Friday's Results

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Pemberton 68, Willingboro 63

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Hammonton 55, Oakcrest 39

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

St. Augustine 60, Ocean City 48

Middle Township 52, Bridgeton 44

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

St. Joseph 52, Pleasantville 35

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood 54, Sterling 52

Lindenwold 71, Gateway 47

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Paul VI 61, Seneca 32

TRI-COUNTY CONFERENCE

Clearview 39, Williamstown 38

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton 67, Wildwood 65

Pitman 93, Salem 40

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown 67, Deptford 46

NONLEAGUE

St. Anthony (N.J.) 74, Doane Academy 33

Cherry Hill East 63, Timber Creek 35

Cinnaminson 53, Northern Burlington 46

Penns Grove 58, Gloucester 21

Haddonfield 82, Overbrook (N.J.) 38

Delran 50, Camden County Tech 38

Bishop Eustace 37, Lenape 36

West Deptford 65, Haddon Heights 51

Medford Tech 69, Bordentown 40

Rancocas Valley 81, Westampton Tech 62

Moorestown Friends 44, Palmyra 25

Eastern 61, Winslow Township 35

Glassboro 78, Pennsville 52

Holy Spirit 51, Mainland 29

Schalick 84, Highland 55

Camden 56, Washington Township 53

Delsea 73, GCIT 50

Kingsway 53, Triton 26

Camden Catholic 44, Cherry Hill West 42

Absegami 61, Lower Cape May 53

Moorestown 76, Burlington Township 58

Girls' Basketball

FESTIVAL OF THE PHOENIX

Life Center 73, St. Francis (Md.) 57

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City 72, Florence 45

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Trenton Catholic 64, Pennsauken 32

Moorestown 39, Burlington Township 37

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Bordentown 57, Medford Tech 10

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Holy Spirit 49, Mainland 39

Millville 80, Vineland 57

Hammonton 27, Oakcrest 25

Atlantic City 41, Egg Harbor Township 19

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Cedar Creek 62, Buena 23

Middle Township 59, Bridgeton 25

COLONIAL CONFERENCE

Audubon 45, Paulsboro 40

Gateway 34, Lindenwold 33

Sterling 47, Collingswood 16

Haddon Township 49, Woodbury 24

Haddonfield 59, Overbrook (N.J.) 32

TRI-COUNTY CONFERENCE

Deptford 41, Woodstown 25

Gloucester Catholic 79, Cumberland 18

GCIT 51, Delsea 39

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem 33, Pitman 30

Wildwood 45, Clayton 33

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Kingsway 58, Triton 32

Williamstown 52, Clearview 41

NONLEAGUE

St. Joseph 74, Pleasantville 27

Pennsauken Tech 36, LEAP Academy 24

Camden Catholic 47, Cherry Hill West 13

Moorestown Friends 41, Palmyra 38

Shawnee 61, Cherokee 35

Wash Township 82, Woodrow Wilson 69

Pennsville 46, Glassboro 36

Highland 46, Schalick 24

Ocean City 41, Our Lady of Mercy 13

Holy Cross 66, Maple Shade 20

Seneca 51, Paul VI 45

Delran 28, Westampton Tech 21

Lenape 58, Bishop Eustace 20

Timber Creek 65, Cherry Hill East 46

Boys' Swimming

Cherry Hill East 110, Washington Township 60

Girls' Swimming

Cherry Hill East 92, Cherokee 78

Boys' Basketball Boxes

Burlington Patriot

Pemberton 12 21 19 16 - 68

Willingboro 14 16 13 20 - 63

P: Shaun Brooks 10, Dennis Clark 7, I'Javion Ivory 11, Tyrae Johnson 2, Tyler Meshea 6, Jaquan Pitts 23, Hashim Russell 3, Antoine Wilson 6.

W: Thomas Farrior 17, Jeff Haddock 3, Antonio Parnell 5, Awwal Reid 11, Terique Robinson 10, Carey Saturne 7, Joey Taylor 8, Franklin Tyler 2.

Cape-Atlantic American

Hammonton 15 11 14 15 - 55

Oakcrest 12 2 10 15 - 39

H: Ryan Forry 5, Justin Harris 16, Trey Huey 13, Peyton Mortellite 9, Kevin Rivera 10, Justin Rodriguez 2.

O: Jordan Brooks 10, Vernon Burch 2, Gabe Castillo 5, Jason Cervi 4, Ladarrell Dixon 13, Lashawn Elliott 3, Thomas Matthews 2.

Cape-Atlantic National

St. Augustine 11 11 17 21 - 60

Ocean City 6 11 16 15 - 48

SA: Nate Aldrich 3, Kevin Kennedy 1, Adam Kennedy 5, Justyn Mutts 8, Sa'eed Nelson 10, Jake O'Neill 2, Nate Segal 7, Brian Seward 9, Mike Vasturia 15.

OC: Zach Altieri 2, Griffin Grimes 12, Kieran Kelleher 6, Conner Laverty 2, Pat Martin 2, Justin Ruggia 15, Jeremy Sullivan 9.

Cape-Atlantic United

St. Joseph 9 16 13 14 - 52

Pleasantville 11 9 3 12 - 35

SJ: Laquay Brown 8, B.J. Mitchell 20, Ricardo Quiringdongo 2, Charlie Riccardi 16, Val Vadino 6.

P: Kenny Allen 3, Marquel Bridgers 3, Ayshion Centeno 2, Jovan Luna 2, Sineltum McNeil 4, Lou Savage 12, Omar Wallace 1.

Colonial Conference

Collingswood 11 9 12 22 - 54

Sterling 13 13 10 16 - 52

C: Steve Copeland 4, Destin 6, Ibrahim Kargbo 3, Tyree Mann-Barnes 25, Allen Valentine 6, Jordan Wallace 10.

S: Kevin Gilligan 5, Jelani James 6, Marvin Jones 6, Jarod Mullica 23, Tommy Sheehan 1, Ryan Smith 4, Devon Tuten 7.

Lindenwold 18 25 6 22 - 71

Gateway 15 9 12 11 - 47

L: Rakim Bryant 9, Dejon Carroway 2, Myles Council 12, Bryce Hill 6, James Hines 8 , Eric Hughes 12, Malik Muldrow 7, Kahleel Pettey 1, Ernest Schuler 11.

G: Abdullah Al-Habshi 3, RJ Blanton 2, Tyree Clark 2, Spencer Fallon 2, Justin Fredhoff 6, Dan Kline 3, Joel Melendez 2, Ryan Sole 4, Dan Teschko 23.

Olympic National

Paul VI 20 15 17 9 - 61

Seneca 3 7 15 7 - 32

PV: Alex Danko 11, Jair Green 11, Hannas 4, Lonnie Moore 5, DeVhante Mosley 2, Matt Risse 13, Ivan Robinson 13, Rosbin 2.

S: Jake Ferrell 2, Carter Gimbel 6, Nashir Hollingshead 7, Jake Limpert 6, Liam O'Connor 3, John Rebori 2, Alex Weightman 6.

Tri-County Conference

Clearview 4 5 12 18 - 39

Williamstown 8 14 1 15 - 38

C: Dan Brown 13, Mike Heim 2, Anthony Martin 8, Sterling Sheffield 8, Mark Wilhelm 8.

W: T.J. Booth 10, Dylan Convery 8, Kendall Fearn 3, On-nir Kendall 12, Marques Little 1, Lamar Parker 4.

Tri-County Classic

Wildwood 12 21 14 18 - 65

Clayton 12 18 17 20 - 67

W: Jahnire Coleman 19, Dave Flanders 5, Tyler Gentek 1, Gerald Gibbs 18, Mikal Poteat 6, Jose Valentin 16.

C: Sean Barnett 6, Juwan Carr 5, David Chambers 3, Kevin Fields 4, Khyri Hill 11, John McTague 3, Darius Phillips 2, Elijah Rehm 12, Donovan Simon 9, Blaise Smith 2, Torell Willis 10.

Salem 5 10 9 16 - 40

Pitman 24 30 26 13 - 93

S: Miguel Alicea 2, Dillan Emel 1, Antwan Furbush 4, Teron Nance 4, R. Roots 13, M. Ross 6, T Spence 2, Tahir White 8.

P: Jay Amwake 2, Kyle Collinsworth 3, Tim Delaney 18, Darnell Foreman 20, Michael Gibson 8, Andrew Sawyer 5, Matt Spicer 14, Eric Stafford 15, Tyler Wisniewski 8.

Tri-County Conference Diamond

Deptford 11 9 14 12 - 46

Woodstown 16 21 23 7 - 67

D: Glenn Abbott 10, Blackwell 5, Zack Chapman 13, Cheyenne Clark 4, Richie Cormaney 7, Zack Jankaukus 4, Vereen 3.

W: Nick Battle 10, Jayson Hankins 32, Francis Mulligan 6, Samuel Nowicki 5, Trevor Rosenbaum 5, Semaj Thomas 5, Tariq Thomas 2.

Nonleague

St. Anthony (N.J.) 17 19 16 22 - 74

Doane Academy 8 10 4 11 - 33

SA(: Tarique Baker 3, Mohamed Bendary 1, Eddie Domin Guez 2, Edris Joyner 6, Marcus McDuffie 13, Shaquille McFarlan 9, Teddy Mosley 17, Jimmy Panzini 2, Tarin Smith 11, Tauren Thompson 10.

DA: Marcos Baez 8, Matt Czyzewski 5, Chase Lane 3, Chris Scott 7, Jeffrey Sterling 10.

Northern Burlington 2 10 19 15 - 46

Cinnaminson 10 11 16 16 - 53

NB: Parker Dortch 7, Lawrence Garner 11, Mark Granberry 2, Kendal Little 2, Jonathan Martinez 6, Marhshe Terry 15, Cameron Tucker 3.

C: Will Cabbler 15, Matthew Gono 4, Jack Hart 4, Brad Hawthorne 7, Ryan Manratty 4, Jackson Merget 9, Rich Rickus 3, Mark Staudenmayer 7.

Penns Grove 18 14 12 14 - 58

Gloucester 2 10 1 8 - 21

PG: Jermaine Carter 13, Davon Davis 4, Kyle Goodson 7, Allen Killiebrew 1, Avery Killiebrew 1, Tristin Lloyd 13, Eli Richardson 7, Kylee Ridgeway 3, Steven Sanchez 2, Dahkim Seals 3, Laqwin Stewart 2, Mark Wilson 2.

G: Roy Bond 2, Tony Bultron 2, Andrew Burkhart 1, Vinny DiGiacomo 5, Mark Seibert 4, Trey Thompson 4, Chris Wamsley 3.

Highland 11 12 21 11 - 55

Schalick 26 22 24 12 - 84

H: Dominic B 6, NaQuan Council 12, Jerome Furlow 6, Tliee Gbesi 5, Akoni Henley 8, Marcus Jones 15, Thomas Lawus 3.

S: Melvin Allen 25, Constantino B. 2, Rashaan Holloway 16, Mike Holloway 17, Tyler Lunsford 5, Will Murphy 3, DeAndre Solomon 16.

Moorestown 16 20 20 20 - 76

Burlington Township 13 12 7 26 - 58

M: Ellis 6, Francisco 15, Yusuf Green 17, Chris Li 3, Seth West 35.

BT: Kenny Davis 22, Dominique Joseph 4, Daniel Joseph 8, Shelby Parris 11, Ian Taylor 11, Jordan Wilson 2.

Haddonfield 23 21 21 17 - 82

Overbrook (N.J.) 5 12 10 11 - 38

H: Bond 11, N Depersia 13, R DePersia 19, Fell 1, Kadar 10, Klavis 6, Leverick 1, Robinson 14, Smarh 2, Stavetski 5.

O(: Mike Black 2, Justin Hagge 2, Malik Hickson 16, Khalil Keaton 3, Jordan Lowber 2, Bill Miller 3, Joel Minch 3, Dallas Mullin 2, Ali Shoultz 6.

Holy Spirit 9 17 15 10 - 51

Mainland 0 11 8 10 - 29

HS: CJ Barnes 5, Collier 6, Leon Daniels 12, Jones 2, Marczyk 4, John Middleton 11, Junior Saintel 4, Sommers 2, Jordan Taylor 5.

M: Drew Dalzell 6, Sam Jackson 2, Darius Jerkins 10, Ben Kleva 2, Matthew McLaughlin 1, Ken Randall 2, Drew Riska 6.

Camden County Tech 8 11 12 7 - 38

Delran 12 12 13 13 - 50

CCT: Beckwith 8, Browne 3, Carson 1, Gibson 12, King 3, Trowery 3, Watson 3, Young 5.

D: Devante 2, Hunt 21, Robinson 1, Romero 16, Strauss 8, Zataveski 2.

Kingsway 19 8 18 8 - 53

Triton 9 2 7 8 - 26

T: Darren Aupperle 4, Aaron Bailey 2, Nick Consolo 2, Frank Ipri 4, Ed Lott 9, Dan Venella 2, Mike Wright 3.

Bishop Eustace 17 8 6 6 - 37

Lenape 2 12 7 15 - 36

BE: Brandon Cazan 9, Mike Cohen 3, Flo DaSilva 17, Conor McLaughlin 2, Max Raiken 4, Isiaha Wingfield 2.

L: Cameron Campbell 5, Kelsey Gray 2, Caleb Kupa 2, Michael Martin 2, Cole Moody 8, John Morgan 3, Matt Popso 2, Jordan Russell 6, Jesse Spitznas 6.

GCIT 7 14 14 15 - 50

Delsea 26 12 17 18 - 73

D: Kris Anderson 11, Keith Braxton 14, Will Conrey 2, Kwane Morton 26, Kaleb Morton 12, Ronnie Russell 8.

Eastern 15 19 15 12 - 61

Winslow Township 13 4 13 5 - 35

E: Barr 12, Edwards 1, Fendrick 2, Flacco 2, Matt Klinewski 27, Sanders 8, Scalindeo 9.

WT: Masner Beauplan 13, Elijah Campbell 3, Michael Cubbage 8, Devon Jones 2, Kenton Munn 3, Devon Robinson 4.

Palmyra 2 8 2 13 - 25

Moorestown Friends 10 7 15 12 - 44

P: Brett 2, Kennedy 5, Percel 6, Shehee 2, Smyth 2, Torres 3, Whitfield-Gaines 5.

MF: Joe Beideman 9, C.J Eni 6, Jordan Ernest 4, Tommy Martin 3, John Nutaitis 3, Dhalil Sadiq 11, Jordan White 5, Pierce Williams 3.

Absegami 19 8 10 24 - 61

Lower Cape May 15 12 13 13 - 53

A: Abdullah Anderson 23, Justin Borders 3, Robert Dow 2, Steven Ferebee 7, Matt Fetske 3, Vinny Nelson 15, Manny Ruiz 3, Janir Vega 5.

LCM: Kevin Bryson 9, Dom Catanosa 5, Kyle Hood 7, Miles Kline 9, Shane Szubski 23.

Rancocas Valley 17 30 17 17 - 81

Westampton Tech 20 19 11 12 - 62

RV: Vince Anfield 14, Niall Carpenter 11, Bryce Chapman 5, Nick Davidson 26, Darius Dooley 5, Keyon Dukes 3, Jalen Freeman 5, Adam Perry 9.

WT: Lawrence Anderson 5, Clinton Asalu 6, Malik Davis 11, Seven Flagg-Briggs 4, Lamar Morgan 26, George Parrish 4, Vladmir Sanon 4, Kasun Thompson 6.

Haddon Heights 10 14 16 11 - 51

West Deptford 20 12 18 15 - 65

HH: Tre Broadway 10, Lucian Brownlee 15, Pat Cobb 4, Kwame Dokes 6, Bilal Qadar 10, Robert Tindley 6.

WD: Gardner 12, Hansen 24, Harcum 10, Leonhardt 8, Mckeown 1, Owens 4, Worthy 6.

Timber Creek 6 6 8 15 - 35

Cherry Hill East 12 24 15 12 - 63

TC: Randy Bell 5, Coleman Cosby 2, Justice Davila 11, Will Martin 3, Donald Thomas 2, Keith Washington 12.

CHE: Ronnie Barnes 4, Mike Cerota 2, Phil Cunha 17, Timmy Perry 5, Jake Silpe 22, Tommy Smerciak 2, Austin Wetzler 11.

Pennsville 10 9 20 13 - 52

Glassboro 20 21 18 19 - 78

P: Jeremy Boucher 7, Marcus Denson 1, David Nichols 4, Colin Rieger 23, Robbie Saulin 17.

G: Amir Corsey 2, Andrew Fisher 12, Enis Hutchinson 6, Acosta Kittles 5, Deonte Rowland 4, Jason Shivers 7, Sam Smith 22, David Still 2, Christian Thompson 1, Jason Torres 2, Jared Victor 15.

Girls' Basketball Boxes

Festival of the Phoenix

St. Francis (Md.) 16 15 16 10 - 57

Life Center 14 22 16 21 - 73

SF(: Alexander 12, Bell 6, Coleman 18, Lewis 10, Smith 11.

LC: Honesty Grayson 7, Ashley Jeune 9, Aliyah Jeune 25, Nicole Parriski 4, Grace Simmons 6, Isis Young 22.

Burlington Freedom

Burlington City 16 18 18 20 - 72

Florence 4 2 20 19 - 45

Burlington Liberty

Trenton Catholic 21 19 13 11 - 64

Pennsauken 6 7 9 10 - 32

TC: Blue 6, Brown 2, Garner 17, Ingram 13, Jackson 3, King 2, Lewis 12, Pitchett 2, Ross 2, Sexton 5.

P: Destiny Campbell-Scott 11, Aleyah Dupree 3, Alyssa Frisby 6, Briana Roberts 11, Tenille Stewart 1.

Burlington Township 8 10 10 9 - 37

Moorestown 7 11 12 9 - 39

BT: Katie Coombs 1, Carin Essex-Arline 29, Darian Francisco 1, Shavonne Hubbard 3, Tamecia Ransom 1, D'Yana Wilcox 2.

M: Frankie Angeleri 4, Miranda Chrone 11, Emily Filoon 9, Tristan McGinley 7, Anahita Sabet-Payman 8.

Cape-Atlantic American

Atlantic City 8 9 9 15 - 41

Egg Harbor Township 5 8 5 1 - 19

AC: Harris 23, Hathaway 4, Shea 2, Wright 12.

EHT: Baker 7, Brinks 1, Gjyleri 2, Henry 2, Mahana 7.

Oakcrest 11 2 9 3 - 25

Hammonton 7 6 8 6 - 27

O: Aires 4, Foster 14, Liese 5, Nguyen 2.

H: Ellington 6, Farry 7, Martellile 9, McLaughlin 1, Webster 4.

Mainland 3 8 13 15 - 39

Holy Spirit 12 5 18 14 - 49

M: Dalessio 6, Liandis 4, Malcom 6, Scandin 2, Scannell 10, Stafford 11.

HS: Summer Crilley 20, Gaugher 6, Long 5, Reale 3, Shields 3, Wilson 12.

Cape-Atlantic National

Buena 3 2 8 10 - 23

Cedar Creek 23 12 12 15 - 62

B: Battelina 3, Brown 5, Alaina Seyer 15.

CC: Blackwell 8, Jahneice Jaffe 11, Reeves 2, Monique Stefanski 2, Mercina Stefanski 16, Morgan Stefanski 5, Mikila Stefanski 9, Tanko 1, Thomas 8.

Bridgeton 8 4 6 7 - 25

Middle Township 15 18 16 10 - 59

B: Deja Mosley 6, Sadaiah Robbins 4, Jadesia Stafford 2, Symone Sweazie 5, Destiny Thompson 8.

MT: Lauryn Fields 20, Charlie Hengstler 4, Allison Hunter 4, Lauren Legler 10, Holly McKaig 8, Julianna Riggitano 2, Bridget Ruskey 6, Erin Ruskey 2, Oliva Salvo 3.

Colonial Conference

Gateway 16 6 8 4 - 34

Lindenwold 11 8 9 5 - 33

G: Miranda Braun 1, Brianna Gismondi 2, Mikaela Lightcap 11, Katie Moniz 2, Antonia Pote 8, MacKell Schultes 10.

L: Iasha Beeks 1, MacKenzie Garlock 2, Anndrea Lloyd 20, Tyanna Moore 2, Shole Karimu Onissema 1, Kendra Smith 7.

Overbrook (N.J.) 9 9 8 6 - 32

Haddonfield 11 22 9 17 - 59

O(: Joann Bodanza 10, Jahkira Legoskey 2, Shainazia Peterson 9, Imani Peterson 4, Maria Stanton 2, Taylor Vanore 5.

H: Briana Gess 9, Juliana Kadar 4, Shannon Murphy 2, Hayley Raymond 11, Taylor Sehdev 16, Arpie Senopoulos 11, Meghan Smart 6.

Collingswood 2 5 2 7 - 16

Sterling 13 12 13 9 - 47

C: Glaze 5, Hatzell 3, S LaMania 2, K LaMania 2, McConnell 4.

S: Dominique Budd 9, Brennah Lambert 3, Ke'alohi Naone-Carrter 3, Leilani Naone-Carter 14, Shannell Robinson 8, Alex Savage 1, Jenna Scully 2, Latasha Sparrow 1, Jordan Wallace 6.

Paulsboro 6 12 9 13 - 40

Audubon 5 17 0 23 - 45

P: Burgess 12, Mckeithen 7, Scruggs 4, Thomas 8, Williams 6, Witcher 3.

A: Molly Furling 7, Kim Hill 7, Erica Lord 1, Maddie Lord 8, Val Pineiro 19, Makenzi Reilly 3.

Woodbury 0 4 6 14 - 24

Haddon Township 12 12 12 13 - 49

W: Zeaenna Bracket 10, Taylor Braham 5, Angela Hayes 5, Daria Holmes 2, Chanel Martuh 1, Maddie Stebich 1.

HT: Katie Burns 12, Alasha Carr 9, Sarah Getzinger 6, Morgan Lenahan 6, Bella Preziosi 12, Erin Rust 2, Cara Shuttleworth 2.

Tri-County Conference

Delsea 12 2 17 8 - 39

GCIT 8 9 17 17 - 51

D: Asya Alba 7, Kat Christina 2, Autumn Ingram 3, Shelby McCarty 10, Jess Monteleone 13, Hannah Seabert 4.

G: Tori Aversa 7, Brandi Chester 10, Taylor Favinger 16, Ashley McGinn 15, Kathleen Parker 1, Brooke Pietrak 2.

Woodstown 8 4 12 1 - 25

Deptford 10 9 11 11 - 41

W: Booker 1, Caldwell 3, Mayers 12, Moulden 4, Sottile 1, West 4.

D: Naonna Brown 11, Carmeecia Bryant 1, Immani Bussie 8, Cheyenne Clark 16, Destini Curry 1, Ayranna Steele 4.

Tri-County Classic

Pitman 0 13 9 8 - 30

Salem 9 11 4 9 - 33

P: Olivia Amwake 2, Annie Beato 12, Anna Hopkins 2, Beth Patrick 8, Stephanie Polo 4, Julia Sanders 2.

S: Eh'Zhane Bell 1, Azure Brittingham 2, Kayla Chapman 4, Montika Marts 5, Chelsea Parris 2, Kayla Robinson 15, Gayle Sanders 2, Tiasia Tatem 2.

Clayton 8 16 2 7 - 33

Wildwood 10 14 7 14 - 45

C: Catherine Copeland 14, Ceciley Joynes 2, Ally Moore 5, Kamonah Praul 2, Jada Simon 10.

W: Jillian Freeman 4, Jess Freeman 15, Mackenzie Hubers 7, McCracken 2, Leishly Reyes 17.

Tri-County Royal

Williamstown 12 13 17 10 - 52

Clearview 11 13 9 8 - 41

W: Taylor Abbott 3, Amber Anderson 7, Taylor Bynoe 23, Cianni Carter 7, Julia Dixon 12.

C: Jordan Harbaugh 5, Liz Kramer 14, Alexa Plitt 14, Kori Warren 6, Megan Young 2.

Triton 11 3 10 8 - 32

Kingsway 15 17 17 9 - 58

K: Allie Gallagher 9, Maddie Hahn 3, Zoe Hahn 19, Renee Hersperger 2, Tiana Morgan 13, Kristen O'Donnell 4, Rachel Rivell 8.

Nonleague

Lenape 11 18 17 12 - 58

Bishop Eustace 2 3 8 7 - 20

L: Rena Carabases 2, Alicia Hampton 4, Taylour Jones 10, Mackenzie McErlean 9, Amanda McGrogan 6, Alexis Sears 15, Alex Seedes 7, Maddie Sims 5.

BE: Natalie Alleva 8, Darby O'Kane 2, Elizabeth Radley 5, Alexis Santarelli 2, Colleen Schmidt 3.

Cherry Hill East 15 15 8 8 - 46

Timber Creek 15 20 10 20 - 65

CHE: Boardman 1, Godwin 14, Present 10, Rosen-Swell 3, Schlessel 5, Villegas 14.

TC: Joie Brittingham 20, Kirsten Flournoy 4, Celina Foxworth 2, Desiree Furbert 1, Brittany Martin 21, Summer Pierce 6, Amanda Riiff 11.

Cherokee 10 8 8 9 - 35

Shawnee 19 11 12 19 - 61

C: Sammy Debicki 5, Cailey Gibson 3, Allison Horberger 3, Shaye McGoey 6, Leah Reistle 4, Isabella Therien 8.

S: Olivia Askin 23, Jennifer Byrne 6, Karissa Mansure 3, Taylor Ryan 2, Nikola Williams 23.

Westampton Tech 2 2 5 12 - 21

Delran 6 7 5 10 - 28

WT: Bailey 1, Herrington 6, Lewis 4, Roman 5, Thorpe 1, Tunstall 4.

D: Nicole Bayer 6, Brenna Cloud 13, Courtney Fitzpatrick 3, Kate Hancock 3, Brianna Taylor 3.

Seneca 14 12 12 13 - 51

Paul VI 14 4 10 17 - 45

S: Sam Andrews 8, Lauren Bogardus 2, Rachel Jankowski 1, Emily Metzger 2, Maddy Schulte 7, Erica Snow 27, Doni Tejada 4.

PV: Emahni Laws 4, Kristen McShane 5, Maria Owsiak 8, Simone Small 12, Aliyah Stephens 6, Kiana Ye 10.

Schalick 1 7 10 6 - 24

Highland 8 9 17 12 - 46

H: K'yana Brown 12, Devon Graf 10, Tamija Harrison 6, Nina Hicks 2, Jasmine Miranda 6, Morgan Reid 6, Tyler Stokes 4.

Cherry Hill West 2 4 2 5 - 13

Camden Catholic 13 13 9 12 - 47

CHW: Chelsea Holliday 2, Jess Iannetta 1, Anne Mullarkey 5, Sasha Williams 4, Kendal Williams 1.

CC: Julia Braungart 13, Erin Campbell 3, Olivia Crenny 6, Gabby Curry 2, Cara Hardy 6, Michelle Obasi 7, Tara Racobaldo 1, Sierra Taylor 7, Tialah Thorton 2.

Maple Shade 5 1 4 10 - 20

Holy Cross 24 17 13 12 - 66

MS: Erin Haddon 1, Michelle Lubin 8, Esporanza Pickering 3, Jeri Thomspon 2, MaryKate Wilson 6.

HC: Alliya Butts 13, Bridget Fynan 3, Katie Gurba 2, Alex Hickey 2, Megan Katzmar 4, Mary Kiefner 5, MacKenzie Moran 8, Morgan Morrocco 8, Cassandra Skelton 6, Juliette Stockton 10, Jenna Turner 5.

Pennsauken Tech 6 11 13 6 - 36

LEAP Academy Charter 4 4 8 8 - 24

PT: Amber Brown 2, Xiomara Colon 5, Mariah Lazusky 12, Georgiann Randall 17.

LAC: Briah Carr 15, Janie Jones-Waddell 2, Tiana Maynard 3, Thalia Ramos 2, Jordayn Wilburn 2.

Glassboro 7 11 7 11 - 36

Pennsville 9 19 6 12 - 46

P: Jordan Beals 10, Logan Beals 2, Lindsy Black 8, Laura Esham 2, Sydney Hackett 4, Kendall Hampton 6, Alyssa Whipkey 13.

Pleasantville 6 7 5 9 - 27

St. Joseph 21 23 14 16 - 74

P: Maya Alston 18, Figeroa 2, Z. Lewis 3, Octavius 4.

SJ: Phoebe Carano 7, Danna Direnzo 12, Gabby Dudo 10, Lucia Dudo 8, Alyssa Fabrizio 3, Alexis Hoerter 6, Crissy Kozachyn 4, Shannon Metzler 12, Sammy Wetzel 12.

Palmyra 11 9 14 4 - 38

Moorestown Friends 8 12 8 13 - 41

P: Mariah Best 17, Sierra Forman 7, Ally Gross 4, Damaris King 10.

MF: Camille Aguilar 1, Sarah Applegate 15, Jasmine Brown 4, Sarah Henig 3, Emily McKeown 10, Katrina Savon 1, Alaina Shivers 3, Noell Smith 4.

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Gloucester at Cumberland, 11 a.m.

GCIT at West Deptford, noon

Pilgrim Christian at Absegami, 1

Woodrow Wilson at Lindenwold, 1

Morrisville at Doane Academy, 1:30

Clearview at Woodbury, 1:30

Buena at Vineland, 1:30

Hun School at Trenton Catholic, 4

JIMMY V SHOWCASE

Archbishop Wood at Schalick

Delsea vs. Washington Township at Schalick, 10 a.m.

Haddon Heights vs. Woodstown at Schalick, 11:30 a.m.

Medford Tech vs. Camden at Schalick, 1

Paulsboro vs. Gloucester Catholic at Schalick, 2:30

Haddonfield vs. Rancocas Valley at Schalick, 4 Kingsway at Schalick, 5:30

Paul VI vs. Archbishop Wood at Schalick, 7

OCEAN CITY PBA TIPOFF WEEKEND

Pleasantville vs. Holy Spirit at Ocean City, 3:30 St. Augustine vs. Pemberton at Ocean City, 5:15

Atlantic City vs. Wildwood Catholic at Ocean City, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Palmyra at Riverside, noon

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester at Glassboro, 12:30

NONLEAGUE

Schalick at Camden Academy Charter, 10:30 a.m.

Overbrook (N.J.) at Camden County Tech, 11 a.m.

Atlantic County Tech at Kingsway, 11:30 a.m.

LEAP Academy Charter at Deptford, 11:30 a.m.

Haddonfield at Florence, 11:30 a.m.

Buena at Vineland, noon

Camden at Woodbury, noon

FESTIVAL OF THE PHOENIX

Life Center vs. Imhotep Charter at Newark, N.J.

OCEAN CITY PBA TIPOFF WEEKEND

St. Joseph vs. Shawnee at Ocean City, 1:45

Millville vs. Middle Township at Ocean City, 1:45

SCHALICK TOURNAMENT

Washington Township vs. Delsea at Schalick, 10 a.m.