South Jersey Group 1

BOYS' EVENTS

Team scoring: Woodbury 87, Penns Grove 80, Haddon Twp. 80, Lindenwold 55, Pennsville 36.33, Pitman 33, Audubon 21, Schalick 20, Paulsboro 14, Palmyra 12.3, Maple Shade 12, Riverside 10.

200 meters: 1, Darrell Bush, Woodbury, 22.03. 2, Terrance Tolbert, Woodbury, 22.45. 3, Christopher Borgesi, Audubon, 22.52. 4, Derrick Dyer, Palmyra, 22.88. 5, Tyrone McCloud, Lindenwold, 22.96. 6, Antoine Brown, Lindenwold, 23.44.

800: 1, Jaymes Dennison, Penns Grove, 1:57.57. 2, Joe Eagan, Haddon Twp., 1:58.68. 3, Victor Sealey, Palmyra, 2:01.43. 4, Corey Thomulka, Paulsboro, 2:01.55. 5, Brandon Dugan, Schalick, 2:01.83. 6, Ed Liable, Penns Grove, 2:02.26.

3,200 meters: 1, Tyler Cummings, Pennsville, 9:53.05. 2, Joe Eagan, Haddon Twp., 10:08.83. 3, Courtney Malcolm, Penns Grove, 10:13.79. 4, Brandon Dugan, Schalick, 10:17.07. 5, Andrew Shaw, Haddon Twp., 10:22.32. 6, Peter Coulter, Audubon, 10:27.90.

100 hurdles: 1, Corsen Harter, Haddon Twp., 14.85. 2, Indeo Ragsdale, Lindenwold, 15.09. 3, Rondel Parker, Lindenwold, 15.29. 4, Shane Stranahan, Penns Grove, 15.41. 5, Trevant McCloud, Lindenwold, 15.58. 6, Montrey Rasin, Penns Grove, 16.01.

Triple jump: 1, Ameer Sorell, Penns Grove, 43-81/4. 2, Nick Burke, Maple Shade, 43-43/4. 3, Wesley Hills, Wildwood, 41-63/4. 4, Ted Johnson Woodbury, 40-101/4. 5, Damon Mitchell, Cedar Creek, 40-51/2. 6, Logan Murray, Haddon Twp., 40-4.

Discus: 1, Anthony Green, Penns Grove, 139-11. 2, Will Cioffi, Pitman, 137-1. 3, Jeff Wood, Pitman, 136-5. 4, Connor Wade, Haddon Twp., 134-5. 5, John Moore, Maple Shade, 131-0. 6, James Obaniyi, Lindenwold, 127-2.

Javelin: 1, Joe Kelly, Pitman, 176-8. 2, T.J. Hawn, Haddon Twp., 162-9. 3, Jeff Wood, Pitman, 162-3. 4, Vaughn Chase, Pennsville, 159-0. 5, Marcus Upchurch Woodbury, 150-1. 6, Tristan Weiser, Pennsville, 146-8.

4x400 relay: 1, Woodbury (Terrance Tolbert, Ted Johnson, Marcus Upchurch, Darrell Bush), 3:22.29. 2, Lindenwold, 3:25.68. 3, Penns Grove, 3:27.25. 4, Audubon, 3:35.19. 5, Haddon Twp., 3:35.53. 6, Pennsville, 3:38.03.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Schalick 107, Penns Grove 90, Woodbury 54.14, Glassboro 36, Maple Shade 34.14, Paulsboro 33, Clayton 31, Haddon Twp. 29.14, Riverside 26, Cedar Creek 17.28, Audubon 13.

200 meters: 1, Faleesha Dowe, Penns Grove, 26.09. 2, Kianje Pollard, Penns Grove, 26.14. 3, Ciera Ismail, Schalick, 26.15. 4, Asia Gulledge, Woodbury, 27.17. 5, Jewel Brown, Clayton, 27.46. 6, De-kira Jackson, Penns Grove, 27.72.

800: 1, Taylor Smith, Penns Grove, 2:23.04. 2, Skye Tiller, Woodbury, 2:24.77. 3, Allison Kirsch, Audubon, 2:25.27. 4, Courtney Smith, Penns Grove, 2:25.60. 5, Julia Pugliese, Audubon, 2:25.85. 6, Alexis Gligor, Woodbury, 2:30.82.

3,200 meters: 1, Kim Snow, Riverside, 12:45.81. 2, Alicia Pipkin, Haddon Twp., 12:46.38. 3, Kaley Moyer, Maple Shade, 12:54.87. 4, Ayanna Lyons, Paulsboro, 12:58.68. 5, Cara Davenport, Salem, 13:12.51. 6, Jamie Gallo, Schalick, 13:20.42.

100 hurdles: 1, Patrice Farquharson, Maple Shade, 15.35. 2, Patrice Maro, Haddon Twp., 15.36. 3, Asia Pendleton, Glassboro, 15.59. 4, Joyce Perry, Schalick, 15.92. 5, Desiree Herrera, Paulsboro, 15.99. 6, Danisha Hemingway, Riverside, 16.69.

Triple jump: 1, Zenee Gadson, Glassboro, 35-91/2. 2, Patrice Farquharson, Maple Shade, 35-91/2. 3, Jewel Brown, Clayton, 35-81/2. 4, Asia Pendleton, Glassboro, 33-31/2. 5, Chinwe Nnadi, Penns Grove, 33-11/4. 6, Faleesha Dowe, Penns Grove, 33-1.

Discus: 1, Victoria Wright, Schalick, 116-6. 2, Cheyenne Lutek, Schalick, 103-1. 3, Michelle Relation, Paulsboro, 99-1. 4, Kerry Hars, Schalick, 94-7. 5, Rachael Boyd, Riverside, 94-3. 6, LaVon Childress, Paulsboro, 93-11.

Javelin: 1, Valarie Orth, Schalick, 118-6. 2, Morgan Durham, Clayton, 105-4. 3, Michelle Relation, Paulsboro, 104-5. 4, Lauren Kiger, Pennsville, 103-9. 5, Meghan Nowak, Gateway, 102-9. 6, Kate Getzinger, Haddon Twp., 99-2.

4x400 relay: 1, Penns Grove (Taylor Smith, Courtney Smith, Kianje Pollard, Faleesha Dowe), 4:00.04. 2, Schalick, 4:10.63. 3, Woodbury, 4:12.29. 4, Clayton, 4:15.34. 5, Cedar Creek, 4:15.71. 6, Audubon, 4:16.15.

South Jersey Group 2

BOYS' EVENTS

Team scoring: Bridgeton 106, Willingboro 85.25, Haddonfield 76, Haddon Heights 57, West Deptford 46, Pleasantville 34, Cinnaminson 26, Manchester 24.5, Barnegat 12.5, Lower Cape May 12, Camden 10.

200 meters: 1, Robbie Fearon, West Deptford, 22.46. 2, Jae DeShields, Bridgeton, 22.57. 3, Isaac Williams, Willingboro, 22.59. 4, Darius Jones, Haddon Heights, 22.71. 5, Ferrell Cooper, West Deptford, 22.76. 6, Marquan Russel, Bridgeton, 22.79.

800: 1, Issac Clark, Pleasantville, 1:54.37. 2, Ben Potts, Haddonfield, 1:55.21. 3, Jerome Scurry, Bridgeton, 1:57.32. 4, Jacob Clark, Pleasantville, 1:57.33. 5, Xavier Wright, Willingboro, 1:57.78. 6, Kenny Morrissey, Bridgeton, 1:58.76.

3,200 meters: 1, Matt Nussbaum, Haddonfield, 9:37.00. 2, Ben Potts, Haddonfield, 9:39.04. 3, Matthew Nelson, Barnegat, 9:39.76. 4, Tim Malloy, Haddonfield, 9:54.46. 5, Nick Gandolfo-Lucia, Haddon Heights, 9:56.93. 6, Dylan Tooher, Cinnaminson, 9:59.71.

110 hurdles: 1, Jae DeShields, Bridgeton, 14.47. 2, Ferrell Cooper, West Deptford, 14.49. 3, Isaac Williams, Willingboro, 14.50. 4, Jordan Harris, Haddonfield, 14.60. 5, Geordan Ferguson, Manchester, 15.30. 6, Joshua Marsillo, Manchester, 15.62.

High jump: 1, Isaac Williams, Willingboro, 6-6. 2, Nathaniel Nickens, Manchester, 6-4. 3, Ricky Edwards, Bridgeton, 6-2.0 4, (tie) Max DiLeo, Cinnaminson; Darius Jones, Haddon Heights, 6-0. 6, (tie) Devon Hodges, Manchester; Joseph Johnson, Manchester; Bryant Jones, Collingswood; Marlon Bryan, Willingboro, 5-10.

Long jump: 1, Ferrell Cooper, West Deptford, 21-61/2. 2, Tamar Jackson, Bridgeton, 21-51/4. 3, Dominique Irons, Haddon Heights, 21-2. 4, Nick Rodriguez, Haddonfield, 21-1. 5, Dondre Parker, Deptford, 20-91/2. 6, Patrick Clements, Willingboro, 20-9.

Shot put: 1, Braheeme Days, Bridgeton, 57-11. 2, Dontaye Rivera, Pleasantville, 57-2. 3, Lavon Hall, Bridgeton, 52-5. 4, Khalil Kates, Bridgeton, 51-111/2. 5, Darren Howard, Camden, 49-5. 6, Ryan DiPascale, Cinnaminson, 48-11/2.

4x400 relay: 1, Willingboro (Brandon Hill, Matthew Dash, Rashaun Houston, Brandon Bennett), 3:21.88. 2, Bridgeton, 3:23.81. 3, Haddon Heights, 3:26.87. 4, Pleasantville, 3:28.71. 5, Buena, 3:32.31. 6, Cinnaminson, 3:33.39.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Haddonfield 91, Buena 61, Cinnaminson 59, Bridgeton 52, Barnegat 35, Haddon Heights 34, West Deptford 32, Middle Twp. 30, Manchester 26, Camden 22, Willingboro 21, Pleasantville 14, Sterling 12.

200 meters: 1, Yvonne Wolef, Middle Twp., 26.22. 2, Amaris Kobolak, Cinnaminson, 26.69. 3, Jovan Childers, Bridgeton, 26.72. 4, Ashley Roman, Buena, 26.79. 5, Courtney Jankowski, Barnegat, 26.90. 6, Emily Carson, Haddonfield, 27.00.

800: 1, Patrice Rowe, Willingboro, 2:20.23. 2, Olivia Blaber, Haddonfield, 2:23.60. 3, Taylor Oskowiak, Haddonfield, 2:23.91. 4, Kassandra Irizarry, Bridgeton, 2:24.72. 5, Alexa DiGregorio, Woodstown, 2:25.76. 6, Samantha Budd, West Deptford, 2:26.70.

3,200 meters: 1, Shelby Cain, Haddonfield, 11:17.84. 2, Meghan Malloy, Cinnaminson, 11:45.12. 3, Rachel Quinn, Haddon Heights, 11:58.76. 4, Monica Green, Cinnaminson, 12:07.58. 5, Colleen Shea, Haddonfield, 12:08.70. 6, Kelly O'Kane, Woodstown, 12:09.76.

100 hurdles: 1, Helena Leyrer, Buena, 15.04. 2, Ruby Rodriguez, Pleasantville, 15.34. 3, Megan Kirschling, West Deptford, 15.65. 4, Olivia Blaber, Haddonfield, 15.79. 5, Katie Johnston, Haddonfield, 16.15. 6, Ashley Roman, Buena, 16.19.

Triple jump: 1, Megan Kirschling, West Deptford, 34-10. 2, Yvonne Wolef, Middle Twp., 34-81/2. 3, Ruby Rodriguez, Pleasantville, 34-21/4. 4, Amaris Kobolak, Cinnaminson, 34-11/2. 5, Anyssa Sanchezz, Sterling, 33-11. 6, Taylor Fenton, Haddonfield, 33-43/4.

Discus: 1, Kylie Siemanowicz, Manchester, 128-0 2, Brianna Young, Barnegat, 115-1. 3, Katie Johnston, Haddonfield, 106-11. 4, Chandler Copeland, Manchester, 104-1. 5, Melissa Carberry, Cinnaminson, 103-9. 6, Samone Jones, Bridgeton, 102-4.

Javelin: 1, Katie Johnston, Haddonfield, 121-1. 2, Shannon Gilligan, Sterling, 115-10. 3, Pamela Watson, Haddon Heights, 111-3. 4, Lauren Spain, Barnegat, 111-2. 5, Faith Blamon, Cinnaminson, 104-0. 6, Katherine Forte, Cinnaminson, 102-11.

Pole vault: 1, Michelle Machamer, Cinnaminson, 9-6. 2, Ana Kolbach, Haddon Heights, 9-0. 3, Casey Sturts, Buena, 9-0. 4, Claudia Theriault, West Deptford, 9-0. 5, Paige Vicari, West Deptford, 9-0. 6, Shaymia Moss, Willingboro, 8-6.

4x400 relay: 1, Buena (Emely Ramirez, Casey Sturts, Ashley Roman, Helena Leyrer), 3:59.48. 2, Camden, 4:01.96. 3, Bridgeton, 4:04.61. 4, Haddonfield, 4:06.00. 5, Willingboro, 4:06.05. 6, Haddon Heights, 4:15.94.

South Jersey Group 3

BOYS' EVENTS

Team scoring: Timber Creek 142, Lacey 62, Delsea 53.5, Burlington Township 40, Kingsway 32, Toms River South 26, Cumberland 26, Ocean City 20.5, Highland 19, Moorestown 15.

100 meters: 1, Damiere Byrd, Timber Creek, 10.36. 2, Kevin Potter, Timber Creek, 10.79. 3, Koree Dusenbury, Burlington Township, 10.89. 4, Vincent Pini, Burlington Township, 10.93. 5, Jamaad Muse, Timber Creek, 11.08. 6, Anthony Sanders, Winslow Township, 11.11.

200: 1, Vincent Pini, Burlington Township, 22.37. 2, Jeron Hadden, Cumberland, 22.40. 3, Kevin Potter, Timber Creek, 22.62. 4, Mike Edge, Kingsway, 22.67. 5, Koree Dusenbury, Burlington Township, 22.91. 6, Brandon Harper, Highland, 23.00.

400: 1, Jeron Hadden, Cumberland, 49.44. 2, Damiere Byrd, Timber Creek, 49.57. 3, Nigel Jones, Kingsway, 50.24. 4, Holland Sherrer, Cumberland, 50.58. 5, Anthony Sanders, Winslow Township, 51.12. 6, Donnie House, Timber Creek, 51.17.

800: 1, Tivo Rivera, Kingsway, 1:55.22. 2, Anthony Colasurdo, Lacey, 1:55.30. 3, Steve Butenewicz, Delsea, Delsea, 1:55.30. 4, Holland Sherrer, Cumberland, 1:55.77. 5, Christopher Johnson, Woodrow Wilson, 1:56.89. 6, Zaquell Curtis, Woodrow Wilson, 1:57.87.

1,600: 1, Anthony Colasurdo, Lacey, 4:18.06. 2, Chris Marco, Toms River South, 4:19. 95. 3, Steve Butenewicz, Delsea, 4:21.80. 4, Ian Grant, Seneca, 4:26.09. 5, Zaquell Curtis, Woodrow Wilson, 4:26.97. 6, Noah Jacobs, Lacey, 4:27.15.

3,200: 1, Noah Jacobs, Lacey, 9:44.83. 2, Nick Costello, Delsea, 9:45.82. 3, Kyle Kroon, Toms River South, 9:46.88. 4, Timothy Reardon, Burlington Township, 9:49.47. 5, Joseph Harvey, Pemberton, 9:59.52. 6, Tom Cooke, Kingsway, 10:02.94.

110 hurdles: 1, Kevin Potter, Timber Creek, 14.68. 2, Donnie House, Timber Creek, 14.83. 3, Thomas Berryman, Delsea, 15.09. 4, Josh Gray, Timber Creek, 15.23. 5, Phil Zimmerman, Seneca, 15.28. 6, Rachid Zidani, Central Regional, 15.37.

400 hurdles: 1, Donnie House, Timber Creek, 53.50. 2, Algeron Johnson, Highland, 54.27. 3, Marcus Williams, Delsea, 54.60. 4, Fontaine Holland, Burlington Township, 55.94. 5, Thomas Berryman, Delsea, Delsea, 56.25. 6, Eric Weber, Seneca, 57.73.

High jump: 1, Joseph Hardy, Central Regional, 6-6. 2, (tie) Sherron Thomas, Delsea; Michael Cocodrilli, Ocean City; Timothy Miller, Pinelands, 6-2. 5, Jordan Fagan, Kingsway, 6-2. 6, Joseph White, Moorestown, 6-2.

Long jump: 1, Damiere Byrd, Timber Creek, 23-5.5. 2, Kevin Potter, Timber Creek, 21-11.75. 3, Josh Gray, Timber Creek, 21-11.75. 4, Timothy Miller, Pinelands, 21-11. 5, Ali Brown, Cherry Hill West, 21-5.5. 6, Marcus Williams, Delsea, 21-0.5.

Triple jump: 1, Josh Gray, Timber Creek, 45-0.75. 2, Greg balling, Moorestown, 44-4.5. 3, Jarel Ferren, Timber Creek, 43-8.5. 4, Sidney Ruffin, Moorestown, 43-4.25. 5, Kerron Johnson, Highland, 42-9.25. 6, Jordan Fagan, Kingsway, 41-2.75.

Shot put: 1, Jordan Hunter, Burlington Township, 55-1.75. 2, Quanzell Lambert, Timber Creek, 54-1. 3, Dave Vieira, Lacey, 52-7.5. 4, Rob Woods, Seneca, 51-2.5. 5, Andrew Pozo, Toms River South, 46-10.25. 6, Solomon Potter, Timber Creek, 45-0.75.

Discus: 1, Matt Uveges, Lacey, 165-10. 2, Josh Awotunde, Delsea, 153-3. 3, Michael Phillips, Winslow Township, 146-8. 4, Quanzell Lambert, Timber Creek, 143-7. 5, Schalor Blackshear, Timber Creek, 140-1. 6, Andrew Pozo, Toms River South, 137-10.

Javelin: 1, Zachary Torrell, Lacey, 201-5. 2, Brandon Harper, Highland, 176-10. 3, Calvin Lowe, Timber Creek, 164-9. 4, Quanzell Lambert, Timber Creek, 164-8. 5, John Azaceta, Central Regional, 158-0. 6, Chris Jensen, Lacey, 156-0.

Pole vault: 1, Michael Oberg, Ocean City, 14-0. 2, Tom Sippie, T.R. South, 13-6. 3, Frank Datello, Lacey, 13-0. 4, Edward Albright, Ocean City, 13-0. 5, T.J. Dipilla, Moorestown, 12-6. 6, Dylan Wilton, Delsea; Christian Tamburilla, Ocean City, 12-0.

4x400 relay: 1, Timber Creek (Donnie House, Brian Grant, Greg Black, Corey Harrity), 3:24.59. 2, Kingsway, 3:25.20. 3, Woodrow Wilson, 3:29.69. 4, Delsea, 3:29.80. 5, Winslow Township, 3:30.47. 6, Toms River South, 3:30.85.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Delsea 116, Winslow Township 63.5, Timber Creek 58, Kingsway 56, Central Regional 45, Toms River South 23, Lacey 21, Hammonton 20, Seneca 16, Cumberland 15.5.

100 meters: 1, Bryanna Williams, Timber Creek, 12.09. 2, Brianna Crofton, Delsea, 12.25. 3, Samantha Jenson, Central Regional, 12.32. 4, Nia Lawrence, Pemberton, 12.47. 5, Shailah Williams, Pemberton, 12.57. 6, Magllola, Lacey, 12.58.

200: 1, Ste'yce McNeil, Winslow Township, 24.83. 2, Brianna Crofton, Delsea, 25.39. 3, Bryanna Williams, Timber Creek, 25.51. 4, Samantha Jensen, Central Regional, 25.83. 5, Brittany McClain, Winslow Township, 25.96. 6, Nia Lawrence, Pemberton, 26.06.

400: 1, Ste'yce McNeil, Winslow Township, 57.21. 2, Brianna Crofton, Delsea, 57.68. 3, Ashley Woodards, Delsea, 57.73. 4, Brittany McClain, Winslow Township, 1:00.08. 5, Shailah Williams, Pemberton, 1:00.66. 6, Francesca Babore, Ocean City, 1:00.72.

800: 1, Felicia O'Donnell, Delsea, 2:17.89. 2, Danielle Levitt, Lacey, 2:19.32. 3, Molly Applegate, Toms River South, 2:22.10. 4, Melissa Arnold, Timber Creek, 2:24.68. 5, Celine Mazzi, Delsea, 2:24.91. 6, Kristin Predergast, Highland Regional, 2:26.36.

1,600: 1, Felicia O'Donnell, Delsea, 5:01.75. 2, Danielle Levitt, Lacey, 5:02.75. 3, Christin Bettis, Hammonton, 5:13.65. 4, Molly Applegate, T.R. South, 5:14.62. 5, Kelly Williamson, Ocean City, 5:14.71. 6, Melissa Arnold, Timber Creek, 5:21.43.

3,200: 1, Megan Venables, Highland Regional, 10:55.62. 2, Christin Bettis, Hammonton, 11:34.46. 3, Tara Monihan, Moorestown, 11:42.30. 4, Christine McMahon, Lacey, 11:57.06. 5, Brenda Mendez, Delsea, 12:04.16. 6, Paige Senatore, Delsea, 12:04.39.

100 hurdles: 1, Samantha Jensen, Central Regional, 14.11. 2, Jasmine Waddell, Kingsway, 14.22. 3, Ste'yce McNeil, Winslow Township, 14.24. 4, Meagan Robinson, Burlington Township, 14.79. 5, Lateaque Jackson, Delsea, 15.27. 6, Christina Gall, Seneca, 15.37.

400 hurdles: 1, Ste'yce McNeil, Winslow Township, 1:02.56. 2, Ashley Woodards, Delsea, 1:03.79. 3, Samantha Jensen, Central Regional, 1:04.41. 4, Christina Gall, Seneca, 1:06.37. 5, Brittany McClain, Winslow Township, 1:06.46. 6, Melissa Arnold, Timber Creek, 1:06.55.

High jump: 1, Brianna Hunt, Delsea, 5-4. 2, Alicia Terrell, Timber Creek, 5-0. 3, Shekinah Lightfoot, Cumberland, 5-0. 4, Kelly Smith, Central Regional, 5-0. 5, (tie) Chanel Wall, Winslow Township; Lauren Whalen, Cumberland, 5-0.

Long jump: 1, Bryanna Williams, Timber Creek, 17-6.75. 2, Brianna Hunt, Delsea, 17-3.5. 3, Jasmine Waddell, Kingsway, 17-3.25. 4, Cidae'a Woods, Winslow Township, 17-0. 5, Lynnette Henshaw, Hammonton, 16-8.25. 6, Francesca Babore, Ocean City, 16-8.25.

Triple jump: 1, Ashley Bernath, Central Regional, 36-2.25. 2, Chanel Wall, Winslow Township, 36-0. 3, Bryanna Williams, Timber Creek, 35-10.5. 4, Lynnette Henshaw, Hammonton, 34-9. 5, Kelly Smith, Central Regional, 34-5.75. 6, Erica Enarusai, Burlington Township, 34-1.75.

Shot put: 1, Janiece Rose, Delsea, 45-1.25. 2, Taylor Johnson, Kingsway, 37-11.75. 3, Kimberly Alfaro, Toms River South, 37-6.75. 4, Jordan Sierra, Timber Creek, 37-2.25. 5, Chelsea Carballo, Toms River South, 36-4.25. 6, Jayla Washington, Delsea, 36-0.75.

Discus: 1, Taylor Johnson, Kingsway, 131-4. 2, Kaitlyn Brunner, Brick Township, 126-8. 3, Bria Champion, Pemberton, 117-3. 4, Chelsea Carballo, Toms River South, 115-7. 5, Liz Faulkner, Kingsway, 114-1. 6, Kimberly Alfaro, Toms River South, 111-3.

Javelin: 1, Heather Juhring, Kingsway, 128-7. 2, Abigail Frietag, Cumberland, 127-7. 3, Jeanne Berry, Delsea, 120-7. 4, Rachel Marino, Brick Township, 120-0. 5, Nicole Carney, Delsea, 107-7. 6, Danielle Berrios, Central Regional, 106-7.

Pole vault: 1, Colleen McDowell, Seneca, 11-0. 2, Elissa Ingram, Kingsway, 10-6. 3, Shauna Harris, Moorestown, 9-6. 4, Lexi Brown, Delsea, 9-6. 5, Alexandra Elder, Moorestown, 9-6. 6, Kayla Herbs, Moorestown, 9-0.

4x400 relay: 1, Delsea (Lateaque Jackson, Ashley Woodards, Felicia O'Donnell, Brianna Crofton), 4:00.16. 2, Timber Creek, 4:06.74. 3, Winslow Township, 4:07.14. 4, Kingsway, 4:09.45. 5, Central Regional, 4:10.16. 6, Seneca, 4:11.75.

South Jersey Group 4

BOYS' EVENTS

Team scoring: Oakcrest 125, Egg Harbor 52, Cherry Hill East 49.5, Washington Township 43, Cherokee 42, Williamstown 34, Eastern 29, Southern 21, Vineland 21, Millville 20.

100 meters: 1, Fabian Santiago, Oakcrest, 10.75. 2, Reginald Morton, Oakcrest, 10.92. 3, Darnell Charles, Oakcrest, 10.98. 4, Kevin Barreau, Southern, 11.04. 5, Brian Regan, Cherry Hill East, 11.11. 6, Brian Winchester, Vineland, 11.18.

200: 1, Fabian Santiago, Oakcrest, 21.99. 2, Reginald Morton, Oakcrest, 22.47. 3, Darnell Charles, Oakcrest, 22.63. 4, Brandon Rapp, Cherokee, 22.68. 5, Jon Feigin, Washington Twp., 22.70. 6, Kevin Barreau, Southern, 22.87.

400: 1, Darnell Charles, Oakcrest, 49.31. 2, Alex Reber, Cherry Hill East, 49.35. 3, Jon Feigin, Washington Township, 50.32. 4, Mike Abrams, Williamstown, 50.34. 5, Greg Biggiani, Shawnee, 50.81. 6, Jared Ganiel, Absegami, 50.86.

800: 1, Jorge Zarate, Oakcrest, 1:57.32. 2, Lequan James, Vineland, 1:57.35. 3, Dustin Roadside, Egg Harbor, 1:57.79. 4, Tyler Somers, Cherokee, 1:57.88. 5, Ryan Vance, Lenape, 1:59.42. 6, Marcus Phillips, C. Hill East, 1:59.57.

1,600: 1, Paul Szulewski, Williamstown, 4:22.68. 2, Rob Rawls, Triton, 4:24.53. 3, Anthony Dentino, Washington Twp., 4:24.82. 4, Tyler Somers, Cherokee, 4:27.53. 5, Shawn Wilson, Cherokee, 4:28.93. 6, Tom McLaughlin, Egg Harbor, 4:29.35.

3,200: 1, Anthony Dentino, Washington Township, 9:30.33. 2, Paul Szulewski, Williamstown, 9:35.87. 3, Greg Malloy, Cherokee, 9:39.03. 4, Sean Mulroy, Lenape, 9:49.70. 5, Jarred Iacovelli, Southern, 9:51.05. 6, Rob Rawls, Triton, 9:51.12.

110 hurdles: 1, Darren McCluskey, Cherokee, 14.52. 2, Stephen Adkisson, Oakcrest, 14.78. 3, Ozzie McIntosh, Cherry Hill East, 14.91. 4, Syid Evans-White, Oakcrest, 15.00. 5, Jordan Hovington, Eastern, 15.12. 6, Arthur Ashton, Washington Township, 15.15.

400 hurdles: 1, Marcus Phillips, Cherry Hill East, 56.78. 2, Matt Verde, Toms River North, 56.91. 3, Arthur Ashton, Washington Township, 58.38. 4, Syid Evans-White, Oakcrest, 58.54. 5, Tyler Stumm, Washington Township, 58.57. 6, Darius Merriweather, Eastern, 58.74.

High jump: 1, A.J. Vance, Egg Harbor, 6-6. 2, Amar Parekh, Toms River North, 6-4. 3, Andrew Athias, Cherry Hill East, 6-0. 4, Daniel Jefferson, Oakcrest, 6-0. 5, Kenny Summerset, Millville, 6-0. 6, Tyler Stumm, Washington Township, 6-0.

Long jump: 1, Reginald Morton, Oakcrest, 23-7.25. 2, Brian Winchester, Vineland, 22-8.5. 3, Desmond Garris, Egg Harbor, 22-2.5. 4, Andrew Athias, Cherry Hill East, 22-2.25. 5, David Kargbo, Clearview, 21-7.75. 6, Dylan Staknis, TRN, 21-7.

Triple jump: 1, Ryan North, Southern, 44-10.5. 2, Darnell Charles, Oakcrest, 44-5. 3, Tope Agabalogun, EHT, 44-4.5. 4, Brian Winchester, Vineland, 44-1. 5, Jon Padilla, Oakcrest, 43-4. 6, Chase Toliver, Oakcrest, 43-0.5.

Shot put: 1, Kofi Yamoah, Egg Harbor, 51-2.5. 2, Curtis Fitzpatrick, Egg Harbor, 50-0.25. 3, Dondre Brown, Mainland, 47-10. 4, Herman Holden III, Millville, 47-9.5. 5, James Plummer, EHT, 46-10.5. 6, Ryan Lawrence, Washington Township, 46-4.5.

Discus: 1, Steven Schneider, Eastern, 139-11. 2, Herman Holden III, Millville, 139-4. 3, Andrew Dodimead, Oakcrest, 138-0. 4, Ryan Lawrence Washington Township, 135-6. 5, Eric Wiafe, Egg Harbor, 133-8. 6, James Plummer, EHT, 133-4.

Javelin: 1, Andrew Forbes, Williamstown, 190-0. 2, Sean Viereck, Eastern, 160-0. 3, Joe McCarthy-Moore, Cherokee, 157-4. 4, Brandon Skeie, Southern, 156-2. 5, Stephen Adkisson, Oakcrest, 154-0. 6, Dan Hadedorny, CHE, 153-6.

Pole vault: 1, Tom Jeffers, Triton, 14-0. 2, Brian Banks, Eastern, 13-6. 3, Aidan Sokolov, Millville, 13-6. 4, Sean Prinkey, Lenape, 13-6. 5, (tie) Remy Kahn, C.H. East; Zach Winters, Shawnee, 12-6.

4x400 relay: 1, Cherry Hill East (Kevin Barry, Marcus Phillips, Brad Krell, Alex Reber), 3:24.37. 2, Oakcrest, 3:24.71. 3, Cherokee, 3:27.29. 4, Washington Township, 3:28.91. 5, Williamstown, 3:29.88. 6, Absegami, 3:30.71.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Lenape 107, Southern 86, Williamstown 49, Millville 49, Washington Township 44, Shawnee 34, Cherokee 32, Egg Harbor 20, Atlantic City 16, Clearview 16.

100 meters: 1, Annie Johnson, Shawnee, 12.07. 2, Gabrielle Farquharson, Williamstown, 12.09. 3, Allison Cox, Lenape, 12.55. 4, Jewel Wilson, Eastern, 12.64. 5, Caleah Allen, Williamstown, 12.69. 6, Michele Simmons, Southern, 12.71.

200: 1, Gabrielle Farquharson, Williamstown, 25.16. 2, Evann Thompson, Lenape, 25.32. 3, Annie Johnson, Shawnee, 25.49. 4, Bria Coursey, Atlantic City, 26.17. 5, Allison Cox, Lenape, 26.19. 6, Amber Jenkins, Egg Harbor, 26.23.

400: 1, Annie Johnson, Shawnee, 57.71. 2, Michele Simmons, Southern, 59.34. 3, Mikaela Hammel, Southern, 59.97. 4, Sarah Robbie, Cherokee, 1:00.21. 5, Katie Champion, Egg Harbor, 1:00.57. 6, Allison Cox, Lenape, 1:00.79.

800: 1, Emily McGee, Lenape, 2:16.13. 2, Julia DeSpirito, Shawnee, 2:16.14. 3, Natalia Ocasio, Lenape, 2:17.95. 4, Elissa Knight, Southern, 2:18.50. 5, Juliann Brand, Egg Harbor, 2:19.97. 6, Brianna Streater, Williamstown, 2:20.13.

1,600: 1, Dina Iacone, Washington Township, 5:03.33. 2, Natalia Ocasio, Lenape, 5:08.30. 3, Amanda Restivo, Lenape, 5:08.64. 4, Emily McGee, Lenape, 5:11.28. 5, Alexus Streater, Williamstown, 5:13.47. 6, Sammar Abdueldoleh, Washington Township, 5:14.50.

3,200: 1, Dina Iacone, Washington Township, 11:06.70. 2, Sammar Abdueldoleh, Washington Township, 11:25.15. 3, Amanda Restivo, Lenape, 11:28.85. 4, Jillian Smith, Southern, 11:37.02. 5, Megan Charbeneau, Cherokee, 11:41.72. 6, Karah O'Halloran, Toms River North, 11:52.55.

100 hurdles: 1, Evann Thompson, Lenape, 14.70. 2, Rodriguez, Southern, 14.76. 3, Meagan Thornton, Millville, 15.02. 4, Brittany Biagi, Clearview, 15.82. 5, Miranda Roberts, Wash. Twp., 15.88. 6, Shaya Wilkerson, Lenape, 15.89.

400 hurdles: 1, Meagan Thornton, Millville, 1:03.37. 2, Katie Champion, EHT, 1:04.46. 3, Raven Ellis, Williamstown, 1:04.84. 4, Evann Thompson, Lenape, 1:06.56. 5, Jordan Jobs, Absegami, 1:07.08. 6, Myangel Davis, Millville, 1:07.76.

High jump: 1, Brooke Angellella, Southern, 5-4. 2, Kelsey Evancho, Lenape, 5-2. 3, Dana Ohlson, Southern, 5-2. 4, (tie) Elizabeth Chelius, Mainland; Deja Bullock, Triton, 5-0. 6, Shaya Wilkerson, Lenape, 5-0.

Long jump: 1, Gabrielle Farquharson, Williamstown, 19-4.75. 2, Dana Ohlson, Southern, 18-6.25. 3, Monet Gist, Atlantic City, 17-9.5. 4, Shaya Wilkerson, Lenape, 17-5.5. 5, Maggie Kleber, Southern, 17-3. 6, Karen Chikezie, Egg Harbor, 17-0.25.

Triple jump: 1, Shaya Wilkerson, Lenape, 37-2.5 (Group record, betters 37-0.25 by Tabatha Haskins, Shawnee, 2005). 2, Samantha Rodriguez, Southern, 36-3.25. 3, Nicole Cooper, Washington Township, 35-8.25. 4, Courtney Paciulli, Toms River East, 35-6. 5, Meagan Thornton, Millville, 35-6. 6, Elizabeth Montague, Cherokee, 35-1.75.

Shot put: 1, Jess Woodard, Cherokee, 40-11. 2, Alexis Kennedy, Millville, 37-11. 3, Chelsea Holland, Washington Township, 37-1.5. 4, Lola Agabalogun, Egg Harbor, 36-3.5. 5, Brianna Marchal, Southern, 35-7.25. 6, Kiki Scanlon, Washington Township, 35-3.

Discus: 1, Ashli Weems, Millville, 124-4. 2, Alexis Kennedy, Millville, 123-0. 3, Angela Tucker, Atlantic City, 109-4. 4, Keyarah Jones, Cherokee, 106-11. 5, Nicole Schwartz, Toms River North, 105-11. 6, Jess Woodard, Cherokee, 105-1.

Javelin: 1, Maria Jimmenez, Vineland, 143-4. 2, Melissa Lake, Cherokee, 140-0. 3, Arianna Bua, Clearview, 113-0. 4, Samantha Stinsman, Leanpe, 112-8. 5, Rachel Steelman, Oakcrest, 112-6. 6, Tatiana Pero, Southern, 107-0.

Pole vault: 1, Chelsea Vaughan, Southerm, 11-6. 2, Dana Schweiger, Toms River North, 11-0. 3, Christina Kursewicz, Clearview, 10-0. 4, Tracey Masterson, 10-0. 5, Nicola Dragonetti, Southern, 9-6. 6, (tie) Bridget Milorey, Cherokee; Jess Wright, Cherokee, 9-0.

4x400 relay: 1, Williamstown (Gabrielle Farquharson, Brianna Streater, Alexus Streater, Raven Ellis), 4:01.51. 2, Lenape, 4:02.12. 3, Southern, 4:03.09. 4, Millville, 4:03.68. 5, Egg Harbor, 4:04.55. 6, Cherokee, 4:06.82.

South Jersey Non-Public A

BOYS' EVENTS

Team scoring: Christian Brothers 184, St. Joseph-Met. 84, Holy Cross 52, St. Augustine 31, St. John Vianney 30, Monsignor Donovan 29, Paul VI 25, Red Bank Catholic 23, Notre Dame 13.33, Camden Catholic 12.

100 meters: 1, Jakwail Bailey, Paul VI, 10.99. 2, Michael D'Aloia, Monsignor Donovan, 11.24, 3, Justyce Pollitt, St. Augustine, 11.25. 4, Jordan Jimerson, St. Joseph-Met., 11.34. 5, Elijah Smith, St. John Vianney, 11.37. 6, Michael Blandon, Camden Catholic, 11.38.

200: 1, Jakwail Bailey, Paul VI, 22.43. 2, Theodore Foster, Christian Brothers, 22.55. 3, Michael D'Aloia, Monsignor Donovan, 22.63. 4, Ishmael Hyman, St. John Vianney, 22.88. 5, Albert Myers, St. Joseph-Met., 23.01. 6, Chris Engram, Holy Cross, 23.04.

400: 1, Theodore Foster, Christian Brothers, 49.19. 2, Ishmael Hyman, St. John Vianney, 49.40. 3, John Turi, Christian Brothers, 49.91. 4, Khaaliq Burroughs, Paul VI, 49.93. 5, Justin Ramsey, Holy Cross, 50.50. 6, Lamont Higgins, St. Joseph-Met., 51.43.

800: 1, Kevin Byrne, Red Bank Catholic, 1:53.44. 2, George Kelly, Christian Brothers, 1:54.84. 3, Tim Gorman, Christian Brothers, 1:55.57. 4, Rob Napolitano, Red Bank Catholic, 1:55.75. 5, Chris Gough, St. Augustine, 1:57.08. 6, Robert Devine, Red Bank Catholic, 1:57.28.

1,600: 1, Dan Mykityshyn, Christian Brothers, 4:25.08. 2, Tim Gorman, Christian Brothers, 4:25.57. 3, George Kelly, Christian Brothers, 4:25.68. 4, Connor Delaney, Monsignor Donovan, 4:27.05. 5, Derek Gore, Holy Cross, 4:29.95. 6, Tom Hoban, Paul VI, 4:30.24.

3,200: 1, Conrad Lippert, Christian Brothers, 9:53.15. 2, George Kelly, Christian Brothers, 9:53.67. 3, Dan Mykityshyn, Christian Brothers, 9:53.81. 4, Jon Sewnig, Notre Dame, 9:56.18. 5, Michael Fernandes, St. Joseph-Met., 10:00.66. 6, Edward Stone, Monsignor Donovan, 10:02.42.

110 hurdles: 1, Matt Pozo, Christian Brothers, 15.01. 2, Phil Reid, Christian Brothers, 15.27. 3, Victor Stott, Bishop Eustace, 16.04. 4, Andrew Young, Notre Dame, 16.29. 5, Joe McNulty, St. Joseph-Met., 16.58. 6, Sylvester Assiamah, St. John Vianney, 16.72.

400 hurdles: 1, Chris Gough, St. Augustine, 57.03. 2, Matt Pozo, Christian Brothers, 57.54. 3, Zach McDermott, Christian Brothers, 59.31. 4, Joe McNulty, St. Joseph-Met., 59.63. 5, Andrew Cinko, St. Joseph-Met., 59.80. 6, Cody Barron, Christian Brothers, 59.86.

High jump: 1, Phil Reid, Christian Brothers, 6-2. 2, Pete Toso, Holy Cross, 6-0. 3, Curtis Meade, Christian Brothers, 6-0. 4, (tie) Justyce Pollitt, St. Augustine; Kyle Connors, Christian Brothers, 6-0. 6, (tie) Torian Beyah, Notre Dame; Roger Kilgore, Bishop Ahr; Craig malkowicz, Gloucester Catholic, 5-8.

Long jump: 1, Nicholas Straughn, St. Joseph-Met., 21-1.75. 2, Justin Dornisch, Holy Cross, 20-5.25. 3, Nick Berger, Christian Brothers, 20-2. 4, Albert Myers, St. Joseph-Met., 20-2. 5, Marco Rodis, Bishop Eustace, 19-5.25. 6, Amir Armstrong, Camden Catholic, 19-1.

Triple jump: 1, Amir Armstrong, Camden Catholic, 45-7. 2, Nicholas Straughn, St. Joseph-Met., 43-8.75. 3, Albert Myers, St. Joseph-Met., 42-8. 4, Justin Dornisch, Holy Cross, 41-9.5. 5, Nick Berger, Christian Brothers, 41-3.5. 6, Kyle Connors, Christian Brothers, 40-5.75.

Shot put: 1, Mike Kane, Holy Cross, 48-9.5. 2, Chris Foley, St. Joseph-Met., 48-1.5. 3, Matthew Wyman, St. Joseph-Met., 46-0. 4, Robert Lawler, St. Joseph-Met., 45-3.5. 5, Mak Ojutiku, St. John Vianney, 44-10.25. 6, Chris Green, St. John Vianney, 44-10.

Discus: 1, Leo Szalkowski, Christian Brothers, 126-10. 2, Steven Haskell, Holy Cross, 123-5. 3, Adedeji Badru, St. John Vianney, 121-3. 4, Nate Krier, Gloucester Catholic, 118-2. 5, Andrew Clayton, Holy Cross, 117-11. 6, Adriel Ng, Notre Dame, 117-4.

Javelin: 1, Phil Ragan, Christian Brothers, 183-11. 2, Jared Bianchi-Smak, St. Joseph-Met. 166-10. 3, James Pancetti, St. John Vianney, 165-9. 4, Dillon Tosto, Holy Cross, 161-9. 5, Chris Mirabelli, Holy Cross, 161-7. 6, Kevin Mesina, St. Joseph-Met., 159-7.

Pole vault: 1, Evan Stark, St. Augustine, 12-9. 2, Marc D'Esposito, Monsignor Donovan, 12-0. 3, Timothy Dunn, St. Joseph-Met., 12-0. 4, (tie) Matthew McAnally, Christian Brothers; John Engels, Christian Brothers; Bryan Morris, Christian Brothers, 11-6.

4x400 relay: 1, Christian Brothers (John Turi, Kevin Olsen, Clark Mangini, Theodore Foster), 3:27.59. 2, Red Bank Catholic, 3:27.99. 3, St. Joseph-Met., 3:28.71. 4, Notre Dame, 3:31.41. 5, Monsignor Donovan, 3:33.68. 6, Holy Cross, 3:34.61.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Monsignor Donovan 130, Notre Dame 85, Red Bank Catholic 79, St. John Vianney 47, Bishop Eustace 38, Holy Cross 35, Holy Spirit 31, Paul VI 22, Mt. St. Mary 16, Gloucester Catholic 13.

100 meters: 1, Alexis Harrison, Mons. Donovan, 12.51. 2, Jessica Barnes, St. John Vianney, 12.76. 3, Jessica Maguire, Mons. Donovan, 12.81. 4, Julianna Ardire, Bishop Eustace, 12.90. 5, Tiara White, Holy Spirit, 12.95. 6, Nadia Jarvis, Holy Spirit, 13.00.

200 meters: 1, Jessica Maguire, Mons. Donovan, 25.82. 2, Alexis Harrison, Mons. Donovan, 25.99. 3, Shannon Grogan, Holy Cross, 26.86. 4, Jessica Barnes, t. John Vianney, 27.21. 5, Julianna Ardire, Bishop Eustace, 27.27. 6, Abby Prime, Notre Dame, 27.43.

400: 1, Lindsey Bellaran, Red Bank Cath., 57.50. 2, Meghan McMullin, Red Bank Cath., 57.85. 3, Jessica Maguire, Mons. Donovan, 58.98. 4, Pauline Dabrowski, Mons. Donovan, 59.20. 5, Shannon Grogan, Holy Cross, 59.42. 6, Haley Langton, Notre Dame, 59.43.

800: 1, Molly McNamara, red Bank Cath., 2:14.59. 2, Kelsey Langton, Notre Dame, 2:16.98. 3, Lindsey Bellaran, Red Bank Cath., 2:18.57. 4, Bridget Flynn, Holy Spirit, 2:19.26. 5, Pauline Dabrowski, Mons. Donovan, 2:19.47. 6, Tara Connelly, St. John Vianney, 2:21.78.

1,600: 1, Molly McNamara, Red Bank Cath., 4:54.11. 2, Holly Bischof, Bishop Eustace, 4:56.84. 3, Liana Marzano, Red Bank Cath., 5:07.35. 4, Bridget Flynn, Holy Spirit, 5:09.85. 5, Sarah Glockenmeier, Mt. St. Mary, 5:10.16. 6, Hannah Eckstein, Red Bank Cath., 5:13.55.

3,200 meters: 1, Holly Bischof, Bishop Eustace, 11:12.98. 2, Sarah Glockenmeier, Mt. St. Mary, 11:20.79. 3, Hannah Eckstein, Red Bank Cath., 11:21.63. 4, Montana DiPietrantonio, Bishop Eustace, 11:29.98. 5, Courtney Kelly, Bishop Eustace, 11:31.61. 6, Catherine Nolan, Holy Spirit, 11:48.18.

100 hurdles: 1, Maddie Hummell, Holy Cross, 15.54. 2, Nadia Jarvis, Holy Spirit, 15.55. 3, Adrienne Williams, Notre Dame, 16.09. 4, Alexandria Miller, Notre Dame, 16.18. 5, Erin Scanlon, Notre Dame, 16.48. 6, Nicole Aguiar, Bishop Eustace, 16.54.

400 hurdles: 1, Meghan McMullin, Red Bank Cath., 1:03.41. 2, Pauline Dabrowski, Mons. Donovan, 1:05.489. 3, Maddie Hummell, Holy Cross, 1:06.14. 4, Alexa McGrath, Bishop Eustace, 1:09.90. 5, Alexandra McCahill, Red Bank Cath., 1:09.62. 6, Mary Ames, Mt. St. Mary, 1:10.32.

High jump: 1, Alexis Harrison, Mons. Donovan, 5-4. 2, Chuwuka Ezeigbo, Notre Dame, 5-2. 3, Alexandria Miller, Notre Dame, 5-2. 4, Kelsey Reese, Paul VI, 5-2. 5, anessa Romulus, Notre Dame, 5-0. 6, Jade Jefferson, Paul VI, 5-0.

Long jump: 1, Brianne Reed, Red Bank Cath., 17-11/4. 2, Adrienne Williams, Notre Dame, 16-71/2. 3, Carly Lebel, Mons. Donovan, 16-3. 4, Alexis Harrison, Mons. Donovan, 16-0. 5, Kelly Quinn, Bishop Eustace, 16-0. 6, Katie Weeks, Mons. Donovan, 15-8.

Triple jump: 1, Adrienne Williams, Notre Dame, 36-9. 2, Carly Lebel, Mons. Donovan, 34-9.3, Jessica Barnes, St. John Vianney, 33-10. 4, Katie Weeks, Mons. Donovan, 33-7. 5, Erin Scanlon, Notre Dame, 33-5. 6, Maddie Hummell, Holy Cross, 33-41/2.

Shot put: 1, Andrea McKenna, St. John Vianney, 37-11. 2, Briana King, Notre Dame, 36-5. 3, Alyssa Lindenbaum, Mons. Donovan, 34-0. 4, Kristen McShane, Paul VI, 31-6. 5, Emily Cantlin, Notre Dame, 31-2. 6, Emily Higbee, Holy Spirit, 30-83/4.

Discus: 1, Andrea McKenna, St. John Vianney, 99-2. 2, Briana King, Notre Dame, 98-2. 3, Kelsey Kohelp, Gloucester Catholic, 96-2. 4, Katie Weeks, Mons. Donovan, 90-0. 5, Maggie Smith, Paul VI, 87-10. 6, Taylor Rasmussen, Paul VI, 87-2.

Javelin: 1, Kelsey Reese, Paul VI, 119-4. 2, Andrea McKenna, St. John Vianney, 116-6. 3, Colleen Howard, Holy Cross, 109-8. 4, Christine Eiserle, Mons. Donovan, 106-5. 5, Katie Williams, Holy CroSs, 105-0. 6, Bonnie Malhotra, Mt. St. Mary, 103-7.

Pole vault: 1, Claudia Dabrowski, Mons. Donovan, 9-0. 2, Nicole Murdocca, Mons. Donovan, 9-0. 3, (tie) Stephanie Ochlak, Gloucester Catholic; Jenna Stinson, Mons. Donovan, 8-0. 5, Miranda Broussard, Gloucester catholic, 8-0. 6, Janine Mazur, Notre Dame, 7-6.

4x400 relay: 1, Holy Spirit (Angela Sacco, Nadia Jarvis, Tiara White, Bridget Flynn), 4:02.76. 2, Notre Dame, 4:04.78. 3, Mons. Donovan, 4:06.61. 4, Mt. St. Mary, 4:16.58. 5, Holy Cross, 4:20.45. 6, Bishop Eustace, 4:33.79.

South Jersey Non-Public B

BOYS' EVENTS

Team scoring: St. Joseph-Hamm. 102, Pingry 101, Roselle Catholic 89, St. Rose 79, Mater Dei 52, Gill St. Bernard, 34, Sacred Heart 14, Trenton Catholic 14.

200 meters: 1, Mike Marcano, Roselle Catholic, 22.83. 2, Carl Watson, St. Joseph-Hamm., 22.83. 3, Christian Brown, Roselle Catholic, 23.36. 4, Miles Pease, St. Joseph-Hamm., 23.58. 5, Robert Hugin, Pingry, 23.86. 6, Zach Grant, St. Joseph-Hamm., 23.9.

800: 1, Colin Richmond, St. Rose, 2:00.88. 2, Alex Lustig, St. Rose, 2:01.82. 3, Michael Supron, Pingry, 2:02.44.

3,200 meters: 1, Colin Richmond, St. Rose, 9:58.99. 2, Liam Mullett, Pingry, 10:00.71. 3, Daniel Polanco, Mater Dei, 10:02.09.

110 hurdles: 1, Robert Hugin, Pingry, 15.40. 2, Robert Thompson, St. Joseph-Hamm., 15.51. 3, Daniel Tartaglia, Mater Dei, 18.30. 4, Zack Newman, Mater Dei, 18.45, 5, Ed Clopp, St. Joseph-Hamm., 18.80.

High jump: 1, Nate King, Trenton Catholic, 5-10. 2, Robert Thompson, St. Joseph-Hamm., 5-10. 3, Lee-Williams Khyle, Sacred Heart, 5-8. 4, (tie) Matthews Harris, Gill St. Bernard; Ryan Milanaik, Gill St. Bernard, 5-6. 6, Aidan Devlin, Wildwood Catholic, 5-6.

Long jump: 1, Andrew Toung, Pingry, 19-101/2. 2, John Scotto, St. Rose, 19-101/2. 3, Thomas Chinery, St. Rose, 18-73/4.

Shot put: 1, Christopher Pace, Mater Dei, 51-71/4. 2, Alex Almeida, Roselle Catholic, 50-51/2. 3, Nick Derosa, Roselle Catholic, 44-11. 4, Nate King, Trenton Catholic, 44-33/4.

Pole vault: 1, Benjamin Conrad, Pingry, 12-1. 2, Matt McMahon, Sacred Heart, 11-0.

4x400 relay: 1, St. Joseph-Hamm. (Miles Pease, Robert Thompson, Zach Grant, Carl Watson), 3:33.25. 2, Wildwood Catholic, 3:35.02.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Pingry 118, Gill St. Bernard 112.25, Our Lady of Mercy 63, St. Rose, 51.25, Mater Dei 49.25, St. Joseph-Hamm. 42, Trenton Catholic 22, Wardlaw-Hartridge 8.

200 meters: 1, Tacquaya Tobias, OLMA, 25.92. 2, Shannon Murphy, Gill, 26.01. 3, Sarah Bariglio, St. Joseph-Hamm., 27.31.

800: 1, Kate Leib, Pingry, 2:23.86. 2, Tionna Garner, Trenton Catholic, 2:23.88.

3,200 meters: 1, Kate Leib, Pingry, 11:49.58. 2, Emily Quinn, Gill, 12:04.76. 3, Olivia Tarantino, Pingry, 12:13.88. 4, Ines Simoes, Roselle Catholic, 12:31.34. 5, Emily Johnson, Wildwood Catholic, 12:32.34.

100 hurdles: 1, Katy Galli, Gill, 16.23. 2, Meredith Hoffman, St. Rose, 16.80. 3, Janell Fontaine, Benedictine, 17.11. 4, Angel Fluet, Pingry, 17.29. 5, Meghan Wallace, Wildwood Catholic, 17.83. 6, Ashley Leyden, St. Joseph-Hamm., 17.89.

Triple jump: 1, Katy Galli, Gill St. Bernard, 35-1/4. 2, Allie Logerfo, Pingry, 32-11/4. 3, Ashley Leyden, St. Joseph-Hamm., 31-101/2..

Discus: 1, Alexandra Donahue, St. Rose, 119-8. 2, Victoria Bernardo, Gill St. Bernard, 110-5. 3, Laura Catanzaro, Mater Dei, 98-0. 4, Amanda Devine, Pingry, 86-8. 5, Ayana Kareem, Pingry, 86-7. 6, Jessica Radich, OLMA, 80-9.

Javelin: 1, Jessica Radich, OLMA, 118-4. 2, Karli Ernst, OLMA, 115-9.

4x400 relay: 1, Gill, 4:10.31. 2, St. Joseph, 4:13.91. 3, Pingry, 4:17.33. 4, St. Rose, 4:32.62.