Tuesday's Results

Boys' Basketball

ART DIPATRI TOURNAMENT

Eastern 56, St. Joseph 51

AUDUBON HOLIDAY TOURNAMENT

Moorestown Friends 52, Audubon 51

Holy Cross 56, Gloucester 47

BILL OSBORN MEMORIAL

Penn Charter 71, Woodbury 60

Polytech (Del.) 59, Cedar Creek 42

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Holy Spirit 60, Delsea 55

COLLINGSWOOD TOURNAMENT

Collingswood 58, New Foundations 49

FRANK MCALARNEN MEMORIAL

Lower Moreland 50, Wildwood Catholic 41

GINNY WHITAKER TOURNAMENT

Cherry Hill East 61, Highland 53

PANTHERS CHRISTMAS SHOWCASE

Pennsauken 60, GAMP 47

Camden 71, Cherry Hill West 50

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

Pennsville 58, Gateway 39

Camden County Tech 67, Maple Shade 49

PETE AND JAMEER NELSON CLASSIC

Life Center 64, Bartram 56

PITMAN CLASSIC

Shawnee 71, Overbrook 32

Glassboro 68, Pitman 44

SCORE AT THE SHORE

Wall Township 65, Pemberton 63

Oakcrest 60, Absegami 52

Howell 50, Atlantic Tech 49 (OT)

SHIPPENSBURG TOURNAMENT

Egg Harbor Twp 59, Mtn Rdge (Md.) 53 (OT)

SPARTAN CLASSIC

Riverside 50, Florence 49

Lenape 52, Doane Academy 37

WASHINGTON TWP TOURNAMENT

Haddonfield 57, Washington Township 41

NONLEAGUE

Hopewell Valley 69, N. Burlington 66 (OT)

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON CLASSIC

Highland 44, Clayton 25

AUDUBON HOLIDAY TOURNAMENT

Audubon 33, Cinnaminson 18

Gloucester 47, Holy Cross 31

BOARDWALK CUP

Methacton 62, Cape May Tech 24

BOARDWALK BETZ MEMORIAL

Cherokee 47, Council Rock North 37

BUENA HOLIDAY TORNAMENT

Woodbury 45, Maple Shade 16

COLLINGSWOOD TOURNAMENT

Moorestown 53, Northern Burlington 50

Clearview 34, Collingswood 19

HADDONFIELD TOURNAMENT

Newark Tech 40, Delran 37

Haddonfield 59, Hightstown 19

KSA DISNEY TOURNAMENT

Lower Cape May 54, Baldwinsville 49

Ocean City 38, Shawnee 36

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

Gateway 35, Schalick 33

Barnegat 37, Pennsville 27

RIVERSIDE HOLIDAY CLASSIC

Haddon Heights 47, Riverside 35

WASHINGTON TWP TOURNAMENT

Gloucester Catholic 47, Washington Twp 23

Wrestling

NONLEAGUE

Paulsboro 48, Kingsway 17

Gloucester 63, Bishop Eustace 9

Paulsboro 57, Woodstown 12

Gateway/Woodbury 72, Bishop Eustace 3

Boys' Basketball Boxes

Art DiPatri Tournament

St. Joseph 8 11 16 16 - 51

Eastern 10 14 13 19 - 56

SJ: Jordan Herrin 19, Drew Hohman 7, B.J. Mitchell 10, Ricky Quirindongo 6, Jeff Thompson 1, Val Vadino 8.

E: Keith Davis 7, Logan Edwards 1, Justin Fendrick 12, Chase Finnegan 8, Darren Gibson 5, Maliq Sanders 17, Justin Williams 6.

Audubon Tournament

Moorestown Friends 13 12 11 16 - 52

Audubon 7 14 6 24 - 51

MF: Joe Beideman 22, Andy Cook 5, Shalen Doshi 2, CJ Eni 2, John Nutaitis 6, Jordan White 15.

A: Cameron Bordi 2, Brian Furlong 12, Nick May 9, Shawn McKee 8, Zach Pergola 2, Dillon Tassi 9, Zack Thomas 9.

Holy Cross 17 13 9 17 - 56

Gloucester 13 14 12 8 - 47

HC: Brandon Anderson 4, Billy Atkinson 2, Tymere DeShield 7, Greg Kousoulis 14, Zach Shontz 11, Brandon Simmons 7, Matt Thomas 11.

G: Roy Bond 9, Sai'mere Colon 3, Jallel Hatcher 23, Jake Petrick 10, Trey Thompson 2.

Bill Osborn Memorial

Woodbury 14 15 14 17 - 60

Penn Charter 17 26 11 17 - 71

W: Kapone Brown 6, Jalen Bundy 6, Jamere Lynch 6, Ja'zere Noel 6, Cornell Rocester 5, Kevin Tierney 11, Darius Triplett 6, Trey Wilson 14.

PC: Frank Driscoll 2, Evan Ferrell 4, Sean Foley 4, Michael Hnatkowsky 3, Jake McCain 20, Patrick McCain 21, Frank McGlinchey 2, Adam Mosenkis 2, Eric Stahlheber 2, Harrison Williams 11.

Polytech (Del.) 15 19 15 10 - 59

Cedar Creek 6 8 9 19 - 42

P(: Brown 5, Cody Davis 2, Michael Flamer 2, Gray 11, Hicks 9, Mallory 22, Pierce 1, Isaiah Robinson 2, Cameron Sacnell 3, Kyle Smith 2.

CC: Jalil Burrell 2, Lavelle Davis 5, Michael Gaines 16, Shamar Herring 2, Louie Pitale 10, Isaiah Watson 7.

Boardwalk Classic Showcase

Holy Spirit 14 19 11 16 - 60

Delsea 11 15 6 23 - 55

HS: CJ Barnes 10, Tyler Jones 18, Jack Marczyk 4, John Middleton 19, Jordan Taylor 9.

D: Keith Braxton 22, Will Conrey 2, Kaleb Morton 9, Kwame Morton 13, Kamel Morton 9.

Frank McAlarnen Memorial

Wildwood Catholic 7 2 18 14 - 41

Lower Moreland 15 16 8 11 - 50

WC: Will Bell 9, Charles Fields 3, Ryan Legler 1, Kevin McWade 5, D.J. Smith 13, Trey Smith 10.

LM: Matt Cerruti 15, Danny Duffy 10, Jake Fazio 5, Phil Madden 4, Tyler Millan 6, Nick Smolda 10.

Ginny Whitaker Tournament

Highland 11 19 10 13 - 53

Cherry Hill East 15 11 12 23 - 61

H: Jeff C. 1, Naquan Council 21, Pitree G. 4, Brandon H 2, Marcus J. 8, Darius Kinnel 9, Christian Scarfidi 8.

CHE: Josh Brown 2, Olin McClendon 14, Tom Perry 10, Lee Rosen-Swell 5, Jake Silpe 30.

Panthers Showcase

Cherry Hill West 14 13 9 14 - 50

Camden 18 9 26 18 - 71

CHW: Elijah Bey 20, Danny Buckwalter 8, Jack Goan 7, Bruce Neal 2, Can Oztamur 13.

C: Brad Hawkins 16, Rasool Hinson 24, Jamal Holloway 17, Myles Thompson 10, Tory Whiting 4.

GAMP 9 15 12 11 - 47

Pennsauken 20 20 9 11 - 60

G: Chris Bingham 2, John Capizzi 9, Alex Grey 2, Cesar Quezada 5, Deverris Stuckey 11, Matt Ventus 18.

P: Legther Astroyeza 3, Brunson 2, Deion Cassel 14, Anthony Dadson 12, McNair 7, Branden Mosely 10, Oxedine 1, Joshua Paulous 4, Jaylen Robinson 5, Rahshawn Thomas 2.

Pennsville Tournament

Gateway 7 9 8 15 - 39

Pennsville 6 17 23 12 - 58

G: Tyree Clark 3, Jeremy Hellyer 2, Nick Ruiz 10, Dan Teschko 19, Justyce Young 5.

P: Jeremy Boucher 2, Kyle Craner 4, Ryan Jackson 3, Jeremy McCoy 4, Colin Rieger 36, Robbie Saulin 7.

Nelson Holiday Classic

Life Center 11 17 16 20 - 64

Bartram 12 11 14 19 - 56

LC: Nysier Brooks 4, Tracy Carter 22, Elkharia Hidalgo 3, Kayode Ivrahim 11, Turquin Mot 7, Dennis Tunstall 17.

B: Cameron Arrington 9, Shawn Bailey 11, Martin Fischer 16, Jameel Hester-Bey 7, Maurice Waters 13.

Pitman Classic

Glassboro 21 26 9 12 - 68

Pitman 14 15 10 5 - 44

G: Caleb DeBouse 3, Acosta Kittles 28, Chris Maldonado 6, Noah Rogers 2, Deonte Rowland 3, Shyheim Smith 3, David Still 4, Christian Thompson 6, Jared Victor 13.

P: Mike D'Orazio 18, David Gerace 2, Will Gougon 14, Kyle Leach 7, Nick Sanitate 3.

Overbrook 3 8 10 11 - 32

Shawnee 18 14 20 19 - 71

O: James Alber 4, Margues Deshields 2, Keandie Ferguson 3, Justin Hagge 2, Damon Matthews 2, Will Miller 11, Ali Shoultz 2, Tommy Wyatt 6.

S: Dean Austin 14, Luke Cooper 16, Austin Crafts 2, Dylan Deveney 14, Max Gussen 7, Anthony Mague 6, Dean Noll 2, Luke Olenberg 2, Sam Portner 3, Alec Warren 5.

Score at the Shore

Wall Township 12 15 12 26 - 65

Pemberton 18 15 13 17 - 63

WT: Mike Andrejco 2, Brendan Barcas 10, Ryan Janeczek 27, RJ Janeczek 11, Trent Mitchell 15.

P: Taro Gaither 8, Jordan Heck 8, I'Javion Ivory 24, Ty'rae Johnson 11, Dezmen Johnson 3, Zion Powe 9.

Absegami 13 11 13 15 - 52

Oakcrest 11 13 21 15 - 60

A: Nelson 16, Seawright 4, Serebee 12, Townsel 11, Vega 9.

O: Jayden Britt 5, Vernon Burch 20, LaShawn Elliott 9, Trevor Little 18, Eddy Perez 4, AliQuan Stokes 2.

Atlantic Tech 8 7 16 13 5 - 49

Howell 9 17 10 8 6 - 50

AT: Will Akins 7, Damien Collins 10, Jovins Condry 4, Dom Defejimu 1, Dantae Jenkins 10, Kandall Rose 7, Marcus Watson 10.

H: Will Kocsis 10, Greg McManus 10, Matt Morton 10, Gino Palummo 15, Zack Rovner 5.

Shippensburg Tournament

Mountain Ridge 7 13 17 8 8 - 53

Egg Harbor Twp 4 17 12 12 14 - 59

MR(: Kevin Gamble 10, Steven Glasberner 5, Justin Halbritten 4, Hayden Lindsey 6, Lucas Lowry 7, Dylan Shinko 9, Michael Streetback 5, Dylan Williams 4, Colton Winner 3.

EHT: Quanif Ames 14, Rob Coursey 2, Omar Dixon 11, Christian Estrada 13, Carmine Fiore 10, Shemar Williams 9.

Spartan Classic

Lenape 14 13 14 11 - 52

Doane Academy 6 10 10 11 - 37

L: Kelsey Gray 2, Jordan Johnson 2, Garrett Mahon 9, Ryan McMahon 14, Jordan Russell 7, Andrew Sims 10, Dylan Yerkes 8.

DA: Titus Flowers 2, Bryce Green 14, Hayden Johnson 4, Chase Lane 7, Damon Wall 10.

Washington Twp Tourney

Haddonfield 26 3 16 12 - 57

Washington Township 5 16 8 12 - 41

H: Rich Bond 2, Nick DePersia 21, Robby Depersia 6, Tommy Kadar 18, Luke Leverick 4, Jake Robinson 6.

WT: Spencer Cook 4, Mekhi Greene 6, Justin Ortiz 13, Rich Racobaldo 8, Mike Simmons 6, Jerry Thompson 4.

Nonleague

Hopewell Valley 10 17 17 17 8 - 69

Northern Burlington 17 12 14 18 5 - 66

HV: True Alton 10, David Haytaian 24, Connor Markuleo 4, Mitchell Phillips 7, Drew Wiley 18, Jeff Wiley 6.

NB: David Coit 12, Jared Ganci 3, Lawrence Garner 6, Mark Granberry 4, Nate Lewis 15, Marshe Terry 11, Cameron Tucker 13, J'Maurie Tucker 2.

Girls' Basketball Boxes

Angela Anderson Classic

Highland 17 12 7 8 - 44

Clayton 3 9 2 11 - 25

H: Ayanna Bey 10, Mikayla Cohen 7, Devon Graf 5, Gia LaBance 2, Briana McKenzie 4, Jasmine Miranda 12, Denisha Sanders 4.

C: Catherine Copeland 3, Ally Moore 2, Kaymonah Praul 15, Francesca Shipe 4, Jada Simon 1.

Audubon Tournament

Cinnaminson 2 5 2 9 - 18

Audubon 7 7 13 6 - 33

C: Marisa DiLeo 5, Caitlyn Kollar 7, Anne O'Malley 2, Jill Vanak 4.

A: Katie Dunn 2, Erica Lord 3, Deanna Pineiro 5, Mackenzi Reilly 4, Bailey Warren 5, Kaitlyn Young 14.

Holy Cross 4 9 7 11 - 31

Gloucester 6 16 9 16 - 47

HC: Rachel Benson 2, Angie Carroll 2, Caruso 3, Mary Kiesner 2, Mackenzie Moran 5, Morgan Morocco 10, Cassy Skelton 7.

G: Makenzi Cooper 19, Kylee Hirst 11, Jacqueline Myers 6, Nikki Velez 11.

Boardwalk Cup

Cape May Tech 6 4 10 4 - 24

Methacton 13 15 16 18 - 62

CMT: Katie Ferrante 6, Laura Lombardelli 2, Danielle Pennington 2, Jacqui Schmucker 2, Aras Walker 2, Jen Woolley 10.

M: Jackie Cerchio 5, Jenna Cooper 2, Nicole Cooper 8, Ryan DeOrio 9, Lauren Engelman 10, Gabby Falcone 10, Brianna LaCurts 4, Casey McCue 8, Olivia Pennypacker 4, Sydney Thompson 2.

Boardwalk Betz Memorial

Council Rock North 6 7 9 15 - 37

Cherokee 12 13 8 14 - 47

CRN: Hailey Burns 2, Jessica Gerber 19, Megan Haggerty 2, Emily Mackin 2, Becca Margolis 10, Hannah Weiler 2.

C: Erin Brown 5, Samantha Debicki 3, Cailey Gibson 9, Jamie Manzo 2, Taylor McGlashan 5, Shaye McGoey 9, Leah Reistle 7, Isabella Therien 7.

Buena Holiday Tornament

Woodbury 14 13 6 12 - 45

Maple Shade 0 0 4 12 - 16

W: Zeaenna Brackett 20, Taylor Graham 4, Angelai Hayes 8, Araiah Holmes 4, Kayla Rone 2, Aniyah Twine 5, Kyarra Williams 2.

MS: Dymond Alexander 6, Carly Dombrowski 2, Jackson Ribeiro 2, Dana Sheply 4, Megan Stanton 2.

Collingswood Tournament

Moorestown 13 11 19 10 - 53

Northern Burlington 15 7 10 18 - 50

M: Jessie Britton 2, Miranda Chrone 12, Caroline Mabrey 10, Caroline Muccifori 12, Adriana Pendino 11, Hnahita Sabet-Paymen 6.

NB: Daysha Brown 2, LaChelle Colbert 20, Erika Hill 10, Brianna Montalvo 2, Madison Okerson 16.

Clearview 6 9 12 7 - 34

Collingswood 3 10 4 2 - 19

C: Elaina Hansen 8, Jordan Harbaugh 6, Liz Kramer 2, Brianna Ladner 4, Karli Pelino 2, Hannah Quast 10, Kori Warren 2.

C: Lauren Glaze 10, Jane Hatzell 1, Morgan McConnell 2, Molly ONeill 2, Hannah Taglang 4.

Haddonfield Tournament

Newark Tech 6 11 17 6 - 40

Delran 8 10 13 6 - 37

NT: Ny-Asia Anderson 2, Dayjah Anderson 6, Tajanay Etes 2, Nicole Johnson 9, Abbey Lawrence 18, Ashley McKinnon 1, Mya Muhammad 2.

D: Brenna Cloud 10, Bri Gizzi 16, Kaitlyn Hancock 2, Jess Larson 2, Morgan Ryan 5, Shayna Wiggins 2.

Hightstown 5 3 5 6 - 19

Haddonfield 14 10 28 7 - 59

H: Allison Lewis 3, Jessica Marcus 12, Nina Mason 2, Liz Weissenbergen 2.

H: Julianna Kabar 3, Mary Kelly 14, C.C Mooney 2, Taylor Sehdev 21, Arpie Senopoulous 6, Meg Smart 6, Annie Stanton 7.

KSA Disney Tournament

Shawnee 6 8 9 13 - 36

Ocean City 9 14 7 8 - 38

S: Hannah Aita 2, Jennifer Byrne 14, Jenna Hoffner 1, Karissa Mansure 4, Amanda Morello 2, Taylor Ryan 13.

OC: Karissa Bourbeau 2, Alexis Paone 7, Nicole Piergross 13, Grace Sacco 8, Sierra Schoenwald 8.

Baldwinsville 11 15 16 7 - 49

Lower Cape May 14 9 10 21 - 54

B: Carlucci 7, DeFazio 5, Lammers 2, Miller 12, Pascale 17, Walsh 6.

LCM: Kaylee Devine 2, Jessica Elliott 2, Madison Gibson 10, Lauren Holden 25, Ariel McGee 9, Carrie Wunder 2, Rian Young 4.

Pennsville Tournament

Barnegat 10 8 6 13 - 37

Pennsville 0 4 16 7 - 27

B: Shawna Anderson 4, Hannah Fahringer 3, Dana Lozito 1, Shannon McCoy 9, Gianna Pelechaty 5, Ashley Toner 12, Roxy Urso 3.

P: Jordan Beals 7, Lexie DePew 6, Laura Esham 4, Alyssa Whipkey 2, Jenna Wyshinski 4.

Riverside Holiday Classic

Haddon Heights 10 16 12 9 - 47

Riverside 14 2 6 13 - 35

HH: Marissa Beebe 4, Myranda Christy 4, Jynazha Davis 16, Caroline Gormley 3, Alex Pease 4, Leah Peshkin 8, Ashley Reynolds 8.

R: Kelli George 3, Lyndsay Micucci 16, Kelly Starke 2, Jessica Starke 2, Alix VanSciver 9, Elizabeth Zwick 3.

Washington Twp Tourney

Gloucester Catholic 11 12 15 9 - 47

Washington Township 7 7 2 7 - 23

GC: Mary Gedaka 9, Sophie Kinnarny 4, Jenna Leventis 2, Maggie McIntyre 16, Kiera Regan 2, Naiyi Sabb 8, Kennedi Thompson 6.

WT: Ashley Akumuo 1, Brianna Capacchione 9, Madison Dorney 2, Torie Eggers 6, Ciara Keitt 5.