Group 1

At Old Bridge.

BOYS' EVENTS

Team scoring: Woodbury 70, Lindenwold 43, Hasbrouck Heights 38, Lyndhurst 26, Mountain Lakes 26, Boonton 24, Penns Grove 23, Wood-Ridge 20, Robbinsville 192/3, Cresskill 18, Hopatcong 17, Pennsville 141/3.

100 meters: 1, Tyrone McCloud, Lindenwold, 10.97. 2, Darrell Bush, Woodbury, 11.00. 3, Terrance Tolbert, Woodbury, 11.05. 4, Saquan Mitchell, 11.16. 5, Christopher Borges, Audubon, 11.31. 6, Sylvester Gooden, Essex, 11.37.

200: 1, Darrell Bush, Woodbury, 21.78. 2, Terrance Tolbert, Woodbury, 22.09. 3, Tyrone McCloud, Lindenwold, 22.35. 4, Christopher Borges, Audubon, 22.38. 5, Kevin Condal, Hasbrouck Hts., 22.72. 6, Julian Jiggetts, Robbinsville, 22.79.

400: 1, Darrell Bush, Woodbury, 47.46 (meet record, betters 47.88 by Shawney Kersey, Woodbury, 2007). 2, Terrance Tolbert, Woodbury, 48.78. 3, Eliott DeShields, Clayton, 48.88. 4, Colton Newsome, Pennsville, 50.23. 5, Kevin Condal, Hasbrouck Hts., 50.24. 6, Julian Jiggetts, Robbinsville, 50.73.

800: 1, Patrick Rono, Lyndhurst, 1:51.28. 2, Rutger Admirand, Mt. Lakes, 1:52.05. 3, Allen Walton, McNair, 1:54.44. 4, Dylan Capwell, Hopatcong, 1:45.75. 5, Everett Price, New Providence, 1:54.99. 6, Jaymes Dennison, Penns Grove, 1:55.18.

1,600: 1, Patrick Rono, Lyndhurst, 4:14.00. 2, Stephen Lewandowski, Mt. Lakes, 4:17.67. 3, Everett Price, New Providence, 4:18.40. 4, Joe Eagan, Haddon Township, 4:22.64. 5, Domenick D'Agostino, Wallington, 4:24.26. 6, Brian O'Toole, Robbinsville, 4:32.13.

3,200: 1, Stephen Lewandowski, Mt. Lakes, 9:24.03. 2, Domenick D'Agostino, Wallington, 9:34.63. 3, Joe Perstifilipo, Hopatcong, 9:36.29. 4, Tyler Cummings, Pennsville, 9:36.51. 5, Brian O'Toole, Robbinsville, 9:39.89. 6, Roberto Guiducci, Robbinsville, 9:41.24.

110 hurdles: 1, Michael Fritz, Whippany, 14.84. 2, John Porteous, Wood-Ridge, 15.04. 3, Indeo Ragsdale, Lindenwold, 15.11. 4, Joey Marini, Boonton, 15.21. 5, Shane Stranahan, Penns Grove, 15.22. 6, Corsen Harter, Haddon Township, 15.27.

400 hurdles: 1, John Porteous, Wood-Ridge, 54.57. 2, Shane Stranahan, Penns Grove, 55.01. 3, Indeo Ragsdale, Lindenwold, 56.58. 4, Chris Crawford, Dunellen, 57.21. 5, Michael Evans, Audubon, 57.77. 6, Dylan Capwell, Hopatcong, 58.23.

High jump: 1, Rontik Sadler, Dunellen, 6-2. 2, (tie) Donald Houston, Lindenwold; Kyle Philo, Schalick, 6-0. 4, (tie) Branden Austin, Pennsville; John Kuna, Robbinsville; Craig Hunter, Robbinsville, 6-0.

Long jump: 1, Anthony Averett, Woodbury, 22-41/4. 2, Joseph Cipriani, Gloucester, 21-10. 3, Joey Marini, Boonton, 21-31/2. 4, Anthony Cioffi, Dayton, 21-3. 5, John Porteous, Wood-Ridge, 21-1. 6, Kendall Romaine, Ridgefield, 20-6.

Triple jump: 1, Ameer Sorell, Penns Grove, 44-41/2. 2, Jamel Smith, New Egypt, 44-41/2. 3, Joey Marini, Boonton, 44-0. 4, Kweku Sapara, Verona, 44-0. 5, Nick Burke, Maple Shade, 43-101/2. 6, Roland Gamez, Hasbrouck Hts., 34-5.

Shot put: 1, Dorian Slavov, Cresskill, 53-2. 2, Patrick Cole, Hasbrouck Hts., 52-6. 3, Chris Connors, Hasbrouck Hts., 50-8. 4, Vincent Acosta, Lyndhurst, 50-0. 5, Troy Andretta, Kinnelon, 48-3. 6, Anthony Green, Penns Grove, 47-11.

Discus: 1, Patrick Cole, Hasbrouck Hts., 166-10. 2, Dorian Slavov, Cresskill, 154-0. 3, A.J. Cook, Hopatcong, 147-2. 4, Anthony Seidel, Hasbrouck Hts., 145-9. 5, Troy Andretta, Kinnelon, 141-4. 6, Anthony Green, Penns Grove, 140-8.

Javelin: 1, Kaleb Zuidema, Midland Park, 210-10. 2, Rich Barnish, Boonton, 188-4. 3, Curtis Thompson, Florence, 175-7. 4, Vaughn Chase, Pennsville, 172-7. 5, McLean Lipschutz, Robbinsville, 171-6. 6, Ben Schumacher, Cedar Grove, 171-0.

Pole vault: 1, Christopher Steele, Pompton Lakes, 14-6. 2, Ron Hoover, Haddon Township, 14-6. 3, Craig Hunter, Robbinsville, 14-0. 4, Patrick Rynearson, Whippany, 13-0. 5, Mike Morreale, Lyndhurst, 13-0. 6, Lucas Sedycias, Hasbrouck Hts, 12-6.

4x400 relay: 1, Woodbury (Terrance Tolbert, Ted Johnson, Marcus Upchurch, Darrell Bush), 3:21.70. 2, Lindenwold, 3:22.56. 3, Metuchen, 3:24.91. 4, Hasbrouck Hts., 3:26.48. 5, Essex Tech, 3:27.14. 6, Robbinsville, 3:28.85.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Essex Tech 58, Penns Grove 54, Mountain Lakes 42, Schalick 38, Robbinsville 33, Weequahic 24, Verona 22, Maple Shade 16, Paulsboro 16, Point Pleasant Beach 16, Kinnelon 15, Metuchen 14, Midland Park 12, Woodbury 11.

100 meters: 1, Iana Amsterdam, Essex, 12.50. 2, Kianje Pollard, Penns Grove, 12.71. 3, Myana Morris, Robbinsville, 12.91. 4, Azure Brittingham, Salem, 13.02. 5, Mariah Dennis, Schalick, 13.15. 6, Natalia Hinton, Essex, 13.25.

200: 1, Shenique Frett, Weequahic, 25.04. 2, Kianje Pollard, Penns Grove, 25.52. 3, Faleesha Dowe, Penns Grove, 25.85. 4, Nichole Candelaria, Essex, 26.02. 5, Kailin Horsburgh, Bound Brook, 26.10. 6, Brielle Sutter, Saddle Brook, 26.22.

400: 1, Kianje Pollard, Penns Grove, 57.14. 2, Faleesha Dowe, Penns Grove, 57.22. 3, Shenique Frett, Weequahic, 57.96. 4, Brielle Sutter, Saddle Brook, 58.28. 5, Nichole Candelaria, Essex, 58.55. 6, Morgan Spann, McNair, 59.24.

800: 1, Kristen Landry, Mt. Lakes, 2:16.62. 2, Johanna Goergen, Kinnelon, 2:19.62. 3, Kristina Smiling, Metuchen, 2:19.83. 4, Taylor Smith, Penns Grove, 2:20.46. 5, Caitlin Toner, New Providence, 2:20.83. 6, Paris Hughes, Robbinsville, 2:22.79.

1,600: 1, Kristen Landry, Mt. Lakes, 5:01.26. 2, Brianna Feerst, Pt. Pleasant Beach, 5:05.20. 3, Colette Richter, Mt. Lakes, 5:13.45. 4, Lisa Leszcynski, Robbinsville, 5:19.69. 5, Heather Sweeney, Verona, 5:21.01. 6, Allison McCurry, Sussex Tech, 5:25.72.

3,200: 1, Colette Richter, Mt. Lakes, 11:09.10. 2, Brianna Feerst, Pt. Pleasant Beach, 11:18.46. 3, Heather Sweeney, Verona, 11:22.68. 4, Jenny Picot, Mt. Lakes, 11:30.00. 5, Meagan Lesniak, Robbinsville, 11:36.23. 6, Nicole Caci, Kinnelon, 11:45.81.

100 hurdles: 1, Patrice Farquharson, Maple Shade, 14.90. 2, Iana Amsterdam, Essex, 15.05. 3, Drew Bristol, Florence, 15.19. 4, Patrice Maro, Haddon Township, 15.34. 5, Mel Lewis, Midland Park, 15.37. 6, Gifty Amankawh, Essex, 15.61.

400 hurdles: 1, Mel Lewis, Midland Park, 1:03.85. 2, Joyce Perry, Schalick, 1:05.45. 3, Erin Smythe, Verona, 1:05.54. 4, Ani Sarkisian, Cresskill, 1:05.69. 5, Morgan Redmond, Kinnelon, 1:05.7. 6, Tampha Hill, Woodbury, 1:05.89.

High jump: 1, Brianna Singleton, Essex, 5-6. 2, Nia Jackson, Hawthorne, 5-4. 3, Noel Jancewicz, Robbinsville, 5-2. 4, (tie) Asia Pendleton, Glassboro; Jenna Colacci, Middlesex, 5-0.

Long jump: 1, Iana Amsterdam, Essex, 17-91/2. 2, Noel Jancewicz, Robbinsville, 17-61/4. 3, Mackenzie Revano, Metuchen, 17-51/4. 4, Asia Pendleton, Glassboro, 17-13/4. 5, Bobbi Spiegel, Metuchen, 16-10. 6, Alexa Williams, Dayton, 16-51/2.

Triple jump: 1, Iana Amsterdam, Essex, 39-81/4 (meet record). 2, Jewel Brown, Clayton, 37-5. 3, Patrice Farquharson, Maple Shade, 37-0. 4, Marissa Romano, Hasbrouck Hts., 35-3. 5, Zenee Gadson, Glassboro, 35-21/2. 6, Rayn Moses, Hasbrouck Hts., 34-10.

Shot put: 1, LaVon Childress, Paulsboro, 37-91/2. 2, Rebecca Lee, Verona, 37-5. 3, Victoria Wright, Schalick, 37-2. 4, Paris Perez, New Egypt, 36-81/4. 5, Essence Underwood, Essex, 35-10. 6, Rachael Boyd, Riverside, 35-7.

Discus: 1, Marija Spajic, Manchester, 115-0. 2, Victoria Wright, Schalick, 114-8. 3, LaVon Childress, Paulsboro, 107-2. 4, Cheyenne Lutek, Schalick, 106-7. 5, Jennifer Buckley, Mt. Lakes, 106-2. 6, Alex Majka, Pompton Lakes, 103-10.

Javelin: 1, Valarie Orth, Schalick, 128-5. 2, Rebecca Skovira, Park Ridge, 122-2. 3, Lauren O'Connor, Whippany, 116-2. 4, Erica O'Hagan, Cedar Grove, 112-6. 5, Nicole Sinatra, Wood-Ridge, 107-6. 6, Vanessa Vargas, New Milford, 105-1.

Pole vault: 1, Alexis Gligor, Woodbury, 9-6. 2, Nicole Piccinich, Emerson, 9-6. 3, Tiffany Tencza, Wallington, 9-0. 4, Alyssa Vassallo, Whippany, 9-0. 5, Danielle Cannici, Hasbrouck Hts., 9-0.

4x400 relay: 1, Penns Grove (Taylor Smith, Courtney Smith, Kianje Pollard, Faleesha Dowe), 3:56.08. 2, Weequahic, 4:05.15. 3, Robbinsville, 4:05.51. 4, Kinnelon, 4:06.32. 5, Park Ridge, 4:06.43. 6, Hasbrouck Hts., 4:07.80.

Group 2

At South Plainfield.

BOYS' EVENTS

Team scoring: Haddonfield 52, Willingboro 50, Snyder 44, Bridgeton 42, Haddon Heights 28, Summit 28, Morris Hills 27, Lakewood 23, Matawan 22, Long Branch 20, Pleasantville 18.

200: 1, Miles Shuler-Foster, Long Branch, 21.74. 2, Zamir Thomas, Snyder, 21.82. 3, Rashawn Taylor, Snyder, 22.07. 4, Isaac Williams, Willingboro, 22.12. 5, De'Andre Long, Orange, 22.20. 6, Ahmier Dupree, Lakewood, 22.33.

800: 1, Isaac Clark, Pleasantville, 1:55.49. 2, Ben Potts, Haddonfield, 1:56.14. 3, Evan Johnson, Ewing, 1:56.62. 4, Bobby Boger, Newton, 1:56.71. 5, Xavier Wright, Willingboro, 1:57.56. 6, Chris Eltringham, Ramsey, 1:57.69.

3,200: 1, Ben Potts, Haddonfield, 9:18.36. 2, Tim Malloy, Haddonfield, 9:30.77. 3, Matt Nussbaum, Haddonfield, 9:33.28. 4, Matthew Nelson, Barnegat, 9:36.76. 5, Sherif Ali,Cliffside Park, 9:38.96. 6, Travis Ellis, Morris Hills, 9:43.98.

110 hurdles: 1, Isaac Williams, Willingboro, 13.99. 2, Jae DeShields, Bridgeton, 14.45. 3, Mark Jones, Summit, 14.59. 4, Franklin Smith-Hin, Garfield, 14.92. 5, Ferrell Cooper, West Deptford, 14.97. 6, Geordan Ferguson, Manchester Twp.,15.10.

High jump: 1, Mark Jones, Summitt, 6-10. 2, Max DiLeo, Cinnaminson, 6-08. 3, Isaac Williams, Willingboro, 6-04. 4, Daquan Moore, Lakewood, 6-04. 5, Justin Love, Matawan, 6-04. 6, Nathaniel Nickens, Manchester Twp., 6-02.

Long jump: 1, Mark Jones, Summit, 23-03.50. 2, Daquan Moore, Lakewood, 22-01.25. 3, Darren Nankivell, Hackettstown, 21-11.25. 4, Dominique Irons, Haddon Heights, 21-11. 5, Tamar Jackson, Bridgeton, 21-10.50. 6, Chet Palumbo, Pascack Hills, 21-06.75.

Shot put: 1, Braheeme Days, Bridgeton, 59-10.50. 2, Dontaye Rivera, Pleasantville, 57-03.75. 3, Andre Hodge, Matawan, 53-01. 4, A.J. Ulinski, Morris Hills, 52-03.50. 5, Tyler Frezza, Governor Livingston, 52-00. 6, Darren Howard, Camden, 50-08.

Pole vault: 1, Dylan Spadaccini, Matawan, 14-00. 2, Aaron Shinn, Madison, 13-06. 3, Brad Hoey, River Dell, Tarou Seki, Pascack Hills, Anthony Defranco, Governor Livingston, 13-06. 6, Alex Albanese, Ramsey, 13-00.

4x400 relay: 1, Willingboro (Brandon Hill, Matthew Dash, Rashaun Houston, Brandon Bennett), 3:20.34. 2, Haddon Heights, 3:20.64. 3, Snyder, 3:22.34. 4, Bridgeton, 3:23.88. 5, Morris Hills, 3:24.65. 6, Clark, 3:25.04.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Buena 32.50, Bernards 32, Haddonfield 31,50, Point Pleasant Boro 31, Summit 29, Clark, 28, Lakewood 24, Bordentown 18, Manchester Twp 18, Parasippany 18, Snyder 18.

200: 1, Katherine Frye, Pt. Pleasant Boro, 25.22. 2, Kim Nagotko, Mahwah, 25.30. 3, Bria Saunders, Parsippany, 25.57. 4, Amaris Kobolak, Cinnaminson, 25.80. 5, Yvonne Wolef, Middle Twp. And Tyra Jamison, Garfield, 25.86.

800: 1, Kali Kendall, Snyder, 2;14.82. 2, Katie Watson, Summit, 2:15.39. 3, Rachel Christ, Rumson-Fair Haven, 2:16.54. 4, Isabella Yozzi, Summit, 2:16.75. 5, Nancie Sophias, Ft. Lee, 2:17.02. 6, Shannon McCarthy, Rumson-Fair Haven, 2:17.41

3,200: 1, Dana Giordano, Bernards, 10:44.33. 2, Nisa Cicitta, Voorhees, 11:02.02. 3, Meghan Malloy, Cinnaminson, 11:05.45. 4, Shelby Cain, Haddonfield, 11:05.83. 5, Jana Sedlacek, Morris Hills, 11:06.45. 6, Sara Vagie, Johnson, 11:08.68.

100 hurdles: 1, Katherine Frye, Pt. Pleasant Boro, 14.69. 2, Aleixa Diaz, Summit, 14.94. 3, Helena Leyrer, Buena, 15:03. 4, Kaprice James, Clark, 15.15. 5, Alexandra Cimino, Westwood, 15.23. 6, Dominique Bynam, Science, 15.44.

Triple jump: 1, Essence Mayers, Lakewood, 38-075. 2, Gena Pickett, Mahwah, 35-08.25. 3, Gaynelle Boham, Matawan, 35-08.25. 4, Yvonne Wolef, Middle Twp., 35-07.25. 5, Amanda Wnorowski, Johnson, 34-09.50. 6, Cat Quinn, Governor Livingston, 34-08.50.

Discus: 1, Brianna Young, Barnegat, 120-06. 2, Kylie Siemanowicz, Manchester Twp., 116-11. 3, Trisha Pierson, Hanover Park, 111-08. 4, Kelly Yanucil, Bordentown, 111-02. 5, Liana Ercan, Lakeland, 109-08. 6, Jill Hudson, River Dell, 107-07.

Javelin: 1, Katie Johnston, Haddonfield, 139-06. 2, Shauntierah Douglas, Garfield, 135-05. 3, Kelly Yanucil, Bordentown, 124-09. 4, Jessica Helmstette, Raritan, 124-06. 5, Nicole Herbst, Parsippany, 122-11. 6, Julianne Juzefyk, Johnson, 117-10.

4x400 relay: 1, Buena (Emily Ramirez, Casey Sturts, Ashley Roman, Helena Leyrer), 3:59.57. 2, Westwood, 4:00.65. 3, River Dell, 4:01.11. 4, Camden, 4:02.06. 5, Haddonfield, 4:03.35. 6, Willingboro, 4:04.29.

Group 3

At South Plainfield.

BOYS' EVENTS

Team scoring: Timber Creek 55, Hamilton North 50, W. Windsor-Plainsboro North 48, Teaneck 32, Ocean Twp. 28, Delsea 23, Burlington Twp. 20, Morristown 20, Hopewell Valley 18, Highland 18, Ramapo 16, Ocean City 14.

200: 1, Mike Andre, Ocean Twp., 21.82. 2, Koran McDaniel, Neptune, 22.05. 3, Vincent Pini, Burlington Twp., 22.08. 4, Jermaine Griffith, Hamilton North, 22.24. 5, Ben Boyd, W. Morris Central, 22.31. 6, Chris Banks, W. Windsor-Plainsboro North, 22.37.

800: 1, Bradley Paternostro, Ramapo, 1:51.05 (meet record). 2, Steve Butenewicz, Delsea, 1:53.49. 3, Holland Sherrer, Cumberland, 1:54.12. 4, Benjamin Malone, Pascack Valley, 1:54.46. 5, Christopher Johnson, Woodrow Wilson, 1:55.01. 6, John Prizzi, Indian Hills, 1:55.08.

3,200: 1, Joe Rosa, W.Windsor-Plainsboro North, 8:56.91 (meet record). 2, Jim Rosa, W.Windsor-Plainsboro North, 9:01.09. 3, Michael O'Dowd, Colts Neck, 9:06.69. 4, Nicholas Ward, Indian Hills, 9:24.10. 5, Kyle Kroon, Toms River South, 9;26.57. 6, William Maltin, Northern Valley, 9:27.78.

110 hurdles: 1, Greg Caldwell, W.Windsor-Plainsboro North, 14.42. 2, Thomas Berryman, Delsea, 14.68. 3, Kevin Potter, Timber Creek, 14.72. 4, Donnie House, Timber Creek, 14.76. 5, Jamel Bolden-Presi, Rahway, 14.79. 6, Mark Van Teyens, West Milford, 14.88.

High jump: 1, William Kiernan, Hamilton North, 6-09. 2, Jahvar Edwards, Hamilton North, 6-06. 3, Jordan Fagan, Kingsway, 6-04. 4, Joseph Hardy, Central Regional; Joseph White, Moorestown; John Pangborn, Jackson Liberty, 6-02.

Long jump: 1, Jamal Williams, Teaneck, 22-06. 2, Robert Wiggs, Hamilton North, 21-11. 3, Josh Gray, Timber Creek, 21-11. 4, Jahvar Edwards, Hamilton North, 21-10.50. 5, Eric Shorter, Princeton, 21-08.25. 6, Semei Mitchell, Lawrence, 21-05.25.

Shot put: 1, Nicholas Vena, Morristown, 72-5 (meet record). 2, Quanzell Lambert, Timber Creek, 56-04.50. 3, Taylor Bernstein, Montville, 55-08.25. 4, Sam Snyder, Hopewell Valley, 54-10. 5, Jordan Hunter, Burlington Twp., 52-11.50. 6, Dave Vieira, Lacy, 51-00.

4x400 relay: 1, Northern Valley, 3:19.56. 2, Rahway, 3:20.17. 3, Hopewell Valley, 3:21.44. 4, Jackson Liberty, 3:22.01. 5, Hamilton North, 3:22.73. 6, Delsea, 3:23.67.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Delsea 58, Winslow 42, Sparta 42, Kingsway 37, Cranford 32, Neptune 31, Central Regional 26.33, Mendham 16, Somerville 16, Scotch Plains-Fanwood 15.

200: 1, Ste'yce McNeil, Winslow, 24.72. 2, Natalie Englese, Cranford, 25.23. 3, Miranda Mackey, Hopewell Valley, 25.26. 4, Julia Rizio, Montville, 25.42. 5, Keturah Orji, Mount Olive, 25.52. 6, Kahila Taylor, Teanick, 25.60

800: 1, Ajee Wilson, Neptune, 2:09.73. 2, Erika Veidis, Sparta, 2:10.98. 3, Claudia DiSomma, Sparta, 2:11.36. 4, Felicia O'Donnell, Delsea, 2:13.34. 5, Danielle Levitt, Lacy, 2;15.37. 6, Erin Pierce, Scotch Plains-Fanwood. 2:15.63.

3,200: 1, Mackenzie Barry, Mendham, 10:42.05. 2, Megan Venables, Highland, 10:44.18. 3, Abby Seel, Mendham, 11:01.31. 4, Elyssa Gensib, Princeton, 11:03.72. 5, Christin Bettis, Hammonton, 11:04.39. 6, Sarah Disanza, High Point, 11:05.85.

100 hurdles: 1, Jasmine Waddell,Kingsway, 14.05. 2, Samantha Jensen, Central Regional, 14.21. 3, Ste'yce McNeil, Winslow, 14.25.4, Dashana Ransome, Irvington, 14.56. 5, Patrycja Dziekonsk, W. Windsor-Plainsboro North, 14.82. 6, Meagan Robinson, Burlington Twp., 14.88

Triple jump: 1, Bryanna Grant, Cranford, 37-00.50. 2, Camille Handy, Scotch Plains-Fanwood, 36-06.75. 3, Ashley Bernath, Central Regional, 35-7. 4, Anijaah White, Jackson Liberty, 35-6.75. 5, Regine Hunter, Cranford, 35-6. 6, Chanel Wall, Winslow, 35-1.

Discus: 1, Taylor Johnson, Kingsway, 139-05. 2, Kaitlyn Brunner, Brick Twp., 125-05. 3, Chelsea Carballo, Toms River South, 116-02. 4, Kristen VanBenscho, Cranford, 114-01. 5, Emily Muniz, Parsippany Hills, 113-08. 6, Liz Faulkner, Kingway, 113-00.

Javelin: 1, Heather Juhring, Kingsway, 136-09. 2, Alexis Appezzato, Somerville, 136-06. 3, Jeanne Berry, Delsea, 131-09. 4, Sam Manson, Wall, 124-00. 5, Rachel Marino, Brick Twp., 123-08. 6, Chinwe Nwankwo, Northern Burlington, 123-07.

Pole vault: 1, Colleen McDowell, Seneca, 11-00. 2, Brittany Dalcais, West Milford, 11-0. 3, Abby Nolte, Somerville, 10-06. 4, Elissa Ingram, Kingsway, 10-06. 5, Rebekka Vuojolaine, Princeton, 10-00. 6, Kayla Herbs, Moorestown and Alexandra Elder, Moorestown,10.00.

4x400 relay: 1, Neptune, 3:53.08. 2, Sparta, 3:53.99. 3, Delsea, 3:56.31. 4, Winslow, 4:00.32. 5, Hopewell Valley, 4:00.88. 6, W. Windsor-Plainsboro North 4:02.94.

Group 4

At Old Bridge.

BOYS' EVENTS

Team scoring: Oakcrest 50, East Brunswick 49, Trenton Central 45, Old Bridge 44, Piscataway 34, West Orange 19, Dickinson 18, Phillipsburg 16, Cherry Hill east 15, Ridgewood 15.

100 meters: 1, Fabian Santiago, Oakcrest, 11.09. 2, Jihaad Howard, Brick Mem., 11.10. 3, Leonard Lockhart, E. Brunswick, 11.22. 4, Darnell Charles, Oakcrest, 11.30. 5, Aaron Rhodes, Montclair, 11.45. 6, Julian Quintin, E. Brunswick, 11.51.

200: 1, Leonard Robbins, E. Brunswick, 21.86. 2, Fabian Santiago, Oakcrest, 21.94. 3, Jermaine Collier, Trenton, 22.31. 4, Marqui Salley, Montclair, 22.41. 5, Jihaad Howard, Brick Mem., 22.63. 6, Dexter Valley, W. Orange, 22.64.

400: 1, Dexter Valley, West Orange, 48.33. 2, Leonard Lockhart, E. Brunswick, 48.37. 3, Christian Boateng, Old Bridge, 48.74. 4, Alex Reber, Cherry Hill East, 48.91. 5, Darnell Charles, Oakcrest, 49.35. 6, Dominic Singh, East Orange, 49.60.

800: 1, Jose Veras, Dickinson, 1:51.62.2, Jared Mason, West Orange, 1:52.72. 3, Cullen Davis, N. Brunswick, 1:53.32. 4, Greg Caldwell, Jackson Mem., 1:54.19. 5, Levi Jennings, Ridgewood, 1:54.31. 6, Rob Renna, Marlboro, 1:55.07.

1,600: 1, Tim Ball, Piscataway, 4:12.66. 2, Levi Jennings, Ridgewood, 4:14.48. 3, Brian Schoepfer, WWPS, 4:15.15. 4, Andrew Kirna, Westfield, 4:15.48. 5, Evan Roelke, Ridge, 4:15.61. 6, C.J. Defabio, Watchung Hills, 4:16.33.

3,200: 1, Jeramy Elkaim, Livingston, 9:05.43. 2, Matthew McDonald, N. Hunterdon, 9:06.60. 3, Tim Ball, Piscataway, 9:06.67. 4, Collin Frost, Randolph, 9:07.62. 5, Khari Bowen, Monroe, 9:07.65. 6, Paul Szulewski, Williamstown, 9:11.88.

110 hurdles: 1, Christian Boateng, Old Bridge, 14.14. 2, Jermaine Collier, Trenton, 14.24. 3, Jared Lane, Piscataway, 14.40. 4, Darren McCluskey, Cherokee, 14.53. 5, David Benjamin, Freehold, 14.93. 6, Matt Beausoleil, Ridgewood, 15.03.

400 hurdles: 1, Jermaine Collier, Trenton, 52.21. 2, Christian Boateng, Old Bridge, 53.14. 3, Kyle Holder, Randolph, 54.97. 4, Jonathan Petit, Linden, 55.14. 5, Jared Lane, Piscataway, 55.34. 6, Marcus Phillips, Cherry Hill East, 55.55.

High jump: 1, Rob Weimer, Montgomery, 6-8. 2, Jose Veras, Dickinson, 6-8. 3, Dan Cole, Piscataway, 6-6. 4, A.J. Vance, Egg Harbor Township, 6-4. 5, (tie) Xavier McIntosh, Columbia; Hakiem Horton, Trenton; Jonathan Galya, Freehold, 6-4.

Long jump: 1, Reginald Morton, Oakcrest, 23-3. 2, Justin Bailey, Trenton, 22-73/4. 3, Emeka Eze, Sayreville, 22-21/2. 4, Brandon Stout, Piscataway, 22-11/2. 5, Brian Winchester, Vineland, 21-61/4. 6, Andrew Athias, Cherry Hill East, 21-31/2.

Triple jump: 1, Justin Bailey, Trenton, 47-6. 2, Emeka Eze, Sayreville, 46-33/4. 3, Darnell Charles, Oakcrest, 46-1. 4, Evan Bartlik, Ridgewood, 45-111/4. 5, Ryan North, Southern, 45-51/2. 6, Dwight Davis, Pennsauken, 44-31/2.

Shot put: 1, Stephen Mozia, Hackensack, 59-2. 2, Sam Mattis, E. Brunswick, 55-1. 3, Andre Davis, Old Bridge, 45-2. 4, Chris Staton, Franklin, 52-6. 5, Kofi Yamoah, Egg Harbor Township, 51-91/2. 6, Dominick Padovano, S. Brunswick, 51-1.

Discus: 1, Sam Mattis, E. Brunswick, 204-3. 2, Connor Saker, Jackson Mem., 181-10. 3, Dominick Padovano, S. Brunswick, 172-2. 4, Julian Pinnix, Montclair, 166-11. 5, Fabian Jackson, Brick Mem., 158-8. 6, Ryan Lawrence, Washington Township, 156-3.

Javelin: 1, Dean Sullivan, Delbarton, 200-2 (meet record). 2, Tyler Yee, Don Bosco, 187-10. 3, Phil Ragan, Christian Bros., 183-0. 4, John Connolly, St. Joe-Mont., 169-6. 5, James Pancetti, St. John Vianney, 166-0. 6, Cole Farrand, Pope John, 162-5.

Pole vault: 1, Matt Deery, Phillipsburg, 14-6. 2, Brian Banks, Eastern, 14-0. 3, Aidan Sokolov, Millville, 13-6. 4, Ryan Potter, N. Hunterdon, 13-6. 5, (tie) Tyler Bobal, Montgomery; Dan Callahan, WWPS, 13-6.

4x400 relay: 1, Oakcrest (Jon Padilla, Darnell Charles, Akmed Muhammad, Fabian Santiago), 3:16.86. 2, Cherry Hill East, 3:18.65. 3, East Brunswick, 3:19.78. 4, Old Bridge, 3:20.84. 5, Trenton, 3:21.37. 6, Union, 3:22.27.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Columbia 45, Randolph 44, Jackson Memorial 29, Cherokee 28, WWPS 26, Montgomery 26, Franklin 24, Millville 22, South Brunswick 21, Williamstown 20, Washington Township 18, Shawnee 16, Lenape 16.

100 meters: 1, Gabrielle Farquharson, Williamstown, 12.33. 2, Amari Hartsfield, Sayreville, 12.52. 3, Kaitlyn Davis, N. Brunswick, 12.53. 4, Annie Johnson, Shawnee, 12.58. 5, Whitney Jackson, Columbia, 12.60. 6, Chamekea Davis, Paterson, Eastside, 12.62.

200: 1, Gabrielle Farquharson, Williamstown, 24.91. 2, Olivia Baker, Columbia, 24.94. 3, Whitney Jackson, Columbia, 25.28. 4, Kaitlyn Davis, N. Brunswick, 25.40. 5, Chanel Smith, Piscataway, 25.50. 6, Amari Hartsfield, Sayreville, 25.64.

400: 1, Olivia Baker, Columbia, 54.46. 2, Annie Johnson, Shawnee, 56.42. 3, Emily Mauro, WWPS, 57.27. 4, Alicia Osley, S. Brunswick, 57.59. 5, Ashley Edwards, Westfield, 57.64. 6, Aderinsola Ajala, Piscataway, 57.84.

800: 1, Olivia Baker, Columbia, 2:10.41. 2, Joelle Amaral, Randolph, 2:11.49. 3, Emily Mauro, WWPS, 2:11.83. 4, Julia DeSpirito, Shawnee, 2:15.01. 5, Imani Rosario, Sayreville, 2:15.07. 6, Melirah Searcy, Edison, 2:15.15.

1,600: 1, Joelle Amaral, Randolph, 4:51.45. 2, Dina Iacone, Washington Township, 4:55.70. 3, Samantha Jones, Randolph, 4:58.70. 4, Jenna Dubrow, Jackson Mem., 4:59.01. 5, Allison Payenski, Hunterdon Cent., 5:01.72. 6, Cayla DelPiano, S. Brunswick, 5:02.12.

3,200: 1, Dina Iacone, Washington Township, 10:42.12. 2, Caroline Kellner, WWPS, 10:48.09. 3, Samantha Jones, Randolph, 10:45.60. 4, Jenna Dubrow, Jackson Mem., 10:56.27. 5, Julianna Miller, Hillsborough, 10:59.08. 6, Allison Payenski, Hunt. Central, 11:00.85.

100 hurdles: 1, Chanel Rogers, Jackson Mem., 14.83. 2, Kiana Winston, Columbia, 14.83. 3, Danielle Delgado, Franklin, 15.08. 4, Evann Thompson, Lenape, 15.09. 5, Samantha Rodriguez, Southern, 15.14. 6, Janae Carr, Piscataway, 15.20.

400 hurdles: 1, Chanel Rogers, Jackson Mem., 1:01.74. 2, Aderinsola Ajala, Piscataway, 1:03.01. 3, Meagan Thornton, Millville, 1:03.07. 4, Melirah Searcy, Edison, 1:03.10. 5, Zsa-Asia Horton, Trenton, 1:03.22. 6, Ashley Ward, Hunterdon Cent., 1:04.20.

High jump: 1, Fiona Paladino, Montgomery, 5-8. 2, Kyaira Wright, Franklin, 5-6. 3, Kelsey Evancho, Lenape, 5-6. 4, Paige Brown, WWPS, 5-4. 5, (tie) Brooke Angellella, Southern; Anna Feindt, Hunterdon Cent., 5-2.

Long jump: 1, Mariah Browne, S. Brunswick, 18-63/4. 2, Sydnee Pierce, Rancocas Valley, 18-1/2. 3, Fiona Paladino, Montgomery, 17-113/4. 4, Eiloghosa Ewere, Hillsborough, 17-11. 5, Dana Ohlson, Southern, 17-61/2. 6, Jada Jones, Union, 17-6.

Triple jump: 1, Adefunke Sonaike, Montgomery, 40-41/2 (meet record). 2, Eiloghosa Ewere, Hillsborough, 39-11. 3, Shaya Wilkerson, Lenape, 37-4. 4, Kristina Mondesire, Montclair, 36-7. 5, Andrea Gates, Passaic tech, 35-10. 6, Samantha Osadacz, Jackson Mem., 35-9.

Shot put: 1, Jess Woodard, Cherokee, 44-73/4. 2, Mary Clare Sobon, Franklin, 43-8. 3, Sophia Belaid, Brick Mem., 41-0. 4, Alexis Kennedy, Millville, 39-0. 5, Alissa Tarsi, North Hunterdon, 38-113/4. 6, Lisbeth Lopez, Randolph, 38-7.

Discus: 1, Jess Woodard, Cherokee, 141-3. 2, Ashli Weems, Millville, 131-7. 3, Jen Jarvis, Morris Knolls, 126-4. 4, Alexis Kennedy, Millville, 121-10. 5, Mary Clare Sobon, Franklin, 119-9. 6, Lisbeth Lopez, Randolph, 117-0.

Javelin: 1, Nia Barnes, W. Orange, 143-3 (meet record). 2, Melissa Lake, Cherokee, 137-2. 3, Maria Jimmenez, Vineland, 136-6. 4, Nicole Gould, Marlboro, 131-0. 5, Solveig Loeken, Randolph, 123-3. 6, Jen Jarvis, Morris Knolls, 121-7.

Pole vault: 1, Jess Knierim, Randolph, 11-6. 2, Kayla Polcari, Ridgewood, 11-6. 3, Myriah Sujansky, N. Hunterdon, 11-6. 4, (tie) Chelsea Vaughan, Southern; Dana Schweiger, T.R. North, 11-6. 6, Dana Fineman, Hunt. Central, 11-0.

4x400 relay: 1, Columbia, 3:49.72. 2, Freehold, 3:52.42. 3, S. Brunswick, 3:54.29. 4, Southern, 3:57.37. 5, WWPS, 3:57.45. 6, Westfield, 3:57.56.

Non-Public A

At Old Bridge.

BOYS' EVENTS

Team scoring: Don Bosco 111, Christian Brothers 80, Pope John XXIII 55, Union Catholic 50, Delbarton 40, Seton Hall 34, Bergen Catholic 24, St. Peter's 21, Monsignor Donovan 12, Paul VI 11, St. Augustine 10.

100 meters: 1, Jakwail Bailey, Paul VI, 11.23. 2, Jabrill Peppers, Don Bosco, 11.26. 3, Leonte Carroo, Don Bosco, 11.32. 4, Michael D'Aloia, Mon. Donovan, 11.46. 5, Tarique Gray, Bergen Cath., 11.46. 6, Elijah Smith, St. John Vianney, 11.47.

200: 1, Najee Glass, St. Peter's, 21.84. 2, Dylan Hurley, Pope John, 22.32. 3, Leonte Carroo, Don Bosco, 22.48. 4, Michael D'Aloia, Mon. Donovan, 22.56. 5, Jabrill Peppers, Don Bosco, 22.77. 6, Ishmael Hyman, St. John Vianney, 22.78.

400: 1, Najee Glass, St. Peter's, 47.08 (meet record). 2, Dylan Hurley, Pope John, 47.98. 3, Leonte Carroo, Don Bosco, 48.47. 4, Tarique Gray, Bergen Cath., 48.90. 5, Theodore Foster, Christian Bros., 49.08. 6, Tim Hamlett, Don Bosco, 49.43.

800: 1, Allen Eke, Union Cath., 1:53.67. 2, Kevin Byrne, Red Bank Cath., 1:53.77. 3, Tim Gorman, Christian Bros., 1:56.31. 4, Nick Bertoline, Pope John, 1:57.37. 5, Kevin Barrett, Seton Hall, 1:57.62. 6, Rob Napolitano, Red Bank Cath., 1:57.79.

1,600: 1, George Kelly, Christian Bros., 4:17.31. 2, Morgan Pearson, Delbarton, 4:17.58. 3, Nick Carapezza, Don Bosco, 4:21.82. 4, Tim Gorman, Christian Bros., 4:22.15. 5, Dan Mykityshyn, Christian Bros., 4:23.79. 6, Phelan McCormack, Don Bosco, 4:23.84.

3,200: 1, Morgan Pearson, Delbarton, 9:05.67. 2, George Kelly, Christian Bros., 9:19.87. 3, Dan Mykityshyn, ChristianBros., 9:35.99. 4, Nick Carapezza, Don Bosco, 9:36.70. 5, Conrad LIppert, Christian Bros., 9:37.55. 6, Christian Costello, Don Bosco, 9:37.77.

110 hurdles: 1, Selwyn Maxwell, Don Bosco, 14.52. 2, Matt Pozo, Christian Bros., 15.21. 3, Tyler Dilworth, Bergen Cath., 15.62. 4, Phil Reid, Christian Bros., 15.78. 5, Devlin Formey, Seton Hall, 15.87. 6, Torian Beyah, Notre Dame, 16.25.

400 hurdles: 1, Obafemi Animashaun, Union Cath., 55.89. 2, Tyler Dilworth, Bergen Cath., 55.91. 3, Gregory Hazell, Don Bosco, 56.73. 4, Chris Gough, St. Augustine, 57.01. 5, Matt Pozo, Christian Bros., 57.57. 6, Zach McDermott, Christian Bros., 58.06.

High jump: 1, Alex Sarkodie, Union Cath., 6-4. 2, Kyle Connors, Christian Bros., 6-2. 3, (tie) Justyce Pollitt, St. Augustine; Ryan Walsh, Don Bosco, 6-0. 5, Pete Toso, Holy Cross, 6-0. 6, Daeshawn Putman, St. Peter's, 6-0.

Long jump: 1, Clay Austin, Seton Hall, 21-3. 2, Ben Davis, Don Bosco, 21-2. 3, Greg Hazell, Don Bosco, 20-11. 4, Nick Straughn, St. Joe-Met., 20-10. 5, John Tsimis, Bergen Cath., 20-6. 6, Amir Armstrong, Camden Catholic, 19-101/2.

Triple jump: 1, Gregory Hazell, Don Bosco, 47-83/4 (meet record). 2, Amir Armstrong, Camden Catholic, 45-6. 3, Jamaad Nash, Union Cath., 45-51/2. 4, Nick Straughn, St. Joe-Met., 45-0. 5, Brian Flores, Union Cath., 43-61/2. 6, Nick Berger, Christian Bros., 43-21/2.

Shot put: 1, Cole Farrand, Pope JOhn, 57-3. 2, Marquise Wright, Paramus Cath., 53-10. 3, Mike Noelke, Delbarton, 49-2. 4, Austin Ruiz, Seton Hall, 49-1. 5, Marty Davidson, Union Cath., 48-2. 6, Mike Kane, Holy Cross, 47-101/4.

Discus: 1, Cole Farrand, Pope Johnson, 168-8. 2, Marcus Sancho, Union Cath., 140-2. 3, Marquise Wright, Paramus Cath., 137-1. 4, Michael Battaglia, Don Bosco, 127-1. 5, Colin Babin, Pope John, 122-11. 6, Adediji Badru, St. John Vianney, 120-9.

Javelin: 1, Dean Sullivan, Delbarton, 200-2 (meet record). 2, Tyler Yee, Don Bosco, 187-10. 3, Phil Ragan, Christian Bros., 183-0. 4, John Connolly, St. Joe-Mont., 169-6. 5, James Pancetti, St. John Vianney, 166-0. 6, Cole Farrand, Pope John, 162-5.

Pole vault: 1, Christian Lavorgna, Pope John, 14-0. 2, Joseph Cuntrera, Seton Hall, 13-6. 3, Michael Baselice, Don Bosco, 13-6. 4, Marc D'Esposito, Mon. Donovan, 13-0. 5, Bryan Morris, Christian Bros., 13-0. 6, Evan Stark, St. Augustine, 13-0.

4x400 relay: 1, Don Bosco, 3:20.03. 2, Christian Bros., 3:20.56. 3, Union Cath., 3:21.64. 4, Pope John, 3:22.81. 5, Bergen Cath., 3:25.39. 6, Paul VI, 3:27.00.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Immaculate Heart 70, Red Bank Catholic 67, Monsignor Donovan 64, Notre Dame 54, Paramus Catholic 44, Pope John XXIII 35, Holy Angels 32, Union Catholic 28, Mt. St. Dominic 22.5, Bishop Eustace 17, Holy Spirit 16, Holy Cross 14, Paul VI 13.5, Gloucester Catholic 9.

100 meters: 1, Myasia Jacobs, Paramus Cath., 11.98. 2, Alexis Harrison, Mon. Donovan, 12.74. 3, Jordyn Smith, Paramus Cath., 12.79. 4, Angela Harrison, Paramus Cath., 12.90. 5, Jen Pash, Imm. Heart, 12.95. 6, Devin Smith, Pope John, 12.99.

200: 1, Myasia Jacobs, Paramus Cath., 24.43. 2, Jen Pash, Imm. Heart, 25.48. 3, Devin Smith, Pope John, 26.02. 4, Jessica Maguire, Mon. Donovan, 26.04. 5, Jordyn Smith, Paramus Cath., 26.37. 6, Alexis Harrison, Mon. Donovan, 26.54.

400: 1, Jessica Maguire, Mon. Donovan, 57.85. 2, Alexis Cubbage, Union Cath., 58.18. 3, Meghan McMulin, Red Bank Cath., 58.67. 4, Jen Pash, Imm. Heart, 58.87. 5, Katie McIntyre, Pope John, 59.21. 6, Lindsey Bellaran, Red Bank Cath., 59.48.

800: 1, Molly McNamara, Red Bank Cath., 2:09.21 (meet record). 2, Lindsey Bellaran, Red Bank Cath., 2:12.73. 3, Kelsey Langton, Notre Dame, 2:14.09. 4, Ashlynn Fields, Mt. St. Dominic, 2:15.79. 5, Bridget Flynn, Holy Spirit, 2:15.98. 6, Kathleen McCurdy, Mt. St. Dominic, 2:18.82.

1,600: 1, Molly McNamara, Red Bank Cath., 4:44.90 (meet record). 2, Liana Marzano, Red Bank Cath., 5:01.78. 3, Kathleen McCurdy, Mt. St. Dominic, 5:04.54. 4, Ashlynn Fields, Mt. St. Dominic, 5:04.96. 5, Tess Keller, Pope John, 5:05.35. 6, Sarah Glockenmeier, Mt. St. Mary, 5:12.24.

3,200: 1, Holly Bischof, Bishop Eustace, 10:43.83 (meet record, betters 10:53.70 by Dawn Cody, Paul VI, 1982). 2, Hannah Eckstein, Red Bank Cath., 10:51.01. 3, Montana DiPietrantonio, Bishop Eustace, 11:06.83. 4, Tess Keller, Pope John, 11:10.29. 5, Erin Thompson, Imm. Heart, 11:12.62. 6, Sarah Glockenmeier, Mt. St. Mary, 11:15.29.

100 hurdles: 1, Morgan McLaughlin, Union Cath., 15.07. 2, Adrienne Williams, Notre Dame, 15.24. 3, Nadia Jarvis, Holy Spirit, 15.41. 4, Maddie Hummell, Holy Cross, 15.47. 5, Gina Carlino, Imm. Heart, 15.56. 6, Alexandria Miller, Notre Dame, 16.36.

400 hurdles: 1, Morgan McLaughlin, Union Cath., 1:03.25. 2, Meghan McMullin, Red Bank Cath., 1:03.34. 3, Pauline Dabrowski, Mon. Donovan, 1:04.58. 4, Maddie Hummell, Holy Cross, 1:05.27. 5, Kelsey Burnett, Holy Angels, 1:05.74. 6, Megan Gallagher, Pope John, 1:07.32.

High jump: 1, Alexis Harrison, Mon. Donovan, 5-4. 2, Chukwuka Ezeigbo, Notre Dame, 5-2. 3, Alexandria Miller, Notre Dame, 5-2. 4, Vanessa Romulus, Notre Dame, 5-0. 5, (tie) Jade Jefferson, Paul VI; Kelly Dunnigan, Mt. St. Dominic, 4-10.

Long jump: 1, Gina Carlino, Imm. Heart, 17-51/4. 2, Brianne Reed, Red Bank Cath., 17-13/4. 3, Amanda Fields, Holy Angels, 17-3/4. 4, Shaye Wisse, Imm. Heart, 16-7. 5, Tatiyana Sanders, Paramus Cath., 16-4. 6, Kelly Quinn, Bishop Eustace, 16-21/4.

Triple jump: 1, Adrienne Williams, Notre Dame, 38-111/2 (meet record). 2, Amanda Fields, Holy Angels, 35-10. 3, Carly Lebel, Mon. Donovan, 35-1/2. 4, Jennifer Capone, Imm. Heart, 35-0. 5, Alana Hitscherich, Pope John, 34-9. 6, Erin Scanlon, Notre Dame, 34-7.

Shot put: 1, Theresa Picciallo, Imm. Heart, 43-61/4. 2, Andrea McKenna, St. John Vianney, 38-91/4. 3, Sarah Talmadge, Mt. St. Dominic, 36-63/4. 4, Briana King, Notre Dame, 36-1. 5, Lisa Sesink, Holy Angels, 36-3/4. 6, Madison Zavoda, Pope John, 33-91/4.

Discus: 1, Theresa Picciallo, Imm. Heart, 122-5. 2, Kelsey Kohelp, Gloucester Catholic, 100-6. 3, Madison Zavoda, Pope John, 97-7. 4, Maggie Smith, Paul VI, 95-3. 5, Briana King, Notre Dame, 94-3. 6, Amber Wade, Holy Angels, 93-11.

Javelin: 1, Jaime Klein, Paramus Cath., 139-4. 2, Kelsey Reese, Paul VI, 132-4. 3, Colleen Howard, Holy Cross, 105-9. 4, Courtney Burnett, Holy Angels, 105-7. 5, Emma Perazzo, Imm. Heart, 105-2. 6, Sara Carpentieri, Holy Angels, 105-1.

Pole vault: 1, Claudia Dabrowski, Mon. Donovan, 9-0. 2, Nicole Murdoca, Mon. Donovan, 8-6. 3, Natalie Miller, Imm. Heart, 8-6. 4, Alexandra Eckert, Holy Angels, 8-0. 5, Jacqueline Ferreri, Holy Angels, 8-0. 6, Miranda Broussard, Gloucester Catholic, 8-0.

4x400 relay: 1, Pope John, 3:59.67. 2, Holy Spirit, 4:04.73. 3, Imm. Heart, 4:05.55. 4, Notre Dane, 4:06.29. 5, Holy Angels, 4:06.79. 6, Mon. Donovan, 4:07.29.

Non-Public B

At South Plainfield.

BOYS' EVENTS

Team scoring: St. Joseph-Hammonton 70, Pingry 63, St. Rose 59, Oratory Prep 50, Immaculate Conception 40, Roselle Catholic 33, Morristown-Beard 32, Mater Dei 29, Newark Academy 28, Eastern Christian 21.

200: 1, Carl Watson, St. Joseph, 22.45. 2, Zaki Williams, Mooristown-Beard, 22.87. 3, Nigel Thompson, Immaculate Conception, 23.08. 4, Robert Hugin, Pingry, 23.12. 5, Miles Pease, St. Joseph, 23.31. 6, Zach Grant, St. Joseph, 23.73.

800: 1, Colin Richmond, St. Rose, 1:57.74. 2, Mike Brennan, Oratory, 1:58.27. 3, Alex Lustig, St. Rose, 2:00.18. 4, Michael Supron, Pingry, 2:00.50. 5, Steven Fisher, Morris Catholic 2:01.23. 6, Dylan Kelly, Morris Catholic, 2:02.67.

3,200: 1, Colin Richmond, St. Rose, 9:48.55. 2, Liam Mullett, Pingry, 9:52.50. 3, Daniel Polanco, Mater Dei, 9:58.25. 4, Sean Wheat, St. Rose, 10:07.71. 5, Jeremy Braunius, Eastern Christian, 10:12.14. 6, Joey Mascolo, Oratory, 10:16.16.

110 hurdles: 1, Deron Jennings, Immaculate Conception, 15.39. 2, Robert Hugin, Pingry, 15:45. 3, Robert Thompson, St. Joseph, 16.16. 4, Jeff Maser, Morristown-Beard, 16.18. 5, David Harrison, Eastern Christian, 16.93. 6, Daniel Tartaglia, Mater Dei, 18.13.

High jump: 1, Jordan Jett, Newark Academy, 6-0. 2, Jeff Maser, Morristown-Beard, 6-0. 3, Robert Thompson, St. Joseph, 5-10. 4, Nate King, Trenton Catholic, 5-10. 5, Ryan Milanaik, Gill St. Bernard, 5-10. 6, Matthews, Harris, Gill St. Bernard, 5-6.

Long jump: 1, Jordan Jett, Newark Academy, 21-4.5. 2, Nigel Thompson, Immaculate Conception, 20-9.25. 3, John Scotto, St. Rose, 20-7.5. 4, Andrew Toung, Pingry, 20-6.25. 5, Ian Cully, St. Rose, 19-3.75. 6, Jahmal Pryce, Cardnial McCarrick, 19-3.

Shot put: 1, Chris Pace, Mater Dei, 51-1.50. 2, Marcus Laroche, Oratory, 50-6.75. 3, Alex Almeida, Roselle Catholic, 47-10. 4, Nate King, Trenton Catholic, 44-8.75. 5, Aaron Haley, Roselle Catholic, 44-3. 6, Nick DeRosa, Roselle Catholic, 43-5.

Pole vault: 1, Jon Brinkerhoff, Veritas, 13-0. 2, Josh Davidson, Eastern Christian, 12-6. 3, Ben Conrad, Pingry, 12-0. 4, Matt McMahon, Sacred Heart, 11-6. 5, William Fischer, Pingry, 11-0. 6, Andrew Fiedler, Eastern Christian, 11-0.

4x400 relay: 1, St. Joseph (Miles Pease, Ed Clopp, Zach Grant, Carl Watson), 3:29.99. 2, Pingry, 3:30.88. 3, Wildwood Catholic, 3:32.56. 4, Oratory, 3:32.90. 5, Gill St. Bernard, 3:36.76. 6, Morristown Beard, 3:37.31.

GIRLS' EVENTS

Team scoring: Gill-St. Bernard 105, Pingry 63, Our Lady of Mercy 62, Eastern Christian 39, St. Rose 31, Montclair Kimberly 29, Mater Dei 27, Kent Place 24, Trenton Catholic 22, Morristown-Beard 21, St. Joseph 20.

200: 1, Tacquaya Tobias, Our Lady of Mercy, 25.21. 2, Shannon Murphy, Gill St. Bernard, 25.64. 3, Hallie Earle, Montclair Kimberly, 25.80. 4, Mirabel Nkenke,Immaculate Conception, 25.98. 5, Sarah Bariglio, St. Joseph, 26.70. 6, Jeanine Gill, Wardlaw, 26.94.

800: 1, Kate Leib, Pingry, 2:19.75. 2, Tionna Garner, Trenton Catholic, 2:21.45. 3, Sarah Quinn, Gill St. Bernard, 2:22.39. 4, Dana Klein, Gill St. Bernard, 2;22.67. 5, Anna Butrico, Pingry, 2:22.78. 6, Katelyn Kraft, St. Rose, 2:24.40.

3,200: 1, Kate Leib, Pingry, 11:22.99. 2, Olivia Tarantino, Pingry, 11:35.17. 3, Emily Quinn, Gill St. Bernard, 11:42.85. 4, Meghan Curham, Villa Walsh, 11:52.29. 5, Caroline O'Connor,Villa Walsh, 11:58.19. 6,Caroline Willian, Newark Academy, 12:21.45.

100 hurdles: 1, Bethany Van Eck, Eastern Christian, 15.88. 2, Katy Galli, Gill St. Bernard, 16.03. 3, Abrina Hyatt, Kent, 16.62. 4, Meredith Hoffman, St. Rose, 16.65. 5, Janell Fontaine, St. Benedictine, 17.27. 6, Angel Fluet, Pingry, 17.35.

Triple jump: 1, Katy Galli, Gill St. Bernard, 35-3.2, Cassie Mireski, Gill St. Bernard, 31-1.25. 3, Bethany Van Eck, Eastern Christian, 32-0.5. 4, Tess Feury, Villa Walsh, 31-9.5. 5, Mia Hutchinson, Newark Academy, 31-8. 6, Allie Logerfo, Pingry, 31-3.75.

Discus: 1, Alexandra Donahue, St. Rose, 115-9. 2, Victoria Bernardo, Gill St. Bernard, 106-11. 3, Tatiana Johnson, Morristown-Beard, 105-5. 4, Laura Catanzaro, Mater Dei, 98-10. 5, Morgan De Marco, Eastern Christian, 89-10. 6, Ayana Kareem, Pingry, 88-2.

Javelin: 1, Karli Ernst, Our Lady of Mercy, 121-4. 2, Jessica Radich, Our Lady of Mercy, 119-3. 3, Alexandra Donahue, St. Rose, 108. 4, Victoria Bernardo, Gill St. Bernard, 100. 5, Amanda Mennen, Mater Dei, 98-9. 6, Grace McGurn, Villa Walsh, 94-10.

4x400 relay: 1, Gill St. Bernard, 4:06.83. 2, Kent Place, 4:08.55. 3, St. Joseph, 4:09.51. 4, Morristown-Beard, 4:13.80. 5, Pingry, 4:14.14. 6, Villa Walsh, 4:16.69.