Saturday's Results

Boys' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

BERNIE MCCRACKEN MEMORIAL

MaST Charter 57, Wildwood 54

Boys' Latin 78, Cape May Tech 20

RIVERWINDS COACHES VS. CANCER

West Deptford 81, Woodrow Wilson 79 (2 OT) Shawnee 58, Burlington Township 39

SCORE AT THE SHORE

St. John Vianney 57, Pemberton 55

Holy Spirit 59, Pinelands 46

Southern Regional 67, Absegami 62

SPARTAN CLASSIC TOURNAMENT

Lenape 64, Palmyra 51

Doane Academy 66, Cross Christian 57

Riverside 49, Foundations Collegiate 27

Florence 77, LEAP Academy Charter 62

Girls' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

GEORGE BETZ MEMORIAL BRACKET

Atlantic City 42, Cedar Creek 41

CAROL STUTZER-HARRIS TOURNAMENT

Holy Spirit 52, Eastern 30

Paul VI 67, Pennsauken 27

Lenape 67, Sterling 31

SCORE AT THE SHORE

Southern Regional 65, Oakcrest 31

Boys' Basketball Boxes

Wildwood 15 12 16 11 - 54

MaST Charter 11 16 13 17 - 57

W: Brendan Bean 8, Kyion Flanders 7, James Grauel 3, Mike Juarez 2, Justin Soto 23, Tom Summers 2, Trayvon Young 9.

MC: Mason Carr 3, Matt Carter 7, Colin Dever 11, Shane Henehan 13, Tim Kaelin 3, Nick Vazquez 2, Greg Wenclawiack 13, Kyle Wenclawiack 3, Calvin White 2.

Cape May Tech 2 4 5 9 - 20

Boys' Latin 26 16 17 19 - 78

CMT: Jack O'Donnell 4, Greg Palm 2, Drew Roach 1, Josh Wright 13.

BL: Ibrahim Ahmad 4, Christian Brown 3, Cameron Gardner-Nicholson 7, Jameer Killing 7, Jelani Mauge 6, Tim Moore 8, Julian Morris 8, Jabril Noble-Pagese 10, Yazid Powell 6, Nasair Powell 10, Chris Slater 7, Omar Slaughter 2.

West Deptford 14 18 18 20 7 4 - 81

Woodrow Wilson 18 16 19 17 7 2 - 79

WD: John Barrett 2, Charles King 11, Ian Kruithof 2, Marcus Mallory 8, Marc Mallory 2, Luke McKeown 4, Marquise Owens 29, Zach Peterson 21, Tommy Sampson 2.

WW: Malik Browne 2, Jasper DeShields 2, Javier Gonzalez-De Leon 17, Mario McLean 17, Jario Ramos 6, Tymere Tokley 17, Hykie Wynn 18.

Shawnee 15 12 19 12 - 58

Burlington Township 13 7 7 12 - 39

S: Dean Austin 15, Dylan Deveney 6, Kane Feudtner 5, Patrick Kernan 5, Anthony Mague 4, Jake Miller 2, Dean Noll 12, Daevon Robinson 6, Robbie Stephan 3.

BT: Jacaquan Dodson 2, Jarek Johnson 5, Jojo Kpalie 9, Brandon Lee 12, Raphael Nartey 2, Rahdazion Powell 2, Ian Taylor 7.

St. John Vianney 8 7 22 20 - 57

Pemberton 13 19 12 11 - 55

P: Kevin Clifton 6, Taro Gaither 4, Jordan Heck 7, Andrew Heck 9, Zion Powe 4, Edwin Rivera 16, Antoine Wilson 9.

Absegami 6 18 15 23 - 62

Southern Regional 11 20 16 20 - 67

A: Jeron Anderson 5, Steven Ferebee 17, Quentin Jennings 3, Vinnie Nelson 13, Mitui Surti 3, Brian Townsel 21.

SR: Sean Clayton 9, Ethan Dubois 12, Jake Dubois 21, Billy Howard 3, John Keizer 15, Mark Veteriani 7.

Holy Spirit 17 11 12 19 - 59

Pinelands 8 17 10 11 - 46

HS: Dante Daniel 18, Tyler Jones 15, Joe Marczyk 11, Reece Miller 7, Travis Stoll 8.

P: C. Bruce 10, D. Lunn 20, S. Siceie 4, L. Stambough 2, M. Suarez 10.

Cross Christian 8 15 15 19 - 57

Doane Academy 13 16 15 22 - 66

CC: Devante Darden 16, CJ Fair 16, Tayvon Green 2, Tyrek Lowther 12, Dre Scott 11.

DA: Willie Colon 5, Titus Flowers 4, Arian Gomez 2, Bryce Greene 25, Chase Lane 19, Elijah Pettis 7, David Rodreguiz 4.

LEAP Academy Charter 23 4 9 26 - 62

Florence 21 26 18 12 - 77

LAC: D Anderson 2, Nazier Goldsmith 6, Donovon Guess 33, Dante Martin 6, Damon Rice 8, Rayshan Thomas 4, Sean Wanamaker 3.

F: Femi Adebowale 6, Marcus Crowell 2, Jabril Enmonds 11, Marquise Gehin 6, Nick Hazel 10, Jaylen Lewis 7, Myles McIntyre 5, LaDarius McNeil 4, Kyle Ryan 13, Mitchell Tanzini 13.

Girls' Basketball Boxes

Atlantic City 10 6 13 13 - 42

Cedar Creek 14 7 9 11 - 41

AC: Syria Bass 4, Chermia Chapman 2, Janiyah Demby 3, Alyvia Essex 4, Skylar Glass 6, Janerah Glaze 8, Raquel White 4, Lajerah Wright 11.

CC: Marino Ciocco 2, Trina Deveney 4, Jazzy Duverglas 7, Kelsey Kruger 11, Alina Nelson 2, Venizya Sanchez 2, Erika Tanko 13.

Eastern 3 12 1 14 - 30

Holy Spirit 18 10 12 12 - 52

E: Alyssa Bentz 6, Molly Fendrick 1, Emily Fendrick 5, Leah Manchel 8, Gabby Payne 9, Rachel Santos 1.

HS: Kamryn Englert 2, Rachel Fabel 1, Cass Gallagher 3, Francesca Geromini 6, Ayanna Jones 9, Regina Lamcken 1, Kealei Light 4, Kiera McCully 4, Natalie Neiderhofer 16, Lauren Toner 4, Zayana Young 2.

Pennsauken 7 5 10 5 - 27

Paul VI 14 18 14 21 - 67

P: Sharlize Burgos 2, Miy 1, Briana Roberts 16, Shayla Sweeney 8.

PV: Sekya Campbell 8, Isabel Caruso 9, Molly Gallagher 3, Chloe Georges 7, Amanda Gosweiler 8, Kathleen Murphy 2, Naomi Shorts 8, Aliyah Stephens 11, Carly Stroemel 9, Julianna Walsh 2.

Oakcrest 4 3 13 11 - 31

Southern Regional 21 18 17 9 - 65

O: Olivia Alves 5, Ionyonia Alves 2, Anjanqe Blalock 16, Kiki Hinlon 4, Brielle Smith 4.

SR: Adair 2, Brady 4, Cruse 9, Davis 7, Henderson 18, McHale 3, Muraczewski 5, Nicolini 11, Spaschak 6.

Sunday's Schedules

Boys' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwood Convention Center

BERNIE MCCRACKEN MEMORIAL

Cape May Tech at Wildwood, 11:15 a.m.

ERNIE TROIANO SR MEMORIAL

King's Christian vs. Lower Cape May, 12:45

FRANK MCALARNEN MEMORIAL

Msgr. Farrell (N.Y.) vs. Wildwood Catholic, 5:45

Archbishop Ryan vs. Williamstown, 7:15

RIVERWINDS COACHES VS. CANCER

Shawnee vs. West Deptford at RiverWinds, 4

ST. ANTHONY TOURNAMENT

St. Augustine vs. Trenton at St. Anthony , 2

Girls' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwood Convention Center

GENNY FARNAN-ROBINSON BRACKET

Haverford High vs. Wildwood Catholic, 4:15

Penn Charter vs. Egg Harbor Township, 5:45

GEORGE BETZ MEMORIAL BRACKET

Radnor vs. Cedar Creek, 9:45 a.m.

Archbishop Ryan vs. Atlantic City, 2:15

JAY CRAVEN MEMORIAL BRACKET

Our Lady of Mercy vs. Cape May Tech, 11:15 a.m.

Delsea vs. Lower Cape May, 12:45

RAY MARTIN MEMORIAL BRACKET

Winslow Township vs. Middle Township, 7:15