Monday's Results

Boys' Basketball

AUDUBON HOLIDAY TOURNAMENT

Holy Cross 70, Moorestown Friends 43

Gloucester 45, Audubon 41

BERNIE MCCRACKEN MEMORIAL

Ocean City 51, Wildwood 35

Devon Prep 44, King's Christian 34

BUENA HOLIDAY TOURNAMENT

Clayton 82, LEAP Academy Charter 62

COLLINGSWOOD TOURNAMENT

Collingswood 68, GCIT 38

CUMBERLAND COUNTY TOURNAMENT

Cumberland 69, Millville 57

FRANK MCALARNEN MEMORIAL

Wildwood Catholic 49, Conrad (Del.) 37

GINNY WHITAKER TOURNAMENT

Highland 71, Woodrow Wilson 43

Cherry Hill East 55, Williamstown 38

J. MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Nottingham 67, Palmyra 62 (OT)

Hamilton West 68, Bordentown 50

JOHN CARLSON MEMORIAL

Schalick 46, Central Bucks East 43

Monsignor Farrell (N.Y.) 63, Cherokee 61 (OT)

PANTHERS CHRISTMAS SHOWCASE

Cherry Hill West 71, Pennsauken 61

Camden 70, Strawberry Mansion 60

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

Pennsville 48, Camden County Tech 43

Gateway 63, Maple Shade 61

PITMAN CLASSIC

Shawnee 57, Glassboro 45

Overbrook 62, Pitman 48

SCORE AT THE SHORE

Pemberton 55, Howell 43

Southern Regional 57, Oakcrest 44

SHIPPENSBURG TOURNAMENT

Shippensburg 53, Egg Harbor Township 41

SOUTH HUNTERDON TOURNAMENT

Penn. Tech 49, Freedom Prep Charter 23

SPARTAN CLASSIC

Lenape 64, Riverside 38

Doane Academy 53, Florence 49

WARRIOR HOLIDAY CLASSIC

Solebury School 55, Burlington City 38

WASHINGTON TOURNAMENT

Moorestown 52, Haddonfield 50

Kingsway 76, Washington Township 74

WOODSTOWN TOURNAMENT

Woodstown 77, Triton 58

NONLEAGUE

Calvary Christian 68, Cinnaminson 51

Lawrence 75, Northern Burlington 46

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON CLASSIC

Highland 38, Pennsauken Tech 35

AUDUBON HOLIDAY TOURNAMENT

Gloucester 32, Audubon 20

BOARDWALK CLASSIC

Neshaminy 38, Middle Township 25

BOARDWALK -BETZ MEMORIAL

Cherokee 46, Owen J. Roberts 28

BOARDWALK ANZELONE MEMORIAL

Upper Merion 47, Wildwood 36

BUENA HOLIDAY TORNAMENT

GCIT 58, Woodbury 57

BURLINGTON TOWNSHIP CLASSIC

Burlington Township 26, Florence 18

STUTZER-HARRIS TOURNAMENT

Haddon Township 58, Bishop Eustace 30

Sterling 48, Seneca 36

Holy Spirit 64, Pemberton 43

Paul VI 62, Triton 34

CHERRY HILL EAST TOURNAMENT

St. Hubert 59, Camden 10

COLLINGSWOOD TOURNAMENT

Clearview 45, Northern Burlington 35

Collingswood 31, Moorestown 20

DISNEY TOURNAMENT

Lower Cape May 54, Mother McAuley 46

KSA DISNEY TOURNAMENT

Shawnee 49, Governor Mifflin 30

Ocean City 45, Glen Cove (N.Y.) 36

KSA HOLIDAY CLASSIC

Lenape 33, Absegami 22

PAUL VI HOLIDAY TOURNAMENT

Pennsauken 37, Camden Academy Charter 19

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

Pennsville 39, Schalick 22

Barnegat 47, Gateway 29

RIVERSIDE HOLIDAY CLASSIC

Haddon Heights 43, Cherry Hill West 32

Riverside 46, Salem 40

SCORE AT THE SHORE

Howell 55, Oakcrest 32

Hammonton 40, Raritan 25

WASHINGTON TWP TOURNAMENT

Gloucester Catholic 51, Woodrow Wilson 46

Boys' Basketball Boxes

Audubon Tournament

Gloucester 8 8 8 21 - 45

Audubon 4 5 16 16 - 41

G: Roy Bonz 7, Sai'mere Colon 4, Tony Eultron 11, Jallel Hatcher 16, Jake Petrick 7.

A: Cameron Bordi 1, Brian Furlong 10, Shawn McKee 4, Dillon Tassi 14, Zack Thomas 12.

Bernie McCracken Memorial

King's Christian 4 8 14 8 - 34

Devon Prep 12 8 11 13 - 44

KC: Jared Jeweitt 11, Claude LaFond 3, Christian Pellerin 2, Chris Ross 10, Anthony Thomas 8.

DP: Danny Brace 16, Jack Hegarty 3, James Loftus 4, Daniel Shannon 2, Andrew Shannon 16, Andrew Walheim 3.

Wildwood 5 4 16 10 - 35

Ocean City 18 12 16 5 - 51

W: Brendan Bean 6, Jahnire Coleman 8, Kyion Flanders 6, Gerald Gibbs 6, Mikal Poteat 4, Trayvon Young 5.

OC: Zach Altieri 10, Garrett Jones 6, Connor Laverty 15, Luciano Lubrano 16, Patrick Martin 4.

Buena Holiday Tournament

LEAP Academy Charter 17 10 16 19 - 62

Clayton 19 16 22 25 - 82

LAC: Lorenzo Drayton 8, Donovan Guess 21, Dante Martin 10, Joseph Napper 3, Martin Newman 5, Rayshon Thomas 7, Sean Wanamaker 8.

C: Sean Barnett 4, Juwan Carr 2, Kenny Kelly 3, Elijah Rehm 18, Donovan Simon 23, Blaise Smith 7, Dashawn Washington 7, Torell Willis 13, Mahir Yilmaz 5.

Cumberland Tournament

Millville 6 19 10 22 - 57

Cumberland 22 20 16 11 - 69

C: Bryant Banks 11, Stephan Beck 6, Joseph Boose 6, Valdon Brissett 2, Phil Cisrow 22, Reuben Jacobs 2, Casey Ordille 11, Andre Robinson 2, Elijah Smith 6.

Collingswood Tournament

GCIT 10 12 4 12 - 38

Collingswood 22 17 16 13 - 68

G: Rob Brown 10, Kevin Collins 2, Sean Green 4, Stephen Gregg 4, B. Medley 4, Ed Merenda 9, Justin Pollock 5.

C: Easton Aaron 6, Jovon Allie 3, Isaac Destin 17, Steve Earl 6, Chase Kaiser 2, Marcquon Lawrence 11, Tyree Mann-Barnes 11, Anthony Rivera 6, Jordan Wallace 6.

Frank McAlarnen Memorial

Wildwood Catholic 17 11 14 7 - 49

Conrad (Del.) 7 10 8 12 - 37

WC: Will Bell 8, Caleb Fields 10, Charles Fields 2, Ryan Legler 6, Kevin McMade 7, Trey Smith 5, D.J. Smith 11.

CSotS(: Jordon Blake 13, Jordan Burroughs 4, Kyle Malick 7, Amere Park-Brown 2, Elijah Stevens 11.

Ginny Whitaker Tournament

Williamstown 6 14 7 11 - 38

Cherry Hill East 16 19 7 13 - 55

W: Hudson Etienne 4, Onani Moore 5, Lamar Parker 4, Isiah Perkins 11, Victor Ruggiano 3, Alsmith Saintilus 11.

CHE: Josh Brown 11, Olin McClendon 13, Colin O'Donnell 1, Tom Perry 9, Jake Silpe 21.

Woodrow Wilson 5 14 16 8 - 43

Highland 24 12 14 21 - 71

WW: Tymere Carter 4, Tyrelle King 8, Dante Owens 9, Nigel Sanchez 3, Hymid Taplin 14, Giovanni Villa 3, Haikie Wynne 2.

H: Dom Bender 2, Naquan Council 15, Gibesi 9, Harden 5, Jones 5, Darius Kinnel 4, Raymond Koba 2, Wa'key Madison 4, Christian Scarfidi 19.

J. Michael Tucker Tourney

Nottingham 15 15 9 19 9 - 67

Palmyra 15 7 24 12 4 - 62

N: Dawson 2, Jenkins 6, Johnson 7, C. Joseph 18, D. Joseph 5, Mackson 17, Nekayle 12.

P: Idris Ali 1, Nick DiLeo 1, Jovan Hairston 16, Taj Harris 23, Josiah Jenkins 1, David Lynch 1, Jomo Percell 7, Tyke Whitfield-Gaines 12.

Hamilton West 17 10 20 21 - 68

Bordentown 11 20 8 11 - 50

HW: Alex Cruz 10, Carsimir Paul 6, Freddie Simmons 5, Malik Snead 23, Jamir Williams 4, Tyleer Wrenn 20.

B: Manny Ansong 5, Teriq Ashburn 2, Darnill Brown 14, Matt Culda 5, Mike Giorgianni 5, Dante Gipson 1, Myron Gordon 17, Brison Teel-Scott 1.

John Carlson Memorial

Central Bucks East 4 14 13 12 - 43

Schalick 14 11 10 11 - 46

CBE: Cooper Fink 9, Justin O'Neil 6, Matt Pattyson 14, Blake Peterson 8, Ryan Plack 4, Chris Reilly 2.

S: Mike Holloway 17, Caleb Holmes 3, Troy Johnson 4, Shamirr Kennedy 3, Tyler Lunsford 19.

Mons. Farrell (N.Y.) 15 8 20 13 7 - 63

Cherokee 9 19 6 22 5 - 61

MF(: Nicholas Corbett 31, James Delehanty 6, Joseph Frasca 13, Nicholas Igneri 5, Brendan Leonard 2, Joseph Zieris 6.

C: Jaden Bell 2, Paul Bellamy 24, Kevin Brown 2, Steve Gervasi 7, Grant Gibson 13, Luke Gibson 2, Tyler Tobin 11.

Panthers Showcase

Strawberry Mansion 12 18 14 16 - 60

Camden 14 19 16 21 - 70

SM: Saleme Barbee 8, Majay Butler 2, Antwuan Butler 11, Johnny Eden 12, Reggie Jackson 11, M Johnson 2, Quadir Norman 14.

C: Brad Hawkins 22, Rasool Hinson 9, Jamal Holloway 17, Sheron Johnson 5, Myles Thompson 10, Tory Whiting 3.

Pennsauken 15 12 17 17 - 61

Cherry Hill West 28 8 16 19 - 71

CHW: Elijah Bey 9, Danny Buckwalter 18, Jack Goan 5, Bruce Neal 8, Can Oztamur 28, Chris Reeves 3.

Pennsville Tournament

Camden County Tech 8 6 8 21 - 43

Pennsville 15 12 7 14 - 48

CCT: Zafir Brower 17, Nakee King 2, Earon Trowery 8, Khalil Wise 7, Ray Young 9.

P: Jeremy Boucher 3, Kyle Craner 10, Ryan Jackson 4, Logan Johnston 3, Jeremy McCoy 3, Colin Rieger 14, Robbie Saulin 11.

Maple Shade 11 7 22 21 - 61

Gateway 15 17 9 22 - 63

MS: George Harris 23, Hafeez Melvin 11, Kevin J. Williams 16, Kevin A. Williams 11.

G: Jeremy Hellyer 13, Justin Kapp 3, Joel Melendez 6, Nick Ruiz 15, Dan Teschko 22, Justyce Young 4.

Pitman Classic

Shawnee 16 11 18 12 - 57

Glassboro 13 10 15 7 - 45

S: Dean Austin 9, Luke Cooper 11, Dylan Deveney 12, Anthony Mague 5, Dean Noll 2, Alec Warren 18.

G: Acosta Kittles 12, Chris Maldonado 6, Deonte Rowland 16, David Still 5, Jared Victor 6.

Overbrook 15 13 14 20 - 62

Pitman 4 2 22 20 - 48

O(: James Alber 8, Chuck Jones 5, Will Miller 19, Ryan Rodriguez 6, Ali Shoultz 12, Tommy Wyatt 12.

P: Luke Castagna 13, Mike D'Orazio 2, Andre Eley 6, David Gerace 8, Will Gougon 2, Kyle Leach 4, Matt Pensabene 4, Tim Petersen 9.

Score at the Shore

Southern Regional 13 14 16 14 - 57

Oakcrest 14 8 13 9 - 44

SR: Clark 1, Ethan Dubois 6, Leon 3, Jake Logue 16, Eric Ray 8, Peyton Wejnert 23.

O: Jayden Britt 4, Vernon Burch 4, LaShawn Elliott 20, Jordan Ingrum 4, Trevor Little 8, Eddy Perez 4.

Shippensburg Tournament

Shippensburg 10 15 17 11 - 53

Egg Harbor Township 13 4 7 17 - 41

S: Geiger 10, Hickman 2, Jacoby 8, Miller 2, Mills 18, Staffer 4.

EHT: Quanif Ames 5, Angel Colon 2, Omar Dixon 10, Christian Estrada 16, Carmine Fiore 6, Shemar Williams 2.

S. Hunterdon Tournament

Freedom Prep Charter 2 7 5 9 - 23

Pennsauken Tech 15 10 17 7 - 49

FPC: Quezon Bethel 6, Boyd 3, Davis 6, TJ Mills 2, Amir Pressley 2, Scott 2, Daimer Velez 2.

PT: Joshua Almanzar 5, Rasheem Calloway 8, Dashawn Chambliss 2, Elbin Fragoso 6, Quassan Gerald 3, Keyon Marshall 6, Tariq Moore 2, Jose Negron 4, Tynell Nelson 4, Joel Pagan 4, Charley Shambry 5.

Spartan Classic

Lenape 11 16 19 18 - 64

Riverside 15 6 8 9 - 38

L: Josh Gilmore 2, Kelsey Gray 4, Jordan Johnson 9, Justin Kupa 4, Garrett Mahon 2, Ryan McMahon 10, Kyle Mulroy 3, Dan Robostello 4, Jordan Russell 9, Matthew Snyder 2, Dylan Yerkes 15.

R: Dakota Fenton 5, Josh Graham 2, Sam Guckin 8, Deandre Little 8, John McFadden 3, Jeanquai Morton 5, Jake Stockton 3, Brad Urwiler 4.

Florence 8 12 12 17 - 49

Doane Academy 12 6 15 20 - 53

F: Semi Adebowale 9, Jabril Enmonds 9, Michael Morgan 5, Michael Muchowski 14, Kyle Ryan 4, Tanzani 7.

DA: Riccardo Dale 4, Titus Flowers 6, Bryce Green 8, Hayden Johnson 4, Chase Lane 15, Elija Pettis 1, Damon Wall 11.

Warrior Holiday Classic

Burlington City 3 4 12 19 - 38

Solebury School 17 9 12 17 - 55

BC: Nick Gares 11, Traeshawn Harden 2, Robert Hedgepeth 2, Samad Landrum 14, Trevon Thorne 4, Nick Wajda 5.

SS: Justin Berger 14, Malik Harvey 2, Darvin Johnson 4, Milo Luciano 4, Devin Matchett 17, Curtis Thompson 14.

Washington Twp Tourney

Haddonfield 6 16 13 15 - 50

Moorestown 11 9 8 24 - 52

H: Rich Bond 8, Nick DePersia 12, Robby Depersia 20, Tommy Kadar 4, Luke Leverick 4, Jae Robinson 2.

M: Jordan Austin 3, Kyle Austin 6, Dan Dyer 18, Colin Francisco 10, Perez 3, Joe Salera 12.

Kingsway 17 19 13 27 - 76

Washington Township 18 26 12 18 - 74

K: Nehemiah Arzeez 16, Matt Blaszczyk 14, Timar Brown 3, Noah Burrell 8, Dave Crinite 7, Colin Pollick 11, Marcus Robinson 15, Nick Silva 2.

WT: Spencer Cook 23, Fowara 4, Mekhi Greene 8, Nick McGough 9, A.J. Michaels 3, Justin Ortiz 3, Rich Racobaldo 10, Jerry Thompson 14.

Woodstown Tournament

Triton 16 14 12 16 - 58

Woodstown 15 23 30 9 - 77

T: Darren Aupperle 1, Aaron Bailey 18, Connor Casey 6, Tyrese Dallas 2, Frank Ipri 5, Rasheen Merlin 6, Mike Wright 20.

W: Nick Battle 14, Andrew Blaszczyk 19, Cameron Carper 2, John Cuzzupe 6, Dee Hall 18, Jesse Oscar 8, Ian VanAtta 4, Brian Villegas 6.

Nonleague

Calvary Christian 14 16 18 20 - 68

Cinnaminson 6 15 13 17 - 51

CC(: Zach Benjamin 2, Brian Benjamin 15, Riley Collins 3, Chris Kalakis 6, Tyler Knight 11, Danny Neugebauer 3, Eddie Williams 10, Payton Williams 18.

C: Allen Barrett 6, Conor Breshana 6, Ryan Hanratty 2, Jack Hart 27, Tyler Hatchet 4, Pat McCarthy 2, Mark Staudenmayer 2, Devon Taylor 2.

Northern Burlington 14 7 5 20 - 46

Lawrence 19 22 20 14 - 75

NB: David Coit 4, Parker Dortch 9, Lawrence Garner 4, Ezra Jones 7, Nate Lewis 5, Marc Major 3, Marshe Terry 5, J'Maurie Tucker 2, Cameron Tucker 7.

L: Brandon Blackshear 14, DJ Ginn 8, Thomas Harris 5, Darian Miller 2, Myles Mitchell-White 20, DJ Peters 8, Kabir Suri 10, Elijah Vega 4, Shabir Walker 4.

Girls' Basketball Boxes

Angela Anderson Classic

Pennsauken Tech 11 11 4 9 - 35

Highland 11 7 9 11 - 38

PT: Jayvonne Henderson 1, Valerie Kitchen 2, Mariah Lazusky 2, Georgiann Randall 12, Ashley Reyes 5, Michelle Rivera 13.

H: Ayanna Bey 22, K'yana Brown 2, Mikayla Cohen 3, Devon Graf 4, Jasmine Miranda 4, Alijah Morgan-Hutchuns 1, Denisha Sanders 2.

Audubon Tournament

Gloucester 5 4 7 16 - 32

Audubon 6 2 2 10 - 20

G: Makenzi Cooper 15, Kylee Hirst 2, Jacqueline Myers 9, Skyler Pino 3, Nikki Velez 3.

A: Kim Hill 6, Erica Lord 8, Kaitlyn Young 6.

Boardwalk Classic

Middle Township 6 9 4 6 - 25

Neshaminy 10 12 7 9 - 38

MT: Jenna Herlihy 2, Allison Hunter 6, Olivia Nelson 2, Sam Pyffer 2, Bridgette Ruskey 8, Ashley Ryan 3, Summer Sides 2.

N: Morgan Goldenbaum 8, Maddie Murray 6, Tiara Porterfield 6, Devon Storms 15, Thyra Tuttle 3.

Boardwalk Classic - Betz

Cherokee 7 14 13 12 - 46

Owen J. Roberts 4 9 7 8 - 28

C: Erin Brown 5, Sam Debicki 4, Alyssa Gervasi 1, Cailey Gibson 12, Jamie Manzo 5, Taylor McGlashan 4, Shaye McGoey 4, Leah Reistle 2, Isabella Therien 9.

OJR: Alexi Arias 2, Cameron Glenn 1, Kerry Huzzard 4, Rebecca Painter 4, Darby Stuart 5, Marisa Sullivan 2, Nikki Testa 10.

Boardwalk Classic - Anzelone

Upper Merion 6 17 13 11 - 47

Wildwood 6 12 8 10 - 36

UM: Eryn Brady 7, Jessica Michael 6, Tatiana Pleasant 3, Regie Robinson 28, Katie Valeri 3.

W: Monika Concepcion-McGrath 4, Hediyah Farlow 6, Mackenzie McCracken 11, Claudia Melchiorre 4, Leishly Reyes 11.

Buena Holiday Tornament

GCIT 12 14 17 15 - 58

Woodbury 13 22 11 11 - 57

G: Tori Aversa 8, Jessica Beck 14, Brandi Chester 16, Brooke Pietrzak 10, Brooke Schiesser 8, Diamond Sharper 2.

W: Zeaenna Brackett 22, Taylor Graham 13, Angelai Hayes 16, Sabrina Pantoja 2, Kayla Rone 3, Kyarra Williams 1.

Burlington Township Classic

Florence 0 7 4 7 - 18

Burlington Township 0 8 11 7 - 26

F: Claudia Cosenzo 4, Ebony Ganney 2, Taylor Patricelli 5, Tiahdra Stricklo 4, Mattison Worthy 3.

BT: Jess Aragona 1, Breanna Carter 6, Tamecia Ransom 11, Liana Rulli 4, Yasmin Sherrod-Singletary 4.

Stutzer-Harris Tournament

Bishop Eustace 11 4 3 12 - 30

Haddon Township 12 16 16 14 - 58

BE: Natalie Alleva 5, Paulina Boyer 2, Sammi Dabbundo 8, Meghan McLaughlin 3, Alexis Santarelli 2.

HT: Katie Burns 2, Alayxiah Carr 12, Sarah Getzinger 2, Morgan Lenahan 14, Grace Marshall 3, Bella Preziosi 14, Shuttleworth 4.

Sterling 9 10 17 12 - 48

Seneca 10 9 12 5 - 36

S: Dom Budd 6, Carter 1, Brennah Lambert 1, Ke'alohilani Naone-Carter 11, Shanell Robinson 12, Jordan Wallace 13, Leila Zapata 4.

S: Megan Drum 4, Rachel Jankowski 2, Emily Metzger 12, Sam Scarpello 8, Tirado 10.

Pemberton 3 8 15 17 - 43

Holy Spirit 14 10 20 20 - 64

P: Kaitlin Champion 1, Anissa Champion 15, Chanel Davis 6, Jo Jo Jean Jacques 4, Breana Phillips 7, Lexus Phillips 1, Shannon Smith 9.

HS: Cass Gallagher 11, Francesca Geromini 4, Natalie Neidutofer 9, Amanda Reale 15, Tarryn Slattery 13, Aubrey Wilson 12.

Triton 7 10 9 8 - 34

Paul VI 13 17 16 16 - 62

T: Nikita Acker 4, Gia Cerminaro 4, Alexis Fetauo 2, Karyln Harlow 5, Layne Olsen 4, Paige Sauter 3, Samantha Stone 11, Bailey Thomas 1.

PV: Celine Assis 2, Isabel Caruso 2, Molly Gallagher 5, Chloe Georges 3, Payton Greene 2, Lauren Lewis 18, Simone Small 6, Aliyah Stephens 24.

Cherry Hill East Tournament

Camden 3 0 3 4 - 10

St. Hubert 22 15 10 12 - 59

C: Ballarce 5, Tavaris Headen 3, Keevey 2.

SH: Alexa Forward 8, Courtney Hoffman 2, Emily Holmes 3, Emma Keal 6, Meghan Matthews 1, Megan O'Connell 5, Carla Ovington 3, Sam Patterson 8, Caela Russell 8, Emily Smith 5, Celine Tobin 2, Allison Wilson 8.

Collingswood Tournament

Northern Burlington 7 5 12 11 - 35

Clearview 11 8 11 15 - 45

NB: Alley Anderson 2, Daysha Brown 2, LaChelle Colbert 10, Erika Hill 8, Ashley Holmes 1, Madison Okerson 2, Kacie Walton 10.

C: Nikki Bouzakis 1, Ali Dononhue 6, Elaina Hansen 4, Jordan Harbaugh 15, Liz Kramer 7, Brianna Ladner 3, Hannah Quast 7, Kori Warren 2.

Moorestown 3 6 4 7 - 20

Collingswood 6 10 6 9 - 31

M: Basara 2, Jessie Britton 3, Miranda Chrone 10, Caroline Muccifori 2, Adriana Pendino 2, Smith 1.

C: Lauren Glaze 16, Jane Hatzell 2, Dominque Hunt 3, Morgan McConnell 7, Meg ONeill 3.

Disney Tournament

Mother McAuley 13 8 11 14 - 46

Lower Cape May 7 15 9 23 - 54

MM: Balizh 3, Corcoran 2, Gallagher 3, Koll 8, M. O'Malley 5, T. O'Malley 17.

LCM: Madison Gibson 19, Lauren Holden 29, Magee 4, Sulecki 2.

KSA Disney Tournament

Glen Cove (N.Y.) 13 8 7 8 - 36

Ocean City 20 7 5 13 - 45

GC(: Brady 5, Taylah Hudson 19, Tristyn Hudson 5, Phillip 7.

OC: Karissa Bourbeau 2, Olivia Briggs 11, N. Fenton 3, Sadie Ford 2, Alexis Paone 5, Nicole Piergross 12, Grace Sacco 4, Sierra Schoenwald 6.

Governor Mifflin 6 5 8 11 - 30

Shawnee 9 10 17 13 - 49

S: Hannah Aita 2, Jennifer Byrne 20, Taylor Gilligan 2, Jenna Hoffner 5, Karissa Mansure 10, Taylor Ryan 8, Megan Schwartz 2.

KSA Holiday Classic

Absegami 4 7 4 7 - 22

Lenape 9 16 8 0 - 33

A: Julia Dolan 4, Sara Pietropola 5, Mary Riggs 2, Arielle Schafer 6, Eva Sodaitis 5.

L: Alicia Hampton 10, Caroline Kovacs 2, Mackenzi McErlean 5, Amanda McGrogan 8, Alex Seedes 4, Maddie Sims 4.

Paul VI Holiday Tournament

Pennsauken 10 16 8 3 - 37

Camden Academy Charter 2 2 3 12 - 19

P: Sharlize Burgos 6, Destiny Campbell-Scott 1, Jamiyah Rivas 3, Briana Roberts 9, Zyaira Sonnebeyatta 2, Tenille Stewart 6, Shayla Sweeney 10.

CAC: Eliza Andujar 3, Savanna Sanchez 12.

Pennsville Tournament

Schalick 6 2 3 11 - 22

Pennsville 7 11 15 6 - 39

S: Grace Brown 6, Superia Ryan 16.

P: Jordan Beals 6, Logan Beals 5, Lexie DePew 6, Laura Esham 4, Alyssa Whipkey 17, Jenna Wyshinski 1.

Barnegat 7 15 10 15 - 47

Gateway 2 4 15 8 - 29

B: Shawna Anderson 10, Hannah Fahringer 4, Dana Lozito 11, Shannon McCoy 2, Kate Sicilano 7, Ashley Toner 13.

G: Erika DeJohn 1, Burkett Devon 5, Jada Hayes 4, Mikaela Lightcap 8, Olivia Lombardo 1, Antonia Pote 4, MacKell Schultes 4, Felicia Simmons 2.

Riverside Holiday Classic

Cherry Hill West 6 7 9 10 - 32

Haddon Heights 9 15 9 10 - 43

CHW: Donnelly 5, Libby Dougherty 8, M. Lewis 6, Jade Stubblefield 10, Taylor Thompson 3.

HH: Marissa Beebe 4, Myranda Christy 6, Jynazha Davis 3, Caroline Gormley 6, Leah Peshkin 4, Ashley Reynolds 20.

Salem 9 16 6 9 - 40

Riverside 11 4 7 24 - 46

S: T. Carter 2, Kayla Robinson 5, Gayle Sanders 12, Tiasia Tatem 16, D. White 5.

R: Alexis Davis 12, Kelli George 6, Lyndsay Micucci 11, Kelly Starke 2, Alix VanSciver 8, Elizabeth Zwick 7.

Score at the Shore

Howell 8 16 23 8 - 55

Oakcrest 4 4 7 17 - 32

H: Liz Capestro 4, Katie Capestro 14, Gianna Ciaciarelli 5, Perry Clifton 5, Bridget Conlahan 2, Gabby Greene 16, Jen Hodge 2, Lauren Kocsis 4, Brittany Lucey 3.

O: Olivia Aires 23, Anaylyah Barker 2, Clair Buskos 5, Kaitlin Nguyen 2.

Washington Tournament

Woodrow Wilson 11 12 9 14 - 46

Gloucester Catholic 13 10 13 15 - 51

WW: Ciarah Bennett 7, Tierah Bush 6, Iris Sanjurjo 4, Tamara Sellers 9, Ly'ayshia Stevens 20.

GC: Mary Gedaka 28, Maggie McIntyre 17, Naiyi Sabb 4, Kennedy Thompdon 2.