Boys' Basketball Boxes

Jack Schott Memorial Tournament

Bishop McDevitt 11 8 15 17 - 51

Lincoln 13 15 23 17 - 68

BM: Jack Bridges 4, Cameron Gardner 15, Malik Heyward 5, Jaron Macon 5, Chris Moore 5, Da'Quane Williams 17.

L: Blair Bowes 31, Darrion Childs 4, Nassir Coleman 11, Josh Hamlet 2, Saheer Robinson 3, Antonio Rodriguez 1, Daquan Ross 2, Marlon Sharpton 14.

Truman 13 8 13 16 - 50

Holy Ghost Prep 21 21 18 22 - 82

T: Z.J. Jackson 1, Maurice Jackson Jr. 6, Nixon 4, Kelechi Ogbonna 6, Justin Sant 7, Satchell Simpson 2, Danell Snelling 15, Khalil Trammell 6, Willis 3.

HGP: Aiden Bauer 14, Joe Calvin 3, Kyle Cartin 2, Jack Coolahan 15, Jack Elliott 3, Tonnor Fife 3, John McCrane 12, Luke McDonald 2, Mike McFadden 24, Jack Rittenmeyer 2, Ryan Staropoli 2.

AFS Coaches vs. Cancer

GAMP 15 14 17 13 - 59

Freire Charter 10 9 13 10 - 42

G: John Capizzi 5, Quadir Hargrove 21, Deverris Stuckey 18, Matt Ventus 7, Will Whiteley 6, Jared Williford 2.

FC: Cymir Butler 2, Nasir Debman 2, Lavon Edwards 5, Jeffrey Fitzgerald 13, Joshua Grant 10, Tymir Miller 8, Jayden Whitehead 2.

Palumbo 7 13 15 17 - 52

Abington Friends 10 15 10 6 - 41

P: Myles Carter 10, Rahee Ellis 10, Khayree Johnson 2, Saadiq Jones 13, Lassana Kesselly 2, Tavion Mack 8, Laquon Preston 4, Justin Reiph 3.

AF: Tahir Andrews 2, Joel Arteaga 4, Jordan Baker 12, C.J. May 2, Nick Sinni 2, Jared Smith 15, Darius Sosnowski 4.

Athletes Helping Athletes

Central Bucks South 6 10 9 11 - 36

Council Rock North 9 5 10 6 - 30

CBS: Tom Doyle 1, Chris Hones 12, Ryan Joerger 4, Alex Karras 5, Nate Robinson 2, Tim Waddington 12.

CRN: Will Desautelle 2, Noah Ehlin 10, Matt McAlister 2, Tyler Nowmos 4, Elliot Spicer 3, Riley Thompson 9.

St. Paul (Md.) 3 6 24 20 - 53

Ben Franklin 12 7 17 12 - 48

SP(: Bare 27, Liles 4, Reid 2, Sawyers 2, Walker 3, Ward 13, Wright 2.

BF: Keyon Boykin 6, Ramir Hardrick 14, Amir Mason 3, Devin Stady 7, Isaiah Wilmore 12, Omar Young-Jordan 6.

BAA Holiday Classic

World Communications 8 2 6 14 - 30

Dobbins 8 11 22 15 - 56

WC: Zyaire Cherry 2, Vance Cooper 3, Reggie Jackson 11, Shakur Myers 6, Kareem O'Neal 4, Samuel Sams 4.

D: Tariq Boyer 11, Nizja Faison 11, Tyzja Faison 17, Jaron Flowers 11, Brandon Smith 3, Andre Witherspoon 3.

Boardwalk Classic

Delcastle Tech 8 14 12 11 - 45

Mastery North 9 22 9 10 - 50

DT: Damon Collins 8, Desmond Gould 14, Muhammad Hussein 9, Justin Smith 5, Quon Ward 9.

MN: Andre Allen 2, Eli Alvin 9, Rahmir Moore 2, Daeqwon Plowden 16, Rodney Ross 18, Eric Spann 3.

Montgomery Blair (Md.) 6 9 7 7 - 29

Penn Charter 8 16 20 6 - 50

MB(: Jordan Cobb 9, Demetri Cooper 3, Kendall Douglas 3, Jarrell Jones 2, Hau Le 2, Tucker Nosal 8, Jack Smirnow 2.

PC: Michael Berk 9, Dylan Burnett 2, Evan Ferrell 4, Adam Holland 2, Ryan Holmes 7, Justus Sanders 1, Terence Thompson 2, Harrison Williams 8, Mason Williams 15.

Ocean City 15 8 17 19 - 59

Upper Dublin 13 8 6 22 - 49

OC: Jimmy Flukey 2, Noah Gillian 6, Sean Jamison 8, Garrett Jones 13, Luciano Keyes 2, Connor Laverty 15, Luciano Lubrano 13.

UD: John Barrett 9, Will Derr 6, Gary Fields 2, Jim Gallagher 6, Curtiz Goff 6, Ian McGonagle 2, Ryan Stover 18.

Boyertown Holiday Tournament

Governor Mifflin 10 13 15 4 - 42

Boyertown 10 7 14 10 - 41

GM: Buchanon 3, Diaz-Cruz 6, Harman 6, Peters 9, Smith 6, Tisdale 5, Walmer 7.

B: Jerry Kapp 11, Ben Longacre 11, Tom Randall 3, Eric Spohn 4, Marcus Thomas 12.

Southern Lehigh 15 9 6 3 - 33

Pennridge 17 12 9 16 - 54

SL: Derek Barnes 3, Jacob Cassel 7, Daliton 3, Jack Dougherty 2, Lucas Hudson 2, Miller 2, Kevin Patel 9, Jack Zamichelli 5.

P: Deon Balmer 4, Ryan Cuthbert 5, Dan Long 21, Stephen Lowry 8, Nick Tarburton 2, Max Wagner 10, Kyle Yoder 4.

Christopher Dock Tournament

Roxborough 13 14 15 6 - 48

Springfield (M) 6 11 21 11 - 49

R: Hanif Alexander 10, Jovan Hammond 13, Tymir Spruel 4, Eric Washington 6, Terrell Williams 11, Isaiah Woodard 2, Jerome Wright 2.

S(: Larry Clark 4, Matt Corrado 6, Ryan Daley 16, Mike Goodson 2, Justin Hill 9, Kharee Hopkins-Vey 2, Quentin Johnson 6, Jabree Williams 4.

Deby Recupido Tournament

Upper Merion 15 6 18 12 - 51

Phil-Mont Christian 14 15 8 20 - 57

UM: Chris Carita 3, Matt Faw 14, Ethan Miller 16, Aidan Newell 8, Andrew Persaud 10.

PC: Noah Baldez 21, David Giuliani 14, Sean Griffin 15, Osaze Thornton 7.

Dick Dougherty Tournament

Bristol 7 14 5 12 - 38

Delco Christian 13 10 10 10 - 43

B: Samir Brisbon 2, Adrian Ellerbe 4, Deonte Harris 6, Carter Kelley 10, Parker Kelley 16.

DC: Fisher 13, Gann 4, Wyatt Harkins 10, Devin Hill 8, Bryce Shook 6, Trammel Wells 2.

Northeast 15 11 10 21 - 57

Bensalem 16 17 26 13 - 72

N: Anthony Brown 2, Diante Cannon 9, Joshua Coleman 3, John Kirkpatrick 22, Edgardo Lanzo 14, Nasir Wooden 7.

B: Richard Dean 13, Taco Douglas 7, John Dumney 7, Anthony Green 5, B.J. Jones 3, Knight 2, Brian Quarterman 15, Ward Roberts 18, Austin Squillace 1, Vanish 1.

Garnet Valley Holiday Invitational

Lansdale Catholic 16 9 16 15 - 56

Garnet Valley 12 21 10 17 - 60

LC: Ryan Braun 12, Starkey Gabel 12, Dan Jalosinski 12, Jack Kane 2, Mike Ottomano 16, Craig Rosenberger 2.

GV: Danny Guy 8, Andrew Louden 19, Ryan McCrossan 8, Keith Morey 1, Brandon Starr 11, Carl Tienabeso 13.

Great Valley Holiday Tournament

Avon Grove 8 10 13 20 - 51

Great Valley 10 14 12 19 - 55

AG: Brandon McCullough 18, Chris Mehosky 6, JB Petrison 16, Henry Quinn 5, Scooter Whiteside 2, Kevin Will 4.

GV: Paul Brophy 2, Will Buzan 18, Alex Capitano 8, Ryan Dailey 2, Andrew Gal 19, Alexander Roker 2, Andrew Wineinger 4.

Tornado Holiday Classic

Lower Merion 24 13 19 14 - 70

J.P. McCaskey 6 12 10 22 - 50

LM: Noah Fennell 12, Dion Harris 16, K.J. Helton 7, Jeremy Horn 10, Terrell Jones 21, Zack Magill 4.

JM: Isaiah Baratta 3, John Burnside 2, Ricky Cruz 8, Kobe Gantz 12, Jathan Gonzalez 10, William Joseph 4, Greg Nunez 2, Denzel Speller 9.

Hazleton Cougar Holiday Classic

Shipley 9 25 7 20 - 61

Hazleton 8 21 16 14 - 59

S: Kiyon Hardy 13, Arvelle Jones 17, Micah Salamon 3, Sam Sessoms 22, Peter Sobelman 6.

H: Biasi 2, Cusatias 13, Faison 4, Grula 11, Planutis 2, B. Planutis 15, J. Planutis 4, Somec 8.

Marple Newtown Tournament

Bonner-Prendergast 6 16 7 10 - 39

Bishop Shanahan 16 15 14 17 - 62

B: Magd Adelwehab 3, Bach Clifton 2, Justin Gans 3, Dylan Higgins 8, Christian Lane 7, Alton McKenley 2, Mike Mercanti 2, Stephen Perretta 3, Michael Perretta 6, Keith Washington 3.

BS: Jordan Ambrose 15, David Angelo 2, T.J. Booth 6, Dan Browne 4, Doug Costin 13, Kevin Dodds 2, Drew Dolan 10, Thomas Ford 10.

Norristown Triangle Tournament

Father Judge 11 10 15 8 10 - 54

Hatboro-Horsham 13 9 10 12 3 - 47

FJ: Quinn DeNofa 4, Justin Fleming 4, Matt O'Connor 10, Mike Power 10, Quincy Reed 10, Marc Rodriguez 16.

H: Justin Brodzinski 20, Brandon Crews 7, Jay Davis 7, Kyle Katz 9, Joe Russell 2, Zeke Sloan 2.

Pottsgrove 5 13 7 12 - 37

Norristown 15 19 17 11 - 62

P: D. Austin 14, D. Doctor 3, L. Gibbs 6, J. Goldsmith 4, N. Goldston 3, S. Hien 2, Smith 5.

N: Darryl Carr 13, Amir Carter 14, Reggie Collins 2, Michael Dorman 3, Roy Green 9, Tyrique Lyons 14, Kether Massiaz 4, Darius McGowan 3.

Penncrest Holiday Tournament

W.C. Henderson 12 16 9 12 2 - 51

Calvary Christian 11 16 15 7 7 - 56

WH: Tommy Blackwell 7, Ryan Brida 2, Caulfield 5, Austin Coles 2, Matt DiNacci 4, Adrien Piel 19, Archer Rymiszewski 4, Joe Saulino 6, Jack Saulino 2.

CC: Ben Brophy 4, Josh Buck 2, Brett Kikendall 11, Jon Stauffer 4, Joel Thibodeau 20, Josiah Thompson 5, Joey Valentini 10.

Cheltenham 6 11 14 24 - 55

Penncrest 18 14 4 10 - 46

C: Amad Bickley 4, Blair Brown 2, Amir Lewis 10, Brandon Mack 4, Trevonn Pitts 4, Justin Sutton 5, Maurice Valentine 5, Khalil White 21.

P: Jimmy Carpenter 2, Mike Mallon 5, Tyler Norwood 17, Shaun Norwood 3, Justin Ross 2, Manny Ruffin 4, AJ Taylor 13.

Perkiomen Valley Holiday Shootout

Methacton 11 12 9 16 2 - 50

North Penn 9 13 14 12 8 - 56

M: Jake Cardarelli 5, Cougle 6, Noah Kitaw 5, Lojewski 17, Liam Malachaowski 3, Tyler Neugebauer 1, Patrick O'Neill 7, Stephan Savage 6.

NP: Justin Cueto 2, Derek Heiserman 14, Ricky Johns 9, Noah Kwortnik 12, Lance Lindsay-Ford 7, J.J. Melchir 3, Matt Pickford 7, Reece Udinski 2.

Pete Nelson Holiday Classic

Episcopal Academy 7 17 7 14 - 45

Downingtown West 8 10 11 18 - 47

EA: Nick Alikakos 19, Conner Delaney 12, Colin Phillips 2, Kyle Virbitsky 2, Matt Woods 10.

DW: Ryan Betley 22, Matt Carson 5, George Golden 12, Josh Warren 8.

Imhotep Charter 16 19 13 19 - 67

Chester 19 10 9 16 - 54

IC: Jaekwon Carlyle 12, Khatib Cousins 6, Bernard Lightsey 10, Nysir Marshburn 4, Daron Russell 12, Donte Scott 2, Kobe Thomas 13, Joshua Townsend 8.

C: Khaleeq Campbell 13, Jordan Camper 1, Dymon Colbert 4, Marquis Collins 8, Stanley Davis 3, Maurice Henry 5, Deshawn Hinson 2, Jamal Jones 3, Jamar Sudan 15.

Radnor Holiday Tournament

Collegium Charter 16 13 19 14 - 62

Radnor 15 19 23 19 - 76

CC: Gary Grove 23, Sahmere Miller 2, Ahmadu Sarnor 18, Max Shiel 5, Zhion Wesley 14.

R: Vernon Harper 11, Alex Hino 3, Vinnie Kelly 16, Michael Li 13, Mason Ressler 24, Jack Thompson 9.

Ridley Christmas Tournament

Southern 9 7 5 15 - 36

Cardinal O'Hara 6 11 10 15 - 42

S: Damian Bryant 8, Council 7, Danny Dambrosia 3, Juwaine Evans 2, Juwan Moore 3, Barry Quartlebaum 8, Casey Williams 5.

CO: Shahir Brown-Morris 1, Chris Johnson 10, Martin Osayi 4, Jaye'Lyn Peebles 18, Tripp Pierce 2, Lou Repsys 7.

Robert Hopf Memorial Tournament

Calvary Baptist 9 25 20 8 - 62

Franklin Towne Charter 7 8 15 16 - 46

CB: Michael Van Dame 16, Mike Dougherty 1, Matt Fairchild 7, Luke Faucette 3, Joey Hodnett 5, Donald Miller 21, Brad Nobilini 1, Joey Pisano 4, David Robinson 4.

FTC: Eric Anderson 14, Marcel Bosket 3, Cooper Gallagher 2, Josh Gilborges 4, Mike Heine 7, Brandon Seguinot 5, Cordelle Swinson 11.

Upper Moreland 13 8 12 12 - 45

Jenkintown 9 11 19 15 - 54

UM: Brett Brossman 6, Casey Decker 1, Lyons 2, Brendan O'Donnell 9, Shane Stone 17, Damian Washington 10.

J: John Contoudis 2, Jameson Kolb 10, Andres Madden 7, Colin Mulvaney 16, Carl Robinson 10, Frank Sobolewski 9.

Shippensburg Holiday Tournament

Susquehanna Township 15 11 13 13 - 52

Octorara 12 12 18 18 - 60

ST: Carter 8, Coaxem 4, Davis 2, Folk 2, Jarman 7, McGraw 17, Mosley 2, Norsleet 6, Rexoth 4.

O: Jaekwon Dickinson 7, Jamonti Mayo 9, Saaleem Pugh 13, Christian Ray 27, Jackson Ray 4.

South Hunterdon Tournament

Pennsauken Tech 20 8 12 14 - 54

Christian Academy 13 10 19 11 - 53

PT: Da'Shawn Chambliss 14, Elbin Fragoso 8, Wilbor Garcia 11, Keyon Marshall 7, Tariq Moore 14.

CA: Brit Haseltine 14, DeVon Howard 6, Donald Jones 7, Nahom Kenna 6, Tehron Phillips 1, Jalen Scherrill 17, Ben Walker 2.

State College Holiday Tournament

Math, Civics and Sciences 16 10 9 13 - 48

Upper Darby 12 6 17 7 - 42

MCaS: Malik Archer 24, Edward Croswell 4, Nazir Gossette 6, Darrin Manning 2, Saheed Peoples 5, Kwahzere Ransom 4, Ja'Quill Stone 3.

UD: Troy Butler 10, Jason Dunn 2, Maurice Grier 7, Kahleel Henry 8, Nazir Jordan 8, Anthony McFall 6, Raquon West 1.

Juenger Holiday Tournament

Academy Park 18 24 14 13 - 69

Haverford High 15 15 17 15 - 62

AP: Jawan Collins 16, DeAndray Covert 11, Nassan Garrison 10, Mike Satimeahin 15, Nick Simmons 4, Nakim Stokes 5, Teddy Wright 8.

HH: Kareem Bernard 9, Pat Corbett 3, Jack Donaghy 22, Jack Farrell 2, Jamie Gillen 5, Connor Guilfoil 21.

Surf-N-Slam Holiday Tournament

Scripps Ranch (Calif.) 10 13 5 13 - 41

Central Bucks East 9 9 14 11 - 43

SR(: Aguirre 1, Chau 3, Denherder 18, Jewell 3, Koyuncu 8, Mullin 8.

CBE: Cooper Fink 2, Justin O'Neil 13, Matt Pattyson 4, Blake Peterson 2, Ryan Plack 2, Chris Reilly 2, Elijah Seger 5, Collin Stein 6, Tommy Strasburger 7.

Unionville Holiday Tournament

Freedom 12 12 22 19 - 65

Kennett 12 7 4 6 - 29

F: Najee Cash 5, Lewis Hargett 8, Nicholas King 23, Jose Rivera 13, Royshae Saunders 8, Tyrese Stewart 2, Nate Stewart 6.

K: Matt Kelly 15, Mitch Kosara 2, Ben Lesher 2, Parker Leto 2, Connor McGlone 2, Tyler Nunn 3, Will Ward 3.

Chichester 20 16 20 24 - 80

Unionville 15 19 11 33 - 78

C: Granberry 15, Hendricks 12, Montanez 20, Reynolds 16, Womack 17.

U: Barritt 3, Brendan Boyle 2, Pat Clark 1, Austin Fullington 25, Dave Garver 7, Kyle Goodier 8, Drew Menninger 17, Scottie Miller 3, Jordan Shasteen 12.

Visit Mesa Challenge

Mountain Ridge (Ari.) 9 9 18 18 - 54

Archbishop Wood 12 12 16 16 - 56

MR(: Bankowski 3, Josh Green 2, Jayden Green 32, Gueye 2, Rodriguez 11, Roth 4.

AW: Matt Cerruti 12, Andrew Funk 12, James Gillespie 3, Julius Phillips 6, Tyree Pickron 16, Seth Pinkney 3, Karrington Wallace 4.

W.C. Rustin Winter Classic

Harvest Prep (OH.) 8 15 16 8 - 47

Council Rock South 15 13 5 17 - 50

HP(: Aidan 12, Bangura 7, Keim 11, Reynolds 2, Williams 5, C. Williams 10.

CRS: Michael Krepich 4, Kevin Newbert 10, Alex Nordenholt 11, Mike Stock 8, Austin Thomas 17.

Conestoga 13 10 23 9 - 55

West Chester Rustin 8 8 6 15 - 37

C: Jack Baker 8, Daryl Caldwell 7, Peyton Jones 3, Andrew Larkin 8, M.J. Lezanic 7, Charlie Martin 8, Angus Mayock 5, Charlie Schappel 2, Scott Shapiro 5, Lucas Yonda 2.

WCR: Tajik Asparagus 6, Bryce Barrouk 6, Timmy Durant 2, Brandon Frazier 4, Ryan Loucks 2, Jake Nelson 6, Tyler Ramirez 4, Tahjair Rhodes 2, Thomas 5.

Whitehall Christmas Tournament

Saucon Valley 12 14 14 6 - 46

Faith Christian 15 15 15 13 - 58

SV: Cam Allen 4, Carvis 9, K Cyphers 14, P Cyphers 2, Pat Gilmore 10, Jake Nichols 4, Josh Snead 3.

FC: Chris Clark 13, Landon Coyle 13, Ozgur Ozguven 4, Sawyer Smith 10, Zeke Snowden 18.

William Allen Holiday Classic

Wilkes-Barre GAR 14 15 11 7 9 - 56

Springfield (D) 17 13 9 8 12 - 59

WG: Altavilla 9, Crosby-Smith 4, Hyppolite 2, Kemp 6, Palmer 10, Pester 9, Rush 16.

S(: Justin Collins 2, Alex DeAngelis 5, Nick Fox 19, Mason Liberty 6, Steve Randolph 13, Kyle Ryan 7, Kyle Sullivan 7.

William Tennent Holiday Classic

Upper Perkiomen 15 18 10 12 - 55

Swenson 7 9 18 4 - 38

UP: Liam Boyle 9, Zeke Hallman 4, Ryan Kendra 22, Ryan Sitko 18, Christian Zera 2.

S: Ahamed 2, Zaheir Bond 9, Ryan Bradley 16, Isaac Mendoza 4, Tarell Patterson 6, Roshique Roland 1.

William Tennent Tournament

GCIT 13 10 7 9 - 39

William Tennent 7 8 8 20 - 43

G: Bryce Bardnt 3, Rob Brown 18, Kevin Collins 4, Brandon Medley 4, Justin Pollock 10.

WT: Markeith Alford-Baxter 4, George Allston 2, Matt Berndlmaier 6, Brendan Carter 2, Ryan Lucas 2, Pat McCauley 8, Jon Ryan 18, Anthony Woodard 1.

Williamsport Tournament

Capital Christian (Md.) 21 11 13 15 - 60

Central 15 15 11 13 - 54

CC(: Kobby Ayepey 19, Issac Bassey 6, Micah Carr 1, Kris Nelson 6, Denzel Witmire 28.

C: Jabreel Dickens 5, Danny Holdsman 14, Tyler Jefferson 17, Thomas Saju 7, Kyle Spaulding 9, Brandon Taylor 4.

Wilmington Friends Quaker Classic

Springside Chestnut Hill 12 15 11 12 - 50

Wilmington Friends 7 9 10 17 - 43

SCH: Chris Alleyne 2, Xavier Bell 3, Conor McAdoo 14, Zuri Peyton 7, Dan Shubert 2, Sean Simon 14, CJ Sweitzer 8.

Wilmington Charter (Del.) 2 7 11 11 - 31

Germantown Friends 17 6 7 14 - 44

WC(: Bates 2, Brown 8, Goff 2, Leath 11, Swanson 5, Truss 3.

GF: Pietro Berghella 9, Mike Buckmire 15, Charlie Dolgenos 2, Sam Istvan 12, Isaac Myran 6.

Girls' Basketball Boxes

AFS Coaches vs. Cancer

Franklin Towne Charter 2 2 7 3 - 14

Abington Friends 22 17 13 16 - 68

FTC: Cait Hammerstein 2, Melanie McIntyre 5, Skyler Petroski 2, Maddie Schwartz 5.

AF: Alyssa Denofa 11, Khadijah Hickson 9, Kendall Hodges 9, Alexa Middleton 8, Paige Mott 2, Casey Remolde 7, Cheryl Remolde 4, Jordan Smith 5, Asia Turner 3, Jade Young 10.

Baldwin 11 13 11 12 - 47

Lower Moreland 6 14 16 15 - 51

B: Alex Brittingham 5, Gillian Chestnut 2, Danielle Hammond 21, Kejohna Hammond 11, Evey Veguilla 2, Kayla Watkins 6.

LM: Allison Asman 6, Lauren Killion 20, Rachel Millan 15, Erin Przybylinski 6, Gianna Venafra 4.

Allentown CC Tournament

Council Rock South 8 5 11 4 - 28

Souderton 18 8 7 12 - 45

CRS: Allison McGovern 6, Caroline McGovern 4, Payton Spadccino 15, Faith Turner 3.

S: Alana Cardona 12, Tori Dowd 9, Marissa Sandone 9, Krista Schneider 6, Mia Sherer 2, Megan Walbrandt 7.

Audenreid Tip-Off Tournament

New Media Charter 8 10 4 7 - 29

Harriton 10 10 13 7 - 40

NMC: Ebony Bradford 2, TaLia Burgess 12, Salina Jones 5, Jakyra Stamps 10, Alexis Tindal 2.

H: Sioban Daley-Gibson 4, Sophie Grady 13, Haley Morris 7, Alana Swift 4, Olivia Tevis 2, Meg Wilcox 10.

Boardwalk Classic

St. Joseph 14 10 12 6 - 42

MaST Charter 3 0 6 5 - 14

SJ: Erica Donahue 2, Nicole Fox 12, Carleigh Galasso 8, Alyssa Gerdes 9, Hannah Martinello 2, Sarah Matro 4, Olivia Wetzel 5.

MC: Taylor Champ 2, Katelyn Fowler 7, Megan Mayer 2, Amaya Vazquez-Natale 3.

Camden Catholic 8 15 12 18 - 53

Great Valley 8 10 6 8 - 32

CC: Julia Braungart 7, Kate Duetch 17, Lauren O'Callahan 4, Elliana Santana 4, Sierra Taylor 8, Taiah Thornton 13.

GV: Stephanie Aker 8, Sadie Buzan 10, Kodi Campetti 4, Emma D'Imperio 2, Christina Porreca 2, Ashlyn Smith 6.

Springfield (D) 15 8 14 7 - 44

Nazareth Academy 9 8 11 3 - 31

S(: Erica Biehl 4, Jordan DiAmbrosio 7, Madison DiAmbrosio 12, Amanda Hopkins 5, Belle Mastropietro 9, Maggie O'Connell 7.

NA: Sydney Corcoran 9, Jacki Dollard 9, E. Gindele 3, Becca Rhoades 9, Kalie Soulsby 1.

Ocean City 11 8 11 9 - 39

Downingtown East 8 2 6 9 - 25

OC: Michaela Baker 5, Sadie Ford 4, Alexis Paone 9, Nicole Piergross 12, Tori Rolls 1, Grace Sacco 8.

DE: Aryah Aungst 7, Katelyn Crum 4, Laura Ochsner 10, Olivia Williams 4.

Council Rock North 7 8 7 14 - 36

Berks Catholic 12 11 3 14 - 40

CRN: Dana Bandurick 2, Megan Haggerty 3, Becca Margolis 17, Tara McGuigan 2, Kaelin Mealey 2, Camryn Polinsky 2, Samantha Saifer 2, Hannah Weiler 6.

BC: Geminii Cabrera 2, Abigal Gaffney 9, Taylor Keys 2, Devon Merritt 22, Dejah Terrell 3, Olivia Zdrazinski 2.

Pennridge 8 11 8 10 - 37

Boyertown 9 11 13 16 - 49

P: Anderson 2, Bacthel 8, Constanza 11, Muredda 2, Rimmer 14.

B: Ali Bauman 6, Sam Brensinger 2, Maria Garofolo 14, Abby Kapp 20, Allie Marcus 3, Sarafina Valenti 4.

Cardinal O'Hara Holiday Classic

Bethlehem Catholic 8 8 14 4 - 34

Episcopal Academy 12 11 12 9 - 44

BC: Baumann 2, Fuehrer 2, Jones 9, Rhine 14, Tessa Zamolya 7.

EA: Elodie Furey 8, Lily Kuntz 11, Seanna McNamara 14, Margaux Paolino 7, Katie Weaver 4.

Holy Cross (Md.) 17 6 11 16 - 50

Abington 10 21 16 12 - 59

HC(: Beckham 2, Boyd 9, Capizzi 16, Carmona 12, Fuller 2, Geros 4, Onyekwere 5.

A: Jordyn Allen 4, Kassondra Brown 4, Samantha Brusha 13, Britney James 12, Samantha Lochner 7, Lizzie O'Leary 19.

Cherokee 5 11 5 8 - 29

Cardinal O'Hara 11 7 10 5 - 33

C: Cailey Gibson 6, Jamie Manzo 6, Shaye McGoey 6, Leah Reistle 6, Isabella Therien 5.

CO: Kirsten Denoncour 2, Mackenzie Gardler 5, Maura Hendrixon 2, Hannah Nihill 6, Molly Paolino 2, Mary Sheehan 16.

Gloucester Catholic 13 10 7 20 - 50

Friends' Central 9 6 8 16 - 39

GC: Mary Gedaka 9, Maggie McIntyre 17, Tenisha Pressley 5, Nay Sabb 12, Dani Sanderlin 7.

FC: Anna Leone 2, Iyanna McCurdy 20, Raanee Smith 4, Mikayla Vaughn 13.

Carolina Invitational

Rocky River (Oh.) 6 6 4 10 - 26

St. Basil 5 8 10 18 - 41

RR(: Bedia 2, Chivilos 7, Grierson 7, Manloff 2, McCua 6, Nicholson 2.

SB: Katie Dougherty 2, Jules Gura 6, Lyndsay Joyce 5, Natalie Kucowski 15, Karen Lapkiewicz 6, Danielle McCurdy 3, Maddie Riehman 4.

Greer (SC.) 11 5 10 10 - 36

Imhotep Charter 15 18 18 12 - 63

G(: B. Dawson 4, M. Jones 15, C. Littlefield 2, M. Malley 6, K. Mangana 2, L. McNeaken 2, B. Wade 2.

IC: Jessica Charles 3, Sierra DaCosta 9, Bionca Dunham 14, Shadera Jenkins 15, Tatiana Jones 11, Mary Parker 6, Deja Williams 5, Chyna Wooten 3.

Mastery North 6 11 13 24 - 54

Merion Mercy 11 15 16 17 - 59

MN: Green 2, Tahniyyah Jackson 6, Tahmiyyah Jackson 6, N. Johnson 21, Kayla Lewis 11, Ayanna Mazyck 4, Devia Terry 1, Cilah Womack 3.

MM: Shannon Carroll 4, Gabby Heinsinger 9, Allie Lee 2, Bern McGeever 10, Liz McMonagle 11, Pennypacker 2, Shea 2, Meredith Shields 2, Jada Smith 10, Domenica Tomasetti 7.

Daytona Beach Sunshine Classic

Franklin County (Ky.) 23 7 17 16 - 63

Bonner-Prendergast 10 12 14 6 - 42

FC(: Allastia 8, Cook 8, Courtney 1, Frank 14, Kilbourne 9, Laverty 2, Stewart 20, Witters 1.

B: Princess Clemons 11, Nyah Garrison 10, Caroline Manfre 2, Maeve McCann 9, Maggie McPeak 4, Emily Monaghan 6.

Deby Recupido Tournament

Conwell-Egan 2 0 5 5 - 12

Neshaminy 23 12 12 8 - 55

C: Laura Bradley 2, Carla Colella 3, George 5, Wilcox 2.

N: Emily Alexis 2, Megan Ansel 5, Morgan Goldenbaum 2, Allison Harvey 5, Nicole Herb 10, Fiona McDonald 2, Josafinne McIlvaine 5, Brooke Mullin 4, Tiara Porterfield 5, Devon Storms 7, Thyra Tuttle 8.

Diamond State Classic

St. Rose-Belmar 9 12 14 10 - 45

Neumann-Goretti 5 27 15 9 - 56

SR: Dillinger 3, Lenero 3, Markham 26, Marsicano 2, Pendergrass 6, Stoll 5.

N: Jabria Ingram 5, Alisha Kebbe 18, Chyna Nixon 21, Jada Russell 5, Kamiah Smalls 7.

Downingtown West Tournament

Upper Darby 9 4 2 7 - 22

Downingtown West 13 15 10 14 - 52

UD: Emma Blewett 11, Liberio 3, McElaney 6, Vandran 2.

DW: Corinne Bednarik 8, Tahnay Boggs 15, Halle Brown 2, Mia McCarter 2, Gillian Nanni 10, Ali Reardon 2, Hannah Supplee 12, Grace Wenner 1.

Central Bucks South 5 5 12 16 - 38

Notre Dame 9 18 13 11 - 51

CBS: Alexa Brody 2, Tricia DeCesare 3, Taylor Dunn 4, Mackenzie Ehresman 13, Meghan Kuypers 4, Madeleine McShane 1, Melissa Veal 2, Jordan Vitelli 9.

ND: Caitlin Clark 7, Jill Kane 5, Katie Mayock 4, Amanda McGurk 9, Kristen Rogers 3, Rachel Ryan 6, Casey Walsh 17.

Garnet Valley Holiday Invitational

W.C. Henderson 2 10 5 10 - 27

Garnet Valley 11 13 13 8 - 45

WH: Emma Bertrando 7, Grace Ferguson 4, Julie Gawrylowicz 5, Kneis 3, Jenna Maratea 4, Erin Thompson 4.

GV: Nicole Barnes 2, Brianne Borcky 8, Maddie Ireland 16, Emily McAteer 17, Sam Tomasetti 2.

Archmere (Del.) 14 6 19 11 - 50

Academy Park 9 12 6 6 - 33

A(: Armstrong 2, Brown 7, Casino 3, Collins 2, Denning 6, Howarth 12, Malloy 6, McCann 10, McGonigle 3.

AP: Elisha Henandez 10, Raven-Monet Kemper 8, Trea-sure Ketter 7, Teray Mason 4, Riley Street 4.

Interboro Holiday Tournament

Sun Valley 14 8 18 10 - 50

Interboro 2 20 20 13 - 55

SV: Ally Giannakarios 2, Claire Howley 4, Maya Jacyzyn 21, Kate Lannon 15, Maddie Michael 3, Lauren Vitale 5.

I: Amber Huddell 11, Amy Huddell 8, Ginamarie McNamee 16, Amber Seaman 6, Lexy Tansey 6, Marta Walewski 8.

Lady Colonials Holiday Classic

West Chester East 2 4 10 21 - 37

Bodine 6 12 15 8 - 41

WCE: Kaitlin Boyle 17, Caitlin Culbertson 3, Lexy Hartman 6, Caroline Lewis 4, Marissa McDonald 2, Mackenzie Richardson 5.

B: Tololupe Adekunle 3, Tiana Garvin 12, Canya Harp 5, Jaiqwendolyn Hosey 2, Sabrina Rivera 2, Kendra Stanford 17.

Marple Newtown Tournament

Phoenixville 6 4 5 13 - 28

Norristown 15 14 9 8 - 46

P: Liberty Allain 4, Jess Anthony 13, Bridget Givens 3, Ameerah Green 7, Jasmine Hamilton 1.

N: Beyonce Collins 6, Patty Fortescue 9, Lauren Fortescue 10, Brooke Heim 2, Taijah James 4, Precious Milam 9, Devon Morse 6.

Marple Newtown 5 2 7 5 - 19

Bishop Shanahan 18 12 13 9 - 52

MN: Erin Houghton 4, Julia Lynch 5, Halle Robinson 3, Kristen Rutecki 2, Olivia Young 5.

BS: Devon Adams 5, Megan Cox 2, Ciara Ford 12, Kelly Greenhut 2, Sabrina Hinkley 2, Mikayla Maxwell 1, Sammie McCarter 8, Grace Phillips 5, Jen Sendi 2, Courtney Warley 13.

Muhlenberg Holiday Tournament

Kennett 13 13 7 11 - 44

Muhlenberg 9 8 7 10 - 34

K: Caroline Hertz 7, Miranda Hill 14, Jess Hussey 22, Andrea Prestianne 1.

M: Mitchell 3, G Rojas 10, M Rojas 4, Sudler 7, Tolon 3, Wilson 7.

Naples Holiday Shootout

Lake Highland Prep (Fla.) 9 15 23 17 - 64

Germantown Academy 19 15 13 14 - 61

LHP(: Cox 8, Cruz 2, Jablonski 12, Lewis 34, Love 8.

GA: Lilly Bolen 8, Kendall Grasela 14, Erin Lindahl 15, Alexa Naessans 4, Cat Polisano 14, Abby Starzecky 6.

Over the River Tournament

Pennsauken Tech 2 2 4 0 - 8

Christian Academy 9 22 8 14 - 53

PT: De'Asia David 4, Tamariah Lowber 2, Srontanez 2.

CA: Dejah Burley-Chambers 6, Danay Cooks-Green 9, Cheyenne Dorsey 4, Madison Dutton 2, Grace Gormley 2, Lindsay Haseltine 11, Kaylah Robertson 12, Zoe Zhang 7.

New Hope-Solebury 8 10 16 5 - 39

South Hunterdon 0 0 5 8 - 13

NH: Karli Burns 2, Bella DeVito 5, Maggie Dougherty 4, Katie Hunt 4, Kelly Hyland 8, Zoe Palau 4, Toni Suler 4, Sarah Wilson 7, Jessica Zimmerman 1.

SH: Kerry Coleman 4, Nicole Constantini 6, Giovanna Rubino 3.

Robert Hopf Memorial Tournament

Springfield (M) 9 11 24 13 - 57

Sacred Heart 13 8 6 7 - 34

S(: Molly Dugan 20, Emily Giampietro 4, Rachel Harmon 2, Jamy Krewson 10, Maura Ryan 15, Bri Vetter 2, Siana Wynn 4.

SH: Kayla Cecchine 8, Natasha Karanato 3, Lauren Kilroy 4, Juliana Michniak 7, Elleen Plombino 9, Chelsea Slaughter 2, Jaycee Webster 1.

Upper Moreland 6 5 6 9 - 26

Jenkintown 7 8 19 9 - 43

UM: Julia Gatto 2, Jenna Getz 8, Maddie Pisut 7, Noelle Woodmen 3, Emily Zanine 6.

J: Caroline Arena 6, Mia Kolb 3, Natalie Kolb 2, Jennifer Kremp 12, Ashley Kremp 7, Amelia Mulvaney 13.

The Rock Holiday Classic

Spencer County (Ky.) 6 11 7 7 - 31

Gwynedd Mercy 16 23 19 10 - 68

SC(: Cotton 3, Howie 6, Lambdin 10, Le 3, Michaels 2, Myers 3, Salanan 4.

GM: Maggie Cameron 2, Mary Claire Casey 6, Georgia Cattie 9, Brigit Coleman 6, Erica DeCandido 13, Megan Dougherty 3, Lizzy Ferguson 2, Carly Heineman 16, Danielle Senour 11.

Unionville Holiday Tournament

Liberty 20 24 14 18 - 76

Pottsgrove 2 10 12 9 - 33

L: Arthur 5, Capuano 21, Hollowell 2, King 7, Polak 10, Sanchez 4, Sneat 9, West 8, T. Zerbe 8, A. Zerbe 2.

P: Kyler Conrad 7, Cori Dickinson 4, Molly Galvin 2, Nikita Harper 2, Jordyn Mays 2, Diana Randleman 13, Jenna Yerger 3.

Upper Dublin Cardinal Classic

Villa Joseph Marie 6 11 11 13 - 41

Spring-Ford 15 12 10 11 - 48

VJM: Fran Bogiatizs 3, Dumsie Ebo 7, Ari Javardian 9, Emily Keehfuss 13, Marisa Morano 8, Annie Whalen 1.

S: Juliana Alessandroni 4, Maddie Haney 14, Molly Hynes 7, Lauren Mensch 2, Amy Roth 8, Sydney Wagner 9, Emily Walker 4.

Springside Chestnut Hill 8 5 2 8 - 23

Upper Dublin 8 18 16 10 - 52

SCH: Chloe Burns 2, Caroline Clark 7, Mo'ne Davis 3, Kara Kniezewski 3, Kayla McTamney 2, Delaney Switzer 2, Essence Walden 4.

UD: Demi Balasa 5, Ashley Barber 16, Josie Barrett 9, Allison Chernow 5, Alison Gouveia 2, Nicole Kaiser 8, Schreiber 2, Maggie Weglos 5.

West Chester Christmas Classic

Bishop McDevitt 3 6 11 2 - 22

Owen J. Roberts 8 18 22 20 - 68

BM: Suzanna Cantwell 3, Ollisha Fisher 2, J. Francios 2, Dana Mizelle 15.

OJR: Maddie Albaugh 4, Alexi Arias 18, Kylie Cahill 6, Taylor Evans 8, Camryn Glenn 9, Alyssa Gucchiana 7, Kerry Huzzard 6, Diana Rantz 2, Gabby Ravito 4, Darby Stuart 4.

Coatesville 9 12 8 24 - 53

West Chester Rustin 14 7 4 12 - 37

C: Siani Brown 4, Shardae Dunn-Hogue 9, Sarah Huston 12, Dee Dee Irwin 15, Sasha Jemison 8, Destini Wood 5.

WCR: Sayome Constin 2, Erin Gallagher 8, Grace Nelson 2, Maggie O'Hara 12, Morgan Polidor 4, Lexi Zavitsky 9.

Harrisburg 27 16 14 16 - 73

Shipley 4 4 20 5 - 33

H: Dajahnae Brannon 13, Tysha Brown 28, Briaunna McCollough 4, Ilyn McLaughlin 9, Kira Merritt 2, Raven Ranson 3, Ahmya Woodyard 14.

S: Yndiah Bobo 6, Anna Camden 6, Courtney Redcross 7, Lauren Ross 12, Emily Talluto 2.

St. Hubert 4 4 13 10 - 31

Villa Maria 12 13 14 2 - 41

SH: Haley Crossly 4, Alexa Forward 2, Courtney Hoffman 1, Allison Hooven 2, Emma Keal 4, Megan O'Connell 10, Caela Russell 4, Celine Tobin 4.

VM: Laura Davis 4, DiDonato 10, Marielle Picinich 9, Marissa Picinich 8, Samar 2, Murrin Tague 6, Abby Walheim 2.