Girls' Schedules
Today
CATHOLIC LEAGUE
Cardinal Dougherty at West Catholic, 6:30
Archbishop Wood at Hallahan, 7:30
Bishop McDevitt at Archbishop Ryan, 7:30
Cardinal O'Hara at St. Hubert, 7:30
ABINGTON GHOST TOURNAMENT
Abington Friends at Abington, 5:15
BRISTOL CLASSIC
Morrisville vs. Faith Christian, 3
Community Ac. of Phila. at Bristol, 4:30
CALVARY BAPTIST TOURNAMENT
West-Mont Christian vs. Moravian, 3
Baptist High at Calvary Baptist, 4:30
CENTRAL DAUPHIN TOURNAMENT
Council Rock North vs. Downingtown East, 6
FRIENDS SELECT INVITATIONAL
MaST Charter vs. Nueva Esperanza, 5
Woodlynde at Friends Select, 8
GEORGE SCHOOL COUGAR CLASSIC
Agnes Irwin vs. Stuart Country Day, 6
Baldwin at George School, 7:30
GERMANTOWN COMMUNITY TOURNAMENT
Penn Charter vs. Germantown, 3:15
Bodine at Germantown Friends, 6:30
HATBORO-HORSHAM HATTERS TOURNAMENT
Nazareth Academy vs. New Hope-Solebury, 3
HAZLETON TOURNAMENT
Cheltenham vs. Abington Heights, 6:30
Spring-Ford at Hazleton, 7:30
HILL SCHOOL TOURNAMENT
Springside vs. Friends' Central, 4
Westtown at Hill School, 5:45
METHACTON LADY WARRIOR TOURNAMENT
North Penn vs. Upper Dublin, 6:30
Council Rock South at Methacton, 8
OCTORARA TOURNAMENT
Quakertown vs. South Huntingdon, 4:30
St. George's Tech at Octorara, 6
ORELAND LIONS TOURNAMENT
At Springfield (M):
Marple Newtown vs. Jenkintown, 3:30
Phil-Mont Christian at Springfield (M), 5
PENNRIDGE TOURNAMENT
St. Pius X vs. Garnet Valley, 6
Lansdale Catholic at Pennridge, 7:30
PERKIOMEN VALLEY TOURNAMENT
Downingtown West vs. Penn Charter, 6
Wissahickon at Perkiomen Valley, 7:30
RIDLEY TOURNAMENT
W.C. Henderson vs. Interboro, 3:45
Kennett at Ridley, 6:45
SPRINGFIELD (D) TOURNAMENT
Central Bucks South vs. Penn Wood, 3:30
Unionville at Springfield (D), 5:15
SUSQUEHANNOCK TOURNAMENT
Coatesville at Susquehannock, 7:30
TWIN VALLEY TOURNAMENT
Kutztown vs. Solanco, 5:30
Great Valley at Twin Valley, 7
UPPER MERION TOURNAMENT
Conestoga vs. Gwynedd-Mercy, 6
Kennedy-Kenrick at Upper Merion, 7:30
WILKINSBURG TOURNAMENT
Girard College vs. Westinghouse
NONLEAGUE
Frankford at University City, 3:15
Swenson at Olney, 3:15
Dobbins at Germantown, 3:15
Edison at Washington, 3:15
Upper Moreland at Lower Moreland, 3:30
Strath Haven at Academy Park, 5
Bishop Shanahan at Merion Mercy, 5:15
Plymouth Whitemarsh at Central Bucks East, 7
Villa Joseph Marie at Neshaminy, 7
Norristown at Truman, 7
Boyertown at Souderton, 7
Neumann-Goretti vs. Bishop Sullivan at Virginia Beach, Va., 7
William Tennent at Upper Perkiomen, 7:30
Pottsgrove at Holy Name, 7:30
Upper Darby at Sun Valley, 7:30
Tomorrow
CATHOLIC LEAGUE
Kennedy-Kenrick at Conwell-Egan, 2:30
CENTRAL LEAGUE
Upper Darby at Harriton, 3:30
GATOR CLASSIC
At Baltimore:
Notre Dame vs. Seton Keough (Md.), 6
ST. PAUL'S TOURNAMENT
Episcopal Academy vs. Mount deSales, 4:30
NONLEAGUE
Bensalem at Norristown, 1:30
Central at St. Hubert, 2
Bayard Rustin at Strath Haven, 2:30
Archbishop Ryan at Pottsgrove, 7:30
At Virginia Beach:
Neumann-Goretti vs. Kellam, 2
Sunday
NONLEAGUE
Bishop McNamara at Archbishop Carroll, 2:30
Monday, Dec. 8
PENN-JERSEY LEAGUE
Life Center at Solebury School, 4
TRI-COUNTY LEAGUE
Woodlynde at Del-Val Friends, 3:45
NONLEAGUE
Girls High at Masterman, 3
Lincoln at Germantown, 3:15
Frankford at Simon Gratz, 3:15
Olney at Martin Luther King, 3:15
Dobbins at University City, 3:15
Washington at Southern, 3:15
Northeast at Central, 3:15
Kensington at Edison, 3:15
Fels at Overbrook, 3:15
Swenson at Strawberry Mansion, 3:15
New Media Charter at Ben Franklin, 3:15
Imhotep Charter at Engineering & Science, 3:15
Parkway at Mariana Bracetti, 3:15
Elverson at Phila. Academy Charter, 3:15
Randolph at Paul Robeson, 3:15
Masterman at Phila. Electrical, 3:15
Palumbo at Freire Charter, 3:15
Bodine at Communications Tech, 3:15
H.S. of Future at Math, Civics & Science, 3:15
Springside at Sacred Heart, 5:30
Valley Forge Baptist at Calvary Baptist, 5:45
Conwell-Egan at Villa Joseph Marie, 7
Garnet Valley at Kennett, 7:30
Tuesday, Dec. 9
BICENTENNIAL LEAGUE
Plumstead Christian at Bristol, 3:45
MaST Charter at Calvary Christian, 4:30
Delco Christian at New Hope-Solebury, 7
CATHOLIC ACADEMIES
Merion Mercy at Nazareth Academy, 5:15
St. Basil at Sacred Heart, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Lansdale Catholic at Conwell-Egan
Archbishop Carroll at Hallahan, 5
Cardinal O'Hara at West Catholic, 6
Cardinal Dougherty at Arch. Prendergast, 7:30
Archbishop Wood at St. Hubert, 7:30
Little Flower at Archbishop Ryan, 7:30
Kennedy-Kenrick at Neumann-Goretti, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Harriton at Springfield (D), 3:45
Ridley at Garnet Valley, 7:30
Conestoga at Haverford High, 7:30
Upper Darby at Lower Merion, 7:30
Strath Haven at Marple Newtown, 7:30
Radnor at Penncrest, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Great Valley at West Chester East, 3:45
Avon Grove at Sun Valley, 7:30
Bayard Rustin at Bishop Shanahan, 7:30
W.C. Henderson at Oxford, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Agnes Irwin at Germantown Academy, 3:45
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Spring-Ford at Methacton, 7
Perkiomen Valley at Boyertown, 7:30
Upper Perkiomen at Phoenixville, 7:30
Pottsgrove at Pottstown, 7:30
SUBURBAN ONE AMERICAN
Upper Dublin at Cheltenham, 7
Upper Moreland at Norristown, 7
Upper Merion at Plymouth Whitemarsh, 7
Wissahickon at Springfield (M), 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
North Penn at Central Bucks East, 7
Quakertown at Central Bucks South, 7
Pennridge at Central Bucks West, 7
Souderton at Hatboro-Horsham, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Neshaminy at Abington, 7
William Tennent at Bensalem, 7
Pennsbury at Council Rock North, 7
Truman at Council Rock South, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Mercy Vocational at Perkiomen School, 3:45
Kimberton Waldorf at Barrack Hebrew, 4
NONLEAGUE
Owen J. Roberts at Northeast, 3:30
Academy of the New Church at Baldwin, 3:45
Franklin L. Center at Comm. Ac. of Phila., 3:45
Abington Friends at Penn Charter, 3:45
Bodine at Penn Wood, 3:45
Tower Hill at Westtown, 3:45
Princeton Day at George School, 4:15
Friends Select at Phil-Mont Christian, 5:15
Faith Christian at Girard College, 5:30
Notre Dame at Gwynedd-Mercy, 5:30
Christopher Dock at Calvary Baptist, 6:15
Columbia at Octorara, 7
Academy Park at Coatesville, 7:30
Wednesday, Dec. 10
PENN-JERSEY LEAGUE
Mercy Vocational at International Christian, 3:45
Pine Forge at Solebury School, 4
NONLEAGUE
Central at Frankford, 3:15
Germantown at Olney, 3:15
Southern at Dobbins, 3:15
Simon Gratz at Washington, 3:15
University City at Northeast, 3:15
Bartram at Lincoln, 3:15
Edison at Mastbaum, 3:15
Girls High at Fels, 3:15
Ben Franklin at Swenson, 3:15
Engineering & Science at Masterman, 3:15
Paul Robeson at Parkway, 3:15
Elverson at High School of Future, 3:15
Randolph at Math, Civics & Science, 3:15
Phila. Electrical at Phila. Academy Charter, 3:15
Communications Tech at Palumbo, 3:15
Martin Luther King at Kensington, 3:15
Strawberry Mansion at New Media Charter, 3:15
Mariana Bracetti at Imhotep Charter, 3:15
Freire Charter at Bodine, 3:15
Hill School at Shipley, 5:30
Friends' Central at Christian Academy, 5:30
Plymouth Whitemarsh at Abington, 7
Hatboro-Horsham at William Tennent, 7
Chichester at Penncrest, 7
Perkiomen Valley at Springfield (D), 7:30
Pottsgrove at Easton, 7:30
North Penn at Downingtown West, 7:30
Thursday, Dec. 11
BICENTENNIAL LEAGUE
Calvary Christian at Delco Christian, 3:30
MaST Charter at Lower Moreland, 3:30
Morrisville at Plumstead Christian, 3:45
Christopher Dock at Bristol, 7
New Hope-Solebury at Girard College, 7
Phil-Mont Christian at Jenkintown, 7
CATHOLIC ACADEMIES
Merion Mercy at Gwynedd-Mercy, 5:15
Mount St. Joseph at St. Basil, 5:15
Nazareth Academy at Villa Joseph Marie, 5:15
Villa Maria at Sacred Heart, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
St. Hubert at Little Flower, 6
Hallahan at Kennedy-Kenrick, 7:30
West Catholic at Bishop McDevitt, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Haverford High at Upper Darby, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Octorara at Kennett, 6
Bishop Shanahan at Avon Grove, 7:30
Coatesville at West Chester East, 7:30
W.C. Henderson at Downingtown East, 7:30
Bayard Rustin at Sun Valley, 7:30
Oxford at Great Valley, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Notre Dame at Episcopal Academy, 3:45
Baldwin at Springside, 5
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Spring-Ford at Owen J. Roberts, 7:30
Pottstown at Phoenixville, 7:30
SUBURBAN ONE NATIONAL
Council Rock North at Truman, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Perkiomen School at Kimberton Waldorf, 3:45
Barrack Hebrew at Woodlynde, 4
NONLEAGUE
Dobbins at High School of Future, 3:15
Freire Charter at University City, 3:15
Abington Friends at Comm. Ac. of Phila., 3:45
Renaissance Academy at Friends Select, 4
Chichester at Harriton, 5
Central Bucks East at Pennsbury, 7
Upper Perkiomen at Lansdale Catholic, 7
Boyertown at Governor Mifflin, 7:45
Friday, Dec. 12
BICENTENNIAL LEAGUE
Phil-Mont Christian at New Hope-Solebury, 7
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Ryan at Arch. Prendergast, 7:30
Archbishop Carroll at Archbishop Wood, 7:30
Conwell-Egan at Cardinal O'Hara, 7:30
Neumann-Goretti at Cardinal Dougherty, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Ridley at Conestoga, 7:30
Garnet Valley at Lower Merion, 7:30
Penncrest at Strath Haven, 7:30
Springfield (D) at Marple Newtown, 7:30
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Perkiomen Valley at Methacton, 7:30
Upper Perkiomen at St. Pius X, 7:30
SUBURBAN ONE AMERICAN
Cheltenham at Upper Moreland, 7
Norristown at Upper Merion, 7
Plymouth Whitemarsh at Wissahickon, 7
Springfield (M) at Upper Dublin, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks East at Quakertown, 7
Central Bucks South at Pennridge, 7
Central Bucks West at Souderton, 7
Hatboro-Horsham at North Penn, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Abington at William Tennent, 7
Bensalem at Pennsbury, 7
Council Rock South at Neshaminy, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Mercy Vocational at Del-Val Friends, 3:45
SHIPLEY TOYS FOR TOTS TOURNAMENT
Lawrenceville at Shipley, 7:30
NONLEAGUE
Simon Gratz at Germantown, 3:15
Northeast at Frankford, 3:15
Mastbaum at Olney, 3:15
Fels at Dobbins, 3:15
Washington at Kensington, 3:15
Martin Luther King at Edison, 3:15
Randolph at Swenson, 3:15
Math, Civics & Science at Ben Franklin, 3:15
Masterman at Parkway, 3:15
Communications Tech at Elverson, 3:15
Paul Robeson at Phila. Electrical, 3:15
Palumbo at High School of Future, 3:15
Central at Girls High, 3:15
New Media Charter at Imhotep Charter, 3:15
Phila. Academy Charter at Bodine, 3:15
Southern at University City, 3:15
Bartram at Overbrook, 3:15
Franklin Learning Center at Rhodes, 3:15
Mastery Charter at Del-Val Charter, 3:15
Franklin Towne Charter at Bok, 3:15
Nueva Esperanza at West Philadelphia, 3:15
William Penn at Roxborough, 3:15
Strawberry Mansion at Freire Charter, 3:15
Engineering & Science at Mariana Bracetti, 3:15
Pa. School for Deaf at Learning Center Deaf, 3:30
St. Andrew's at Westtown, 4
Plumstead Christian at Moravian, 6:30
Twin Valley at Octorara, 7
George School at Solebury School, 7:30
Villa Joseph Marie at Pottsgrove, 7:30
Saturday, Dec. 13
CHES-MONT LEAGUE
Oxford at Bishop Shanahan, 2:30
Kennett at Avon Grove, 5
HOOPS FOR HOPE
At Cabrini College:
Council Rock North vs. Methacton, 11:30 a.m.
Spring-Ford vs. Lower Merion, 2:30
Archbishop Wood vs. Notre Dame, 4
Harriton vs. Radnor
NONLEAGUE
Little Flower at Imhotep Charter, 11 a.m.
Morrisville at Community Ac. of Phila., noon
Neumann-Goretti at Holy Cross (Md.), noon
Bayard Rustin at Chichester, 12:30
Merion Mercy at Episcopal Academy, 1
Reading at Coatesville, 1
Central Bucks West at Wissahickon, 1:30
St. Mark's at Downingtown East, 1:30
Pa. School for Deaf at Rhode Island Deaf, 2
Hamburg at Boyertown, 2:30
Villa Maria at Allentown Central Catholic, 2:30
St. Basil at St. Hubert, 2:30
Gwynedd-Mercy at Hun School, 3:30
Archbishop Ryan at Downingtown West, 4
Souderton at Christopher Dock, 6
Upper Dublin at Cardinal O'Hara, 6
Daniel Boone at Owen J. Roberts, 7:30
Marple Newtown at Interboro, 7:30
At Philadelphia University:
Arch. Prendergast vs. Mount St. Joseph, 3
Monday, Dec. 15
CATHOLIC LEAGUE
Lansdale Catholic at Archbishop Carroll, 5
Cardinal O'Hara at Hallahan, 5
PENN-JERSEY LEAGUE
International Christian at Barrack Hebrew, 3:45
Mercy Vocational at Life Center, 3:45
Solebury School at Doane Academy, 4
NONLEAGUE
Southern at Germantown, 3:15
Frankford at Mastbaum, 3:15
Dobbins at Lincoln, 3:15
Northeast at Washington, 3:15
Edison at Central, 3:15
Kensington at Fels, 3:15
Swenson at High School of Future, 3:15
Ben Franklin at Engineering & Science, 3:15
Parkway at New Media Charter, 3:15
Elverson at Mariana Bracetti, 3:15
Randolph at Masterman, 3:15
Phila. Electrical at Strawberry Mansion, 3:15
Palumbo at Phila. Academy Charter, 3:15
Freire Charter at Communications Tech, 3:15
University City at Girls High, 3:15
Martin Luther King at Bartram, 3:15
Imhotep Charter at Bodine, 3:15
Overbrook at Simon Gratz, 3:15
Franklin Learning Center at Prep Charter, 3:15
Del-Val Charter at Franklin Towne Charter, 3:15
William Penn at Bok, 3:15
Rhodes at Mastery Charter, 3:15
West Philadelphia at Roxborough, 3:15
Math, Civics & Science at Paul Robeson, 3:15
Ac. of the New Church at Perkiomen School, 3:45
Agnes Irwin at Little Flower, 3:45
Salem Christian at West-Mont Christian, 3:45
Sacred Heart at Friends' Central, 4
Calvary Baptist at Calvary Christian, 6:30
Jenkintown at Phoenixville, 7:30
Lower Moreland at Conwell-Egan, 7:30
Chichester at Sun Valley, 7:30
Tuesday, Dec. 16
BICENTENNIAL LEAGUE
Girard College at Lower Moreland, 3:30
Plumstead Christian at Delco Christian, 3:30
New Hope-Solebury at Christopher Dock, 5
MaST Charter at Bristol, 7
Morrisville at Jenkintown, 7
CATHOLIC ACADEMIES
Sacred Heart at Gwynedd-Mercy, 5:15
St. Basil at Merion Mercy, 5:15
Villa Joseph Marie at Mount St. Joseph, 5:15
Nazareth Academy at Villa Maria, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Prendergast at West Catholic, 6:30
Archbishop Wood at Lansdale Catholic, 7
Little Flower at Conwell-Egan, 7:30
Bishop McDevitt at Neumann-Goretti, 7:30
Kennedy-Kenrick at Archbishop Carroll, 7:30
Cardinal Dougherty at St. Hubert, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Strath Haven at Springfield (D), 3:45
Penncrest at Harriton, 5
Ridley at Haverford High, 7:30
Lower Merion at Conestoga, 7:30
Upper Darby at Garnet Valley, 7:30
Marple Newtown at Radnor, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
W.C. Henderson at Bayard Rustin, 6
West Chester East at Avon Grove, 7:30
Downingtown West at Bishop Shanahan, 7:30
Downingtown East at Coatesville, 7:30
Oxford at Kennett, 7:30
Octorara at Sun Valley, 7:30
Great Valley at Unionville, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Shipley at Westtown, 4
INTER-AC LEAGUE
Episcopal Academy at Penn Charter, 3:45
Baldwin at Agnes Irwin, 3:45
Germantown Academy at Springside, 5
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Perkiomen Valley at Spring-Ford, 7
Boyertown at Owen J. Roberts, 7:30
St. Pius X at Pottsgrove, 7:30
Pottstown at Upper Perkiomen, 7:30
SUBURBAN ONE AMERICAN
Upper Merion at Cheltenham, 7
Norristown at Springfield (M), 7
Upper Moreland at Plymouth Whitemarsh, 7
Wissahickon at Upper Dublin, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Pennridge at Central Bucks East, 7
Central Bucks South at Hatboro-Horsham, 7
Quakertown at Central Bucks West, 7
Souderton at North Penn, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Pennsbury at Abington, 7
Bensalem at Council Rock South, 7
William Tennent at Council Rock North, 7
Truman at Neshaminy, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Woodlynde at West-Mont Christian, 5
NONLEAGUE
George School at Del-Val Friends, 3:45
George School at Villa Victoria, 4
Interboro at St. George's Tech, 4
Faith Christian at Renaissance Academy, 4:15
Wednesday, Dec. 17
CENTRAL LEAGUE
Ridley at Lower Merion, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Agnes Irwin at Notre Dame, 3:45
PENN-JERSEY LEAGUE
Villa Victoria at Solebury School, 4
Mercy Vocational at Pine Forge, 4
NONLEAGUE
Germantown at Girls High, 3:15
Dobbins at Olney, 3:15
Fels at Washington, 3:15
Northeast at Mastbaum, 3:15
Lincoln at Kensington, 3:15
University City at Edison, 3:15
Phila. Academy Charter at Swenson, 3:15
Elverson at Ben Franklin, 3:15
Eng. & Science at Math, Civics & Science, 3:15
Bodine at Parkway, 3:15
Randolph at High School of Future, 3:15
Communications Tech at Phila. Electrical, 3:15
Imhotep Charter at Palumbo, 3:15
Germantown at Girls High, 3:15
Central at Martin Luther King, 3:15
New Media Charter at Masterman, 3:15
Southern at Overbrook, 3:15
Simon Gratz at Bartram, 3:15
Franklin Learning Center at Mastery Charter, 3:15
William Penn at Del-Val Charter, 3:15
Bok at West Philadelphia, 3:15
Nueva Esperanza at Prep Charter, 3:15
Paul Robeson at Strawberry Mansion, 3:15
Mariana Bracetti at Freire Charter, 3:15
Stern Hebrew at Barrack Hebrew, 4
Little Flower at Friends' Central, 4
Upper Perkiomen at Quakertown, 5
Hill School at Abington Friends, 5:15
Norristown at Chichester, 5:30
Pennridge at Plymouth Whitemarsh, 7
Academy of New Church at Upper Moreland, 7
Thursday, Dec. 18
BICENTENNIAL LEAGUE
Calvary Christian at Morrisville, 3:30
Girard College at Christopher Dock, 3:30
Delco Christian at Phil-Mont Christian, 3:45
Lower Moreland at Bristol, 7
MaST Charter at New Hope-Solebury, 7
CATHOLIC ACADEMIES
Mount St. Joseph at Sacred Heart, 5
Nazareth Academy at Gwynedd-Mercy, 5:15
Merion Mercy at Villa Joseph Marie, 5:15
St. Basil at Villa Maria, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Lansdale Catholic at Kennedy-Kenrick, 7:30
St. Hubert at Bishop McDevitt, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Penncrest at Springfield (D), 5:15
Conestoga at Upper Darby, 7:30
Garnet Valley at Haverford High, 7:30
Marple Newtown at Harriton, 7:30
Strath Haven at Radnor, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Avon Grove at Downingtown West, 7:30
Bishop Shanahan at W.C. Henderson, 7:30
Downingtown East at West Chester East, 7:30
Unionville at Bayard Rustin, 7:30
Sun Valley at Kennett, 7:30
Octorara at Great Valley, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Shipley at George School, 4:30
INTER-AC LEAGUE
Germantown Academy at Episcopal Ac., 3:45
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Owen J. Roberts at Perkiomen Valley, 7
Boyertown at Methacton, 7:30
Pottsgrove at Phoenixville, 7:30
St. Pius X at Pottstown, 7:30
NONLEAGUE
Dobbins at Roxborough, 3:15
Penn Wood at University City, 3:30
Westtown at Sanford (Del.), 3:45
Springside at Academy of the New Church, 5:15
Community Ac. of Phila. at Friends Select, 5:15
Spring-Ford at Parkland, 7:30
Friday, Dec. 19
BICENTENNIAL LEAGUE
Phil-Mont Christian at Calvary Christian, 4:30
Delco Christian at Jenkintown, 7
CATHOLIC LEAGUE
Hallahan at Little Flower, 5
Neumann-Goretti at Arch. Prendergast, 7:30
Conwell-Egan at Cardinal Dougherty, 7:30
West Catholic at Archbishop Ryan, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Kennett at Coatesville, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Germantown Friends at Abington Friends, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Episcopal Academy at Baldwin, 3:45
PUBLIC LEAGUE
Mastery Charter at Franklin Towne Charter, 3:15
SUBURBAN ONE AMERICAN
Cheltenham at Springfield (M), 7
Wissahickon at Norristown, 7
Upper Dublin at Plymouth Whitemarsh, 7
Upper Moreland at Upper Merion, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks East at Hatboro-Horsham, 7
Souderton at Central Bucks South, 7
North Penn at Central Bucks West, 7
Quakertown at Pennridge, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Abington at Council Rock South, 7
Truman at Bensalem, 7
Neshaminy at Council Rock North, 7
William Tennent at Pennsbury, 7
ABINGTON FRIENDS TOURNAMENT
Solebury School vs. Agnes Irwin, 6
NONLEAGUE
Faith Christian at Salem Christian
Edison at Germantown, 3:15
Frankford at Dobbins, 3:15
Kensington at Olney, 3:15
Washington at Lincoln, 3:15
Northeast at Fels, 3:15
Edison at Germantown, 3:15
Swenson at Imhotep Charter, 3:15
Engineering & Science at Paul Robeson, 3:15
Parkway at Palumbo, 3:15
Elverson at Math, Civics & Science, 3:15
Randolph at New Media Charter, 3:15
Phila. Electrical at Mariana Bracetti, 3:15
Strawberry Mansion at Comm. Tech, 3:15
H.S. of Future at Phila. Academy Charter, 3:15
Overbrook at Girls High, 3:15
Martin Luther King at University City, 3:15
Masterman at Bodine, 3:15
Simon Gratz at Southern, 3:15
Nueva Esperanza at Franklin L. Center, 3:15
Del-Val Charter at West Philadelphia, 3:15
Rhodes at William Penn, 3:15
Central at Bartram, 3:15
Prep Charter at Roxborough, 3:15
Freire Charter at Ben Franklin, 3:15
Christian Academy at Baptist High, 5
Bristol at Friends Select, 5:15
Unionville at Chichester, 5:15
Upper Bucks Christian at Calvary Baptist, 6
St. Hubert at Villa Joseph Marie, 7
Friends' Central at Bishop McDevitt, 7:30
Saturday, Dec. 20
CENTRAL LEAGUE
Strath Haven at Harriton, 2:30
Radnor at Springfield (D), 2:30
Upper Darby at Ridley, 7:30
Garnet Valley at Conestoga, 7:30
Penncrest at Marple Newtown, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Octorara at Avon Grove, 2:30
Downingtown West at Oxford, 2:30
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Upper Perkiomen at Pottsgrove, 1
Methacton at Owen J. Roberts, 7:30
Spring-Ford at Boyertown, 7:30
Phoenixville at St. Pius X, 7:30
NONLEAGUE
Interboro at Upper Merion, 1
Perkiomen Valley at North Penn, 1
West Chester East at Chichester, 1
Oakland Catholic at Council Rock North, 1:30
Germantown Academy at Shipley, 2
Pottstown at Central Dauphin East, 2:30
Sun Valley at Academy Park, 3:30
Germantown Friends at Agnes Irwin, 3:30
Morrisville at Lawrence, 4
Sunday, Dec. 21
PHILADELPHIA UNIVERSITY SHOWCASE
Springside vs. Neumann-Goretti, 2:15
Penn Charter vs. Shipley, 5:45
NONLEAGUE
Nazareth Academy at Council Rock North, 12:30
Upper Dublin at Mount St. Joseph, 4
Monday, Dec. 22
CATHOLIC LEAGUE
Little Flower at Neumann-Goretti, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Bayard Rustin at Kennett, 7:30
NONLEAGUE
Roxborough at Germantown, 3:15
Bodine at Dobbins, 3:15
Roxborough at Germantown, 3:15
Frankford at West Philadelphia, 3:15
Comm. Ac. of Phila. at Franklin T. Charter, 3:15
Germantown Friends at Central, 3:45
Marple Newtown at Chichester, 5
Lansdale Catholic at St. Basil, 5:15
Archbishop Ryan at Gwynedd-Mercy, 5:15
Radnor at Merion Mercy, 5:15
Downingtown East at Villa Maria, 5:15
St. Pius X at Mount St. Joseph, 5:30
Edison at West Catholic, 6
Central Bucks West at Neshaminy, 7
Villa Joseph Marie at Pennsbury, 7
Council Rock South at Pennridge, 7
Lower Moreland at Springfield (M), 7
Phoenixville at Upper Merion, 7
Norristown at Pottstown, 7:30
Interboro at Boyertown, 7:30
Souderton at Upper Perkiomen, 7:30
Tuesday, Dec. 23
CENTRAL LEAGUE
Harriton at Ridley, 7:30
Radnor at Conestoga, 7:30
Springfield (D) at Garnet Valley, 7:30
Penncrest at Haverford High, 7:30
Strath Haven at Upper Darby, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Downingtown West at West Chester East, 3:45
W.C. Henderson at Avon Grove, 7:30
Bishop Shanahan at Coatesville, 7:30
Oxford at Unionville, 7:30
Great Valley at Sun Valley, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Springside at Penn Charter, 5:15
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
St. Pius X at Spring-Ford, 7:30
NONLEAGUE
Abington at Central Bucks South, 3:30
Barrack Hebrew at Abington Friends, 4
Faith Christian at Lehigh Christian, 4
Northeast at William Tennent, 7
Friday, Jan. 2
NONLEAGUE
Plymouth Whitemarsh at Methacton, 7
Penncrest at West Chester East, 7
Wilson-Reading at Boyertown, 7:30
Pottsgrove at North Schuylkill, 7:30
Saturday, Jan. 3
BICENTENNIAL LEAGUE
Morrisville at Delco Christian, 4:30
CATHOLIC ACADEMIES
Mount St. Joseph at Gwynedd-Mercy, 2:30
CHES-MONT LEAGUE
W.C. Henderson at Great Valley, 1:30
Oxford at Coatesville, 2:30
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Phoenixville at Perkiomen Valley, 2:30
Upper Perkiomen at Methacton, 7:30
Owen J. Roberts at Pottsgrove, 7:30
NONLEAGUE
Germantown Friends at Episcopal Ac., noon
Marple Newtown at Paulsboro, noon
Quakertown at Pottsville, 12:30
Simon Gratz at Penn Charter, 1
Spring-Ford at Emmaus, 1:30
Upper Darby at Bayard Rustin, 2
West Catholic at Springside, 2
Ridley at Academy Park, 2:30
Pottstown at Sun Valley, 2:30
Springfield (D) at Archbishop Prendergast, 2:30
Avon Grove at Garnet Valley, 2:30
Nazareth Academy at St. Hubert, 2:30
Caravel Academy at Shipley, 3
Haverford High at Notre Dame, 3:15
Phil-Mont Christian at Christian Academy, 4:30
Faith Christian at Christopher Dock, 6
Sunday, Jan. 4
TABOR TOURNAMENT
Hill School vs. Patterson, 6:30
Monday, Jan. 5
PENN-JERSEY LEAGUE
International Christian at Mercy Vocational, 3:45
Doane Academy at Pine Forge, 4
NONLEAGUE
Wissahickon at Abington, 7
Rancocas Valley at Conwell-Egan, 7:30
Tuesday, Jan. 6
BICENTENNIAL LEAGUE
Girard College at MaST Charter, 4
Calvary Christian at Plumstead Christian, 5
Phil-Mont Christian at Morrisville, 6
Bristol at New Hope-Solebury, 7
Jenkintown at Delco Christian, 7
Christopher Dock at Lower Moreland, 7:30
CATHOLIC ACADEMIES
St. Basil at Gwynedd-Mercy, 5:15
Villa Maria at Merion Mercy, 5:15
Mount St. Joseph at Nazareth Academy, 5:15
Villa Joseph Marie at Sacred Heart, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Cardinal Dougherty at Hallahan, 3:30
Cardinal O'Hara at Lansdale Catholic, 7
Archbishop Prendergast at St. Hubert, 7:30
Kennedy-Kenrick at Archbishop Wood, 7:30
Little Flower at Archbishop Carroll, 7:30
Archbishop Ryan at Neumann-Goretti, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Ridley at Springfield (D), 3:45
Garnet Valley at Harriton, 5
Conestoga at Penncrest, 7:30
Haverford High at Radnor, 7:30
Lower Merion at Strath Haven, 7:30
Upper Darby at Marple Newtown, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Avon Grove at Coatesville, 7:30
Downingtown East at Bishop Shanahan, 7:30
Downingtown West at W.C. Henderson, 7:30
Oxford at Bayard Rustin, 7:30
Kennett at Great Valley, 7:30
Unionville at Octorara, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Penn Wood at Chichester, 5:15
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Friends' Central at Ac. of the New Church, 3:45
Friends Select at Abington Friends, 3:45
Germantown Friends at Moor. Friends, 5:15
INTER-AC LEAGUE
Baldwin at Notre Dame, 3:45
Agnes Irwin at Episcopal Academy, 3:45
Penn Charter at Springside, 5:15
PENN-JERSEY LEAGUE
N.J. United Christian at Solebury School, 4
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Methacton at Phoenixville, 7:30
Pottsgrove at Boyertown, 7:30
St. Pius X at Owen J. Roberts, 7:30
Perkiomen Valley at Pottstown, 7:30
Spring-Ford at Upper Perkiomen, 7:30
SUBURBAN ONE AMERICAN
Cheltenham at Wissahickon, 7
Plymouth Whitemarsh at Norristown, 7
Springfield (M) at Upper Merion, 7
Upper Dublin at Upper Moreland, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks East at Souderton, 7
Central Bucks West at Central Bucks South, 7
Hatboro-Horsham at Pennridge, 7
North Penn at Quakertown, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Abington at Truman, 7
Council Rock North at Bensalem, 7
Council Rock South at Pennsbury, 7
Neshaminy at William Tennent, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Del-Val Friends at West-Mont Christian, 3:45
NONLEAGUE
Community Ac. of Phila. at Renaissance, 3:45
Lehigh Christian at Faith Christian, 6
Coventry Christian at Calvary Baptist, 6
Academy Park at West Catholic, 6:30
Germantown Academy at Conwell-Egan, 7:30
Wednesday, Jan. 7
PENN-JERSEY LEAGUE
Barrack Hebrew at Pine Forge, 4
PUBLIC LEAGUE
Germantown at Martin Luther King, 3:15
Kensington at Frankford, 3:15
Olney at Washington, 3:15
Dobbins at Mastbaum, 3:15
Lincoln at Fels, 3:15
Edison at Overbrook, 3:15
Parkway at Swenson, 3:15
Ben Franklin at Phila. Electrical, 3:15
Elverson at Engineering & Science, 3:15
Randolph at Phila. Academy Charter, 3:15
Palumbo at Masterman, 3:15
Paul Robeson at Communications Tech, 3:15
Imhotep Charter at High School of Future, 3:15
Girls High at Simon Gratz, 3:15
Germantown at Martin Luther King, 3:15
Bodine at New Media Charter, 3:15
University City at Central, 3:15
Franklin L. Center at Franklin Towne Charter, 3:15
Bok at Prep Charter, 3:15
Roxborough at Nueva Esperanza, 3:15
William Penn at Mastery Charter, 3:15
Mariana Bracetti at Strawberry Mansion, 3:15
Bartram at Southern, 3:15
West Philadelphia at Rhodes, 3:15
Freire Charter at Math, Civics & Science, 3:15
SUBURBAN ONE NATIONAL
William Tennent at Council Rock South, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Perkiomen School at Woodlynde, 3:45
NONLEAGUE
N.Y. School for Deaf at Pa. School for Deaf, 3:30
Friends' Central at Episcopal Academy, 3:45
Westtown at Tatnall, 3:45
Neshaminy at Notre Dame (N.J.), 4
Abington Friends at Little Flower, 4
Ac. of New Church at Christian Academy, 5:30
Kennett at Penncrest, 7:30
Thursday, Jan. 8
BICENTENNIAL LEAGUE
Phil-Mont Christian at Plumstead Christian, 3:30
Christopher Dock at MaST Charter, 4
Delco Christian at Morrisville, 6
Jenkintown at Calvary Christian, 7
Lower Moreland at New Hope-Solebury, 7
Bristol at Girard College, 7:30
CATHOLIC ACADEMIES
Gwynedd-Mercy at Villa Joseph Marie, 5:15
Merion Mercy at Sacred Heart, 5:15
Villa Maria at Mount St. Joseph, 5:15
Nazareth Academy at St. Basil, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Lansdale Catholic at Little Flower, 6
Neumann-Goretti at West Catholic, 6:30
CENTRAL LEAGUE
Harriton at Haverford High, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
W.C. Henderson at West Chester East, 6
Avon Grove at Downingtown East, 7:30
Bayard Rustin at Great Valley, 7:30
Octorara at Oxford, 7:30
Sun Valley at Unionville, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Chester at Penn Wood, 5:15
Chichester at Academy Park, 7
PENN-JERSEY LEAGUE
Solebury School at Life Center, 4
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Spring-Ford at Pottsgrove, 7:30
TRI-COUNTY LEAGUE
West-Mont Christian at Kimberton Waldorf, 3:45
Del-Val Friends at Mercy Vocational, 3:45
Barrack Hebrew at Perkiomen School, 4
NONLEAGUE
Interboro at Perkiomen Valley, 5:30
Gloucester Christian at Christian Academy, 5:30
Souderton at Council Rock South, 7
Radnor at Upper Merion, 7
Friday, Jan. 9
BICENTENNIAL LEAGUE
Plumstead Christian at Jenkintown, 7
CATHOLIC LEAGUE
Conwell-Egan at Archbishop Prendergast, 7:30
Archbishop Wood at Cardinal O'Hara, 7:30
St. Hubert at Archbishop Ryan, 7:30
Archbishop Carroll at Cardinal Dougherty, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Strath Haven at Ridley, 7:30
Springfield (D) at Conestoga, 7:30
Marple Newtown at Garnet Valley, 7:30
Penncrest at Lower Merion, 7:30
Radnor at Upper Darby, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Coatesville at Downingtown West, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends at Westtown, 5:15
Germantown Friends at Friends' Central, 5:30
Ac. of New Church at Friends Select, 6:30
George School at Abington Friends, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Germantown Academy at Penn Charter, 3:45
Springside at Episcopal Academy, 5
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Pottstown at Methacton, 7
Boyertown at St. Pius X, 7:30
Owen J. Roberts at Upper Perkiomen, 7:30
Phoenixville at Spring-Ford, 7:30
PUBLIC LEAGUE
Central at Germantown, 3:15
Washington at Frankford, 3:15
Fels at Olney, 3:15
Lincoln at Northeast, 3:15
Mastbaum at Kensington, 3:15
Simon Gratz at Edison, 3:15
Masterman at Swenson, 3:15
Strawberry Mansion at Ben Franklin, 3:15
Freire Charter at Engineering & Science, 3:15
Elverson at Paul Robeson, 3:15
Randolph at Bodine, 3:15
Math, Civics & Science at Phila. Electrical, 3:15
New Media Charter at Palumbo, 3:15
Mariana Bracetti at Communications Tech, 3:15
High School of Future at Parkway, 3:15
Southern at Girls High, 3:15
Overbrook at Martin Luther King, 3:15
Phila. Academy Charter at Imhotep Charter, 3:15
University City at Bartram, 3:15
Franklin Learning Center at Roxborough, 3:15
Prep Charter at Del-Val Charter, 3:15
Nueva Esperanza at Bok, 3:15
Franklin Towne Charter at William Penn, 3:15
Mastery Charter at West Philadelphia, 3:15
Central at Germantown, 3:15
SUBURBAN ONE AMERICAN
Plymouth Whitemarsh at Cheltenham, 7
Norristown at Upper Dublin, 7
Upper Moreland at Springfield (M), 7
Upper Merion at Wissahickon, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks West at Central Bucks East, 7
Central Bucks South at North Penn, 7
Quakertown at Hatboro-Horsham, 7
Pennridge at Souderton, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Council Rock North at Abington, 7
Bensalem at Neshaminy, 7
Pennsbury at Truman, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Perkiomen School at Del-Val Friends, 3:45
TOWSON TOURNAMENT
Agnes Irwin vs. Notre Dame (Va.), 7
NONLEAGUE
Doane Academy at Morrisville, 4
Faith Christian at Upper Bucks Christian, 6
Calvary Baptist at High Point Baptist, 6
Bishop Shanahan at Villa Maria, 7
Fleetwood at Octorara, 7
Saturday, Jan. 10
CATHOLIC ACADEMIES
Nazareth Academy at Sacred Heart, 10 a.m.
Gwynedd-Mercy at Villa Maria, 2:30
Mount St. Joseph at Merion Mercy, 2:30
Villa Joseph Marie at St. Basil, 2:30
CENTRAL LEAGUE
Haverford High vs. Lower Merion, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Avon Grove at Great Valley, 1:30
West Chester East at Bayard Rustin, 6
MID-ATLANTIC PREP LEAGUE
Mercersburg at Hill School, 2
TOWSON TOURNAMENT
Agnes Irwin vs. Park School, 12
NONLEAGUE
Methacton at Cheltenham, 1
Penn Charter at West Catholic, 1
Penn Wood at Imhotep Charter, 1
Sun Valley at Penncrest, 1
Pennsbury at Conwell-Egan, 1:30
Governor Mifflin at Owen J. Roberts, 1:30
Cardinal O'Hara at Notre Dame, 2:15
Upper Perkiomen at Kutztown, 2:30
Academy Park at Harriton, 2:30
Neumann-Goretti at Dover (Del.), 2:30
Burlington City at Truman, 6:30
William Tennent at Perkiomen Valley, 6:30
Christopher Dock at Phoenixville, 7:30
Sunday, Jan. 11
NONLEAGUE
Brooklyn Poly Prep at Springside, noon
Monday, Jan. 12
CHES-MONT LEAGUE
Octorara at Coatesville, 7:30
PENN-JERSEY LEAGUE
Solebury School at Barrack Hebrew, 3:45
Pine Forge at Mercy Vocational, 4
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Methacton at St. Pius X, 7:30
PUBLIC LEAGUE
Freire Charter at Frankford, 3:15
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
North Penn at Pennridge, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
West-Mont Christian at Perkiomen School, 3:45
NONLEAGUE
Comm. Ac. of Phila. at Franklin T. Charter, 3:30
Chichester at New Beginnings, 3:30
Calvary Baptist at Plumstead Christian, 3:45
Penn Wood at Friends' Central, 4
University City at Germantown Friends, 4
Christian Academy at Cumberland Christian, 4
Faith Christian at Calvary Christian, 4:45
Upper Perkiomen at Upper Merion, 7
New Hope-Solebury at Upper Moreland, 7
Springfield (M) at Owen J. Roberts, 7
Great Valley at Pottsgrove, 7:30
Tuesday, Jan. 13
BICENTENNIAL LEAGUE
Calvary Christian at MaST Charter, 4
Jenkintown at Christopher Dock, 6
Phil-Mont Christian at Bristol, 7
Morrisville at New Hope-Solebury, 7
Plumstead Christian at Girard College, 7:30
Delco Christian at Lower Moreland, 7:30
CATHOLIC ACADEMIES
Villa Maria at Villa Joseph Marie, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Prendergast at Hallahan, 5
Cardinal Dougherty at Lansdale Catholic, 7
Little Flower at Archbishop Wood, 7:30
Archbishop Ryan at Conwell-Egan, 7:30
Bishop McDevitt at Archbishop Carroll, 7:30
Cardinal O'Hara at Kennedy-Kenrick, 7:30
West Catholic at St. Hubert, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Conestoga at Harriton, 5
Ridley at Marple Newtown, 7:30
Garnet Valley at Strath Haven, 7:30
Haverford High at Springfield (D), 7:30
Lower Merion at Radnor, 7:30
Upper Darby at Penncrest, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Unionville at Kennett, 6
Bishop Shanahan at West Chester East, 7:30
W.C. Henderson at Coatesville, 7:30
Downingtown West at Downingtown East, 7:30
Octorara at Bayard Rustin, 7:30
Oxford at Sun Valley, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Chichester at Chester, 3:45
Academy Park at Interboro, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Academy of New Church at George School, 3:45
Abington Friends at Moorestown Friends, 5:15
Friends Select at Germantown Friends, 5:15
INTER-AC LEAGUE
Penn Charter at Baldwin, 3:45
Germantown Academy at Episcopal Ac., 3:45
Springside at Agnes Irwin, 5:30
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Pottstown at Spring-Ford, 7
Upper Perkiomen at Boyertown, 7:30
Phoenixville at Owen J. Roberts, 7:30
Perkiomen Valley at Pottsgrove, 7:30
SUBURBAN ONE AMERICAN
Wissahickon at Upper Moreland, 3:30
Cheltenham at Norristown, 7
Springfield (M) at Plymouth Whitemarsh, 7
Upper Dublin at Upper Merion, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks East at Central Bucks South, 7
Hatboro-Horsham at Central Bucks West, 7
Souderton at Quakertown, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Abington at Bensalem, 7
Council Rock South at Council Rock North, 7
Neshaminy at Pennsbury, 7
Truman at William Tennent, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Del-Val Friends at Kimberton Waldorf, 3:45
Barrack Hebrew at West-Mont Christian, 4
NONLEAGUE
Scranton School Deaf at Pa. School for Deaf, 3:30
Renaissance at Community Ac. of Phila., 3:45
Calvary Baptist at Faith Christian, 6
Wednesday, Jan. 14
BICENTENNIAL LEAGUE
Bristol at Jenkintown, 7
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Friends Select at Friends' Central, 5:15
MID-ATLANTIC PREP LEAGUE
Hill School at Lawrenceville, 4:30
PENN-JERSEY LEAGUE
Doane Academy at Mercy Vocational, 4
Barrack Hebrew at International Christian, 4
PUBLIC LEAGUE
Germantown at University City, 3:15
Frankford at Fels, 3:15
Olney at Lincoln, 3:15
Dobbins at Northeast, 3:15
Washington at Mastbaum, 3:15
Edison at Southern, 3:15
Swenson at New Media Charter, 3:15
Ben Franklin at Communications Tech, 3:15
Phila. Electrical at Engineering & Science, 3:15
Parkway at Phila. Academy Charter, 3:15
Elverson at Freire Charter, 3:15
Randolph at Imhotep Charter, 3:15
Palumbo at Bodine, 3:15
Masterman at High School of Future, 3:15
Bartram at Girls High, 3:15
Martin Luther King at Simon Gratz, 3:15
Germantown at University City, 3:15
Overbrook at Central, 3:15
Franklin Learning Center at William Penn, 3:15
Del-Val Charter at Nueva Esperanza, 3:15
Bok at Roxborough, 3:15
Math, Civics & Science at Straw. Mansion, 3:15
West Phila. at Franklin Towne Charter, 3:15
Mariana Bracetti at Paul Robeson, 3:15
Rhodes at Prep Charter, 3:15
NONLEAGUE
Solebury School at Abington Friends, 4
Episcopal Academy at Lansdale Catholic, 5
Penn Charter at St. Hubert, 6
Thursday, Jan. 15
BICENTENNIAL LEAGUE
Lower Moreland at Plumstead Christian, 3:30
MaST Charter at Delco Christian, 4:15
New Hope-Solebury at Calvary Christian, 4:45
Christopher Dock at Morrisville, 6
Phil-Mont Christian at Girard College, 7:30
CATHOLIC ACADEMIES
St. Basil at Mount St. Joseph, 5:15
Villa Joseph Marie at Nazareth Academy, 5:15
Sacred Heart at Villa Maria, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Bishop McDevitt at Archbishop Wood, 7:30
Archbishop Ryan at Archbishop Carroll, 7:30
Cardinal Dougherty at Kennedy-Kenrick, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Penncrest at Garnet Valley, 5:15
Lower Merion at Harriton, 6
Radnor at Ridley, 7:30
Marple Newtown at Conestoga, 7:30
Strath Haven at Haverford High, 7:30
Springfield (D) at Upper Darby, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Kennett at Octorara, 6
Avon Grove at Bishop Shanahan, 7:30
West Chester East at Coatesville, 7:30
Downingtown East at W.C. Henderson, 7:30
Sun Valley at Bayard Rustin, 7:30
Great Valley at Oxford, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Academy Park at Penn Wood, 3:30
Interboro at Chichester, 5
PENN-JERSEY LEAGUE
Solebury School at N.J. United Christian, 4
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Pottsgrove at Methacton, 7:30
Boyertown at Phoenixville, 7:30
Owen J. Roberts at Pottstown, 7:30
St. Pius X at Perkiomen Valley, 7:30
NONLEAGUE
Renaissance at Kimberton Waldorf, 3:45
Moravian at Perkiomen School, 5:30
Truman at Maple Shade, 6:30
Central Bucks East at Council Rock South, 7
Central Bucks West at William Tennent, 7
Hatboro-Horsham at Spring-Ford, 7
North Penn at Neshaminy, 7
Springfield (M) at Bishop McDevitt, 7:30
Friday, Jan. 16
BICENTENNIAL LEAGUE
Girard College at Jenkintown, 6
CATHOLIC ACADEMIES
Gwynedd-Mercy at Merion Mercy, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
West Catholic at Hallahan, 6
Archbishop Prendergast at Lansdale Catholic, 7
Little Flower at Cardinal O'Hara, 7:30
Neumann-Goretti at Conwell-Egan, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
W.C. Henderson at Unionville, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends at Friends Select, 5:15
George School at Germantown Friends, 7:30
Friends' Central at Westtown, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Notre Dame at Penn Charter, 3:45
Baldwin at Germantown Academy, 3:45
PUBLIC LEAGUE
Bartram at Germantown, 3:15
Lincoln at Frankford, 3:15
Olney at Northeast, 3:15
Washington at Kensington, 3:15
Fels at Mastbaum, 3:15
Girls High at Edison, 3:15
Bodine at Swenson, 3:15
Mariana Bracetti at Ben Franklin, 3:15
Eng. & Science at Strawberry Mansion, 3:15
Imhotep Charter at Parkway, 3:15
Elverson at Phila. Electrical, 3:15
Randolph at Palumbo, 3:15
Comm. Tech at Math, Civics & Science, 3:15
Southern at Martin Luther King, 3:15
University City at Overbrook, 3:15
Central at Simon Gratz, 3:15
Bok at Franklin Learning Center, 3:15
Roxborough at Del-Val Charter, 3:15
Nueva Esperanza at Rhodes, 3:15
William Penn at West Philadelphia, 3:15
Mastery Charter at Prep Charter, 3:15
Bartram at Germantown, 3:15
Phila. Academy Charter at Masterman, 3:15
Freire Charter at Paul Robeson, 3:15
SUBURBAN ONE AMERICAN
Cheltenham at Upper Dublin, 7
Norristown at Upper Moreland, 7
Plymouth Whitemarsh at Upper Merion, 7
Springfield (M) at Wissahickon, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks East at North Penn, 7
Central Bucks South at Quakertown, 7
Central Bucks West at Pennridge, 7
Hatboro-Horsham at Souderton, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Abington at Neshaminy, 7
Bensalem at William Tennent, 7
Council Rock North at Pennsbury, 7
Council Rock South at Truman, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Mercy Vocational at Kimberton Waldorf, 3:45
NONLEAGUE
Calvary Baptist at Lehigh Christian, 3:45
Atlantic Christian at Christian Academy, 5
Coventry Christian at Faith Christian, 6
Woodlynde at Kennedy-Kenrick, 6
Hill School at Owen J. Roberts, 7:30
Saturday, Jan. 17
CENTRAL LEAGUE
Garnet Valley at Radnor, 1
Ridley at Penncrest, 2:30
Conestoga at Strath Haven, 2:30
Haverford High at Marple Newtown, 7:30
Lower Merion at Springfield (D), 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Bayard Rustin at Avon Grove, 1:30
Sun Valley at West Chester East, 2:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Abington Friends at Shipley, 2:30
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Pottstown at Boyertown, 2:30
Perkiomen Valley at Upper Perkiomen, 7:30
SCHOLASTIC PLAY BY PLAY CLASSIC
At Archbishop Carroll:
Methacton vs. Central
Haddonfield vs. Archbishop Wood
Spring-Ford vs. Mount St. Joseph, 12:30
NONLEAGUE
Unionville at Merion Mercy
Calvary Christian at Acad. of New Church, 11
Cardinal O'Hara at Trenton Catholic, noon
Cardinal Dougherty at Episcopal Academy, 1
Westtown at St. Andrew's, 1
Owen J. Roberts at Exeter, 2
George School at Springside, 2
Pottsgrove at Nazareth Academy, 2:30
Academy Park at Bishop Shanahan, 2:30
Central Bucks South at Downingtown West, 3
Allentown Central Catholic at St. Pius X, 3
William Penn (York) at Freire Charter, 3:15
W. Pa. School for Deaf at Pa. School for Deaf, 3:30
Pennsbury at Pennridge, 4
Hill School at Wyoming Seminary, 4
Harriton at McKeesport, 7:30
Downingtown East at Wilson-Reading, 7:30
Sunday, Jan. 18
CHERRY HILL EAST COUGAR CLASSIC
Council Rock North vs. Timber Creek, noon
Archbishop Wood vs. Trenton Central, 1:45
Monday, Jan. 19
CATHOLIC ACADEMIES
Merion Mercy at St. Basil, 5:15
CHERRY HILL EAST COUGAR CLASSIC
Camden vs. Prep Charter, 6:15
NONLEAGUE
Villa Maria at Notre Dame, 4:30
Nazareth Academy at St. Pius X, 6:45
Gwynedd-Mercy at Lansdale Catholic, 7
Little Flower at Imhotep Charter, 7
Tuesay, Jan. 20
BICENTENNIAL LEAGUE
Phil-Mont Christian at Lower Moreland, 3:30
Plumstead Christian at MaST Charter, 4
Morrisville at Bristol, 7
CATHOLIC ACADEMIES
Mount St. Joseph at Villa Joseph Marie, 5:15
Villa Maria at Nazareth Academy, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Lansdale Catholic at Bishop McDevitt
Kennedy-Kenrick at Little Flower, 6
Conwell-Egan at West Catholic, 6:30
Archbishop Carroll at Arch. Prendergast, 7:30
Archbishop Wood at Cardinal Dougherty, 7:30
Hallahan at Archbishop Ryan, 7:30
St. Hubert at Neumann-Goretti, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Avon Grove at West Chester East, 7:30
Bishop Shanahan at Downingtown West, 7:30
Coatesville at Downingtown East, 7:30
Kennett at Oxford, 7:30
Sun Valley at Octorara, 7:30
Unionville at Great Valley, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Penn Wood at Interboro, 3:30
Chester at Academy Park, 7
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Shipley at Academy of the New Church, 3:45
Westtown at Germantown Friends, 3:45
George School at Friends Select, 4
Friends' Central at Moorestown Friends, 5:15
INTER-AC LEAGUE
Springside at Baldwin, 5
Germantown Academy at Agnes Irwin, 5:30
PENN-JERSEY LEAGUE
Barrack Hebrew at Life Center, 4
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Methacton at Spring-Ford, 7
Boyertown at Perkiomen Valley, 7:30
Phoenixville at Upper Perkiomen, 7:30
Pottstown at Pottsgrove, 7:30
SUBURBAN ONE AMERICAN
Upper Moreland at Cheltenham, 7
Upper Merion at Norristown, 7
Wissahickon at Plymouth Whitemarsh, 7
Upper Dublin at Springfield (M), 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Quakertown at Central Bucks East, 7
Pennridge at Central Bucks South, 7
Souderton at Central Bucks West, 7
North Penn at Hatboro-Horsham, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
William Tennent at Abington, 7
Pennsbury at Bensalem, 7
Truman at Council Rock North, 7
Neshaminy at Council Rock South, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Woodlynde at Kimberton Waldorf, 3:45
Mercy Vocational at West-Mont Christian, 3:45
NONLEAGUE
New Beginnings at Chichester, 3:30
Solebury School at Perkiomen School, 4
N.J. School for Deaf at Pa. School for Deaf, 4
Bayard Rustin at Harriton, 5
Lower Merion at W.C. Henderson, 7:30
Faith Christian at Pius X, 7:30
Wednesday, Jan. 21
CENTRAL LEAGUE
Springfield (D) at Harriton, 5
Garnet Valley at Ridley, 7:30
Haverford High at Conestoga, 7:30
Lower Merion at Upper Darby, 7:30
Marple Newtown at Strath Haven, 7:30
Penncrest at Radnor, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Penn Charter at Agnes Irwin, 3:45
Springside at Notre Dame, 5:15
MID-ATLANTIC PREP LEAGUE
Hill School at Blair Academy, 3:30
PUBLIC LEAGUE
Overbrook at Germantown, 3:15
Frankford at Olney, 3:15
Washington at Dobbins, 3:15
Northeast at Kensington, 3:15
Mastbaum at Lincoln, 3:15
Bartram at Edison, 3:15
Swenson at Palumbo, 3:15
Paul Robeson at Ben Franklin, 3:15
Eng. & Science at Communications Tech, 3:15
Elverson at Strawberry Mansion, 3:15
Randolph at Parkway, 3:15
Phila. Electrical at Freire Charter, 3:15
High School of Future at Bodine, 3:15
Martin Luther King at Girls High, 3:15
New Media at Phila. Academy Charter, 3:15
Masterman at Imhotep Charter, 3:15
Simon Gratz at University City, 3:15
Overbrook at Germantown, 3:15
Franklin L. Center at West Philadelphia, 3:15
Del-Val Charter at Bok, 3:15
Mastery Charter at Nueva Esperanza, 3:15
Central at Southern, 3:15
Math, Civics & Science at Mariana Bracetti, 3:15
Prep Charter at Franklin Towne Charter, 3:15
Rhodes at Roxborough, 3:15
TRI-COUNTY LEAGUE
Barrack Hebrew at Del-Val Friends, 3:45
NONLEAGUE
Caravel Academy at Germantown Academy, 3:45
Academy of the New Church at Peddie School, 6
Souderton at Norristown, 7
Springfield (M) at Owen J. Roberts, 7
St. Pius X at York Catholic, 7:30
Thursday, Jan. 22
BICENTENNIAL LEAGUE
New Hope-Solebury at Plumstead Christian, 3:30
Girard College at Morrisville, 4:30
Bristol at Calvary Christian, 5
MaST Charter at Phil-Mont Christian, 7
CATHOLIC ACADEMIES
Gwynedd-Mercy at Nazareth Academy, 5:15
Villa Joseph Marie at Merion Mercy, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Carroll at West Catholic, 6:30
Kennedy-Kenrick at Bishop McDevitt, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Downingtown West at Avon Grove, 7:30
W.C. Henderson at Bishop Shanahan, 7:30
West Chester East at Downingtown East, 7:30
Bayard Rustin at Unionville, 7:30
Kennett at Sun Valley, 7:30
Great Valley at Octorara, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Chichester at Penn Wood, 3:30
PENN-JERSEY LEAGUE
Mercy Vocational at Solebury School, 4
SUBURBAN ONE NATIONAL
Council Rock North at William Tennent, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Kimberton Waldorf at Perkiomen School, 3:45
West-Mont Christian at Woodlynde, 4
NONLEAGUE
Stern Hebrew at Doane Academy, 4
Christian Academy at Westtown, 4
Faith Christian at Friends Select, 5:15
Calvary Baptist at Moravian, 6:15
Conwell-Egan at Neshaminy, 7
Villa Maria at Conestoga, 7:30
Academy Park at Radnor, 7:30
Friday, Jan. 23
BICENTENNIAL LEAGUE
Phil-Mont Christian at Christopher Dock, 3:30
Lower Moreland at Jenkintown, 7
CATHOLIC LEAGUE
Lansdale Catholic at Archbishop Ryan
Archbishop Wood at Arch. Prendergast, 7:30
Conwell-Egan at St. Hubert, 7:30
Hallahan at Neumann-Goretti, 7:30
Cardinal O'Hara at Cardinal Dougherty, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Lower Merion at Garnet Valley, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Acad. New Church at Moorestown Friends, 5:15
Friends' Central at George School, 7:30
Germantown Friends at Shipley, 8
INTER-AC LEAGUE
Penn Charter at Episcopal Academy, 3:45
Agnes Irwin at Baldwin, 3:45
Springside at Germantown Academy, 5
PENN-JERSEY LEAGUE
Mercy Vocational at N.J. United Christian, 4
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Owen J. Roberts at Spring-Ford, 7
Methacton at Perkiomen Valley, 7:30
Phoenixville at Pottstown, 7:30
St. Pius X at Upper Perkiomen, 7:30
PUBLIC LEAGUE
Washington at Germantown, 3:15
Frankford at Overbrook, 3:15
Olney at Southern, 3:15
Dobbins at Central, 3:15
Washington at Germantown, 3:15
Northeast at Bartram, 3:15
Lincoln at University City, 3:15
Mastbaum at Martin Luther King, 3:15
Fels at Edison, 3:15
Elverson at Swenson, 3:15
Parkway at Ben Franklin, 3:15
Bodine at Engineering & Science, 3:15
Randolph at Phila. Electrical, 3:15
Palumbo at Communications Tech, 3:15
High School of Future at Freire Charter, 3:15
Kensington at Girls High, 3:15
New Media at Math, Civics & Science, 3:15
Imhotep Charter at Strawberry Mansion, 3:15
Del-Val Charter at Franklin Learning Center, 3:15
Bok at Rhodes, 3:15
Franklin T. Charter at Nueva Esperanza, 3:15
William Penn at Prep Charter, 3:15
Roxborough at Mastery Charter, 3:15
Phila. Academy Charter at Mariana Bracetti, 3:15
Masterman at Paul Robeson, 3:15
SUBURBAN ONE AMERICAN
Cheltenham at Upper Merion, 7
Springfield (M) at Norristown, 7
Plymouth Whitemarsh at Upper Moreland, 7
Upper Dublin at Wissahickon, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks East at Pennridge, 7
Hatboro-Horsham at Central Bucks South, 7
Central Bucks West at Quakertown, 7
North Penn at Souderton, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Abington at Pennsbury, 7
Council Rock South at Bensalem, 7
Neshaminy at Truman, 7
NONLEAGUE
Palisades at Plumstead Christian, 3:30
Merion Mercy at Notre Dame, 3:45
Architecture & Design at Comm. Ac. of Phila., 5:15
Phila. Academy Charter at Friends Select, 5:15
Christian Academy at Gloucester Christian, 5:30
High Point Baptist at Faith Christian, 6
Hill School at Solebury School, 6
Calvary Baptist at Salem Christian, 6
Wyomissing at Boyertown, 7:30
Saturday, Jan. 24
CATHOLIC ACADEMIES
Villa Maria at St. Basil, 2:15
Sacred Heart at Mount St. Joseph, 3:30
CATHOLIC LEAGUE
Bishop McDevitt at Conwell-Egan, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Conestoga at Ridley, 2:30
Radnor at Harriton, 3:30
Upper Darby at Haverford High, 7:30
Strath Haven at Penncrest, 7:30
Marple Newtown at Springfield (D), 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Bishop Shanahan at Unionville, 2:30
Downingtown East at Great Valley, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Westtown at Abington Friends, 3:30
SUBURBAN ONE SHOOTOUT
C.B. South at Council Rock South, 12:30
Cheltenham at Central Bucks South, 2:30
Pennridge vs. Neshaminy, 1:30
Central Bucks East vs. William Tennent, 1:30
Pennsbury at Central Bucks West, 7
NONLEAGUE
Gwynedd-Mercy at Penn Charter, noon
Penn Wood at Downingtown West, 1
Archbishop Ryan at Villa Joseph Marie, 1:30
Marian Catholic at St. Pius X, 2
Pottsgrove at Allentown Central Catholic, 2:30
Chester at Mount Pleasant, 2:30
Coatesville at Plymouth Whitemarsh, 4
Springside at Delco Christian, 4
Academy of the New Church at Hill School, 4:30
Chichester at Oxford, 6
Boyertown at Reading, 6:15
Perkiomen Valley at Souderton, 7
Barrack Hebrew at Stern Hebrew, 7
Sunday, Jan. 25
NONLEAGUE
Villa Maria-Erie at Cardinal O'Hara, 4
Monday, Jan. 26
BICENTENNIAL LEAGUE
Calvary Christian at Christopher Dock, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Notre Dame at Baldwin, 3:45
PENN-JERSEY LEAGUE
Mercy Vocational at Barrack Hebrew, 3:45
PUBLIC LEAGUE
Bodine at Frankford, 3:15
Girls High at Washington, 3:15
Dobbins at Kensington, 3:15
NONLEAGUE
Penn Wood at Simon Gratz, 3:45
Pine Forge at West-Mont Christian, 3:45
Community Ac. of Phila. at Katzenbach, 4
West Catholic at Franklin Learning Center, 4
Pilgrim Christian at Christian Academy, 4
Neumann-Goretti at Sacred Heart, 5:15
Pottstown at Merion Mercy, 5:30
Agnes Irwin at New Hope-Solebury, 5:45
Jenkintown at Upper Moreland, 7
Phoenixville at Radnor, 7:30
Tuesday, Jan. 27
BICENTENNIAL LEAGUE
Plumstead Christian at Christopher Dock, 3:30
Calvary Christian at Girard College, 6
Morrisville at Lower Moreland, 6
Delco Christian at Bristol, 7
Jenkintown at MaST Charter, 7
CATHOLIC ACADEMIES
Gwynedd-Mercy at St. Basil, 5:15
Merion Mercy at Villa Maria, 5:15
Nazareth Academy at Mount St. Joseph, 5:15
Sacred Heart at Villa Joseph Marie, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
St. Hubert at Hallahan, 5
Cardinal Dougherty at Little Flower, 6
West Catholic at Lansdale Catholic, 7
Arch. Prendergast at Kennedy-Kenrick, 7:30
Archbishop Ryan at Archbishop Wood, 7:30
Bishop McDevitt at Cardinal O'Hara, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Haverford High at Ridley, 7:30
Conestoga at Lower Merion, 7:30
Garnet Valley at Upper Darby, 7:30
Harriton at Penncrest, 7:30
Springfield (D) at Strath Haven, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Avon Grove at W.C. Henderson, 7:30
Coatesville at Bishop Shanahan, 7:30
Downingtown West at West Chester East, 7:30
Kennett at Bayard Rustin, 7:30
Unionville at Oxford, 7:30
Sun Valley at Great Valley, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Penn Wood at Chester, 3:30
Academy Park at Chichester, 7
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Westtown at Academy of the New Church, 4
Moorestown Friends at Shipley, 5:15
INTER-AC LEAGUE
Agnes Irwin at Penn Charter, 3:45
Baldwin at Episcopal Academy, 3:45
MID-ATLANTIC PREP LEAGUE
Peddie School at Hill School, 4:30
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Spring-Ford at Perkiomen Valley, 7
Owen J. Roberts at Boyertown, 7:30
Pottsgrove at St. Pius X, 7:30
Upper Perkiomen at Pottstown, 7:30
SUBURBAN ONE AMERICAN
Springfield (M) at Cheltenham, 7
Norristown at Wissahickon, 7
Plymouth Whitemarsh at Upper Dublin, 7
Upper Merion at Upper Moreland, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Hatboro-Horsham at Central Bucks East, 7
Central Bucks South at Souderton, 7
Central Bucks West at North Penn, 7
Pennridge at Quakertown, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Council Rock South at Abington, 7
Bensalem at Truman, 7
Council Rock North at Neshaminy, 7
Pennsbury at William Tennent, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Barrack Hebrew at Kimberton Waldorf, 5:30
BLUE CHIP SHOWCASE
At Archbishop Carroll:
Notre Dame vs. Peddie School, 5:30
NONLEAGUE
Community Ac. of Phila. at New Beginnings, 3:45
Radnor at Friends' Central, 4
Hun School at Germantown Academy, 4
George School at Perkiomen School, 4:15
Faith Christian at Calvary Baptist, 6
Wednesday, Jan. 28
CATHOLIC LEAGUE
Neumann-Goretti at Archbishop Carroll, 7:30
PENN-JERSEY LEAGUE
Doane Academy at International Christian, 4
PUBLIC LEAGUE
Bartram at Frankford, 3:15
Simon Gratz at Olney, 3:15
Edison at Dobbins, 3:15
Overbrook at Northeast, 3:15
Southern at Lincoln, 3:15
Germantown at Mastbaum, 3:15
Martin Luther King at Fels, 3:15
Mariana Bracetti at Swenson, 3:15
Ben Franklin at Masterman, 3:15
H.S. of Future at Engineering & Science, 3:15
Elverson at Parkway, 3:15
Randolph at Communications Tech, 3:15
Phila. Electrical at Bodine, 3:15
Paul Robeson at Palumbo, 3:15
University City at Kensington, 3:15
Rhodes at Del-Val Charter, 3:15
Mastery Charter at Bok, 3:15
Nueva Esperanza at William Penn, 3:15
Strawberry Mansion at Phila. Acad. Charter, 3:15
Prep Charter at West Philadelphia, 3:15
Math, Civics & Science at Parkway, 3:15
Franklin Towne Charter at Roxborough, 3:15
NONLEAGUE
Wilmington Friends at Westtown, 3:45
Christian Academy at Perkiomen School, 4
Acad. of New Church at Solebury School, 5:30
Friends' Central at Girard College, 5:30
Abington at Methacton, 7
Moravian at New Hope-Solebury, 7
Norristown at Kennedy-Kenrick, 7:30
Quakertown at Reading, 8
Thursday, Jan. 29
BICENTENNIAL LEAGUE
Girard College at Delco Christian
Bristol at Plumstead Christian, 3:30
Lower Moreland at Calvary Christian, 5
MaST Charter at Morrisville, 6
New Hope-Solebury at Jenkintown, 7
CATHOLIC ACADEMIES
Villa Joseph Marie at Gwynedd-Mercy, 5:15
Sacred Heart at Merion Mercy, 5:15
Mount St. Joseph at Villa Maria, 5:15
St. Basil at Nazareth Academy, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Wood at West Catholic, 7:30
Hallahan at Conwell-Egan, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Lower Merion at Ridley, 6
CHES-MONT LEAGUE
Coatesville at Avon Grove, 7:30
Bishop Shanahan at Downingtown East, 7:30
W.C. Henderson at Downingtown West, 7:30
Bayard Rustin at Oxford, 7:30
Great Valley at Kennett, 7:30
Octorara at Unionville, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Chester at Chichester, 5
Interboro at Academy Park, 7
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends at George School, 4
INTER-AC LEAGUE
Notre Dame at Germantown Academy, 3:45
PENN-JERSEY LEAGUE
Barrack Hebrew at Villa Victoria, 3:45
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Methacton at Boyertown, 7:30
Perkiomen Valley at Owen J. Roberts, 7:30
Phoenixville at Pottsgrove, 7:30
Pottstown at St. Pius X, 7:30
NONLEAGUE
Upper Dublin at Central Bucks South, 7
Faith Christian at Springfield (M), 7
Friday, Jan. 30
BICENTENNIAL LEAGUE
Plumstead Christian at Calvary Christian, 4:45
CATHOLIC LEAGUE
Lansdale Catholic at Neumann-Goretti, 7
Cardinal O'Hara at Archbishop Prendergast, 7:30
Little Flower at Bishop McDevitt, 7:30
Kennedy-Kenrick at Archbishop Ryan, 7:30
Archbishop Carroll at St. Hubert, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Haverford High at Garnet Valley, 6
Harriton at Marple Newtown, 6
Springfield (D) at Penncrest, 6
Radnor at Strath Haven, 6:30
Upper Darby at Conestoga, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
West Chester East at Unionville, 7:30
Octorara at W.C. Henderson, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Westtown at Friends Select, 5:15
Shipley at Friends' Central, 6:30
INTER-AC LEAGUE
Episcopal Academy at Agnes Irwin, 3:45
MID-ATLANTIC PREP LEAGUE
Hun School at Hill School, 5:45
PUBLIC LEAGUE
Germantown at Mastbaum, 3:15
Freire Charter at Imhotep Charter, 3:15
SUBURBAN ONE AMERICAN
Wissahickon at Cheltenham, 7
Norristown at Plymouth Whitemarsh, 7
Upper Merion at Springfield (M), 7
Upper Moreland at Upper Dublin, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Souderton at Central Bucks East, 7
Central Bucks South at Central Bucks West, 7
Pennridge at Hatboro-Horsham, 7
Quakertown at North Penn, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Truman at Abington, 7
Bensalem at Council Rock North, 7
Pennsbury at Council Rock South, 7
William Tennent at Neshaminy, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Mercy Vocational at Woodlynde, 4
NONLEAGUE
Baptist High at Christian Academy, 5
Salem Christian at Faith Christian, 6
Calvary Baptist at Upper Bucks Christian, 6
West-Mont Christian at Renaissance Academy, 6
Kennett at Interboro, 7:30
Saturday, Jan. 31
CATHOLIC ACADEMIES
Villa Maria at Gwynedd-Mercy, 2:30
Merion Mercy at Mount St. Joseph, 2:30
Sacred Heart at Nazareth Academy, 2:30
St. Basil at Villa Joseph Marie, 2:30
CENTRAL LEAGUE
Marple Newtown at Lower Merion, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Acad. of New Church at Abington Friends, 12:30
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
St. Pius X at Phoenixville, 1:30
Boyertown at Spring-Ford, 7
Owen J. Roberts at Methacton, 7:30
Pottsgrove at Upper Perkiomen, 7:30
NONLEAGUE
Hatboro-Horsham at McDonogh (Md.)
Archbishop Carroll at Christ The King (N.Y.), 1
Plymouth Whitemarsh at Emmaus, 1:30
Lower Moreland at Harriton, 2
Engineering & Science at Archbishop Ryan, 2
Cherry Hill East at St. Hubert, 2
Truman at Princeton, 2:30
Haverford High at Academy Park, 2:30
Penncrest at Avon Grove, 2:30
North Penn at Upper Darby, 3
Chester at Sun Valley, 3:30
Great Valley at Strath Haven, 4
Central Bucks East at Cheltenham, 7
Monday, Feb. 2
BICENTENNIAL LEAGUE
Christopher Dock at Delco Christian, 3:30
Calvary Christian at Jenkintown, 7:30
CATHOLIC ACADEMIES
Sacred Heart at St. Basil, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Prendergast at Little Flower, 6
PENN-JERSEY LEAGUE
Villa Victoria at Mercy Vocational, 3:45
Doane Academy at Barrack Hebrew, 4
International Christian at Solebury School, 4
PUBLIC LEAGUE
Freire Charter at Bodine, 3:15
NONLEAGUE
Germantown at Olney, 3:15
Lehigh Christian at Calvary Baptist, 6
Penn Wood at North Penn, 7
Fleetwood at Upper Perkiomen, 7:30
Tuesday, Feb. 3
BICENTENNIAL LEAGUE
Bristol at Christopher Dock, 3:30
Lower Moreland at MaST Charter, 4
Delco Christian at Calvary Christian, 4:45
Plumstead Christian at Morrisville, 6
Girard College at New Hope-Solebury, 7
Jenkintown at Phil-Mont Christian, 7
CATHOLIC ACADEMIES
Gwynedd-Mercy at Mount St. Joseph, 5:15
Nazareth Academy at Merion Mercy, 5:15
Villa Joseph Marie at Villa Maria, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
St. Hubert at Lansdale Catholic, 7
West Catholic at Kennedy-Kenrick, 7
Neumann-Goretti at Archbishop Wood, 7:30
Conwell-Egan at Archbishop Carroll, 7:30
Archbishop Ryan at Cardinal O'Hara, 7:30
Bishop McDevitt at Cardinal Dougherty, 7:30
CENTRAL LEAGUE
Conestoga at Garnet Valley, 6
Ridley at Upper Darby, 7:30
Harriton at Strath Haven, 7:30
Lower Merion at Haverford High, 7:30
Marple Newtown at Penncrest, 7:30
Springfield (D) at Radnor, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Bishop Shanahan at Kennett, 6
Downingtown East at Avon Grove, 7:30
Downingtown West at Coatesville, 7:30
West Chester East at W.C. Henderson, 7:30
Great Valley at Bayard Rustin, 7:30
Oxford at Octorara, 7:30
Unionville at Sun Valley, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Penn Wood at Academy Park, 3:30
Chichester at Interboro, 5
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Abington Friends at Friends' Central, 3:45
Ac. of New Church at Germantown Friends, 5:15
Friends Select at Shipley, 5:30
INTER-AC LEAGUE
Penn Charter at Germantown Academy, 3:45
Episcopal Academy at Springside, 5
SUBURBAN ONE AMERICAN
Cheltenham at Plymouth Whitemarsh, 7
Upper Dublin at Norristown, 7
Springfield (M) at Upper Moreland, 7
Wissahickon at Upper Merion, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks East at Central Bucks West, 7
North Penn at Central Bucks South, 7
Hatboro-Horsham at Quakertown, 7
Souderton at Pennridge, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Abington at Council Rock North, 7
Neshaminy at Bensalem, 7
Council Rock South at William Tennent, 7
Truman at Pennsbury, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Kimberton Waldorf at West-Mont Christian, 3:45
Woodlynde at Perkiomen School, 4
NONLEAGUE
Owen J. Roberts at Engineering & Science, 3
Cumberland Christian at Christian Academy, 4
Faith Christian at Coventry Christian, 6
Wednesday, Feb. 4
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
George School at Westtown, 4:15
NONLEAGUE
Academy of New Church at Lawrenceville, 3:45
St. Basil at Germantown Academy, 3:45
Sacred Heart at Little Flower, 5
Thursday, Feb. 5
BICENTENNIAL LEAGUE
Delco Christian at Plumstead Christian, 3:30
Bristol at MaST Charter, 4
Calvary Christian at Phil-Mont Christian, 5
Jenkintown at Morrisville, 6
Christopher Dock at New Hope-Solebury, 7
Lower Moreland at Girard College, 7:30
CATHOLIC ACADEMIES
Gwynedd-Mercy at Sacred Heart, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
West Catholic at Little Flower, 6
Archbishop Prendergast at Bishop McDevitt, 7:30
St. Hubert at Kennedy-Kenrick, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Downingtown East at Downingtown West, 6
West Chester East at Bishop Shanahan, 7:30
Coatesville at W.C. Henderson, 7:30
Bayard Rustin at Octorara, 7:30
Sun Valley at Oxford, 7:30
DEL-VAL LEAGUE
Academy Park at Chester
Interboro at Penn Wood, 3:30
INTER-AC LEAGUE
Notre Dame at Springside, 5:15
TRI-COUNTY LEAGUE
Woodlynde at Mercy Vocational, 3:45
NONLEAGUE
New Beginnings at Community Ac. of Phila., 3:45
Salem Christian at Calvary Baptist, 3:45
Barrack Hebrew at Friends Select, 4
West-Mont Christian at Pine Forge, 4
Baldwin at Christian Academy, 5
Germantown Friends at Harriton, 5:15
Friday, Feb. 6
BICENTENNIAL LEAGUE
Plumstead Christian at Phil-Mont Christian
New Hope-Solebury at Lower Moreland, 7:30
CATHOLIC LEAGUE
Hallahan at Lansdale Catholic, 7
Conwell-Egan at Archbishop Wood, 7:30
Archbishop Ryan at Cardinal Dougherty, 7:30
Neumann-Goretti at Cardinal O'Hara, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Kennett at Unionville, 6
INTER-AC LEAGUE
Baldwin at Penn Charter, 3:45
Notre Dame at Agnes Irwin, 3:45
Episcopal Ac. at Germantown Academy, 3:45
SUBURBAN ONE AMERICAN
Norristown at Cheltenham, 7
Plymouth Whitemarsh at Springfield (M), 7
Upper Merion at Upper Dublin, 7
Upper Moreland at Wissahickon, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks South at Central Bucks East, 7
Central Bucks West at Hatboro-Horsham, 7
Pennridge at North Penn, 7
Quakertown at Souderton, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Bensalem at Abington, 7
Council Rock North at Council Rock South, 7
Pennsbury at Neshaminy, 7
William Tennent at Truman, 7
TRI-COUNTY LEAGUE
Kimberton Waldorf at Del-Val Friends, 3:45
NONLEAGUE
Calvary Christian (N.J.) at Christian Academy, 4
New Beginnings at Shipley, 5
Comm. Ac. of Phila. at Architecture & Design, 5:15
Paulsboro at Interboro, 5:15
Hill School at George School, 5:45
Faith Christian at High Point Baptist, 6
Chichester at Bishop Shanahan, 7
Saturday, Feb. 7
BICENTENNIAL LEAGUE
Girard College at Bristol, 1
NONLEAGUE
N.J. School for Deaf at Pa. School for Deaf, 1
Archbishop Prendergast at Notre Dame, 2:30
Penn Charter at Hill School, 2:30
West Catholic at Ridley, 2:30
Oxford at Chester, 3
West Chester East at Strath Haven, 3:30
Monday, Feb. 9
BICENTENNIAL LEAGUE
Phil-Mont Christian at Delco Christian, 3:30
INTER-AC LEAGUE
Episcopal Academy at Notre Dame, 5:15
TRI-COUNTY LEAGUE
West-Mont Christian at Del-Val Friends, 3:45
Woodlynde at Barrack Hebrew, 4
NONLEAGUE
Math, Civics at Comm. Ac. of Phila., 5:15
Calvary Christian at Friends Select, 5:15
Tuesday, Feb. 10
BICENTENNIAL LEAGUE
New Hope-Solebury at MaST Charter, 4
Morrisville at Calvary Christian, 5
Bristol at Lower Moreland, 7:30
Christopher Dock at Girard College, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Penn Charter at Notre Dame, 3:45
Germantown Academy at Baldwin, 3:45
Agnes Irwin at Springside, 5
TRI-COUNTY LEAGUE
Del-Val Friends at Perkiomen School, 4
NONLEAGUE
Katzenbach at Community Ac. of Phila., 4
Upper Bucks Christian at Faith Christian, 6
Calvary Baptist at Coventry Christian, 6
Wednesday, Feb. 11
BICENTENNIAL LEAGUE
Morrisville at Phil-Mont Christian, 3:45
New Hope-Solebury at Bristol, 7:30
Jenkintown at Plumstead Christian, 7:30
NONLEAGUE
Barrack Hebrew at Agnes Irwin, 3:45
Franklin Towne Charter at Friends Select, 3:45
Renaissance at West-Mont Christian, 3:45
Penn Charter at Hun School, 4:15
Hill School at Pennington, 5:30
Thursday, Feb. 12
BICENTENNIAL LEAGUE
MaST Charter at Girard College, 4
Lower Moreland at Christopher Dock, 7:30
INTER-AC LEAGUE
Germantown Academy at Notre Dame, 4
TRI-COUNTY LEAGUE
Perkiomen School at Mercy Vocational, 3:45
NONLEAGUE
Comm. Ac. of Phila. at Plumstead Christian, 3:30
Friday, Feb. 13
TRI-COUNTY LEAGUE
Perkiomen School at West-Mont Christian, 4
NONLEAGUE
High Point Baptist at Calvary Baptist, 6
Elkton Christian at Christian Academy, 6
Plumstead Christian at Faith Christian, 7:30
Tuesday, Feb. 17
BICENTENNIAL LEAGUE
MaST Charter at Christopher Dock, 7
NONLEAGUE
King's Christian at Christian Academy, 5:30
Calvary Baptist at West Chester Christian, 6