S. Jersey Scoreboard
Tuesday's Results Boys' Bowling BURLINGTON COUNTY LEAGUE Burlington Township 4, Pemberton 0 Northern Burlington 4, Medford Tech 0
Tuesday's Results
Boys' Bowling
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Burlington Township 4, Pemberton 0
Northern Burlington 4, Medford Tech 0
OLYMPIC CONFERENCE
Bishop Eustace 4, Shawnee 0
TRI-COUNTY CONFERENCE
GCIT 4, Kingsway 0
Deptford 4, Hammonton 0
NONLEAGUE
Camden County Tech 3, Atlantic County Tech 1
Girls' Bowling
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Burlington Township 3, Pemberton 2
Northern Burlington 4, Medford Tech 0
OLYMPIC CONFERENCE
Bishop Eustace 4, Shawnee 0
TRI-COUNTY CONFERENCE
GCIT 3, Kingsway 1
NONLEAGUE
Atlantic County Tech 3, Camden County Tech 1
Boys' Swimming
SOUTH JERSEY SWIM LEAGUE
Haddonfield 86, Lenape 84
Gateway / Woodbury 105, Seneca 64
Girls' Swimming
SOUTH JERSEY SWIM LEAGUE
Shawnee 93, Cherokee 77
Friday's Schedules
Boys' Basketball
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Maple Shade at Bordentown, 5:15
Florence at Burlington City, 5:15
Palmyra at Holy Cross, 6:15
New Egypt at Delran, 6:30
Northern Burlington at Westampton Tech, 6:30
Pemberton at Trenton Catholic, 6:30
Willingboro at Rancocas Valley, 6:30
Pennsauken at Burlington Township, 7
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Atlantic City at Mainland, 5:30
Wildwood Catholic at Buena, 5:30
Atlantic Tech at Vineland, 6
Ocean City at St. Augustine, 6
Absegami at Egg Harbor Township, 7
Millville at Holy Spirit, 7
Bridgeton at Middle Township, 7
Oakcrest at Lower Cape May, 7
Cedar Creek at Cape May Tech, 7
Buena at Lower Cape May, 7
Pleasantville at St. Joseph, 7
COLONIAL CONFERENCE
Paulsboro at Lindenwold, 5:30
West Deptford at Overbrook, 5:30
Haddon Township at Woodbury, 5:30
Haddonfield at Sterling, 5:30
Gateway at Haddon Heights, 7
Collingswood at Audubon, 7
OLYMPIC CONFERENCE
Timber Creek at Eastern, 5:15
Bishop Eustace at Lenape, 6
Camden Catholic at Shawnee, 6
Cherokee at Winslow Township, 6
Cherry Hill West at Washington Township, 7
Cherry Hill East at Paul VI, 7
PENN-JERSEY LEAGUE
Calvary Christian at Doane Academy, 3:30
NONLEAGUE
Woodstown at Clayton
Baptist High at Moorestown Friends, 5:30
Gloucester Catholic at Highland, 5:30
Pitman at Cumberland, 5:30
Wildwood at Hammonton, 5:30
Gloucester at Triton, 5:30
Salem at Glassboro, 5:30
Penns Grove at Kingsway, 5:30
Clearview at Schalick, 5:30
Woodrow Wilson at Seneca, 5:45
Deptford at GCIT, 7
Delsea at Williamstown, 7
Girls' Basketball
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Bordentown at Maple Shade, 5
Pennsauken at Burlington Township, 5
Burlington City at Florence, 5:15
Holy Cross at Palmyra, 5:15
Westampton Tech at Northern Burlington, 5:15
Trenton Catholic at Pemberton, 5:15
Rancocas Valley at Willingboro, 5:15
Delran at Moorestown, 5:30
Cinnaminson at Riverside, 6:15
Medford Tech at New Egypt, 6:30
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
St. Joseph at Pleasantville
Egg Harbor Township at Absegami, 5:30
Vineland at Atlantic County Tech, 5:30
Middle Township at Bridgeton, 5:30
Lower Cape May at Oakcrest, 5:30
Cape May Tech at Cedar Creek, 5:30
Holy Spirit at Millville, 6
Buena at Wildwood Catholic, 7
COLONIAL CONFERENCE
Haddon Heights at Gateway, 5:30
Overbrook at West Deptford, 5:30
Woodbury at Haddon Township, 5:30
Lindenwold at Paulsboro, 5:30
Audubon at Collingswood, 7
Sterling at Haddonfield, 7
OLYMPIC CONFERENCE
Paul VI at Cherry Hill East, 3:45
Washington Township at Cherry Hill West, 3:45
Eastern at Timber Creek, 5:15
Lenape at Bishop Eustace, 7
Shawnee at Camden Catholic, 7
PENN-JERSEY LEAGUE
Doane Academy at Calvary Christian, 4
NONLEAGUE
Doane Academy at Stuart Country Day, noon
Hammonton at Cumberland, 3
Baptist High at Moorestown Friends, 4
Seneca at Woodrow Wilson, 5:30
Penns Grove at Clayton, 5:30
Wildwood at GCIT, 5:30
Glassboro at Salem, 5:30
Highland at Gloucester, 5:30
Schalick at Pitman, 5:30
Cherokee at Winslow Township, 6
Kingsway at Gloucester Catholic, 7
Triton at Delsea, 7
Woodstown at Clearview, 7
Williamstown at Deptford, 7
Boys' Basketballl History
South Jersey Group 1 Champs
2015: Paulsboro
2014: Pitman
2013: Paulsboro
2012: Paulsboro
2011: Pitman
South Jersey Group 2 Champs
2015: Camden
2014: Camden
2013: Medford Tech
2012: Willingboro
2011: Middle Township
South Jersey Group 3 Champs
2015: Winslow Township
2014: Delsea
2013: Camden