Friday's Results

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Cinnaminson 77, Riverside 53

Bordentown 78, Maple Shade 37

Florence 54, Burlington City 51

Palmyra 48, Holy Cross 43

Northern Burlington 48, Westampton Tech 43

Rancocas Valley 60, Willingboro 56

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Atlantic City 42, Mainland 31

Vineland 90, Atlantic Tech 73

Holy Spirit 63, Millville 35

Oakcrest 38, Lower Cape May 35

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold 81, Paulsboro 80

Overbrook (N.J.) 53, West Deptford 49

Haddonfield 64, Sterling 56

Haddon Heights 65, Gateway 44

Audubon 47, Collingswood 38

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern 70, Timber Creek 57

Bishop Eustace 68, Lenape 43

Winslow Township 51, Cherokee 50

Washington Township 64, Cherry Hill West 52

Cherry Hill East 62, Paul VI 48

PENN-JERSEY LEAGUE

Doane Academy 68, Calvary Christian 46

TRI-COUNTY LEAGUE

Hammonton 69, Wildwood 51

NONLEAGUE

Pennsauken Tech 52, Camden County Tech 35

King's Christian 62, Camden Acad. Charter 47

Moorestown Friends 52, Baptist High 23

Gloucester Catholic 67, Highland 66

Pitman 64, Cumberland 46

Triton 49, Gloucester 35

Kingsway 50, Penns Grove 47

Schalick 57, Clearview 42

Seneca 62, Woodrow Wilson 56

GCIT 54, Deptford 51

Williamstown 70, Delsea 54

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Bordentown 46, Maple Shade 17

Pennsauken 51, Burlington Township 19

Florence 38, Burlington City 25

Holy Cross 55, Palmyra 24

Northern Burlington 62, Westampton Tech 41

Trenton Catholic 54, Pemberton 37

Moorestown 45, Delran 34

Cinnaminson 56, Riverside 27

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Middle Township 48, Bridgeton 22

Lower Cape May 45, Oakcrest 42

Holy Spirit 55, Millville 44

Wildwood Catholic 76, Buena 10

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Heights 52, Gateway 31

Overbrook 65, West Deptford 42

Haddon Township 41, Woodbury 33

Paulsboro 34, Lindenwold 22

Collingswood 22, Audubon 18

OLYMPIC CONFERENCE

Paul VI 56, Cherry Hill East 43

Washington Township 61, Cherry Hill West 22

Timber Creek 57, Eastern 34

Seneca 48, Woodrow Wilson 35

Lenape 57, Bishop Eustace 46

Camden Catholic 58, Shawnee 37

TRI-COUNTY CONFERENCE

Wildwood 72, GCIT 40

Pitman 46, Schalick 9

Delsea 33, Triton 31

Woodstown 29, Clearview 22

Deptford 37, Williamstown 32

NONLEAGUE

Moorestown Friends 27, Baptist High 13

Highland 44, Gloucester 38

Gloucester Catholic 56, Kingsway 21

Boys' Bowling

Bishop Eustace 4, Atlantic County Tech 0

Cherokee 4, Pennsauken Tech 0

Girls' Bowling

Bishop Eustace 4, Atlantic County Tech 0

Boys' Swimming

SOUTH JERSEY SWIM LEAGUE

Cherry Hill East 93, Lenape 77

Highland 111, Triton 53

Girls' Swimming

SOUTH JERSEY SWIM LEAGUE

Moorestown 100, Cherokee 70

Lenape 90, Rancocas Valley 79

Boys' Basketball Boxes

Devils Winter Hoops Classic

Princeton Day 15 10 21 18 - 64

Robeson 18 13 12 32 - 75

PD: David Colt 12, James Fragale 9, Chase Lewis 16, John MacArthur 22, Mark Washington 3, Craig Wrenn 2.

R: Nasir Cassel 12, Daiquan Copeland 16, Quadir Croston 27, DJ French 11, Musa Harrison 4, Ray Hundley 3, Thomir Jackson 2.

Burlington County League

Florence 21 14 6 13 - 54

Burlington City 16 11 9 15 - 51

F: Jabril Enmonds 16, Marquise Gehin 8, Nick Hazel 9, LaDarius McNeil 2, Kyle Ryan 10, Mitchell Tanzini 9.

BC: Deyon Butler 3, Marrin Harns-Price 20, Robert Hedgepath 6, Samad Landrum 11, Brandon Otting 4, Deandre Thurman 7.

Riverside 12 15 13 13 - 53

Cinnaminson 17 27 15 18 - 77

R: D. Fenton 11, J. Howard 5, G. Moore 6, J. Morton 5, D. Roberts 3, J. Stockton 10, B. Urwiler 2, J. Williams 11.

C: Conor Breshahan 15, Sean Christian 1, Pat McCarthy 12, P.J. Pluoik 1, Rich Rickus 13, J.P. Rickus 6, Kyle Roberts-DeLouch 8, Devon Taylor 18, Craig Turner 3.

Northern Burlington 8 6 20 14 - 48

Westampton Tech 11 7 14 11 - 43

NB: Parker Dortch 15, Jared Ganci 6, Mark Granberry 4, Ezra Jones 2, Jonathan Martinez 3, Cameron Tucker 14, Brandon Vega 4.

WT: Lawrence Anderson 9, Donaven Bell 7, Steven Flagg-Briggs 3, Isaiah Harris 3, Marcus King 3, Kasun Thompson 4, Usman Tijani 8, Jeneal W. 4, Steve Worthy 2.

Willingboro 19 11 11 15 - 56

Rancocas Valley 12 20 12 16 - 60

W: Julius Chamble 5, A. James 8, Tyson Lynch 8, Paul Ogunleye 4, Dalian Outlaw 9, Antonio Parnell 11, Chris Slocombe 4, Greg Thurman 7.

RV: Brandon Boggs 3, Lakier Brown 3, Kadian Dawkins 1, Dom Gran 2, Adam Perry 22, Brenden Ruby 22, Aaron Tonic 7.

Maple Shade 8 10 10 9 - 37

Bordentown 19 19 31 9 - 78

MS: Nick Guapo 2, George Harris 14, Hafeez Melvin 21.

B: Manny Ansong 18, Darnill Brown 11, Melvin Brown 4, Dante Gipson 10, Myron Gordon 31, Jacquey Mendez 4.

Palmyra 12 8 11 17 - 48

Holy Cross 8 12 10 13 - 43

P: Kameron Kennedy 2, David Lynch 3, D'Angelo Robertson 13, Max Smyth 6, DeVaughn Whitfield-Gaines 24.

HC: Jake Askin 2, Steve Bowley 3, Casey Fitzsimmons 2, Ryan McGee 13, Frankie Ochman 7, Vince Sciortino 16.

Cape-Atlantic League

Atlantic City 9 17 3 13 - 42

Mainland 3 13 7 8 - 31

AC: Raymond Beatha 2, Ahmad Biggins 3, Aishon Centino 17, Ryan Fader 2, Munir Hearns 2, Jamir Prevard 11, Lamar Thomas 3, Jahmal Williams 2.

M: Taylor Dirkes 10, Sam Jackson 5, Sahmir Jones 2, Jake O'Neill 6, Osun Osunniyi 8.

Atlantic Tech 9 22 20 22 - 73

Vineland 27 18 19 26 - 90

AT: Dom Dasemajuie 5, Ahmad Grate 21, Zahir Griffin 7, Derrrick Gyening 2, Dontae Jenkins 7, Ebeneezer Larnyoh 1, Chris Sieg 2, Marcus Watson 20, Jermaine Williams 8.

V: Davon Carter 10, Juan Gonzalez 2, Isaiah Melendez 6, Isaiah Pacheco 17, Jonathan Perez 2, Christian Quijada 18, Mack Selby 20, J.J. Thomas 15.

Oakcrest 0 14 6 18 - 38

Lower Cape May 8 8 12 7 - 35

O: Barch 8, Britt 6, Elliott 8, Gandy 4, Tyron Garland 6, Smith 6.

LCM: Cottrell 4, Girard 2, Harris 2, Holden 21, Matthews 6.

Millville 5 8 9 13 - 35

Holy Spirit 20 16 16 11 - 63

M: Ahmad Corley 3, Jordan Fitchett 1, Dakota Fralick 4, Aundrey Green 4, Carlton Lawrence 6, Rynell Lawrence 5, Tyreck Newman 4, Lamarr Preston 6, Tyler Robinson 2.

HS: Dante Daniel 6, Connor Foley 3, Tyler Jones 22, John Kelley 2, Joe Marczyk 10, Reece Miller 7, Travis Stoll 13.

Colonial Conference

Paulsboro 23 10 26 21 - 80

Lindenwold 13 17 16 35 - 81

P: Eric Diaz 10, Dehron Holloway 6, Kyle Jones 17, Tyrique King 36, John Pellegrini 9, Cherron Quarles 2.

L: Rakim Bryant 25, Bryant Geddes 17, Zaire Giles 9, James Hines 21, Caryl James 3, Jhaki Johnson 6.

West Deptford 15 19 10 5 - 49

Overbrook 17 7 14 15 - 53

WD: John Barrett 2, Nick Diaco 2, Ian Kruithof 1, Marc Mallory 1, Marcus Mallory 4, Josh McKeown 12, Marquise Owens 15, Zach Peterson 12.

O(: James Alber 15, Brotherton 3, Marques Deshields 2, Chuck Jones 3, Damon Matthews 18, Mark Reid 6, Tommy Wyatt 6.

Haddonfield 15 10 18 21 - 64

Sterling 10 14 16 16 - 56

H: Rich Bond 20, Mike Depersia 18, Matt Fell 1, Greg Gibson 2, Brendan Gilmartin 13, Willibono 10.

S: Cole Eshelman 5, Dayzhon Fields 9, Rodney Hill 2, Chris Roe 14, Mike Skillings 2, Noah Syer 12, Devon Tuten 12.

Collingswood 14 10 9 5 - 38

Audubon 14 11 10 12 - 47

C: Easton Aaron 3, Jovon Allie 9, Sean Butts 10, Robert Upshur 2, Jaden Wallace 14.

A: Cameron Bordi 4, Brian Furlong 17, Quitay Long 6, Nick May 4, Dillon Tassi 14, Daniel Wilson 2.

Gateway 12 7 12 13 - 44

Haddon Heights 23 11 14 17 - 65

G: Zach Buschar 7, Casey Carson 2, Matt Forina 4, Justin Fredoff 6, Bobby Morison 2, Alex Pinto 2, Nick Ruiz 6, Dan Teschko 15.

HH: Mo Alston 4, Jake Barr 14, Frankie Bell 6, Jake Campbell 3, Lance Ganges 2, Jared Latane 16, Mohammed Qadar 2, Robert Tindley 12, Brian Tisby 6.

Olympic Conference

Cherry Hill West 17 12 18 5 - 52

Washington Township 13 19 15 17 - 64

CHW: Danny Buckwalter 27, Edwards 4, Jack Goan 11, Bruce Neal 8, Parks 2.

WT: Spencer Cook 23, Mekhi Greene 8, Nick McGough 7, Na'Quan McPherson 4, Rasheen Merlin 2, Justin Ortiz 19, Rich Racobaldo 1.

Bishop Eustace 18 11 19 20 - 68

Lenape 16 10 7 10 - 43

BE: Kevin Brandt 3, Nate Carpenter 3, Mike Cohen 25, Alec DiPietrantonio 6, Pat Fish 4, Jesse Saul 13, Eric Sobocinski 9, Peyton Vostenak 3.

L: Matt Angelia 5, Jermane Carter 3, Jordan Johnson 6, Justin Kupa 3, Dante Owens-Hill 16, Andrew Sims 9, Dylan Yerkes 1.

Timber Creek 16 16 8 17 - 57

Eastern 16 18 12 24 - 70

TC: Randy Bell 25, Caleb Bowser 16, Maurice Murray 11, Isaiah Sanders 3, Donovan Spencer 2.

E: Nick Catrino 2, Keithantonio Davis 19, Troy Edwards 2, Darren Gibson 5, Danny Moeller 17, Jacob O'Connell 10, Onye Okoro 2, Justin Williams 13.

Cherry Hill East 17 10 17 18 - 62

Paul VI 11 17 10 10 - 48

CHE: Evan Cambell 15, Joey DiAntonio 2, Pierce Elliot 5, Josh Hal 2, Olin MClendon 12, Colin O'Donnell 7, Tim Perry 17, Lee Rosen-Swell 2.

PV: Voshon Mack 10, Lonnie Moore 7, Justin Ryder 13, James Weathers 6, Keenan Wise 12.

Penn-Jersey League

Calvary Christian 6 4 20 16 - 46

Doane Academy 13 22 14 19 - 68

CC(: Nate Barnes 4, Stephen Cato 11, Noah Errichetti 9, Andwer Fischer 5, Tim Jackson 13, Alex Sheuchenko 4.

DA: Kwabenna Bonna 2, Willie Colon 8, Titus Flowers 7, Arian Gomez 2, Bryce Greene 14, Chase Lane 16, Elijah Petrie 15, David Rodreguiz 4.

Tri-County League

Wildwood 7 12 21 11 - 51

Hammonton 18 25 15 11 - 69

W: Brendan Bean 3, Kyion Flanders 23, James Grauel 2, Chris Mormile 8, Keniel Rivera 2, Justin Soto 8, Tyler Tomlin 1, Trayvon Young 4.

H: Reece Bassett 16, Chris Chew 4, Shawn Collins 1, Pat Costa 4, Jalen Horsley 8, Peyton Mortellite 15, Justin Rodriguez 1, Jamal Thomas 9, Josh Trouthe 10, Aamir Washington 1.

Nonleague

Pennsauken Tech 15 13 14 10 - 52

Camden County Tech 8 9 11 7 - 35

PT: Da'Shawn Chambliss 15, Elbin Fragoso 12, Demetrius Hutchinson 1, Keyon Marshall 7, Tariq Moore 12, Garcia Wilber 4.

CCT: Michael English 5, Delonte Johnson 2, Zayre Kinslow 2, Jalen Mickles 6, Earon Trowery 10, Najee Watson 9.

Deptford 12 14 10 15 - 51

GCIT 10 14 15 15 - 54

D: D'Andre Blue-Eli 16, Tyrece Brown 2, RJ Grace 5, Jahaud Lowber 13, Mike Paciocco 7, True Robinson 2, Rametrious Walker 6.

G: Bryce Bardnt 6, Rob Brown 10, Kevin Collins 24, Brandon Medley 6, Justin Pollock 8.

Woodrow Wilson 5 11 19 21 - 56

Seneca 18 13 21 10 - 62

WW: Malik Browne 2, Javier Gonzalez-De Leon 19, Mario Mclean 3, Zavar Meyers 2, Jario Ramos 9, Tymere Tokley 17, Hykie Wynn 4.

S: Brett Barnes 4, Jack Brockett 12, Tommy Egan 20, Zach Evans 8, Michael Ginyard 5, Brad Jankowski 2, JJ Scarpello 11.

Gloucester 8 11 7 9 - 35

Triton 7 16 12 14 - 49

G: Sai'mere Colon 8, Jaleel Hatcher 12, Jake Petrik 5, James Pino 6, Chris Rodriguez 4.

T: Darren Aupperle 1, Colton Cargen 7, Jalen Collins 4 , Tyrese Dallas 8, Frank Ipri 5, Marcus Truxon 8, Mike Wright 16.

Gloucester Catholic 15 19 17 16 - 67

Highland 16 22 11 17 - 66

GC: Eric Grafton 12, Mike Hiester 9, Camron Irizarry 2, Chris Kain 15, Mike McIntyre 10, Gregg Williams 19.

H: Jeff Comer 3, Gormley 17, Brandon Harden 10, Christian Scafidi 22, Gabe Villegas 14.

Baptist High 7 5 3 8 - 23

Moorestown Friends 12 8 13 19 - 52

BH: Caleb Carpenter 2, Alac Carver 2, Desmond King 7, Harry Savers 12.

MF: Jackson Blanchard 6, Michael Cramer 3, Vishal Doshi 3, Chris Grahn 5, Andrew Lin 2, Noah Magaziner 2, Elijah O'Neill 4, Surya Reddy 5, Jack Stern 6, Jordan White 16.

Penns Grove 10 14 13 10 - 47

Kingsway 23 10 6 11 - 50

PG: Ahmead Armstead 5, Tyrone Banks 14, Julian Dorsett 3, Javar Garrett 7, Rajae Muhammad 3, Eli Richardson 8, Quamere Smith 7.

K: Matt Blaszczyk 16, Timar Brown 10, Noah Burrell 15, Shayne Rechner 3, Robert Scanlan 1, Kevin Zehner 5.

Camden Acad. Charter 4 13 12 18 - 47

King's Christian 12 15 16 19 - 62

CAC: Aaron 4, Devon 8, Enrique 2, Garnet 20, Myante 4, Nigel 3, Quentin 4, Zac 2.

KC: William Burt 15, Jared Hargis 20, Quincy Hill 10, Nevonce Mingo 3, Christian Pellerin 7, Anthony Thomas 7.

Clearview 15 7 10 10 - 42

Schalick 10 13 22 12 - 57

C: Alex Cavello 7, Andrew Delaney 12, Darien MacKay 9, Alex Soriano 10, Jack Wilhelm 4.

S: Taylor Clarke 17, Caleb Holmes 3, Troy Johnson 11, Tyler Lunsford 16, Zaquan Phillips 4, Superior Ryan 6.

Pitman 15 10 21 18 - 64

Cumberland 19 11 4 12 - 46

P: Luke Castagna 7, Kyle Collinsworth 22, Mike D'Orazio 20, David Derby 2, David Gerace 6, Kyle Leach 3, Zach Shalaway 4.

C: Stefan Beck 4, Kyonn Bragg 3, Shawn Brown 6, Phil Cisrow 10, Casey Ordille 6, Andre Robinson 10, Elijah Smith 4, Cam-Ron Smith 3.

Delsea 16 7 12 19 - 54

Williamstown 12 20 19 19 - 70

D: Nate Cox 5, Kamel Morton 9, Kaleb Morton 22, Brice Parks 14, Aziz Saud 2, Joel Thompson 2.

W: Jeremy Fleming 4, Eriq Johnson 7, Nick Kenton 25, Onani Moore 5, Lamar Parker 13, Mike Patterson 9, Victor Ruggiano 7.

Girls' Basketball Boxes

Burlington County League

Trenton Catholic 19 10 13 12 - 54

Pemberton 10 10 5 12 - 37

TC: Meshaylah Blue 10, Ce'Nia 5, Tyasia Lewis El 19, Flounder 4, Myasia Jackson 12, Kaela Reed 2, Kierah Ross 2.

P: Anissa Champion 4, Joe-Annah Jean Jacques 3, Lexus Phillips 11, Breanna Phillips 10, Gabby Smalls 2, Shavonne Smith 7.

Holy Cross 16 11 20 8 - 55

Palmyra 8 7 2 7 - 24

HC: Rachel Benson 8, Molly Britton 2, Angie Carroll 2, Alex Hickey 2, Mary Kiefner 11, Hannah McHugh 5, Kaitlin Millilo 3, MacKenzie Moran 4, Morgan Morocco 12, Cassandra Skelton 6.

P: Melisa Hawkins 2, Siani Haynes 2, Asia Johnson 3, Vanessa Livingstone 4, Melvonna Singleton 10, Liza Tait 3.

Delran 11 2 11 10 - 34

Moorestown 12 11 17 5 - 45

D: Brenna Cloud 10, Gizzi 9, Rider 2, Ryan 9, Siemien 2.

M: Allen 4, Bonett 3, Britton 7, Grace Hill 10, Mabrey 2, Caroline Muccifiori 10, Sabet-Payman 3, Smith 6.

Bordentown 11 7 17 11 - 46

Maple Shade 4 3 3 7 - 17

B: Emily Lukach 6, Kasi Oguano 2, Morgan Papp 17, Anna Price 5, Danielle Schenck 14, Genesis Walker 2.

MS: Alicea Medina 5, Dana Sheply 9, Megan Stanton 3.

Burlington City 5 7 7 6 - 25

Florence 12 9 8 9 - 38

BC: Allyssia Bacceria 3, A. Best 2, Alex Sams 14, Akira Young 6.

F: Claudia Cosenzo 19, BrookeLynn Jackson 4, Taylor Patricelli 3, Christina Stefanoni 7, Kayla Taylor 3, Mattison Worthy 2.

Pennsauken 16 14 9 12 - 51

Burlington Township 4 7 3 5 - 19

P: Destiny Campbell-Scott 2, Jamiyah Rivas 5, Briana Roberts 14, Shalorina 5, Shayla Sweeney 23, Vadysha 2.

BT: DesTynee Covington 2, Alona Crenshaw 2, Annamarie Pierson 4, Tamecia Ransom 2, Brianna Robinson 1, Alanis Rodriguez 3, Alana Rodriguez 3, TaLynn Scott 2.

Westampton Tech 11 13 12 5 - 41

Northern Burlington 14 16 7 25 - 62

WT: Jessica Green 5, Lillian Gyamfi 2, Driyyana Harris 5, Ayarra Lewis 7, Taylor Warner 10, Kylan Watkins 12.

NB: Alley Anderson 2, LaChelle Colbert 17, Charys Demerys 2, Alyssa Harris 2, Destiny Howze 7, Brianna Montalvo 2, Madison Oakerson 2, Kacie Walton 28.

Cape-Atlantic League

Buena 4 0 4 2 - 10

Wildwood Catholic 28 16 13 19 - 76

B: Tatianna Bruce 4, Aysiah Cintron 4, Franny Mosentoff 2.

WC: Erin Connelly 2, Nadine Coyle 8, Katie Fiore 2, Mary Gomez 6, Briel Herbert 6, Ashley Jackson 11, Noelle Johnson 2, Caitlin McMullan 19, Eileen McNulty 13, Lauren Moretti 5, Liza Pellini 2.

Lower Cape May 4 12 10 19 - 45

Oakcrest 13 8 6 15 - 42

LCM: Kassidy Cluff 5, Kaylee Devine 6, Amanda Durbin 2, Olivia Levin 15, Marissa McGaffney 6, Dejahanee McNeal 11.

O: Alves 4, Blalock 23, Quinones 4, Smith 11.

Holy Spirit 11 9 17 18 - 55

Millville 7 10 16 11 - 44

HS: Cass Gallagher 19, Francesca Geromini 12, Ayanna Jones 5, Regina Lamcken 3, Kiera McCully 5, Natalie Niederhofer 9, Zayana Young 2.

M: T. Ford 8, A. Harrison 15, K. Holden 1, C. Jones 2, I. Parker 3, D. Rivera 4, K. Smith 11.

Colonial Conference

Woodbury 10 4 13 6 - 33

Haddon Township 12 3 15 11 - 41

W: Dirugeris 6, Angelai Hayes 19, Rone 2, Smith 6.

HT: Maddie Bradley 1, Carlie Colclough 13, Lindsey Getzinger 1, Karlee Hart 2, Grace Marshall 17, Erin Rust 5, Shuttleworth 2.

Lindenwold 5 3 4 10 - 22

Paulsboro 10 10 6 8 - 34

L: Beeks 10, E. Donanue 2, S. Karimy 3, T. Robinson 7.

P: Aniyah Bagby 16, Aneesah Bateman 3, Michaela Coles 4, MyKala DeBerry 1, Amaya Reed 10.

Overbrook 13 20 20 12 - 65

West Deptford 9 9 9 15 - 42

O(: Alyssa Cavallaro 7, Raquel Harris-Scott 8, Anndrea Lloyd 25, Imani Peterson 15, Danielle Schaw 7, Oceana Wallace 3.

WD: Samantha Budd 9, Jordan Clark 1, Deanna Corsetti 6, Jess McGivern 6, Rita Prinz 11, Devin Sullivan 6, Becca Topeka 1.

Olympic Conference

Washington Township 15 12 16 18 - 61

Cherry Hill West 5 2 6 9 - 22

WT: Deanna Balsama 2, Brianna Capacchione 23, Madison Dorney 6, Madison Dulude 3, Justine Gallo 4, Kiley Geltson 5, Bridget Heist 3, Jessica McConaghie 3, Natasha Munro 8, Ana Siravo 2, Courtney Treude 2.

CHW: Danielle Graham 2, Arsie Hernandez 2, Mya Lewis 12, Melani Stokes 6.

Seneca 12 15 8 13 - 48

Woodrow Wilson 12 3 12 8 - 35

S: Sam Andrews 8, Jenna Daunoras 8, Emily Metzger 11, Rachel Roseboro 13, Sam Scarpello 4, Adrianna Tirado 4.

WW: Tierah Bush 10, Imani Holloway 11, Ciondae Horsy 4, Aayonni Redd- 4, Halima Scott 2, Yazmine Trueblood 2, Nijae Wooden 2.

Eastern 6 10 6 12 - 34

Timber Creek 20 14 13 10 - 57

E: Tori Accardo 2, Anna Accardo 3, Alyssa Bentz 12, Emily Fendrick 6, Molly Fendrick 4, Danielle Jackson 1, Leah Manchel 3, Brooke Stafford 3.

TC: Kayla Cade 7, Jazmine Carter 16, Kirsten Flourney 22, Celina Foxworth 2, Summer Pierce 6, Khailyn Sellers 1, Jayla Thurman 3.

Paul VI 17 21 7 11 - 56

Cherry Hill East 7 13 7 16 - 43

PV: Sekya Campbell 6, Isabel Caruso 2, Molly Gallagher 3, Chloe Georges 4, Amanda Gosweiler 6, Naomi Shorts 9, Aliyah Stephens 11, Carly Stroemel 15.

CHE: Bell 11, Grayson 4, Hammerquist 2, Lazarus 2, Peterzell 9, Reisman 2, Rosen-Swell 4, Villegas 9.

Lenape 11 13 8 25 - 57

Bishop Eustace 11 9 2 24 - 46

L: Sapphire Brown 6, Shane Holmes 5, Kendall Keyes 4, Caroline Kovacs 2, Amanda McGrogan 14, Shannon Mulroy 3, Skyla O'Connor 4, Maddie Sims 19.

BE: Paulina Boyer 3, Sammi Dabbundo 3, Jenny Falconiero 5, Tess Quinn 3, Elizabeth Radley 22, Alexis Santarelli 10.

Tri-County Conference

Schalick 0 4 4 1 - 9

Pitman 15 10 9 12 - 46

S: Lauren Bone 2, Amanda Chomo 3, Lauren Kenny 2, B. Pepitoni 2.

P: Nicole Caramanna 7, Hannah Cressman 3, Emily Galvin 2, Brenna Lindner 13, Allison Sanders 6, Annie Sanker 4, Katie Sayer 2, Madison Shalaway 1, Isabella Villari 8.

Wildwood 18 21 12 21 - 72

GCIT 14 2 14 10 - 40

W: Monika Concepcion-McGrath 6, Jillian Freeman 23, Michelle Lugo 1, Mackenzie McCracken 28, Maddie McCracken 12, Tracey Young 2.

G: Tori Aversa 8, Jessica Beck 21, Nina Daniels 1, Kaitlin Deal 2, Arianna Mullary 6, Sierra Rosales 2.

Williamstown 8 6 8 10 - 32

Deptford 15 7 2 13 - 37

W: Tiaerrah Coney 10, Claire Gailliout 2, Macenzie Long 6, Naysah Orr 2, Ta'Nayjah Pong 8, Abigail Sampona 4.

D: Leah Giles 4, Biranna Jankaukas 11, Juliette Tobin 10, Corin Williams 12.

Triton 2 5 5 19 - 31

Delsea 14 7 4 8 - 33

T: Nikita Acker 12, Jordan Carty 2, Alexis Fetuao 2, Jasyme Logan 4, Layne Olsen 8, Paige Sauter 3.

D: Emily Evans 8, Autumn Ingram 6, Wykira Johnson 11, Cara McCoy 2, Hannah Seabert 6.

Woodstown 5 10 8 6 - 29

Clearview 9 0 7 6 - 22

W: Chardae Booker 4, Paige Caldwell 15, Brittney Carroll 5, Carlie Rieck 3, Desirae Wentz 2.

C: Jessica Cirone 2, Kasey Diodati 2, Elaina Hansen 5, Jordan Harbaugh 8, Paige Nadler 3, Kylie Watermasysk 2.

Nonleague

Baptist High 2 5 2 4 - 13

Moorestown Friends 7 6 8 6 - 27

BH: Briana Belcher 4, Carleigh Cline 3, Kate Shover 6.

MF: Kayla Golas 4, Alyssa Runyan 7, Charlotte Stern 15, Renee White 1.

Highland 10 10 9 15 - 44

Gloucester 10 8 6 14 - 38

H: Azana Baines 12, Ayanna Bey 10, Devon Graf 17, Nina Hicks 5.

G: Kylar Coughlin 5, Nicole DeMarco 10, Olivia Pierman 4, Rachel Tomlin 4, Nicole Velez 15.

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Vineland at Buena, 12:30

Lower Cape May at Cape May Tech, 1

NONLEAGUE

Sterling at Northern Burlington, 10 a.m.

Nottingham at Moorestown, 11:30 a.m.

Camden County Tech at Pennsville, 11:30 a.m.

Pennsauken Tech at Overbrook, noon

Lindenwold at Highland, 1

JIMMY V SHOWCASE

at Cherokee

Holy Cross vs. GCIT, 11 a.m.

Kingsway vs. Washington Twp, 11:30 a.m.

Gloucester vs. Millville 12:30

Woodstown vs. Bridgeton, 2

Winslow Township vs. St. Benedict, 2:30

Deptford vs. Haddon Height, 3:30

Medford Tech vs. Schalick, 4

Delsea vs. Paulsboro, 4

Collingswood vs. Penns Grove, 5

Woodbury vs. Middle Township, 5:30

Pemberton at Salem, 5:30

Williamstown at Cherokee, 7

OCEAN CITY PBA TIPOFF WEEKEND

at Ocean City

Holy Spirit vs. Atlantic Christian, 3:30

Wildwood Cath. vs. Southern Regional, 5:15

St. Augustine vs. Newark Tech, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown at Holy Cross, noon

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Vineland at Buena, 11 a.m.

COLONIAL CONFERENCE

Camden at Lindenwold, noon

NONLEAGUE

Overbrook at Pennsauken Tech, 10 a.m.

Sterling at Northern Burlington, 11:30 a.m.

Pennsville at Camden County Tech, 11:30 a.m.

Pitman at Audubon, noon

LEAP Academy Charter at Eastern, noon

Williamstown at Cherokee, 7

OCEAN CITY PBA TIPOFF WEEKEND

at Ocean City

Middle Township vs. Southern Regional, noon

Egg Harbor Twp vs. Wildwood Catholic , noon

Atlantic Tech vs. Holy Spirit, 1:45

Mainland at Ocean City, 5:15

SOUTH JERSEY INVITATIONAL Clearview at Haddon Township, noon

Monday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pennsauken at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Buena at Lower Cape May, 7

Absegami at Pleasantville, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Winslow Township at Washington Twp, 5:30

Bishop Eustace at Seneca, 5:30

Lenape at Paul VI, 7

Cherokee at Camden Catholic, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pennsville at Wildwood, 5:30

NONLEAGUE

Moorestown Friends at Maple Shade, 3:45

Glassboro at Cherry Hill East, 3:45

Eastern at Camden, 3:45

Delran at Camden County Tech, 4

Freedom Prep Charter at GCIT, 5

Northern Burlington at Triton, 5:30

Camden at Clayton, 5:30

Burlington Township at Cherry Hill West, 7

Haddon Township at Bridgeton, 7

Absegami at Pleasant Valley, 7

Shawnee at Woodrow Wilson, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Bordentown at Westampton Tech, 5:15

New Egypt at Pemberton, 5:15

Medford Tech at Riverside, 5:30

Pennsauken at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

St. Joseph at Vineland, 5:30

Lower Cape May at Buena, 5:30

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill West at Cherry Hill East, 5:30

Washington Township at Winslow Twp, 6

Paul VI at Lenape, 6

Cherokee at Camden Catholic, 7

Seneca at Bishop Eustace, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pennsville at Wildwood, 4

NONLEAGUE

Doane Academy at Stuart Country Day, 4

South Hunterdon at Willingboro, 5:15

Woodrow Wilson at Shawnee, 5:15

Moorestown Friends at Maple Shade, 5:15

Triton at Northern Burlington, 5:30

Camden County Tech at Gateway, 5:30

Camden County Tech at GCIT, 5:30

Cardinal O'Hara at Gloucester Catholic, 7

Announcement

Haddonfield is looking to fill the following vacancies: High school head softball coach, middle school boys' lacrosse assistant coaches (2), girls' track and field assistant coach (throwing events), middle school boys' basketball assistant coach.