Friday's Results

Boys' Lacrosse

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern 11, Bishop Eustace 7

Seneca 15, Gloucester Catholic 2

NONLEAGUE

Absegami 18, Winslow Township 4

IMG Academy (Fla.) 22, St. Augustine 17

West Deptford 8, Kingsway 7 (OT)

Girls' Lacrosse

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Ocean City 20, Atlantic City 3

Absegami 16, Our Lady of Mercy 1

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern 13, Bishop Eustace 7

Collingswood 12, Woodstown 11

West Deptford 16, Kingsway 8

NONLEAGUE

Holy Cross 14, Cherry Hill East 9

Northern Burlington 0, Seneca 0

Sterling 11, Mainland 10

Saturday's Schedules

Boys' Lacrosse

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill West at Cherry Hill East, 7

NONLEAGUE

Egg Harbor Twp at Southern Regional, 10 a.m.

Oakcrest at W.Windsor-Plainsboro S., 11 a.m.

Bishop Eustace at Oratory, 11 a.m.

Notre Dame at Ocean City, noon

Moorestown at Hillsborough, noon

Bridgewater-Raritan at Cherokee, 12:30

Girls' Lacrosse

OLYMPIC CONFERENCE

Woodstown at Camden Catholic, 11 a.m.

NONLEAGUE

Mountain Lakes at Moorestown, 11 a.m.

Cherokee at Egg Harbor Township, 11 a.m.

Millville at Williamstown, 11 a.m.

Cherry Hill East at Ocean City, 11 a.m.

Southern Regional at Middle Township, 4

Monday's Schedules

Boys' Lacrosse

OLYMPIC CONFERENCE

Lenape at Seneca, 3:45

Haddonfield at Washington Township, 4

NONLEAGUE

Holy Cross at Cherry Hill West, 3:45

Lower Cape May at Winslow Township, 3:45

Rancocas Valley at Cherry Hill East, 4

Woodstown at Absegami, 4

Cedar Creek at Atlantic City, 4

Williamstown at Egg Harbor Township, 4

Middle Township at Gloucester Catholic, 4:15

Girls' Lacrosse

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Atlantic City at Cedar Creek, 4

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern at Camden Catholic, 3:45

NONLEAGUE

Cherry Hill West at Holy Cross, 3:45

Rancocas Valley at Moorestown, 3:45

Our Lady of Mercy at Winslow Township, 3:45

Maple Shade at Sterling, 4

Absegami at Seneca, 4

Bishop Eustace at Princeton, 4

Lenape at Haddonfield, 5:15

Delran at Cherry Hill East, 3:45

Collingswood at Northern Burlington, 4

Tuesday's Schedules

Boys' Lacrosse

NONLEAGUE

St. Augustine at Penn Charter, 4:30

Girls' Lacrosse

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Holy Spirit at Atlantic City, 4

OLYMPIC CONFERENCE

Paul VI at Woodstown, 4

NONLEAGUE

Moorestown at Rumson-Fair Haven, 6

Wednesday's Schedules

Baseball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Pemberton at Riverside, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Bridgeton at St. Joseph, 4

Atlantic City at Vineland, 4

Cedar Creek at Pleasantville, 4

Egg Harbor Township at St. Augustine, 4

Cape May Tech at Middle Township, 4

Mainland at Millville, 4

Absegami at Oakcrest, 4

Holy Spirit at Ocean City, 4

Atlantic County Tech at Wildwood Catholic, 4

COLONIAL CONFERENCE

Woodbury at Gateway, 3:45

West Deptford at Overbrook (N.J.), 3:45

Sterling at Audubon, 3:45

Paulsboro at Lindenwold, 3:45

Haddon Township at Haddon Heights, 4

Collingswood at Haddonfield, 4

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at New Church, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE

Bishop Eustace at Shawnee, 3:45

Cherry Hill East at Winslow Township, 3:45

Eastern at Camden Catholic, 3:45

Seneca at Washington Township, 4

Timber Creek at Lenape, 5

NONLEAGUE

Medford Tech at Doane Academy, 3:45

LEAP Academy at Delran, 3:45

Paul VI at Holy Cross, 3:45

Pennsauken Tech at Palmyra, 3:45

Triton at Northern Burlington, 3:45

Deptford at Clayton, 4

Moorestown at Buena, 4

Gloucester Catholic at Clearview, 4

Pennsville at Highland, 4

Pitman at Schalick, 4

Wildwood at Woodstown, 4

Delsea at GCIT, 4

Glassboro at Hammonton, 4

Penns Grove at Williamstown, 4

Boys' Lacrosse

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Cinnaminson, 3:30

Rancocas Valley at Delran, 3:45

New Egypt at Northern Burlington, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Vineland at Cedar Creek, 4

Egg Harbor Township at Middle Township, 4

Ocean City at Lower Cape May, 4

Mainland at Oakcrest, 4

OLYMPIC CONFERENCE

Lenape at Cherry Hill East, 3:45

Cherry Hill West at Clearview, 3:45

West Deptford at Woodstown, 3:45

Washington Township at Shawnee, 4

Gloucester Catholic at Bishop Eustace, 6

Paul VI at Camden Catholic, 6

NONLEAGUE

Williamstown at Absegami, 4

Eastern at W. Windsor-Plainsboro North, 4:30

Hunterdon Central at Moorestown, 4:30

Girls' Lacrosse

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Cinnaminson at Holy Cross, 3:45

Delran at Rancocas Valley, 3:45

Northern Burlington at New Egypt, 4

OLYMPIC CONFERENCE

Gloucester Catholic at Camden Catholic, 3:45

Washington Township at Cherry Hill East, 3:45

Eastern at Seneca, 3:45

Shawnee at Cherry Hill West, 3:45

Paul VI at Woodstown, 4

Lenape at Clearview, 4:15