Tuesday's Results

Boys' Basketball

ART DIPATRI TOURNAMENT

Paul VI 74, Willingboro 60

BOARDWALK CLASSIC - DAVE LEWIS BRACKET

Oakcrest 40, Buena 38 (OT) ]

Montclaire 53, Atlantic Christian 31

BOARDWALK CLASSIC -

JOHN PIERANTOZZI BRACKET

Ocean City 59, Upper Dublin 49

BOARDWALK CLASSIC -

WILLIAM "CHICKIE" LUDMAN BRACKET

Emmaus 69, Middle Township 43

Cherokee 62, W.T. Woodson (Va.) 59

COLLINGSWOOD HOLIDAY TOURNAMENT

Cinnaminson 48, Salem 45

CUMBERLAND COUNTY TOURNAMENT

Cumberland 70, Bridgeton 69 (OT)

EASTERN VIKING HOLIDAY TOURNAMENT

Kingsway 73, Sterling 67

Eastern 57, Moorestown 42

GREEN WAVE TOURNAMENT

Gloucester 51, Holy Cross 35

Audubon 74, Moorestown Friends 57

JAMES G. ATKINSON HOLIDAY CLASSIC

Paulsboro 72, Deptford 49

MOLINELLI TOURNAMENT

Northern Burlington 65, Lawrence 59

PANTHER SHOWCASE

Camden 97, Strawberry Mansion 38

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

Maple Shade 65, Burlington City 48

SCORE AT THE SHORE

Pemberton 61, Absegami 48

SOUTH HUNTERDON TOURNAMENT

Pennsauken Tech 54, Christian Academy 53

SPARTAN CLASSIC

Palmyra 78, Cross Christian 52

SPARTAN CLASSIC HOLIDAY TOURNAMENT

LEAP Academy Charter 77, Foundation Academy 36

Lenape 74, Doane Academy 61

Florence 53, Riverside 37

WILLIAM TENNENT HOLIDAY TOURNAMENT

William Tennent 43, GCIT 39

WOLVERINE TOURNAMENT

Woodstown 76, Camden Academy Charter 39

Haddon Township 67, Clearview 56 (OT)

NONLEAGUE

Camden County Tech 63, Pennsville 43

Glassboro 74, Gateway 41

Cherry Hill East 84, Highland 40

Cherry Hill West 74, Lindenwold 57

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON TOURNAMENT

Highland 38, Glassboro 21

BOARDWALK CLASSIC -

KAITLIN ANZELONE MEMORIAL

St. Joseph 42, MaST Charter 14

BOARDWALK CLASSIC -

BILL OSBORN MEMORIAL BRACKET

Camden Catholic 53, Great Valley 32

BOARDWALK CLASSIC GWITDA BRACKET

Atlantic County Tech 48, Hammonton 28

BOARDWALK CLASSIC -

JOHN CARLSON MEMORIAL BRACKET

Ocean City 39, Downingtown East 25

BOARDWALK CLASSIC -

KAITLIN ANZELONE MEMORIAL BRACKET

Wildwood 39, Brandywine (Del.) 24

BURLINGTON TOWNSHIP HOLIDAY CLASSIC

Burlington Township 38, Penns Grove 19

CARDINAL O'HARA HOLIDAY CLASSIC

Cardinal O'Hara 33, Cherokee 29

Gloucester Catholic 50, Friends' Central 39

COLLINGSWOOD TOURNAMENT

Northern Burlington 29, Collingswood 19

Clearview 33, Moorestown 28

GCIT TOURNAMENT

GCIT 49, Maple Shade 33

Woodbury 55, Buena 19

GREEN WAVE TOURNAMENT

Gloucester 50, Holy Cross 38

Cinnaminson 42, Audubon 26

HADDONFIELD HOLIDAY TOURNAMENT

Delran 60, Burlington City 33

Haddonfield 63, Hightstown 21

JAMES G. ATKINSON HOLIDAY CLASSIC

Westampton Tech 60, Paulsboro 47

NATIONAL TITLE IX INVITATIONAL

Hamilton Heights Christian 55, Life Center 44

OVER THE RIVER TOURNAMENT

Christian Academy 53, Pennsauken Tech 8

PENNSVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

Pennsville 48, Camden County Tech 33

PITMAN TOURNAMENT

Overbrook 54, Pitman 42

GLOUCESTER CC TOURNAMENT

Timber Creek 66, Deptford 35

TRI-COUNTY OLYMPIC SHOWDOWN

Shawnee 55, Williamstown 8

Kingsway 50, Washington Township 48

NONLEAGUE

Moorestown Friends 47, Palmyra 11

Haddon Heights 53, Riverside 38

Boys' Basketball Boxes

Art DiPatri Tournament

Willingboro 5 9 18 28 - 60

Paul VI 18 22 16 18 - 74

W: James Alexander 14, Julius Chamble 5, Gaddy 2, Gary 2, Tyson Lynch 6, Ogunleye 3, Paul Ogunleye 3, Dalian Outlaw 2, Antonio Parnell 4, Chris Slocombe 2, Thomas 2, Greg Thurman 13, Wilson 3, Younis 2.

PV: John Cavello 2, Voshon Mack 21, Lonnie Moore 19, Ryan Risse 3, Justin Ryder 5, James Weathers 11, Keenan Wise 7, Andrew Zuccareli 6.

Boardwalk Classic -

Dave Lewis Memorial Bracket

Buena 6 5 6 17 4 - 38

Oakcrest 10 11 6 7 6 - 40

B: Dom Caporale 3, RaeSean Cruz 5, DeJour Fisher 2, Will Murphy 8, Sammy Rodriguez 2, Wesley Shannon 8, DJ Velazquez 10.

O: Vernon Burch 6, Armond Duren 2, Armani Duren 2, LaShawn Elliott 19, Tyron Garland 1, Macguver Hay 3, Coret Smith 7.

Montclaire 8 22 14 9 - 53

Atlantic Christian 11 10 5 5 - 31

M: Tarrin Earle 4, Orin Joseph 2, Tyre Lewis 2, Cameron Lipton-Martinez 10, Ivan McDaniel 9, Charles Murphy 2, Shawn Smith 7, Tahlik Summers 17.

AC: Makai Browne 4, Jon Hevalow 15, Rob Normil 9, Matt Roland 2, Rijkaard Thelismond 1.

Boardwalk Classic -

John Pierantozzi Bracket

Ocean City 15 8 17 19 - 59

Upper Dublin 13 8 6 22 - 49

OC: Jimmy Flukey 2, Noah Gillian 6, Sean Jamison 8, Garrett Jones 13, Luciano Keyes 2, Connor Laverty 15, Luciano Lubrano 13.

UD: John Barrett 9, Will Derr 6, Gary Fields 2, Jim Gallagher 6, Curtiz Goff 6, Ian McGonagle 2, Ryan Stover 18.

Boardwalk Classic -

William "Chickie" Memorial Bracket

Middle Township 10 4 11 18 - 43

Emmaus 11 10 29 19 - 69

MT: Arnold 4, Fala 9, Fitzpatrick 8, Hudgins 2, Illa 3, Toney 13, Trombetta 4.

E: D. Kachelries 20, M. Kachelries 13, Lewis 5, Polczynski 7, Rapose 7, Ross 3, Scarnulis 9, Sheaffer 2, Widdoss 3.

Collingswood Holiday Tournament

Salem 8 16 7 14 - 45

Cinnaminson 6 18 14 10 - 48

S: A. Furbursh 8, J. Furbursh 2, S. Jefferies 2, T. Martin 9, R. Roots 8, T. Spence 16.

C: Sean Christian 1, Pat McCarthy 6, J.P. Rickus 6, Rich Rickus 6, Kyle Roberts-DeLouch 4, Devon Taylor 10, Tim Young 15.

Cumberland County Tournament

Bridgeton 13 17 23 11 5 - 69

Cumberland 24 14 17 9 6 - 70

B: Markquese Bell 20, Darion Childers 3, David Mosley 4, Miguel Rivera 18, Jerome Smith 8, Nyzhir Warren 3, Jonte Weldon 13.

C: Kyonn Bragg 1, Phil Cisrow 17, Reuben Jacobs 18, Casey Ordille 24, Andre Robinson 8, Elijah Smith 2.

Eastern Viking Holiday Tournament

Moorestown 12 16 12 2 - 42

Eastern 10 18 15 14 - 57

M: Jordan Austin 9, Anthony Cruz 2, Dan Dyer 15, Ryan McCarthy 2, Sean O'Sullivan 5, Jagger Zrada 9.

E: Jesse Barbera 5, Keithantonio Davis 8, Darren Gibson 18, Jacob O'Connell 1, Onye Okoro 4, Malik Sanders 11, Justin Williams 9.

Kingsway 18 17 14 24 - 73

Sterling 13 21 14 19 - 67

K: Matt Blaszczyk 29, Timar Brown 20, Noah Burrell 18, Shayne Rechner 6.

S: Dayzhon Fields 8, Kevin Gilligan 7, Rodney Hill 2, Chris Roe 25, Mike Skillings 7, Noah Syer 4, Devon Tuten 14.

Green Wave Tournament

Moorestown Friends 11 8 17 21 - 57

Audubon 11 25 9 29 - 74

MF: Jackson Blanchard 2, Michael Cramer 9, Chris Grahn 3, Andrew Lin 3, Jack Stern 8, Jordan White 32.

A: Cameron Bordi 6, Anthony Carbone 3, Jahmir Chatman 4, Brian Furlong 20, Quitay Long 17, Nick May 2, Zach Pergola 2, Dillon Tassi 20.

Gloucester 13 13 13 12 - 51

Holy Cross 9 9 9 8 - 35

G: Roy Bond 11, Sai'mere Colon 4, Vince Digiacomo 6, Jaleel Hatcher 18, Jake Petrik 2, James Pino 5, Chris Rodriguez 5.

HC: Jake Askin 5, Ryan McGee 5, Frankie Ochman 7, Vince Sciortino 18.

James G. Atkinson Holiday Classic

Paulsboro 17 24 15 16 - 72

Deptford 15 11 9 14 - 49

P: Carlton Aiken 3, Dehron Holloway 4, Kyle Jones 5, Tyrique King 31, John Pellegrini 1, Steven Priest 2, Cherron Quarles 20, Devon Williams 6.

D: Nijhee Banks 1, D'Andre Blue-Eli 19, Tyrece Brown 8, Jahaud Lowber 9, Mike Paciocco 2, Clifford Pierce 2, True Robinson 6, Rametrious Walker 2.

Panther Showcase

Strawberry Mansion 10 9 11 8 - 38

Camden 27 23 24 23 - 97

SM: Biddle 12, Ralphoel Johnson 8, Logan 2, Nyseir Parks 5, Jason Thomas 3, Watkins 2, Timothy Young 6.

C: Isaiah Anfield 2, John Evans 11, Cory Greer 14, Jamal Holloway 21, Dustin Singleton 20, Ethan Tarte 7, Myles Thompson 10, Deaquan Williams 8, Dymire Williams 4.

Pennsville Holiday Tournament

Maple Shade 21 11 10 23 - 65

Burlington City 10 16 15 7 - 48

MS: Andrew Bortman 2, Nick Guapo 2, George Harris 21, Hafeez Melvin 32, Kevin J. Williams 8.

BC: Deyon Butler 7, Nick Gares 2, Michael Green 1, Marrin Harns-Price 6, Samad Landrum 10, Brandon Otting 8, Deandre Thurman 10, Young 4.

Score at the Shore

Absegami 11 8 16 13 - 48

Pemberton 12 17 12 20 - 61

A: Trent Clinkscale 2, Steven Ferebee 18, Quentin Jennings 7, Vinnie Nelson 7, Mitui Surti 2, Brian Townsel 12.

P: Nasir Britt 4, Kevin Clifton 12, Jordan Heck 5, Andrew Heck 6, Malique Hughes 2, Zion Powe 12, Edwin Rivera 1, Antoine Wilson 7.

South Hunterdon Tournament

Pennsauken Tech 20 8 12 14 - 54

Christian Academy 13 10 19 11 - 53

PT: Da'Shawn Chambliss 14, Elbin Fragoso 8, Wilbor Garcia 11, Keyon Marshall 7, Tariq Moore 14.

CA: Brit Haseltine 14, DeVon Howard 6, Donald Jones 7, Nahom Kenna 6, Tehron Phillips 1, Jalen Scherrill 17, Ben Walker 2.

Spartan Classic

Cross Christian 12 11 17 12 - 52

Palmyra 19 28 19 12 - 78

CC: Devante Darden 4, CJ Fair 17, Tayvon Green 7, Tyrek Lowther 9, Dre Scott 15.

P: Terry Bailey 4, Zaki Burroughs 8, Tajadin Harris 19, Andrew Hunt 4, Kameron Kennedy 2, D'Angelo Robertson 4, Max Smyth 23, Tyke Whitfield-Gaines 10, Carter Wilburn 4.

Spartan Classic Tournament

Riverside 9 4 18 6 - 37

Florence 16 13 8 16 - 53

R: Dakota Fenton 11, Chris Henderson 4, Jeanquai Morton 15, Jake Stockton 5, Jordan Williams 2.

F: Femi Adebowale 6, Jabril Enmonds 26, Marquise Gehin 6, Nick Hazel 12, Kyle Ryan 3.

Foundation Academy 10 7 10 9 - 36

LEAP Academy Charter 25 13 22 17 - 77

FA: Jaron Asemorgo 5, P.J. Bush 8, Nasir Hoage 3, Chris Penton 6, Donovan Smith 5, Chris Torres 2, Robert Woodson 7.

LAC: D Anderson 4, Nazier Goldsmith 2, Donovon Guess 41, Damon Rice 2, Rayshan Thomas 10, Luis Vadell 4, Sean Wanamaker 14.

Lenape 11 20 23 20 - 74

Doane Academy 12 10 13 26 - 61

L: Jermane Carter 12, Josh Gilmore 3, Jordan Johnson 16, Justin Kupa 8, Dante Owens-Hill 11, Tyler Rinehimer 4, Andrew Sims 15, Jake Topolski 2, Dylan Yerkes 3.

DA: Nick St .Juste 3, Titus Flowers 3, Arian Gomez 3, Bryce Greene 18, Chase Lane 15, Elijah Pettis 16, David Rodreguiz 3.

William "Chickie" Ludman Bracket

W.T. Woodson (Va.) 20 12 19 8 - 59

Cherokee 8 16 21 17 - 62

WW(: Jason Aigner 14, Matt Ayoub 16, Jack Buckholtz 8, Seamus Maloney 9, Simon Muulaa 6, David Promisel 1, Morrison Rubin 2, Nate Sperlock 3.

C: Kevin Brown 8, Steve Gervasi 5, Luke Gibson 8, Grant Gibson 8, Marcus Marshall 8, Zach Rowe 13, Tyler Tobin 12.

William Tennent Tournament

GCIT 13 10 7 9 - 39

William Tennent 7 8 8 20 - 43

G: Bryce Bardnt 3, Rob Brown 18, Kevin Collins 4, Brandon Medley 4, Justin Pollock 10.

WT: Markeith Alford-Baxter 4, George Allston 2, Matt Berndlmaier 6, Brendan Carter 2, Ryan Lucas 2, Pat McCauley 8, Jon Ryan 18, Anthony Woodard 1.

Wolverine Tournament

Clearview 19 6 13 18 0 - 56

Haddon Township 15 13 13 14 12 - 67

C: Andrew Delaney 18, Darien MacKay 19, Alex Soriano 15, Mark Tuzi 4.

HT: Eric DiCrescenzo 24, Pat Donaldson 6, Frank Hapstack 9, Jeb Howley 13, Clayton Pfettscher 3, Robert Preziosi 12.

Camden Academy Charter 8 8 11 12 - 39

Woodstown 17 31 16 12 - 76

W: Andrew Blaszczyk 7, Brandon Booker 10, John Cuzzupe 2, Kris Hackett 2, Demetrius Hall 15, Donavon Lewis 3, Jesse Oscar 3, Jawan Roane 20, Jason Sherretta 6, Christian Smith-Coleman 6, Dustin Villegas 2.

Nonleague

Pennsville 10 13 8 12 - 43

Camden County Tech 8 17 18 20 - 63

P: Jeremy Boucher 7, Garrett Demby 8, Cameron DiBartolo 2, Mike Hartman 2, Logan Johnston 10, Jeremy McCoy 7, Paul Rastelli 4, C.J. Widger 1.

CCT: Dominick Cubbage 2, Michael English 17, Delonte Johnson 2, Zayre Kinslow 11, Jalen Mickles 4, Earon Trowery 22, Najee Watson 2, Khalil Wise 3.

Cherry Hill West 20 20 20 14 - 74

Lindenwold 10 10 20 17 - 57

CHW: Danny Buckwalter 19, Cameron Edwards 3, Henry Ensley 2, Jack Goan 18, Jay Goodson 4, Nick Krake 16, Sameer Parks 12.

L: Rakim Bryant 20, Bryant Geddes 11, Zaire Giles 6, James Hines 18, Khalil Peters 2.

Gateway 8 18 8 7 - 41

Glassboro 14 26 20 14 - 74

G: Zach Buschar 10, Justin Fredoff 8, Justin Kapp 7, Nick Ruiz 6, Dan Teschko 10.

G: Caleb DeBouse 4, AJ Kittles 19, Anthony Mitchell 15, Deonte Rowland 10, Nizair Scott 3, Kim Speller 11, David Still 12.

Highland 9 12 5 14 - 40

Cherry Hill East 14 21 17 32 - 84

H: Damola Dairo 6, Jerry Fuller 2, Deron Hicks 2, Dante Masino 3, Christian Scafidi 24, Gabe Villegas 3.

CHE: Evan Campbell 7, Joey DiAntonio 24, David Golkow 3, Josh Hal 11, Olin MClendon 13, Colin O'Donnell 5, WIll O'Kane 2, Tim Perry 14, Jon Rosen 3, Lee Rosen-Swell 2.

Girls' Basketball Boxes

Green Wave Tournament

Gloucester 15 2 17 16 - 50

Holy Cross 6 4 8 20 - 38

G: Kylar Coughlin 6, Nicole DeMarco 17, Miranda McCabe 2, Olivia Pierman 4, Nicole Velez 21.

HC: Rachel Benson 6, Angie Carroll 4, Mary Kiefner 9, Hannah McHugh 3, Kaitlin Millilo 7, MacKenzie Moran 1, Morgan Morocco 2, Cassandra Skelton 6.

Cinnaminson 7 10 14 11 - 42

Audubon 6 13 5 2 - 26

C: Marisa DiLeo 24, Alex Kane 2, O'Malley 4, Ogden 3, Oliveira 2, Parrish 2, Robinson 5.

A: Grace Borden 6, Katie Dunn 2, Madisen Harvey 5, Panico 2, Deanna Pineiro 11.

Haddonfield Holiday Tournament

Hightstown 5 8 5 3 - 21

Haddonfield 19 23 17 4 - 63

H: Carlee Kerr 2, Hayden Klein 2, Allyson Lewis 11, Vicki Velez 2, Elizabeth Weissenberger 4.

H: Katie Agnew 2, Ashley Campo 2, Natalie DePersia 2, Maura Enright 5, Mary Kelly 15, C.C. Mooney 14, Taylor Sehdev 10, Meghan Smart 4, Annie Stanton 9.

Burlington City 7 5 12 9 - 33

Delran 24 12 13 11 - 60

BC: Jessica Diamond 7, Macey Diamond 2, Tatceyana Pulley 3, Alex Sams 11, Tamia Thorne 2, Akira Young 8.

D: Brenna Cloud 23, Katie Flynn 2, Gabrielle Gizzi 18, Makayla Heisler 7, Alexis Rider 5, Morgan Ryan 5.

Boardwalk Classic -

Kaitlin Anzelone Memorial

St. Joseph 14 10 12 6 - 42

MaST Charter 3 0 6 5 - 14

SJ: Erica Donahue 2, Nicole Fox 12, Carleigh Galasso 8, Alyssa Gerdes 9, Hannah Martinello 2, Sarah Matro 4, Olivia Wetzel 5.

MC: Taylor Champ 2, Katelyn Fowler 7, Megan Mayer 2, Amaya Vazquez-Natale 3.

National Title IX Invitational

Hamilton Heights Christian 13 16 5 21 - 55

Life Center 11 7 17 9 - 44

LC: Maria DeVincenzo 2, Deja King 9, Imani Lewis 8, Tera Reed 23, Danielle Tunstall 2.

Over the River Tournament

Pennsauken Tech 2 2 4 0 - 8

Christian Academy 9 22 8 14 - 53

PT: De'Asia David 4, Tamariah Lowber 2, Srontanez 2.

CA: Dejah Burley-Chambers 6, Danay Cooks-Green 9, Cheyenne Dorsey 4, Madison Dutton 2, Grace Gormley 2, Lindsay Haseltine 11, Kaylah Robertson 12, Zoe Zhang 7.

Boardwalk Classic -

Bill Osborn Memorial Bracket

Camden Catholic 8 15 12 18 - 53

Great Valley 8 10 6 8 - 32

CC: Julia Braungart 7, Kate Duetch 17, Lauren O'Callahan 4, Elliana Santana 4, Sierra Taylor 8, Taiah Thornton 13.

GV: Stephanie Aker 8, Sadie Buzan 10, Kodi Campetti 4, Emma D'Imperio 2, Christina Porreca 2, Ashlyn Smith 6.

Boardwalk Classic -

GWITDA Bracket

Hammonton 2 8 8 10 - 28

Atlantic County Tech 12 14 15 7 - 48

H: Macie Amoirello 7, Cameron Drialo 3, Gianna Figueroa 2, McKenna Forry 5, Dom Minerva 4, Sara Peretti 6, Amiya Porteons 1.

ACT: Haley Elias 2, Courtney Hartman 5, Tahriah Syanni Howard 2, Yasmeen Nelson 8, Kayla Skyes 25, Tamia Taylor 6.

Boardwalk Classic -

John Carlson Memorial Bracket

Ocean City 11 8 11 9 - 39

Downingtown East 8 2 6 9 - 25

OC: Michaela Baker 5, Sadie Ford 4, Alexis Paone 9, Nicole Piergross 12, Tori Rolls 1, Grace Sacco 8.

DE: Aryah Aungst 7, Katelyn Crum 4, Laura Ochsner 10, Olivia Williams 4.

Boardwalk Classic -

Kaitlin Anzelone Memorial Bracket

Brandywine (Del.) 7 6 3 8 - 24

Wildwood 13 9 6 11 - 39

B(: Taylor Davis 9, Michele Duplessis 3, Ciana Hamilton 4, Jade Maloney 2, Jordan Perkins 1, Tiffany Stanchek 2, Grace Stauffer 3.

W: Monika Concepcion-McGrath 2, Jillian Freeman 8, Mackenzie McCracken 20, Maddie McCracken 3, Tracey Young 6.

Burlington Township Classic

Penns Grove 0 8 6 5 - 19

Burlington Township 7 15 10 6 - 38

PG: Regina Albert 1, Tajmiere Dowe 2, Jasmine Edge 3, Natrice Reed 10, Keturah Sistrunk 1, Leonela Smith 1, Handan Yardim 1.

BT: Rachel Aragona 6, Alona Crenshaw 7, Tamecia Ransom 13, Brianna Robinson 2, Alana Rodriguez 3, TaLynn Scott 7.

Cardinal O'Hara Holiday Classic

Cherokee 5 11 5 8 - 29

Cardinal O'Hara 11 7 10 5 - 33

C: Cailey Gibson 6, Jamie Manzo 6, Shaye McGoey 6, Leah Reistle 6, Isabella Therien 5.

CO: Kirsten Denoncour 2, Mackenzie Gardler 5, Maura Hendrixon 2, Hannah Nihill 6, Molly Paolino 2, Mary Sheehan 16.

Gloucester Catholic 13 10 7 20 - 50

Friends' Central 9 6 8 16 - 39

GC: Mary Gedaka 9, Maggie McIntyre 17, Tenisha Pressley 5, Nay Sabb 12, Dani Sanderlin 7.

FC: Anna Leone 2, Iyanna McCurdy 20, Raanee Smith 4, Mikayla Vaughn 13.

Collingswood Tournament

Northern Burlington 5 9 4 11 - 29

Collingswood 4 1 8 6 - 19

NB: Alley Anderson 2, Beachum 8, LaChelle Colbert 9, Dominique Doyle 3, Brianna Montalvo 3, Kacie Walton 4.

C: Dominique Hunt 7, Isha Kargbo 2, Morgan McConnell 2, Bobbi O'Neill 8.

Clearview 12 6 7 8 - 33

Moorestown 4 7 8 9 - 28

C: Jessica Cirone 2, Elaina Hansen 18, Jordan Harbaugh 13.

M: Faith Bonett 4, Jessie Britton 2, Grace Hill 12, Caroline Mabrey 5, Anahita Sabet-Payman 5.

GCIT Tournament

Maple Shade 8 8 2 15 - 33

GCIT 10 12 17 10 - 49

MS: Alexis Ashman 12, Carly Dombrowski 4, Taylor Martin 4, Dana Sheply 9, Megan Stanton 4.

G: Tori Aversa 9, Jessica Beck 19, Nina Daniels 4, Kaitlin Deal 4, Arianna Mullary 4, Ysabel Otero 1, Sierra Rosales 6, Rachael Wychoff 2.

Woodbury 23 19 7 6 - 55

Buena 4 6 4 5 - 19

W: Nora Campo 4, Geena DiRugeris 7, Angelai Hayes 20, Kayla Rone 8, Kaylah Rothmiller 2, DarRique Smith 7, Aniyah Twine 2, Kyarra Williams 5.

B: Taylor Abba 1, Tatianna Bruce 1, Hannah Cintron 2, Aysiah Cintron 10, Sammy Maxwell 5.

Angela Anderson Tournament

Glassboro 4 4 8 5 - 21

Highland 6 13 10 9 - 38

G: Brianna Florentino 2, Megan Lord 6, Maci Mazzeo 2, Solona Reyes 7, Nae Thomas 1, Vaughn 2, Alexis Winder 1.

H: Azana Baines 12, Ayanna Bey 14, Tara Dairo 2, Tamija Harrison 5, Nina Hicks 1, Erin Looby 4.

Pennsville Holiday Tournament

Camden County Tech 6 14 9 4 - 33

Pennsville 9 12 14 13 - 48

CCT: Danielle Combs 3, Serenity Dilone 3, Tiffany Richardson 2, Destiny Sesay 6, Kashmier Smalls-Harmon 2, Zariah Streater 2, Kiezcha Walton 1, Ashjahnelle Wilson 14.

P: Jordan Beals 5, Logan Beals 3, Hannah Cooksey 4, Lexie DePew 15, Kendal Hampton 13, Arianna Smith 8.

Pitman Tournament

Overbrook 7 14 19 14 - 54

Pitman 13 8 11 10 - 42

O(: Alyssa Cavallaro 8, Raquel Harris-Scott 11, JaKhira Legoskey 6, Anndrea Lloyd 10, Imani Peterson 8, Danielle Schaw 8, Oceana Wallace 3.

P: Olivia Amwake 13, Nicole Caramanna 8, Hannah Cressman 4, Emily Galvin 1, Brenna Lindner 14, Allison Sanders 2.

James G. Atkinson Holiday Classic

Westampton Tech 12 17 12 19 - 60

Paulsboro 13 9 17 8 - 47

WT: Dalazia Bailey 3, Jessica Green 12, Lillian Gyamfi 4, Driyyana Harris 9, Ayarra Lewis 7, Taylor Warner 4, Kylan Watkins 21.

P: Aniyah Bagby 17, Aneesah Bateman 10, Cierra Corbin 5, Nancia Holmes 12, Amaya Reed-Clark 3.

Deptford 3 12 10 10 - 35

Timber Creek 20 14 16 16 - 66

D: Brianna Jankaukas 7, Daniela McCurdy 5, Juliette Tobin 9, Corin Williams 14.

TC: Kayla Cade 6, Jazmine Carter 18, Kirsten Flourney 10, Celina Foxworth 1, Summer Pierce 12, Khailyn Sellers 8, Jayla Thurman 5, Fatimah Williams 6.

Tri-County Olympic Showdown

Shawnee 15 15 15 10 - 55

Williamstown 2 2 2 2 - 8

S: Molly Baechler 5, Erika Bar 2, Liza Barr 4, Jen Byrne 26, Lauren Lodge 8, Cam Morgan 4, Olivia Schuck 2, Megan Schwartz 4.

W: Kelsey Dixon 2, Macenzie Long 2, Naysah Orr 2, Ta'Nayjah Pong 2.

Nonleague

Palmyra 0 2 5 4 - 11

Moorestown Friends 19 10 6 12 - 47

P: Mikaela Guide 3, Asia Johnson 5, Vanessa Livingstone 1, Liza Tait 2.

MF: Camille Aguilar 8, Caroline Cook 4, Samantha Ghazal 2, Gwen Gignac 2, Kayla Golas 5, Katie Gregory 2, Kirstin McKeown 2, Meghan Roberts 4, Alyssa Runyan 5, Charlotte Stern 13.

Riverside 13 6 5 14 - 38

Haddon Heights 14 12 13 14 - 53

R: Alexis Davis 1, Fritz 3, Sammy Jalkowski 11, Joannah Lim 8, Hailey Russell 9, Hannah Russell 5, Gabby Vazquez 1.

HH: Jynazha Davis 11, Sumer DeNinno 14, Caroline Gormley 3, Alex Pease 6, Reynolds 19.

Wednesday's Schedules

Boys' Basketball

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East at Cherry Hill West

NONLEAGUE

Haddonfield at Highland, 11:30 a.m.

Atlantic Christian at St. Joseph, 2:30

Hammonton at Delsea, 6

ART DIPATRI TOURNAMENT

Pleasantville at Paul VI, 6

BOARDWALK CLASSIC -

JOHN PIERANTOZZI BRACKET

Penn Charter vs. Ocean City at Wildwood Conv. Center, 1

COUGAR HOLIDAY CLASSIC

Medford Tech at Montgomery, 6

EASTERN VIKING HOLIDAY SHOWCASE GAME

Camden Catholic vs. Gloucester Catholic at Eastern, 4:30

EASTERN VIKING HOLIDAY TOURNAMENT

Moorestown vs. Sterling at Eastern, 3

Kingsway at Eastern, 6

PANTHER SHOWCASE

at Camden

Penns Grove vs. Strawberry Mansion at Camden, noon

Woodbury at Camden, 1:30

PETE NELSON HOLIDAY CLASSIC

Life Center vs. New Church at Chestnut Hill College, 1

Girls' Basketball

PENN-JERSEY LEAGUE

Calvary Christian at Doane Academy, 11 a.m.

NONLEAGUE

Paul VI at Trenton Catholic, 5

BOARDWALK CLASSIC - GWITDA

at Wildwood Convention Center

Hammonton vs. Nazareth , 10:15 a.m.

BOARDWALK CLASSIC -

JOHN CARLSON MEMORIAL BRACKET

at Wildwood Convention Center

Berks Catholic vs. Ocean City , 3

BORADWALK CLASSIC -

GWITDA BRACKET

at Wildwood Convention Center

Atlantic County Tech vs. Springfield (D) , 11:45 a.m.

GREEN WAVE TOURNAMENT

Holy Cross at Audubon, 11 a.m.

Cinnaminson vs. Gloucester at Audubon, 2

TRI-COUNTY OLYMPIC SHOWDOWN

at Williamstown

Washington Township, 11 a.m.

Shawnee vs. Kingsway, 1

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Holy Spirit at Rancocas Valley

Schalick at Hammonton, 11:30 a.m.

Vineland at Gloucester Catholic, 3

Doane Academy at Palmyra, 4

Timber Creek vs. Imhotep Charter at Northeatl, 4:30

Girls' Basketball

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern at Paul VI, 2

Monday's Schedules

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Vineland at Egg Harbor Township, 5:30

Wildwood Catholic at Atlantic Tech, 5:30

Bridgeton at Buena, 5:30

Millville at Atlantic City, 7

Holy Spirit at Mainland, 7

Cedar Creek at Pleasantville, 7

NONLEAGUE

Central Jersey College Charter at Willingboro, 3:45

Camden County Tech at Maple Shade, 5

Delran at Overbrook, 5:30

Burlington County Tech at St. Augustine, 6

Bridgeton at Clayton, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Trenton Catholic at Willingboro, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Egg Harbor Township at Vineland, 5:30

Holy Spirit at Mainland, 5:30

Atlantic City at Millville, 5:30

Atlantic County Tech at Wildwood Catholic, 5:30

Pleasantville at Cedar Creek, 5:30

PENN-JERSEY LEAGUE

King's Christian at New Foundations, 4

Villa Victoria at Doane Academy, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pennsville at Gloucester Catholic, 5:30

NONLEAGUE

Bridgeton at Clayton, 7