Friday's Results

Boys' Basketball

ATKINSON TOURNAMENT

Winslow Township 66, Deptford 40

AUDUBON TOURNAMENT

Moorestown Friends 36, Gloucester 28

Audubon 46, Holy Cross 43

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Wildwood Catholic 49, Woodbury 37

BOARDWALK CLASSIC

ERNIE TROIANO BRACKET

Monsignor Farrell (N.Y.) 55, Absegami 54 (OT)

BOARDWALK CLASSIC

GEORGE BETZ BRACKET

Cedar Creek 62, Wilmington Christian 49

Cherokee 50, Passaic Valley 34

BOARDWALK CLASSIC

JAY CRAVEN BRACKET

Pleasantville 77, Atlantic Tech 39

Conrad School of the Sciences (Del.) 42, Lower Cape May 39

BUTCH MCLEAN

MEMORIAL TOURNAMENT

Burlington Township 63, Triton 38

Haddon Heights 70, GAMP 36

CHERRY HILL EAST TOURNAMENT

Williamstown 85, Highland 82

Cherry Hill East 58, Camden 51

CLAYTON TOURNAMENT

Clayton 87, Vineland Prep 56

COLLINGSWOOD

HOLIDAY TOURNAMENT

Collingswood 68, GCIT 40

CUMBERLAND COUNTY TOURNAMENT Vineland 77, Cumberland 45

DELRAN TOURNAMENT

Doane Academy 65, Northern Burlington 52

Delran 53, Pennsauken Tech 50

Moorestown 65, Florence 32

EAGLE HOLIDAY CLASSIC

Pennsville 64, Cumberland Christian 26

KSA TOURNAMENT

Bishop Eustace 70, North Marion (Fla.) 46

Shawnee 58, Satellite (Fla.) 46

LENAPE HOLIDAY SHOWCASE

Willingboro 58, Sterling 55

Archbishop Ryan 53, Lenape 46

Haddonfield 74, Delsea 60

Malvern Prep 75, Seneca 46

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Nottingham 64, Palmyra 52

Hamilton West 51, Bordentown 36

OVER THE RIVER TOURNAMENT

South Hunterdon 78, Riverside 62

PAUL VI TOURNAMENT

Eastern 78, West Windsor-Plainsboro North 43

PITMAN CLASSIC

Glassboro 65, Overbrook 60

Pitman 85, Kingsway 52

SCORE AT THE SHORE

Oakcrest 63, Pinelands 56

Pemberton 66, Hammonton 41

ST. AUGUSTINE CLASSIC

Holy Spirit 71, Bonner-Prendergast 37

LaSalle 54, Camden Catholic 45

St. Augustine 68, Father Judge 55

STAPLETOWN HOLIDAY CLASSIC

Piscataway 64, Medford Tech 63 (2 OT)

TRENTON CATHOLIC TOURNAMENT

Rancocas Valley 71, Princeton Day 47

Trenton Catholic 82, Pennsbury 72

WEST DEPTFORD

COACHES VS. CANCER

West Windsor-Plainsboro South 64, Gloucester Catholic 60

West Deptford 86, Woodrow Wilson 67

WOODSTOWN

WOLVERINE TOURNAMENT

Haddon Township 68, Pennsauken 63

Clearview 60, Woodstown 58 (2 OT)

NONLEAGUE

Portsmouth (Ohio) 55, Cinnaminson 34

Girls' Basketball

ANGELA ANDERSON CLASSIC

Highland 39, Egg Harbor Township 32

Clayton 43, Pennsauken Tech 22

ATKINSON TOURNAMENT

Timber Creek 62, Glassboro 12

Kingsway 51, Paulsboro 35

AUDUBON TOURNAMENT

Gloucester 56, Cinnaminson 41

Holy Cross 49, Audubon 43 (OT)

BOARDWALK FRANK MCALARNEN

Radnor 52, Delsea 24

Germantown Friends 35, Cape May Tech 23

BOARDWALK RAY MARTIN

Ocean City 35, Wilmington Christian (Del.) 9

BOARDWALK TARBOTTON BRACKET

Middle Township 51, Notre Dame (N.J.) 38

Shawnee 76, Springfield (D) 34

BURLINGTON TWP. TOURNAMENT

Ewing 65, Burlington City 64

Burlington Township 44, Florence 34

CAROL STUTZER-HARRIS TOURN.

Deptford 49, Pemberton 41

Pennsauken 35, Collingswood 32

Paul VI 57, Triton 22

Haddon Township 45, Eastern 37

Sterling 53, Bishop Eustace 39

CHERRY HILL EAST COUGAR CLASSIC

West Deptford 58, Camden 37

Gloucester Catholic 61, Cherry Hill East 37

HADDONFIELD TOURNAMENT

Haddonfield 53, Our Lady of Mercy 8

Delran 32, Newark Tech 31

LADY LIONS TOURNAMENT

Rancocas Valley 57, Curtis Island (N.Y.) 44

LENAPE GIRLS HOLIDAY SHOWCASE

Seneca 65, Williamstown 60

Lenape 73, Clearview 29

MAPLE SHADE TOURNAMENT

GCIT 47, Maple Shade 20

Woodbury 39, Buena 22

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Mainland 47, Hamilton West 36

Bordentown 36, Nottingham 12

NATIONAL TITLE IX CLASSIC

Life Center 59, Woodrow Wilson (D.C.) 50

PENNSVILLE TOURNAMENT

Schalick 50, Cumberland Christian 19

Pennsville 35, Gateway 16

PITMAN CLASSIC

Overbrook (N.J.) 48, Moorestown Friends 26

Palmyra 39, Pitman 30

RIVERSIDE TOURNAMENT

Haddon Heights 67, Salem 63 (OT)

VINELAND TOURNAMENT

Vineland 56, Cumberland 44

Boys' Basketball Boxes

Atkinson Tournament

Winslow Township 15 15 18 18 - 66

Deptford 10 13 4 13 - 40

WT: Leon Alexander 2, Masner Beauplan 29, Elijah Campbell 3, Michael Cubbage 10, Nasir Fields 4, Jaquan Hawkins 4, Olicee Jones 2, Kenton Munn 3, Devon Robinson 9.

D: Glenn Abbott 6, Richie Cormaney 7, Hackley 8, Zack Jankaukus 5, Lewis 4, Mooring 2, Whittaker 6.

Audubon Tournament

Gloucester 2 4 10 12 - 28

Moorestown Friends 3 4 13 16 - 36

G: Roy Bond 1, Andrew Boulden 6, Tony Bultron 5, Vinny DiGiacomo 2, Trey Thompson 6, Chris Wamsley 8.

MF: Joe Beideman 9, Tommy Martin 3, John Nutaitis 6, Dhalil Sadiq 13, Pierce Williams 5.

Holy Cross 8 17 8 10 - 43

Audubon 14 15 6 11 - 46

A: Brian Furlong 12, Nick May 1, Shawn McKee 2, Rob Mecca 4, Eric Schorr 2, Dillon Tassi 19, Zack Thomas 6.

Boardwalk Showcase

Wildwood Catholic 10 11 8 20 - 49

Woodbury 1 3 16 17 - 37

WC: George Cook 3, Clint Freeman 6, Ed McWade 16, Kevin McWade 2, Garrett Moretti 3, Jordan Robertson 19.

W: Jalen Bundy 6, Jeray Demby 9, Ronald Gaskins 7, Elijah Grant 8, Will Harris 2, CJ Rochester 1, Trey Wilson 4.

Ernie Troiano Bracket

Msgr Farrell (N.Y.) 8 13 12 16 6 - 55

Absegami 13 15 4 17 5 - 54

MF(: Timmy Bradley 14, Nicholas Corbett 4, Joseph Crowley 2, Brandon Leonard 18, Kevin McEvoy 9, Brian O'Sullivan 6, Joseph Zieris 2.

A: Abdullah Anderson 18, Justin Borders 7, Steven Ferebee 8, Cameron Johnson 2, Vinny Nelson 6, Manny Ruiz 9, Janir Vega 4.

George Betz Bracket

Wilmington Christian 2 20 13 14 - 49

Cedar Creek 18 10 16 18 - 62

WC: Michael Ashby 2, Dominick Baffone 6, John Chambers 2, Austin Harris 12, Shayron Jenkins 10, Alexander Sipala 7, Jocob Sipala 10.

CC: Jalil Burrell 8, Lavelle Davis 2, Joshua Duverglas 10, Michael Gaines 12, Jake Knight 17, Jon Newman 11, Louis Pitale 2.

Passaic Valley 7 8 12 7 - 34

Cherokee 10 14 14 12 - 50

PV: Mike Cirrincione 2, Dan Cirrincione 4, Zach Mazalewski 5, Stefan Minic 10, Shawn Ulrich 2, Jihad Wright 11.

C: Kevin Brown 2, Shane Douglas 21, Ben Handel 5, Marcus Lewis Marshall 1, Pat Thompson 2, Tyler Tobin 3, Kevin Wixted 16.

Jay Craven Bracket

Atlantic Tech 7 5 13 14 - 39

Pleasantville 16 23 26 12 - 77

AT: Will Akins 3, Isaiah Bell 6, Dante Jenkins 3, Matt Marmaro 14, Kendall Rosenborough 5, Ahmad Shepherd-Sloan 8.

P: Kenny Allen 2, Ajon Centeno 12, Brian Gomez 9, Cha'Quan Hargrose 3, Jovan Luna 2, Singleton McNeil 4, Lou Savage 13, Isiah Spencer 1, Omar Wallace 3, Jahlani Webb 2, Nile White 26.

Conrad Sciences (Del.) 10 9 14 9 - 42

Lower Cape May 9 8 14 8 - 39

CSotS(: Jordan Borroughs 8, Kyle Malick 8, Elijah Stephens 10, Nicholas Torres 2, Jeramy Torres 11, Franz Wong 3.

LCM: Kevin Bryson 3, Dom Catanoso 2, Miles Kline 5, Cody Lambert 7, Jack Von Savage 8, Shane Szubski 14.

Butch McLean Memorial

Triton 12 8 12 6 - 38

Burlington Township 16 17 22 8 - 63

T: Darren Aupperle 4, Aaron Bailey 14, Colton Cargen 3, Nick Consolo 2, Jake Keys 6, Ed Lott 9.

BT: Kenny Davis 12, Nijewel Holliday 6, Daniel Joseph 2, Dominique Joseph 17, Shelby Parris 13, Tykeim Robinson 2, Isaiah Russell 4, Ian Taylor 7.

GAMP 5 9 13 9 - 36

Haddon Heights 19 11 25 15 - 70

G: Vincent Clark 2, David Ford 9, Dante Sanguiliano 3, Harniak Sembhi 2, Matt Ventus 4, Jeff Willford 16.

HH: Jake Barr 4, Tre Broadway 4, Lucian Brownlee 10, Jeff Cross 2, Kwame Dokes 6, Tariq Miller 4, Kyle Pierce 3, Bilal Qadar 13, Tyler Selby 7, Nick Smith 8, Robert Tindley 9.

Cherry Hill East Tournament

Camden 12 6 13 20 - 51

Cherry Hill East 14 14 15 15 - 58

C: Brad Hawkins 21, Rasool Hinson 3, Jamal Holloway 21, William McCants 6.

CHE: Phil Cunha 3, Timmy Perry 16, Jake Silpe 14, Tommy Smerciak 7, Austin Wetzler 18.

Highland 20 15 27 20 - 82

Williamstown 27 21 24 13 - 85

H: NaQuan Council 21, Jerome Furlow 19, Tliee Gbesi 5, Akoni Henley 5, Marcus Jones 15, Christian Scafidi 17.

W: T.J. Booth 19, Dylan Convery 19, Kendall Fearn 5, On-nir Kendall 23.

Clayton Tournament

Vineland Prep 13 13 13 17 - 56

Clayton 20 26 23 18 - 87

C: Sean Barnett 8, Tyron Boykin 1, Juwan Carr 18, David Chambers 7, Kevin Fields 5, Devin Harold 1, Khyri Hill 12, Kenny Kelly 2, Destin Owens 2, Darius Phillips 6, Donovan Simon 7, Blaise Smith 2, Torell Willis 16.

Collingswood Holiday

GCIT 3 9 15 13 - 40

Collingswood 8 21 12 27 - 68

G: Rob Brown 2, Steve Bujnowski 1, Kevin Collins 2, Sean Gahagan 16, CJ Garcia 8, Amir McCray 9, Ed Merenda 1.

C: Steve Copeland 3, Destin 5, Steve Earl 12, Ibrahim Kargbo 7, Tyree Mann-Barnes 16, Malik Muhommad 6, Allen Valentine 6, Chris Valle 2, Jordan Wallace 11.

Cumberland County

Cumberland 6 12 9 18 - 45

Vineland 21 20 18 18 - 77

C: Banks 7, Boose 4, Jo. Marinduque 3, Jules Marinduque 1, Ordille 11, Parker 16, Denmark Spence 3.

V: Jola Babalola 10, Taylor Clarke 4, James Coates 5, Chris Louis 2, Dimitri Parraskevas 5, Luke Perez 1, Joquan Porter 5, Christian Quijada 8, Frankie Ruiz 5, Alphonso Smith 6, Eddie Thomas 7, Steve Tobolski 17, Eric Villar 2.

Delran Tournament

Doane Academy 11 18 22 14 - 65

Northern Burlington 15 17 7 13 - 52

DA: Marcos Baez 16, Matt Czyzewski 8, Tyler Heupel 6, Hayden Johnson 2, Chris Scott 16, Jeffrey Sterling 17.

NB: Parker Dortch 2, Lawrence Garner 8, Joe Lopez 5, Jonathan Martinez 2, Tyler O'Dell 8, Marhshe Terry 16, Cameron Tucker 11.

Eagle Holiday Classic

Cumberland Christian 4 8 6 8 - 26

Pennsville 14 19 18 13 - 64

P: Kyle Craner 4, Marcus Denson 8, Hugh McLaughlin 2, David Nichols 8, Colin Rieger 22, Robbie Saulin 10.

KSA Tournament

North Marion (Fla.) 14 10 8 14 - 46

Bishop Eustace 15 20 17 18 - 70

NM(: C. Autry 5, J. Autry 15, Barnes 8, Damon 2, Dauls 5, Dyous 3, Mitchell 2, Morris 4, Sullivan 2.

BE: Anthony Biello 4, Brandt 3, Brandon Cazan 11, Mike Cohen 18, Flo DaSilva 10, Sean Dumele 4, Keller 1, Conor McLaughlin 5, Max Raiken 5, Eric Sobocinski 3, Isiaha Wingfield 6.

Satellite (Fla.) 20 8 10 8 - 46

Shawnee 22 18 8 10 - 58

S(: Austin Davis 5, Collin Girard 6, Parker Girard 3, Chase Green 7, Cade Green 2, Cole Hunter 25.

S: Eric Aita 11, Dan Austin 7, Luke Cooper 12, Sam Portner 11, Alec Warren 17.

Lenape Holiday Showcase

Archbishop Ryan 13 12 14 14 - 53

Lenape 9 8 13 16 - 46

AR: Austin Chabot 16, Nick Heuser 4, Brendan Horan 22, Fred Killian 2, Austin Slawter 9.

L: Cameron Campbell 3, Kelsey Gray 2, Caleb Kupa 4, Garrett Mahon 5, Michael Martin 10, Cole Moody 18, Matt Popso 4.

Haddonfield 21 16 15 22 - 74

Delsea 11 12 20 17 - 60

H: Bond 5, Robby Depersia 16, Nick DePersia 20, Kadar 3, Tyler Klaus 10, Jake Robinson 7, Ted Stavetski 13.

D: Kris Anderson 6, Avis 4, Keith Braxton 18, Dan McDuffie 2, Kaleb Morton 10, Kwame Morton 15, Ronnie Russell 5.

Malvern Prep 24 20 12 19 - 75

Seneca 8 10 14 14 - 46

MP: Chris Anderson 6, Chance DiFebbo 3, Jack Doherty 7, Joey Fitzpatrick 14, Brent Greeley 4, Hayden Mahoney 2, Ryan O'Neill 2, Andy Pancoast 19, Will Powers 9, Murphy Rogers 4, Ricky Walsh 3, Nick Zarkoski 26.

S: Ryan Bradway 4, C.Egan 9, T. Egan 8, Ferrell 1, Jake Ferrell 1, Carter Gimbel 8, Nashir Hollingshead 6, Jake Limpert 3, Mulvihill 2, Liam O'Connor 4, Alex Weightman 1.

Michael Tucker Tourn.

Nottingham 12 16 15 21 - 64

Palmyra 9 17 8 18 - 52

N: Stephen Adams 10, James Jenkins 4, Anthony Johnson 2, DeAndre Mathis 24, Kelvmon Parkman 2, Mahrooz Qaderi 11, Nekayle Whittaker 1, Kevin Williams 10.

P: James Brett 2, Kameron Kennedy 3, Jaubri Shehee 10, Max Smyth 10, Davon Whitfield-Gaines 27.

Paul VI Tournament

WWP-North 10 15 6 12 - 43

Eastern 22 21 20 15 - 78

WWN: Balyan 2, Doye 2, Harrison 9, Jordan 6, Powell 20, Thompson 4.

E: Alex Barr 18, Keith Davis 2, Logan Edwards 3, Justin Fendrick 3, Chase Finnigan 6, Tom Flacco 8, Matt Klinewski 34, Malik Sanders 4.

Pitman Classic

Kingsway 9 14 15 14 - 52

Pitman 19 26 17 23 - 85

K: Nehemiah Arzeez 1, De'Ron Maxwell 2, Marcus Mays 2, Greg Parker 4, Colin Pollick 3, Brendan Pollick 5, Marcus Robinson 21, Jordan Rodney 9, Nick Silva 5.

P: Dave Collinsworth 3, Kyle Collinsworth 5, Tim Delaney 21, David Derby 2, Darnell Foreman 20, Michael Gibson 5, Kyle Leach 2, Andrew Sawyer 5, Matt Spicer 3, Eric Stafford 5, Tyler Wisniewski 1.

St. Augustine Classic

LaSalle 15 13 15 11 - 54

Camden Catholic 11 9 15 10 - 45

L: Chuck Champion 3, Dan Corr 3, Dominic Couci 3, Jalen Herdsman 6, Dave Krompotich 15, Najee Walls 7, Shawn Witherspoon 17.

CC: Rob Brosh 2, Brendan Crawford 14, Cubbage 11, Jake Johnson 2, Demola Onifade 6, Thomas Organ 10.

Bonner-Prendergast 10 7 8 12 - 37

Holy Spirit 17 20 27 7 - 71

B: Jack Carden 2, Dillon Haas 6, John Hargraves 2, Tyler Higgins 8, Danny Ings 6, Tim McCaffrey 2, Tom McLoone 7, Conor Mitchell 2, Joey Quinn 2.

HS: CJ Barnes 5, Justine Cistrunk 2, Leon Daniels 5, Tyler Jones 7, John Middleton 13, Junior Saintel 24, Matt Sommers 3, Jordan Taylor 12.

Father Judge 8 15 14 18 - 55

St. Augustine 13 14 18 23 - 68

FJ: Will Brazukas 2, Jamir Coleman 4, Aaron Curry 2, Justin Flemings 15, Pat Mulville 9, Johnmike O'Connor 14, Quincy Reed 4, Mark Rodriguez 5.

SA: Justyn Mutts 8, Sa'eed Nelson 15, Nate Segal 19, Brian Seward 17, Mike Vasturia 9.

Stapletown

Holiday Classic

Piscataway 9 13 20 8 9 5 - 64

Medford Tech 12 9 15 14 9 4 - 63

P: Asiah Avent 3, Darius Gallon 2, Joe Hines 15, Justin Leak 2, Najee Lucky 5, Rasheed Shimod 20, Marinus Tazemter 10, Elijiah Tucker 7.

MT: John Armstead 12, Julius Armstead 2, Sidney Harris 10, Derrick Jones 8, Dennis Tunstall 12, Shakwel Vincent 9, Isaiah Williams 10.

West Deptford

Coaches vs. Cancer

Woodrow Wilson 16 20 18 13 - 67

West Deptford 24 20 23 19 - 86

WW: Tymere Carter 12, John Cruz 6, Tyrelle King 6, Tarre Plowden 18, J-Quan Ragin 2, Nigel Sanchez 21, Hymid Taplin 2.

WD: Mike Gardner 4, Justin Hansen 18, Preston Harcum 22, Sean Langan 2, Tyler Leonhardt 14, Luke McKeown 16, Marquise Owens 6, Isaiah Worthy 4.

WWP-South 13 18 9 24 - 64

Gloucester Catholic 14 13 12 21 - 60

WWS: Borup 14, Elhossieni 9, Howell 4, Hussong 10, Kline 23, Lee 3, Register 1.

GC: Chin Akwarandu 7, Matt Green 23, Kelii 2, Fran Kinsey 12, Tyler Mondile 2, Austin Regan 10, Alex Seccia 4.

Woodstown Wolverine

Clearview 18 4 16 11 7 4 - 60

Woodstown 8 16 11 14 7 2 - 58

C: Gavin Bright 13, Dan Brown 5, Adam Herman 6, Anthony Martin 4, Sterling Sheffield 17, Mark Wilhelm 15.

W: Nick Battle 9, Jayson Hankins 25, Trevor Rosenbaum 14, Semaj Thomas 3, Tariq Thomas 7.

Haddon Township 13 18 16 21 - 68

Pennsauken 12 15 19 17 - 63

HT: Casey Boyle 16, Eric Dicresenzo 17, Jeb Howley 3, Nick Marino 9, RJ McCullough 15, Jake Mulroy 5, Andy Rust 3.

P: Brown 9, Cassell 6, Dadson 6, Davis 12, McNair 2, Polous 2, Rayes 14, Rett 12.

Nonleague

Cinnaminson 13 3 11 7 - 34

Portsmouth (Ohio) 11 12 19 13 - 55

C: Jim Dever 3, Matthew Gono 5, Ryan Manratty 2, Pat McCarthy 4, Jake McDevitt 3, Jackson Merget 5, Rich Rickus 5, Mason Stepnowski 3, Devin Taylor 4.

P: Allison 18, Cornshell 2, Dickenson 5, Gibson 2, Isiahalisath 9, Kottemore 2, Oliver 5, Reynolds 12.

Girls' Basketball Boxes

Angela Anderson Classic

Highland 9 13 6 11 - 39

Egg Harbor Township 8 8 7 9 - 32

H: K'yana Brown 11, Devon Graf 7, Tamija Harrison 2, Jasmine Miranda 12, Morgan Reid 5, Tyler Stokes 2.

EHT: Emily Baker 6, Bora Gjyleri 2, Danielle Henry 3, Meaghan Mahana 8, Amber Pappas 6, Carley Pappas 7.

Pennsauken Tech 5 3 5 9 - 22

Clayton 13 12 9 9 - 43

C: Merve Colak 4, Catherine Copeland 16, Ceciley Joynes 4, Ally Moore 2, Kamonah Praul 3, Francesca Shipe 6, Jada Simon 8.

Atkinson Tournament

Paulsboro 9 9 8 9 - 35

Kingsway 14 10 13 14 - 51

P: Shakara Burgess 4, Alexus McKeithan 6, Le'Shai Scruggs 10, Taylor Thomas 9, Courtney Williams 2, Ty'Nara Witcher 4.

K: Allie Gallagher 14, Zoe Hahn 17, Renee Hersperger 3, Tiana Morgan 5, Kristen O'Donnell 2, Rachel Rivell 10.

Timber Creek 32 9 18 3 - 62

Glassboro 3 3 2 4 - 12

TC: Joie Brittingham 4, Aarynn Crawley 2, Kirsten Flournoy 9, Celina Foxworth 5, Desiree Furbert 6, Brittany Martin 24, Summer Pierce 6, Amanda Riiff 3, Chelsea Scott 2, Fatimah Williams 1.

G: Hamwright 1, Mancini 2, Rivera 1, Tweedy 8.

Audubon Tournament

Holy Cross 12 3 17 11 6 - 49

Audubon 4 8 15 16 0 - 43

HC: Alliya Butts 24, MacKenzie Moran 1, Morgan Morrocco 14, Cassandra Skelton 4, Juliette Stockton 6.

A: Molly Furling 3, Erica Lord 6, Maddie Lord 16, Val Pineiro 13, Kaitlyn Young 5.

Gloucester 12 15 11 18 - 56

Cinnaminson 9 8 14 10 - 41

G: Makenzi Cooper 5, Alisha Fox 18, Kylee Hirst 18, Skyler Pino 2, Nikki Velez 13.

C: DiLeo 11, Brittany Runyen 8, Naja Treadwell 22.

Boardwalk Frank McAlarnen

Cape May Tech 5 3 7 8 - 23

Germantown Friends 6 11 10 8 - 35

CMT: Cezanne Czworkowski 3, Katie Ferrante 1, Clancy Larkin 3, Julianna McAnaulty 2, Jessica McAnaulty 2, Alexis Olsen 11, Aras Walker 1.

GF: Rachel Allison 2, Maddie Berg 2, Julia Mankoff 16, Caroline Myran 4, Imani Ross 14.

Delsea 5 7 5 7 - 24

Radnor 15 12 18 7 - 52

D: Asya Alba 12, Kat Christina 3, Shelby McCarty 9.

R: Caitlin Connor 4, Kristin Hamill 6, Katie Jordan 2, Kelsey Lally 9, Megan Massimino 4, Nicole Massimino 2, Lauren Pacifico 6, Fallon Quinn 2, Myonie Williamson 17.

Boardwalk Ray Martin

Wilmington Chr. (Del.) 0 0 9 0 - 9

Ocean City 13 8 9 5 - 35

WC(: Kelly Ogle 6, Traneigh Triplett 3.

OC: Olivia Briggs 2, Nicholl Fenton 1, Sadie Ford 4, Alexa Paone 6, Nicole Piergross 11, Taylor Prince 8, Grace Sacco 2, Sierra Schoenwald 1.

Boardwalk Tarbotton Bracket

Notre Dame (N.J.) 4 9 15 10 - 38

Middle Township 10 6 16 19 - 51

ND(: Jenna Carella 2, Tori Fantozzi 2, Courtney Henig 2, Trinity Holmes 3, Colleen Leonard 7, Olivia Lewandowski 10, Morgan Mitchell 2, Sam Widmann 10.

MT: Lauryn Fields 29, Lauren Legler 4, Holly McKaig 11, Julianna Riggitano 1, Bridget Ruskey 6.

Shawnee 19 15 21 21 - 76

Springfield (D) 3 12 10 9 - 34

S: Hannah Aita 3, Olivia Askin 12, Jennifer Byrne 6, Taylor Gilligan 2, Jenna Hoffner 7, Karissa Mansure 8, Amanda Morello 10, Taylor Ryan 9, Nikola Williams 13, Gabrielle Zaugra 6.

S(: Alyssa Abbonizo 4, Rebecca Bennett 4, Madison D'Ambrosio 5, Maggie O'Connell 5, Jess Pearse 4, Michelle Ronayne 3, Sa,m Tamaccio 9.

Burlington Township Tournament

Ewing 23 10 19 13 - 65

Burlington City 15 14 12 23 - 64

E: Chigozie Amonu 5, Charitie Kelley 5, Yazmine Lacey 27, Jasmine Murrill 6, Rayanna Peterson 21, MyLeisha Richardson 1.

BC: Jada Atchison 41, Jazmine Lewis 4, Ty'Lise Throckmorton 5, Taylor Vann 5, Akira Young 9.

Florence 4 10 7 13 - 34

Burlington Township 9 12 14 9 - 44

F: Claudia Cosenzo 18, Lacey Olaff 6, Taylor Patricelli 4, Asia Robertson 5, Michelle Taylor 1.

BT: Jess Aragona 1, Carin Essex-Arline 18, Darian Francisco 6, Shavonne Hubbard 13, Tamecia Ransom 4, Alyssa Watson 2.

Carol Stutzer-Harris Tournament

Bishop Eustace 6 10 10 13 - 39

Sterling 8 17 11 17 - 53

BE: Natalie Alleva 13, Monaghan 5, Darby O'Kane 1, Obianwu 1, Elizabeth Radley 14, Alexis Santarelli 4.

S: Dominique Budd 9, Ke'alohi Naone-Carrter 4, Leilani Naone-Carter 8, Shannell Robinson 18, Jenna Scully 3, Latasha Sparrow 2, Jordan Wallace 9.

Haddon Township 18 12 9 6 - 45

Eastern 10 10 7 10 - 37

HT: Katie Burns 4, Alayxiah Carr 15, Sarah Getzinger 9, Morgan Lenahan 6, Bella Preziosi 11.

E: Barlich 7, M. Frederick 3, E. Frederick 11, Konstantinitis 16.

Triton 4 2 9 7 - 22

Paul VI 17 8 9 23 - 57

T: Ayusa 2, Karlyn Harlow 2, Teyla Joseph 7, Olsen 2, Robinson 2, Danielle Steen 2, Samantha Stone 5.

PV: Celine Assi 6, Isabel Caruso 5, Payton Greene 8, Emahni Laws 5, Simone Small 7, Aliyah Stephens 12, Kiana Ye 14.

Pennsauken 9 3 12 11 - 35

Collingswood 7 10 5 10 - 32

P: Destiny Campbell-Scott 4, Aleyah Dupree 1, Alyssa Frisby 5, Briana Roberts 9, Tenille Stewart 13, Shayla Tait 2, Lorraine Velez 1.

C: Lauren Glaze 17, Krista LaMaina 2, Krista LaMaina 1, Morgan McConnell 5, O'Neill 4, Hannah Taglang 3.

Pemberton 16 7 6 12 - 41

Deptford 15 10 12 12 - 49

P: Asanae 3, Birmingham 8, Champion 14, Davis 1, Jacques 7, Lexus 1, Phillips 7.

D: Naonna Brown 6, Carmeecia Bryant 9, Immani Bussie 4, Cheyenne Clark 23, Ayranna Steele 7.

Cougar Classic

West Deptford 14 13 17 14 - 58

Camden 5 6 6 20 - 37

WD: Ivory Ajamu 9, Lexi Boehm 2, Kelsey Brown 8, Sam Budd 8, Dai'jah Diggs 9, Emma Fenning 2, Tina Furfari 8, Gabby Minnite 12.

C: Campbell 9, Alexis Garrison 13, Johnson 2, Tiara Maldonado 1, Artesia Owens 6, Christina Sunkett 6.

Gloucester Catholic 19 6 18 18 - 61

Cherry Hill East 3 8 10 16 - 37

GC: Mary Gedaka 24, Kinnarney 2, Emily Lyons 6, Maggie McIntyre 5, Becky Pund 22, Rachubinski 2.

CHE: Sara Birchmeier 2, Grayson 8, Julia Presant 9, Cassidy Rosen-Swell 3, Zoe Schlessel 5, Yamalis Villegas 10.

Haddonfield Tourn.

Our Lady of Mercy 2 1 3 2 - 8

Haddonfield 24 16 7 6 - 53

OLoM: Circcci 2, Katie Kavanagh 1, Ashley Mannion 3, Martinelli 2.

H: Katie Agnew 4, Briana Gess 7, Ali LaMaina 1, C.C. Mooney 10, Hayley Raymond 8, Taylor Sehdev 11, Arpie Senopoulos 8, Meghan Smart 4.

Delran 10 12 7 3 - 32

Newark Tech 5 13 7 6 - 31

D: Nicole Bayer 9, Brenna Cloud 10, Courtney Fitzpatrick 2, Gena Gizzi 5, Jess Larson 3, Brianna Taylor 3.

Lady Lions Tournament

Curtis Island (N.Y.) 10 12 12 10 - 44

Rancocas Valley 14 8 17 18 - 57

CI(: Adenji 6, Leguilbou 10, Mohammed 6, Rosaldo 16, Valentine 6.

RV: Deja Brown 8, Sabrina Jackson 5, Jonise Ledbetter 5, Lauren Moses 12, Kristin Smith 7, Dominique Ward 20.

Lenape Girls

Holiday Showcase

Clearview 4 8 9 8 - 29

Lenape 22 11 16 24 - 73

C: Gianna Bowe 1, Ali Dononhue 4, Jordan Harbaugh 2, Liz Kramer 4, Karli Pelino 2, Alexa Plitt 12, Kori Warren 2, Megan Young 2.

L: Rena Carabases 4, Alicia Hampton 2, Shane Holmes 1, Taylour Jones 16, Caroline Kovacs 4, Mackenzie McErlean 2, Amanda McGrogan 5, Alexis Sears 13, Alex Seedes 15, Maddie Sims 11.

Williamstown 15 13 17 15 - 60

Seneca 22 16 18 9 - 65

W: Taylor Abbott 9, Amber Anderson 19, Taylor Bynoe 5, Cianni Carter 2, Julia Dixon 23, Johnson 2.

S: Sam Andrews 8, Rachel Jankowski 6, Emily Metzger 10, Maddy Schulte 7, Erica Snow 24, Doni Tejada 10.

Maple Shade Tourn.

Woodbury 11 9 12 7 - 39

Buena 5 7 6 4 - 22

W: Zeaenna Brackett 13, Taylor Graham 11, Angela Hayes 6, Daria Holmes 2, Chanel Martin 3, Maddie Stebich 4.

B: Lynn Brown 3, Jen Cimino 8, Dani Defeo 4, Alaina Seyer 3, Stephanie Walsh 4.

Michael Tucker Tourn.

Hamilton West 7 8 9 12 - 36

Mainland 16 16 15 0 - 47

HW: Courtney Adams 12, Ashley Gerstiniker 2, Na'Crya Kirkland 2, Natalya Rivera 7, Lashay Ross 12, Becky Walker 1.

M: Emilee Dalessio 16, Despina Lianidis 7, Shea Scannell 2, Megan Stafford 13.

National Title IX Classic

Woodrow Wilson (DC.) 20 16 6 8 - 50

Life Center 12 17 12 18 - 59

WW(: Chacon 1, Green 11, Hall 11, Mackey 6, Swayze 21.

LC: Honesty Grayson 7, Ashley Jeune 11, Aliyah Jeune 14, Nicole Parriski 14, Grace Simmons 2, Isis Young 11.

Pennsville Tournament

Cumberland Christian 6 7 0 6 - 19

Schalick 18 13 13 6 - 50

CC: McKeown 2, Kristin Mills 6, Kate Riggins 11.

S: Grace Brown 14, Ayanna Chapman 7, Dominique Ellis 2, Lauren Kenny 11, Cassidy Long 4, Superia Ryan 10, Tiernny Wiltshire 2.

Gateway 6 6 2 2 - 16

Pennsville 4 11 13 7 - 35

G: Miranda Braun 3, Jada Hayes 3, Mikaela Lightcap 2, OLivia Lombardo 1, Katie Moniz 3, Antonia Pote 1, MacKell Schultes 3.

P: Jordan Beals 5, Lindsy Black 6, Lexie DePew 5, Kendall Hampton 5, Alyssa Whipkey 14.

Pitman Classic

Overbrook 13 16 9 10 - 48

Moorestown Friends 4 4 12 6 - 26

O(: Joann Bodanza 13, Raquel Harris-Scott 10, Jakhira Legosky 5, Rachael McClaskey 2, Imani Peterson 2, Shainazia Peterson 2, Maria Stanton 4, Taylor Vanore 10.

MF: Camille Aguilar 2, Sarah Applegate 7, Jasmine Brown 11, Emily McKeown 1, Katrina Savon 2, Noell Smith 3.

Riverside Tournament

Haddon Heights 17 14 14 12 10 - 67

Salem 12 17 10 18 6 - 63

HH: Sammy Baker 6, Myranda Christy 5, Jynazha Davis 18, Ashley Reynolds 8, Nadja Riggs 30.

S: Azure Brittingham 3, Kayla Chapman 21, Montika Marts 3, Chelsea Parris 8, Kayla Robinson 10, Gayle Sanders 6, Tiasia Tatem 12.

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

AUDUBON TOURNAMENT

Gloucester vs. Holy Cross at Audubon, 12:30

Moorestown Friends at Audubon, 3:30

BOARDWALK BIG AL BRACKET

Penns Grove vs. Indiana (PA) at Wildwoods Convention Center, 6:15

Mainland vs. Greenbriar Christian at Wildwoods Convention Center, 7:45

BOARDWALK CLASSIC BRACKET D

Middle Township vs. St. Andrew's Episcopal (Md.) at Wildwoods Convention Center

BOARDWALK CLASSIC BRACKET E

Cape May Tech vs. Bergen Tech at Wildwoods Convention Center, 4

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Schalick vs. Harriton at Wildwoods Convention Center, 12:15

Ocean City vs. Cape May Tech at Wildwoods Convention Center, 4

BOARDWALK CLASSIC

ERNIE TROIANO BRACKET

Absegami vs. Phil-Mont Christian at Wildwoods Convention Center, 10:30 a.m.

BUTCH MCLEAN

MEMORIAL TOURNAMENT

GAMP vs. Triton at Haddon Heights, 2

Burlington Township at Haddon Heights, 4

CHERRY HILL EAST TOURNAMENT

Highland vs. Camden at Cherry Hill East, noon

Williamstown at Cherry Hill East, 1:30

CUMBERLAND COUNTY TOURNAMENT Millville at Vineland, 7:45

DELRAN TOURNAMENT

Doane Academy at Delran

JAMEER NELSON/

PETE NELSON CLASSIC

Life Center vs. William Penn at Widener University, 1

Abington vs. Roselle Catholic at Widener University, 6:15

Chester vs. Atlantic City at Widener University, 8

LENAPE HOLIDAY SHOWCASE

Delsea vs. Archbishop Ryan at Lenape, 1

Sterling vs. Malvern Prep at Lenape, 2:45

Seneca vs. Willingboro at Lenape, 4:15

Haddonfield at Lenape, 6

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Palmyra at Bordentown, 10 a.m.

NEW EGYPT WARRIOR CLASSIC

Lindenwold at New Egypt, 5:30

OVER THE RIVER TOURNAMENT

Moravian at Riverside

PAUL VI TOURNAMENT

Cherry Hill West vs. Eastern at Paul VI, 6

PITMAN CLASSIC

Kingsway vs. Overbrook (N.J.) at Pitman, 12:30

Glassboro at Pitman, 2:30

ST. AUGUSTINE CLASSIC

Bonner-Prendergast vs. Camden Catholic at St. Augustine, 1:30

St. Joseph vs. Father Judge at St. Augustine, 3 LaSalle vs. Wildwood Catholic at St. Augustine, 4:30

Satellite Academy (NY) at St. Augustine, 6

TRENTON CATHOLIC TOURNAMENT

Rancocas Valley at Trenton Catholic

WEST DEPTFORD COACHES VS. CANCER

Gloucester Catholic vs. Woodrow Wilson at RiverWinds, noon

West Deptford vs. West Windsor-Plainsboro South at RiverWinds, 2

Girls' Basketball

ATKINSON TOURNAMENT

Paulsboro vs. Glassboro at Gloucester County College, 1

Kingsway vs. Timber Creek at Gloucester County College, 6

AUDUBON TOURNAMENT

Cinnaminson at Audubon, 11 a.m.

Holy Cross vs. Gloucester at Audubon, 2

BOARDWALK CLASSIC

FRANK MCALARNEN

Delsea vs. Cape May Tech at Wildwoods Convention Center

Cape May Tech vs. Delsea at Wildwoods Convention Center, 4

BOARDWALK CLASSIC

ST. JOHNS BRACKET

Washington Township vs. Sanford (Del.) at Wildwoods Convention Center, 7:15

Methacton vs. Wildwood Catholic at Wildwoods Convention Center, 8:45

BOARDWALK TARBOTTON BRACKET

Shawnee vs. Middle Township at Wildwoods Convention Center, 2:15

CAROL STUTZER-HARRIS TOURN.

Deptford at Paul VI, 10 a.m.

Haddon Township vs. Pennsauken at Paul VI, 11:30 a.m.

Triton vs. Bishop Eustace at Paul VI, 2:30

Eastern vs. Sterling at Paul VI, 4

HADDONFIELD TOURNAMENT

Newark Tech vs. Our Lady of Mercy at Haddonfield, 10:30 a.m.

Delran at Haddonfield, 3:30

LADY LIONS TOURNAMENT

Rancocas Valley vs. Lincoln (Jersey City) at Jersey City, 3

LENAPE GIRLS HOLIDAY SHOWCASE

Seneca vs. Clearview at Lenape, 2

Williamstown at Lenape, 4

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Mainland at Bordentown, 4

NATIONAL TITLE IX CLASSIC

Life Center vs. St. Mary's Ryken at Washington, D.C., 4

NEW EGYPT WARRIOR CLASSIC

Westampton Tech at New Egypt, 4

PITMAN CLASSIC

Moorestown Friends at Pitman, noon

Palmyra vs. Overbrook (N.J.) at Pitman, 1:30

Sunday's Schedules

Boys' Basketball

BOARDWALK CLASSIC

BILL OSBORN BRACKET

Germantown Friends vs. Washington Twp at Wildwoods Convention Center, 7:15

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Harriton vs. Middle Township at Wildwoods Convention Center, 11 a.m.

Pleasantville vs. Schalick at Wildwoods Convention Center, 12:30

Wildwood vs. Ocean City at Wildwoods Convention Center, 2:15

Girls' Basketball

BOARDWALK ANZELONE BRACKET

Robbinsville vs. Wildwood at Wildwoods Convention Center, 12:30

Friends' Central vs. Atlantic County Tech at Wildwoods Convention Center, 12:30

BOARDWALK CARLSON BRACKET

Lower Cape May vs. Brandywine (Del.) at Wildwoods Convention Center, 12:45

BOARDWALK CLASSIC

LEWIS BRACKET

Abington Friends vs. Woodstown at Wildwoods Convention Center, 7:15

Absegami vs. Nazareth Academy at Wildwoods Convention Center, 8:45