Sunday's Results

Boys' Basketball

DEVILS WINTER HOOPS CLASSIC

Solebury School 60, Robeson 48

MERCER INVITATIONAL TOURNAMENT

Hill School 60, Peddie School 55

Episcopal Academy 60, Kiski School 43

WEST SIDE WINTER CLASSIC

Overbrook 62, West Philadelphia 57

NONLEAGUE

St. Joseph's Prep 61, Cristo Rey 34

Bonner-Prendergast 77, Palumbo 53

Boys' Basketball Boxes

Devils Winter Hoops Classic

Robeson 16 6 11 15 - 48

Solebury School 15 15 8 22 - 60

R: Devon Braxton 4, Nasir Cassel 10, Daiquan Copeland 6, Quadir Croston 7, DJ French 15, Mark Greene 4, Thomir Jackson 2.

SS: Justin Berger 7, Devon Brewster 5, London Green 23, Devin Matchett 4, Peter Sorber 2, Curtis Thompson 19.

Mercer Invitational Tournament

Kiski School 8 9 15 11 - 43

Episcopal Academy 15 14 10 21 - 60

KS: Jalen Butler 2, Jake Forrester 11, Shawndale Jones 18, Harry Range 7, Fabio Soehnel 5.

EA: Nick Alikakos 19, Quinn Chambers 2, Conner Delaney 8, Colin Phillips 1, Jermaine Rhoden 2, Kyle Sacchetta 3, Kyle Virbitsky 6, Matt Woods 19.

Nonleague

Cristo Rey 7 11 7 9 - 34

St. Joseph's Prep 10 15 22 14 - 61

CR: Matt Bempah 8, Carlos Delorbe 9, Jarren Gray-Davis 5, Shawn Hall 2, Jonathan Ortiz 2, Stefan Saunders 8.

SJP: Temi Aiyegbusi 12, Alim Kamara 3, Anto Keshgegian 2, Darius Kinnel 10, John Kueny 3, Chris Montie 13, Kyle Thompson 10, Evan Wall 3, Keith Williams 5.

Monday's Schedules

Boys' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Delco Christian at New Hope-Solebury, 7

NONLEAGUE

Friends' Central at Haverford School, 2:30

City School at Valley Forge Military Acad., 4:15

Tacony Charter at New Foundations, 5

Barrack Hebrew at Shipley, 5:15

Pennsbury at Holy Ghost Prep, 7

Freire Charter at Academy Park, 7

Girls' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Calvary Christian at MaST Charter, 3:45

Plumstead Christian at Morrisville, 5

Christopher Dock at New Hope-Solebury, 5:15

Delco Christian at Sacred Heart, 6

NONLEAGUE

Kensington at Hallahan, 3:30

Prep Charter at Audenried, 4:30

Motivation at West Catholic, 5

Cristo Rey at Barrack Hebrew, 5:15

Academy Park at Little Flower, 5:15

Octorara at Chichester, 5:30

Kutztown at Pottstown, 7

Cardinal O'Hara at Gloucester Catholic, 7

Wrestling

Strath Haven at Interboro, 7