2011 ALL-SUBURBAN ONE LEAGUE NATIONAL CONFERENCE PICKS

FIRST TEAM – OFFENSE

Position

Name

Grade

School

Quarterback

Brian Donnelly

12

C.R. South

Running Back

Ray Schreiner

12

Abington

Running Back

Sean Ulmer

12

Neshaminy

Running Back

Daquan Mack

11

Pennsbury

Tight End

PJ Gallo

12

C.R. South

Offensive Line

Bill Labadie

12

Bensalem

Offensive Line

Andrew Cohen

12

C.R. South

Offensive Line

Chris Kutsubos

12

Neshaminy

Offensive Line

JJ Denman

12

Pennsbury

Offensive Line

Dylan Pepper

12

Pennsbury

Placekicker

Ben Solis

12

C.R. South

FIRST TEAM – DEFENSE

Position

Name

Grade

School

Defensive Line

Bryan Osei

12

Abington

Defensive Line

Ryan Epps

12

Abington

Defensive Line

Bill Labadie

12

Bensalem

Defensive Line

Andrew Cohen

12

C.R. South

Defensive Line

Kiser Terry

12

Neshaminy

Linebacker

Myles Grasty

12

Abington

Linebacker

Eric Burkey

12

Bensalem

Linebacker

Tom Hose

11

Pennsbury

Linebacker

Connor Geiger

12

William Tennent

Defensive Back

Josh Lee

12

Abington

Defensive Back

Ryan Hickey

12

C.R. South

Defensive Back

Bobby Marterella

12

Neshaminy

Punter

Ben Solis

12

C.R. South

SECOND TEAM – OFFENSE

Position

Player

Grade

School

Quarterback

Ken Cropper

12

Abington

Running Back

Anthon Alimenti

12

C.R South

Running Back

Marvin Todd

10

Harry S. Truman

Wide Receiver

Billy McAlister

12

C.R. North

Wide Receiver

Justin Andrews

11

Neshaminy

Tight End

Chris Ruhl

12

Abington

Offensive Line

Lawrence Jarrett

12

Abington

Offensive Line

Angel Carlo

11

Abington

Offensive Line

Curtis Cothran

11

C.R. North

Offensive Line

Justin Flor

12

C.R. South

Offensive Line

Tom Trampe

12

C.R. South

Placekicker

Nick Tucci

10

Neshaminy

SECOND TEAM – DEFENSE

Position

Name

Grade

School

Defensive Line

Angel Sosa

12

Bensalem

Defensive Line

Anthony Miller

12

C.R. South

Defensive Line

Dylan Pepper

12

Pennsbury

Defensive Line

Curtis Cothran

11

C.R. North

Defensive Line

PJ Steinmetz

12

C.R. South

Linebacker

AJ Garboski

12

C.R. North

Linebacker

PJ Gallo

12

C.R. South

Linebacker

Ryan Whiteley

12

C.R. South

Linebacker

Shawn Pepper

11

Pennsbury

Defensive Back

John Devine

11

C.R. North

Defensive Back

Adam Lewis

12

Pennsbury

Defensive Back

Jeff Ledford

11

William Tennent

Punter

Bryan Reice

12

Neshaminy

THIRD TEAM – OFFENSE

Position

Name

Grade

School

Quarterback

Joe Bianchino

12

Neshaminy

Running Back

Myles Grasty

12

Abington

Running Back

Steve Sroba

12

C.R. North

Running Back

Ryan Whiteley

12

C.R. Rock South

Wide Receiver

Bobby Martarella

12

Neshaminy

Wide Receiver

Jeff Ledford

11

William Tennent

Tight End

D. Zimmerman

12

Pennsbury

Offensive Line

R Duncan-Murphy

11

Bensalem

Offensive Line

Jon Bell

12

Neshaminy

Offensive Line

Jake Andrassy

12

Pennsbury

Offensive Line

Nate Cortes

10

Harry S. Truman

Offensive Line

Keith Froggatt

12

William Tennent

Placekicker

M. Knaizwizch

11

Pennsbury

THIRD TEAM – DEFENSE

Position

Name

Grade

School

Defensive Line

Chris Ruhl

12

Abington

Defensive Line

Andrew DeColi

12

William Tennent

Defensive Line

Billy Foote

11

C.R. North

Defensive Line

Shane Letukas

12

Pennsbury

Defensive Line

Nate Cortes

12

Harry S. Truman

Linebacker

James Heiler

11

Abington

Linebacker

Anthon Alimenti

12

C.R. South

Linebacker

Steve Olenski

11

Neshaminy

Linebacker

Matt McKenna

12

William Tennent

Defensive Back

Phil Gore

11

Abington

Defensive Back

Alex Yardley

12

C.R. North

Defensive Back

Marvin Todd

10

Harry S. Truman

Punter

Max Pednoft

11

C.R. North

HONORABLE MENTION – OFFENSE

Position

Name

Grade

School

Quarterback

Bruce Campbell

12

Pennsbury

Running Back

Jim Shelinsky

12

Abington

Running Back

Christian Crane

11

C.R. South

Running Back

Dennis Lord

10

Neshaminy

Wide Receiver

Gage Gormley

11

Abington

Wide Receiver

Nick Cocco

12

C.R. South

Tight End

Jake Yardley

12

C.R. North

Tight End

T. Karasevicious

12

Neshaminy

Offensive Line

Angel Sosa

12

Bensalem

Offensive Line

Dave Laiter

12

C.R. North

Offensive Line

Eric Gallo

10

C.R. South

Offensive Line

Dave Taufele

11

William Tennent

Offensive Line

Andrew DeColi

12

William Tennent

Placekicker

Max Pedinoff

11

C.R North

HONORABLE MENTION – DEFENSE

Position

Name

Grade

School

Defensive Line

Rob Phillips

12

Abington

Defensive Line

Syk. Steward

11

Pennsbury

Defensive Line

Luke Johnson

11

Pennsbury

Defensive Line

Tyler Callander

10

C.R. North

Defensive Line

Shane Letukas

12

Pennsbury

Linebacker

Tom Kennedy

12

Abington

Linebacker

Steve Sroba

12

C.R. North

Linebacker

Dennis Lord

10

Neshaminy

Linebacker

Charlie Fisher

10

Pennsbury

Defensive Back

Cole Creighton

10

Neshaminy

Defensive Back

Dave Blount

12

Harry S. Truman

Defensive Back

Jawan Walker

12

Bensalem