOLIDAY TOURNAMENT

Clayton vs. LEAP Academy Charter, 2

Vineland Prep vs. Buena, 6

COLLINGSWOOD TOURNAMENT

GCIT vs. Collingswood, 2

Salem vs. New Foundations at Collingswood, 4 GINNY WHITAKER TOURNAMENT

Highland vs. Woodrow Wilson noon

Williamstown vs. Cherry Hill East, 1:30

PANTHERS CHRISTMAS SHOWCASE

Cherry Hill West vs. Pennsauken, noon

Strawberry Mansion vs. Camden, 1:30

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

Camden County Tech vs. Pennsville, 10:30 a.m.

Gateway vs. Maple Shade, 1:30

PETE & JAMEER NELSON CLASSIC

Pennsbury vs. Atlantic City at

Widener University, 5:30

PITMAN CLASSIC

Glassboro vs. Shawnee, 5

Overbrook (N.J.) vs. Pitman, 7

SCORE AT THE SHORE

Pemberton vs. Howell at Southern Regional

WASHINGTON TWP. TOURNAMENT

Moorestown vs. Haddonfield, 2:30

Kingsway vs. Washington Township, 6

WOODSTOWN TOURNAMENT

Haddon Twp. vs. Camden Acad. Charter, 10 a.m.

Triton vs. Woodstown, noon

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON CLASSIC

Highland vs. Pennsauken Tech at Clayton, noon

AUDUBON HOLIDAY TOURNAMENT

Cinnaminson vs. Holy Cross at Audubon, 12:30 Gloucester at Audubon, 3:30

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center

George Betz Memorial Bracket

Owen J. Roberts vs. Cherokee, 2:15

Kaitlin Anzelone Memorial Bracket

Wildwood vs. Upper Merion, 11 a.m.

Boardwalk Cup Bracket

Cape May Tech vs. Mifflin County, 8:45

BUENA HOLIDAY TORNAMENT

Woodbury vs. GCIT at Buena, noon

Maple Shade vs. Buena, 4

CAROL STUTZER-HARRIS TOURN.

At Paul VI

Haddon Township vs. Bishop Eustace, 11 a.m.

Pennsuaken vs. Camden Acad. Charter, 12:30

Seneca vs. Sterling, 2

Holy Spirit vs. Pemberton, 3:30

Eastern vs. Rancocas Valley, 5

Triton vs. Paul VI, 6:30

CHERRY HILL EAST TOURNAMENT

St. Hubert vs. Camden at Cherry Hill East, 1

Camden at Cherry Hill East, 3:30

COLLINGSWOOD TOURNAMENT

At Collingswood

Clearview vs. Northern Burlington, 10 a.m.

Moorestown vs. Collingswood, noon

KSA DISNEY TOURNAMENT

At ESPN Wide World of Sports

Shawnee vs. Ponte Verde

Ocean City vs. Glen Cove (N.Y.), 1

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

Schalick at Pennsville, 9 a.m.

Gateway vs. Barnegat at Pennsville, noon

RIVERSIDE HOLIDAY CLASSIC

At Riverside

Haddon Heights vs. Cherry Hill West, noon

Salem vs. Riverside, 1:30

WASHINGTON TOWNSHIP TOURN.

At Washington Township

Gloucester Catholic vs. Woodrow Wilson, 1

Williamstown at Washington Township, 4