Saturday's Results

Boys' Basketball

DEVILS WINTER HOOPS CLASSIC

Solebury School 68, Mercersburg Academy 48

Robeson 49, Springside Chestnut Hill 36

MAKE-A-WISH SHOWCASE

Penn Charter 70, Boys' Latin 68 (OT)

Germantown Academy 79, Shipley 60

MERCER INVITATIONAL TOURNAMENT Episcopal Acad. 70, Episcopal High (Va.) 52

Kent School 73, Hill School 53

QUAKER INVITATIONAL TOURNAMENT New Garden Friends (N.C.) 53, Friends' Central 46

WEST SIDE WINTER CLASSIC

Franklin Learning Center 39, H.S. of Future 36

Engineering & Science 42, Franklin Lnr. Center 39

SLA-Beeber 55, Parkway West 50

Sayre 69, SLA-Beeber 45

Overbrook 62, Sayre 46

BICENTENNIAL LEAGUE

Jenkintown 59, Bristol 54

Calvary Christian 67, Delco Christian 62

Faith Christian 62, MaST Charter 52

Lower Moreland 63, Valley Forge Military 44

CHES-MONT LEAGUE

West Chester East 59, Unionville 54

Coatesville 54, West Chester Rustin 40

NONLEAGUE

Audenried 81, Medical Academy Charter 53

Father Judge 57, Pope John Paul II 35

St. Vincent Pallotti (Md.) 75, West Catholic 66

Upper Darby 67, Glen Mills 59

GAMP 73, Audubon 68

Strath Haven 49, Christian Academy 18

La Salle 70, North Penn 54

Mastery North 60, Abington Friends 41

Octorara 80, Warwick 69

Abington Heights 48, Methacton 23

Fels 65, Bishop McDevitt 47

Downingtown West 60, Hatboro-Horsham 49

Chester 63, York 52

Penn Wood 79, Bartram 51

Spring-Ford 53, Council Rock North 31

Girls' Basketball

MAKE-A-WISH SHOWCASE

McDonogh (Md.) 52, Penn Charter 33

QUAKER INVITATIONAL TOURNAMENT Friends' Central 55, Northwood Temple (N.C.) 40

WESTTOWN INVITATIONAL

Hill School 43, Hun School 23

Agnes Irwin 52, Westtown 30

CATHOLIC ACADEMIES

St. Basil 57, Sacred Heart 20

Mount St. Joseph 50, Gwynedd Mercy 43

Villa Joseph Marie 50, Merion Mercy 43

Villa Maria 68, Nazareth Academy 36

CHES-MONT LEAGUE

W.C. Henderson 43, Oxford 35

NONLEAGUE

Governor Mifflin 47, Boyertown 35

Christopher Dock 58, Springfield (M) 45

Conestoga 57, Downingtown West 27

Lower Merion 51, Pennsbury 41

Abington Friends 65, Mastery North 53

Harriton 52, Academy Park 29

New Hope-Solebury 37, William Tennent 24

Garnet Valley 63, Unionville 41

Notre Dame 63, Strath Haven 35

Kennett 49, Plymouth Whitemarsh 39

Jenkintown 56, Baldwin 42

Coatesville 50, Wilson 41

Penn Wood 62, Downingtown East 61 (OT)

Penncrest 32, Avon Grove 25

Fleetwood 41, Owen J. Roberts 38

Great Valley 49, Phoenixville 39

Methacton 53, Lansdale Catholic 51

Wrestling

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Spring-Ford 54, Perkiomen Valley 15

RADNOR HOLIDAY TOURNAMENT

at Radnor

Team Scores: 1. St. Joseph's Prep, 180; 2. Lower Moreland, 143; 3. Penn Charter, 138.5; 4. Academy Park, 133.5; 5. Radnor, 131; 6. Haverford School, 130.5; 7. Archbishop Carroll, 122.5; 8. Episcopal Academy, 121.5; 9. Phoenixville, 115; 10. Lower Merion, 94.5; 11. Upper Merion, 60.5; 12. Friends Central, 56.

Champions: 106-Blair Orr, Episcopal Academy; 113-Duncan White, St. Joseph's Prep; 120-Gene Naumovsky, Penn Charter; 126-Nick Poulos, Archbishop Carroll; 132-Sean Lyons, St. Joseph's Prep; 138-Alex Koenig, Penn Charter; 145-James Frye, Penn Charter; 152-Brody Brush, Lower Merion; 160-Tom Redmond, Radnor; 170-Christian Walker, St. Joseph's Prep; 182-Jack Horvath, Radnor; 195-Tanner Romance, Phoenixville; 220-Arthur Aloian, Lower Moreland; 285-Dallas Taylor, Episcopal Academy.

Boys' Basketball Boxes

Devils Winter Hoops Classic

Mercersburg Academy 9 9 13 17 - 48

Solebury School 11 17 19 21 - 68

MA: Carlos Austin 9, Miles Hearon 8, Elliot Hicks 10, Eli Riley 6, Nicholas Rubino 2, Luka Sevaljevic 13.

SS: Justin Berger 20, Devon Brewster 4, Jacob Gleason 2, London Green 7, Devin Matchett 8, Peter Sorber 2, Curtis Thompson 25.

Robeson 17 7 11 14 - 49

Springside Chestnut Hill 9 8 11 8 - 36

R: Nasir Cassel 11, Daiquan Copeland 3, Quadir Croston 13, DJ French 6, Musa Harrison 4, Walter Hester 4, Ray Hundley 6, Jahleel Johnson 2.

SCH: Chris Alleyne 2, Xavier Bell 2, Conor McAdoo 2, Zuri Peyton 8, Dan Shubert 1, Sean Simon 17, CJ Sweitzer 4.

Make-A-Wish Showcase

Shipley 12 15 12 21 - 60

Germantown Academy 16 18 28 17 - 79

S: Kiyon Hardy 11, Ronan Higgins 2, Arvelle Jones 12, Micah Salamon 6, Sam Sessoms 20, Peter Sobelman 9.

GA: Gabe Alter 6, Josh Brownstein 2, Devon Goodman 23, Evan-Eric Longino 15, Kyle McCloskey 20, Joe Stinson 6, Cole Storm 2, Andrew Towne 1, Bailey Whitman 4.

Mercer Invitational

Episcopal High (Va.) 8 15 18 11 - 52

Episcopal Academy 23 12 15 20 - 70

EH: Pench Coxe 1, Edwin Ebube 8, Xavier Johnson 3, George Mawanda-Kalema 10, Zach Pfaffenberger 2, Nicholas Reed 17, Louis Tambue 9, Colin Zhang 2.

EA: Nick Alikakos 37, Conner Delaney 4, Jack O'Connell 2, Colin Phillips 4, Jermaine Rhoden 5, Kyle Virbitsky 4, Matt Woods 14.

Kent School 18 21 16 18 - 73

Hill School 7 17 13 16 - 53

KS: Boursiquot 13, Gambari 11, Gilmour 6, Guerra 27, Kennedy 3, Stevens 11, Wilson 2.

HS: Bryce Allen 8, Chase Audige 6, DaQuan Morris 6, Ethan Norton 4, Solomon Ruddell 16, Jonas Stakeliunas 4, Seth Stankiewicz 5, Jack Woepke 4.

Quaker Invitational

Friends' Central 13 9 12 12 - 46

New Garden Friends 7 7 17 22 - 53

FC: Chuck Champion 10, Steven Folwell 3, De'Andre Hunter 25, Myles Robinson 2, Antone Walker 6.

NGF(: Bartlett 14, Brandon 10, Honecutt 4, Jefferies 5, Kongeok 3, Smart 17.

West Side Winter Classic

High School of Future 12 10 4 10 - 36

Franklin Lnr. Center 11 9 11 8 - 39

HSoF: Tashem Anderson 3, Jahleel Bennett 10, Jermaine Burke 1, Carlos Gutierrez 2, Fareed Mizelle 3, Naseem Priester 6, Jackie White 11.

FLC: Stacy Davis 9, Tyler Johnson 6, Shaheed Muhammad 16, Rasheed Muhammad 3, Tahmir Wade 5.

Franklin Lnr. Center 2 7 12 18 - 39

Engineering & Science 16 8 13 5 - 42

FLC: Cubair Cruse 3, Stacy Davis 3, Tamir DIckerson 4, Tyler Johnson 7, Shaheed Muhammad 8, Justin Smith 1, Tahmir Wade 13.

EaS: Haneef Abdul Ahad 2, Robert Dubose 19, Kyree Hence 7, Elliot Mason 2, Keinan Oxner 2, Ibrahim Sylla 3, Anthony Warren 7.

Engineering & Science 14 7 10 10 - 41

West Philadelphia 14 9 7 22 - 52

EaS: Haneef Abdul Ahad 2, Robert Dubose 4, Kyree Hence 10, Jevon Nelson 5, Keinan Oxner 17, Ibrahim Sylla 3.

WP: Maxwell Brown 1, Latrell Carroll 5, Malik Lorenzano 4, Stephon Maddox 23, Rashaan Perrin 2, Jabbar Shy 17.

Overbrook 15 25 13 9 - 62

Sayre 11 7 11 17 - 46

O: Massi Allen 6, Dhymeir Hartage 13, Gary Hawes 18, Dahmere Jackson 8, Jacquil Madison 3, Daevon Ravenell 6, Anthony Sheppard 8.

S: Nasir Blanden 4, Nathan Burgess 2, Davis 5, Jahaad Everett-Bey 7, Spencer 2, Daquan Thomas 10, Brandon White 16.

SLA-Beeber 13 12 11 9 - 45

Sayre 17 17 16 19 - 69

S: Dashown McIntosh 2, Shaelin Nixon-Mosee 14, Jaylyn Pope 5, Stackhouse 3, Michael Vinson 8, Darvell Williams 13.

S: Nasir Blanden 17, Devin Davis 5, Jahaad Everett-Bey 2, Solomon Spencer 11, Devin Squire 3, Daquan Thomas 9, Brandon White 22.

Bicentennial League

MaST Charter 13 15 8 16 - 52

Faith Christian 18 12 20 12 - 62

MC: Matt Carter 23, Colin Dever 14, Shane Henehan 9, Tim Kaelin 3, Calvin White 3.

FC: Chris Clark 17, Landon Coyle 12, Ozgur Ozguven 2, Isaiah Robinson 3, Sawyer Smith 10, Zeke Snowden 18.

Valley Forge Military Academy 4 18 10 12 - 44

Lower Moreland 14 14 25 10 - 63

VFMA: Kai Amen-Ra 2, Myles Bunyon 10, Will Colleran 9, Abraham Deng 10, Spencer Robinson 8, Tarique Ryans 5.

LM: Danny Duffey 16, Jake Fazio 6, Mike Gould 3, Forrest Keys 3, Tyler Millan 19, Dickey Rhoads 6, Nick Smolda 6, Cobe Wiggins 2, Jordan Zoubroulis 2.

Bristol 2 15 18 19 - 54

Jenkintown 15 10 17 17 - 59

B: Samir Brisbon 2, Adrian Ellerbe 2, Ronnie Garrison 3, Deonte Harris 24, Alex Jerbos 4, Parker Kelley 13, Carter Kelley 2, Dom Sica 4.

J: John Contoudis 3, Jameson Kolb 19, Gavin Lafferty 2, Colin Mulvaney 23, Carl Robinson 7, Frank Sobolewski 5.

Delco Christian 11 16 18 17 - 62

Calvary Christian 13 18 25 11 - 67

DC: Fisher 21, Wyatt Harkins 15, Devin Hill 12, Tyler Penley 6, Bryce Shook 8.

CC: Ben Brophy 25, Brett Kikendall 17, Jon Stauffer 4, Joel Thibodeau 16, Josiah Thompson 2, Joey Valentini 3.

Ches-Mont League

Coatesville 13 11 18 12 - 54

West Chester Rustin 12 8 11 9 - 40

C: Tyrel Bladen 2, Rome Boyer 7, Kamau Brickus 4, Dalton Donovan 15, Trent Hugan 10, Justus Martinez 9, Jordan Young 7.

WCR: Tajik Asparagus 14, Bryce Barrouk 5, Timmy Durant 5, Ryan Loucks 3, Jake Nelson 5, Tyler Ramirez 2, Tahjair Rhodes 6.

West Chester East 19 16 7 17 - 59

Unionville 21 10 12 11 - 54

WCE: JD Carroll 4, Reggie Loper 6, Justin Martin 2, Zae Murrey 14, Steve Phelan 3, Tyrone Richardson 3, Milaj Singletory-Thomas 16, Kyle Smith 11.

U: Andrew Burich 4, Pat Clark 14, Austin Fullington 14, Kyle Goodier 10, Drew Menninger 5, Jordan Shasteen 7.

Nonleague

Mastery North 16 23 12 9 - 60

Abington Friends 9 16 9 7 - 41

MN: Andre Allen 9, Eli Alvin 9, Darnell Brown 2, Harold Daily 5, Isaiah Fields 4, Asa Kitchen 8, Romel Miner 2, Rahmir Moore 8, Daeqwon Plowden 13.

AF: Tahir Andrews 3, Joel Arteaga 13, Jordan Baker 5, Jack Levy 2, C.J. May 7, Nick Sinni 2, Jake Stark 9.

North Penn 16 13 11 14 - 54

La Salle 13 17 19 21 - 70

NP: Justin Cueto 6, Derek Heiserman 3, Ricky Johns 2, Noah Kwortnik 11, Lance Lindsay-Ford 3, J.J. Melchir 11, A.J. Mitchell 3, Matt Pickford 11, Reece Udinski 4.

LS: Isaiah Jones 4, Konrad Kiszka 2, Ryan McTamney 30, Matt Paulus 12, Dan Remolde 2, Shane Stark 11, Jarrod Stukes 9.

Glen Mills 15 8 13 23 - 59

Upper Darby 14 17 17 19 - 67

GM: DaQuan Dantzler 2, Tacore Penn 8, Ewhnik Proctor 18, Myron Sanders 4, Anthony Thompson 16, Eric Usher 5, Laron Wilcox 6.

UD: Troy Butler 25, Jordan May Craddle 6, M. Darby 3, Jason Dunn 2, Jason Graham 2, Maurice Grier 6, Kahleel Henry 14, Nazir Jordan 4, Anthony McFall 5.

Strath Haven 15 5 16 13 - 49

Christian Academy 2 0 12 4 - 18

SH: Foggo 3, Graves 4, Javon Green-Springfield 6, John Harrar 9, Alex Ischiropoulos 9, Josh Singleton 11, Jameer Springfield 5, Thompson 2.

CA: Brit Haseltine 9, DeVon Howard 4, Nahom Kenna 3, Jalen Scherrill 2.

GAMP 15 18 19 21 - 73

Audubon 14 21 15 18 - 68

G: John Capizzi 7, Quadir Hargrove 19, Deverris Stuckey 21, Matt Ventus 12, Will Whiteley 8, Shane Whiteley 6.

A: Cameron Bordi 11, Anthony Carbone 2, Jahmir Chatman 1, Brian Furlong 23, Quitay Long 2, Nick May 2, Dillon Tassi 27.

Medical Acad. Charter 13 16 9 15 - 53

Audenried 18 20 25 18 - 81

MAC: Awojulu 2, Brown 12, Cora 13, Guerreru 6, Harrij 6, Ortiz 3, Rosar 11.

A: Vichon Adkins 3, Mustafah Bostic 2, Joseph Harris 6, Nisheem McNeal-Wright 16, Terrance Moore 28, Nyseem Smith 13, Cameron Stokes 9, Shalil Willis 4.

Abington Heights 8 13 11 16 - 48

Methacton 11 4 2 6 - 23

AH: Jackson Danzig 12, Lucas Goodman 2, Jordan Hollander 7, Randy Jefferson 2, Colin Klingman 5, Eric Mahoney 3, Seth Maxwell 2, Tom Rothenberger 5, George Tinsley 2, Tim Toro 8.

M: Cerchio 2, Kitaw 8, Malachaowski 4, P. O'Neill 5, S. Savage 4.

Octorara 11 17 26 26 - 80

Warwick 16 10 19 24 - 69

O: Jaekwon Dickinson 9, Dominck London 3, Jamonti Mayo 10, Saaleem Pugh 11, Jackson Ray 10, Christian Ray 37.

W: Gibble 18, Lalovich 9, Rottkay 10, Trimarch 16, Weaver 16.

Pope John Paul II 11 9 9 6 - 35

Father Judge 15 10 13 19 - 57

PJPI: Dan Cirino 2, Brent Corcoran 6, Rich Dunham 14, Robbie Girone 2, Fran Interrante 2, Luke Moratelli 6, Viney 3.

FJ: Quinn DeNofa 6, Lance-Amir Paul 5, Brandon Peters 2, Mike Power 4, Quincy Reed 23, Drew Riley 2, Marc Rodriguez 15.

Council Rock North 4 7 10 10 - 31

Spring-Ford 13 14 9 17 - 53

CRN: Will Desautelle 8, Eric Levine 2, Matt McAlister 5, Elliot Spicer 2, Riley Thompson 14.

S: Nigel Cooke 11, Charles Drummond 12, Ryan Fitzpatrick 3, Adam Geremski 2, Matt Ginas 8, Cameron Reid 4, Charles Scalies 3, Stone Scarcelle 10.

Downingtown West 15 14 13 18 - 60

Hatboro-Horsham 11 10 14 14 - 49

DW: Wayne Anderson 2, Ryan Betley 15, George Golden 6, Dom Guerrera 13, Josh Warren 24.

H: Jay Davis 12, Kyle Katz 6, Clifton Moore 16, Joe Russell 11, Zeke Sloan 4.

Fels 18 4 22 21 - 65

Bishop McDevitt 13 8 4 22 - 47

F: Allen Bertrand 10, Jahmir Bohannan 10, Ahmir Boyd 6, Maham 3, Matthew McFarlane 10, Kevin Parker 2, J.J. Snead 20, Derrick Wilson 4.

BM: Jack Bridges 9, Cameron Gardner 4, Malik Heyward 3, Jaron Macon 6, Chris Moore 7, Da'Quane Williams 18.

Bartram 10 13 8 20 - 51

Penn Wood 25 11 26 17 - 79

B: Marquise Bullock 7, Javon Flynn 5, Sharif Goff 11, Jameel Hester-Bey 7, Gregory Kercy 4, Anwar Owens 1, Darnell Ransom 6, Ali Sharif 10.

PW: Rashad Anderson 4, Jay Fitzgerald 5, Pernell Ghee 7, Jordan Johnson 7, Kairi Jones 16, Ryan Kelly 2, Javon Lindsey-Terrell 17, Calvin Melton 5, Chris Nash 3, Vincent Smalls 13.

York 17 10 10 15 - 52

Chester 17 13 14 19 - 63

Y: Casiano 7, Drayden 3, Iturmendi 3, Johnson 9, Morgan 17, Shifflett 5, Wilson 8.

C: Jahmi Bailey-Green 6, Khaleeq Campbell 8, Jordan Camper 4, Ahrod Carter 14, Marquis Collins 15, Stanley Davis 9, Jamar Sudan 7.

West Catholic 15 14 14 23 - 66

St. Vincent Pallotti (Md.) 28 16 15 16 - 75

WC: Cyrie Coates 13, Imere Harris 10, John Herndon 24, Eustace Hill 3, Patrick Obogo 8, Shawn Robinson 8.

SVP(: Alexander 11, Brewer 4, Brown 2, Coulibaley 12, Giles 9, Hammon 14, Kennedy 18, King 3, Warrick 2.

Girls' Basketball Boxes

Make-A-Wish Showcase

McDonogh (Md.) 9 15 10 18 - 52

Penn Charter 10 7 10 6 - 33

M: Boothe 2, Buchanan 6, Davis 1, Dixon 7, Jacobs 14, Lyles 16, Robinson 6.

PC: Mireyah Davis 10, Hannah Fox 12, Alexis Hnatkowsky 5, Ayanna Matthews 5, Grace Stanffield 1.

Quaker Invitational

Northwood Temple 11 8 5 16 - 40

Friends' Central 16 18 9 12 - 55

NT(: Mavia Bavdeus 11, Ciara Moore 8, Kendal Moore 17, Valerie Pokrovskaya 4.

FC: Briana Cypress 5, Nia Jordan 12, Anna Leone 7, Iyanna McCurdy 3, Raanee Smith 10, Mikayla Vaughn 18.

Westtown Invitational

Hill School 22 12 4 5 - 43

Hun School 3 9 3 8 - 23

HS: Maria Julia Ananias 9, Kathryn Dunn 1, Forrest 2, Alexa Giacche 13, Gilmore 2, Bridget Mayza 9, Steph Percy 6, M. Sweeney 1.

HS: Mia Cura 3, CJ Mozeika 6, Sydney Peoples 1, Nia Sapia 8, Leah Sutphen 5.

Agnes Irwin 14 12 12 14 - 52

Westtown 7 8 12 3 - 30

AI: Kate Anderson 4, Alex Blomstrom 19, Paige Brala 2, Olivia Carey 2, Casey Hogarth 2, Lindsey Lane 15, Gianna Napoleon 6, Sydney Wolfington 2.

W: Maggie Cottone 8, Dewi Henry 2, Eunice Jimenez 16, Sammie Pavlov 2, Maya Torpey 2.

Catholic Academies

St. Basil 18 11 13 15 - 57

Sacred Heart 2 6 4 8 - 20

SB: Erin Buckley 5, Madison Comey 3, Katie Dougherty 6, Lynsey Ems 2, Jules Gura 4, Natalie Kucowski 15, Karen Lapkiewicz 10, Randi Linton 1, Danielle McCurdy 4, Kaeley Pinkerton 3, Maddie Riehman 4.

SH: Kayla Cecchine 2, Jess McTaggart 2, Juliana Michniak 6, Elleen Plombino 8, Sami Smith 2.

Gwynedd Mercy 6 6 18 13 - 43

Mount St. Joseph 12 14 14 10 - 50

GM: Maggie Cameron 1, Brigit Coleman 7, Erica DeCandido 18, Lizzy Ferguson 2, Carly Heineman 7, Danielle Senour 8.

MSJ: Caitlyn Cunningham 14, Julie Hoover 3, Kristen Lucas 2, Ashley Smith 7, Libby Tacka 9, Sarah Wills 15.

Merion Mercy 6 10 10 17 - 43

Villa Joseph Marie 10 7 16 17 - 50

MM: Shannon Carroll 1, Gabby Heinsinger 7, Bern McGeever 2, Liz McMonagle 10, Jada Smith 12, Domenica Tomasetti 11.

VJM: Dumsie Ebo 6, Olivia Eife 2, Julia Hagan 15, Ari Javardian 2, Emily Keehfuss 12, Marisa Morano 13.

Nazareth Academy 12 9 4 11 - 36

Villa Maria 20 17 17 14 - 68

NA: Cecila Cianci 4, Sydney Corcoran 3, Jacki Dollard 5, Nikki Koval 5, Rachel Mullins 2, Becca Rhoades 11, Kalie Soulsby 6.

VM: Laura Davis 11, DiDonato 4, Gilbertson 2, Emily Gillan 4, Marissa Picinich 14, Marielle Picinich 12, Samar 4, Kyra Smith 3, Murrin Tague 8, Abby Walheim 4, Wright 2.

Ches-Mont League

Oxford 9 9 6 11 - 35

W.C. Henderson 6 10 12 15 - 43

O: Hannah Bahls 15, Hannah D'Aquanno 3, Grace Hennessey 2, Miranda Porretta 13, Emily Shallow 2.

WH: Emma Bertrando 10, Grace Ferguson 4, Julie Gawrylowicz 3, Julie Jones 4, Jenna Maratea 9, Abbey Shey 6, Erin Thompson 7.

Nonleague

Downingtown West 8 2 8 9 - 27

Conestoga 12 17 24 4 - 57

DW: Tahnay Boggs 4, Halle Brown 3, Heather Camden 7, Katie Couser 5, Lindsay Kuhn 2, Zian Nassani 4, Hannah Supplee 2.

C: Liz Atwood 4, Sondra Dickey 10, Lindsay Erickson 2, Maria Koblish 6, Ellie Mack 17, Emma Powell 6, Liz Scott 6, Julia Weiss 6.

Mastery North 17 8 17 11 - 53

Abington Friends 19 11 13 22 - 65

MN: Tahniyyah Jackson 9, N. Johnson 13, Ayanna Mazyck 19, Devia Terry 4, Cilah Womack 8.

AF: Khadijah Hickson 13, Alexa Middleton 11, Casey Remolde 4, Cheryl Remolde 7, Asia Turner 10, Jade Young 20.

Baldwin 14 10 12 6 - 42

Jenkintown 5 19 16 16 - 56

B: Alex Brittingham 2, Kejohna Hammond 2, Danielle Hammond 24, Nande Hardy 6, Morgan Montoute 6, Kayla Watkins 2.

J: Caroline Arena 6, Natalie Kolb 14, Mia Kolb 16, Ashley Kremp 3, Jennifer Kremp 4, Amelia Mulvaney 13.

Boyertown 11 10 4 10 - 35

Governor Mifflin 15 9 10 13 - 47

B: Ali Bauman 6, Sam Brensinger 3, Maria Garofolo 6, Abby Kapp 14, Sarafina Valenti 6.

GM: Kyra Hartman 4, Kylie Herman 3, Madison Koehler 5, Melissa Martin 8, Jen Martin 22, Emonie Reviere 5.

Christopher Dock 17 10 17 14 - 58

Springfield (M) 10 7 12 16 - 45

CD: Nicole Ford 1, Emily Groarke 3, Lanae Hunsberger 20, Olyvia Longacre 18, Kate Strickland 2, Megan Swintosky 14.

S(: Grace Barraclough 19, Molly Dugan 19, Maura Ryan 7.

Penn Wood 8 19 16 13 6 - 62

Downingtown East 20 12 15 9 5 - 61

PW: Andrews 18, Dillion 6, Hairston 8, Morton 5, Redd 25.

DE: Aryah Aungst 12, Katelyn Crum 4, Allison Dienes 2, Lindsay Kent 6, Laura Ochsner 10, Erin Phelan 4, Dani Tyrell 8, Paige Warfel 15.

Plymouth Whitemarsh 10 16 4 9 - 39

Kennett 12 15 9 13 - 49

PW: Victoria Betterly 4, Lauren Coscia 6, Ali Diamond 4, Taylor O'Brien 14, Sarah Putsch 4, Gia Schweitzer 1, Laurel Suchsland 6.

K: Vicky Gallivan 1, Caroline Hertz 2, Miranda Hill 15, Melissa Houck 5, Jess Hussey 20, Andrea Prestianne 2, Marnie Rodgers 4.

Garnet Valley 17 10 13 23 - 63

Unionville 7 9 10 15 - 41

GV: Nicole Barnes 7, Brianne Borcky 15, Sydney Fail 4, Maddie Ireland 15, Michelle Koscinski 2, Emily McAteer 17, Sam Tomasetti 3.

U: S. Covert 3, Julie Lattari 4, Sam Pancoast 14, Grace Schrof 5, Maddie Shanahan 15.

Wilson 18 5 5 13 - 41

Coatesville 8 18 10 14 - 50

W: Ebner 10, Lewis 2, Myer 2, Noecker 2, Owens 5, Reinhart 5, Sesay 6, Wallace 9.

C: Siani Brown 4, Shardae Dunn-Hogue 15, Sarah Huston 6, Dee Dee Irwin 17, Sasha Jemison 2, Megan Stanton 4, Destini Wood 2.

Academy Park 3 9 7 10 - 29

Harriton 15 9 16 12 - 52

H: Christina Brown 6, Caroline DePilllis 4, Sophie Grady 17, S. Kontra 5, Haley Morris 2, Greta Stahl 10, Alana Swift 2, Olivia Tevis 6.

William Tennent 7 6 5 6 - 24

New Hope-Solebury 8 11 12 6 - 37

WT: Braylin Dougherty 4, Evans 2, Kyla Gibson 4, Sarah Richie 8, Kelly Scipione 6.

NH: Karli Burns 2, Bella DeVito 2, Maggie Dougherty 9, Kelly Hyland 8, Jordyn Sherman 3, Toni Suler 6, Sarah Wilson 7.

Pennsbury 10 4 14 13 - 41

Lower Merion 5 13 17 16 - 51

P: Baionno 2, Niasia Boone 5, Sydney Buel 10, Mackenzie McGill 2, Kate Mix 11, A. Wick 11.

LM: Katie Berg 2, Claire Brown 11, Bethany Eldridge 9, Sarah Fitzpatrick 10, Izzy Meline 13, Mary Pat Quinn 4, Tess Weber 2.

Notre Dame 27 16 11 9 - 63

Strath Haven 8 12 0 15 - 35

ND: Caroline Allen 2, Kara Celano 8, Caitlin Clark 7, Katie Mayock 12, Mandy McGurk 3, Tess Phillips 9, Kristen Rogers 7, Rachel Ryan 6, Casey Walsh 9.

SH: DiCarlo 3, Fender 4, Katie Fisher 21, Hotham 2, Rohrer 2, Morgan Waters 3.

Fleetwood 15 6 11 9 - 41

Owen J. Roberts 9 11 9 9 - 38

F: Dawns 4, Lister 15, Nowotarski 5, A. Schogner 6, Suzenski 9, Weidemayer 2.

OJR: Maddie Albaugh 5, Alexi Arias 11, Kylie Cahill 4, Taylor Evans 14, Kerry Huzzard 4.

Penncrest 6 3 8 15 - 32

Avon Grove 6 8 7 4 - 25

P: Kylie Chelo 2, Julia Eckels 2, Corynn Gamber 4, Grace Harding 11, Corinne Mulhearn 2, Katharine Mullaney 5, Katherine Russo 6.

AG: Regan Cook 10, Kate Day 3, Katie Lengel 2, Jessie Richardson 10.

Phoenixville 6 9 9 15 - 39

Great Valley 15 15 13 6 - 49

P: Jess Anthony 4, Julia Brown 10, Amanda Fields 3, Bridget Givens 5, Dakota Graham 11, Peyton Graham 2, Jasmine Hamilton 2, Mackenzie Smith 2.

GV: Stephanie Aker 7, Sadie Buzan 9, Kodi Campetti 3, Emma D'Imperio 6, Christina Porreca 7, Annalise Porreca 6, Ashlyn Smith 11.

Lansdale Catholic 12 6 14 19 - 51

Methacton 11 14 14 14 - 53

LC: Lauren Crim 10, Kristina Finkelstein 3, Emily Smith 14, Laura Vetter 4, Abby Ward 11, Brady Wassel 9.

M: Jackie Cerchio 8, Ryan DeOrio 18, Olivia Pennypacker 13, Sydney Thompson 10, Jillian Zerbe 4.

Sunday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Cristo Rey at St. Joseph's Prep, 1:30

Palumbo at Bonner-Prendergast, 2

MERCER INVITATIONAL TOURNAMENT Episcopal Academy vs. Kiski School at

Hill School, 11:30 a.m.

WEST SIDE WINTER CLASSIC

Overbrook at West Philadelphia, 2