Tuesday's Results

Boys' Basketball

CHICK-FIL-A CLASSIC

Roman Cath. 49, Arlington Country Day (Fla.) 45

BICENTENNIAL LEAGUE

Jenkintown 65, MaST Charter 58

Phil-Mont Christian 58, Morrisville 15

CATHOLIC LEAGUE

St. Joseph's Prep 39, Cardinal O'Hara 16

Archbishop Carroll 79, Bonner-Prendergast 56

West Catholic 57, Lansdale Catholic 36

La Salle 57, Archbishop Ryan 37

Conwell-Egan 49, Father Judge 44

CENTRAL LEAGUE

Conestoga 49, Radnor 25

Garnet Valley 64, Springfield (D) 43

Ridley 49, Harriton 33

Lower Merion 67, Marple Newtown 41

Penncrest 58, Haverford High 55 (2 OT)

Upper Darby 53, Strath Haven 42

CHES-MONT LEAGUE

Octorara 65, West Chester East 60

Bishop Shanahan 62, W.C. Henderson 23

Downingtown West 54, Downingtown East 37

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Phoenixville 64, Upper Perkiomen 32

Methacton 50, Boyertown 49

Perkiomen Valley 50, Owen J. Roberts 34

PUBLIC LEAGUE DIVISION A

Washington 63, Math, Civics and Sciences 54

Martin Luther King 65, Constitution 51 (OT)

PUBLIC LEAGUE DIVISION B

Ben Franklin 84, Freire Charter 53

Northeast 65, West Philadelphia 58

Bartram 62, Audenried 59 (OT)

Sankofa Freedom 69, Central 63

Boys' Latin 58, Simon Gratz 49

Engineering and Science 49, Southern 48

PUBLIC LEAGUE DIVISION C

Robeson 61, Dobbins 57 (OT)

New Media Charter 58, Strawberry Mansion 46

Mastery North 58, Kensington 51

Fels 69, Lincoln 63

Overbrook (Pa.) 59, Olney 45

Sayre 51, Parkway Center City 48

PUBLIC LEAGUE DIVISION D

Franklin Learning Center 54, KIPP DuBois 35

Roxborough 49, Swenson 38

Palumbo 63, Masterman 62

Motivation 64, Edison 59

World Communications 60, Randolph 49

Mastbaum 69, Esperanza 36

Mastery South 72, SLA-Beeber 61

PUBLIC LEAGUE DIVISION E

Mariana Bracetti 36, Penn Treaty 34

Parkway Northwest 78, Bodine 49

Parkway West 58, Science Leadership 51

Franklin Towne Charter 73, Rush 51

GAMP 68, Elverson 44

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham 64, Norristown 49

Plymouth Whitemarsh 65, Upper Dublin 56

Upper Moreland 57, Springfield (M) 46

Upper Merion 54, Wissahickon 48

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks South 48, Central Bucks East 45

Central Bucks West 61, North Penn 49

Hatboro-Horsham 50, Quakertown 43

Pennridge 83, Souderton 64

SUBURBAN ONE NATIONAL

Abington 56, Bensalem 43

William Tennent 49, Council Rock South 43

Pennsbury 86, Truman 42

Council Rock North 46, Neshaminy 34

NONLEAGUE

Cristo Rey 63, Mercy Vocational 47

Christopher Dock 66, Christian Academy 53

Girls' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Delco Christian 66, MaST Charter 24

Phil-Mont Christian 38, Jenkintown 35

Lower Moreland 61, Calvary Christian 38

CATHOLIC ACADEMIES

Mount St. Joseph 67, Sacred Heart 19

Gwynedd Mercy 55, Villa Maria 40

Merion Mercy 55, Nazareth Academy 31

CENTRAL LEAGUE

Conestoga 49, Radnor 41

Springfield (D) 50, Garnet Valley 37

Lower Merion 39, Marple Newtown 28

Penncrest 31, Haverford High 24

Strath Haven 49, Upper Darby 32

CHES-MONT LEAGUE

Great Valley 56, Oxford 40

Sun Valley 43, Unionville 41

Coatesville 55, Avon Grove 18

Bishop Shanahan 50, W.C. Henderson 47

INTER-AC LEAGUE

Springside Chestnut Hill 56, Agnes Irwin 41

Notre Dame 53, Penn Charter 35

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Boyertown 56, Methacton 36

Perkiomen Valley 46, Owen J. Roberts 29

Phoenixville 50, Upper Perkiomen 20

Spring-Ford 61, Pottsgrove 35

SUBURBAN ONE AMERICAN

Upper Dublin 42, Plymouth Whitemarsh 22

Springfield (M) 42, Upper Moreland 21

Cheltenham 63, Norristown 47

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks South 41, Central Bucks East 22

North Penn 63, Central Bucks West 51

Pennridge 52, Souderton 43

SUBURBAN ONE NATIONAL

Neshaminy 37, Council Rock North 36

Abington 69, Bensalem 41

NONLEAGUE

Baldwin 53, Shipley 51

Hallahan 63, Phila. Academy Charter 45

New Foundations 47, Tacony Academy Charter 4

Girls High 27, Chichester 21

Villa Joseph Marie 42, St. Hubert 41

Interboro 46, West Chester East 23

Boys' Bowling

BICENTENNIAL LEAGUE

Jenkintown 4, Morrisville 0

Girls' Bowling

BICENTENNIAL LEAGUE

Morrisville 3, Jenkintown 1

Boys' Swimming

NONLEAGUE

Phoenixville 95, Great Valley 75

Girls' Swimming

NONLEAGUE

Phoenixville 110, Great Valley 60

Boys' Basketball Boxes

Arlington Country Day 28 0 17 0 - 45

Roman Catholic 17 0 32 0 - 49

ACD(: Koch Bar 13, Luguentz Dort 10, Ty Gadsden 5, Damir Hadzic 13, Justin Route 4.

RC: Nazeer Bostick 10, Tony Carr 20, Dakquan Davis 8, Paul Newman 2, Lamar Stevens 8, D'Andre Vilmar 1.

Jenkintown 15 12 15 23 - 65

MaST Charter 8 21 10 19 - 58

J: Mike DiValentino 2, Jameson Kolb 20, Andres Madden 5, Colin Mulvaney 31, Carl Robinson 2, Frank Sobolewski 5.

MC: Matt Carter 27, Colin Dever 7, Shane Henehan 12, Tim Kaelin 2, Scott 6, Nick Vazquez 2, Calvin White 2.

Phil-Mont Christian 33 11 6 8 - 58

Morrisville 5 0 6 4 - 15

PC: Mike Almack 11, Noah Baldez 4, David Giuliani 7, Sean Griffin 12, Tim Powidzki 3, Will Shaw 6, Ethan Steiger 6, Matt Steiger 1, Osaze Thornton 8.

M: Joe Jacobs 5, Andrew Ortiz 1, Kaseem Rivers 7, Michael Sacco 2.

Cardinal O'Hara 5 2 4 5 - 16

St. Joseph's Prep 2 10 8 19 - 39

CO: Zakee Griffin 4, Martin Osayi 4, Jaye'Lyn Peebles 6, Tripp Pierce 2.

SJP: Temi Aiyegbusi 2, Pete Gayhardt 4, Brian Griffin 6, Anto Keshgegian 2, Darius Kinnel 7, John Kueny 2, Fintan O'Toole 3, Kyle Thompson 13.

Lansdale Catholic 5 7 7 17 - 36

West Catholic 14 10 10 23 - 57

LC: Ryan Braun 8, Starkey Gabel 1, Ty Grant 5, Dan Jalosinski 1, Jack Kane 2, Matthew Mandarano 3, Dan Modestine 9, Mike Ottomano 7.

WC: Cyrie Coates 2, Imere Harris 14, John Herndon 19, Eustace Hill 2, Jeohnni Moore 6, Patrick Obogo 1, Calvin Pressley 4, Shawn Robinson 6, Roman Yang 3.

Father Judge 13 8 11 12 - 44

Conwell-Egan 11 10 10 18 - 49

FJ: Quinn DeNofa 4, Justin Fleming 14, Mackenson Juste 2, Matt O'Connor 3, Quincy Reed 6, Marc Rodriguez 15.

C: Vinny Dalessandro 3, Eric Esposito 9, Daniel Green 3, Kar'ron Johnson 18, James Leible 4, LaPri McCray- Pace 10, Darien Simmons 2.

Archbishop Ryan 5 5 12 15 - 37

La Salle 12 16 18 11 - 57

AR: Bryan Arpino 3, Izaiah Brockington 10, Amin Bryant 2, Austin Chabot 3, Freddie Killian 2, Chris Kuhar 9, Matiss Kulackovskis 5, Chris Palantino 3.

LS: Jameer Bradley 1, Isaiah Jones 2, Konrad Kiszka 4, Ryan McTamney 17, Matt Paulus 11, Allen Powell 4, Dan Remolde 2, Shane Stark 6, Jarrod Stukes 10.

Marple Newtown 3 6 15 17 - 41

Lower Merion 11 20 17 19 - 67

MN: Carmen Christiana 2, Mark Dever 7, Nick DiCamillo 6, Cameron Mathes 4, Ben Staud 2, Marcus Weathers 14, Jordan Womack 6.

LM: Deion Davis 4, Noah Fennell 20, Jack Forrest 3, Dion Harris 4, K.J. Helton 12, Theo Henry 3, Jeremy Horn 10, Amir Isley 1, Steve Payne 7, Darryl Taylor 3.

Springfield (D) 3 10 14 16 - 43

Garnet Valley 16 9 15 24 - 64

S(: Alex DeAngelis 4, Nick Fox 4, Mason Liberty 2, Kyle Long 9, Great Orjih 8, Kyle Sullivan 14.

GV: Austin Laughlin 13, Andrew Louden 17, Ryan McCrossan 4, Connor O'Brien 3, Peter Tienabeso 3.

Radnor 10 7 5 3 - 25

Conestoga 20 17 10 2 - 49

R: Jake Bodenger 3, Vernon Harper 1, Vinnie Kelly 9, Michael Li 3, Phil Regan 2, Mason Ressler 7.

C: Peyton Jones 5, Andrew Larkin 9, M.J. Lezanic 16, Charlie Martin 6, Angus Mayock 4, Lucas Yonda 9.

Harriton 0 13 18 2 - 33

Ridley 8 11 16 14 - 49

H: Cooper Attig 8, Jermaine Brokenborough 2, Czarek Czworkowski 5, Will Esposto 12, Idris Ransom 2, Kevin Sanchez 2, Will Thomas 2.

R: Shawn Bingnear 1, Jim Bramwell 2, Brett Foster 30, Kylon Hicks 2, Liam Thompson 2, Julian Wing 12.

Strath Haven 9 6 15 12 - 42

Upper Darby 14 12 14 13 - 53

SH: Driscoll 2, Fuller 8, Javon Green-Springfield 3, John Harrar 6, Alex Ischiropoulos 15, Josh Singleton 3, Jameer Springfield 5.

UD: Troy Butler 9, Malik Darby 2, Khalif Everett 7, Maurice Grier 5, Kahleel Henry 14, Nazir Jordan 4, Anthony McFall 12.

Penncrest 11 11 12 14 5 5 - 58

Haverford High 4 10 9 25 5 2 - 55

P: Jimmy Carpenter 2, Mike Mallon 4, Tyler Norwood 21, Shaun Norwood 1, Justin Ross 4, Raymond Somerville 3, Peter Spiotta 5, AJ Taylor 18.

HH: Kareem Bernard 6, Pat Corbett 3, Jack Donaghy 24, Jack Farrell 2, Jamie Gillen 6, Connor Guilfoil 6, Matt McMahon 8.

W.C. Henderson 7 5 5 6 - 23

Bishop Shanahan 17 22 16 7 - 62

WH: Tommy Blackwell 2, Ryan Brida 2, Naseem Burks 2, Austin Coles 1, Matt DiNacci 2, Dom Palmer 1, Adrien Piel 5, Archer Rymiszewski 8.

BS: Jordan Ambrose 13, David Angelo 3, Bernie Blunt 3, T.J. Booth 2, Dan Browne 9, Doug Costin 4, Kevin Dodds 8, Drew Dolan 13, Thomas Ford 5, John Kozinski 2.

Octorara 16 17 17 15 - 65

West Chester East 13 23 8 16 - 60

O: John Cummings 3, Jaekwon Dickinson 7, Dominck London 7, Jamonti Mayo 11, Christian Ray 27, Jackson Ray 10.

WCE: JD Carroll 2, Reggie Loper 7, Justin Martin 6, Zae Murrey 9, Steve Phelan 6, Tyrone Richardson 5, Milaj Singletory-Thomas 11, Kyle Smith 14.

Methacton 6 12 13 19 - 50

Boyertown 9 12 12 16 - 49

M: Jake Cardarelli 14, Jerry Cerchio 2, Crandall Jones 3, Noah Kitaw 10, Tyler Neugebauer 2, Patrick O'Neill 15, Stephan Savage 4.

B: Jerry Kapp 16, Ben Longacre 10, Jack McCloskey 2, Eric Spohn 13, Sean Tamasitis 2, Marcus Thomas 6.

Upper Perkiomen 9 0 12 11 - 32

Phoenixville 25 14 18 7 - 64

UP: Nolan Graber 2, Nick Groff 14, Zeke Hallman 3, Ryan Kendra 7, Austin Tutolo 2, Christian Zera 4.

P: Shyheim Abernathy 5, Avery Close 14, Jeff Conboy 4, Nasir Green 1, Hunter Herscheel 2, Dalton Jowder 2, Tim Kapera 2, Christian Kelly 19, Marquise McDuffee 4, Matt McLauglin 8, Pat Meszaros 3.

Owen J. Roberts 8 3 11 12 - 34

Perkiomen Valley 15 11 10 14 - 50

OJR: Mitch Bradford 2, Justin Cervi 2, Sa'vaugh Davidheiser 2, Shyheed May 7, Avery McDougal 7, Dawson Stuart 5, Bobby Walker 9.

PV: Jaworski 21, Light 4, Moriority 7, O'Connor 2, Owens 14, Strechay 2.

Math, Civics & Sciences 12 13 11 18 - 54

Washington 15 18 16 14 - 63

MCaS: Malik Archer 15, Edward Croswell 9, Nazir Gossette 9, Tymair Johnson 9, Saheed Peoples 4, Kwahzere Ransom 6, Ja'Quill Stone 2.

W: Quadir Allen 13, Saleem Brown 11, Shaheed Fagan-Haynes 8, Elijah Kiah-El 10, Jahi Randal 2, Alex Smith 3, Verland Waynes 14, Jameer Williams 2.

Martin Luther King 13 10 11 12 19 - 65

Constitution 5 9 13 19 5 - 51

MLK: Nasir Bell 8, Qadir Burgess 5, Kahssian Kay 9, Nahim Lee 2, Jabri McCall 19, Jakwon McQueen 2, Rasool Samir 20.

C: Jamaal Brown 9, Youssef Diabate 1, Tamir Green 9, Nasir Randolph 7, Anthony Satchell 16, Maurice Waters 7.

Freire Charter 12 13 14 14 - 53

Ben Franklin 23 18 18 25 - 84

FC: Cymir Butler 6, Nasir Debman 7, Lavon Edwards 9, Joshua Grant 17, Tymir Miller 7, Amadou Tounkara 1, Jayden Whitehead 6.

BF: Jalil Abdul-Arad 2, Keyon Boykin 8, Khawaajah Carr 10, Quider Chanier 2, Ramir Hardrick 10, Bryan Harvey 5, Marquise Horton 5, Mike Kane 6, Amir Mason 2, Isaiah Wilmore 26, Omar Young-Jordan 8.

West Philadelphia 14 15 9 20 - 58

Northeast 18 14 15 18 - 65

WP: Maxwell Brown 4, Latrell Carroll 9, Melvin Lewis 3, Malik Lorenzano 6, Stephon Maddox 21, Keyon Maedox 8, Rashaan Perrin 1, Jabbar Shy 6.

N: Diante Cannon 3, Joshua Coleman 11, Daquan James 3, John Kirkpatrick 18, Edgardo Lanzo 15, Andrew Serowsky 5, Isaac Vazquez 3, Nasir Wooden 7.

Sankofa Freedom 15 18 12 24 - 69

Central 12 13 18 20 - 63

SF: Terron Bacon 24, Naseem Brown 32, Ibrahim Dabo 3, Rasheed Ross 8, Khalil Turner 2.

C: Jabreel Dickens 2, Danny Holdsman 5, Tyler Jefferson 24, Kwand Lang 2, Thomas Saju 3, Kyle Spaulding 16, Brandon Taylor 11.

Boys' Latin 18 7 11 22 - 58

Simon Gratz 13 5 11 20 - 49

BL: Ibrahim Ahmad 4, Cameron Gardner-Nicholson 13, Jameer Killing 2, Jelani Mauge 6, Tim Moore 10, Julian Morris 5, Jabril Noble-Pagese 5, Nasair Powell 2, Gus Sephes 9, Chris Slater 2.

SG: Khanif Brown 2, Nasir Cambell 6, JJ Eden 5, Jamal Goode 7, Jahmaris Jefferson 12, Rashon Johnson 2, Harvey Lath 2, Tyriek Meredith 9, Gbago Washington 4.

Engineering & Science 11 12 17 9 - 49

Southern 20 7 12 9 - 48

EaS: Jerrell Brooks-Lyon 1, Akil Byrd 2, Robert Dubose 14, Kyree Hence 6, Elliot Mason 3, Jevon Nelson 6, Keinan Oxner 10, Ibrahim Sylla 7.

S: Damian Bryant 12, Alex Clark 4, Council 4, Kevin Ellis 2, Juwaine Evans 3, Juwan Moore 11, Tremelle Reeves 10, Casey Williams 2.

Audenried 20 17 13 4 5 - 59

Bartram 19 19 8 8 8 - 62

A: Mustafah Bostic 2, Roji Braham 4, Nisheem McNeal-Wright 11, Terrance Moore 17, Nyseem Smith 6, Cameron Stokes 13, Shalil Willis 6.

B: Marquise Bullock 2, Shaheed Dauron 3, Javon Flynn 2, Sharif Goff 7, Jameel Hester-Bey 13, Gregory Kercy 5, Tyjai Thompson 30.

Strawberry Mansion 5 11 13 17 - 46

New Media Charter 10 6 16 26 - 58

SM: Adrian Adgide 13, H. Antonio 8, Ralphoel Johnson 4, Kroshell 4, Montrell 5, Nyseir Parks 8, Jason Thomas 4, Timothy Young 4.

NMC: Erin Anderson 11, Yasir Harris 22, Rodney Phillips 14, Marquise Vanlandingham 11.

Fels 17 18 15 19 - 69

Lincoln 12 17 9 25 - 63

F: Allen Bertrand 13, Ahmir Boyd 13, Matthew McFarlane 24, J.J. Snead 17, Daniel Tuberville 2.

L: Carson Baptiste 2, Blair Bowes 29, Nassir Coleman 16, Marmolgos 2, Aiezel Pichardo 2, Marlon Sharpton 12.

Parkway Center City 9 11 17 11 - 48

Sayre 11 8 15 17 - 51

PCC: Tymir Cooper 10, Tyron Davis 8, Amir Hill 13, Jemal Sheppard 13, Tyrell Tillman 2, Maqi Watson 2.

S: Bryant Baites 2, Nasir Blanden 7, Nathan Burgess 8, Jahaad Everett-Bey 2, Long 6, Daquan Thomas 11, Brandon White 15.

Mastery North 16 8 14 20 - 58

Kensington 10 12 12 17 - 51

MN: Andre Allen 5, Eli Alvin 14, Harold Daily 6, Asa Kitchen 10, Daeqwon Plowden 23.

K: Dajaure Hallman 14, Vernell Nelson 7, Charles Smith 17, Shameem Smith 11, Sadiq Walker 2.

Robeson 12 10 17 13 9 - 61

Dobbins 11 17 14 10 5 - 57

R: Nasir Cassel 16, Daiquan Copeland 5, Quadir Croston 18, DJ French 4, Mark Greene 2, Musa Harrison 2, Thomir Jackson 14.

D: Jovone Bowie 2, Tariq Boyer 16, Tyzja Faison 15, Nizja Faison 19, Keith Harris 2, Ryan Shaw 1, Brandon Smith 2.

Olney 18 8 9 10 - 45

Overbrook 11 15 15 18 - 59

O: John Beccles 6, Quadir Davis 7, Abdiel Ortiz 6, Miguel Ramirez 9, Miguel Roman 6, Kaleem Scott-Clark 3, Brandon Young 8.

O: Massi Allen 4, Dhymeir Hartage 9, Gary Hawes 13, Dahmere Jackson 10, Jacquil Madison 8, Daevon Ravenell 6, Corey Womack 9.

KIPP DuBois 6 5 20 4 - 35

Franklin Learning Center 10 20 14 10 - 54

KD: Cory Addye 3, Shiheed Corey 4, Samir Johnson 4, Hanif Montgomery 3, Will Perry 2, Jordan Ross 17, Larry Trotman 2.

FLC: Cubair Cruse 7, Tamir Dickerson 2, Tyler Johnson 6, Shaheed Muhammad 22, Tahmir Wade 17.

Swenson 6 12 9 11 - 38

Roxborough 16 16 9 8 - 49

S: Zaheir Bond 14, Ryan Bradley 8, Billy Devine 12, Roshique Roland 2, Christian Seggins 2.

R: Hanif Alexander 18, Josh Ellis 2, Jovan Hammond 10, Eric Washington 6, Terrell Williams 11, Jerome Wright 2.

Esperanza 12 6 5 13 - 36

Mastbaum 17 19 20 13 - 69

M: Tyseer Anderson 3, Damere Carr 6, Karee Davis-Combs 7, Naasir Dorsey 3, Steven Gamble 16, Jamar Hamilton 3, Kyseem Johnson 7, Taiquan Jones 6, Yasier Mayberry 3, Isaiah Reynolds 6, Isaiah Watson 9.

Mastery South 14 23 14 21 - 72

SLA-Beeber 10 18 8 25 - 61

MS: Vincent Boykins 4, Morgess Butler 15, Gabe Clark 9, Dionte Falligan 15, Deon Harris 11, Jeff Jenkins 4, Miles Middleton 2, Jalen Watkins 10, Cameron Woods 2.

S: Nick Anderson 4, Dashown McIntosh 3, Shaelin Nixon-Mosee 14, Collin Shaw 2, Michael Vinson 16, Kevin Williams 8, Darvell Williams 14.

Randolph 9 19 10 11 - 49

World Communications 22 14 16 8 - 60

R: Tyric Childs 14, Druquan Harvey 6, Donte McCrea 6, Wakeem Russell 2, Cajuan Sellers 5, Amir Tarkenton 16.

WC: Damir Boone 2, Zyaire Cherry 10, Jameir Flemming 2, Reggie Jackson 14, Quadir McNeil 2, Shakur Myers 17, Kareem O'Neal 13.

Masterman 14 13 23 12 - 62

Palumbo 17 20 16 10 - 63

M: Seamus Gleason 14, Maurice Scott 7, Liam Shanahan 20, Corey Stewart 6, Jesse Turkson 15.

P: Myles Carter 23, Rahee Ellis 7, Saadiq Jones 15, Tavion Mack 1, Laquon Preston 13, Justin Reiph 4.

Motivation 12 14 23 15 - 64

Edison 15 6 14 24 - 59

M: Rasjay Bettis 10, Koder Dembele 2, Richelieu Dorleh 4, Jaimer Graves 3, Dequen Harvey 8, Isaiah Lewis 15, Shad Lino 20, Nafees Mack 2.

E: Bruce Ham 13, Jahlil Jackson 8, Jahlil Mitchell 22, William Moore 5, Nate Rodriguez 4, Cameron Scales 7.

Rush 13 8 16 14 - 51

Franklin Towne Charter 19 20 23 11 - 73

R: Munchar Casoll 20, Castro 3, David DeJesus 9, Malik Hughes 12, Gabriel Kuyateh 3, Dat Phan 4.

FTC: Eric Anderson 17, Marcel Bosket 4, Cristian Diaz 10, Mike Heine 9, Christian Kahlert 2, Nick Kelly 6, Cordelle Swinson 18, Christian Tulibacki 2, Mo'Naje Walker 5.

Penn Treaty 7 6 10 11 - 34

Mariana Bracetti 12 11 3 10 - 36

PT: Tony Banks 2, Isaiah Frazier 4, Mohammad Hmidan 11, Rivera 2, Sean Sipes 6, Kendall Watson 2, Quamir White 5.

MB: Tahmir Banks 3, Anthony Carpio 3, James Dumont 5, Yerbid Gomez 7, Marcos Gonzalez 1, Darrell Long 6, Jordan Rush 4, Jorge Santiago 2, Gabriel Seda 5.

Elverson 15 7 15 7 - 44

GAMP 17 16 18 17 - 68

E: Kevin Balmores 3, Joshua Butler 1, Jajuan Garrett 4, Davan Perry 18, Jeremiah Steiniger 9, Andrew Wright 9.

G: John Capizzi 3, Quadir Hargrove 22, Deverris Stuckey 14, Matt Ventus 14, Will Whiteley 10, Shane Whiteley 5.

Parkway Northwest 19 8 27 24 - 78

Bodine 10 14 12 13 - 49

PN: Vernon Garvin 9, Martin Hutchins 12, Hanif Islam 16, Naire McNeil 9, Marquise Moore 3, Terrell Pegues 2, Mohammed Semega 2, Bruce Young 25.

B: Terrel Brent 9, Saliko Donzo 3, Tyaron Hawkins 5, Derrick McLean 23, Marcus Ramos 3, J. Smith 2, Shyere Weems 4.

Parkway West 14 12 18 14 - 58

Science Leadership 10 10 11 20 - 51

PW: C. Hyman 1, Devon Perkins 5, Donald Rollerson 6, Noah Walker 26, Manny Wortham 20.

SL: Justice Avery 2, Adam Cavalier 3, Lewis Ford 18, Cameron Hinton 2, Ben Simon 26.

Wissahickon 9 7 9 23 - 48

Upper Merion 8 12 15 19 - 54

W: Zach Gelman 6, Marlyn Johnson 7, Meadows 2, Max Rapoport 2, Zach Reiner 12, Alex Tappen 16, Marquese Wilson 3.

UM: Chris Carita 3, Matt Faw 12, Isaiah Graham-Mobley 4, Ethan Miller 19, Aidan Newell 6, Andrew Persaud 10.

Springfield (M) 12 12 12 10 - 46

Upper Moreland 11 13 15 18 - 57

S(: Larry Clark 9, Ryan Daley 13, Justin Hill 7, Kharee Hopkins-Vey 3, Quentin Johnson 14.

UM: Ryan Coyle 4, Casey Decker 3, Lyons 3, Brendan O'Donnell 18, Shane Stone 6, Damian Washington 23.

Plymouth Whitemarsh 12 19 18 16 - 65

Upper Dublin 11 9 20 16 - 56

PW: Kevin Ashenfelter 6, Mike Lotito 14, Xzavier Malone 17, Grady Minick 4, Oakley Spencer 4, Matt Walker 2, Ahmin Williams 10, Ahmad Williams 8.

UD: Ben Abel 2, John Barrett 11, Will Derr 16, Gary Fields 9, Jim Gallagher 3, Ryan Stover 15.

Norristown 11 6 19 13 - 49

Cheltenham 22 15 14 13 - 64

N: Darryl Carr 11, Amir Carter 17, Reggie Collins 3, Desmond Gorski 1, Jamie Griffen 1, Tyrique Lyons 10, Kether Massiaz 4, Darius McGowan 2.

C: Amad Bickley 4, Blair Brown 2, Amir Lewis 7, Trevonn Pitts 14, Justin Sutton 5, Maurice Valentine 4, Khalil White 22, Anthony White 6.

Central Bucks East 13 8 10 14 - 45

Central Bucks South 11 8 16 13 - 48

CBE: Justin O'Neil 7, Matt Pattyson 10, Blake Peterson 3, Ryan Plack 2, Chris Reilly 2, Elijah Seger 9, Tommy Strasburger 12.

CBS: Tom Doyle 2, Chris Hones 7, Ryan Joerger 5, Alex Karras 2, Nate Robinson 8, Dan Tecce 5, Tim Waddington 19.

Hatboro-Horsham 11 11 13 15 - 50

Quakertown 19 13 4 7 - 43

H: Brandon Crews 11, Jay Davis 19, Kyle Katz 10, Clifton Moore 7, Joe Russell 3.

Q: Charles Ervin 4, J.R. Grimmage 7, Ty Harrison 3, Lewis 4, Rob Mestra 2, Girffin Schmidt 23.

Souderton 9 8 23 24 - 64

Pennridge 13 24 24 22 - 83

S: Mike Bealer 11, Cartwright 10, Austin Eberhart 15, C. Lennon 3, K. Lennon 2, Rodriguez 2, Ty Salone 7, Tracy Simsick 14.

P: Deon Balmer 4, Ryan Cuthbert 8, Ryan Kinky 8, Dan Long 27, Stephen Lowry 7, Luke Nuneviller 2, Max Wagner 19, Sean Yoder 3, Kyle Yoder 5.

Central Bucks West 17 15 14 15 - 61

North Penn 11 10 15 13 - 49

CBW: Erich Hohlenleitner 15, Luke Irons 9, Connor Lynch 5, Bill Power 4, Cal Reichwein 19, Jake Reichwein 2, Ben Riegel 7.

NP: Justin Cueto 3, Derek Heiserman 2, Ricky Johns 3, Noah Kwortnik 6, J.J. Melchir 8, A.J. Mitchell 2, Matt Pickford 16, Reece Udinski 9.

Council Rock South 12 10 7 14 - 43

William Tennent 4 11 19 15 - 49

CRS: Kenny Brightcliffe 2, Ryan McNamee 2, Kevin Newbert 6, Alex Nordenholt 15, Jim Redholz 7, Mike Stock 7, Austin Thomas 4.

WT: Matt Berndlmaier 15, Brendan Carter 4, Pat McCauley 7, Jon Ryan 18, Anthony Woodard 5.

Council Rock North 15 8 10 13 - 46

Neshaminy 6 12 9 7 - 34

CRN: Will Desautelle 16, Noah Ehlin 2, Matt McAlister 5, Tyler Nowmos 3, Riley Thompson 20.

N: Chris Arcidiacono 2, Fran Robles 9, Shammond Thomas 12, Zach Tridway 7, Warren 4.

Truman 8 13 13 8 - 42

Pennsbury 20 21 30 15 - 86

T: Ceriquino 2, Hamilton 2, Z.J. Jackson 6, Maurice Jackson Jr. 5, Quin McQueen 1, Kelechi Ogbonna 4, Mike Phillips 1, Justin Sant 7, Danell Snelling 4, Khalil Trammell 7, Willis 1.

P: Mike Alley 5, Louie Bazas 4, Isaiah Carpenter 6, Rob Daly 14, Mark Flagg 21, Gary Francis 9, Addison Howard 15, Joey Monaghan 7, Tyler Sessa-Reeves 5.

Bensalem 10 7 14 12 - 43

Abington 13 13 13 17 - 56

B: Richard Dean 6, Taco Douglas 6, John Dumney 8, Anthony Green 2, B.J. Jones 3, Brian Quarterman 7, Ward Roberts 11.

A: Brian Close 11, Eric Dixon 21, E. Dougherty 3, Robbie Heath 11, Lucas Monroe 2, Joe O'Brien 6, Jack Steinman 2.

Mercy Vocational 8 10 9 20 - 47

Cristo Rey 18 19 14 12 - 63

MV: Renaldo Askew 4, T. Boose 4, Adonis Davis 10, Nick Disantis 3, Delvy Francisco 2, Rafiq Griffin 4, Jymir Johnson-Gardner 15, Chris Sisco 5.

CR: Matt Bempah 32, Carlos Delorbe 14, Marquis Freeman 11, Stefan Saunders 6.

Christopher Dock 17 19 17 13 - 66

Christian Academy 10 18 12 13 - 53

CD: Bolton 4, Burkholder 13, Exler 28, Howald 3, Nyagwegwe 10, Schnabel 8.

CA: Davier Daniels 8, Brit Haseltine 17, DeVon Howard 8, Donald Jones 2, Nahom Kenna 2, Brandon Rochester 2, Jalen Scherrill 14.

Girls' Basketball Boxes

Delco Christian 27 16 12 11 - 66

MaST Charter 3 7 3 11 - 24

DC: Emma Ellsworth 7, Siani McNeil 27, Taylor Mingle 5, Claudia Norton 10, Shirley Piotrowski 12, Alex Thompson 5.

MC: Casey Bradley 8, Katelyn Fowler 11, Amaya Vazquez-Natale 5.

Phil-Mont Christian 12 8 12 6 - 38

Jenkintown 12 10 6 7 - 35

PC: Tracey Goodman 12, Keyen Green 8, Kayla Griffin 9, Jael Jackson 7, Lauren Tipton 2.

J: Caroline Arena 1, Natalie Kolb 5, Mia Kolb 12, Ashley Kremp 3, Jennifer Kremp 12, Amelia Mulvaney 2.

Lower Moreland 20 8 17 16 - 61

Calvary Christian 11 4 10 13 - 38

LM: Allison Asman 2, Jordan Cohen 1, Erica Fleck 10, Lauren Killion 23, Rachel Millan 18, Erin Przybylinski 5, Lauren Smolda 2.

CC: Meghan Barish 5, Julia Cervone 8, Amelia Johnson 2, Mary Pelullo 2, McKenzie Schaeter 3, Carrie Stauffer 4, Tori Stum 12, Melanie Werner 2.

Sacred Heart 3 8 3 5 - 19

Mount St. Joseph 28 12 15 12 - 67

SH: Agnes Friend 3, Karanato 4, Jess McTaggart 4, Juliana Michniak 3, Elleen Plombino 5.

MSJ: Caitlyn Cunningham 7, Grace Gelone 8, Maddy Getty 2, Keirin Glowacki 6, Julie Hoover 6, Kristen Lucas 8, Jenny Murphy 2, Sarah Rothenberg 2, Ashley Smith 4, Libby Tacka 14, Sarah Wills 8.

Nazareth Academy 9 3 9 10 - 31

Merion Mercy 17 13 18 7 - 55

NA: Sydney Corcoran 10, E. Gindele 1, Nikki Koval 2, Becca Rhoades 7, Kalie Soulsby 11.

MM: Shannon Carroll 4, Annie Dombrowski 2, Gabby Heinsinger 10, Bern McGeever 11, Liz McMonagle 9, Nora Pergolini 3, Meredith Shields 4, Jada Smith 8, Domenica Tomasetti 4.

Gwynedd Mercy 14 16 15 10 - 55

Villa Maria 2 16 12 10 - 40

GM: Maggie Cameron 8, Mary Claire Casey 2, Georgia Cattie 2, Brigit Coleman 2, Erica DeCandido 17, Carly Heineman 16, Molly Hutton 4, Danielle Senour 4.

VM: Laura Davis 4, Emily Gillan 6, Marissa Picinich 6, Marielle Picinich 3, Samar 5, Murrin Tague 2, Abby Walheim 14.

Garnet Valley 12 12 6 7 - 37

Springfield (D) 7 9 20 14 - 50

GV: Nicole Barnes 2, Brianne Borcky 4, Sydney Fail 7, Maddie Ireland 7, Michelle Koscinski 2, Emily Mathewson 3, Emily McAteer 10, Kylie Young 2.

S(: Erica Biehl 2, Jordan DiAmbrosio 14, Madison DiAmbrosio 9, Amanda Hopkins 7, Belle Mastropietro 9, Mariead McGillan 1, Maggie O'Connell 8.

Conestoga 8 19 4 18 - 49

Radnor 10 14 8 9 - 41

C: Sondra Dickey 6, Lindsay Erickson 1, Maria Koblish 4, Ellie Mack 24, Sarah Mascioli 4, Emma Powell 4, Liz Scott 6.

R: Kristin Hamill 17, Maura Holst 4, Allison Lanzone 12, Nicole Massimino 5, Racquel Razavi 3.

Haverford High 5 11 6 2 - 24

Penncrest 3 4 9 15 - 31

HH: Amanda Battista 5, Brianna Blair 7, Erin Kelly 3, Ashley Murphy 3, Molly Reynolds 6.

P: Megan Arndt 3, Kylie Chelo 4, Grace Harding 6, Katharine Mullaney 12, Katherine Russo 6.

Lower Merion 7 9 14 9 - 39

Marple Newtown 6 5 8 9 - 28

LM: Katie Berg 5, Claire Brown 3, Bethany Eldridge 7, Sarah Fitzpatrick 5, Izzy Meline 13, Mary Pat Quinn 2, Ashley Roberts 2, Margo Urhein 2.

MN: Houghton 2, J Lynch 1, McCarthy 4, Robinson 6, Rutecki 4, Young 11.

Upper Darby 6 4 10 12 - 32

Strath Haven 17 4 16 12 - 49

UD: Emma Blewett 16, Branson 4, Liberio 2, McElaney 10.

SH: Beck 2, Crain 1, Kaylyn Crowley 3, DiCarlo 5, Fender 2, Katie Fisher 26, Labows 2, Rohrer 2, Morgan Waters 6.

Oxford 10 8 9 13 - 40

Great Valley 12 15 6 23 - 56

O: Hannah Bahls 9, Hannah D'Aquanno 5, Grace Hennessey 7, Miranda Porretta 12, Emily Shallow 7.

GV: Stephanie Aker 14, Sadie Buzan 11, Kodi Campetti 2, Emma D'Imperio 4, Katie Peduto 2, Christina Porreca 16, Ashlyn Smith 7.

Bishop Shanahan 11 7 14 18 - 50

W.C. Henderson 8 8 15 16 - 47

BS: Devon Adams 6, Kelly Baisle 1, Ciara Ford 12, Mikayla Maxwell 2, Grace Phillips 7, Jen Sendi 7, Courtney Worley 15.

WH: Emma Bertrando 6, Grace Ferguson 8, Julie Gawrylowicz 14, Kneis 10, Jenna Maratea 2, Abbey Shey 1, Erin Thompson 6.

Avon Grove 4 3 6 5 - 18

Coatesville 10 14 20 11 - 55

AG: Regan Cook 2, Katie Lengel 2, Jessie Richardson 5, A. Wallhaur 2, Sara White 5, Morgan Whiteside 2.

C: Siani Brown 8, Shardae Dunn-Hogue 8, Sarah Huston 8, Dee Dee Irwin 14, Sasha Jemison 5, Megan Stanton 4, Zhariah Torres 2, Destini Wood 6.

Sun Valley 10 11 8 14 - 43

Unionville 11 8 10 12 - 41

SV: Ally Giannakarios 7, Claire Howley 1, Maya Jacyzyn 10, Kate Lannon 20, Maddie Michael 3, Lauren Vitale 2.

U: Ellie Covert 2, Sarah Covert 10, Hayley Flores 4, Julie Lattari 2, Sam Pancoast 18, Grace Schrof 3, Maddie Shanahan 2.

Penn Charter 6 7 11 11 - 35

Notre Dame 7 15 15 16 - 53

PC: Mireyah Davis 9, Hannah Fox 7, Alexis Hnatkowsky 12, Ayanna Matthews 3, Marilyn Pease 1, Grace Stanffield 1, Julie Webb 2.

ND: Caitlin Clark 9, Jill Kane 9, Ryleigh McCue 2, Mandy McGurk 3, Kristen Rogers 13, Rachel Ryan 6, Casey Walsh 11.

Agnes Irwin 9 10 11 11 - 41

Springside Chestnut Hill 15 17 10 14 - 56

AI: Kate Anderson 6, Alex Blomstrom 15, Paige Brala 4, Carol Coyne 6, Lyndsey Lane 6, Mary Grace Miller 3, Gianna Napoleon 1.

SCH: Chloe Burns 5, Mo'ne Davis 8, Lindsay Hiner 23, Kara Kniezewski 2, Kayla McTamney 2, Delaney Switzer 2, Essence Walden 14.

Boyertown 19 9 13 15 - 56

Methacton 12 12 2 10 - 36

B: Katie Armstrong 2, Ali Bauman 15, Sam Brensinger 2, Maria Garofolo 4, Abby Kapp 27, Allie Marcus 4, Kylie Webb 2.

M: Jackie Cerchio 5, Nicole Cooper 4, Jenna Cooper 2, Ryan DeOrio 8, Olivia Pennypacker 7, Sydney Thompson 8, Jillian Zerbe 2.

Phoenixville 8 6 23 13 - 50

Upper Perkiomen 2 3 2 13 - 20

P: Liberty Allain 4, Jess Anthony 4, Julia Brown 10, Ruth Doberenz 5, Amanda Fields 4, Dakota Graham 8, Ameerah Green 4, Jordan Harynkow 2, Paige Ostrich 1, Mackenzie Smith 8.

UP: Valerie Janton 5, Sierra Kelly 12, Kaitlyn Mundy 2, Lydia Wible 1.

Owen J. Roberts 10 9 7 3 - 29

Perkiomen Valley 17 4 18 7 - 46

OJR: Maddie Albaugh 8, Alexi Arias 5, Taylor Evans 10, Camryn Glenn 2, Diana Rantz 2, Darby Stuart 2.

PV: KT Armstrong 6, Ashley Bangert 5, Taylor Hamm 5, Megan Jonassen 16, Hanan Richmond 11, Tori Walter 3.

Pottsgrove 6 8 6 15 - 35

Spring-Ford 16 13 24 8 - 61

P: Kyler Conrad 2, Cori Dickinson 5, Molly Galvin 6, Nikita Harper 2, Jordyn Mays 1, Diana Randleman 16, Jenna Yerger 3.

S: Juliana Alessandroni 4, Rachel Christman 4, Alyssa Conway 7, Maddie Haney 11, Molly Hynes 7, Lauren Mensch 4, Diane Nicholson 2, Lexie Nugent 2, Amy Roth 2, Sydney Wagner 7, Emily Walker 11.

Upper Dublin 14 6 13 9 - 42

Plymouth Whitemarsh 7 7 4 4 - 22

UD: Demi Balasa 7, Ashley Barber 9, Josie Barrett 6, Allison Chernow 12, Alison Gouveia 4, Nicole Kaiser 4.

PW: Lauren Coscia 2, Ali Diamond 5, Taylor O'Brien 9, Sarah Putsch 2, Laurel Suchsland 4.

Cheltenham 18 14 17 14 - 63

Norristown 8 11 16 12 - 47

C: Nashira Brown 4, Dejah China 1, Ashley Jones 36, Mia Leonard 6, Caitlin Wallace 2, Gabrielle Wright 14.

N: Beyonce Collins 18, Patty Fortescue 10, Lauren Fortescue 6, Lauren Green 4, Daijah James 2, Precious Milam 3, Devon Morse 4.

Upper Moreland 4 9 6 2 - 21

Springfield (M) 5 19 9 9 - 42

UM: Kim Benge 4, Julia Gatto 4, Jenna Getz 7, Maddie Piauti 1, Noelle Woodmen 3, Emily Zanine 2.

S: Grace Barraclough 10, Molly Dugan 16, Emily Giampietro 8, Maura Ryan 4, Siana Wynn 4.

Pennridge 14 8 16 14 - 52

Souderton 12 8 10 13 - 43

P: Anderson 4, Bacthel 3, Constanza 24, Rimmer 21.

S: Alana Cardona 13, Tori Dowd 7, Marissa Sandone 6, Krista Schneider 14, Mia Sherer 1, Megan Walbrandt 2.

North Penn 11 18 21 13 - 63

Central Bucks West 8 18 6 19 - 51

NP: Sam Carangi 11, Mikaela Giuliani 16, Bri Hewlett 2, Jess Huber 14, Mia Melchior 5, Irisa Ye 15.

CBW: Tori Abelson 10, Maddy Maio 7, Makenzie Mason 18, Maggie Rakowsky 8, Abby Spratt 2, Bailey Tracy 2, Izzy Treon 4.

Central Bucks East 2 6 7 7 - 22

Central Bucks South 19 5 14 3 - 41

CBE: Bridget Birkhead 6, Audrey Labouliere 7, Bri Talbot 7, Wetzel 2.

CBS: Alexa Brody 3, Tricia DeCesare 2, Courtney Dietzel 4, Taylor Dunn 12, Madeleine McShane 1, Haley Meindel 4, Melissa Veal 4, Jordan Vitelli 11.

Abington 21 9 16 23 - 69

Bensalem 12 9 10 10 - 41

A: Jordyn Allen 6, Kassondra Brown 10, Samantha Brusha 3, Britney James 6, Samantha Lochner 12, Lizzie O'Leary 18, Leah Simmons 10, Dania Wessels 4.

B: Dean 2, Savanah Jordan 16, Lyric Lewis 15, Rumarczwk 2, Samantha Werth 6.

Council Rock North 4 13 13 6 - 36

Neshaminy 10 9 8 10 - 37

CRN: Dana Bandurick 13, Olivia Boyle 3, Megan Haggerty 3, Becca Margolis 2, Camryn Polinsky 2, Mackenzie Tinner 11, Hannah Weiler 2.

N: Emily Alexis 6, Morgan Goldenbaum 8, Allison Harvey 7, Brooke Mullin 1, Devon Storms 10, Thyra Tuttle 5.

Baldwin 13 11 13 16 - 53

Shipley 8 14 12 17 - 51

B: Kejohna Hammond 15, Danielle Hammond 16, Morgan Montoute 4, Evey Veguilla 12, Kayla Watkins 6.

S: Yndiah Bobo 17, Anna Camden 7, Maya Overton 1, Courtney Redcross 7, Lauren Ross 15, Elizabeth Talluto 4.

New Foundations 23 11 9 4 - 47

Tacony Academy Charter 0 2 0 2 - 4

NF: Kviah Breazeale 2, Kaitlyn DePaul 5, Nicole Gilchrist 7, Jenna Heath 2, Milia Johnson 5, Erika McDermott 8, Kate Miller 4, Nyjah Moody 3, Jen Mullen 4, Julia Paiano 4, Paige Vincent 3.

TAC: J. Garcon 2, S. Hall 2.

Girls High 5 5 4 13 - 27

Chichester 3 7 8 3 - 21

GH: Cheyenne Brown 6, Holloway 1, Nana Huang 9, Ebony Scott 7, Kyliah Singletary 4.

C: Erica Brant 3, Lauren Carrafa 8, Maura Murray 7, Nicole O'Donnell 3.

Phila. Academy Charter 5 18 10 12 - 45

Hallahan 15 17 15 16 - 63

PAC: Lauren Beck 12, Alley Berdell 16, Elisa Curtin 7, Amanda Devine 5, Taylor Fritz 5.

H: Deja Alston-Dupree 14, Lillian Betteridge 6, Bridget Miller 8, Nya Searight 30, Montana Tomasczski 1, Hayden Tomasczski 2, Myahn Walker 2.

West Chester East 4 6 8 5 - 23

Interboro 13 9 13 11 - 46

WCE: Kaitlin Boyle 1, Lexy Hartman 5, Caroline Lewis 9, Marissa McDonald 8.

I: Amy Huddell 10, Amber Huddell 10, Ginamarie McNamee 15, Amber Seaman 6, Marta Walewski 5.

Villa Joseph Marie 11 3 13 15 - 42

St. Hubert 9 14 4 14 - 41

VJM: Dumsie Ebo 6, Ari Javardian 13, Emily Keehfuss 11, Marisa Morano 12.

SH: Haley Crossly 6, Courtney Hoffman 6, Megan O'Connell 7, Caela Russell 14, Celine Tobin 8.

Pa. Football Writers All-State Team

Class AAAA

Player of the Year: Brandon McIlwain, Council Rock North

Coach of the Year: Terry Totten, Pittsburgh Central Catholic

OFFENSE

Quarterback

Devante Cross, Parkland

Phil Jurkovec, Pine-Richland

Erik Benjamin, Manheim Twp

Brandon McIlwain

Running Back

Kyle Boney, Emmaus

Miles Sanders, Woodland Hills

Ronnie Jones, Pitts. Central Catholic

Will Blair, Hempfield

Isaiah Bruce, Upper Darby

Wide Receiver

Kenny Yeboah, Parkland

Jahan Dotson, Nazareth

Tim Vecchio, Penn-Trafford

Tight End

Cary Angeline, Downingtown East

L.J. Wesneski, Wyoming Valley West

Linemen

Noel Brouse, Parkland

Michal Menet, Exeter Twp.

Matt Hampson, Pine-Richland

Shannon Dolan, Cumberland Valley

Mike Clark, Downingtown East

Athlete

Dante Dawson, DuBois, 6-2, 205 senior

Sean Judge, Wyoming Valley West, 5-8, 165 junior

Specialist

Connor Long, Cumberland Valley

DEFENSE

Linemen

Tucker Garner, Governor Mifflin

Ross Stebbins, Williamsport

Jaohne Duggan, Liberty

Rashad Wheeler, Pitts. Central Catholic

Micah Parsons, Central Dauphin

Linebacker

David Adams, Pitts Central Catholic

Forrest Rhyne, Waynesboro

Ike Schannauer, Wilson-West Lawn

Jo-El Shaw, Woodland Hills

Jack Lamb, Central Bucks East

Backs

Damar Hamlin, Pitts. Central Catholic

Therran Coleman, Brashear

Jon Fox, Wilson-West Lawn

Bricen Garner, Pitts. Central Catholic

Athlete

Khaleke Hudson, McKeesport

Jahad Neibauer, Central Dauphin East

Class AA

Player of the Year: Kaezon Pugh, Aliquippa

Coach of the Year: Jim Roth, Southern Columbia

OFFENSE

Quarterback

Tre Jordan, Notre Dame-Green Pond

Noah Benton, Martinsburg Central

Nick Becker, Southern Columbia

Andrew Tomko, Sharon

Running Back

Hunter Hayes, South Fayette

Kaezon Pugh, Aliquippa

Garrett Murray, Dunmore

Keith Batkowski, Montoursville

Hunter Thomas, Southern Columbia

Chuck Carr, Hickory

Wide Receiver

Jassir Jordan, Aliquippa

Zach Fry, Hughesville

Ziyon Strickland, Sharon

Linemen

Connor McGovern, Lake-Lehman

Trevor Miller, Martinsburg Centrals

Josh Yoder, Southern Columbia

Dan Harrison, Loyalsock Twp.

Anthony Nardone, Hickory

Athlete

Isaac Lutz, Berks Catholic

Garrett Owens, North East

Chantz Swartz, Juniata

Kicker

Ethan Lazorka, Montoursville

DEFENSE

Linemen

Donovan Jeter, Beaver Falls

Ben Cerney, Montoursville

Karamo Dioubate, Prep Charter

Tymir Oliver, West Catholic

Linebacker

Darnell Gardner, Aliquippa

Christian Martir, Wyomissing

Matt Bell, Southern Columbia

Elijah Parrish, Ligonier Valley

Major Jordan, North Schuylkill

Logan Thimons, Freeport

Amir Postley, West Catholic

Backs

Cameron Young, Southern Columbia

Sheldon Jeter, Aliquippa

Andrew Pryts, Hickory

Craig Jones, West Catholic

Athlete

Derek Boben, Moniteau

Mason Donaldson, Salisbury

Collin Smith, Ligonier Valley