West Jersey Liberty Football All-Stars

FIRST TEAM

Joe Benson, Pemberton

Shaun Davilla, Cinnaminson

King Robert Forchion, Pemberton

Elijah McNeil, Robbinsville

Taro Gaither, Pemberton

Antoine Wilson, Pemberton

Devon Taylor, Cinnaminson

Brendan Wille, Holy Cross

Derek Sander, Robbinsville

Antone Harrell, Pemberton

Alibey Ozdemir, Pemberton

Keith Swartley, Cinnaminson

Troy Longley, Holy Cross

Noah Davis, Pemberton

Xander Sommers, Bordentown

Frank Stepnoski, Cinnaminson

Gianni Bryant-Lopez, Delran

Ryan Bergman, Holy Cross

Jacob Hellman, Robbinsville

C.J. DeGeorge, Holy Cross

Devin Rolon, Delran

Jason Anderson, Holy Cross

Matt Correnti, Holy Cross

Charles Richardson, Pemberton

Dezman Johnson, Pemberton

Tyler Simcoe, Cinnaminson

SECOND TEAM

Jeff Undercuffler, Holy Cross

Andrew Aromando, Robbinville

Dante Gipson, Bordentown

Robby Rodolico, Holy Cross

Jordan Baxter, Holy Cross

Miles Cook, Holy Cross

Charles Hall, Delran

Maurice Burdett, Pemberton

J.P. Suttile, Robbinsville

Sean Christian, Cinnaminson

Brendan Evans, Holy Cross

Bobby Cristella, Holy Cross

Christian Espinoza, Bordentown

Tim Petrucelli, Holy Cross

Kyle Twamley, Robbinsville

Corey Kale, Robbinsville

Sharod Sanders, Delran

Rob Rickus, Cinnaminson

Kai Leibfried, Cinnaminson

Ryan Bondoc, Robbinsville

Nick Werkheiser, Holy Cross

Lawrence Sutton, Pemberton

Matthew Brownrigg, Delran

Anthony Lettera, Robbinville

Dominic Cicale, Cinnaminson

Mitchell Luyber, Bordentown

West Jersey Patriot Football All-Stars

FIRST TEAM

Edamiyon Doggett, Ewing

Dan Toatley, Lawrence

Will Kitson, Hopewell Valley

Everett Wormley, Burlington Township

Antonio Parnell, Willingboro

Joe Immordino, Hopewell Valley

Drew Price, Burlington Township

Moses Vance, Northern Burlington

Nah'Quan Brown, Burlington Township

Will Ortman, Hopewell Valley

Magdiel Cordero, Willingboro

Alex Desiree, Burlington Township

Joshua Hughes, Ewing

Quentin Jallah, Burlington Township

Chris Declerico, Hopewell Valley

Nick DeGennaro, Hopewell Valley

Lawrence Garner, Northern Burlington

Mark Granberry, Northern Burlington

Rahdazion Powell, Burlington Township

Kyrie Turner, Ewing

Chris Pham, Hopewell Valley

Matthew Hunkele, Ewing

Sirvon Wigglesworth, Burlington Township

Charles Heading, Ewing

Jeff Wiley, Hopewell Valley

Brunel Joseph, Hopewell Valley

SECOND TEAM

Bryan Pettway, Burlington Township

Courtney Johnson, Willingboro

Cole Tilton, Northern Burlington

Davon Hemingway, Lawrence

Thomas Barbour, Burlington Township

Dazmir Harper, Ewing

Aquan Conaway, Burlington Township

Victor Lopez, Northern Burlington

Chris Venezia, Northern Burlington

Teslim Bakarr, Willingboro

Johnathan Vazquez, Lawrence

Thomas Phipsheck, Hopewell Valley

Amir Murray, Willingboro

Chris Jones, Willingboro

Darrell Spencer, Hopewell Valley

Ben Schutsky, Hopewell Valley

Nasier Brister, Burlington Township

Terrance Stokes II, Ewing

Jordan Satterfield, Willingboro

Kyle Matthews, Northern Burlington

Jordan Morris, Burlington Township

Howard Gammage, Ewing

Garrett Simonian, Hopewell Valley

Khalim Cisse, Willingboro

Kurtis Martin, Hopewell Valley

West Jersey Freedom Football All-Stars

FIRST TEAM

Liam Snell, New Egypt

Zack Strom, Palmyra

Noah Stephenson, Palmyra

Tommy Haas, Florence

William Melvin, Florence

Max Smyth, Palmyra

Joey Foga, Florence

Chaz Verdon, Maple Shade

Chris Fryer, Burlington City

Kelvin Harmon, Palmyra

Tajadin Harris, Palmyra

Mario Reed, New Egypt

Gino Tortoriello, New Egypt

David Lynch, Palmyra

Terry Bailey, Palmyra

Zach Mourey, Maple Shade

Jeff Korinko, Florence

Mike Hutchison, Florence

Andrew Hunt, Palmyra

LaDarius McNeil, Florence

Chris Walthall, Palmyra

Kameron Kennedy, Palmyra

Da'Von Williams, Florence

Nazseer Savage, Florence

Joey Lee, Florence

Warren Dubell, Florence

SECOND TEAM

Fabian Fanfan, Maple Shade

James Cloney, Burlington City

Robert Wellan, Burlington City

Teddy Gaunt, Riverside

Shelton Sainvil, Florence

Eric Best, Burlington City

Elijah Karnjay, Palmyra

Kordell Gasparad, Burlington City

Christopher Henderson, Riverside

De'Andre Thurman, Burlington City

Justin Snuffer, Maple Shade

Kyle Frimel, New Egypt

Donnie Morgan, Burlington City

Braedon Domansky, Maple Shade

Clarence Brigman, Palmyra

Davonte Vivian, Palmyra

Armon Mobley, Burlington City

Terence Williams, Palmyra

Mark Pancini, Florence

Vincent Wade, Florence

Brian Arline, Burlington City

Sam Aviles, Palmyra

Jay Thomas, Burlington City

Dan Kay, Palmyra

West Jersey Colonial Football All-Stars

FIRST TEAM

Jordan Winston, Allentown

Jojo Kellum, Lenape

Joe Mannino, Allentown

Jake Liedtka, Notre Dame

Damien Hall, Notre Dame

Noah Carroll, Lenape

Maurice Johnson, Rancocas Valley

Tyler Steffa, Lenape

Joe Pritchard, Allentown

Trevon Haywood, Trenton

Rob Marks, Rancocas Valley

Josh Flowers, Lenape

Ben Harris, Lenape

Conor Gaffney, Lenape

Cole Keyes, Lenape

Alex Roman, Notre Dame

Rick Mottram, Allentown

Michael Boyer, Lenape

Xavier Santos, Rancocas Valley

Daquan Knight, Trenton

Alex Scott, Notre Dame

Ryan Shuts, Lenape

Robert Hawkins, Rancocas Valley

Thomeir Richardson, Trenton

Isaiah Hill, Notre Dame

Tom Hackett, Notre Dame

SECOND TEAM

Xavier Lezynski, Notre Dame

Semaj Willis, Trenton

Jordan Davis, Lenape

Conor Brady, Lenape

Stephen Frombach, Rancocas Valley

Jameer Howard Scott, Trenton

Mike Horvath, Notre Dame

Ian Grant, Allentown

Mike Galaida, Lenape

Daunte Fletcher, Trenton

Ricky Jones, Rancocas Valley

Bryce Long, Lenape

Robert Brogden, Rancocas Valley

Aaron Acosta, Lenape

Alex Seri, Lenape

Kadier Nelson, Nottingham

Jered Erlanger, Lenape

Bryant Sanchez, Trenton

Zach Landi, Nottingham

Drew Whalen, Allentown

Jeff Konzelman, Rancocas Valley

Michael Doulong, Lenape

Tim Montgomery, Lenape

Kenyon Tootle, Trenton

Justin Jantorno, Notre Dame

William Mackett, Trenton

West Jersey Valley Football All-Stars

FIRST TEAM

Roland Anderson, W Windsor-Plainsboro N

Lucas Cuitino, W Windsor-Plainsboro South

Noah Ziegler, Princeton

Jeremy Lockwood, W Windsor-Plainsboro N

Alex Coleman, Steinert

Malik Thompson, W Windsor-Plainsboro N

Cody Madden, Hightstown

John Owens, West Windsor-Plainsboro North

Jordon Morrison, Steinert

Sam Nagy, Hightstown

Rory Helstrom, Princeton

CJ Markisz, West Windsor-Plainsboro North

Jakob Green, Princeton

Kyle Muller, Steinert

Frank Luccheski, Steinert

Malik Craig, Hamilton West

Hunter Chranowski, Steinert

Jahvon Jackson, W Windsor-Plainsboro North

Dakota Shelton, Hamilton West

Reidgee Dimanche, Hamilton West

Serge Felizor, Hightstown

Kyle Fischer, Steinert

Isaiah Miranda, W Windsor-Plainsboro North

Zyion Cooper, W Windsor-Plainsboro South

Bishop Lubiak, Hightstown

Jack Johnson, Steinert

Mike Ragno, Hightstown

SECOND TEAM

Martin Bury, Hamilton West

Matt Toplin, Princeton

Brandon Basdeo, W Windsor-Plainsboro S

Alfredo Conde, W Windsor-Plainsboro South

Rob Fox, Steinert

David Beamer, Princeton

Zach Harding, Hamilton West

Conner Braddock, Steinert

Pat Zeoli, West Windsor-Plainsboro North

Josh Kent, Steinert

Alex Rubio, Steinert

Johnny Andre, Hightstown

Jordon Goodarz, Steinert

Ryan Conlon, Hightstown

Jorden DeGroote, W Windsor-Plainsboro S

Steven Meticha, Steinert

Ethan Guerra, Princeton

Eric Austin, West Windsor-Plainsboro North

Jack Holleran, W Windsor-Plainsboro South

Moinul Aonik, Steinert

Kyle Angelucci, Princeton

Dayzjohn Dunston, Hamilton West

Isaiah Miranda, W Windsor-Plainsboro North

Joe Chiacchio, Steinert

Miles Fye-Moore, W Windsor-Plainsboro N

Connor Langdon, W Windsor-Plainsboro S

Jake Jones, Steinert

West Jersey Classic Football All-Stars

FIRST TEAM

Shareef Jefferies, Salem

Jonathan Taylor, Salem

Tyreek Jackson, Clayton

Abdiehl Richards, Wildwood

Elijah Rehm, Clayton

Jeremy Boucher, Pennsville

Vince DiGiacomo, Gloucester City

Ryan Simpkins, Pennsville

Bob Girgenti, Gloucester City

Anthony Pasquale, Clayton

Trebor Maldonado, Salem

Kevin Bobb, Pennsville

Logan Johnston, Pennsvile

Rob Saulin, Pennsville

Bob Gorman, Gloucester City

Gabe Carson, Pitman

Daiquan Blake, Salem

Aman Justice, Salem

Ray Bentley, Salem

Devon Carr, Clayton

Josh Van Blarcom, Pennsville

Justin Cowgill, Gloucester City

PJ Halter, Pennsville

SECOND TEAM

Matt Widmaier, Pennsville

Josh Van Blarcom, Pennville

Brenna Reico, Pennsville

Nick Bard, Pennsville

Anthony Rodriguez, Gloucester City

Ramon Bentley, Salem

Rob Saulin, Pennsville

Nick Lemeshuk, Clayton

Gabe Carson, Pitman

Nick Sottnick, Wildwood

Jamar Frazier, Clayton

Will Copeland, Wildwood

Skylar McDonald, Clayton

Kevin Bobb, Pennsville

Kelly Adiabu-Ekar, Clayton

Dakota Marich, Salem

Eric Larson, Pitman

Jamere Furbush, Salem

Seth Simpkins, Pennsville

Tyreek Jackson, Clayton

Teron Nance, Salem

Phil Bevilacqua, Pitman

Abdiehl Richards, Wildwood

James Grauel, Wildwood

West Jersey Diamond Football All-Stars

FIRST TEAM

Riley Giles, Deptford

Zaire Jones, Woodstown

Craig Ransome, Penns Grove

Dante Waugh, Deptford

Kimere Brown, Penns Grove

Acosta Kittles, Glassboro

Jean Paul Roane, Deptford

Zach Sheehan, Gloucester Catholic

Cliff Pierce, Deptford

Avory Ransome, Penns Grove

Lucas Brody, Woodstown

Daniel Valentine, Woodstown

Bailey Gibson, Woodstown

KJ Jones, Glassboro

Eddie Hollingsworth, Woodstown

Jaron Maldonado, Penns Grove

Qaadir Cambell, Glassboro

David Still, Glassboro

James Parkell, Woodstown

Greg Brackett, Glassboro

Donavon Lewis, Woodstown

Ethan Collins, Schalick

SECOND TEAM

Chad Watt, Woodstown

Samej Moore, Penns Grove

Austin Carney, Schalick

Tarik Robinson, Penns Grove

Ethan Collins, Schalick

Derrick Clement, Deptford

Jared Golembski, Schalick

Dylan Dowd, Schalick

Jamie Bailey, Penns Grove

Tyree Newman, Schalick

John Fountain, Deptford

Eddie Hollingsworth, Woodstown

Jake Lynch, Deptford

Jake Medica, Gloucester Catholic

Lucas Brody, Woodstown

Zach Sheehan, Gloucester Catholic

Javar Garrett, Penns Grove

JaQuan Ferrer, Deptford

Neil McGee, Gloucester Catholic

Lamar Iverson, Penns Grove

Chris Garwood, Gloucester Catholic

Boys' Soccer History

Boys' Coaches Tournament Finals

2015:

Rancocas Valley 2, Washington Twp 0

2014: Washington Twp 3, Cherokee 2 (OT)

2013: Washington Twp 3, Timber Creek 1

2012: Cherry Hill East 1, Moorestown 0

2011: Cherokee 1, Timber Creek 0 (2 OT)

2010: St. Augustine 3, Rancocas Valley 1

2009: Rancocas Valley 1, St. Augustine 0

2008: Moorestown 4, Rancocas Valley 3

2007: Ocean City 1, Washington Twp. 0 (OT)

2006: Shawnee 6, Rancocas Valley 0

2005: Ocean City 3, Rancocas Valley 1

2004: Shawnee 1, St. Augustine 0

2003: Shawnee 2, Schalick 1

2002: Shawnee 3, Schalick 2

2001: Shawnee 2, Camden Catholic 1

2000: Moorestown 1, Cherry Hill East 0

1999: Cherokee 2, Lenape 0

1998: Cherokee 3, Cherry Hill East 0

1997: Cherry Hill West 2, Cherry Hill East 0

1996: Eastern 1, Cherry Hill East 0

1995: Lenape 4, Vineland 0

1994: Schalick 1, Holy Cross 1 (co-champions)

1993: Shawnee 3, Cherry Hill East 1

1992: Shawnee 1, Cherokee 0

1991: Shawnee 2, Holy Cross 1, OT

1990: Holy Cross 1, Bishop Eustace 0

1989: Shawnee 0, Cherry Hill East 0 (co-champions)

1988: Shawnee 5, Cherry Hill East 0

1987: Willingboro 2, Ocean City 1

1986: Cherry Hill West 3, Vineland 0

1985: Vineland 2, Eastern 0

1984: West Deptford 2, Holy Cross 1

1983: Paul VI 3, Delran 1

1982: Delran 2, Cinnaminson 1

1981: Riverside 3, Vineland 1

1980: Shawnee 3, Millville 1

1979: Haddonfield 1, Cinnaminson 1 (co-champs)

1978: Cherry Hill East 1, Delran 1 (co-champions)

1977: Highland 1, Riverside 0

Girls' Coaches Tournament Finals

2015:

Eastern 1, Shawnee 0

2014: Lenape 1, Eastern 0

2013: Lenape 2, Eastern 0

2012: Lenape 0, Eastern 0 (co-champions)

2011: Lenape 4, Haddonfield 1

2010: Lenape 2, Absegami 1 (2 OT)

2009: Lenape 2, Washington Township 1

2008: Lenape 6, Moorestown 1

2007: Lenape 2, Washington Township 1

2006: Bishop Eustace 1, Haddonfield 0

2005: Gloucester Catholic 2, Eastern 1 (OT)

2004: Lenape 3, Cinnaminson 2

2003: Shawnee 1, Moorestown 0

2002: Cherokee 1, Cinnaminson 0

2001: Washington Township 1, Shawnee 1 (co-champions)

2000: Lenape 1, Washington Township 0

1999: Lenape 3, Washington Township 0

1998: Gloucester Catholic 3, Shawnee 2 (OT)

1997: Cherry Hill East 3, Delran 1

1996: Cherokee 3, Shawnee 2 (OT)

1995: Shawnee 3, Moorestown 1

1994: Moorestown 7, Cherokee 0

1993: Moorestown 2, Holy Cross 0

1992: Holy Cross 1, Delsea 0

Boys' Basketball History

South Jersey Group 1 Champions

2015: Paulsboro

2014: Pitman

2013: Paulsboro

2012: Paulsboro

2011: Pitman

2010: Woodbury

2009: Woodbury

2008: Salem

2007: Burlington City

2006: LEAP Academy

2005: Schalick

2004: Burlington City

2003: Paulsboro

2002: Burlington City

South Jersey Group 2 Champions

2015: Camden

2014: Camden

2013: Medford Tech

2012: Willingboro

2011: Middle Township

2010: Collingswood

2009: Camden

2008: Collingswood

2007: Haddonfield

2006: Haddonfield

2005: Haddonfield

2004: Haddonfield

2003: Middle Township

2002: Middle Township

South Jersey Group 3 Champions

2015: Winslow Township

2014: Delsea

2013: Camden

2012: Camden

2011: Kingsway

2010: Kingsway

2009: Kingsway

2008: Timber Creek

2007: Shawnee

2006: Deptford

2005: Camden

2004: Woodrow Wilson

2003: Camden

2002: Lakewood

South Jersey Group 4 Champions

2015: Cherry Hill East

2014: Cherry Hill East

2013: Atlantic City

2012: Atlantic City

2011: Shawnee

2010: Cherokee

2009: Lenape

2008: Atlantic City

2007: Cherokee

2006: Atlantic City

2005: Atlantic City

2004: Lenape

2003: Shawnee

2002: Shawnee