ABINGTON FRIENDS COACHES VS. CANCER INVITATIONAL

At Abington Friends

Dec. 29

Freire Charter vs. Springside Chestnut Hill, 6:30

Engineering & Science vs. Abington Friends, 8

Dec. 30

Springside Chestnut Hill vs. Engineering & Science, 4:30

Freire Charter vs. Abington Friends, 6:30

ART DIPATRI TOURNAMENT

At Paul VI, Haddonfield (N.J.)

Dec. 28

Del-Val Charter vs. Eastern, 1

St. Joseph vs. Paul VI, 2:30

Dec. 30

Eastern vs. St. Joseph, 6

Del-Val Charter vs. Paul VI, 7:30

ATHLETES HELPING ATHLETES CLASSIC

At Council Rock North

Dec. 29

Ben Franklin vs. St. Anthony's (N.Y.), 6

Central Bucks South vs. Council Rock North, 7:30

Dec. 30

Consolation, 6

Championship, 7:30

BENEDICTINE CLASSIC

At Benedictine High School, Richmond, Va.

Dec. 27

Archbishop Wood vs. Greenfield School (N.C.), 4:45

Dec. 28

Semifinals, 5:30 or 7:30

Dec. 29

Championship, 6

BOARDWALK CLASSIC

At Wildwoods Convention Center

Boardwalk Classic Showcase

Dec. 23

Bonner-Prendergast vs. Pleasantville, 3

Friends' Central vs. Atlantic Christian (Egg Harbor Township, NJ), 4:45

Dec. 29

Delsea vs. Holy Spirit, 6

Ernie Troiano Sr. Memorial

Dec. 26

MaST Community Charter vs. Lower Cape May, 5:15

Camden County Tech vs. Montgomery Blair (Md.), 6:45

Dec. 27

Consolation, 2:45

Championship, 4:15

Chickie Ludman Memorial

Dec. 27

Germantown Friends vs. Penns Grove, 11:30

Mastery Charter North vs. Middle Township, 1

Dec. 28

Consolation, 10 a.m.

Championship, 2:45

Bernie McCracken Memorial

Dec. 28

Devon Prep vs. Wildwood, 11:30 a.m.

King's Christian vs. Ocean City, 1

Dec. 29

Consolation, 9:30 a.m.

Championship, 11 a.m.

John Carlson Memorial

Dec. 28

Schalick vs. Cherokee, 6:15

Monsignor Farrell (N.Y.) vs. Central Bucks East, 7:45

Dec. 29

Consolation, 3:45

Championship, 5:30

Frank McAlarnen Memorial

Dec. 29

Conrad Sciences (Del.) vs. Wildwood Catholic, 12:30

Lower Moreland vs. Glasgow (Newark, DE), 2:15

Dec. 30

Consolation, 11:30 a.m.

Championship, 1

Bill Osborn Memorial

Dec. 29

Woodbury vs. Cedar Creek, 7:15

Penn Charter vs. Polytech (Del.), 8:45

Dec. 30

Consolation, 2:45

Championship, 4:15

BOYERTOWN HOLIDAY TOURNAMENT

At Boyertown

Dec. 26

Governor Mifflin vs. Pennridge, 4:30

Boyertown vs. Southern Lehigh, 7:30

Dec. 27

Consolation, 4:30

Championship, 7:30

CACTUS JAM

At Chandler Preparatory Academy, Chandler, AZ.

Dec. 27

Conestoga vs. Archbishop Spalding (Md.), 5:30

Dec. 29

Semifinal, 5:30 or consolation, 2:15

CHARM CITY CLASSIC

At Park School, Baltimore, Md.

Dec. 27

Penn Wood vs. Evangel Christian (Va.), 8:30

Dec. 28

Penn Wood vs. St. Frances Academy (Md.), 5:30

CHRISTOPHER DOCK HOLIDAY TOURNAMENT

At Christopher Dock

Dec. 29

Springfield (M) vs. Upper Moreland, 6

Christopher Dock vs. Upper Perkiomen, 7:30

Dec. 30

Consolation, 6

Championship, 7:30

DEBY RECUPIDO HOLIDAY TOURNAMENT

At Neshaminy

Dec. 29

Lincoln vs. KIPP DuBois, 5

Upper Merion vs. Neshaminy, 7

Dec. 30

Consolation, 5

Championship, 7

DICK DOUGHERTY MEMORIAL TOURNAMENT

At Bensalem

Dec. 29

Northeast vs. Bristol, 6

Bensalem vs. Roxborough, 7:30

Dec. 30

Northeast vs. Roxborough, 6

Bensalem vs. Bristol, 7:30

EPISCOPAL ACADEMY CHRISTMAS SHOWCASE

At Episcopal Academy

Dec. 29

Archbishop Ryan vs. Malvern Prep, 4

Episcopal Academy vs. Boys' Latin, 5:45

Dec. 30

Malvern Prep vs. Boys' Latin

Episcopal Academy vs. Archbishop Ryan, 5:45

GREAT VALLEY HOLIDAY TOURNAMENT

At Great Valley

Dec. 27

Upper Dublin vs. Harriton, 6

Avon Grove vs. Great Valley, 7:30

Dec. 29

Consolation, 6

Championship, 7

HAVERFORD HIGH COACHES VS. CANCER PLAY DAY

At Haverford High

Dec. 27

Cardinal O'Hara vs. Springfield (D), 5:45

Haverford High vs. Bonner-Prendergast, 7:30

JACK SCHOTT MEMORIAL HOLIDAY TOURNAMENT

At Holy Ghost Prep

Dec. 29

Bishop McDevitt vs. W.T. Woodson (Va.), 5:30

Truman vs. Holy Ghost, 7

Dec. 30

Consolation, 5:30

Championship, 7

JUENGER HOLIDAY TOURNAMENT

At Haverford High

Dec. 29

Academy Park vs. Church Farm School, 6

Haverford High vs Pope John Paul, 7:30

Dec. 30

Consolation, 6

Championship, 7:30

KOBE BRYANT CLASSIC

At Chestnut Hill College

Dec. 27

Academy Park vs. Episcopal Academy, 5:30

Friends' Central vs. Plymouth Whitemarsh, 7:15

KOBE BRYANT HOLIDAY CLASSIC

at Lower Merion

Dec. 27

Abington vs.St. Joseph's Prep, 5:15

Lower Merion vs. Parkland, 7

Dec. 29

Consolation, 5:15

Championship, 7

MARPLE NEWTOWN HOLIDAY TOURNAMENT

At Marple Newtown

Dec. 26

Phoenixville vs. Allentown Central Catholic, 3:30

Marple Newtown vs. Bishop Shanahan, 5

Dec. 27

Consolation, 1:30

Championship, 5

MIRABITO STOP-DWI HOLIDAY CLASSIC

At Broome County Veterans Memorial

Dec. 28

Roman Catholic vs. Westhill (N.Y.), 2:45

Dec. 29

Consolation, 2:45 or semifinal, 5:45

Dec. 30

Championship, 7:15

PANTHERS CHRISTMAS SHOWCASE

At Camden

Dec. 27

Cherry Hill West vs. Strawberry Mansion, noon

Camden vs. Pennsauken, 1:30

Dec. 29

Pennsauken vs. Cherry Hill West, noon

Camden vs. Strawberry Mansion, 1:30

Dec. 30

GAMP vs. Pennsauken, noon

Camden vs. Cherry Hill West, 1:30

PENNCREST HOLIDAY TOURNAMENT

At Penncrest

Dec. 27

Calvary Christian vs. West Chester Henderson, 5:45

Sun Valley vs. Penncrest, 7:30

Dec. 29

Consolation, 5:45

Championship, 7

PERKIOMEN VALLEY VIKING HOLIDAY SHOOTOUT

At Perkiomen Valley

Dec. 29

Methacton vs. Liberty, 5:30

Perkiomen Valley vs. North Penn, 7

Dec. 30

Methacton vs. North Penn, 5:30

Perkiomen Valley vs. Liberty, 7

PRIMETIME ESCIT CHRISTMAS TOURNAMENT

At Trenton Catholic

Frantz Massenat Bracket

Dec. 27

Rancocas Valley vs. Bartram, 1:30

Lakewood vs. Newark Tech, 3

Dec. 28

Consolation, 1:30

Championship, 4

Doug Hice Bracket

Dec. 27

Philadelphia Electrical vs. St. Benedict's (N.J.), 4:30

Conwell-Egan vs. Trenton Catholic, 6

Dec. 28

Consolation, 3

Championship, 6

ROBERT HOPF MEMORIAL TOURNAMENT

At Jenkintown

Dec. 29

Friends Select vs. Calvary Baptist, 5:30

Franklin Towne Charter vs. Jenkintown, 7:15

Dec. 30

Consolation, 3:45

Championship, 7:15

SLAM DUNK TO THE BEACH

At Cape Henlopen High School (Del.)

Dec. 27

Neumann-Goretti vs. Gill St. Bernard's, 6 p.m.

Dec. 28

Haverford School vs. Roselle Catholic (N.J.), 1:30

Neumann-Goretti vs. Sanford School (Del.), 3 p.m.

December 29

Haverford School vs. Our Savior New American (N.Y.), 1:30

STRATH HAVEN HOLIDAY SHOOT-OUT

At Strath Haven

Dec. 26

Chichester vs. Pottsgrove, 6

Strath Haven vs. Downingtown West, 7:30

Dec. 27

Downingtown West vs. Chichester, 6

Pottsgrove vs. Strath Haven, 7:30

TRIANGLE CLUB TOURNAMENT

At Norristown

Dec. 29

Germantown Academy vs. Central, 6:30

Norristown vs. Susquehanna Township, 8

Dec. 30

Consolation, 6:30

Championship, 8

TROJAN HOLIDAY CLASSIC

At Wissahickon

Dec. 26

Souderton vs. Father Judge, 3 p.m.

Council Rock South vs. Wissahickon, 4:30 p..m.

Dec. 27

Consolation, 1:30

Championship, 4:30

UNIONVILLE HOLIDAY TOURNAMENT

At Unionville

Dec. 29

Kennett vs. Archmere, 3

Unionville vs. William Tennent, 7:30

Dec. 30

Kennett vs. William Tennent, 3

VARSITY CLUB HOLIDAY TOURNAMENT

At Garnet Valley

Dec. 26

Downingtown East vs. Polytechnic (Del.), 6:30

Garnet Valley vs. Lansdale Catholic, 8

Dec. 27

Consolation, 3

Championship, 8

WALT KATUZNY MEMORIAL TOURNAMENT

At Radnor

Dec. 29

New Media vs. Parkway Center City, 5:15

Radnor vs. Collegium, 7

Dec. 30

Consolation, 5:15

Championship, 7