Skip to content
Link copied to clipboard

All-Southeastern Pa. Boys' Basketball

FIRST TEAM Player               Team                     Pos.  &n Tyreke Evans      American Christian      G      6-6    Sr. Maalik Wayns      Roman Catholic         G      6-2    Jr. Aaric Murray      Glen Mills               C      6-9    Jr. Scootie Randall   Communications Tech   F      6-5    Sr.

FIRST TEAM

Player               Team                     Pos.   Ht.   Class

Tyreke Evans      American Christian      G      6-6    Sr.

Maalik Wayns      Roman Catholic         G      6-2    Jr.

Aaric Murray      Glen Mills               C      6-9    Jr.

Scootie Randall   Communications Tech   F      6-5    Sr.

Nasir Robinson   Chester                  F      6-5    Sr.

SECOND TEAM

Player               Team                     Pos.    Ht.    Class

Karon Burton      Chester                  G      5-8    Sr.

Dalton Pepper      Pennsbury               G      6-5    Jr.

Devon White      Strawberry Mansion      C      6-8    Sr.

Dwayne Davis      Strawberry Mansion      G/F   6-4    Sr.

Rahlir Jefferson   Chester                  F      6-6    Jr.

THIRD TEAM

Player               Team                     Pos.   Ht.    Class

Andrew Rogers   Archbishop Ryan         G      5-9    Sr.

Jarrod Denard      Freire Charter            G      6-1    Sr.

Khalif Wyatt         Norristown               G/F   6-3    Jr.

Russell Johnson   Chester                  F      6-6    Sr.

Sam Givens       Acad. New Church      F      6-5    Sr.

HONORABLE MENTION

(Listed alphabetically)

Will Adams

, Imhotep Charter, junior guard;

Cameron Ayers

, Germantown Academy, sophomore guard;

Will Barrett

, Central Bucks East, junior forward;

Clayton Brothers

, Roxobrough, senior guard;

Tony Chennault

, Neumann-Goretti, sophomore guard;

Jake Cohen

, Conestoga, junior center;

Steven Egee

, Ridley, senior guard;

Novar Gadson

, Bartram, senior forward;

Tyrone Garland

, Bartram, sophomore guard;

Shannon Givens

, Academy of the New Church, junior guard;

Russell Graham

, Norristown, senior guard;

Kevin Green-Germany

, Chester, senior forward;

Joe Hill

, Germantown Academy, senior guard;

Duane Johnson

, Penn Wood, junior guard;

John Johnson

, Girard College, freshman guard;

Tyree Johnson

, Penn Wood, sophomore guard;

Lamont Jones

, American Christian, junior guard;

Velton Jones

, North Catholic, senior guard;

Gary Lawrence

, Chestnut Hill Academy, junior forward;

Nurideen Lindsey

, Overbrook, junior guard;

Larry Loughery

, Academy of New Church, senior forward;

Jesse Morgan

, Prep Charter, junior guard;

Jim Mower

, St. Joseph's Prep, senior guard;

Ferg Myrick

, Prep Charter, junior forward;

Brandon Penn

, Paul Robeson, senior forward;

Greg Robbins

, Lower Merion, junior forward;

Dan Robinson

, Ridley, senior forward;

Rashad Savage

, Imhotep Charter, senior forward;

Lijah Thompson

, Monsignor Bonner, junior forward;

Malik Tinsley

, Frankford, senior guard/forward;

Khalief Trawick

, Franklin Learning Center, senior guard;

Charles White

, Simon Gratz, senior guard;

Jamal Wilson

, Neumann-Goretti, senior guard;

Lenny Young

, North Catholic, senior guard.

-

Keith Pompey