Rich Horan reached a milestone yesterday in a place where baseball milestones are revered.

Audubon avenged an earlier 19-5 loss to Haddon Township by beating the Hawks, 10-1, in a Colonial Conference game at Cooperstown, N.Y., the home of the Baseball Hall of Fame.

The victory was No. 300 for Green Wave coach Rich Horan, and the win also assured Audubon (8-5) of a berth in the NJSIAA Group 2 tournament.

Bob Chiarulli (4-2) dominated the game, pitching six strong innings with nine strikeouts, and also going 3 for 5 at the plate with a home run and two RBIs.

Horan, in his 15th season as coach, has led the Green Wave to five state titles and is averaging 20 wins a year.

Audubon0062200 - 10113

Haddon Township0001000 - 143

WP: Bob Chiarulli. LP: Dan Fleming. 2B: A-Zach Fadio. HT-Harrington. 3B: A-Steve Rizzo. HR: A-Bob Chiarulli.

Yesterday's Results

Rowing

PHILADELPHIA CITY CHAMPIONSHIPS

1,500 meters on the Schuylkill.

BOYS' RACES

JV Double: 1, Devon Prep, 5:23.35. 2, Haverford, 5:27.43. 3, Roman Catholic A, 5:33.13.

JV Four: 1, Episcopal Academy, 5:05.18. 2, Haverford, 5:05.37. 3, Monsignor Bonner, 5:06.36.

JV Quad: 1, Haverford, 4:42.53. 2, Roman Catholic A, 4:52.63. 3, Conestoga, 4:57.43.

JV Eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:27.92. 2, Chaminade A, 4:31.10. 3, St. Augustine, 4:31.23.

Lightweight Double: 1, Malvern Prep A, 5:08.67. 2, Conestoga B, 5:11.43. 3, Chestnut Hill, 5:15.47.

Lightweight Four: 1, Lower Merion, 4:56.96. 2, St. Joseph's Prep, 4:58.08. 3, Christian Brothers A, 5:02.62.

Lightweight Eight: 1, St. Augustine, 4:24.66. 2, St. Joseph's Prep, 4:29.33. 3, La Salle, 4:33.41.

Second Eight: 1, Chaminade, 4:32.67. 2, La Salle, 4:32.81. 3, Mainland, 4:34.08.

Varsity Single: 1, Roman Catholic, 5:47.09. 2, Malvern Prep A, 5:52.69. 3, Haverford, 5:55.19.

Varsity Double: 1, Malvern Prep A, 5:04.49. 2, Haverford, 5:10.64. 3, Malvern Prep B, 5:10.89.

Varsity Four: 1, Shipley, 4:50.09. 2, Father Judge, 4:50.51. 3, Episcopal Academy, 4:57.14.

Varsity Eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:12.46. 2, Holy Spirit, 4:14.43. 3, Mainland, 4:15.24.

Varsity Eight: 1, St. Augustine, 4:17.58. 2, Ocean City, 4:18.36. 3, Monsignor Bonner, 4:18.78.

Second Lightweight Eight: 1, St. Joseph's Prep A, 4:27.16. 2, La Salle B, 4:29.78. 3, St. Joseph's Prep B, 4:37.81.

JV Single: 1, Haverford A, 8:57.14. 2, Roman Catholic, 9:18.22. 3, Chestnut Hill, 9:26.66.

JV Double: 1, Haverford, 5:09.13. 2, La Salle, 5:16.72. 3, Roman Catholic C, 5:17.53.

JV Four: 1, Episcopal Academy, 4:48.53. 2, Haverford, 4:49.19. 3, Monsignor Bonner, 4:49.66.

JV Quad: 1, Haverford, 4:35.89. 2, Roman Catholic A, 4:42.72. 3, Don Bosco, 4:46.06.

JV Eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:17.00. 2, St. Augustine, 4:18.65. 3, Chaminade A, 4:19.25.

Lightweight Double: 1, Conestoga B, 4:47.88. 2, Malvern Prep A, 4:48.68. 3, Conestoga A, 4:49.79.

Lightweight Four: 1, Lower Merion, 4:48.51. 2, Christian Brothers A, 4:50.52. 3, St. Joseph's Prep, 4:53.37.

Lightweight Eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:26.18. 2, St. Augustine, 4:27.94. 3, La Salle, 4:29.92.

Second Eight: 1, Mainland, 4:25.90. 2, La Salle, 4:27.92. 3, St. Joseph's Prep, 4:31.29.

Varsity Single: 1, Roman Catholic, 5:26.12. 2, Malvern Prep A, 5:27.97. 3, Malvern Prep C, 5:44.72.

Varsity Double: 1, Haverford, 4:43.90. 2, Malvern Prep A, 4:44.04. 3, Conestoga, 4:48.67.

Varsity Four: 1, Father Judge, 4:47.18. 2, Shipley, 4:52.19. 3, Lawrenceville B, 4:53.29.

Varsity Quad: 1, Malvern Prep, 4:24.08. 2, Roman Catholic, 4:27.89. 3, Monsignor Bonner, 5:33.12.

Varsity Eight: 1, St. Joseph's Prep, 4:19.01. 2, Mainland, 4:19.94. 3, Ocean City, 4:21.55.

GIRLS' RACES

JV Double: 1, Montclair, 5:50.24. 2, Episcopal Academy, 5:52.14. 3, Conestoga, 6:08.60.

JV Four: 1, Peddie, 5:41.86. 2, Germantown Academy A, 5:43.82. 3, Mount St. Joseph, 5:46.20.

JV Quad: 1, Springside, 5:22.23. 2, Conestoga, 5:26.52. 3, Montclair A, 5:37.12.

JV Eight: 1, Mainland A, 5:03.69. 2, Mount St. Joseph, 5:10.38. 3, Ocean City, 5:14.25.

Lightweight Four: 1, Concord, 5:32.97. 2, Montclair, 5:34.30. 3, Hun, 5:34.73.

Second Eight: 1, Mainland, 5:07.82. 2, Mount St. Joseph, 5:09.99. 3, Bishop Eustace, 5:14.54.

Varsity Double: 1, Shipley, 5:43.49. 2, Episcopal Academy, 5:53.37. 3, Notre Dame, 5:57.89.

Varsity Four: 1, Peddie, 5:20.08. 2, Ocean City, 5:27.41. 3, Hun, 5:31.65.

Varsity Eight: 1, Mount St. Joseph, 4:50.87. 2, Mainland, 4:52.91. 3, Holy Spirit, 4:57.29.

Varsity Eight: 1, Bishop Eustace, 4:52.54. 2, Oakcrest, 4:54.57. 3, Radnor, 4:57.63.

JV Single: 1, Upper Darby, 6:15.16. 2, Conestoga, 6:48.94. No third.

JV Double: 1, Episcopal Academy, 5:03.83. 2, Montclair, 5:16.00. 3, Conestoga, 5:26.40.

JV Four: 1, Germantown Academy A, 5:27.27. 2, Mount St. Joseph, 5:29.28. 3, Peddie, 5:31.30.

JV Quad: 1, Springside, 5:18.08. 2, Conestoga, 5:19.79. 3, Sacred Heart, 5:31.34.

JV Eight: 1, Mainland A, 4:37.73. 2, Mount St. Joseph, 4:39.97. 3, Haddonfield, 4:51.61.

Lightweight Double: 1, Holy Spirit, 5:44.58. 2, Conestoga, 5:52.28. 3, Montclair, 5:54.07.

Lightweight Four: 1, Mount St. Joseph, 5:26.22. 2, Montclair, 5:26.82. 3, Hun, 5:29.90.

Lightweight Eight: 1, Mount St. Joseph, 4:58.66. 2, Holy Spirit, 5:04.32. 3, Merion Mercy, 5:08.12.

Second Eight: 1, Mount St. Joseph, 5:04.41. 2, Mainland, 5:06.42. 3, Bishop Eustace, 5:06.56.

Varsity Double: 1, Shipley, 5:33.49. 2, Episcopal Academy, 5:38.23. 3, Germantown Academy, 5:45.71.

Varsity Four: 1, Peddie, 5:06.26. 2, Ocean City, 5:14.80. 3, Lawrenceville A, 5:18.88.

Varsity Quad: 1, Conestoga, 5:13.77. 2, Springside, 5:25.93. 3, Sacred Heart, 5:29.98.

Varsity Eight: 1, Bishop Eustace, 4:47.43. 2, Mount St. Joseph, 4:49.46. 3, Oakcrest, 4:50.03.

Today's Schedule

Baseball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Delran at Holy Cross, 3:30

Medford Tech at New Egypt, 3:45

Willingboro at Northern Burlington, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Atlantic City at Mainland, 4

Bridgeton at Buena, 4

Hammonton at Oakcrest, 4

Middle Township at St. Augustine, 4

St. Joseph at Pleasantville, 4

Sacred Heart at Holy Spirit, 4

Cape May Tech at Wildwood Catholic, 7

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Gateway, 3:45

Haddonfield at Collingswood, 3:45

Paulsboro at Haddon Heights, 3:45

Lindenwold at Woodbury, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE

Lenape at Washington Township, 3:45

Timber Creek at Camden Catholic, 3:45

Camden County Tech at Paul VI, 3:45

Eastern at Cherry Hill East, 3:45

Triton at Cherry Hill West, 3:45

Shawnee at Pennsauken, 3:45

Woodrow Wilson at Seneca, 3:45

PENN-JERSEY LEAGUE

Life Center at Mercy Vocational, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE

Delsea at Overbrook, 3:45

Gloucester at Pitman, 3:45

Williamstown at Penns Grove, 3:45

Wildwood at Gloucester County Tech, 4

Pennsville at Clayton, 4

Cumberland at Schalick, 4

Deptford at Glassboro, 4

Highland at Gloucester Catholic, 4

Kingsway at Salem, 4

NONLEAGUE

Westampton Tech at Moorestown Friends, 3:45

Pennsauken Tech at Camden, 3:45

Moorestown at Egg Harbor Township, 4

West Deptford at Millville, 4

At Waterfront Park, Trenton:

Trenton Catholic vs. Monroe Township, 3:45

Softball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Delran, 3:30

Pemberton at Florence, 3:45

Palmyra at Maple Shade, 3:45

Northern Burlington at Willingboro, 3:45

Rancocas Valley at Westampton Tech, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Mainland at Atlantic City, 4

Cape May Tech at Wildwood Catholic, 4

Oakcrest at Hammonton, 4

Holy Spirit at Absegami, 4

Millville at Lower Cape May, 4

Buena at Bridgeton, 4

Pleasantville at St. Joseph, 4

COLONIAL CONFERENCE

Gateway at Audubon, 3:45

Collingswood at Haddonfield, 3:45

Woodbury at Lindenwold, 3:45

Haddon Heights at Paulsboro, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE

Lenape at Washington Township, 3:45

Triton at Cherry Hill West, 3:45

Timber Creek at Camden Catholic, 3:45

Eastern at Cherry Hill East, 3:45

Shawnee at Pennsauken, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE

Glassboro at Clearview, 3:45

Pitman at Gloucester, 3:45

Gloucester Catholic at Cumberland, 4

Woodstown at Delsea, 4

Schalick at Williamstown, 4

Penns Grove at Kingsway, 4

Overbrook at Deptford, 4

Clayton at Pennsville, 4

Gloucester County Tech at Wildwood, 4

NJTAC TOURNAMENT

Medford Tech at East Brunswick Tech, 4

NONLEAGUE

Paul VI at Cinnaminson, 3:45

Woodrow Wilson at Burlington City, 3:45

Cherokee at Archbishop Ryan, 4

Egg Harbor Township at Moorestown, 4

Rancocas Valley at Peddie School, 4

Lacrosse

BOYS

Cherry Hill East at Paul VI, 3:45

St. Augustine at Moorestown, 3:45

Eastern at Seneca, 3:45

Cherokee at Kingsway, 4

Lenape at Cherry Hill West, 4

Rancocas Valley at Winslow Township, 4

Washington Township at West Deptford, 4

Shawnee at Holy Cross, 4

Clearview at Camden Catholic, 4

Mainland at Moorestown Friends, 4

GIRLS

Maple Shade at New Egypt, 3:45

Holy Cross at Willingboro, 3:45

Camden Catholic at Lenape, 3:45

Cherry Hill West at Cherry Hill East, 3:45

Kingsway at Seneca, 3:45

Delran at Rancocas Valley, 3:45

Paul VI at Lower Cape May, 4

Clearview at Ocean City, 4

Millville at Middle Township, 4

Cinnaminson at Northern Burlington, 6:30