Cape-Atlantic American All-Stars

Girls' Tennis

FIRST TEAM

Singles

Tess Fisher, Vineland

Meena Mandalapu, Mainland,

Cassidy Calimer, Absegami

Emily Manzo, Egg Harbor Township

Doubles

Anne Mkrtchyan/Tiffany Trivers, Egg Harbor Township

Sydney Shannon/Macy Taylor, Millville

SECOND TEAM

Singles

Liza Milov, Ocean City

Aubrey Hawn, Oakcrest

Shannon Burns, Millville

Sarah Phung, Egg Harbor Township

Doubles

Kelly Ma/Carla Ishikawa, Egg Harbor Township

Rachel Zeides/Soena Boyle, Ocean City

HONORABLE MENTION

Singles

Chelsea Smith, Millville

Claudia Mairone, Mainland

Emma Carrozza, Absegami

Sharon Li, Egg Harbor Township

Sejal Menghani, Vineland

Emily Rubino, Atlantic City

Patricia Abenante, Ocean City

Libby Trofa, Ocean City

Doubles

Courtney McMahon/Aubrey Errickson, Millville

Christa Carideo/Sophia Rha, Mainland

Caroline Kelley/Jinal Patel, Absegami

Alyssa Rodriguez/Breanna Suppi, Vineland

Ariana Anthony/Elizabeth Gitto, Atlantic City

Cape-Atlantic National All-Stars

Girls' Soccer

FIRST TEAM

Christine Conaghy, Holy Spirit, Forward

Shayla Murray, Cedar Creek, Forward

Bridget Ruskey, Middle Township, Midfield

Amanda Durbin, Lower Cape May, Midfield

Tia DuPont, Lower Cape May, Midfield

Kira McCully, Holy Spirit, Midfield

Alina Nelson, Cedar Creek, Midfield

Jennifer McCann, Middle Township, Fullback

Destiny West, Lower Cape May, Fullback

Anna Attardi, Atlantic County, Fullback

Emily Eisele, Cedar Creek, Fullback

Krista Salvadore, Middle Township, Goaltender

SECOND TEAM

Dana DaSilva, Our Lady of Mercy, Forward

Aysiah Cintron, Buena, Forward

Tessa Carty, Atlantic Tech, Midfield

Nicole Cirigliano, Saint Joseph, Midfield

Emily Frazee, Cedar Creek, Midfield

Katie Kavanagh, Our Lady of Mercy

Paxton Antonucci, Holy Spirit, Fullback

Dayne Aulfo, Our Lady of Mercy, Fullback

Gabby Desousa, Buena, Fullback

Kayla Harris, Saint Joseph, Fullback

Nadine Coyle, Wildwood Catholic, Fullback

Lauren Moretti, Wildwood Catholic, Goaltender

HONORABLE MENTION

Jessica Riordan, Atlantic Tech

Sabrina Quarton, Atlantic Tech

Janelle Dinkins, Atlantic County

Lindsay Armanini, Buena

Ashley Armanini, Buena

Kayla Davilla, Buena

Kayla Bieniakowski, Cedar Creek

Kelsey Kruger, Cedar Creek

Natalie Worth, Cedar Creek

Jacqui Schmucker, Cape May Tech

Casey McDonald, Cape May Tech

Samantha Gurdgiel, Cape May Tech

Addison Antonucci, Holy Spirit

Danielle Conaghy, Holy Spirit

Kelsei Salvati, Holy Spirit

Tayanis Torres, Lower Cape May

Ashley Lamey, Lower Cape May

Kaylee Devine, Lower Cape May

Cassie McTighe, Middle Township

Laura Dingler, Middle Township

Summer Sides, Middle Township

Abigail Ward, Our Lady of Mercy

Bianca Fiocchi, Our Lady of Mercy

Elizabeth Nealis, Our Lady of Mercy

Erika Hernandez, Pleasantville

Sandra Ruiz-Albino, Pleasantvile

Leeranie Vasquez, Pleasantville

Katie Lillia, Saint Joseph

Dana Martini, Saint Joseph

Sara Guevara, Saint Joseph

Caitlin McMullan, Wildwood Catholic

Noelle Johnson, Wildwood Catholic

Molly McNulty, Wildwood Catholic

Girls' Tennis

FIRST TEAM

Madison McNicholas, Singles, Wildwood Catholic

Ashley Ryan, Singles, Wildwood Catholic

Isabella DeStefano, Buena

Julia Dalzell, Holy Spirit

Samantha Sadolf /Melissa Baker, Doubles, Lower Cape May

Ella LaVerde/Rebecca Connelly, Doubles, Lower Cape May

HONORABLE MENTION

Kimbery Gould, Singles, Bridgeton

Lidy Perez/Aaliyah Smith, Doubles Bridgeton

Ashley DeMaio/Jenny Galushka,Doubles, Cedar Creek

Abby Banner, Singles, Cedar Creek

Courtney Randik, Singles, Holy Spirit

Kassidy Rumpf, Singles, Holy Spirit

Samantha Kershaw, Singles, Middle Township

Brittany O'Connor/Bridget Martin, Doubles, Lower Cape May

Leslie Deleon, Singles, Pleasantville

Ashley Deleon, Singles, Pleasantville

Mia Capozzoli, Singles, Wildwood Catholic

Christine Keown/Morgan Burkhardt, Singles, Wildwood Catholic

Girls' Cross Country

FIRST TEAM

Kristin Siegle, Buena

Kristy Goff, Holy Spirit

Darcy McLaughlin, Cedar Creek

Kali Safer, Cedar Creek

Sydney Shinn, Cedar Creek

Rachael Donnelly, Buena

Veronica Sikking, Buena

Sophie Peters, Wildwood Catholic

SECOND TEAM

Erin Connelly, Wildwood Catholic

Quinn Bithell, Lower Cape May

Lauren Sorenson, Wildwood Catholic

Carly Damon, Buena

Alicia Forest, Wildwood Catholic

Sam Brandt, Cedar Creek

Erika Tanko, Cedar Creek

Amy DePietro, Cape May Tech

HONORABLE MENTION

Ariana Ramirez, Atlantic County

Madison Smith, Atlantic County

Tabatha Dalponte, Buena

Emma Schmidt, Buena

Lauren Stollenwerk, Cedar Creek

Rebekah Betar, Cedar Creek

Sarah Doherty, Cape May Tech

Addie Wedzel, Cape May Tech

Anika Buchanan, Middle Township

Alison Risco, Middle Township

Jasmine Cruzado, Pleasantville

Joelle Osbourne, Wildwood Catholic

Hennessey Barry, Wildwood Catholic

Field Hockey

FIRST TEAM

Jenna Herlihy, Middle Township, Forward

Gianna Morganti, Saint Joseph, Forward

Gabriella Scocca, Saint Joseph, Forward

Carlina Sacco, Saint Joseph, Midfield

Kimberly Pantaleon, Bridgeton, Midfield

Abby Thompson, Middle Township, Midfield

Katelyn Heck, Cedar Creek, Midfield

Grace Petrongolo, Saint Joseph, Fullback

Rachel Miner, Middle Township, Fullback

Brianne Nicholas, Lower Cape May, Fullback

Allyson Hoke, Holy Spirit, Goalie

Annie Mallett, Middle Township, Wild Card

SECOND TEAM

Skylar Gentilini, Middle Township, Forward

Samantha Errera, Cedar Creek, Forward

Taylor Stabile, Holy Spirit, Forward

Melissa Reese, Buena, Forward

Devon Nagle, Middle Township, Midfield

Kassidy Wentzell, Saint Joseph, Midfield

Tajeh Moreno, Bridgeton, Midfield

Cassidy Gallagher, Holy Spirit, Midfield

Savanna Wilkinson, Cedar Creek, Fullback

Sierra Armstrong, Holy Spirit, Fullback

Gianna Perna, Saint Joseph, Fullback

Hayley Hutchinson, Cedar Creek, Goalie

HONORABLE MENTION

Khyasia Floyd, Bridgeton

Jonee Childers, Bridgeton

Jaleeyah Saunders, Bridgeton

Rachel Migone, Holy Spirit

Brianna Barretta, Holy Spirit

Francesca Geromini, Holy Spirit

Abby Altieri, Lower Cape May

Kayla Marcuci, Lower Cape May

Mary Miller, Lower Cape May

Sydney Taggart, Buena

Charlie Cone, Buena

Samantha Maxwell, Buena

Julia Jones, Saint Joseph

Aspen Lanza, Saint Joseph

Alexis Orcutt, Saint Joseph

Megan Glenn, Cedar Creek

Kelsi Walker, Cedar Creek

Abby Seney, Cedar Creek

Hailey Murdock, Middle Township

Carly Gombar, Middle Township

Maggie Fossett, Middle Township

Field Hockey History

2014

South Jersey Group 1 Final

Woodstown 5, Pitman 1

Central Jersey Group 1 Final

Collingswood 2, Gloucester 0

State Group 1 Final

Shore Regional 2, Collingswood 1

South Jersey Group 2 Final

West Deptford 4, Delsea 0

Central Jersey Group 2 Final

Rumson-Fair Haven 8, Robbinsville 0

State Group 2 Final

Rumson-Fair Haven 3, Madison 2

South Jersey Group 3 Final

Ocean City 2, Hammonton 0

Central Jersey Group 3 Final

Moorestown 3, Wall 2

State Group 3 Final

Warren Hills 5, Ocean City 4

South Jersey Group 4 Final

Eastern 8, Southern Regional 0

Central Jersey Group 4 Final

Freehold Township 1, Cherokee 0

State Group 4 Final

Eastern 7, Bridgewater-Raritan 0

South Jersey Non-Public Final

Bishop Eustace 5, Holy Cross 0

State Non-Public Final

Oak Knoll 3, Bishop Eustace 1

Tournament of Champions

Eastern 3, Oak Knoll 2

South Jersey Scoring Leader

Austyn Cuneo, Eastern, 95 goals

2013

South Jersey Group 1 Final

Pitman 2, Glassboro 1

Central Jersey Group 1 Final

Collingswood 3, Haddon Heights 2

State Group 1 Final

Shore 3, Collingswood 1

South Jersey Group 2 Final

West Deptford 1, Woodstown 0

Central Jersey Group 2 Final

Wall 3, Robbinsville 0

State Group 2 Final

West Essex 1, Wall 0

South Jersey Group 3 Final

Ocean City 1, Mainland 0

Central Jersey Group 3 Final

Allentown 1, Moorestown 0

State Group 3 Final

Ocean City 1, Warren Hills 0

South Jersey Group 4 Final

Eastern 11, Washington Township 0

Central Jersey Group 4 Final

Freehold Borough 3, Freehold Township 0

State Group 4 Final

Eastern 3, Bridgewater-Raritan 0

Tournament of Champions

Eastern 3, Oak Knoll 0

South Jersey Scoring Leader

Austyn Cuneo, Eastern, 96 goals

2012

South Jersey Group 1 Final

St. Joseph 3, Glassboro 0

Central Jersey Group 1 Final

Maple Shade 2, Haddon Heights 1

State Group 1 Final

Oak Knoll 7, St. Joseph 1

South Jersey Group 2 Final

Camden Catholic 2, Collingswood 2 (Camden Catholic advances on penalty strokes, 3-2)

Central Jersey Group 2 Final

Bishop Eustace 9, Delran 0

State Group 2 Final

Bishop Eustace 5, West Essex 2

South Jersey Group 3 Final

Ocean City 6, Kingsway 0

Central Jersey Group 3 Final

Moorestown 2, Wall 0

State Group 3 Final

Ocean City 3, Moorestown 2 (OT)

South Jersey Group 4 Final

Eastern 12, Shawnee 1

Central Jersey Group 4 Final

Freehold Township 2, Toms River North 0

State Group 4 Final

Eastern 9, Bridgewater-Raritan 2

Tournament of Champions

Not played due to Hurricane Sandy pushing schedule back.

South Jersey Scoring Leader

Austyn Cuneo, Eastern, 68 goals

2011

South Jersey Group 1 Final

Schalick 2, St. Joseph 1 (2 OT)

Central Jersey Group 1 Final

Audubon 2, Haddon Heights 1

State Group 1 Final

Shore Regional 8, Schalick 0

South Jersey Group 2 Final

Haddonfield 1, West Deptford 0

Central Jersey Group 2 Final

Camden Catholic 4, Collingswood 0

State Group 2 Final

West Essex 4, Camden Catholic 3

South Jersey Group 3 Final

Kingsway 2, Ocean City 2

(Kingsway advances on penalty strokes, 3-1)

Central Jersey Group 3 Final

Moorestown 3, Wall Township 2 (2 OT)

State Group 3 Final

Freehold Borough 5, Moorestown 1

South Jersey Group 4 Final

Eastern 6, Shawnee 0

Central Jersey Group 4 Final

Freehold Township 2, Toms River East 0

State Group 4 Final

Eastern 5, Bridgewater-Raritan 2

Tournament of Champions

Eastern 5, West Essex 2

South Jersey Scoring Leader

Austyn Cuneo, Eastern, 69

2010

South Jersey Group 1 Final

St. Joseph 2, Schalick 0

Central Jersey Group 1 Final

Audubon 1, Haddon Township 0

State Group 1 Final

Oak Knoll 8, St. Joseph 2

South Jersey Group 2 Final

Haddonfield 2, West Deptford 0

Central Jersey Group 2 Final

Bishop Eustace 3, Camden Catholic 2 (OT)

State Group 2 Final

Bishop Eustace 2, West Essex 1

South Jersey Group 3 Final

Ocean City 3, Central Regional 1

Central Jersey Group 3 Final

Wall Township 2, Moorestown 1

State Group 3 Final

Freehold Boro 3, Wall Township 2 (OT)

South Jersey Group 4 Final

Eastern 10, Clearview 2

Central Jersey Group 4 Final

Shawnee 6, Rancocas Valley 0

State Group 4 Final

Eastern 2, Bridgewater-Raritan 0

Tournament of Champions

Oak Knoll 4, Eastern 2

South Jersey Scoring Leader

Megan DeMarco, St. Joseph, 45

2009

South Jersey Group 1 Final

Schalick 1, St. Joseph 0 (OT)

Central Jersey Group 1 Final

Holy Cross 2, New Egypt 1

State Group 1 Final

Shore Regional 7, Holy Cross 0

South Jersey Group 2 Final

West Deptford 4, Holy Spirit 2

Central Jersey Group 2 Final

Bishop Eustace 2, Rumson-Fair Haven 1

State Group 2 Final

Madison 3, Bishop Eustace 1

South Jersey Group 3 Final

Ocean City 2, Kingsway 0

Central Jersey Group 3 Final

Wall Township 1, Moorestown 1

(Wall Township advances on penalty strokes, 1-0)

State Group 3 Final

Ocean City 2, Warren Hills 1

South Jersey Group 4 Final

Eastern 3, Washington Township 0