Friday's Results

Girls' Basketball

NONLEAGUE

Life Center 64, Westtown 34

Boys' Bowling

OLYMPIC CONFERENCE

Cherokee 3, Eastern 0

NONLEAGUE

Egg Harbor Township 4, Kingsway 0

Cherry Hill West 4, Atlantic County Tech 0

Girls' Bowling

NONLEAGUE

Egg Harbor Township 3, Kingsway 1

Cherry Hill West 4, Atlantic Tech 0

Girls' Basketball Boxes

Nonleague

Westtown 12 7 8 7 - 34

Life Center 12 16 25 11 - 64

W: Dagny Davidsdottir 11, Naomi Jimenez 9, Eunice Jimenez 14.

LC: Dezenceozo 2, King 5, Lewis 5, Nichols 11, Reed 21, Ripple 4, Simmons 4, Tunstall 12.

Saturday's Schedules

Football

CENTRAL GROUP 1 FINAL

Shore Regional at Palmyra, 4

SOUTH GROUP 1 FINAL

Pennsville vs. Clayton at Rowan, 11 a.m.

SOUTH GROUP 5 FINAL

Williamstown vs. Toms River North at Rowan, 6

STATE GROUP 3 FINAL

Delsea vs. Camden at Rowan, 2:30

Sunday's Schedules

Football

NON-PUBLIC GROUP 2 FINAL

Hudson Catholic at St. Joseph, 2:30

SOUTH GROUP 2 FINAL

West Deptford vs. Cedar Creek at Rowan, 11 a.m. SOUTH GROUP 4 FINAL

Shawnee vs. Timber Creek at Rowan, 6

Cape-Atlantic League American All-Stars

Boys' Soccer

FIRST TEAM

Nick Grotti, Millville, Forward

Jon Gjyleri, Egg Harbor Township, Forward

Enrique Fiallos, Egg Harbor township, Midfield

Kelvin Siem, Absegami, Midfield

Christian Bik, St. Augustine, Midfield

Derrick Amoako, Atlantic City, Midfield

Tim Cain, Millville, Midfield

Ryan Saul, Ocean City, Fullback

Alexander Dessoye, Egg Harbor Township, Fullback

Nate Bledsoe, Egg Harbor Township, Fullback

Jake Todd, Millville, Fullback

Russell Lindsay, Ocean City, Goalie

SECOND TEAM

Shadrach Asadu, Atlantic City, Forward

Victor Figueroa, Mainland, Forward

Joe Paone, Oakcrest, Midfield

Jimmy Flukey, Ocean City, Midfield

Marcial Islas-Marroquin, Bridgeton, Midfield

D.J. Briggs, St. Augustine, Fullback

Sam Fajuyi, Oakcrest, Fullback

Lee Fiocchi, Vineland, Fullback

Amir Brock, Egg Harbor Township, Fullback

Jeremy Wozunk, St. Augustine, Fullback

Andrew Giggs, Absegami, Fullback

Matt Heist, St. Augustine, Goalie

HONORABLE MENTION

Adam Petinga, Absegami

Alex Grueso, Absegami

John Catona, Absegami

Carlos Molina, Atlantic City

Eduardo Puerta, Atlantic City

Edras Palma, Atlantic City

Jason Hernandez, Bridgeton

Roberto Castro, Egg Harbor Township

Robert Dessoye, Egg Harbor Township

John Redding, Egg Harbor Township

Dennis George, Mainland

Keegen Ford, Mainland

Jack Sarkos, Mainland

Corbin Chance, Millville

Ryan McIsaac, Millville

Jared Klawitter, Millville

Jack Markley, Oakcrest

Tom Vieyra, Oakcrest

Oliver Paul, Oakcrest

Tommy Cusack, Ocean City

Matt Brook, Ocean City

Logan Bloomstead, Ocean City

Chris Theis, St. Augustine

Ryan McGlynn, St. Augustine

Chad Caralana, St. Augustine

Yusuf Yilmaz, Vineland

Bubby Labriola, Vineland

Matt DiGiorgio, Vineland

Girls' Soccer

FIRST TEAM

Jenna Sayers, Oakcrest, Forward

Abby Daigle, Millville, Forward

Emma Wilkins, Absegami, Forward

Despina Lianidis, Mainland, Midfield

Amber Rains, Millville, Midfield

Julia Dolan, Absegami, Midfield

Dara Hennessy, Ocean City, Midfield

Lauren Reed, Millville, Fullback

Jamie Hunter, Oakcrest, Fullback

Veronica Garcia, Ocean City, Fullback

Skylar Young, Mainland, Fullback

Imani Gaines, Millville, Goalie

SECOND TEAM

Tori Rolls, Ocean City, Forward

Lexi Miller, Mainland, Forward

Jordyn Martini, Egg Harbor Township, Midfield

Gabi Johnson, Oakcrest, Midfield

Sarah Patrignani, Vineland, Midfield

Christine Napoli, Vineland, Midfield

Alyssa Nanni, Vineland, Fullback

Daleiska Torres, Millville, Fullback

Alivia Handson, Mainland, Fullback

Payton Lagerholm, Vineland, Fullback

Brielle Smith, Oakcrest, Goalie

Courtney Flaherty, Egg Harbor Township, Goalie

HONORABLE MENTION

Genisa Nuise, Absegami

Paige Getter, Absegami

Alyse Miller, Egg Harbor Township

Stefania Piantadosi, Egg Harbor Township

Danielle Henry, Egg Harbor Township

Taylor Dalzell, Mainland

Aly Natanrok, Mainland

Faith Hegh, Mainland

Brooke Muhlbaier, Millville

Sydney Williams, Millville

Alyssa Simpkins, Millville

Haleigh Whitcraft, Oakcrest

Abby Silver, Oakcrest

Ashlee Conover, Oakcrest

Ally Zelinski, Ocean City

Sadie Ford, Ocean City

Sam Bornhardt, Ocean City

Gabby Perez, Vineland

Siera Rivera, Vineland

Melanie Milan, Vineland

Girls' Cross-Country

FIRST TEAM

Marielle Indyg, Absegami

Alyssa Aldridge, Mainland

Emily Dirkes, Mainland

Satara Scafe, Millville

Raelynne Miller, Millville

Alexa Weber, Ocean City

Emma Bergman, Ocean City

Mikaela Baker, Ocean City

SECOND TEAM

Erin Foley, Absegami

Nayeli Garcia, Bridgeton

Rachel Roesch, Egg Harbor Township

Emily Forester, Mainland

Pamela Myers, Oakcrest

Jenna Monaghan, Ocean City

Meridith Steel, Ocean City

Alison DeAngelis, Ocean City

HONORABLE MENTION

Rutu Patel, Absegami

Cyann Moyer, Absegami

Katie Cavanaugh, Atlantic City

Vanessa Carranza, Atlantic City

Norma Brito, Bridgeton

Alina Roell, Egg Harbor Township

Rachel Paduani, Egg Harbor Township

Kelly Glenn, Mainland

Aida Berg, Mainland

Sydney Caromano, Millville

Serena Townsend, Millville

Jessica Liepe, Oakcrest

Laiba Zeb, Oakcrest

Marissa Pacifico, Ocean City

Lauren Davidson, Ocean City

Jordan Tobolski, Vineland

Ibette Cruz-Lopez, Vineland

Field Hockey

FIRST TEAM

Jordan Allegretto, Ocean City, Forward

Rialee Allen, Ocean City, Forward

Kiersten Campbell, Atlantic City, Forward

Julianna Catania, Egg Harbor Township, Forward

Julia Herrington, Ocean City, Midfield

Shannon O'Reilly, Ocean City, Midfield

Sara Pietropola, Absegami, Midfield

Megan Stafford, Mainland, Midfield

Alexis Paone, Ocean City, Fullback

Nicholl Fenton, Ocean City, Fullback

Julia Falvo, Atlantic City, Fullback

Angelica You, Vineland, Goalie

SECOND TEAM

Kathryn Hutton, Mainland, Forward

Maria Farnan, Ocean City, Forward

Lauren Houf, Absegami, Forward

Rachel Johnson, Millville, Forward

Erin Hogan, Egg Harbor Township, Midfield

Tori Budd, Atlantic City, Midfield

Caylin Thompson, Millville, Midfield

Tumelo Nwanma, Vineland, Fullback

Nicole Pancari, Mainland, Fullback

Issy Gilhooley, Ocean City, Fullback

Alexa Burns, Absegami, Fullback

Peyton Wagner, Absegami, Goalie

HONORABLE MENTION

Victoria Picardi, Absegami

Joy Spavlik, Absegami

Lillie Cutugno, Atlantic City

Katia Naame, Atlantic City

Georgia Turner, Atlantic City

Rebecca Richman, Egg Harbor Township

Angelica Dagit, Egg Harbor Township

Hailey Rando, Egg Harbor Township

Ashley Albright, Mainland

Courtney Corson, Mainland

Paige Care, Mainland

Hannah Prichett, Millville

Natalie Corson, Millville

Alyn Dobrosky, Millville

Teagen Hay, Oakcrest

La'Ren Dutton, Oakcrest

Erynn Heggan, Oakcrest

Grace Steele, Ocean City

Britney Stein, Ocean City

Charity Beckert, Ocean City

McKenzie Bond, Vineland

Alexis Pineda, Vineland

Emily Torres, Vineland

Girls' Volleyball

FIRST TEAM

Ayana Culhane, Absegami

Samantha Spurrier, Our Lady of Mercy

Jennifer Figueroa, Pleasantville

Eshani Choksi, Absegami

Courtney Olson, Absegami

Emily Ohlson, Oakcrest

Sabrina Carey, Mainland

Samantha McGlynn, St. Joseph

SECOND TEAM

Adrianna Gonzalez, Absegami

Olivia Goff, Mainland

Jessica Baals, Our Lady of Mercy

Carly Cordle, Oakcrest

Gisela Palomino, Pleasantville

Mackenzie Fabrico, St. Joseph

Marissa Evans, Middle Township

Amanda Bilazzo, Cedar Creek

HONORABLE MENTION

Tiffany Vibora, Absegami

Analise Wagner, Absegami

Samantha Kemmerer, Atlantic County Tech

Angelique Yarrow, Atlantic County Tech

Annika Nelson, Cedar Creek

Taryn Richardson, Cedar Creek

Melanie Malcom, Mainland

Julianna Keenan, Mainland

Rachel Coulter, Middle Township

Brianna Reef, Middle Township

Corrine Price, Oakcrest

Kelly Duffy, Oakcrest

Brandi Winchester, Our Lady of Mercy

Ashleigh Burrichter, Our Lady of Mercy

Nyasia Fowlkes, Pleasantville

Cristal Velez, Pleasantville

Sarah Wible, St. Joseph

Julianna Paolini, St. Joseph

Cape-Atlantic League National All-Stars

Boys' Soccer

FIRST TEAM

Raul Garcia, Pleasantville, Fullback

Ray Wilson, Middle Township, Fullback

Zack Thomas, Middle Township, Fullback

Jackson Rodgers, Wildwood Catholic

Oscar Mancia, Pleasantville, Forward

Derlin Jimenez, Pleasantville, Forward

Trent Canter, Middle Township, Forward

Jorge Flores, Pleasantville, Midfielder

Tim Brown, Middle Township, Midfielder

Joe Fala, Middle Township, Midfielder

Juan Carlos Belmonte, Atl. Co. Tech, Midfielder

Anthony Zampirri, Wildwood Catholic

SECOND TEAM

Sean McMullen, Middle Township, Fullback

Randy Knapp, Buena, Fullback

Jorge Mario Penagos, Atl. Co. Tech, Fullback

Jarred Wallace, Wildwood Catholic, Forward

Jake Rutledge, Cape May Tech, Forward

Brendan Forrest, Middle Township, Forward

Ryan Legler, Wildwood Catholic, Midfielder

Tony Genaro, Lower Cape May, Midfielder

Christian Rafter, Middle Township, Midfielder

Jose Contreras, Cedar Creek, Midfielder

Hunter Steele, Atl. County Tech, Midfielder

Alexis Olivera, Pleasantville, Goalie

HONORABLE MENTION

Ryan Shamus, Holy Spirit

Quinn Advena, Holy Spirit

Theo Potiris, Holy Spirit

Elliot Dingler, Middle Township

Tom Williams, Middle Township

Nik Anagnou, Middle Township

Chris Suttera, Lower Cape May

Patrick Moore, Lower Cape May

Gabe Crowley, Lower Cape May

Jerit Sanchez, Buena

Chris Gazzara, Buena

Joey Delizza, Buena

Ronielle Leyva, Pleasantville

Giovanni Rodriguez, Pleasantville

Marven Guzman, Pleasantville

Tyler Mericle, Wildwood Catholic

Frank Phillips, Wildwood Catholic

Rakim Coyle, Wildwood Catholic

Sean Heefner, St. Joseph

Shane Leyden, St. Joseph

Chris Lopez, St. Joseph

Carlos Gallego, Atlantic County Tech

Preston Beasley, Atlantic County Tech

James Grimm, Atlantic County Tech

Brinton Shinn, Cedar Creek

Andrew Brown, Cedar Creek

Sergio Lopez, Cedar Creek

Boys' Cross-Country

FIRST TEAM

Mark Nelson, Lower Cape May

Nate Sanders, Middle Township

Billy Francz, Cedar Creek

Mike Lyons, Cedar Creek

Brandon Walters, Cedar Creek

Teddy Lind, Atlantic Tech

Tim Meineke, Cedar Creek

Dan Moses, Wildwood Catholic

SECOND TEAM

Justin Deissler, Cedar Creek

Van Logan, Cedar Creek

Will Berger, Lower Cape May

Nathan Scribner, Cedar Creek

Josh Moore, Middle Township

Chris Johnson, Wildwood Catholic

Tyler Tarquino, Buena

Lee Warner, Middle Township

HONORABLE MENTION

Matthew Hernandez, Atlantic Tech

Bo Repko, Buena

Herbert Sykes, Buena

Kenny Beltrante, Cedar Creek

Owen Bradley, Cedar Creek

Jack Gombar, Cape May Tech

William Dietrich, Cape May Tech

Anthony Coleman, Holy Spirit

Conor Linglebach, Holy Spirit

Mike Winter, Lower Cape May

Andrea Paolino, Lower Cape May

Lee Warner, Middle Township

Rob Giulian, Middle Township

Rafael Ortiz, Pleasantville

Philip Pfaffman, Wildwood Catholic

Mingkun Sun, Wildwood Catholic

Boys' Cross-Country

FIRST TEAM

Mark Nelson, Lower Cape May

Nate Sanders, Middle Township

Billy Francz, Cedar Creek

Mike Lyons, Cedar Creek

Brandon Walters, Cedar Creek

Teddy Lind, Atlantic Tech

Tim Meineke, Cedar Creek

Dan Moses, Wildwood Catholic

SECOND TEAM

Justin Deissler, Cedar Creek

Van Logan, Cedar Creek

Will Berger, Lower Cape May

Nathan Scribner, Cedar Creek

Josh Moore, Middle Township

Chris Johnson, Wildwood Catholic

Tyler Tarquino, Buena

Lee Warner, Middle Township

HONORABLE MENTION

Matthew Hernandez, Atlantic Tech

Bo Repko, Buena

Herbert Sykes, Buena

Kenny Beltrante, Cedar Creek

Owen Bradley, Cedar Creek

Jack Gombar, Cape May Tech

William Dietrich, Cape May Tech

Anthony Coleman, Holy Spirit

Conor Linglebach, Holy Spirit

Mike Winter, Lower Cape May

Andrea Paolino, Lower Cape May

Lee Warner, Middle Township

Rob Giulian, Middle Township

Rafael Ortiz, Pleasantville

Philip Pfaffman, Wildwood Catholic

Mingkun Sun, Wildwood Catholic

Football

FIRST TEAM

OL, Breon Bonner, Bridgeton

OL, Jon Morris, Bridgeton

OL, Eddie Torres, Buena

OL, LJ Madonaldo, Buena

OL, David Bond, Middle Township

WR, Ahmir Mitchell, Cedar Creek

WR, Bo Melton, Cedar Creek

WR, Markquise Bell, Bridgeton

RB, Terrence Smith, Oakcrest

RB, Sam Crouch, Buena

QB, Jesse Milza, Cedar Creek

QB, Kendall Elliott, Oakcrest

K, Cade Antonucci, Holy Spirit

DL, Own Bowels, Cedar Creek

DL, Kevaughn Street, Bridgeton

DL, Antonio Rodriquez, Buena

DL, Jordan Miro, Buena

LB, Isaiah Watson, Cedar Creek

LB, Dante Daniels, Holy Spirit

LB, Yaier Hinton, Oakcrest

LB, Tim Suter, Buena

DB, Malachi Timberlake, Cedar Creek

DB, David Mosley, Bridegton

DB, Tyler Rainear, Buena

DB, Quadir Albright, Buena

P, William Morgan, Pleasantville

SECOND TEAM

OL, John Babbitt, Lower Cape May

OL, James Giesel, Cedar Creek

OL, Sam Torres, Holy Spirit

OL, Austin Forvour, Oakcrest

WR, William Gaskill, Holy Spirit

WR, Dan Tarsitano, Holy Spirit

WR, Louie Pitale, Cedar Creek

RB, Shawn Scott, Middle Township

RB, Reggie-Jean Charles, Holy Spirit

RB, Revelle Williams, Bridgeton

RB, Daniel Samuel, Pleasantville

QB, Matt Harris, Middle Township

K, Pat Moran, Cedar Creek

DL, Anthony Dobronte, Holy Spirit

DL, Marlon Chiles, Pleasantville

DL, Eric Burch, Pleasantville

DL, Zeb Smith, Oakcrest

LB, Adbel Vasquez, Cedar Creek

LB, Daquan Solomon, Bridgeton

LB, William Fish, Oakcrest

LB, Aaron Cotrell, Lower Cape May

LB, Jake Maxwell, Buena

LB, Justin Inman, Buena

DB, Justin Figueroa, Holy Spirit

DB, Isaiah Burse, Pleasantville

P, Aaron Garcia, Middle Township

HONORABLE MENTION

Joe Porpora, Holy Spirit

Lee Dawson, Holy Spirit

Mason Murphy, Holy Spirit

Gavin Liepe, Holy Spirit

Frank Rivera, Cedar Creek

Nick Frantz, Cedar Creek

Khamir Harvey, Cedar Creek

David Camp, Cedar Creek

Nico Rizzo, Bridegton

Shamir Williams, Bridgeton

Basil Willaims, Bridgeton

Saheed Grandison

Andrew Robb, Lower Cape May

Isaac Whitmore, Lower Cape May

Zach Campbell, Lower Cape May

Mark Turner, Oakcrest

Kyle Miller, Oakcrest

Yahsin McKee, Oakcrest

Jailen Heard, Oakcrest

Jean Revel, Pleasantville

Edwin Sierra, Pleasantville

John Robinson, Pleasantville

Deante Ramseur, Pleasantville

Jack Eidenberg, Middle Township

Jessie Godwin, Middle Township

John Zarfati, Middle Township

Wyatt McCart, Middle Township

Ben Schuler, Buena

Jarell Jackson, Buena

DeJour Fisher, Buena

Colton Jones, Buena

Football History

2014 Champions

South Jersey Group 1: Paulsboro

South Jersey Group 2: Haddonfield

South Jersey Group 3: Delsea

South Jersey Group 4: Shawnee

South Jersey Group 5: Cherokee

Central Jersey Group 1: Shore Regional

Central Jersey Group 2: Rumson-Fair Haven

Central Jersey Group 3: Matawan

2013 Champions

South Jersey Group 1: Glassboro

South Jersey Group 2: Haddonfield

South Jersey Group 3: Delsea

South Jersey Group 4: Shawnee

South Jersey Group 5: Cherokee

Central Jersey Group 1: Point Pleasant Beach

Central Jersey Group 2: Rumson

Central Jersey Group 3: Hopewell Valley

Central Jersey Group 4: Brick