Monday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pennsauken at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Buena at Lower Cape May, 7

Absegami at Pleasantville, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Winslow Twp at Washington Twp, 5:30

Bishop Eustace at Seneca, 5:30

Lenape at Paul VI, 7

Cherokee at Camden Catholic, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pennsville at Wildwood, 5:30

NONLEAGUE

Moorestown Friends at Maple Shade, 3:45

Glassboro at Cherry Hill East, 3:45

Eastern at Camden, 3:45

Delran at Camden County Tech, 4

Freedom Prep Charter at GCIT, 5

Northern Burlington at Triton, 5:30

Camden at Clayton, 5:30

Burlington Township at Cherry Hill West, 7

Haddon Township at Bridgeton, 7

Absegami at Pleasant Valley, 7

Shawnee at Woodrow Wilson, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Bordentown at Westampton Tech, 5:15

New Egypt at Pemberton, 5:15

Medford Tech at Riverside, 5:30

Pennsauken at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

St. Joseph at Vineland, 5:30

Lower Cape May at Buena, 5:30

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill West at Cherry Hill East, 5:30

Washington Township at Winslow Township, 6

Paul VI at Lenape, 6

Cherokee at Camden Catholic, 7

Seneca at Bishop Eustace, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pennsville at Wildwood, 4

NONLEAGUE

Doane Academy at Stuart Country Day, 4

South Hunterdon at Willingboro, 5:15

Woodrow Wilson at Shawnee, 5:15

Moorestown Friends at Maple Shade, 5:15

Triton at Northern Burlington, 5:30

Camden County Tech at Gateway, 5:30

Camden County Tech at GCIT, 5:30

Cardinal O'Hara at Gloucester Catholic, 7

Tuesday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pemberton at Northern Burlington, 5:15

Holy Cross at Burlington City, 5:15

Palmyra at Florence, 5:15

Willingboro at Moorestown, 5:30

Cinnaminson at Delran, 6:30

Rancocas Valley at Medford Tech, 6:30

Riverside at New Egypt, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

St. Joseph at Atlantic Tech, 5:30

Egg Harbor Township at Lower Cape May, 7

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold at Gateway, 5:30

Overbrook at Sterling, 5:30

Paulsboro at Haddon Township, 5:30

Woodbury at Haddon Heights, 7

Collingswood at Haddonfield, 7

Audubon at West Deptford, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton at Salem, 5:30

Pitman at Gloucester Catholic, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Penns Grove at Cumberland, 5:30

Schalick at Woodstown, 5:30

Deptford at Delsea, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

GCIT at Kingsway, 5:30

Williamstown at Hammonton, 5:30

Clearview at Highland, 7

NONLEAGUE

Northwest Prep at Burlington Township, 5

Glassboro at Gloucester, 5:30

Cape May Tech at Pennsville, 5:30

Millville at Barnegat, 6:30

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Delran at Rancocas Valley, 6:30

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Burlington City at Holy Cross, 5:15

Burlington City at Holy Cross, 5:15

Moorestown at Willingboro, 5:15

Northern Burlington at Pemberton, 5:15

Florence at Palmyra, 5:15

New Egypt at Riverside, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Egg Harbor Township at Pleasantville, 4:30

Cedar Creek at Absegami, 5:30

Lower Cape May at Egg Harbor Township, 5:30

Timber Creek at Holy Spirit, 6

Atlantic County Tech at St. Joseph, 6

Ocean City at Our Lady of Mercy, 6:30

COLONIAL CONFERENCE

Gateway at Lindenwold, 5:30

Sterling at Overbrook, 5:30

Haddon Heights at Woodbury, 5:30

Haddon Township at Paulsboro, 5:30

West Deptford at Audubon, 7

Haddonfield at Collingswood, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem at Clayton, 5:30

Gloucester Catholic at Pitman, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown at Schalick, 4

Deptford at Delsea, 5:15

Cumberland at Penns Grove, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Kingsway at GCIT, 5:30

Hammonton at Williamstown, 7

Highland at Clearview, 7

NONLEAGUE

Buena at Burlington Township, 5:15

Gateway at Glassboro, 5:30

Pennsville at Bridgeton, 7

Wrestling

Hamilton North-Nottingham at Bordentown, 6

Wednesday's Schedules

Boys' Basketball

OLYMPIC CONFERENCE

Bishop Eustace at Eastern, 4

Camden Catholic at Washington Township, 4:30

PENN-JERSEY LEAGUE

Foundation Academy at Doane Academy, 5:30

NONLEAGUE

Triton at Pennsauken

Haverford School at Ocean City, 4

Northwest Prep at Sterling, 4

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Medford Tech at Bordentown, 5:15

Burlington Township at Delran, 6:30

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern at Bishop Eustace, 5

Washington Township at Camden Catholic, 6

PENN-JERSEY LEAGUE

New Foundations at Doane Academy, 4

Foundation Academy at Doane Academy, 5:30

NONLEAGUE

Shawnee at Middle Township, 4:30

Clayton at Schalick, 5:30

Wildwood Catholic at Wildwood, 5:45