FIRST TEAM

Pos.    Player               School                     Class

P       Jesse Biddle       Germantown Friends       Junior

P       Eric Ruth          North Penn                   Senior

P       Brandon Sady       Chestnut Hill Academy       Senior

C      Mike Lubanski       Malvern Prep                Senior

1B    Mark Donato       Neumann-Goretti             Junior

2B    Sean Coyle          Germantown Academy       Junior

SS    Mark Rhine          Penn Charter               Senior

3B    Christian Walker    Kennedy-Kenrick             Senior

OF    Chris Bechter       Harry S Truman             Senior

OF    Jon McAllister       Chestnut Hill Academy       Junior

OF    Edwin Rohena       Frankford                   Senior

DH    Eric Ebert          Council Rock South          Senior

MP    Steve Snyder       West Chester East          Senior

MP    Andrew Strenge    Holy Ghost Prep             Senior

SECOND TEAM

Pos.    Player             School                      Class

P       Kyle Mullen          St. Joseph's Prep             Senior

P       Shawn O'Neill       La Salle                      Senior

P       Tim Vernon          Germantown Academy       Senior

C       Doug Fleming       Penn Charter                Senior

1B    Scott Runzer       Council Rock North          Senior

2B    Brandon Andrew    Coatesville                   Senior

SS    Tommy Coyle       Germantown Academy       Senior

3B    Rob Amaro          Penn    Charter               Senior

OF    Wander Nunez    Frankford                   Senior

OF    Steve Shelinsky    Pennsbury                   Senior

OF    Jeff Wiand          Owen J. Roberts             Junior

DH    Tyler Freeman       La Salle                      Senior

MP    Tim Cooney       Malvern Prep                Senior

MP    Kevin Gillen       St. Joseph's Prep             Senior

HONORABLE MENTION

Chris Baker, Upper Merion, pitcher-third baseman, sr.; Al Baur, Neumann-Goretti, pitcher-third baseman, jr.; Scott Christy, North Penn, first baseman, sr.; Kyle Davis, New Hope-Solebury, pitcher-catcher, jr.; Mike DeLaney, Springfield (Delco), third baseman, sr.; Bill Fleming, Council Rock South, shortstop, soph.; Tim Freiling, Northeast, catcher, senior; Joe Harvey, Kennedy-Kenrick, first baseman-pitcher, jr.; Eric Kammler, Pennridge, shortstop, sr.; Ben Keller, Conwell-Egan, outfielder-pitcher, sr.; Kenny Koplove, Chestnut Hill Academy, fr.; Justin Leeson, West Chester East, catcher, sr.; Jay Lynch, West Chester East, pitcher, sr.; Jeff Lynch, St. Joseph's Prep, first baseman, sr.; Sean McCormick, West Chester Henderson, shortstop, jr..

Slater McCue, Conestoga, first baseman-pitcher, jr.; Brian O'Grady, Archbishop Wood, outfielder, jr.; Greg Olenski, Holy Ghost Prep, catcher, jr.; Steel Russell, Chestnut Hill Academy, catcher, sr.; Ryan Seiz, Christopher Dock, catcher, jr.; Jim Stokes, Hill School, pitcher, sr.; Ronny Tanner, Haverford High, second baseman, sr.; Matt Tenaglia, Central Bucks East, third baseman, sr.; Dylan Tice, Pennridge, second baseman-pitcher, soph.; Tim Wessel, Central Bucks East, pitcher-DH, sr.; Dan Williams, Monsignor Bonner, second baseman, sr.; Tyler Young, Malvern Prep, shortstop, jr.; Robbie Zinsmeister, North Penn, shortstop, sr.

- Rick O'BrienEndText