Monday's Results

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May 43, Buena 34

OLYMPIC CONFERENCE

Washington Township 67, Winslow Twp 61

Bishop Eustace 69, Seneca 63

Cherokee 58, Camden Catholic 29

NONLEAGUE

Oakcrest 52, Mainland 43

Moorestown Friends 49, Maple Shade 47

Cherry Hill East 61, Glassboro 49

Camden 59, Eastern 41

Delran 67, Pennsauken Tech 51

Northern Burlington 60, Triton 44

Clayton 82, Camden Academy Charter 69

Cherry Hill West 61, Burlington Township 49

Shawnee 60, Woodrow Wilson 50

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Bordentown 56, Westampton Tech 55

New Egypt 58, Pemberton 50

Riverside 47, Medford Tech 33

Cinnaminson 47, Pennsauken 36

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May 47, Buena 16

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East 61, Cherry Hill West 23

Winslow Township 56, Washington Twp 50

Lenape 70, Paul VI 66 (OT)

Camden Catholic 47, Cherokee 40

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Wildwood 59, Pennsville 32

NONLEAGUE

Shawnee 57, Woodrow Wilson 32

Moorestown Friends 38, Maple Shade 17

Gateway 30, Pennsauken Tech 19

GCIT 49, Camden County Tech 30

Cardinal O'Hara 44, Gloucester Catholic 39

Wrestling

COLONIAL CONFERENCE

Audubon 51, Haddon Heights 22

Boys' Bowling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Westampton Tech 3, Burlington Township 1

Pemberton 3, Pennsauken 1

OLYMPIC CONFERENCE

Shawnee 3, Cherry Hill West 1

Lenape 4, Cherokee 0

TRI-COUNTY CONFERENCE

Kingsway 3, Deptford 1

GCIT 4, Gloucester 0

Hammonton 4, Gloucester Catholic 0

Girls' Bowling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pemberton 4, Pennsauken 0

Burlington Township 3, Westampton Tech 1

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill West 4, Shawnee 0

TRI-COUNTY CONFERENCE

Deptford 3, Kingsway 1

GCIT 3, Gloucester 1

Boys' Swimming

SOUTH JERSEY SWIM LEAGUE

Haddon Township 121, Seneca 49

Audubon/Collingswood 105, Paul VI 65

Girls' Swimming

SOUTH JERSEY SWIM LEAGUE

Eastern 99, Seneca 71

Boys' Basketball Boxes

Cape-Atlantic League

Buena 7 6 6 15 - 34

Lower Cape May 11 7 7 18 - 43

B: Bertonazzi 2, D. Caporale 2, Cruz 12, Fisher 2, Murphy 5, Rodriguez 2, Shannon 3, Velazquez 6.

LCM: Aaron Cottrell 4, Michael Downs 2, Tony Genaro 15, Tommy Girard 2, Harris 2, Patrick Holden 11, Khamar Matthews 2, Jacob Robb 5.

Olympic Conference

Bishop Eustace 11 15 21 22 - 69

Seneca 13 14 14 22 - 63

BE: Nate Carpenter 6, Mike Cohen 7, Alec DiPietrantonio 8, Pat Fish 9, Jack McCaffery 5, Jesse Saul 18, Eric Sobocinski 16.

S: Brett Barnes 4, Jack Brockett 11, Tommy Egan 23, Zach Evans 7, Michael Ginyard 5, Brad Jankowski 4, JJ Scarpello 9.

Cherokee 14 6 21 17 - 58

Camden Catholic 4 12 4 9 - 29

C: Jaden Bell 2, Anthony Dicaro 3, Steve Gervasi 2, Luke Gibson 4, Grant Gibson 8, Marcus Marshall 21, Zach Rowe 6, Tyler Tobin 12.

CC: Baba Ajike 3, Gary Brown 2, Dominic Dunn 3, Terrance Harris 11, Kevin Koelsch 3, Jamal Parker 7.

Winslow Township 12 10 13 26 - 61

Washington Township 11 13 17 26 - 67

WT: Jared Bennett 2, Sidney Brown 2, Elijah Campbell 6, Khan Clarke 2, Michael Cubbage 13, Nasir Fields 12, Emmanuel Lowe 6, Tyrae Taylor 18.

WT: Spencer Cook 39, Mekhi Greene 1, Nick McGough 3, Na'Quan McPherson 2, Rasheen Merlin 1, Justin Ortiz 10, Rich Racobaldo 11.

Nonleague

Delran 13 11 23 20 - 67

Pennsauken Tech 5 11 11 24 - 51

D: Skyler Davis 3, Quamir Davis 24, Dustin Hill 24, Giami Brayat Lopez 3, Kevin Robinson 10, Ryan Strauss 3.

PT: Da'Shawn Chambliss 11, Elbin Fragoso 9, Charles Hutchinson 3, Keyon Marshall 9, Tariq Moore 11, Charley Shambry 5, Garcia Wilber 3.

Northern Burlington 7 17 17 19 - 60

Triton 11 7 9 17 - 44

NB: Parker Dortch 10, Jared Ganci 5, Mark Granberry 2, Ezra Jones 4, Khalifhatan Lewis 1, Jonathan Martinez 13, Cameron Tucker 14, Brandon Vega 11.

T: Connor Casey 2, Jalen Collins 9, Tyrese Dallas 3, Frank Ipri 5, Marcus Truxon 11, Mike Wright 14.

Mainland 6 4 23 10 - 43

Oakcrest 16 14 13 9 - 52

M: Jack Bergman 2, Devine 8, Taylor Dirkes 10, Sam Jackson 7, Jake O'Neill 9, O'shun Osunniyi 4, Brandon Sav 3.

O: Jaden Britt 18, Vernon Burch 4, LeSean Elliott 14, Tyron Garland 13, Macguver Hay 3.

Shawnee 16 10 12 22 - 60

Woodrow Wilson 19 3 10 18 - 50

S: Dean Austin 14, Dylan Deveney 15, Kane Feudtner 4, Travis Gauracino 3, Patrick Kernan 5, Anthony Mague 8, Dean Noll 7, Daevon Robinson 4.

WW: Chance Anderson 2, Javier Gonzalez 14, Mario Mclean 4, Jario Ramos 5, Tymere Tokley 14, Hykie Wynn 11.

Eastern 8 16 2 15 - 41

Camden 14 9 21 15 - 59

E: Keithantonio Davis 4, Derdera 2, Darren Gibson 6, Danny Moeller 7, Jacob O'Connell 2, Onye Okoro 4, Malik Sanders 16.

C: John Evans 5, Cory Greer 11, Brad Hawkins 14, Jamal Holloway 16, Myles Thompson 11, Deaquan Williams 2.

Burlington Township 15 7 16 11 - 49

Cherry Hill West 17 18 11 15 - 61

BT: Jarek Johnson 2, Ferryton Kpalie 4, Brandon Lee 4, Raphael Nartey 2, Elijah Nichols 4, Rahdazion Powell 18, Ian Taylor 13.

CHW: Danny Buckwalter 33, Edwards 6, Jack Goan 3, Bruce Neal 7, Parks 1.

Moorestown Friends 5 16 21 7 - 49

Maple Shade 12 4 13 18 - 47

MF: Michael Cramer 6, Chris Grahn 4, Elijah O'Neill 6, Jack Stern 17, Jordan White 18.

MS: George Harris 15, Hafeez Melvin 18, Yash Patel 3, Kareem Sanders 7, Kevin J. Williams 4.

Girls' Basketball Boxes

Burlington County League

Medford Tech 8 2 10 13 - 33

Riverside 9 16 13 9 - 47

MT: Bachman 4, Bell 2, Lora 2, Mathis 14, Shabazz 3, Thompson 2, Wright 6.

R: Alexis Davis 14, Sammy Jalkowski 11, Joannah Lim 2, Hannah Russell 2, Hailey Russell 18.

New Egypt 13 19 9 17 - 58

Pemberton 14 5 18 13 - 50

NE: Kalilah Jackson 2, Amanda Weaver 1, Sam Weber 14, Faith Weber 31, Holly Wetzel 6, Sarah Wiersky 4.

P: Joe-Annah Jean Jacques 3, Aliana Miles 5, Breanna Phillips 4, Lexus Phillips 12, Gabby Smalls 10, Shavonne Smith 16.

Pennsauken 5 6 14 11 - 36

Cinnaminson 7 15 12 13 - 47

P: Burgos 4, Chrisiana 2, Briana Roberts 13, Shayla Sweeney 17.

C: DiLeo 20, Flynn 6, Alex Kane 3, Kelly Kane 2, O'Malley 6, Oliveira 2, Robinson 8.

Bordentown 16 13 16 11 - 56

Westampton Tech 9 12 19 15 - 55

B: Emily Lukach 5, Kasi Oguano 14, Anna Price 8, Danielle Schenck 14.

WT: Dalazia Bailey 5, Jessica Green 7, Lillian Gyamfi 2, Driyyana Harris 13, Ayarra Lewis 8, Alex Poole 1, Taylor Warner 2, Kylan Watkins 17.

Cape-Atlantic League

Lower Cape May 9 10 12 16 - 47

Buena 6 5 3 2 - 16

LCM: Jade Cobleigh 3, Kaylee Devine 7, Jessica Elliott 3, Olivia Levin 13, Marissa McGaffney 8, Dejahanee McNeal 9, Mary Miller 2, Tayania Torres 2.

B: Hannah Biso 1, Aysiah Cintron 8, Hannah Cintron 2, Sammy Maxwell 3, Franny Mosentoff 2.

Olympic Conference

Cherry Hill West 7 6 5 5 - 23

Cherry Hill East 14 15 17 15 - 61

CHW: Danielle Graham 2, Huff 2, Mya Lewis 10, Mikhael 2, Renna 1, Melani Stokes 6.

CHE: Kiara Bell 5, Kayla Deguzman 4, Julie Grayson 8, Nicole Hammerquist 4, Ally Lazarus 2, Abby Miller 1, Zoe Peterzell 6, Emily Reisman 5, Cassidy Rosen-Swell 7, Yamie Villegas 19.

Paul VI 4 23 14 16 9 - 66

Lenape 18 0 19 20 13 - 70

PV: Sekya Campbell 12, Isabel Caruso 4, Molly Gallagher 6, Chloe Georges 3, Amanda Gosweiler 4, Naomi Shorts 9, Aliyah Stephens 21, Carly Stroemel 7.

L: Sapphire Brown 2, Shane Holmes 3, Kendall Keyes 5, Caroline Kovacs 5, Amanda McGrogan 14, Shannon Mulroy 15, Maddie Sims 26.

Cherokee 10 10 9 11 - 40

Camden Catholic 10 6 12 19 - 47

C: Craig 3, Sammy Debicki 2, Jamie Manzo 4, Shaye McGoey 11, Leah Reistle 11, Isabella Therien 9.

CC: Maggie Bednarek 2, Julia Braungart 19, Kate Duetch 7, Elliana Santana 2, Sierra Taylor 9, Taiah Thornton 8.

Washington Township 12 12 12 14 - 50

Winslow Township 18 10 18 10 - 56

WT: Deanna Balsama 4, Brianna Capacchione 21, Madison Dorney 7, Madison Dulude 2, Kiley Geltson 2, Bridget Heist 2, Ana Siravo 6, Courtney Treude 4.

WT: Ashli Cheek 4, Mikayla Cohen 10, Jaida Davis 15, Amiaya Melvins 17, Devynn Wiggins 10.

Tri-County Classic

Pennsville 5 8 7 12 - 32

Wildwood 7 20 16 16 - 59

P: Jordan Beals 8, Logan Beals 6, Hannah Cooksey 3, Marissa Giovanetti 2, April Hartman 2, Arianna Smith 4, Sam Sutton 5, Kara Thomas 2.

W: Monika Concepcion-McGrath 4, Jillian Freeman 17, Michelle Lugo 2, Mackenzie McCracken 18, Maddie McCracken 14, Tracey Young 4.

Nonleague

Pennsauken Tech 5 3 3 8 - 19

Gateway 8 2 14 6 - 30

PT: De'Asia David 4, Esmeralda Gonzalez 3, Tamariah Lowber 8, Sierra Patterson 4.

G: Erika DeJohn 6, Burkett Devon 13, Abby Moniz 2, Carley Moran 3, Skylar Rucci 2, Abby Sholders 2, Brooke Spontak 2.

Moorestown Friends 6 3 13 16 - 38

Maple Shade 1 2 10 4 - 17

MF: Camille Aguilar 7, Katie Gregory 6, Alyssa Runyan 6, Charlotte Stern 17, Renee White 2.

MS: Alexis Ashman 1, Carly Dombrowski 3, Taylor Martin 7, Alicea Medina 4, Dana Sheply 2.

Woodrow Wilson 0 8 15 9 - 32

Shawnee 16 12 15 14 - 57

WW: Tierah Bush 4, Imani Holloway 20, Aayonni Redd- 2, Halima Scott 6.

S: Molly Baechler 6, Saber Bernat 2, Jen Byrne 19, Bayleigh Destito 3, Jenna Hoffner 5, Lauren Lodge 2, Cam Morgan 8, Olivia Schuck 6, Megan Schwartz 4.

Camden County Tech 8 7 4 11 - 30

GCIT 9 12 14 14 - 49

CCT: Serenity Dilone 5, Tiffany Richardson 2, Destiny Sesay 7, Kashmier Smalls-Harmon 6, Ashjahnelle Wilson 10.

G: Tori Aversa 14, Jessica Beck 17, Nina Daniels 7, Kaitlin Deal 1, Arianna Mullary 8, Sierra Rosales 2.

Cardinal O'Hara 11 10 12 11 - 44

Gloucester Catholic 7 14 5 13 - 39

CO: Mackenzie Gardler 3, Maura Hendrixon 13, Hannah Nihill 21, Molly Paolino 2, Mary Sheehan 5.

GC: Mary Gedaka 8, Maggie McIntyre 8, Nay Sabb 6, Dani Sanderlin 17.

Tuesday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pemberton at Northern Burlington, 5:15

Holy Cross at Burlington City, 5:15

Palmyra at Florence, 5:15

Willingboro at Moorestown, 5:30

Cinnaminson at Delran, 6:30

Rancocas Valley at Medford Tech, 6:30

Riverside at New Egypt, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

St. Joseph at Atlantic Tech, 5:30

Egg Harbor Township at Lower Cape May, 7

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold at Gateway, 5:30

Overbrook at Sterling, 5:30

Paulsboro at Haddon Township, 5:30

Woodbury at Haddon Heights, 7

Collingswood at Haddonfield, 7

Audubon at West Deptford, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Clayton at Salem, 5:30

Pitman at Gloucester Catholic, 7

Penns Grove at Cumberland, 5:30

Schalick at Woodstown, 5:30

Deptford at Delsea, 7

GCIT at Kingsway, 5:30

Williamstown at Hammonton, 5:30

Clearview at Highland, 7

NONLEAGUE

Northwest Prep at Burlington Township, 5

Glassboro at Gloucester, 5:30

Cape May Tech at Pennsville, 5:30

Millville at Barnegat, 6:30

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Delran at Rancocas Valley, 6:30

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Burlington City at Holy Cross, 5:15

Moorestown at Willingboro, 5:15

Northern Burlington at Pemberton, 5:15

Florence at Palmyra, 5:15

New Egypt at Riverside, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Egg Harbor Township at Pleasantville, 4:30

Cedar Creek at Absegami, 5:30

Lower Cape May at Egg Harbor Township, 5:30

Timber Creek at Holy Spirit, 6

Atlantic County Tech at St. Joseph, 6

Ocean City at Our Lady of Mercy, 6:30

COLONIAL CONFERENCE

Gateway at Lindenwold, 5:30

Sterling at Overbrook, 5:30

Haddon Heights at Woodbury, 5:30

Haddon Township at Paulsboro, 5:30

West Deptford at Audubon, 7

Haddonfield at Collingswood, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Salem at Clayton, 5:30

Gloucester Catholic at Pitman, 5:30

Woodstown at Schalick, 4

Deptford at Delsea, 5:15

Cumberland at Penns Grove, 5:30

Kingsway at GCIT, 5:30

Hammonton at Williamstown, 7

Highland at Clearview, 7

NONLEAGUE

Buena at Burlington Township, 5:15

Gateway at Glassboro, 5:30

Pennsville at Bridgeton, 7