Monday's Results

Girls' Basketball

PENN-JERSEY LEAGUE

Mercy Vocational 42, King's Christian 31

NONLEAGUE

Life Center 73, Lawrenceville 41

Boys' Bowling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Burlington Township 3, Northern Burlington 1

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

St. Augustine 4, Atlantic Tech 0

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold 3, Collingswood 1

NONLEAGUE

Bishop Eustace 4, Pennsauken Tech 0

Shawnee 4, Camden County Tech 0

Pennsauken 2, Medford Tech 2

Cherry Hill East 4, West Deptford 0

Girls' Bowling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Medford Tech 4, Pennsauken 0

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood 4, Lindenwold 0

NONLEAGUE

Bishop Eustace 4, Pennsauken Tech 0

Shawnee 4, Camden County Tech 0

West Deptford 4, Cherry Hill East 0

Boys' Swimming

SOUTH JERSEY SWIM LEAGUE

Audubon/Collingswood 116, Timber Creek 54

Girls' Basketball Boxes

Penn-Jersey League

King's Christian 8 6 5 12 - 31

Mercy Vocational 14 11 8 9 - 42

KC: Katya Forrest- 6, Amber McCullough 8, Jenna Nelson 15, Jada Nelson 2.

MV: Jordyn Davis 9, Gabrielle Edwards 6, Victoria Noel 5, Essence Shaw 22.

Nonleague

Lawrenceville 8 12 11 10 - 41

Life Center 21 22 22 8 - 73

L: Claudia Beller 5, Amarachi Chidom 10, Janean Cuffee 17, Joelle Floyd 1, Lucy Gutman 1, Chlose Jones 1, Elizabeth Paasche 2, Hannah Zoll 4.

LC: Maria DeVincenzo 3, Azeet Fatunmbi 4, Deja King 7, Imani Lewis 9, Michelle Nicholls 16, Anessa Rippie 4, Grace Simmons 7, Danielle Tunstall 14, Winnie Tyobee 5.

Cape-Atlantic National All-Stars

Girls' Soccer

FIRST TEAM

Christine Conaghy, Holy Spirit, Forward

Shayla Murray, Cedar Creek, Forward

Bridget Ruskey, Middle Township, Midfield

Amanda Durbin, Lower Cape May, Midfield

Tia DuPont, Lower Cape May, Midfield

Kira McCully, Holy Spirit, Midfield

Alina Nelson, Cedar Creek, Midfield

Jennifer McCann, Middle Township, Fullback

Destiny West, Lower Cape May, Fullback

Anna Attardi, Atlantic County, Fullback

Emily Eisele, Cedar Creek, Fullback

Krista Salvadore, Middle Township, Goaltender

SECOND TEAM

Dana DaSilva, Our Lady of Mercy, Forward

Aysiah Cintron, Buena, Forward

Tessa Carty, Atlantic Tech, Midfield

Nicole Cirigliano, Saint Joseph, Midfield

Emily Frazee, Cedar Creek, Midfield

Katie Kavanagh, Our Lady of Mercy

Paxton Antonucci, Holy Spirit, Fullback

Dayne Aulfo, Our Lady of Mercy, Fullback

Gabby Desousa, Buena, Fullback

Kayla Harris, Saint Joseph, Fullback

Nadine Coyle, Wildwood Catholic, Fullback

Lauren Moretti, Wildwood Catholic, Goaltender

HONORABLE MENTION

Jessica Riordan, Atlantic Tech

Sabrina Quarton, Atlantic Tech

Janelle Dinkins, Atlantic County

Lindsay Armanini, Buena

Ashley Armanini, Buena

Kayla Davilla, Buena

Kayla Bieniakowski, Cedar Creek

Kelsey Kruger, Cedar Creek

Natalie Worth, Cedar Creek

Jacqui Schmucker, Cape May Tech

Casey McDonald, Cape May Tech

Samantha Gurdgiel, Cape May Tech

Addison Antonucci, Holy Spirit

Danielle Conaghy, Holy Spirit

Kelsei Salvati, Holy Spirit

Tayanis Torres, Lower Cape May

Ashley Lamey, Lower Cape May

Kaylee Devine, Lower Cape May

Cassie McTighe, Middle Township

Laura Dingler, Middle Township

Summer Sides, Middle Township

Abigail Ward, Our Lady of Mercy

Bianca Fiocchi, Our Lady of Mercy

Elizabeth Nealis, Our Lady of Mercy

Erika Hernandez, Pleasantville

Sandra Ruiz-Albino, Pleasantvile

Leeranie Vasquez, Pleasantville

Katie Lillia, Saint Joseph

Dana Martini, Saint Joseph

Sara Guevara, Saint Joseph

Caitlin McMullan, Wildwood Catholic

Noelle Johnson, Wildwood Catholic

Molly McNulty, Wildwood Catholic

Girls' Cross Country

FIRST TEAM

Kristin Siegle, Buena

Kristy Goff, Holy Spirit

Darcy McLaughlin, Cedar Creek

Kali Safer, Cedar Creek

Sydney Shinn, Cedar Creek

Rachael Donnelly, Buena

Veronica Sikking, Buena

Sophie Peters, Wildwood Catholic

SECOND TEAM

Erin Connelly, Wildwood Catholic

Quinn Bithell, Lower Cape May

Lauren Sorenson, Wildwood Catholic

Carly Damon, Buena

Alicia Forest, Wildwood Catholic

Sam Brandt, Cedar Creek

Erika Tanko, Cedar Creek

Amy DePietro, Cape May Tech

HONORABLE MENTION

Ariana Ramirez, Atlantic County

Madison Smith, Atlantic County

Tabatha Dalponte, Buena

Emma Schmidt, Buena

Lauren Stollenwerk, Cedar Creek

Rebekah Betar, Cedar Creek

Sarah Doherty, Cape May Tech

Addie Wedzel, Cape May Tech

Anika Buchanan, Middle Township

Alison Risco, Middle Township

Jasmine Cruzado, Pleasantville

Joelle Osbourne, Wildwood Catholic

Hennessey Barry, Wildwood Catholic

Field Hockey

FIRST TEAM

Jenna Herlihy, Middle Township, Forward

Gianna Morganti, Saint Joseph, Forward

Gabriella Scocca, Saint Joseph, Forward

Carlina Sacco, Saint Joseph, Midfield

Kimberly Pantaleon, Bridgeton, Midfield

Abby Thompson, Middle Township, Midfield

Katelyn Heck, Cedar Creek, Midfield

Grace Petrongolo, Saint Joseph, Fullback

Rachel Miner, Middle Township, Fullback

Brianne Nicholas, Lower Cape May, Fullback

Allyson Hoke, Holy Spirit, Goalie

Annie Mallett, Middle Township, Wild Card

SECOND TEAM

Skylar Gentilini, Middle Township, Forward

Samantha Errera, Cedar Creek, Forward

Taylor Stabile, Holy Spirit, Forward

Melissa Reese, Buena, Forward

Devon Nagle, Middle Township, Midfield

Kassidy Wentzell, Saint Joseph, Midfield

Tajeh Moreno, Bridgeton, Midfield

Cassidy Gallagher, Holy Spirit, Midfield

Savanna Wilkinson, Cedar Creek, Fullback

Sierra Armstrong, Holy Spirit, Fullback

Gianna Perna, Saint Joseph, Fullback

Hayley Hutchinson, Cedar Creek, Goalie

HONORABLE MENTION

Khyasia Floyd, Bridgeton

Jonee Childers, Bridgeton

Jaleeyah Saunders, Bridgeton

Rachel Migone, Holy Spirit

Brianna Barretta, Holy Spirit

Francesca Geromini, Holy Spirit

Abby Altieri, Lower Cape May

Kayla Marcuci, Lower Cape May

Mary Miller, Lower Cape May

Sydney Taggart, Buena

Charlie Cone, Buena

Samantha Maxwell, Buena

Julia Jones, Saint Joseph

Aspen Lanza, Saint Joseph

Alexis Orcutt, Saint Joseph

Megan Glenn, Cedar Creek

Kelsi Walker, Cedar Creek

Abby Seney, Cedar Creek

Hailey Murdock, Middle Township

Carly Gombar, Middle Township

Maggie Fossett, Middle Township

Girls' Tennis

FIRST TEAM SINGLES

Madison McNicholasWildwood Catholic

Ashley Ryan Wildwood Catholic

Isabella DeStefano, Buena

Julia Dalzell, Holy Spirit

FIRST TEAM DOUBLES

Samantha Sadolf /Melissa Baker, L Cape May

Ella LaVerde/Rebecca Connelly, L Cape May

HONORABLE MENTION

Kimbery Gould Bridgeton

Lidy Perez/Aaliyah Smith Bridgeton

Ashley DeMaio/Jenny Galushka Cedar Creek

Abby Banner, Cedar Creek

Courtney Randik, Holy Spirit

Kassidy Rumpf, Holy Spirit

Samantha Kershaw, Middle Township

Brittany O'Connor/Bridget Martin, L Cape May

Leslie Deleon, Pleasantville

Ashley Deleon, Pleasantville

Mia Capozzoli, Wildwood Catholic

Christine Keown/Morgan Burkhardt, WW Cath

Boys' Basketball History

Group 1 State Finals

2015: Paulsboro 78, University 48

2014: Pitman 59, Bloomfield Tech 48

2013: Point Pleasant Beach 43, Dayton 39

2012: Asbury Park 79, University 76

2011: Asbury Park 64, Dayton 50

2010: University 70, Woodbury 62

2009: University 65, Asbury Park 54

2008: Science Park 77, Salem 58

2007: Bloomfield Tech 73, Create Charter 59

2006: Bloomfid Tech 71, LEAP Academy 53

2005: Science 69, Schalick 66

2004: Bloomfld Tech 67, Burlington City 60

Group 2 State finals

2015: Newark Tech 57,

Camden 51

2014: Newark Tech 48, Camden 44

2013: Newark Tech 56, Medford Tech 44

2012: Ewing 59, Pascack Hills 50

2011: Newark Central 66, Ewing 58

2010: Malcolm X Shabazz 77, Pequannock 35

2009: Science 69, Camden 66

2008: Lincoln 88, Collingswood 70

2007: Chatham 48, Haddonfield 42

2006: Haddonfield 82, Newark Central 57

2005: Haddonfield 69, Summit 41

2004: Haddonfield 64, Summit 53

Group 3 State Finals

2015: Bergenfield 80, Ewing 72

2014: Newark East Side 83, Ewing 56

2013: Newark East Side 60, Camden 54

2012: Plainfield 58, Neptune 48

2011: Plainfield 57, Burlington Twpp 48

2010: Mendham 44, Kingsway 41

2009: Neptune 74, Teaneck 52

2008: Scotch Plains 60, Timber Creek 53

2007: Shawnee 58, Passaic Valley 39

2006: Hamilton West 66, Shabazz 34

2005: Malcolm X Shabazz 76, Camden 58

2004: Raritan 71, Manasquan 60

Group 4 State Finals

2015: Paterson Eastside 50, Cherry Hill East 34

2014: Linden 66, Trenton 53

2013: Atlantic City 60, Linden 54

2012: Atlantic City 53, Elizabeth 47

2011: Paterson E 56, Rancocas Valley 52

2010: Cherokee 52, Plainfield 38

2009: Lenape 68, Paterson Eastside 48

2008: Rancocas Valley 55, Piscataway 43

2007: Linden 63, South Brunswick 54

2006: Linden 64, Atlantic City 39

2005: Atlantic City 56, Ridgewood 42

2004: Lenape 63, Plainfield 46

Non-Public A State Finals

2015: Pope John 71, Christian Brothers 35

2014: St, Joseph's Metuchen 85, St. Peter's 72

2013: St. Joseph's Metuchen 57, St. Peter's 47

2012: St. Joseph's (Metutchen) 51, Paul VI 41

2011: St. Augustine 71, Seton Hall Prep 60

2010: Camden Catholic 68, St. Peter's 63