Frank Gailey, West Chester, Pennsylvania State Athletic Conference Eastern Division baseball pitcher of the year, first team.

Mark Gilliford, West Chester, PSAC East baseball first team.

Erin McHugh, Ursinus, Centennial Conference softball first team.

Krystle Metzler, Temple, Atlantic Ten Conference softball all-rookie team.

Zach Moody, Swarthmore, Centennial Conference golf team.

Mike Oliver, the College of New Jersey, New Jersey Athletic Conference baseball first team.

Tracy Olsen, Ursinus, Centennial Conference softball first team.

Drew Pare, West Chester, PSAC East baseball first team.

Jennie Park, Swarthmore, Centennial Conference women's tennis team, singles.

Tyler Pennepacker, Arcadia, Pennsylvania Athletic Conference baseball first team.

Jason Pinsky, Penn, Ivy League men's tennis first team, singles and doubles.

Tom Ready, Rowan, NJAC baseball first team.

Adrienne Repsher, Temple, Atlantic Ten softball player of the year, first team.

Sonya Reynolds, Swarthmore, Centennial Conference women's tennis team, singles and doubles.

Eric Riley, Penn, Ivy League men's tennis first team, doubles.

Yulia Rivelis, Penn, Ivy League women's tennis first team, singles.

Kristie Sandefur, Cabrini, PAC softball first team.

Sara Sargent, Swarthmore, Centennial Conference women's tennis team, doubles.

Angela Sebasto, Neumann College, National Fastpitch Coaches Association (NFCA) Division III All East Region softball team, PAC first team.

Steve Selsor, Haverford, Centennial Conference men's lacrosse first team.

Sam Shepherd, Penn, Ivy League track and field first team.

Lenka Snajdrova, Penn, Ivy League women's tennis first team, doubles.

Nick Spisak, West Chester, PSAC East baseball rookie of the year, first team.

Ryan Stephens, Haverford, Centennial Conference baseball first team.

Brian Stromko, Widener, MAC men's lacrosse first team.

Max Tcheyan, Haverford, Centennial Conference men's lacrosse first team.

David Waseleski, the College of New Jersey, NJAC baseball fireman of the year.

Kevin Woodbridge, Arcadia, PAC baseball coach of the year.

Eric Zwick, Swarthmore, Centennial Conference golf team.

Weekly Awards

Allison Ambrozy, Penn, Ivy League women's lacrosse co-offensive player of the week.

Sean Biehn, Rowan, NJAC men's track and field rookie of the week.

Jessica Bonelli, the College of New Jersey, NJAC women's track athlete of the week.

Gerard Breslin, La Salle, Big Five baseball pitcher of the week.

Wayne Davis, Lincoln, Association of Division III Independents men's track student-athlete of the week.

Megan Farrell, Rutgers-Camden, NJAC softball pitcher of the week.

Shanda Jackson, Lincoln, Association of Division III Independents women's track student-athlete of the week.

Andrew Johnson, ECAC Division III South men's lacrosse goalkeeper of the week.

John Rickards, La Salle, Big Five baseball player of the week.

Audra Schappell, Richard Stockton, NJAC women's field athlete of the week.

Steph Skroski, Rutgers-Camden, NJAC softball rookie of the week.

David Valesente, St. Joseph's, Atlantic Ten baseball co-rookie of the week.

Kristin Wallace, Rowan, NJAC softball player of the week.

Luke Weber, Widener, ECAC Division III South men's lacrosse offensive player of the week.

Jeff Zodda, College of New Jersey, NJAC men's track athlete of the week.

EndText