Tuesday's Results

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Shipley 84, Mercy Vocational 43

Boys' Bowling

PUBLIC LEAGUE

Rush 3, Ben Franklin 1

Bartram 3, Boys' Latin 0

Girls' Bowling

PUBLIC LEAGUE

Rush 4, Ben Franklin 0

Bartram 2, West Philadelphia 1

Friday's Football

PIAA CLASS A QUARTERFINAL

Bishop McDevitt vs. Old Forge

at Pleasant Valley, 7

PIAA CLASS AAA QUARTERFINAL

Imhotep Charter vs. Academy Park

at Plymouth Whitemarsh, 7

Saturday's Football

DISTRICT 1 CLASS AAAA FINAL

North Penn vs. Upper Dublin

at Souderton, noon

PIAA CLASS AAAA QUARTERFINALS

La Salle vs. Parkland at Northeast, 1

STATE CLASS AA QUARTERFINALS

West Catholic vs. Dunmore

at Northern Lehigh, 1

Central League All-Stars

Boys' Cross-Country

FIRST TEAM

Jonah Gillespie-Sickm , Harriton

James Abrahams, Haverford

Matthew D'Aquila, Lower Merion

Liam Galligan, Springfield

Zack Forney, Ridley

Ian Reid, Strath Haven

Avery Lederer, Penncrest

SECOND TEAM

P J Murray, Conestoga

Theodore Neckowicz, Lower Merion

Joseph Angelina, Penncrest

Evan Hassman, Lower Merion

Joe Bergen, Haverford

Sam Ebby, Harriton

Bruce Herriott, Harriton

HONORABLE MENTION

Will Rieke, Lower Merion

Alex Dembek, Garnet Valley

Syed Shah, Upper Darby

Eli Shandelman, Lower Merion

Peter Armour, Strath Haven

Conner Todd, Harriton

Zach Liga, Strath Haven

Girls' Cross-Country

FIRST TEAM

Jamie Green, Ridley

Maia Mesyngier, Strath Haven

Johanna Nasman, Conestoga

Dominique Shultz, Conestoga

Naima Okami, Strath Haven

Tasha Greene, Harriton

Dootleen Joseph, Upper Darby

SECOND TEAM

Diana Dunn, Penncrest

Taylor Barkdoll, Strath Haven

Isabel Cardi, Strath Haven

Rowan Hassman, Lower Merion

Abby Loiselle, Strath Haven

Michelle Qin, Harriton

Fiona Maruca, Harriton

HONORABLE MENTION

Olivia Cooper, Radnor

Melissa Graham, Lower Merion

Sara Curran, Haverford

Julia Havertine, Radnor

Mary Kate Boccella, Conestoga

Rose Duffy, Conestoga

Amalia Robinson, Ridley

Suburban One National All-Stars

Girls' Volleyball

FIRST TEAM

Kate Foley, Pennsbury

Alexandria Koppany, Tennent

Julia Vreeswyk, Pennsbury

Morgan Collito, Council Rock North

Kate Rentz, Council Rock North

Hannah Sullivan, Council Rock South

Miranda Foster, Neshaminy

SECOND TEAM

Nicole Long, Tennent

Grace Laggan, Council Rock South

Elle Patterson, Pennsbury

Aly Kuiken, Council Rock North

Jillian Willis, Neshaminy

Dagney Gould, Pennsbury

Natalie Kazokas, Council Rock South

THIRD TEAM

Danae Barkley, Council Rock North

Laura Cochrane, Tennent

Ali Zinnen, Pennsbury

Mackenzie Maher, Neshaminy

Hadley Grundman, Council Rock North

Lindsay Snock, Tennent

Maddy Moores, Council Rock North

HONORABLE MENTION

Hannah Devlin, Council Rock South

Kayla Haddad, Pennsbury

Elaina Budny, Council Rock South

Kelsey Mcgill, Council Rock South

Crystal Tech, Neshaminy

Olivia Lynch, Neshaminy

Ariel Goldberg, Tennent

Jamie George, Tennent

Brittany Kelly, Neshaminy

Suburban One Continental All-Stars

Girls' Volleyball

FIRST TEAM

Steph Judkins, Pennridge

Natalie Arm, Central Bucks East

Sophia Videva, Central Bucks West

Krista Helveston, Central Bucks East

Savannah Bostwick, Souderton

Kayla King, Central Bucks West

Erin Cleary, Central Bucks South

SECOND TEAM

Maddie Mosser, Pennridge

Lindsay Beck, Quakertown

Aiden Wagenhoffer, North Penn

Sarah Poli, Central Bucks South

Erin Lane, Central Bucks East

Katie Hudson, Central Bucks West

Jennifer Krzeminski, Central East

THIRD TEAM

Monica Miller, Souderton

Tara Moffa, North Penn

Kailey Prall, Central Bucks West

Caitlin Saalfrak, Pennridge

Ashley Morris, Quakertown

Krista Hiller, Pennridge

Kate Woolsey, Central Bucks East

HONORABLE MENTION

Madison D'Angelo, Central Bucks East

Megan Manderson, Central Bucks South

Meghan Dunn, Central Bucks South

Julia Schweibenz, Central Bucks West

Victoria Smith, North Penn

Haley Novak, Souderton

Tori Reiner, Souderton