Sunday's Results

Boys' Basketball

MAPL-FSL CHALLENGE

Peddie School 67, Friends' Central 58

Hun School 58, Shipley 56

NONLEAGUE

Haverford School 50, Father Judge 44

Girls' Basketball

ART TURNER CLASSIC

Neumann-Goretti 57, St. Frances Acad. (Md.) 39

BLUE CHIP TIP-OFF CLASSIC

Bishop Shanahan 48, Lansdale Catholic 39

Cardinal O'Hara 61, Bishop Ireton 31

Archbishop Carroll 53, Abington Friends 46

Archbishop Wood 43, Friends' Central 21

Our Lady of Good Council 73, Spring-Ford 40

Bonner-Prendergast 60, Pope John Paul II 48

HAVERFORD TOURNEY

Norristown 39, Haverford High 31

NONLEAGUE

New Media Charter 56, West Catholic 36

Boys' Basketball Boxes

MAPL-FSL Challenge

Friends' Central 20 15 13 10 - 58

Peddie School 12 19 14 22 - 67

FC: Chuck Champion 24, De'Andre Hunter 24, Myles Robinson 2, Antone Walker 8.

PS: Jeremiah Ferguson 10, Tyler Jones 15, Dan Largey 28, Dylan Lloyd 5, Jack Weber 9.

Shipley 9 22 10 15 - 56

Hun School 20 13 8 17 - 58

S: Kiyon Hardy 17, Arvelle Jones 5, Micah Salamon 3, Sam Sessoms 25, Tom Sobelman 6.

HS: Niall Carpenter 14, Justin Cort 4, Sasha French 13, Austin Harriott 14, Lorenzo Stinazzi 13.

Nonleague

Haverford School 8 13 12 17 - 50

Father Judge 12 7 5 20 - 44

HS: Gavin Burke 3, Joe Dignazio 12, Jack Marshall 15, Tom McNamara 6, Kharon Randolph 14.

FJ: Quinn DeNofa 10, Justin Fleming 11, Lance-Amir Paul 5, Quincy Reed 11, Marc Rodriguez 7.

Girls' Basketball Boxes

Art Turner Classic

St. Frances Acad. (Md.) 14 12 8 5 - 39

Neumann-Goretti 19 17 13 8 - 57

SFA(: Mikiara Carroll 1, Maya Davis 9, Cerenity James 6, Shawnkia McMullen 6, Aisha Smith 11, Tyanna Tustis 6.

N: Minika Glenn 2, Jabria Ingram 10, Alisha Kebbe 10, Morgan Lenahan 14, Chyna Nixon 11, Jada Russell 3, Kamiah Smalls 7.

Blue Chip Tip-off Classic

Pope John Paul II 13 12 10 13 - 48

Bonner-Prendergast 10 9 25 16 - 60

PJPI: Lauren Ciuba 3, Annie Kohutka 4, Shannon Mullen 3, Stephanie Petery 8, Monica Rapchinski 2, Gabby Troisi 19, Rachel Yerger 9.

B: Paige Brady 2, Princess Clemons 17, JayLynn Durrett 3, Nyah Garrison 17, Caroline Manfre 6, Maeve McCann 7, Maggie McPeak 5, Emily Monaghan 3.

Bishop Shanahan 10 8 13 17 - 48

Lansdale Catholic 5 11 7 16 - 39

BS: Kelly Baisle 7, Ciara Ford 19, Mikayla Maxwell 2, Grace Phillips 6, Jen Sendi 4, Courtney Worley 10.

LC: Lauren Crim 2, Maile Erwin 2, Emily Smith 5, Kim Talley 12, Laura Vetter 1, Abby Ward 12, Brady Wassel 5.

Haverford Tourney

Norristown 7 4 11 17 - 39

Haverford High 2 4 12 13 - 31

N: Beyonce Collins 9, Lauren Fortescue 14, Patty Fortescue 6, Daijah James 10.

HH: Amanda Battista 15, Brianna Blair 6, Ashley Murphy 8, Annalena O'Reilly 2.

Saturday's Boys' Basketball

Ches-Mont League

Downingtown East 13 8 15 11 - 47

Unionville 19 6 7 6 - 38

DE: Bertolami 3, Ryan Cahill 11, Jaret Cooper 13, Wills Montgomery 6, Will Peiffer 9, Malik Slay 5.

U: Clark 2, Fullington 13, Garver 4, Goodier 5, Shasten 14.

Floors USA-Philly.com/Rally Play-By-Play Tip-Off Classic

Parkland 9 8 7 14 - 38

Roman Catholic 20 16 11 23 - 70

P: Baer 8, Ereisbach 11, Iorio 5, Stout 11, Zecky 3.

RC: Tony Carr 9, Dakquan Davis 10, Anthony Dawson 3, Seth Lundy 3, Paul Newman 5, Jon-Paul Sanders 10, Lamar Stevens 22, D'Andre Vilmar 8.

Lancaster McCaskey 16 10 14 19 - 59

Archbishop Wood 18 13 27 17 - 75

LM: Izaiah Baratta 7, Omar Baskerville 2, Ricky Cruz 8, Kobe Gantz 14, Jaunya Gonzalez 6, William Joseph 5, Greg Nunez 3, Randolph Speller 11, Darin Terrell 3.

AW: Matt Cerruti 3, Tommy Funk 17, Collin Gillespie 19, James Gillespie 6, Keith Otto 4, Tyree Pickron 19, Seth Pinkney 3, Karrington Wallace 4.

South Shore (N.Y.) 3 12 18 18 - 51

Washington 11 11 8 15 - 45

SS(: Shevon Anisca 3, Jalen Blaize 2, Yaradyah Evans 3, Ziare Mateen 16, Sheldon Miller 6, Shaquille Ricks 9, Nick Simeon 10, Brandon Speller 2.

W: Quadir Allen 9, Saleem Brown 7, Shaheed Fagan-Haynes 8, Denelle Holly 3, Elijah Kiah-El 9, Jahi Randal 9.

Conwell-Egan 13 11 19 7 - 50

Fels 14 6 13 5 - 38

C: Vinny Dalessandro 19, Daniel Green 6, James Leible 2, LaPri McCray- Pace 18, Darien Simmons 5.

F: Bertand 7, Bohannan 2, Boyd 3, Mantalus 2, Snead 15, Tuberville 2, Wilson 7.

Taylor Allderdice 17 8 24 21 - 70

Imhotep Charter 17 14 10 24 - 65

TA: Creighton 5, Dixon 10, T. Jackson 14, J. Jackson 22, Ogbana 7, Rawls 9, Tugh 3.

IC: Jaquan Arrington 13, Jaekwon Carlyle 16, Daron Russell 23, Donte Scott 5, Kobe Thomas 8.

Dover 8 15 19 10 - 52

Neumann-Goretti 17 15 22 19 - 73

D: Allen 16, Douglass 13, Haskins 4, Justice 2, Moore 8, Woodlyn 9.

N: Rasheed Browne 15, Dhamir Cosby-Roundtree 8, Quade Green 20, Zane Martin 20, Mike Milsip 2, Dymir Montague 2, Noah Warren 6.

Martin Luther King 24 12 8 12 - 56

Chester 6 16 18 20 - 60

MLK: Bell 9, Burgess 6, Horn 4, Kay 11, Lee 2, McCall 5, Samir 19.

C: Jahmi Bailey-Green 2, Khaleeq Campbell 19, Jordan Camper 3, Ahrod Carter 7, Dymon Colbert 3, Marquis Collins 11, Stanley Davis 5, Jamar Sudan 10.

Acad. of New Church 10 14 11 21 - 56

Archbishop Carroll 11 11 24 20 - 66

AoNC: Justin Anderson 5, Matt Cotton 23, Markus Littles 9, Tim Spencer 6, Markus Stevenson 11, Louie Wild-DiOrio 2.

AC: Miks Antoms 4, Keyon Butler 4, Colin Daly 13, Ryan Daly 16, Devon Ferrero 2, John Rigsby 10, Josh Sharkey 17.

Galloping Ghosts Classic

Wissahickon 12 8 18 16 - 54

Upper Darby 12 3 14 19 - 48

W: Noah Curran 17, Shane Ford 2, Zach Gelman 4, Michael Howard 7, Marlyn Johnson 2, Zach Reiner 8, Alex Tappen 14.

UD: Troy Butler 12, Jordan May Craddle 8, Maurice Grier 6, Kahleel Henry 8, Anthony McFall 2, Raquon West 12.

PA Challenge

Science Leadership 3 15 8 5 - 31

Franklin Learning Center 12 7 18 9 - 46

SL: Lewis F. 17, Justice 3, Dan S. 11.

FLC: Cubair Cruse 9, Stacy Davis 1, Tyler Johnson 10, Shaheed Muhammad 15, Tahmir Wade 11.

Franklin Learning Center 8 6 6 11 - 31

Robeson 20 17 19 6 - 62

FLC: Amado Ba 2, Tyler Johnson 3, Shaheed Muhammad 5, Justin Smith 6, D.J Traore 9, Tahmir Wade 6.

R: Nasir Cassel 14, Daiquan Copeland 9, Quadir Croston 5, Mark Greene 6, Musa Harrison 9, Walter Hester 9, Will Hundley 4, Thomir Jackson 6.

Pennridge Memorial Tip-Off Tournament

Methacton 5 2 12 13 - 32

Pennridge 8 22 13 13 - 56

M: J. Cardarelli 6, Cercho 6, C. Jones 3, Kerkering 2, Malachaowski 2, Neaebauer 4, P. O'Neill 1, A. Pisano 2, S. Savage 2, Trafefler 3.

P: Deon Balmer 4, Ryan Cuthbert 9, AJ Demarco 2, Ryan Kinky 6, Dan Long 14, Luke Nuneviller 5, Max Wagner 12, Sean Yoder 2, Kyle Yoder 2.

Rabberman Tournament

Central Bucks East 9 14 10 16 - 49

Jenkintown 6 9 9 15 - 39

CBE: Justin O'Neil 11, Matt Pattyson 8, Blake Peterson 4, Ryan Plack 5, Elijah Seger 10, Tommy Strasburger 11.

J: John Contoudis 2, Jameson Kolb 7, Gavin Lafferty 2, Andres Madden 3, Colin Mulvaney 9, Carl Robinson 11, Frank Sobolewski 5.

Radnor Tip-Off Tournament

Episcopal Academy 12 17 17 15 - 61

Radnor 6 0 10 10 - 26

EA: Nick Alikakos 16, Matt Dade 1, Conner Delaney 14, Jack O'Connell 2, Colin Phillips 4, Jack Purcell 4, Jermaine Rhoden 2, Kyle Sacchetta 4, Matt Woods 14.

R: Jake Bodenger 8, Vernon Harper 2, Vinny Kelly 5, Michael Li 2, Phil Regan 2, Mason Ressler 7.

Quakertown 23 23 16 15 14 - 91

Roxborough 20 14 23 20 8 - 85

Q: N. Drosnock 7, Charles Ervin 19, J.R. Grimmage 7, Ty Harrison 11, Ryan Howard 2, Rob Mestra 2, Girffin Schmidt 43.

R: Hanif Alexander 20, Wallace Dunbar 13, Jovan Hammond 23, Tymir Spruel 2, Eric Washington 5, Terrell Williams 3, Isaiah Woodard 6, Jerome Wright 13.

Skip Coleman Tip-Off Tournament

Northern Allegheny 10 11 12 15 - 48

La Salle 16 20 4 14 - 54

NA: Curtis Aiken 9, Isaac Barnes 3, Devin Bleamling 5, Ray Chandler 3, Dom DeCello 11, Keegan Phillips 12, Isaiah Zeise 5.

LS: Zach Crisler 4, Phillip Held 2, Ryan McTamney 9, Matt Paulus 15, Dan Remolde 6, Shane Stark 11, Jarrod Stukes 7.

Norristown 7 8 14 14 - 43

State College 13 14 15 15 - 57

N: Darryl Carr 7, Amir Carter 7, Reggie Collins 2, Pierre Corner 2, Tyrique Lyons 10, Kether Massiaz 10, Darius McGowan 4, Mike Scaltrito 1.

SC: Eli Bokunewicz 2, Drew Friberg 7, Tommy Fribers 3, Dylan Horne 2, Lee Koodela 2, Brian Scanlon 8, Tommy Sekunda 23, Andrew Witt 10.

Solebury Tip-Off Tournament

George School 7 15 12 12 - 46

Solebury School 18 16 22 8 - 64

GS: Darius Brummel 7, Shadimere Coles 5, Chris Gilbert 7, Luke Haug 9, Max Malavsky 3, Austin Murphy 11, Kenneth Rodriguez 4.

SS: Devon Brewster 8, Justin Derger 11, London Green 10, Devin Matchett 10, Luca Naughton 5, Macio Sexton 3, Peter Sorber 4, Curtis Thompson 13.

Souderton Rotary Tournament

Simon Gratz 13 19 12 27 - 71

Souderton 11 20 8 20 - 59

SG: Khanif Brown 15, James Curtis 6, Jamal Goode 7, Jahmaris Jefferson 13, Harvey Lath 9, Tyriek Meredith 15, Kevin Tillgman 4, Isiah Wallace 2.

S: Mike Bealer 7, Ian Beardsley 5, David Brush 1, Austin Eberhart 11, Ty Salone 11, Tracy Simsick 23.

Steel City Classic

Medical Acad. Charter 22 13 14 32 - 81

Math, Civics and Sciences 18 35 16 24 - 93

MAC: Brown 20, Corrales 36, Garcia 5, Lora 18, Rosa 2.

MCaS: Malik Archer 18, Edward Croswell 5, Nasir Cunningham 6, Nazir Gossette 11, Tyrae Green 16, Zahir Jackson 2, Tymair Johnson 16, Darrin Manning 3, Saheed Peoples 9, Greg Smith 5, Ja'Quill Stone 2.

Twin Valley Tournament

Brandywine Heights 5 8 8 5 - 26

Owen J. Roberts 20 9 21 19 - 69

BH: Flicker 5, Jorge 4, Miller 2, Romig 1, Rothrock 2, Swire 6, Tavaras 2, Tiongson 4.

OJR: Bailey 5, Cervi 2, Davidheiser 13, Lewis 6, May 4, Praweckyj 7, Stuart 4, Vondercrone 2, Walker 20.

Unionville Tip-Off Tournament

Kennett 4 13 9 10 - 36

Springfield (D) 14 13 10 14 - 51

K: Matt Kelly 2, Ben Lesher 4, Parker Leto 2, Connor McGlone 18, Tyler Nunn 10.

S: Justin Collins 5, Alex DeAngelis 6, Nick Fox 3, Mason Liberty 4, Kyle Ryan 18, Kyle Sullivan 15.

Vanguard Classic Tip-Off Tournament

Collegium Charter 14 26 12 8 - 60

Sun Valley 19 15 13 24 - 71

CC: Merrick Evans 8, Gary Grove 16, Sahmere Miller 6, Ahmadu Sarnor 27, Zhion Wesley 3.

SV: Deonsclo 7, Hall 27, Ryan 14, Sabree 13, Staford 7.

Nonleague

Pennington 7 11 13 8 - 39

George School 12 10 17 13 - 52

P: Brian Daniels 2, Jalen Gaffney 8, Bo Hartpence 8, D.J. Rice 19, Jamal Tucker 2.

GS: Darius Brummel 15, Shadimere Coles 8, Chris Gilbert 15, Luke Haug 2, Austin Murphy 2, Kiany Probherbs 8, Kenneth Rodriguez 2.

Parkway Northwest 18 17 10 21 5 - 71

Abington Friends 11 18 20 17 11 - 77

PN: Harris 5, Hutchins 7, Islam 9, McNeil 6, Semega 3, Young 41.

AF: Tahir Andrews 3, Joel Arteaga 12, Jordan Baker 17, Jack Levy 9, C.J. May 1, Nick Sinni 6, Jared Smith 6, Jake Stark 23.

Ridley 12 16 15 14 - 57

Liberty 13 10 11 13 - 47

R: Bollinger 10, Bramwell 11, Foster 14, Patterson 2, Thompson 2, Wing 18.

L: Griffin 12, Hoffman 7, Martinez 1, Priestas 5, Santiago 5, Serrano 17.

Cristo Rey 7 7 15 10 - 39

Haverford School 16 5 14 13 - 48

CR: Matt Bempah 19, Jalil Moseley 3, Anthony Rodgers 3, Stefan Saunders 14.

HS: Gavin Burke 2, Joe Dignazio 7, Jack Marshall 14, Tom McNamara 4, Kharon Randolph 12, Asim Richards 9.

Bartram 3 2 15 17 - 37

Coatesville 12 14 14 15 - 55

B: Bullock 2, Flynn 1, Goff 3, Heston 18, Ransom 2, Sharif 1, Thompson 10.

C: Tyrel Bladen 3, Rome Boyer 8, Kamau Brickus 10, Trent Hugan 19, Justus Martinez 15.

Great Valley 8 19 9 18 - 54

Boyertown 6 24 10 19 - 59

GV: Paul Brophy 1, Will Buzan 24, Alex Capitano 8, Ryan Dailey 7, Andrew Gal 10, Andrew Wineinger 4.

B: Ben Longacre 14, Tom Randall 2, Eric Spohn 22, Sean Tamasitis 6, Marcus Thomas 15.

Palumbo 13 11 7 12 - 43

Germantown Academy 18 20 19 14 - 71

P: Bey 8, Campbell 4, Carter 14, Jones 9, Kesselly 1, Preston 4, Reiph 3.

GA: Gabe Alter 7, Brian Basile 2, Josh Brownstein 5, Eathyn Edwards 2, Ben Garcia 5, Devon Goodman 15, Evan-Eric Longino 16, Kyle McCloskey 10, Joe Stinson 2, Cole Storm 5, Bailey Whitman 2.

Bensalem 6 12 12 14 - 44

Archbishop Ryan 20 15 18 7 - 60

B: Dean 8, Douglas 5, Green 11, Jones 2, Quarterman 8, Roberts 6, Vaughn 4.

AR: Izaiah Brockington 17, Amin Bryant 4, Ed Cahoe 2, Austin Chabot 9, Christopher Guest 2, Freddie Killian 8, Matiss Kulackovskis 8, Chris Palantino 3, Austin Slawter 3, Fred Taylor 4.

Pottstown 9 22 13 16 - 60

Central Bucks West 23 16 17 19 - 75

P: Brown 20, Diamond 5, Edwards 17, Gregory 2, Hall 5, Smith 4, Tinson 4, Washington 3.

CBW: Shane Harrison 2, Erich Hohlenleitner 19, Luke Irons 9, Connor Lynch 8, Zach Paley 1, Bill Power 13, Cal Reichwein 6, Jake Reichwein 8, Ben Riegel 9.

West Chester Rustin 7 18 16 18 - 59

Plymouth Whitemarsh 22 12 19 24 - 77

WCR: Tajik Asparagus 7, Timmy Durant 6, Brandon Frazier 6, Ryan Loucks 8, Jake Nelson 14, Ty Pringle 4, Tyler Ramirez 14.

PW: Kevin Ashenfelter 11, Cheo Houston 1, Mike Lotito 2, Xzavier Malone 27, Grady Minick 7, Oakley Spencer 13, Ahmad Williams 6, Ahmin Williams 10.

Saturday's Girls' Basketball

Archbishop Ryan Tip-Off Tournament

New Foundations 7 6 5 1 - 19

St. Hubert 22 14 8 7 - 51

NF: Kviah Breazeale 7, Nicole Gilchrist 2, Erika McDermott 1, Nyjah Moody 4, Jen Mullen 2, S. Dos Santos 2, Paige Vincent 1.

SH: Haley Crossly 1, Alexa Forward 10, Courtney Hoffman 4, Allison Hooven 4, Emma Keal 2, Meghan Matthews 8, Megan O'Connell 4, Carla Ovington 5, Caela Russell 4, Celine Tobin 8, Allison Wilson 1.

Agnes Irwin 0 10 4 9 - 23

Archbishop Ryan 20 8 11 5 - 44

AI: Blomstrom 9, Lane 7, Miller 3, Napoleon 3, Schmidt 1.

AR: Annie Cashman 4, Shannon Glenn 12, Amanda Lawson 2, Monee Moore 4, Julia O'Shea 6, Sarah Ostaszewski 4, Taliyah Rahman 2, Ashley Smink 8, Isabella Vazquez 2.

Art Turner Classic

Whitman (Md.) 12 5 9 11 - 37

Neumann-Goretti 32 6 24 13 - 75

W(: Marie Hatch 5, Betsy Knox 7, Oliva Meyers 2, Abby Meyers 16, Hannah Niles 7.

N: Minika Glenn 4, Jabria Ingram 11, Alisha Kebbe 12, Morgan Lenahan 12, Chyna Nixon 10, Jada Russell 11, Kamiah Smalls 15.

Art Turner Memorial Tip-off

St. John's 13 15 8 14 - 50

Boyertown 11 16 13 19 - 59

SJ: Niya Beverley 8, Jaylin Carodine 4, Shawn Mills 3, Sarah Overcash 2, Kayla Robinson 9, Aisha Sheppard 18, Sydney Wood 6.

B: Ali Bauman 1, Sam Brensinger 3, Maria Garofolo 13, Abby Kapp 22, Allie Marcus 5, Sarafina Valenti 11, Kylie Webb 4.

Coaches vs. Cancer

Morrisville 11 18 15 7 - 51

Bristol 13 15 8 10 - 46

M: Gabrielle Fogg 2, Natrece Harper 8, Breanna Howard 4, Enijah King 4, Tiara McClease 2, Denise Sacco 31.

B: Jannieree Davis 9, KenDell Lewis 11, Olivia Onal 6, Kate Santana 12, Hailey Sweeny 8.

Friends League/Inter-Ac Tip-Off

Episcopal Academy 21 7 13 14 - 55

Shipley 13 16 12 4 - 45

EA: Lily Kuntz 16, Luca Mamula 7, Seanna McNamara 9, Katie Weaver 14, Courtnie Williamson 3, Reilly Wright 6.

S: Yndiah Bobo 16, Anna Camden 8, Maya Overton 2, Courtney Redcross 11, Lauren Ross 6, Emily Talluto 2.

Great Valley Tip-Off Shoot-Out

Interboro 8 8 2 9 - 27

Downingtown West 10 13 4 13 - 40

I: Amber Huddell 6, Amy Huddell 8, Ginamarie McNamee 10, Lexy Tansey 2, Marta Walewski 1.

DW: Tahnay Boggs 6, Halle Brown 7, Heather Camden 14, Katie Couser 2, Hannah Supplee 11.

Exeter 5 3 8 6 - 22

Bishop Shanahan 24 12 12 7 - 55

E: Greene 2, Kerling 1, Lengel 1, Mengel 12, Mills 1, Musselman 2, Rousseau 3.

BS: Kelly Baisle 5, Mary DeSimone 2, Ciara Ford 18, Kelly Greenhut 2, Sabrina Hinkley 3, Mikayla Maxwell 5, Grace Phillips 7, Jen Sendi 4, Courtney Worley 9.

Chester 6 4 6 7 - 23

Great Valley 14 12 17 2 - 45

C: Burton 6, Cogman 3, Kelly 11, Starkey 3.

GV: Sadie Buzan 2, Kodi Campetti 13, Emma D'Imperio 10, Maggie Flynn 2, Sarah Karwoski 2, Annalise Porreca 2, Christina Porreca 9, Ashlyn Smith 5.

Harriton Tip-off Tournament

Downingtown East 14 5 13 11 - 43

Harriton 5 15 4 13 - 37

DE: Aryah Aungst 9, Katelyn Crum 10, Lindsay Kent 4, Laura Ochsner 8, Dani Tyrell 6, Paige Warfel 6.

H: Grady 12, Morris 2, Stahl 5, Swift 8, Tevis 4, Wilcox 6.

West Chester East 8 9 5 6 - 28

Oxford 15 5 16 18 - 54

WCE: Kaitlin Boyle 7, Culbertson 5, Caroline Lewis 3, Marissa McDonald 10, Yoegel 3.

O: Hannah Bahls 10, Hannah D'Aquanno 2, Grace Hennessey 3, Miranda Porretta 25, Emily Shallow 4, Lindsay Washkalavich 2, Madeline Williams 8.

Hatters Basketball Tip-Off

New Hope-Solebury 10 9 5 4 - 28

Hatboro-Horsham 9 3 2 0 - 14

NH: Karli Burns 1, Maggie Dougherty 6, Jordyn Sherman 6, Toni Suler 10, Sarah Wilson 5.

H: Kylie Halko 8, Haley Seifert 1, Bergen Sims 2, Julia Thornton 3.

Hill Girls Basketball Tournament

Princeton Day 9 6 13 10 - 38

Springside Chestnut Hill 18 13 15 16 - 62

PD: Coyne 13, Kare 3, Robinson 15, Smukler 7.

SCH: Chloe Burns 5, Caroline Clark 3, Sydney Crawford 2, Mo'ne Davis 7, Lindsay Hiner 21, Drew Kevitch 2, Kara Kniezewski 6, Marissa Pownall 8, Delaney Switzer 8.

Perkiomen School 10 10 6 9 - 35

Hill School 14 9 9 12 - 44

PS: Kristen Burdo 18, Nicolette Ciocari 5, Stephanie Falcone 9, Madelin Parsil 3.

HS: Maria Julia Ananias 11, Kathryn Dunn 2, Alexa Giacche 14, Bridget Mayza 10, Steph Percy 2, Violet Robertson 5.

Lady Warrior Classic

Mount St. Joseph 16 13 8 4 - 41

Methacton 2 12 11 6 - 31

MSJ: Julie Hoover 5, Kristen Lucas 14, Ashley Smith 3, Libby Tacka 10, Sarah Wills 9.

M: Jackie Cerchio 12, Jenna Cooper 3, Ryan DeOrio 4, Abby Penjuke 4, Olivia Pennypacker 4, Jillian Zerbe 4.

Upper Darby 4 7 7 2 - 20

Ridley 17 8 20 20 - 65

UD: Emma Blewett 3, Branson 2, Diggs 3, J.P. Gallagher 4, Stevens 3, Vandran 5.

R: Hanna Crowley 11, Gina D'Ambrosio 2, Dana D'Ambrosio 8, Paige Gabriele 3, Izzy Hamlin 11, Mel Malseed 2, Hailee Mayer 24, Sam Najmola 4.

Souderton Tip-Off Classic

Germantown Academy 14 14 14 9 - 51

Souderton 3 13 10 10 - 36

GA: Rachel Balzer 2, Lilly Bolen 6, Kendall Grasela 6, Erin Lindahl 11, Alexa Naessans 2, Lauren Oeth 5, Cat Polisano 12, Abby Starzecky 7.

S: Alana Cardona 7, Tori Dowd 6, Marissa Sandone 14, Krista Schneider 8, Megan Walbrandt 1.

Upper Merion Tip-off Tournament

Merion Mercy 15 12 9 13 - 49

Upper Merion 9 7 7 19 - 42

MM: Shannon Carroll 3, Gabby Heinsinger 18, Bern McGeever 6, Liz McMonagle 10, Jada Smith 10, Domenica Tomasetti 2.

UM: Andrea Davis 4, Megan Gebhart 6, Hailey Kozuchowski 4, Jessica Michael 20, Amber Owen 2, Tatiana Pleasant 6.

William Tennent Invitational

Phoenixville 20 21 7 13 - 61

Conwell-Egan 10 8 4 5 - 27

P: Jess Anthony 11, Ruth Doberenz 10, Amanda Fields 4, Bridget Givens 4, Ameerah Green 4, Jasmine Hamilton 10, Jordan Harynkow 7, Herschell 2, Allain Liberty 6, Paige Ostrich 3, Mackenzie Smith 2.

C: A'Leah Allen 5, Elaina Fiduccia 8, Shana Gayflorzee 2, Lexi Hyska 8, Alexis Mitchem 4.

Lower Moreland 3 10 5 7 - 25

William Tennent 11 11 6 11 - 39

LM: Allison Asman 2, Erica Fleck 2, Lauren Killion 13, Rachel Millan 3, Erin Przybylinski 5.

WT: Brianna Broccardi 4, Braylin Dougherty 8, Rachael Ebert 2, Kyla Gibson 8, Sarah Richie 8, Kelly Scipione 9.

Ches-Mont League

Kennett 14 18 11 12 - 55

Coatesville 11 9 10 18 - 48

K: Vicky Gallivan 2, Caroline Hertz 7, Miranda Hill 29, Melissa Houck 3, Jess Hussey 12, Rose Mastronardo 2.

C: Zadae Bookman 5, Siani Brown 2, Shardae Dunn-Hogue 5, Sarah Huston 16, Dee Dee Irwin 6, Sasha Jemison 7, Megan Stanton 2, Zhariah Torres 3, Destini Wood 2.