Wednesday's Results

Boys' Basketball

AUDUBON TOURNAMENT

Moorestown Friends 65, Holy Cross 63

BOARDWALK CLASSIC -

JOHN PIERANTOZZI BRACKET

Ocean City 45, Penn Charter 40

BOARDWALK CLASSIC -

CHICKIE LUDMAN BRACKET

Middle Twp. 55, Benjamin Banneker (N.Y.) 43

COACHES VS. CANCER

Burlington Township 56, Woodrow Wilson 40

COLLINGSWOOD TOURNAMENT

Cinnaminson 68, New Foundations 55

COUGAR CLASSIC

Medford Tech 63, Montgomery 54

EASTERN VIKING SHOWCASE

Camden Catholic 52, Gloucester Catholic 39

Moorestown 70, Sterling 55

Eastern 56, Kingsway 37

GREEN WAVE TOURNAMENT

Audubon 57, Gloucester 55 (2 OT)

KSA EVENTS

Wash. Twp. 58, Olentangy Liberty (Ohio) 46

MOLINELLI TOURNAMENT

Northern Burlington 71, Hopewell Valley 64

PANTHER SHOWCASE

Camden 85, Woodbury 73

PETE NELSON HOLIDAY CLASSIC

Academy of New Church 61, Life Center 45

WOLVERINE TOURNAMENT

Woodstown 57, Haddon Township 35

Clearview 67, Camden Academy Charter 39

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East 54, Cherry Hill West 47

NONLEAGUE

Lindenwold 51, Highland 47

Collingswood 35, Salem 32

Pitman 62, Gateway 54

St. Joseph 66, Atlantic Christian 46

Hammonton 42, Delsea 37

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON TOURNAMENT

Glassboro 25, Asbury Park 21

BOARDWALK CLASSIC -

JOHN CARLSON MEMORIAL BRACKET

Ocean City 31, Berks Catholic 27

BOARDWALK CLASSIC -

BILL OSBORN MEMORIAL BRACKET

Camden Catholic 52, Conestoga 43

BORADWALK CLASSIC -

GWITDA BRACKET

Springfield (D) 42, Atlantic County Tech 23

Nazareth Academy 42, Hammonton 32

BURLINGTON TOWNSHIP CLASSIC

Ewing 66, Burlington Township 16

COLLINGSWOOD TOURNAMENT

Northern Burlington 45, Clearview 37

GREEN WAVE TOURNAMENT

Holy Cross 46, Audubon 18

Gloucester 32, Cinnaminson 24

HADDONFIELD TOURNAMENT

Haddonfield 48, Delran 26

POP VERNON CLASSIC

Riverside 44, Salem 41

SCORE AT THE SHORE TOURNAMENT

Absegami 41, Oakcrest 32

TRI-COUNTY OLYMPIC SHOWDOWN

Kingsway 48, Shawnee 40

PENN-JERSEY LEAGUE

Doane Academy 38, Calvary Christian 31

NONLEAGUE

Paul VI 55, Trenton Catholic 43

Haddon Heights 46, Cherry Hil West 21

Wrestling

Paulsboro 46, Kingsway 27

Kingsway 38, Woodstown 28

Shawnee 54, Hamilton East 24

Collingswood 69, Sterling 6

Paulsboro 56, Woodstown 4

Lindenwold 45, Camden 36

Lindenwold 51, Asbury Park 19

Trenton Central 48, Lindenwold 30

PALMYRA CHRISTMAS TOURNAMENT

106: Chase Mullarkey, Holy Cross, pinned Justin Soto, Palmyra, 1:56; 113: Coinnor Mullarkey, Holy Cross, pinned Kevin Weller, Pitman, 0:52; 113; 120: Shawn Dipatre-Camenzi, Westampton Tech, pinned Joshua Soto, Palmyra, 1:24; Alex Velez, Cherry Hill Weast, dec. Sonkwaiatarorok, Pitman, 9-5; 132: Robert Rodolico, Holy Cross, tech fall, Alex Maya-Romero, Westampton Tech, 16-1; 138: Beau Bruneau, Holy Cross, pinned Mark Farmer, Pennsville, 3:36; 145: Amir Harper, Westampton Tech, dec. Jonathan Mairena, Pennsville, 2-0; 152: Sudheer Sammons, Pennsville, maj. dec. Mike Rodolico, Holy Cross, 11-1; 160: Tyler Baer, Ptiman, pinned E.J. Rorke, Cherry Hill East, 1:10; 170: Avery DiNardi, Holy Cross, pinned Teven Korvah, Westampton Tech, 3:00; 182: Chance Houston, Cherry Hill East, pinned Storm Epting, Ptiman, 3:48; 195: Gabe Carson, Pitman, pinned Gyasi Rudder, Westampton Tech, 4:47; 220: Matt Correnti, Holy Cross, tech. fall James Thompson, Pennsville, 18-3; 285: Ryan Swenson, Cherry Hill East, pinned Davonte Vivian, Palmyra, 3:29.

Boys' Basketball Boxes

Audubon Tournament

Holy Cross 9 6 28 20 - 63

Moorestown Friends 10 21 18 16 - 65

HC: Jake Askin 7, Ryan McGee 19, Frankie Ochman 25, Vince Sciortino 12.

MF: Jackson Blanchard 5, Michael Cramer 13, Chris Grahn 8, Noah Magaziner 4, Jack Stern 18, Jordan White 17.

Boardwalk Classic - John Pierantozzi Bracket

Ocean City 6 9 3 27 - 45

Penn Charter 10 6 11 13 - 40

OC: Noah Gillian 2, Sean Jamison 4, Garrett Jones 12, Connor Laverty 20, Luciano Lubrano 7.

PC: Michael Berk 3, Michael Hnatkowsky 3, Adam Holland 6, Ryan Holmes 3, Jake McCain 11, Harrison Williams 7, Mason Williams 7.

Boardwalk Classic - William "Chickie" Ludman Memorial Bracket

Benjamin Banneker (N.Y.) 9 7 14 13 - 43

Middle Township 9 16 11 19 - 55

BB: Arnold Agard 9, Aneudis Gutierrez 5, Zachary Porter 2, Musa Pough 12, Laquan Robinson 5, Zaid Wague 3, Jerimiah Wright-Bradley 7.

MT: Joe Fala 2, LeVerne Fitzpatrick 11, Jalen Hudgins 4, Will Neil 7, Tim Toney 24, Joe Trombetta 7.

Coaches vs. Cancer

Woodrow Wilson 16 8 8 8 - 40

Burlington Township 9 15 12 20 - 56

WW: Chance Anderson 2, Jasper DeShields 2, Stanley King 2, Javier Gonzalez-De Leon 4, Mario Mclean 8, Jario Ramos 6, Tymere Tokley 5, Hykie Wynn 11.

BT: Eric Fleming 4, Jarek Johnson 3, Ferryton Kpalie 6, Elijah Nichols 10, Rahdazion Powell 9, Ian Taylor 24.

Collingswood Tournament

New Foundations 15 15 10 15 - 55

Cinnaminson 14 19 22 13 - 68

C: Conor Breshahan 13, Sean Christian 2, Pat McCarthy 9, J.P. Rickus 9, Rich Rickus 10, Kyle Roberts-DeLouch 12, Devon Taylor 13.

Cougar Holiday Classic

Medford Tech 14 20 16 13 - 63

Montgomery 13 18 12 11 - 54

MT: Troy Baynum 6, Nathan Conyer 11, Isaiah Holden 2, Ricky Martinez-Jones 4, Aziz Parker 19, Shakwel Vincent 21.

M: Mitch Chugunov 21, Danny Engels 4, Lucas Goldoni 1, Ashwin Prakash 12, Matt Remsen 14, Matt Stagnitta 1.

Eastern Viking Showcase

Gloucester Catholic 6 14 9 10 - 39

Camden Catholic 15 14 14 9 - 52

GC: Pete Gawason 2, Eric Grafton 4, Mike Hiester 6, Camron Irizarry 3, Chris Kain 8, Mike McIntyre 9, Gregg Williams 7.

CC: Baba Ajike 9, Dominic Dunn 13, Terrance Harris 14, Jamal Parker 16.

Sterling 12 12 14 17 - 55

Moorestown 16 22 17 15 - 70

S: Cole Eshelman 12, Dayzhon Fields 4, Kevin Gilligan 5, Rodney Hill 3, Chris Roe 6, Mike Skillings 4, Noah Syer 11, Devon Tuten 10.

M: Zavier Alston 19, Jordan Austin 2, Dominic Caprarola 3, Anthony Cruz 11, Dan Dyer 8, Ryan McCarthy 13, Sean O'Sullivan 5, Jagger Zrada 9.

Kingsway 7 7 9 14 - 37

Eastern 9 14 23 10 - 56

K: Matt Blaszczyk 5, Timar Brown 6, Noah Burrell 9, Tyler Hardy 3, Hakim Hart 2, Shayne Rechner 3, Robert Scanlan 4, Dan Sullivan 5.

E: Keithantonio Davis 7, Troy Edwards 8, Darren Gibson 4, Danny Moeller 3, Jacob O'Connell 6, Onye Okoro 2, Malik Sanders 18, Justin Williams 8.

Green Wave Tournament

Gloucester 6 11 17 12 4 5 - 55

Audubon 6 16 10 14 4 7 - 57

G: Roy Bond 2, Sai'mere Colon 6, Jaleel Hatcher 28, Jake Petrik 16, Chris Rodriguez 3.

A: Cameron Bordi 3, Brian Furlong 22, Quitay Long 17, Nick May 5, Dillon Tassi 10.

KSA Events

Olentangy Liberty (Ohio) 16 8 16 6 - 46

Washington Township 16 10 14 18 - 58

OL: Barnett 4, Koknat 2, Little 3, Mitchell 15, Roderick 6, Rosi 10, White 6.

WT: Spencer Cook 30, Micah Fowora 2, Mekhi Greene 2, Nick McGough 3, AJ Michaels 12, Justin Ortiz 2, Rich Racobaldo 4, Mike Simmons 3.

Molinelli Tournament

Northern Burlington 19 18 14 20 - 71

Hopewell Valley 13 15 14 22 - 64

NB: Parker Dortch 20, Jared Ganci 10, Mark Granberry 8, Khalifhatan Lewis 3, Jonathan Martinez 8, Cameron Tucker 13, Brandon Vega 9.

HV: Alton 15, Johnson 8, Mummert 9, Murphy 2, Parado 12, Phillips 5, Wiley 13.

Panther Showcase

Woodbury 13 11 18 31 - 73

Camden 19 17 21 28 - 85

W: Kyle Bailey 5, Aaron Estrada 10, Hemmings 9, Ja'Zere Noel 20, Cornell Rochester 10, Dean Tripplet 8, Darius Tripplet 7.

C: Isaiah Anfield 6, Cory Greer 26, Jamal Holloway 24, Dustin Singleton 10, Ethan Tarte 2, Myles Thompson 15, Deaquan Williams 6.

Pete Nelson Holiday Classic

New Church 25 10 9 17 - 61

Life Center 7 16 10 12 - 45

AoNC: Justin Anderson 15, Matt Cotton 8, Markus Littles 6, Tim Spencer 14, Markus Stevenson 13, Louie Wild-DiOrio 5.

LC: Abraham 8, Hildago 6, Y. Powell 5, Russell 2, Smith 4, M. Williams 20.

Wolverine Tournament

Haddon Township 12 7 11 5 - 35

Woodstown 17 19 10 11 - 57

HT: Brian Burns 3, Eric DiCrescenzo 8, Pat Donaldson 9, Jeb Howley 3, Robert Preziosi 12.

W: Andrew Blaszczyk 8, Brandon Booker 2, John Cuzzupe 2, Kris Hackett 6, Demetrius Hall 14, Jesse Oscar 7, Jawan Roane 18.

Camden Charter 13 12 12 2 - 39

Clearview 15 24 21 7 - 67

CAC: Garnett Anderson 13, Chris Marte 2, Myante Moore 3, Enrique Raos 2, Nigel Shields 9, Quentin Smith 2, Alex Suarez 2, Devon Williams 6.

C: Alex Cavello 13, Andrew Delaney 14, Haines 1, Jimmy Heise 3, Charles Lane 4, Darien MacKay 7, Alex Soriano 20, Mark Tuzi 2, Jack Wilhelm 3.

Olympic Conference

Cherry Hill East 8 10 15 21 - 54

Cherry Hill West 4 11 10 22 - 47

CHE: Evan Campbell 7, Joey DiAntonio 10, Pierce Elliot 9, Olin MClendon 19, Tim Perry 9.

CHW: Danny Buckwalter 6, Cameron Edwards 12, Jack Goan 4, Nick Krake 17, Sameer Parks 8.

Nonleague

Lindenwold 13 16 11 11 - 51

Highland 14 8 12 13 - 47

L: Corey Avery 2, Rakim Bryant 2, Bryant Geddes 20, Zaire Giles 4, James Hines 11, Jhaki Johnson 8, Khalil Peters 4.

H: Damola Dairo 2, Dave Gormley 16, Brandon Harden 4, Deron Hicks 5, Christian Scafidi 20.

Gateway 12 13 11 18 - 54

Pitman 10 11 25 16 - 62

G: Zach Buschar 2, Justin Fredoff 20, Justin Kapp 6, Nick Ruiz 4, Dan Teschko 22.

P: Luke Castagna 14, Kyle Collinsworth 15, Mike D'Orazio 11, David Derby 7, David Gerace 9, Kyle Leach 3, Matt Pensabene 2, Zach Shalaway 1.

Hammonton 13 7 6 16 - 42

Delsea 6 12 10 9 - 37

H: Zach Barnard 4, Reece Bassett 10, Shawn Collins 1, Pat Costa 5, Jalen Horsley 12, Peyton Mortellite 10.

D: Nate Cox 3, Kamel Morton 9, Kaleb Morton 13, Brice Parks 7, Aziz Saud 3, Joel Thompson 2.

Atlantic Christian 5 17 12 12 - 46

St. Joseph 22 12 11 21 - 66

AC: Makai Browne 2, Jon Hevalow 14, Rob Normil 23, Matt Roland 6, Rijkaard Thelismond 1.

SJ: Najee George 2, Jordan Herrin 17, Drew Hohman 18, Dontae Loveland 3, Ross 3, Auris Tverijonas 16, Witasick 7.

Girls' Basketball Boxes

Angela Anderson Tournament

Asbury Park 7 5 6 3 - 21

Glassboro 2 3 9 11 - 25

AP: Krystina Barnes 3, Deyonna Cartar 4, Mary Graham 6, Kiara Wood 5.

G: Lyric Cunningham 4, Brianna Florentino 3, Megan Lord 1, Maci Mazzeo 9, Solona Reyes 4, Alexis Winder 4.

Boardwalk Classic - John Carlson Memorial Bracket

Ocean City 2 14 12 3 - 31

Berks Catholic 7 4 8 8 - 27

OC: Rosalia Daddi 6, Danielle Donoghue 4, Sadie Ford 2, Alexis Paone 6, Grace Sacco 13.

BC: Anne Baney 2, Abigal Gaffney 3, Taylor Keys 6, Devon Merritt 6, Dejah Terrell 6, Olivia Zdrazinski 4.

Boardwalk Classic - Bill Osborn Memorial Bracket

Conestoga 14 6 9 14 - 43

Camden Catholic 15 14 11 12 - 52

C: Maria Koblish 7, Ellie Mack 24, Sarah Mascioli 2, Emma Powell 8, Liz Scott 2.

CC: Holly Bednarek 2, Julia Braungart 17, Kate Duetch 10, Elliana Santana 6, Sierra Taylor 2, Taiah Thornton 15.

Boradwalk Classic - GWITDA Bracket

Springfield (D) 14 11 13 4 - 42

Atlantic County Tech 6 4 6 7 - 23

S: Jordan DiAmbrosio 7, Madison DiAmbrosio 8, Amanda Hopkins 7, Belle Mastropietro 8, Mariead McGillan 3, Maggie O'Connell 9.

ACT: Gia Delassandro 2, Tekyyah Harrell-James 2, Yasmeen Nelson 10, Kayla Skyes 2, Tamia Taylor 7.

Nazareth Academy 7 6 18 11 - 42

Hammonton 11 6 11 4 - 32

NA: Sydney Corcoran 15, Jacki Dollard 4, E. Gindele 1, Rachel Mullins 3, Becca Rhoades 13, Kalie Soulsby 6.

H: Macie Amoirello 3, McKenna Forry 7, Sara Peretti 22.

Burlington Township Holiday Classic

Ewing 19 20 15 12 - 66

Burlington Township 2 4 2 8 - 16

E: Chibuzo Amonu 2, Tiahnna Bell 5, Mya Grimes 17, Charitie Kelley 10, Jaycee Lowe 5, Kiyla Peterson 11, Rayanna Peterson 6, Anna Samayoa 2, Cayla Sexton 8.

BT: DesTynee Covington 4, Maya Idrovo 2, Annamarie Pierson 2, Tamecia Ransom 6, TaLynn Scott 2.

Collingswood Tournament

Northern Burlington 7 7 16 15 - 45

Clearview 11 6 11 9 - 37

NB: Beachum 2, LaChelle Colbert 16, Dominique Doyle 2, Brianna Montalvo 6, Madison Oakerson 3, Kacie Walton 16.

C: Nicolette Bouzakis 5, Talia Bouzakis 3, Jessica Cirone 2, Kasey Diodati 2, Elaina Hansen 16, Jordan Harbaugh 5, Kylie Watermasysk 4.

Green Wave Tournament

Holy Cross 17 10 12 7 - 46

Audubon 7 1 8 2 - 18

HC: Rachel Benson 2, Molly Britton 1, Mary Kiefner 16, Kaitlin Millilo 2, MacKenzie Moran 8, Morgan Morocco 7, Cassandra Skelton 10.

A: Grace Borden 2, Katie Dunn 3, Panico 5, Deanna Pineiro 6, Bailie Rizzo 2.

Gloucester 3 6 7 16 - 32

Cinnaminson 1 5 9 9 - 24

G: Nicole DeMarco 7, Rachel Tomlin 4, Nicole Velez 21.

C: Marisa DiLeo 7, Kelly Kane 2, O'Malley 5, Ogden 3, Oliveira 2, Robinson 5.

Haddonfield Tournament

Delran 3 7 8 8 - 26

Haddonfield 13 9 13 13 - 48

D: Brenna Cloud 6, Gabrielle Gizzi 9, Allie Mee 2, Lauren O'Malley 2, Morgan Ryan 4, Alyssa Siemien 3.

H: Mary Kelly 15, C.C. Mooney 7, Taylor Sehdev 9, Meghan Smart 5, Annie Stanton 12.

Pop Vernon Classic

Salem 12 9 7 13 - 41

Riverside 11 12 7 14 - 44

S: Cooksey 3, Husock 15, Moyer 7, Stewart 2, Summiel 2, Thomas 6, White 6.

R: Alexis Davis 10, Sammy Jalkowski 10, Joannah Lim 7, Hailey Russell 9, Jessica Starke 8.

Score at the Shore Tournament

Oakcrest 10 3 10 9 - 32

Absegami 13 13 5 10 - 41

O: Ionyonia Alves 3, Anjanqe Blalock 17, Kiki Hinlon 5, Brielle Smith 7.

A: Cara Hopkins 2, Genira Nurse 4, Liz Piccardi 14, Areille Schafer 14, Kiyanna Thomas 7.

Tri-County Olympic Showdown

Kingsway 6 14 11 17 - 48

Shawnee 10 8 12 10 - 40

K: Maddie Hahn 21, Renee Hersperger 7, Morgan Robinson 3.

S: Molly Baechler 2, Erika Bar 1, Liza Barr 3, Jen Byrne 23, Jenna Hoffner 4, Lauren Lodge 1, Cam Morgan 6.

Penn-Jersey League

Calvary Christian 9 3 9 10 - 31

Doane Academy 13 6 9 10 - 38

CC: Kelly Giddes 13, Elena Paxton 2, Cassie Percoco 16.

DA: Tania Bryant 8, Carly Hall 5, Zaniya Lewis 11, Cassie Tavormina 14.

Nonleague

Paul VI 11 11 17 16 - 55

Trenton Catholic 2 13 10 18 - 43

PV: Sekya Campbell 2, Isabel Caruso 6, Amanda Gosweiler 4, Naomi Shorts 11, Aliyah Stephens 10, Carly Stroemel 22.

TC: Meshaylah Blue 9, Bowser 2, Tyasia Lewis El 20, Flounder 1, Myasia Jackson 9, Kaela Reed 2.

Cherry Hill West 6 1 6 8 - 21

Haddon Heights 4 18 9 15 - 46

CHW: Reilly Donnelly 3, Mya Lewis 10, Melani Stokes 8.

HH: Marissa Beebe 2, Jynazha Davis 10, Sumer DeNinno 6, Caroline Gormley 1, Meagan Irish 2, Alex Pease 4, Reynolds 18, Mackenzie Spaeth 3.

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Holy Spirit at Rancocas Valley

Schalick at Hammonton, 11:30 a.m.

Vineland at Gloucester Catholic, 3

Doane Academy at Palmyra, 4

SHOOT FOR THE STARS TOURNAMENT

Timber Creek vs. Imhotep at Ben Franklin, 4

Girls' Basketball

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern at Paul VI, 2

Monday's Schedules

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Vineland at Egg Harbor Township, 5:30

Wildwood Catholic at Atlantic Tech, 5:30

Bridgeton at Buena, 5:30

Millville at Atlantic City, 7

Holy Spirit at Mainland, 7

Cedar Creek at Pleasantville, 7

NONLEAGUE

Central Jersey Charter at Willingboro, 3:45

Camden County Tech at Maple Shade, 5

Delran at Overbrook , 5:30

Burlington County Tech at St. Augustine, 6

Bridgeton at Clayton, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Trenton Catholic at Willingboro, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Egg Harbor Township at Vineland, 5:30

Holy Spirit at Mainland, 5:30

Atlantic City at Millville, 5:30

Atlantic Tech at Wildwood Catholic, 5:30

Pleasantville at Cedar Creek, 5:30

PENN-JERSEY LEAGUE

King's Christian at New Foundations, 4

Villa Victoria at Doane Academy, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pennsville at Gloucester Catholic, 5:30

NONLEAGUE

Bridgeton at Clayton, 7